DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?

Ići dole 
+3
brunolino
Astra
Danubius
7 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyNed Okt 09, 2011 10:03 am

U današnje vreme je nezaposlenost glavni problem svima .
No ,ima ljudi koji ne žele da rade "van struke " ?
Neće da se ponižavaju -kako kažu .
Tako imamo po oko 300 nezaposlenih lekara po velikim gradovima (Beograd,Novi Sad ) a po selima -nikoga .
Mnogi "diplomirani" ne žele da prihvate ništa što im "nije struka"
No, kada odu u inostranstvo -onda pevajući peru sudove .

Kakva su vaša iskustva ?
Da li ste radili neki od poslova "van struke" , neki od "ponižavajućih" ,da li bi radili da vam neko ponudi ?










NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyNed Okt 09, 2011 10:07 am

Porodica Jagoda, žena koja čisti




Strongman NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Rss
/
08.10.2011. u 00:07




Bila bi velika slučajnost da sam pogodio njeno ime. Jagoda je
zovem jer je riđokosa i nežno pegava baš kao što pamtim moju drugaricu
Jagodu koja je trenirala košarku u vreme kada sam i ja bio košarkaš.
Nisam siguran da li su joj dali to ime da bi uskladili list rođenih sa
bojom kosice ili su samo tako hteli da je nazovu i pre nego se rodila.


Meni je ova druga Jagoda,o kojooj pišem, lepa. Nije lepotica ali je
lepa. Onaj tip, malkice naglašenog ubrzanog starenja, koje je dobar
standard zustavio. Ako i nije lepa barem je prijatna. Viđam je tu po
parku u lakiranim najk patikama od 12 000 dinara, sa dve prelepe
ćerkice, lepo odevene, umivene, lepo vaspitane, ... Kao reklama za
kredit za neku banku.


NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Woman-with-broom.n


Jagoda je samohrana majka od nekih tridesetak godina, koja radi,
zamislite, u našoj sredini veoma nepopularan posao. Jagoda je čistačica.
To nisam baš odmah ukapirao. Javljao sam se i čistačici u kineskim
patikama i riđokosoj sa crnim lakovanim patikama dok nisam povezao da
to nisu dve osobe.


Gledam je kako metodično, bez ćaskanja sa dokonim komšikama, omete
naš jedanaesti sprat, pa ga opere vodom sa nečim što mnogo lepo
miriše.Oriba liftove koji do sledećeg mokrenja nekog neandertalca sasvim
pristojno mirišu. Spiči celu zgradu od 12 spratova za oko 2 sata.


Jagoda očisti 4 zgrade dnevno. Jagoda radi 5 dana u nedlji, Jagoda
čisti svaku zgradu 4 puta mesečno. Moja zgrada ima oko 80 stanova. Mi
plaćamo 100 dinara mesečno po stanu za troškove čistačice, što je u
zbiru 8000 dinara. Ima i manjih zgrada ali ni jedna nije ispod 50
stanova. Neka je srednja vrednost po zgradi 6000 dinara.


4 zgrade dnevno puta X 5 u nedelji X 6000 dinara = 120 000 dinara


Neka je četke, metle i sredstva koštaju 15... neka je i 20 000
dinara. Jagoda najpoštenijim radom zaradi 100 000 dinara. Neka sam se
prešao i duplo pa je ipak 50 000 dinara.


A neke moje drugarice, samohrane majke, se ne vade iz kafića i kukaju
kako nemaju za dete a "njegovi" ni dinar ne davaju. A neki moji drugari
sede celo radno vreme zadubljeni iznad tiketa sportske kladionice i
psuju državu kako nema posla.


A Jagoda ćuti i glanca tuđe zgrade preko nedelje a vikendom je sa ćerkama.

----------
Evo , jedan klasičan primer . Naravno...naše čistačice po firmama zaradjuju 20-25 000 dinara ,
no ovako......ovo je plata lekara specijaliste -nije preterano reći i primarijusa .
Lekari imaju nekih 50 -55 000 RSD .

Pa vi vidite -da li je ponižavajuće .










NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyNed Okt 09, 2011 11:03 am

Kod nas su poslovi dobri i losi,ne po zaradi,vec po cuvenju.
Kad dijete nece da uci,plasis ga da ce biti cistacica ili ce da mjesa beton na gradjevini....zamislite,a ovdje sam shvatila koliko je bitno voljeti posao,a ne sta radite.
Istina,ja se ni u Banjaluci nisam odnosila prema cistacicama s ponizenjem niti sam direktora gledaja medju zvijezdama,ali ovdje sam ipak shvatila pravi znacaj rada.
Nije sramota nikakav posao raditi,bas nikakav,a tacno je da nasi ljudi posebno rade poslove koje nikad ne bi u svojoj zemlji.
Izgovor,pa ovdje cistac ima bolju platu od naseg doktora....ali kod nas,bice socijalni slucaj,ali nece se uhvatiti lopate ili metle.

Mnogo toga je u nasoj zemlji jos uvijek sramota i ponizavajuce,ja sam iskusila i na svojim ledjima,jer uz rat....imas kancelariju,ides na posao,ali nema plate,onda se uhvatis svega i tih losih poslova.

Znam cak i takvih koji kazu ...zar da mjesam beton za 30-40 KM na dan....a ljudi to je dobra plata,pomnozite sa 22,23 radna dana u mjesecu....ali to je tezak posao i nije u struci....ko to da radi,kad ce neko od familije iz vana svakako da posalje.


Ja sam probala i stojim iza toga da nema loseg posla i sramotnog....sve bih radila za novac,da prehranim sebe i djecu,a drugi neka pruze ruku i mole da im se udijeli i tako cuvaju neko svoje dostojanstvo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyNed Okt 09, 2011 11:30 am

Danubius ::

Kakva su vaša iskustva ?
Da li ste radili neki od poslova "van struke" , neki od "ponižavajućih" ,da li bi radili da vam neko ponudi ?


jesam ja ko zigolo , ma prljavo brate , ebes se za malo para...vazda si osaFunjan... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyNed Okt 09, 2011 11:55 am

Gluposti. Moja majka je imala obicaj reci da ce gospodi ostati samo velika rupa od busanja. Pametni stari svijet.
Kad sam tek dosla ovdje prvi posao koji mi je ponudjen je bio cistacica u hotelu, i to per diem, kad ustreba, bez obzira sto sam prikazala svu edukaciju. I nema problema, pristala sam. Kad sam otisla na posao, receno mi je da cu imati obuku, tri dana, kako se pere wc solja s cetkicom za zube. To je upis zivi bio, i danas se smijemo kad pomenemo.
Generalno, stranci nas malo gladaju kao neobrazovane divljake, a ne znam ni sta bih im rekla.
Helenese, nisam se dugo zadrzala na tom poslu. Sama sam posjetila lokalnog arhitektu, pokazala mu par svojih projekata, koje je moja draga mama uspjela spasiti iz rusevine, i ostala raditi s njim 11 godina:)
Ipak, desilo mi se da sam dovela par ljudi ovdje koji su mi rekli da im ne pada na pamet da ciste. Cuces ti sta ce bit.
Poznajem zenu, nepismenu, koja cisti u jednoj od najbogatijih komuna u Americi. Uspjela je da kupi 3 kuce u toj istoj komuni, iskolovala troje djece, obnovila kucu u svom selu u Bosni, kupila jos jednu, i finansirala vodovod u selu. Pa ti vidi.
Ona moja majka rahmetli je znala reci jos nesto: nije sramota kurvi noge prati, ako je posteno:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyPon Feb 23, 2015 11:23 am

Nikad nisam radila van struke. Sa 19 sam pocela kao med. sestra, zivela u tri, kulturno i religiozno razlicite zemlje, studirala paralelno, ali uvek ostala u struci. Ne zato sto nisam zelela drugi posao, vec zato sto mi je struka trazena i uz poznavanje jezika, nije tesko naci posao.
Da je moralo drugacije, sigurno se ne bih ustrucavala.
Roditelji su me tako vaspitavali, mada nije bilo moranje,  nikad mi nije bilo tesko da kao ucenik generacije, nakon skole stavim motiku na rame i idem u njivu, pomognom oko stoke i sl...

Moja deca su pocela raditi sa 16..sin kao perac sudova u restoranu, pa higijenicar kod mene na poslu...Cerka ispomoc u kuhinji kod mene na poslu, u kafe-u konobar, cuvanje dece u teretani...i zadrzala je sva tri posla, tako da ce joj i ovo leto biti aktivno.
I oni, u sustini nemaju potrebu da rade, ali ako ogranicite budzet, i oni krenu da rade rano, odlicno je za razvoj njihove samostalnosti i odgovornosti...
Malo dete je zaposljeno u kuci...  sudovi iz masine, cvece, smece...Dobija dzeparac-platu , ali zna ipak da je rad u kuci obaveza za sve koji zive tu, pa je smislio ''plan'' kako da zaradi neku ''laku lovu''- naime, radice kao ''youtuber'' zlz  samo prvo mora da smisli sta da prezentuje, posto je cuo da ipak mora biti kreativan zlz










NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyPon Feb 23, 2015 12:41 pm

sonia ::
Nikad nisam radila van struke.
I sama sam ti takva ,sestro .Pune 32 godine ,čak i u istoj "firmi" .I mogu da kažem da sam prilično sit ,i da bi radio bilo šta drugo.(da mogu, naravno )
Najviše me oduševi kad mi neko kaže da imam "zlatan posao" i "sigurnu platu " povraćka
Ne kažu džabe ono da ženu i posao treba menjati na 5 godina .
Ono prvo sam ispoštovao ,i pokazalo se kao dobro ,ovo drugo ,nažalost ,ne .










NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyPon Feb 23, 2015 7:35 pm

Radila sam i sada radim van struke. Ne mislim da ičega treba da se stidim. Dok sam studirala dopunjavala sam studentski džeparac čuvanjem djece. Kasnije, kada sam se zaposlila u struci, obzirom da smo često slati "na čekanje" honorarno sam zarađivala prodajom nekih proizvoda za domačinstvo, radila sam u prodavnici, čistila i sl.
Imam poznanike i drustvo iz srednje škole koje sjedi i čeka posao u struci i izgledi su nikakvi da ga i nađu. Istovremeno se užasavaju poslova za koje su "prekvalifkovani" ali ih nije sramota da ih neko drugi izdržava. Mislim da je to stvar vaspitanja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyPon Feb 23, 2015 7:58 pm

Vazno je da si najbolji u cemu radis, nema veze koji posao radis. Cistacica,pekar,kuhar itd.

Tko radi nemora se stiditi, bas obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyUto Feb 24, 2015 10:44 am

Ja u suštini i nemam "struku" jer sam završila gimnaziju ali ne i fakultet. Ali sam kroz sve ove godine ipak stekla neke veštine koje bih mogla da nazovem kvalifikacijama. Sve to me nikad nije sprečavalo da radim šta uspem da nađem. Jedini uslov koji ja tražim je plata. Titule i zvanja ne idu u banku.

Najviše mrzim kad mi neke drugarice kažu "Pa ja sam završila ekonomsku!" Jesi srećo ali će tvoje dete za godinu dana da je upiše a za pet da ti bude konkurencija za dobijanje posla. Zadnji put si za kompom radila "u struci" kad se knjigovodstvo radilo iz DOS-a a trenutno aktuelan je Oficce 2010...

Inače sinoć me zvala žena koja vodi onaj sezonski posao što sam radila letos da pita hoću li i ove godine. Hoću naravno. Ako bude kao lane mogu da zaradim najmanje 1500 evra što za Srbiju nije mala suma. Makar da ću raditi sa ljudima sa kojima me svemir interesovanja razdvaja. To je mala cena za obezbeđen ogrev i slično.

Ne stidim se ni jednog posla. Što Justi gore reče sve je to stvar vaspitanja.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyUto Feb 24, 2015 11:00 am

U raznim strukama radio a usput sticao i sertifikate. Građevinska, mašinska i pomorska škola. Mislim da bi' se mog'o završit' sa knjigovodstvom, jerBo sam ga radio 11 godina a nisam diplomir'o. Mea culpa.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyUto Feb 24, 2015 11:20 am

ZoxZoja ::

Ne stidim se ni jednog posla.
Upravo tako!
Da sam cekala posao u struci, jos bih bila na birou rada.
Radim posao koji nema dodirnih tacaka sa mojom strukom. I pre ovog sam radila jos par poslova, takodje van struke, U struci ni dana!
KAd sam nasla posao koji je finansiski isplativ, ni casa nisam casila vec ga zapocela.
Finansiski efekat je recimo sadisfakcija za to sto radim van struke, ali ne mogu reci da godinama nisam zalila. Sad vec vise ne i da mi neko sad ponudi posao u struci, rekla bih hvala, nisam vise za to, nisam u toku.Totalno sam se udaljila od struke.
No, meni je bitno da svaki posao koji sam radila, radila sam savesno i najbolje sto umem.
Znam njih dosta, koji su odbijali dobro placene poslove jer nisu u struci, a koji su kasnije pristajali na daj sta das, samo da se prezivi.
Sad se kaju ali....pros'o voz. I nije mali broj onih koji su se iza ledja podsmevali mom poslu, ali isti ti pocesce zakucaju na moja vrata traze pozajmicu i jos uvek cekaju posao u struci.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  EmptyUto Feb 24, 2015 12:44 pm

Dušice nisi jedina kojoj su se podsmevali ili je čak "sažaljevali" što radi nešto "ispod svog dostojanstva" a u isto vreme primali socijalu i izdašnu pomoć roditelja penzionera. Od takvih mi se povraća da budem iskrena.

Jedino što ne bih radila je kao gerijatrijska sestra. Ne zato što je to nešto ponižavajuće nego što ne mogu. Imam izražen nagon za povraćanjem na mirise a po onom što su mi pričale žene koje to rade dušu bih povratila dok ne bih navikla. A neke ne naviknunikad kako same kažu.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?    NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NEĆU DA RADIM VAN STRUKE-poslovi kojih se stidimo ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sezonski poslovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: POSAO /KARIJERA-
Skoči na: