DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Uto Dec 20, 2011 10:56 pm

First topic message reminder :

Opće veselje

Kako spriječiti božićnu depresiju

Zimski 'blues' više je stvar našeg stava kojeg poprimimo tijekom zime, ali vrijeme je da s tim prestanemo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako se riješiti problema s depresijom? (Dreamstime)

Iako bi božićni blagdani
trebali biti vrijeme radosti i sveopćeg veselja, mnogi ljudi, što
pokazuje i velik broj istraživanja, osjećaju se turobno i depresivno.
Neka istraživanja kažu da je zimsko razdoblje općenito depresivnije od
ostalih godišnjih doba iz jednostavnog razloga što je puno manje
sunčanih dana, vrijeme je sivo i hladno, a dani kratko traju.

No, koji god razlog bio, s depresijom se treba nositi i s njom se treba boriti, pa tako i u ovo blagdansko doba. Ako se osjećate turobno, vjerujte da sigurno niste jedini.

Juliette i
Michael McGannon, autori Poslovnog vodiča za zdravlje (Business
Leader's Health Manual), zato savjetuju kako pobijediti božićnu depresiju.

Ovi liječnici objašnjavaju da je zimski 'blues' više stvar našeg
stava kojeg poprimimo tijekom zime. Samo ako ostanemo pozitivni pokrenut
ćemo svoj imunološki sustav. Podaci pokazuju da optimistični ljudi u
prosjeku žive 7,6 godina duže od pesimističnih osoba. Zato, iako u
crvenim nosevima koji stalno cure nema ničeg seksi, morate zauzeti stav
'Ja sam seksi ove zime'.

Dakle, najbolji je savjet da se oraspoložite. Živčane centre u mozgu
koji kontroliraju naš dnevni ritam i raspoloženje stimulira količina
svjetlosti koja ulazi u naše oči. Niske razine serotonina
(neurotransmitera u mozgu) uzrokuju depresiju, a kad boravimo na svjetlu
te razine se dižu i to popravlja naše raspoloženje.

Kad padne
noć, naša tijela proizvode melatonin, supstancu koja našem tijelu govori
da je vrijeme spavanja, a melatonin se ne proizvodi kad smo izloženi
svjetlosti. Tijekom dosadnih zimskih dana ne primamo dovoljno svjetla
tijekom dana, posebice kad smo unutra. Naše tijelo zato može i dalje proizvoditi tu supstancu zbog čega se osjećamo pospano.

Dakle,
bitno je da više vremena provodimo vani. Nije važno što možda nema sunca
ili što nije toplo - važno je samo barem kratko biti na danjem svjetlu,
što će nam omogućiti bolje raspoloženje i, samim time, ljepše i
veselije blagdanske dane.
------------
Pojam je poznat ,i zabeležen u ozbiljnim psihološkim i psihijatrijskim istraživanjima . Čak često ima za posledicu i samoubistvo .

Patimo li i mi od toga ,kako se nosimo sa depresijom vezanom za božične i novogodišnje praznike, šta mislimo da je uzrok da se baš tada javlja ovakvo depresivno stanje kod mnogih ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 46
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sre Dec 26, 2012 12:30 pm

Pred Novu godinu, pred Božić kao i pred sve ostale praznike+rođendan, obavezno sam depresivna.

Sećam se tih dana kako je nekada kuća bila puna, kako sam bila bezbrižna, kako sam se radovala.

Danas, ekonomska kriza, u stanu majka i ja, ostale stolice prazne. Sestra, zet i klinci dođu sutradan, na kratko. I obavezno se povede priča o tome šta je sve poskupelo.

Da, depresivna sam ovih dana. Šetam dosta, kupujem po nešto..ali to nije to.

Pokušavam to osećanje tuge da potisnem dok čitam neke "laganije" knjige, ali podsvesno ipak osećam da nisam ok.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sre Dec 26, 2012 12:37 pm

Džudi ::
Pred Novu godinu, pred Božić kao i pred sve ostale praznike+rođendan, obavezno sam depresivna.

Sećam se tih dana kako je nekada kuća bila puna, kako sam bila bezbrižna, kako sam se radovala.

Danas, ekonomska kriza, u stanu majka i ja, ostale stolice prazne. Sestra, zet i klinci dođu sutradan, na kratko. I obavezno se povede priča o tome šta je sve poskupelo.

Da, depresivna sam ovih dana. Šetam dosta, kupujem po nešto..ali to nije to.

Pokušavam to osećanje tuge da potisnem dok čitam neke "laganije" knjige, ali podsvesno ipak osećam da nisam ok.

Ako dozvolis depresiji imaces je onda, svi mi sami uticemo na nasu okolinu. Ako odes sat vremena jogging i vratis se, sva si snojava ali ne vise depresivna.Odes pod tus i izapers depresiju sa vodom poslije jogging-a.

Ako se opet opustis, pogotovo u negativnim mislima upanes opet u depresiju, vazno je da si uvjek aktivna, koliko mozes.

Prijatelji, drustvo, recimo forum jedan sluzi dobro protiv depresije.Sala, zeza je na dnevnom programu.Mada i druge stvari se mogu dozivjeti na forumu jednom, ali sa vremenom se naucis.

Uglavnom neces vise biti depresivna, ne u tom obliku vise.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sre Dec 26, 2012 3:02 pm

AstrinaKomsinica ::
Danas sam vidjela sta moze biti ta Bozicna depresija: jedan stari cikica, 80 +, dosao da nam pozeli sretne praznike, pa zasjeo, te topla cokolada, te malo prica,,,,Zena mu umrla prije par godina, i sad je sam,,,Nas dusa zaboljela, ali makar smo proveli malo vremena s njim:)
Na zapadu je još izraženija ,jer se "okidači" nalaze na svakom koraku.
To su već statisike davno registrovale da broj samoubistava i pokušaja u vreme praznika rapidno skoči,a imaju i dosta pameti da uoče koji profil je najranjiviji .
Zato su i razna udruženja i dobrotvorne organizacije posebno aktivne .
Nekada lepa reč,topao obrok i malo društva spasi glavu ,dok "trenutak" ne prođe.

Dolinac ::

Prijatelji, drustvo, recimo forum jedan sluzi dobro protiv depresije.Sala, zeza je na dnevnom programu.Mada i druge stvari se mogu dozivjeti na forumu jednom, ali sa vremenom se naucis.

Upravo kako Doli kaže . Sve može da pomogne -jer je kod depresije nr 1 -povlačenje od ljudi . U stvari -još pothraniš svoju samoću i crne misli (ne pametujem ,zaista znam o čemu govoriš ) Čak i jedan forum može da bude vrsta "grupne terapije" .
Mislim ,pre jedno 2 godine ,baš u novogodišnjoj noći ,nema ko nije svratio na forum ,malo se chatovalo ,malo čestitalo , puno zezalo ,a neki su ostali sve do jutra. Ja sam bio kod kuće ,ali se nijednog trenutka nisam osetio usamljeno ili loše ,a proveo sam se bolje nego da sam bilo gde "na silu" otišao .

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sre Dec 26, 2012 9:49 pm

Dolinac ::

Slažem se. Jesam depresivna, ali ne toliko da imam crne misli, znam da je ovo sezonska depresija, najpre izazvana zbog lošeg vremena.

Da, net, prijatelji, komšiluk, dobra knjiga-sve su to lekovi protiv depre, najbolji i provereni.

Bonus -kuvano vino ili čaj od nane..

@ Dani,

Doček Ng na forumu je odličan, znam to..mislim da će mi i ovde biti zanimljivo.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sre Dec 26, 2012 10:52 pm

Ako je tako onda cu da otvorim temu Nova godina kod Dzudi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Dec 31, 2012 8:22 am

Srpkinja skočila
sa zgrade u Njujorku [You must be registered and logged in to see this image.]

Niko nije imao pojma da je bila u depresiji!

Fotograf Sandra Gotlib kaže kako je Marijana izgubila svoju iskru
nedavno. ''Nekako se činila umorna, nervozna. Nije mogla da se nosi sa
svim stvarima koje su joj se dešabale'', rekla je Sandra.

Međutim, niko nije znao s čim se sve tačno ona nosi, i koliko je nju to tištilo.

Pa se ovako završilo.......

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 44
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Čet Okt 10, 2013 11:48 am

QQ, ovde vec poceli sa prodajom za Bozic smehsmeh  Stigao katalog sa stolnjacima. Neko pati od depresije, nekog drmne manija, izgleda.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Čet Okt 10, 2013 1:05 pm

sonia ::
nekog drmne manija, izgleda.
Ovo je istina! Jos prije Halloween-a moji ukucani krenu planirat sta cemo:) I ne da se nesto aman mora kupovati, nego je vise proslava sto smo zajedno:) Tad se jedino svi skupimo, pa nije ni cudo da nam je milo:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Čet Okt 10, 2013 1:10 pm

sonia ::
QQ, ovde vec poceli sa prodajom za Bozic smehsmeh  Stigao katalog sa stolnjacima. Neko pati od depresije, nekog drmne manija, izgleda.
hahaha da istresu novca dok se ima...:zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 6:24 pm

Mene uhvati praznicna euforija..raspolozenje mi je bolje,meni su svi ti dani razlog da se setim i onih koje sam preko godine mozda zanemarila,i lepih uspomena iz detinjstva,vreme kad i kuhinja zamirise nekim jelima koje spremam samo tada,cak znam da neke stvari radim bas onako kako su baka i majka radile.I ne ocekujem od dece neko veliko druzenje sa nama,raduje me zajednicki rucak,znam da ce Ng cekati sa svojim drustvom,sestra sa njenom porodicom..i to mi je normalno..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 6:39 pm

Da se ne lažemo -"predprazničko raspoloženje" zavisi od materijalnih mogućnosti .
Nije isto ,jer u Evropi i svetu zaposleni dobijaju "božićnicu" ,bonuse ,13 tu platu ,a tu su i enormni božični popusti svuda (mislim ,naravno ,na katolički božić )
Kod nas -kraj godine je (krajnje ) vreme kada moramo isplatiti poreze ,osiguranja ,razne račune ,imamo samo povećane troškove (deca se spremaju za novu godinu ,ako su manja ,očekuju velike poklone ,treba spremiti i prazničnu trpezu itd )
Nema nekih bitnijih popusta ili rasprodaja ,plate su iste (male ) godinama i ne dobijamo ni dinara više ...čemu onda da se radujemo ,ako nam je problem uopšte i "servisirati" praznike ?
Onda dolazi i ono neizbežno ,sećanje na neka davna (bolja ) vremena ,pa saznanje da nam je već više od 20 godina "ovako" i kako izgleda -svaka sledeća godina je još gora .
Nije nevažno ni brojanje godina -što je cifra veća ,osećamo se gore .
Kao što rekoh -ja sam tipičan slučaj nekoga ko se u to doba godine oseća najgore -uglavnom ,zbog navedenog .
Ne popravlja raspoloženje "sumiranje " nečega gde je rezultat negativan .
A ako smo još i "sami" za praznike ...ne znam ko ne bi bio depresivan .

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 8:00 pm

Praznicna depresija me uhvati ne iz gore navedenih razloga ( koje navodi Dany) vec samo i iskljucivo zato sto mi u tim danima jako fale drage osobe kojih vise nema.
Tad mi naviru secanja na divno provedene praznike, a oni su bili deo tih zabava, druzenja....
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 9:02 pm

Deni je napisao sjajan post i objasnio sustinski..sta se dogadja sa vecinom ljudi za vreme Bozicnih praznika..

Samo bih kazala..za depresiju..Ne bi trebalo odvajati..''bozicnu''.nesto specijalno/..jer depresija je postala 'skoro normalna pojava'' u savremenim drustvima..(sto ona svakako nije..)Zaista se danas savremena psihijatrija nasla pred problemima ..sta je bolest..da li smo vec u kolevci bolesni..,,a sta onda sa zdravljem..

Dakle..depresija  ..u nasim uslovima, posebno ekonomska situacija vecine ljudi (koja je sve gora..)To bi trebalo ovako ..
Dakle,osobe koje imaju depresiju svoje stanje nazivaju raznoliko. Mladji kazu da su "u bedaku". Drugi kazu da su "u komi, dowunu", "u zivotnoj krizi", da se "osecaju grozno", da je "bolje da ih nema" i slicno. Pogledajmo kako se oseca osoba koja ima depresiju........
            Prvo i osnovno što je muci jeste potistenost, odnosno duboko snizeno raspolozenje (lat. depressio = potistenost). Osoba pogodjena depresijom je dakle nesrecna, utucena, tuzna, katkad zapravo ocajna i bespomocna.
 Osim sto je potistena, pojacano je razdrazljiva i osetljiva na stres, prigovore, uvrede, kritike i druge zivotne nepogodnosti.
 Oseca se usamljeno, napusteno, nevoljeno i suvisno. Iako su joj paznja i drustvo potrebni, guzva joj smeta i zini je teskobnim...
 Tipican depresivac slabije se koncentrise, bezvoljan je, apatican, trom i usporen, nista ga ne veseli i ne motivise...
  Neke posledice depresije usko su prepoznatljive na telesnom planu: poremećaj spavanja, apetita i polne moći, brze umaranje i iscrpljivanje, bolovi u raznim delovima tela i opsta nemogućnost ispunjavanja svakodnevnih obaveza...

Stresne okolnosti koje najcesce izazivaju depresiju: gubitak, smrt nekoga ili neceg važnog, npr. voljene osobe ili kucnog ljubimca samoca, odsustvo prijatelja ili ljubavi  teska bolest (vlastita ili u porodici)  porodjaj, teska trudnoca selidba,drasticna promena zivotnih okolnosti siromastvo, teski uslovi zivota nezaposlenost ili besposlenost beskucnistvo, pretrpljena katastro(npr.zemljotres, pozar) pretrpljeno nasilje (npr. silovanje, razbojnistvo, otmica) izlozenost sikaniranju, zastrasivanju, pretnjama sudski proces ili  cekanje presude, zatvor ili cekanje izvrsenja presude..

Sigurna sam  da ce vecina od nas ,ako se za vreme  Bozicnih  praznika oseca lose,..gore, sebe pronaci..

Mozda ipak Bozicna depresija i  moze,jer je to zaista  praznik,.gde bi ljudi trebali pokazati  najbolje sto nose u sebi,svoje ljubavi.i radosti,zadovoljstva  i raskosnost  bogatstva duha..Umesto toga na Bozicnoj trpezi imamo:

Decenijema u stresu...i osiromasenju,specijalno prazninu, unutar sopstvenog bica,alijenaciju i teskobu.....Takvi mesto srece,nude potistenost,tugu i bezvoljnost,mesto radovanja,mucan osecaj promasenosti zivota...suzdrzanost u kontaktima,usamljenost pothranjenu besmislom  i patnjom nad zivotom koji odlazi..a,sve u drustvu koje ga ''svojim pravilima '' ne pusta da dise..

Bozicna depresija je kao suicidalni jastuk kojim nas ''neko''gusi i hoce da dokrajci..

Izolovan,otudjen,usamljen,duboko ekonomski,dusevno, i duhovno  osiromasan covek..kao da prisustvuje ''tamnoj noci duse''..a sve to,umesto mira,radovanja,u tisini ljubavi sa svima i sa sobom..

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 10:11 pm

Ovde depresija počinje sve ranije.Ili groznica kupovanja...
Početkom novembra,ma i pre je mnogo centara okićeno.A da ne pričam da se ukrasi i razno razne džidža midže prodaju sve ranije..
Ovde je kupovna moć još donekle normalna,jer  Katolički Božić se  slavi  kao najveći Blagdan...
Taj dan mora da se ima svega,a posle neki i grcaju da isplate samo taj dan..

Ne vata mene ta depresija...jer Nova godina mi više nije tako bitna,samo onaj osećaj praznine i tuge da si stariji i da sam mogla mnogo toga još uraditi a nisam..Još ako ne idem nigde,kao što poslednjih godina nemam želje ,misli su sve jače..
No ove ću valda negde ići...
Posle se Božić normalno proslavi.Ništa preterano..
Ne raduju me ti praznici.Nema ni čemu da se radujem cupkam u mestu....,umesto da se pokrenem već jednom!!!.
Nazad na vrh Ići dole
Čupka
Bledska Namiguša

Godina : 45
Datum upisa : 05.01.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 10:14 pm

Kijara, iste smo...mozemo zajedno negde jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 10:17 pm

Čupka ::
Kijara, iste smo...mozemo zajedno negde jakog 
jesmo bre komšiluk ili nismo... jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Čupka
Bledska Namiguša

Godina : 45
Datum upisa : 05.01.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 16, 2013 10:19 pm

vala jesmo i nismo na drugoj planeti da to ne bi moglo da se desi jakog 
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Ned Nov 17, 2013 12:49 am

Danubius ::
Da se ne lažemo -"predprazničko raspoloženje" zavisi od materijalnih mogućnosti .
Nije isto ,jer u Evropi i svetu zaposleni dobijaju "božićnicu" ,bonuse ,13 tu platu ,a tu su i enormni božični popusti svuda (mislim ,naravno ,na katolički božić )
Kod nas -kraj godine je (krajnje ) vreme kada moramo isplatiti poreze ,osiguranja ,razne račune ,imamo samo povećane troškove (deca se spremaju za novu godinu ,ako su manja ,očekuju velike poklone ,treba spremiti i prazničnu trpezu itd )
Nema nekih bitnijih popusta ili rasprodaja ,plate su iste (male ) godinama i ne dobijamo ni dinara više ...čemu onda da se radujemo ,ako nam je problem uopšte i "servisirati" praznike ?
Onda dolazi i ono neizbežno ,sećanje na neka davna (bolja ) vremena ,pa saznanje da nam je već više od 20 godina "ovako" i kako izgleda -svaka sledeća godina je još gora .
Nije nevažno ni brojanje godina -što je cifra veća ,osećamo se gore .
Kao što rekoh -ja sam tipičan slučaj nekoga ko se u to doba godine oseća najgore -uglavnom ,zbog navedenog .
Ne popravlja raspoloženje "sumiranje " nečega gde je rezultat negativan .
A ako smo još i "sami" za praznike ...ne znam ko ne bi bio depresivan .

Potpisujem. Razlika je jedino što ja nemam svoju decu, već sestrinu, i njima kupujem poklone.

Usput da spomenem da je krenula Koka-Kolina reklama sa Deda Mrazom.

trtrr 

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sre Dec 25, 2013 2:44 am

Nevjerovatno koliko se radujem Bozicu ..a za to je zasluzna moja unuka....ni traga ranijim depresijama...jos samo da i Nova godina prodje ovako i pocet cu se radovati cak i svome rodjendanu....ahahaha

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 29, 2014 8:13 pm

Dame i gospodo ,osećate li već simptome ?
Ako ste "skloni" a još ih nema -sad će,ovih dana ..... :lonac:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 29, 2014 8:25 pm

Vidim na ovoj strani moj post od prosle godine.
Ne bih nista dodavala posebno.
Godine prolaze, na gubitke se navikavam i nedam sebi da klonem, a jos manje da padam u depresiju.
Vazno je zdravlje porodice, ljubav i harmonija.
Zivot je lep!
Hocu da se smejem, pevam, igram, ludujem, hocu da zivim!
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 29, 2014 8:32 pm

Ja zamalo isti post da napisem..sreca te izlistah pa videla da sam vec kuckala..ovom se radujem jos vise,tezak period je iza nas,i zelim da svi sto pre zaboravimo na njega.. ererere

p.s. dva puta kucam isti post..nece da ode.. booored
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 29, 2014 8:36 pm

Mene ova vrsta depresije drma čitave godine ... u stvari već pet godina zaredom i ima fine maksimume koje dostiže u periodima velikih praznika i rođendana ... radim na otklanjanju uzroka iste al slabo je to kad se nagomilalo svega što nije trebalo. Valjda će tamo do Uskrsa biti bolje.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 29, 2014 8:57 pm

Astra ::
Nevjerovatno koliko se radujem Bozicu ..a za to je zasluzna moja unuka....ni traga ranijim depresijama...jos samo da i Nova godina prodje ovako i pocet cu se radovati cak i svome rodjendanu....ahahaha

Ko da juce bilo...bmti....nista nije bilo kako treba,ove sam obecala sama sebi da nema depre....nije niko vrijedan....a osmjeh mora da bude jer unucad ocekuju od blesave bake da se uvijek blesavi i spusta na njihov nivo.
Ne smije mi niko pokvariti obecanje sebi dato.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Sub Nov 29, 2014 9:13 pm

Pre sam pred praznike  i za praznike uvek bila prazna,ma koliko ljudi bilo oko mene.Sad što sam starija sve se više radujem..
Uzočin sa i ja sva...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    

Nazad na vrh Ići dole

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: