DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jesen je....JABUKE I KRUŠKE

Ići dole 
+2
Astra
Danubius
6 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Okt 13, 2011 11:44 am

Vreme jesenjih plodova ,gde naravno dominiraju jabuke i kruške .
Imate neke navike u vezi njih, neke odredjene vrste , čuvate ih sveže ili konzervirate na neki način ,volite ili ne -JABUKE I KRUŠKE ?

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Z
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Okt 13, 2011 11:45 am

Evo ih pune gajbe,sve se musice razmilile po kuci.....to mrzim,bice pravi kolace i pite od jabuka!
Inace nisam bas ljubitelj tog voca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Okt 13, 2011 11:47 am

Astra ::
Evo ih pune gajbe,sve se musice razmilile po kuci.....to mrzim,bice pravi kolace i pite od jabuka!
Inace nisam bas ljubitelj tog voca.

ma da ,ti si mala sa tresnje... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Okt 13, 2011 11:54 am

Hahhaha ma mogu i jagode....ne treba da se penjem,samo cucnem!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyPet Okt 14, 2011 9:53 pm

Ja volim zaista samo jednu vrstu jabuka -crveni delišes . Sve drugo ..onako ,svejedno mi . Uopšte ne volim ovde popularne "jonatan" i "ajdared" . Ove godine su izgleda rodile do besvesti -prepune su pijace i imaju veoma povoljnu cenu -no nisam još obavio što i svake godine -par gajbi ,pa ima za "zimu" .
Kruške..manje više . Ove jesenje su uglavnom one tvrde ,koje se u Vojvodini čuvaju u žitu -da tamo "sazre" do kraja ,a jedu negde duboko u januaru . Od njih mi još najbolji miris .

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Z
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyPet Okt 14, 2011 10:08 pm

Obožavam zelene jabuke..Granny Smith,Cena im je uvek jaka.No kad mi se jede kupim..
Nekada su mama i tata donosili sa sela voće.Tad je bilo svih vrsta.No ostarila stabla,napala ih neka bolest.Nije imao ko održavati dok je rat bio..

Ništa lepše od domaćeg voća,koje nije tretirano nikakvim herbicidima..
Beše nekada..
Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  F.146










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Feb 06, 2014 8:50 pm

Nije jesen ,nego zima -a ponuda jabuka je velika ,i verovali ili ne -jednom je nešto i u Srbiji jeftino ?
Cene se kreću od 20 -80 rsd /kg .

Ne znam koliko hemije i voska ima u (na )njima ali naoko -lepe i zdrave

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Images?q=tbn:ANd9GcTIM8lvsKsxHnwa_6pQwZEdBGt_9bNyghFVuGROqQWMyOWKTBzk










Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Feb 06, 2014 8:56 pm

Jabuku uvek sirovu. Od Petrovača u junu-julu pa do ovih s pijaca ne manišem ni jednim. Sem Zlatnog delišesa to mogu samo u kolačima.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyČet Feb 06, 2014 9:22 pm

..a ja volim crveni jonatan ..princ medju jabukama,obozavam taj miris  Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  460727 
Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  9k=
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptySub Avg 30, 2014 11:34 pm

Nije još jesen ,ali nešto nije u redu sa kruškama .
Uopšte ne videh ovu vrstu ,a čini mi se da su to baš "letnje" ,te sitne ?

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Sok_od_kruske

Onih "jesenjih" već ima ,te ne volim ni videti ,to su one što se stave u žito da "drže" preko zime (izem ti zimu )

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Vvvo










Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptySub Avg 30, 2014 11:40 pm

Te sitne mogu da se nađu još u po nekoj staroj paorskoj avliji. Tamo negde gde je bunar pre bio. Sad me podseti da ih ni ja nisam jela ove godine. Kad su zree ja radila i nisam išla u komšiluk gde je jedino drvo u ovom delu geografije za koje ja znam.

Ove druge što su se u žitu čuvale se zovu "ječmenke". Zatrpavale su se u žito gde su zbog male vlažnostii uspevale da ostanu sveže mesecima. Donosio ih deda s tavana svojevremeno. Mljacccc ... bolje da ćutim inače će me Astra kaštigovati jer rasipam energiju i slova okolo.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  EmptyPon Sep 15, 2014 9:41 am

Možda niste znali ( a nisam ni ja do danas ) da su sve sorte jabuka ,koje se proizvode i prodaju u Srbiji -stranog porekla (i pored 350 autohtonih vrsta )
Nije to zato što više volimo "strano" -nego zato što domaće vrste rađaju previše ,ili premalo ,i ne svake godine ,a kod "stranih" je rodnost konstatna .
(Naravno da se našao neko da postavi pitanje zašto ne jedemo "domaće ,tj srpsko" -pa u današnjim novinama ima odgovor profesora sa Poljoprivrednog fakulteta u BG .)
Što znači da ćemo i dalje jesti ajdared ,jonagold ,delišese itd -a ne "domaće" (ukoliko kupujemo jabuke  na pijaci )

Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  314620_jabuke-ras-foto-oliver-bunic-2_ff










Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesen je....JABUKE I KRUŠKE    Jesen je....JABUKE I KRUŠKE  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jesen je....JABUKE I KRUŠKE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: