DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Što ponijeti u rodilište? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Što ponijeti u rodilište? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Što ponijeti u rodilište?

Ići dole 
+7
Lily
veseljak 79
Danubius
sonia
AstrinaKomsinica
Astra
Kijara-brm
11 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyUto Maj 31, 2011 11:19 pm

First topic message reminder :

Dakle, vaš trudnički trbuh vam je do zuba i vi odbrojavate zadnje tjedne trudnoće. Bliži se taj veliki dan i ako već niste, vrijeme je da nabavite i spakirate sve potrebne stvari za rodilište, gdje ćete na svijet donijeti svoje malo djetešce.

Mnoge mlade mame koje će se prvi puta susresti s ovim nevjerojatnim iskustvom sigurno imaju tisuću pitanja što ponijeti u bolnicu pa smo zbog toga sastavili popis dokumenata, potrepština, te odjeće za vas i za bebu koje će vam sigurno zatrebati. Ono što je najbolje, popis je sastavila naša vjerna čitateljica i buduća mama, koja je već svoju torbu spakirala. Ukoliko ste i vi spakirale svoju torbu ili to upravo namjeravate činiti, usporedite popise.


Dokumenti

1. Osobna iskaznica
2. Zdravstvena iskaznica
3. Trudnička knjižica
4. Knjižica s ultrazvuka
5. Potvrdu o Rh faktoru
6. Drugi nalazi – ukoliko ste imale ili imate određene zdravstvene poteškoće


Potrepštine

1. Nekoliko paketa uložaka od vate – poslije poroda najbolji su oni najobičniji jer su najudobniji poslije poroda i ne grebu ranu
2. Melem i stick za usne
3. WC papir (bez mirisa i umjetnih boja, ali mekani) - na žalost neke bolnice nisu najbolje opremljene
4. Četkica i pasta za zube
5. Šampon
6. Gel za tuširanje ili nježni sapun
7. Češalj
8. Krema za ruke – zbog bebe često se trebaju prati ruke, pa će vam trebati i krema za ruke
9. Bivacyn, sprej za rane - nakon nužde i za rashlađivanje rane od epiziotomije
10. Purelan, mast za bradavice - čisti lanolin koji pomaže kod pripreme dojki za dojenje i omekšavanje bradavica
11. Vlažne maramice za ruke




Odjeća za vas

1. Grudnjak za dojenje
2. Jastučići za grudnjak
3. Spavaćica s dugmadi na prednjoj strani, radi lakšeg dojenja (2 komada)
4. Ogrtač
5. Papuče ili natikače koje možete namočiti, odnosno ići s njima pod tuš
6. Nekoliko pari čarapa
7. Jednokratne mrežaste gaćice – bacaju se, što je posebno dobro ako se uprljaju krvlju (u ljekarni koštaju svega nekoliko kuna)
8. Nekoliko ručnika
9. Odjeća za odlazak iz bolnice


Potrepštine i odjeća za bebu

1. Tetra pelena i gaza (1-2 komada)
2. Paket pelena
3. Baby vlažne maramice
4. Odjeća za odlazak kući
5. Ostale stvari za bebu prije odlaska kući neka vam donese suprug ili osoba koja će doći po vas u bolnicu


Ostalo


1. Pumpica za izdajanje – neke ju žene nose u bolnicu, neke ne
2. Voda i energetske čokoladice ili nešto slično za gricnuti
3. Fotoaparat
4. Mobitel i punjač (ponesite i slušalice za radio, muziku i sl.) i/ili pak MP3 player
5. Čepići za uši – u slučaju buke
6. Knjiga o bebama i/ili knjiga za razonodu
7. Papir i olovka



Dopunite vaša iskustva..,Jer kako se vremena menjaju tako i potrepštine po bolnicama.Neke su bolje opskrbljene,a neke jako minimalno..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyČet Dec 01, 2011 10:46 am

Hmmm.. a nesto za depilaciju. Ukoliko zatreba?! [You must be registered and logged in to see this image.]
.. svidjaju mi se oni cepici za usi ili slusalice, da ne slusas vrisku! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyČet Dec 01, 2011 10:49 am

Ciju vrisku,pa ne mislis danima da camis u radjaoni....hahahahah,a ne rastu ti dlake valjda ko muska brada....hahaha,joj tad da rastu i rogovi,najmanje je bitno...lijepa si sama sebi i svome dragom,za ostalo ne se sekiraj....hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyČet Dec 01, 2011 11:06 am

Ta ima slucajeva, moja Astro, da nastupe lazni bolovi pa muzevi strpaju zenu na "sigurno" u bolnicu, pa budu i po nedelju dana.. [You must be registered and logged in to see this image.]

.. i neki njeznan parfemic ili dezodoransic, barem onaj u stiku.. [You must be registered and logged in to see this image.]


p.s. more biti zgodnih doktora.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samhain




Datum upisa : 22.11.2011

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyČet Dec 01, 2011 11:15 am

Ja sam se pred porod fino pripremila, kofer ovamo, moja garderoba za boravak u bolnici, četkica za zube ovo ono.. zadnjih par tjedana pred odlazak u bolnicu sam koferče sigurno jedno dvaest puta prepakovala, jbg.. uvijek se nešto novo kupilo, kao ljepše.. :eee:. ama jedno sto puta sam pregledala onu chek listu od babice.

I znate kako je porod prošao? Ja sam hitno odvežena u kliniku, satima kasnije olakšanje.. no shvatih, da je moje koferče u spavaćoj sobi pored ormara. nazovem mamu da mi donese stvari, ona uplašena kako to sad već (osmanče), u žurbi ne uvrati kod mene kući (180 km od nje) nego u prvu trgovinu i kupi novu garderobicu za bebu.. ama ništa od onog planiranog nije održano :smile santa :
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyČet Dec 01, 2011 11:18 am

Eto ti sad! [You must be registered and logged in to see this image.]
Do duse meni su svi daleko, tako da cu torbu morati pripremiti, inace od muskaraca u tim situacijama nema vajde, sem da ponesu spakovano. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyČet Dec 01, 2011 1:21 pm

Dzaba ti sve, nemoj muza zaboravit:))) Kad dodje 5 do 12, izgubi se, zaglavi u bathroom, kao da njega boli:))))
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness



Datum upisa : 22.04.2010

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptySub Jun 20, 2015 6:16 pm

Ovo pitanje mene ubija u pojam vec danima!  Nemate pojma koliko me stresira!!!!  

  Ovo je spisak koji stoji u NF,gde cu se ja poradjati :

DOKUMENTA:

Lična karta
Overena zdravstvena knjižica
Uput za porodilište
ANALIZE:

Krvna grupa i RH faktor
Nalaz koprokulture (ne stariji od 15 dana) urađen u Gradskom zavodu za javno zdravlje
Rezultat testa na Hepatitis B
Ukoliko ste radili test na HIV, ponesite i taj rezultat

U MANJU KESU KOJU NOSITE U POROĐAJNU SALU SPAKOVATI:

Pribor za ličnu higijenu
Peškir
Papuče koje mogu da se kvase
2-3 pakovanja mrežastih uložaka i mrežaste gaćice

U VEĆU KESU (TORBU), KOJU VAM MOŽE DONETI SUPRUG NAKON POROĐAJA, SPAKOVATI:

Plastičnu čašu
Papuče i spavaćicu koja se otkopčava dovoljno za nesmetano dojenje
Dva peškira- za lice i za telo
Punjač za mobilni telefon ukoliko nosite telefon sa sobom
Pelene za bebu (manje pakovanje)
Krema za bebu
Vlažne maramice

ZA IZLAZAK IZ PORODILIŠTA PRIPREMITE:

Civilnu garderobu za majku
Jednu švedsku pelenu, dva bodija ili benkice
Zeku ili neki kompletić u skladu sa vremenskim prilikama
Kapicu i čarapice, a ukoliko je hladno poneti i ćebence
Korpu za iznošenje bebe iz porodilišta

---------------------------------------------------------------------

 E sad...  prvo da napomenem da se koprokultura ne radi vise, ako nekog bude zanimalo,
 samo treba Hbsag test (hep b) , mada i to malo koja zena odradi,al dobro...

 Drugo...  toliko razlicitih stvari citam po raznoraznim forumima,sta su sve zene nosile
 u porodilista,i drugarice mi pricaju svasta...
 npr savetuju obavezno da se ponese voda i keks,ili cak nesto konkretnije za jelo,ukoliko se recimo porodjaj desi posle vecere , pa cu ostati gladna do ujutru...spavacice,podmetaci za krevet,pumpica za mleko... i svasta nesto,da ne nabrajam sad.

 Ja sam jedno 500 puta prepakovala svoju torbu koju ja nosim sa sobom kad krenem na porodjaj
 jer uopste ne znam da li cu moci sve da unesem ili ne,da li to neko gleda ili ne...da li cu morati
 da prepakujem tamo sve ili ne... Potezu zene i pitanje toga da li mora da se nosi u kesi ili moze
 u torbi nekoj  , jer kao bilo je prigovora kada su nosile stvari u torbama...
 Mada,ja sam vidjala zene koje nose i cele kofere  (?!)...

 U svakom slucaju , trenutno moja torba sadrzi : kesu (ako budem morala da   prepakujem u nju) peskir,neseser sa licnom higijenom,casu,2 pakovanja
 mrezastih ulozaka,pakovanje mrezastih gaca,papuce,2 podmetaca za krevet i 3 tetra pelene,
 kutiju keksa i flasicu soka.I to je to.Vise uopste ne zelim da se nerviram oko toga  ne znam

 U drugu kesu koju posle treba neko da mi donese spakovala sam : pakovanje pelena,
 Pavlovicevu mast,vlazne maramice,garderobicu za malog (dakle 2 kesa,a ne 3 kao sto oni kazu)
 da to odma bude kod mene,i posle ne mora niko vise nista da donosi , svedsku pelenu i jos
 podmetaca za krevet, i opet kutiju keksa i sok.

čačka nos
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptySub Jun 20, 2015 6:57 pm

Da li je uvedeno u Srbiji da smijes i buduceg"tatu" da poneses?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptySub Jun 20, 2015 7:15 pm

Astra ::
Da li je uvedeno u Srbiji da smijes i buduceg"tatu" da poneses?
Jedva da i za trudnice ima mesta ,porodilišta su bolna tačka zdravstva .Svaki gradić koji je imao Dom zdravlja je imao i porodilište ,većina je zatvorena (zbog nedostataka tehničke vrste po savremenim standardima ) ,te se deca porodilje upućuju u "centre" . Sva apatinska deca su tako ,unazad dvadesetak godina ,praktično -Somborci .
Kao i što je sve nedorečeno ,tako je i ovo ,da porođaju može ili ne može da prisustvuje otac  .To je volja šefa porodilišta ,pa tako u Somboru -ne može . 
A šta treba poneti u porodilište ? Zdravu porodilju ,poverenje u medicinsko osoblje , i optimizam da će sve biti u redu ,pa obično tako i bude . 
Ako su porodilja i dete zdravi ,moglo se roditi i na njivi uz pomoć seljanke koja se zatekla tamo,sve će biti u redu . 
Ako nije ,ne pomaže ni privatna klinika ,VIP soba sa klimom, tv i svežim cvećem ,sve sa posebno honorisanim "načelnikom te i te klinike"  iznajmljenim specijalno za tu priliku . 
Grozno se preteruje sa tim "šta sve treba" poneti ,ne ide porodilja u koncentracioni logor ,nego u bolnicu ,gde ,ma kako bilo ,ipak sve ima što je potrebno ,a porodilište nije zatvor gde se ne može doneti šta treba kad zatreba .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptySub Jun 20, 2015 7:20 pm

Samo ti ponesi mobilni i javiš šta da ti donesu.Polako i bez stresa.

Rodilišta siromašna, pa žene vuku stvari kao da se sele.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyNed Jun 21, 2015 11:30 am

[You must be registered and logged in to see this image.] i bog te veselio smehsmeh

Šalu na stranu , moja Marijana je u Beču kad je osetila da počinje otišla kod babice ( ništa porodilište ) , porodila se u kadi sa vodom oko 11h a u 3h ujutro zajedno sa ćerkom i suprugom ajd kući . Imala je kontole babice posle još nekoliko dana kući . Kaže da porođaj nije skoro ni osetila .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyPon Jun 22, 2015 11:52 am


Citam raznorazne forume i teme sa ovim pitanjem... i naidjem na neke razgovore gde zene
pricaju o tome da li su prale kosu, koliko puta su prale kosu , da li su nosile fen ne znam smehsmeh

Ja sam inace frik za kosu, ne izlazim iz kuce ako je ne operem, ali brate... da li je moguce da
je nekome to bitna stavka kada je PORODJAJ u pitanju i boravak u bolnici? O boze...

:rlol: cola
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyPon Jun 22, 2015 12:00 pm

Ja nisam cak ni cetku za kosu ponela.
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 EmptyPon Jun 22, 2015 12:01 pm


Mene si sad ti eto podsetila da MOZDA stavim neki cesljic u torbu trtrr :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Sponsored content





Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Što ponijeti u rodilište?   Što ponijeti u rodilište? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Što ponijeti u rodilište?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: