DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII

Ići dole 
+10
Okano
brunolino
srculence
dusicaa
Lakota
bosankaa
Only women
Najda M.
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Jul 17, 2011 2:39 pm

First topic message reminder :

Prodaju se na pijacama , na plažama, u kioscima , kao letnja sezonska stvar .
Kuvani kukuruzi.....

Volite li kuvani kukuruz , da li ga sami spremate ( i kako ) solite ga, ili ne dodajete ništa .....

Ljubitelji kuvanog kukuruza -oglasite se !

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcS3jJ4j984tXPYTQmjjTDjpEDJUGnBpId19LDqujOf4wCDMQBsj










Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Sep 03, 2017 12:12 pm

Nikad nije omanulo da ga ne pojedem , ove godine ćorak.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Sep 03, 2017 1:00 pm

Bogami su mene ove godine na'ranili kuvanim ku'ruzima u Subotici. Inače nisam neki preveliki ljubitelj, al' kad si u gostima onda fino, sve po protokolu. Još se žale kako im je premlad taj kukuruz, a meni, moram priznati, se svidio tako premlad.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Sep 03, 2017 1:42 pm

Ja sam ocejfila na moru....nosaju po plazama...pravo dobri.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Sep 03, 2017 2:14 pm

ZoxZoja ::
Kijara-brm ::
Astra ::
mame se uvijek odricu zbog svoje djecice....e sad,ako je dijete pola vijeka staro,ne znam kako ide to pravilo  smehsmeh
hahaha kako je ona to napisala ,što znači da je ipak trebala .
Šta misliš kako ju je gledala dok jede ono što je trebalo pripasti njoj.  smehsmeh

Dete poluvekovno se odrekne 1/2 od svoje polovine lubenice tj odricalo se letos ... iz razloga jer više od onog što pojede ne može ... dakle mama je trebala da nasluti kakvo će leto biti i da zadovolji detetovu želju za kuvanim kukuruzom smehsmeh
Sve nekako za ove što nisu ni probali,nego mi krivo za tebe.  ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyPon Jul 02, 2018 10:46 pm

Još nema onih "pravih" ,za kuvanje . 
No ,i ovi mogu da "prođu" -zasad . Zbog kiša ,očekuje se rekordan rod kukuruza ,biće . 

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 36542669_2233422836675368_3450514564544724992_n
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyPon Jul 02, 2018 11:07 pm

Danubius ::
Još nema onih "pravih" ,za kuvanje . 
No ,i ovi mogu da "prođu" -zasad . Zbog kiša ,očekuje se rekordan rod kukuruza ,biće . 

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 36542669_2233422836675368_3450514564544724992_n
Imam u zamrzivaču još od prošle godine.ne znam da li valjaju?
Ovo na slici su mladi ili oni što ih ja zovem svinjski?  zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Avg 05, 2018 8:56 pm

I ove godine me omašili pečeni, ali zato dobri i kuvani...sa dosta soli!

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Screen64
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyNed Avg 05, 2018 10:09 pm

Imali smo ljetos uz more redovnog trgovca kukuruzima na plazi,tako veseo i raspjevan momak,cim ga ugledaju,pa i oni iz mora,sto plivaju,krenu ovacije i dozivanje.....momak je rodjen za trgovca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptySre Avg 08, 2018 5:54 pm

Loša godina za "šećerac" Suša je uradila svoje ,ovo što se sad nudi ,tri sata da kuvaš ,treba ti denticija 20 godišnjaka sa planine da sažvaćeš.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptySre Avg 08, 2018 6:35 pm

Danubius ::
Loša godina za "šećerac" Suša je uradila svoje ,ovo što se sad nudi ,tri sata da kuvaš ,treba ti denticija 20 godišnjaka sa planine da sažvaćeš.

SUŠA??? Gde je ove godine bila suša???










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyPon Jul 08, 2019 12:22 pm

Polako se pojavljuju na pijacama .I vreme je.

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 66186602_1328497533976105_3868913154486435840_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQmWTXipvdwaJwyn9dso_M16P3x6AaBnDAiOaSh7brIep6WcE1ZDcnI6Wzup0TWzQtg&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 66296979_1328497570642768_7531991388586508288_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlhLazqXP_9TnVmG4T2jkEru4Fjlgv_V7tXFV7GU84RVnOrgdq338aKBuuKkRTzHS8&_nc_ht=scontent.fiev1-1










Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyUto Jul 30, 2019 11:53 pm

Kaže nauka:

Osim što je ukusan, kukuruz je veoma zdrav, a kada ih kuvamo, svi pravimo jednu grešku – sa klipova skidamo kukurznu svilu, one “dlačice”, dakle koje je gotovo nemoguće sve počupati.

Evo zašto sa kukuruzom treba da pojedete i svilu:

– Spečava nastanak kamenja u bubrezima

– Deluje kao prirodan diuretik i podstiče izbacivanje viška tečnosti iz organizma

– Snižava nivo šećera i holesterola u krvi

– Obiluje kalijumom, koji podstiče zgrušavanje krvi

Ako ne možete da jedete kukuruznu svilu zajedno sa kukuruzom, konzumirajte je na sledeći način – odvojite je od kukuruza i prokuhajte u malo vode.

Procedite, pa kad se ohladi, popijte kao čaj.
---

Teško da će me ovo naterati da "jedem zdravo" . cherry










Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptySre Jul 31, 2019 1:15 am

Obozavam kuvani kukuruz ali se zadnjih par godina bojim da kuvam. Slucajno sam saznala tj obavestena da pazim gde berem da ne bih zadnji put jela ... Naime nisam paor neki veliki pa nikad nisam ni obracala paznju na to , ali mi receno ako berem kukuruz prvo da pogledam njivu. AKo su redovi cisti ,bez trave begaj odande KARENCA JOS TRAJE beri samo gde trave ima ... e tako , obratite paznju na to ....
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyUto Jul 14, 2020 2:29 pm

Tek -tek ih ima na pijaci .
A ja naletim na neke koji su stajali sigurno nedelju dana . Kuvanje bilo letnji dan do podne (ne preterujem)










Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyUto Jul 14, 2020 4:14 pm

Okano ::
Obozavam kuvani kukuruz ali se zadnjih par godina bojim da kuvam. Slucajno sam saznala tj obavestena  da pazim gde berem da ne bih zadnji put jela ... Naime nisam paor neki veliki pa nikad nisam ni obracala paznju na to , ali mi receno ako berem kukuruz prvo da pogledam njivu. AKo su redovi cisti ,bez trave  begaj odande KARENCA JOS TRAJE  beri samo gde trave ima ...  e tako , obratite paznju na to ....

Teška glupost draga moja. Herbicidima se prska pre ili neposredno posle setve (jedna opcija) i druga da se prska do faze kad je kukuruz do 5-6 listova. Dakle visina kukuruzne stabljike ispod kolena. Kukuruz tu visinu dostigne negde do sredine maja zavisno od vremena setve i hibrida. Posle te visine da bi se vršilo bilo kakvo prskanje trebaju specijalizovani traktori uskih točkova velikog prečnika jer bi "obični" polomio stabljike u redovima kojim prolazi pa bi bila skuplja dara nego mera. U julu je kukuruz davno već "sklopio redove" i sprečio izrastanje trave. Trava u brazdama znači samo jedno - ALJKAV VLASNIK.

Ali ako bereš pored asvaltnog puta moj savet ti je da uđeš dublje u njivu (15-20 metara recimo) jer izduvni gasovi pored puta su opasniji od "nije istekla karenca"











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyPet Avg 13, 2021 10:46 pm

Nikada manje u ponudi nego ove godine ?
Ispada da je celo moje "okruženje" kuvalo tek 2-3 puta za celo leto ?
No ,teme radi...kradem ovo od Bosankaa (sa FB)
Može i pečeni .

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 23594910

Iz njenog  "Mičigena" (Mrkonjić Grada )










Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Avg 14, 2021 1:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptyPet Avg 13, 2021 10:57 pm

Danubius ::
Nikada manje u ponudi nego ove godine ?
Ispada da je celo moje "okruženje" kuvalo tek 2-3 puta za celo leto ?
No ,teme radu...kradem ovo od Bosankaa (sa FB)
Može i pečeni .

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 23594910

Iz njenog  "Mičigena" (Mrkonjić Grada )

Kuvano dva puta ove godine. Ali suša je učinila svoje. Klipovi mali, ono što kod nas zovu pabirak. Zrno sparušeno ... Ali ajde zove se da smo jeli. A ostalo je i u zamrzivaču da se skuva 2-3 puta.

Bem ti i globalno zagrevanje i promenu klime i nadolazeće ledeno doba. Uništi mi sve što volEm.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptySub Avg 14, 2021 12:32 am

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 20210811

#mičigenskidomaći lu6777











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 EmptySub Avg 14, 2021 1:33 am

ZoxZoja ::

Kuvano dva puta ove godine. Ali suša je učinila svoje. Klipovi mali, ono što kod nas zovu pabirak. Zrno sparušeno ... Ali ajde zove se da smo jeli. A ostalo je i u zamrzivaču da se skuva 2-3 puta.

Bem ti i globalno zagrevanje i promenu klime i nadolazeće ledeno doba. Uništi mi sve što volEm.

bosankaa ::


#mičigenskidomaći lu6777
Ima u "Lidlu"
U konzervi ,i pakovano po 2 x /1/2 klipa .
Samo zagreješ .
Ali ...ako smo na to spali ,pored hektara i hektara  "šečerca" ?
Onda....jbg.Biće skoro propast sveta .

Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Konz-5










Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII    Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Narode, leto je...KUVANI KUKURUZIIIIII
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: