DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?

Ići dole 
+5
Samouka
Lily
Danubius
brunolino
Nut
9 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Dec 15, 2011 4:39 pm

Ma.ne mora bas tetka u ministarstvu..moze i...ovako..

Dekan Milan Višnjić već pet mandata je prvi čovek Medicinskog fakulteta. Za praktično 12 godina zaposlio je užu, ali i širu familiju, pa čak i majku zeta.... :eee:

a li je moguće sa osnovnom školom raditi kao referent za doktorske studije na Medicinskom fakultetu? Ili biti mašinski preser, a zaposliti se na mesto sekretara Katedre za internu medicinu? Iako zvuči neverovatno, sve ovo je moguće - neophodan je samo rođak koji je dekan fakulteta.

Među prvima dekan je zaposlio sina na mesto docenta na predmetu socijalna medicina, iako nije reizabran na mesto asistenta, što je neophodno po statutu. Sinovljeva supruga, odnosno dekanova snaha, inače je diplomirala književnost, ali na Medicinskom fakultetu radi kao lektor srpskog jezika.

Prema saznanjima „Blica”, profesor Milan Višnjić, dekan Medicinskog fakulteta u Nišu, zaposlio je ukupno devet članova svoje porodice, od kojih neki nisu kvalifikovani za radno mesto u naučnoobrazovnoj instituciji.

Kako „Blic“ saznaje, Višnjić je i sam sebi dodelio mesto šefa predmeta za hirurgiju. u opisu posla dekana je da popisuje imenovanja, pa je tako Višnjić samog sebe postavio za šefa.
Višnjić: Ja biram koga ću da primim


Dekan Medicinskog fakulteta u Nišu Milan Višnjić u razgovoru za „Blic“ isprva je negirao naše navode. „Nisam nikog zaposlio“, tvrdi on. Postavljali smo pitanja redom.

Od sina i ćerke?

„Eeeeeee, pa nisam ih ja zaposlio, to su izabrana mesta. Raspiše se konkurs i oni su proši“, kaže dekan.

A zet?

Nije mi bio zet kada se zaposlio, ali i on je izabran. To su sve dobra deca! Zar vi mislite da treba da ima moje dete nizak nivo inteligencije, pa da ne može da se zaposli? To su priče za malu decu da sam ja nekog zaposlio, kaže dekan.

A sestra i snaha?

E, tačno je, zaposlio sam i sestru i snaju! A što da ne? Šta....trebalo je da zaposlim partijske drugove? Zašto da ne zaposlim sestru? Treba i ona da radi! A tu drugu sestru nemam.

Pa i prija?

Pa majka zeta je čistačica, nisam je primio za direktora! Znate šta, moje je pravo koga ću da primam, a preko limita nisam primio nikoga! Sve je to rekla-kazala, u ovom kriminalu u zemlji, a vi mene za sestru i rodbinu! Čim sam postao dekan, primio sam sestru, što da ne?

[You must be registered and logged in to see this link.]

I tako... booored ererere ....
Sta velite...???










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Dec 15, 2011 4:49 pm

nazalost to je moguce...od toga nije nijedno drustvo izuzeto...samo je zalosna cinjenica da jos uvijek to postoji...da netko obavlja posao za koji nema blage veze i niti je strucan , a ima ih i sa nedovoljnim skolovanjem , imaju donekle nesto...u Njemackoj se desio slucaj sa ministrom obrane koji je svoju disertaciju prepisao , pa mu je ono dr maknuto , izbila velika afera , iako je kao ministar super posao obavljao...i imao je veliku podrsku javnog mijenja , isto tako jedna ministrica je kupila svoju dr titulu ,tj. prepisala disertaciju...
kod nas je to mozda izrazenije jer se odmah cijela obitelj povlaci itd. nek imaju svi koristi...ali kazem , nijedno drustvo na to nije imuno...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Dec 15, 2011 5:48 pm

Nepotizam vlada kod nas još od pamtiveka ,isto kao korupcija , i nemoguće ga je iskoreniti . Kad god se donese neki zakon vezan za rad i radne odnose ,smesta se donesu podzakonska akta koja se tumače kako kome odgovara ,a poslodavcu daju šansu da probuši "rupu" ,fol kao "posebnim kolektivnim ugovorom " odredjene radne odrganizacije koji je naštiman za dotičnog kandidata . A i inače je lakše videti orginal Mirosavljevog Jevandjelja nego primerak vašeg kolektivnog ugovora.
Tako je u mojoj firmi priman magacioner sa znanjem sviranja harmonike (poseban uslov ) verovali ili ne . (to se desilo 70 tih ,trebao neko da vodi seoski KUD ,a lik tražio posao za sebe i ženu -i stan. I dobio )
Imali smo lika koji je po zanimanju -fudbaler ,a "vodio se " da radi u zubotehničkom laboratorijumu (i primao platu) trebao za lokani klub. (ovo je bilo 80 tih )
Pa smo imali lika koji je zaposlen kao šofer Hitne -iako nije imao nikakvu vozačku dozvolu ? Slučajno je bio zet direktoru (izbeglica,došao iz Like )
Kod nas se i ne mora biti rodbina. Dovoljno je potpisati pristupnicu za SPS .
SVI mladi lekari i stomatolozi ,bez razlike -SPS (i buduči nosioci liste na lokalnim izborima ) Sestre ,koje su premlade-Omladina SPS .
I posao skoro pa zagarantovan ...kakvi konkursi, biro ...prednost nedostižna .
Ako si slučajno član neke od partija koje imaju predznak "demokataska " ...posao u mom gradu nećeš dobiti NIKAD ,a u zdravstvu -ni posle toga .
Ko ne veruje -neka slobodno proveri .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptySub Jan 21, 2012 5:34 pm

Samo treba imati dobre kvalifikacije (ili kako se to stručno kaže " vladati veštinama potrebnim za obavljanje radnih zadataka koji se zahtevaju na tom radnom mestu )


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptySub Jan 21, 2012 7:52 pm

Nemam tetku, ali... jel se teca racuna???? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyNed Jan 22, 2012 6:32 pm

..nikako..veza radi gde: shkola,znanje i umece ne vaze..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyNed Jan 22, 2012 9:44 pm

To se ovdje zove kod mene: Vitamin B :bub:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyNed Jan 22, 2012 11:02 pm

Dolinac ::
To se ovdje zove kod mene: Vitamin B :bub:

KojO se tako zove? :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyPon Jan 30, 2012 10:32 am

Zana ::
..nikako..veza radi gde: shkola,znanje i umece ne vaze..
Mož* i ovo da pomogne ...nije da ne može [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyNed Jul 14, 2013 6:59 am

Napravi dobar CV .....to pomaže .smehsmeh 

___________________

Seksi CV i gvozdena vrata otvara (12 SLIKA)


One su sigurno dobile posao
[You must be registered and logged in to see this image.] Kada pogledate njihove fotografije, ne možete da se otrgnete utisku da ono čime
Citat :
Fotogalerija

se bave nije baš najpošteniji posao na svetu, ali se grdno varate. Ove cure su zapravo advokati, menadžeri, a jedna je čak i učiteljica.

Zamislite sledeće: sedite u kancelariji i listate prijave kandidata za neko radno mesto, i u jednom trenutku nailazite na 12 ovakvih prijava... Koju bi ste odabrali?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyNed Jul 14, 2013 7:29 am

Ove dobijaju posao, vidiš da su iz napredne stranke.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Okt 27, 2016 7:55 pm

Ovo je za rubriku "Vjerovali ili ne". Nisam znala gdje postaviti, pa ću evo ovdje podijeliti ovaj članak sa Vama.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Okt 27, 2016 10:44 pm

Bez tetke se nije moglo ni u socijalizmu,a kamoli danas, sa tolikim partijama,i sa daleko manje radnih mjesta
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyPet Okt 28, 2016 10:25 am

T
Ako nemaš tetku, ide ovako:
Učlaniš se po mogućstvu u vladajuću stranku, ili eventualno koalicijsku, ideš na opštinske odbore, aktiviraš se dok ne budeš primećen. Počinju sa vrbovanjem stanovništva, za siguran glas, uglavnom obećanjima. Ponekad se tu u tom dodvoravanju podvuče i neka uslugica, tipa, neko malo asfaltiranje, poneki Izvod MKR, ili šta već ovcama treba. ( tako svi doživljavaju narod).
Tako se cimataš, dok ovi koji su već unutra, ne procene da li si se dovoljno "angažovao stranački". Nekad i zaposle osobu po osnovu Ugovora o privremeni i povremenim poslovima, s tim da njegova plata ide stranci. Ozbiljna sam. 
Tako provedu jedan mandat, onda zavisi od ishoda izbora, ako stranka dobro prodje, oni su na konju, tu je posao i redovna plata, ne velika, ali dok su na vlasti, kombinacije su krajnje izvesne. 
A ako ne predju cenzus tu je nezaobilazna kombinatorika, koalicijska,  podržavanja (za muda), preletačine ili ćeš morati da se "angažuješ", za sledeću podelu. 
U mom 22 godine dugom iskustvu rada u Upravi, potpisujem da nema razlike medju strankama i da svi funkcionišu na isti način. 
Kad bi me neko pitao kojim redosledom da rangiram korupciju, nisam sigurna koga bi mogla zaobići, od DEPOS-a, kad sam se zaposlila do danas na čelu sa SNS-om, možda bi, ali možda izdvojila LDP, kao po mom mišljenju, najgore. 
Uglavnom su Kurte i Murte. 


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kad sam ja počinjala bila je kumovska veza 😜.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyPet Okt 28, 2016 7:25 pm

Hvala Bogu pa mi je doslovce pomoglo mojih 10 prstiju i ovo malo mozga. Ne daj boze da nije, ko zna sta bi sa mnom bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time


Datum upisa : 01.10.2016

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptySub Okt 29, 2016 7:43 am

Mima65 ::
T
Ako nemaš tetku, ide ovako:
Učlaniš se po mogućstvu u vladajuću stranku, ili eventualno koalicijsku, ideš na opštinske odbore, aktiviraš se dok ne budeš primećen. Počinju sa vrbovanjem stanovništva, za siguran glas, uglavnom obećanjima. Ponekad se tu u tom dodvoravanju podvuče i neka uslugica, tipa, neko malo asfaltiranje, poneki Izvod MKR, ili šta već ovcama treba. ( tako svi doživljavaju narod).
Tako se cimataš, dok ovi koji su već unutra, ne procene da li si se dovoljno "angažovao stranački". Nekad i zaposle osobu po osnovu Ugovora o privremeni i povremenim poslovima, s tim da njegova plata ide stranci. Ozbiljna sam. 
Tako provedu jedan mandat, onda zavisi od ishoda izbora, ako stranka dobro prodje, oni su na konju, tu je posao i redovna plata, ne velika, ali dok su na vlasti, kombinacije su krajnje izvesne. 
A ako ne predju cenzus tu je nezaobilazna kombinatorika, koalicijska,  podržavanja (za muda), preletačine ili ćeš morati da se "angažuješ", za sledeću podelu. 
U mom 22 godine dugom iskustvu rada u Upravi, potpisujem da nema razlike medju strankama i da svi funkcionišu na isti način. 
Kad bi me neko pitao kojim redosledom da rangiram korupciju, nisam sigurna koga bi mogla zaobići, od DEPOS-a, kad sam se zaposlila do danas na čelu sa SNS-om, možda bi, ali možda izdvojila LDP, kao po mom mišljenju, najgore. 
Uglavnom su Kurte i Murte. 


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kad sam ja počinjala bila je kumovska veza 😜.

Ovo bi trebalo staviti u udžbenike, da se deca ne zanose džaba. uči
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptySub Okt 29, 2016 9:32 am

Mima65 ::

Ako nemaš tetku, ide ovako:
Učlaniš se po mogućstvu u vladajuću stranku, ili eventualno koalicijsku, ideš na opštinske odbore, aktiviraš se dok ne budeš primećen.  





Kad sam ja počinjala bila je kumovska veza 😜.
Upravo i doslovce tako .
Samo što u ovoj SNS vlasti škola uopšte nije bitna .
Ako neko dete ima školu (a naravno "aktivno" je u stranci ) ,postave ga na neko debelo direktorsko mesto ,ili "visoku funkciju" ,fol "dajmo mladima šansu" .
U stvari -postaje marioneta "stranke" .Ako mutljavine isplivaju ,a nekim čudom "njihov" sud ne može da zataška -strada taj mlad čovek . Njega satanizuju po opet njihovim medijima (ali tako da ispadne da skoro pa ništa nema veze sa "strankom" ) i zamene nekim drugim "botom"
Većina nema školu (ili imaju "kupljene "Megatrendove" i sl ) ,ali to ništa ne smeta . Bitno da je "kadar" .
Tako je recimo ,naš sadašnji predsednik Opštine "svršeni gimnazijalac"(1958 ) Čak se nije ni potrudio da se "preko partije" i "doškoluje" (ako neće sad ,za "mandata" volšebno negde "diplomirati" )
Za žene je lakše ,i to je očigedno . Mlada ,zgodna (poželjno ,silikonka ) ,već ima nekoga ko je "gura" -takva sa ulice može da postane "savetnica" ,"sekretarica" ,"referent" ,potpuno nebitno kako se radno mesto zove ,obično ga i izmisle .
Konkursi ionako ne postoje u zakonskom smislu ,jer su "njihove" i sve inspekcije i nadležni kontrolni organi ,tako da bez problema zapošljavaju koga god hoće i gde hoće ,bez ikakvih kvalifikacija . A onda se to širi na žene ,familiju ,kumove ,zemljake -i one koji za posao debelo plate .
Jedna piramida gde niko običan ,normalan ,pošten ,školovan i spreman da radi - nema šanse .
Zato mladi masovno posao traže u inostranstvu -gde su bar fer uslovi .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptySub Okt 29, 2016 11:48 am

Koliko se ja secam, u socijalizmu, nosioci partizanske spomenice, narodni heroji, i penzionirani visoki oficiri su automatski dobivali direktorske pozicije bez obzira na kvalifikaciju.Ja sam zato otisao iz Jugoslavije.Balkan i ne zna za nesto drugo, posto je isto bilo i pod Turcima, i pod Austrijancima,tako da ove kvazi demokracije su manje od povrsne kozmetike; blago farbanje trepavica :)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Okt 04, 2018 10:18 am

Evo kako,diploma ni ne treba  :
dovoljno da ste bliska ili dalja rodbina ,kumovi ,prijatelji , komšije sa nekim od (dovoljno i lokalnim ) funkcionerom SNS .
Ima milion primera ,a da je prešlo svaku meru ,jeste -jer su se oglasili već i sami članovi GO SNS Vranja .
Naime, ne žele više da trpe zapošljavanje "stranačkih konkubina" ,tj ,ljubavnica "funkcionera stranke" .
Po pravilu ,dame nemaju ni približnu školsku spremu koja bi opravdala radno mesto ,a neke su zaposlene "fiktivno" -primaju platu i ne pojavljuju se uopšte na "radnom mestu" ?
Švalerke vedre i oblače ,sem u Vranju ,i u Grockoj ,Novom Sadu ,Aranđelovcu ,Jagodini (i svuda ,ovo su mesta gde su afere "isplivale" )
Dakle ,biće da sem rodbinskih ,kumovskih ,komšijiskih i "zemljačkih" veza ,posao obezbeđuje i "aktivnost u krevetu" .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Okt 04, 2018 8:34 pm

Inače, ako smijem da dodam, posledice takvog zapošljavanja i sticanja diploma tek dolaze. Ovo što troše platu je još i ništa u poređenju s tim kakvu će štetu dugoročno napraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyPon Nov 26, 2018 10:23 am

Ovi više i ne kriju -ako hoćeš posao "uđi u stranku" ,pa *će se vidi . Vrlo jednostavan sistem -svi koji odlučuju o nečijem zapošljavanju su "u stranci" .
Više ne traže na birou za zapošljavanje -nego u registru članova ,pa ako imaju "traženi profil" ,onda taj (njihov) dobije posao .
Sve više mladih iz očaja "ulaze u stranku" ,ne bi li nekako došli do posla .
A pošto je "vlada" produžila "zabranu zapošljavanja u javnom sektoru"do kraja 2019  (uredba doneta 2013 ,na "godinu dana " ) nezaposleni mogu da se slikaju (ili odu u inostranstvo ,briga njih)

Glavna demagoška fora je -"povećanje plata u javnom sektoru " . Oni praktično dele isti novac -na mnogo manje ljudi ,jer ko ode u penziju ,umre ,ode u inostranstvo ili nešto slično ,većinom mu se radno mesto "gasi" .
Tako da će uskoro svi zaposleni biti samo "članovi stranke" .
Inače -penzionerima su "skinuli" privremenu meru (takođe iz 2013 ,"na godinu dana" ) otimanja 10 % penzije ,a zaposlene u javnom sektoru niko ni ne pominje -nama i dalje otimaju ,mimo svakog zakona .
Dakle -"povećanje plata" je onda praktično -ništa ,velika obmana ,a "srećni zaposleni" trpe taj jaram ,a oni koji žele posao ,spremni su da ga prime .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyUto Nov 27, 2018 11:42 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyPon Feb 04, 2019 9:48 am

Ovako to funkcioniše u SNS državi. Član si,aktivista ,bot ?
Sad ćemo da ti nađemo dobro plaćen "državni " posao .

Da vidimo "kvalifikacije" ....

[You must be registered and logged in to see this image.]
E tako .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyUto Mar 19, 2019 12:05 am

Prvo se učlaniš, onda daješ 10% plate stranci. Na ruke naravno. I baviš se restauracijom recimo ... trotoara u Beogradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kvalifikacije? Pogledaj treću reč prve rečenice iznad slike.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyUto Okt 01, 2019 10:13 am

Eto kako -nikako,pored "naprednih" sa lažnim diplomama.A čak ni diplomu ne moraju imati -samo partijsku knjižicu .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Jun 04, 2020 9:22 pm

Sa partijskom knjižicom SNS ."Stranka" plati ili dobiješ za DŽ diplomu .

Ovde su obuhvaćeni samo najviši "rukovodioci" u Srbiji -a "lokalaca " sa istim referencama ima kao kusih pasa .

LICA SA KUPLJENIM DIPLOMAMA, NA NAJVIŠIM DRŽAVNIM FUNKCIJAMA U RS.


Post: Dragana Trifković.


Sledi spisak funkcionera i onih na rukovodećim pozicijama koji su završili privatne fakultete.
Poruka: Upišite privatni fakultet i postanite direktor, državni sekretar, profesor, savetnik, itd.
1. Nebojša Stefanovič-Megatrend
2. Aleksandar Antić-Megatrend
3. Zoran Đorđević-Megatrend
4. Mira Petrović-direktorka Pošte-Megatrend visoka škola
5. dr Marijana Dukić-Mijatović-savetnica gradonačelnika NS i zamenica predsednika Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje-Privredna akademija u NS.
6. Miloš Popović-šef kabineta premijerke-Begradska bankarska akademija
7. Aleksandra Popović-sestra šefa kabineta premijerke-Ministrstvo spoljnih poslova-Singidunm
8. Nina Kuburović-Kancelarija za KIM-Megatrend
9. Nenad Radić-šef kabineta ministra prosvete-Meagtrend
10. dr Nebojša Šurlan-direktor Građevinske direkcije Srbije-Union
11. Stefan Krkobabić-direktor JP "Stara planina"-Megatrend
12. dr Mile Despotović šef studijskog programa u Visokoj medicinskoj školi strukovnih
studija u Ćurpriji-Singidunum
13. Marko Čadež-predsednik Prvredne komore-završio Akedemiju u Nemačkoj, koja je registrovana kao udruženje građana
14. Jorgovanka Tabaković-guvernerka-Educons u Sremskoj Kamenici
15. Bojan Stević-državne sekretar u Ministrstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu-Union
16. Dragan Stevanović-državni sekretar u Ministarstvu privrede-Union
17. Branimir Stojanović-državni sekretar u Ministarvu privrede- Fakultet za trgovinu i bankarstvo „Janićije i Danica Karić“ u Nišu
18. Dejan Šijak-direktor Pošte u Novom Sadu-Union
Ova 4 još proveravaju
22. Marina Vidojević-rukovodilac Centra za smestaj i dnevni boravak dece i omladine ometene u razvoju, Stari grad-Megatrend
23. Violeta Filip-pomoćnica predsednika Gradske opštine Zvezdara-Megatrend
24. Đorđe Antić -Kancelarija za lokalni ek. razvoj i projekte Gr. Niša-Singidunum
25. Adriana Anastasov – predsdnica Skupština Gradske opštine Palilula u Nišu-Singidunum
26. prof. dr Vladimir Džamić-državni sekretar u Ministastvu za zaštitu životne sredine-Singidunum
27. prof. dr Zoran Aracki-vanr. prof. na državnom Filoz. fakultetu u Nišu-doktorirao na Megat.
28. dr Aleksandar Šapić-predsednik opštine Novi Beogard-Union
29. Irena Vujović-predsednica opštine Savski venac-Megatrend
30. Milena Popović-Vlada RS-doktorantkinja na Megatrendu
31. Srđan Kružević-zamenik gradonačelnika Novog Sada-Privredna akademija u NS
32. Ivan Siler- Privredna akademija u NS
33. Aleksandar Jovičić-predsednik opštine Palilula-Megatrend
34. Ozren Uzelac-asistent na državnom Ekonsomkom u NS-doktorirao na privatnom pravnom u NS
35. prof. dr Vera Zelenović-vanredni profesor na Ekonomskom u NS-BK Univerzitet
36. Ljiljana Dimitrijević-članica Saveta Državne revizorske institucije-Megatrend
37. Gordana Kamidžorac Lukač- v.d. direktora Nacionalne korporacija za osiguranje depozita-Megatrend
38. Bratimir Vasiljević-poslanik SNS-Union
39. prof. dr Zoran Pavlović-pokrajisnki ombudsman-doktorirao na privatnom pravnom u NS
40. Ivica Tončev-državni sekretar Ministarstva spoljnih poslova-Megatrend
41. dr Tomo Odalović-pomoćnik predsednik za nastavu Akademije pos. str. studija-privatni pravni u NS
42. dr Dragan Jerinić-član Saveta Akademije posl. str. studija-privatni pravni u NS
43. dr Jelena Damnjanović-direktorica Visoke poslovne škole strukovnih studija u NS-Megatrend
44. Marko Đurić-direktor Kancelarije za KIM –diplomirao na privatnom pravnom u NS
45. dr Miodrag Paspalj-direktor Akadenije poslovnih strukovnih studija u Beigradu (bivše Beogradske poslovne škole)- Alfa Univerzitet, Fakultet za trgovinu i bankarstvo "Janićije i Danica Karić"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   EmptyČet Sep 30, 2021 3:57 pm

Nikako ,džaba diploma -jer su ovi "sve zauzeli" (i zaposlili svoju decu,  rodbinu ,kumove,komšije ,zemljake ...) 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?    KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?   Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KAKO SE ZAPOSLITI KAO DIPLOMIRANI .... A DA PRI TOM NEMAS TETKU U MINISTARSTVU...?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» hik???kako cu kuci?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: