DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Uto Dec 20, 2011 10:56 pm

First topic message reminder :

Opće veselje

Kako spriječiti božićnu depresiju

Zimski 'blues' više je stvar našeg stava kojeg poprimimo tijekom zime, ali vrijeme je da s tim prestanemo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako se riješiti problema s depresijom? (Dreamstime)

Iako bi božićni blagdani
trebali biti vrijeme radosti i sveopćeg veselja, mnogi ljudi, što
pokazuje i velik broj istraživanja, osjećaju se turobno i depresivno.
Neka istraživanja kažu da je zimsko razdoblje općenito depresivnije od
ostalih godišnjih doba iz jednostavnog razloga što je puno manje
sunčanih dana, vrijeme je sivo i hladno, a dani kratko traju.

No, koji god razlog bio, s depresijom se treba nositi i s njom se treba boriti, pa tako i u ovo blagdansko doba. Ako se osjećate turobno, vjerujte da sigurno niste jedini.

Juliette i
Michael McGannon, autori Poslovnog vodiča za zdravlje (Business
Leader's Health Manual), zato savjetuju kako pobijediti božićnu depresiju.

Ovi liječnici objašnjavaju da je zimski 'blues' više stvar našeg
stava kojeg poprimimo tijekom zime. Samo ako ostanemo pozitivni pokrenut
ćemo svoj imunološki sustav. Podaci pokazuju da optimistični ljudi u
prosjeku žive 7,6 godina duže od pesimističnih osoba. Zato, iako u
crvenim nosevima koji stalno cure nema ničeg seksi, morate zauzeti stav
'Ja sam seksi ove zime'.

Dakle, najbolji je savjet da se oraspoložite. Živčane centre u mozgu
koji kontroliraju naš dnevni ritam i raspoloženje stimulira količina
svjetlosti koja ulazi u naše oči. Niske razine serotonina
(neurotransmitera u mozgu) uzrokuju depresiju, a kad boravimo na svjetlu
te razine se dižu i to popravlja naše raspoloženje.

Kad padne
noć, naša tijela proizvode melatonin, supstancu koja našem tijelu govori
da je vrijeme spavanja, a melatonin se ne proizvodi kad smo izloženi
svjetlosti. Tijekom dosadnih zimskih dana ne primamo dovoljno svjetla
tijekom dana, posebice kad smo unutra. Naše tijelo zato može i dalje proizvoditi tu supstancu zbog čega se osjećamo pospano.

Dakle,
bitno je da više vremena provodimo vani. Nije važno što možda nema sunca
ili što nije toplo - važno je samo barem kratko biti na danjem svjetlu,
što će nam omogućiti bolje raspoloženje i, samim time, ljepše i
veselije blagdanske dane.
------------
Pojam je poznat ,i zabeležen u ozbiljnim psihološkim i psihijatrijskim istraživanjima . Čak često ima za posledicu i samoubistvo .

Patimo li i mi od toga ,kako se nosimo sa depresijom vezanom za božične i novogodišnje praznike, šta mislimo da je uzrok da se baš tada javlja ovakvo depresivno stanje kod mnogih ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Ned Nov 30, 2014 3:52 pm

Kakava depresija, moje omiljeno doba godine! I jos bas po mom tabijatu, docekacemo Bozic na moru :D :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 9:22 am

Jedan  nemački trgovački lanac je snimio veoma dirljivu i neobičnu "božićnu" reklamu . 
Bukvalno su rasplakali Evropu .A zašto ? Jer ima puno istine u njoj . Pogledajte ,razumećete i ako ne razumete jezik. 

PO TEMI : 
Božić jeste jedan od najvećih i najradosnijih praznika svuda u svetu . Firme daju "bonuse" , dobijaju se slobodni dani za praznike , trgovački lanci se utrkuju u ogromnim sniženjima ....Božićni praznici se nazivaju i "vreme darivanja" . 
Kod nas je sasvim drugačije . 
Mi ne dobijamo ama baš ništa .Krajem godine dolaze na naplatu računi koji se ne mogu prolongirati -osiguranje kuće ,registracija vozila ,porezi državi .......Tu su blizu i Nova Godina ,pravoslavni Božić, Slave .....dakle ,još troškova. Trudimo se da bar deci omogućimo neke poklone ,doček  Nove godine ...

I onda ,čemu da se radujemo ? 
I nije to najgore . Za one koji su "sami" ,cela ta praznična groznica ,reklame na tv ,prizori iz sveta koji se raduje ,deluju još depresivnije .Meni lično ,najgore doba u godini .

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 57
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 11:21 am

Bože, ima li te? [You must be registered and logged in to see this image.]

Njima je svaki dan depresivan ne samo za Božić.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 11:58 am

Ja potpuno shvatam da je neko depresivan jer ne moze djetetu da kupi poklon,bilo da je to Bozic u pitanju,rodjendan ili neka druga prilika....takodjer ako sam covjek docekuje neki praznik,cemu da se veseli.
Tugu prizove i pomisao na one kojih vise nema bas u te dane okupljanja porodice.
To je jednostavno tako i ne moze to da shvati onaj ko nije u takvoj situaciji.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 12:07 pm

Astra ::
Ja potpuno shvatam da je neko depresivan jer ne moze djetetu da kupi poklon,bilo da je to Bozic u pitanju,rodjendan ili neka druga prilika....takodjer ako sam covjek docekuje neki praznik,cemu da se veseli.
Tugu prizove i pomisao na one kojih vise nema bas u te dane okupljanja porodice.
To je jednostavno tako i ne moze to da shvati onaj ko nije u takvoj situaciji.

Božić je dan kada okuplja porodica i nije bitno šta ima na stolu ili ispod jelke. Ljubav nas okuplja.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 46
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 12:53 pm

John Doe ::

Božić je dan kada okuplja porodica i nije bitno šta ima na stolu ili ispod jelke. Ljubav nas okuplja.

A šta ako je porodica mala, i godinama je sve manja?

I važno je šta tog dana ima na stolu i ispod jelke. Tada se sprema svečani ručak, dele se pokloni. To je tradicija u celom svetu i važi i za katolički i za pravoslavni Božić.

Mene već hvata frka vezana za NG i za Božić i za slavu..a pre NG idem na još jednu slavu..tako da razmišljam o svemu.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:13 pm

Vaistinu, sve manja.
Stariji lagano ali sigurno idu kod Stvorioca al' to nije razlog da se ostatak porodice okupi, te mlađima prenese stečeno znanje o precima i to kako je bilo kada je porodica veća.

Uostalom, zašto bi' ja objašnjav'o osnovne stvari u životu.
Ko je izostavio osnovno obrazovanje i kulturu, nepovratno je uskraćen za osnovu.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:17 pm

Ko je izostavio osnovno obrazovanje i kulturu, nepovratno je uskraćen za osnovu.

rasta

Odakle tebi pravo da tumačiš ko ima a ko nema osnovno obrazovanje i kulturu?

Ovo je čista uvreda.

Nigde te nisam uvredila a ti to neprestano činiš. Šta je tvoj cilj?

Offujem ovu temu, jer ne mogu i neću više da ti ćutim.

Nastavi da živiš svojim lepim i sjajnim životom, a nas koji mračimo ili smo depresivni, obiđi..ima ovde puno veselih ljudi sa kojima lepo komuniciraš.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:25 pm

Za Božićne depresivce - Srećan Božić
Za decu - 150 Eura
Za unuke - 200 Eura
Božići, kom2 - po 150 Eura
Nova godina - haljina, doček, odelo + sitni troškovi - cca 600 Eura
Slava - 200 Eura
-------------------------------------------------------------------------------
Cirka 1300 Eura
------------------------------------------------------------------------------++
+ gorivo + ovo, ono i to...
Jebajiga...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:31 pm

I sada svi treba da budemo impresionirani time što ćeš potrošiti 1300 evra? Lično, ne verujem ti.

Neću ovde da prezentujem budžet za sva predstojeća slavlja. Besmisleno je i ružno.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:33 pm

JD je savršeno u pravu jer se podsmeva ovoj temi.

Božić je porodičan praznik. Ne vreme kad se manijakalno kupuje, troši, sprema ... već VREME koje darujemo svojim voljenim. Makar im poklonili i jednu sparušenu jabuku. To što bi svi da im praznici izgledaju kao sa kokakoličarskih reklama ili iz holivudskih filmova s produkcije je samo odraz kupoholičarskog mentaliteta gde je važno pokazati se i dokazati se prvo sebi. Kupujemo deci ili kupujemo decu skupim, lepo upakovanim poklonima? Ili partnera? Ili roditeljima koje nismo obišli pola godine a na 5 km od nas su dokazujemo kako ih volimo nekom tričarijom koju ćemo otplatiti ko zna kako? Pa ih zaboraviti do sledećeg "obaveznog prazničnog viđenja".

Volim i ja da darujem. I da primam poklone. Ali neću se zatvoriti u kuću i lupati glavom o zid i naricati nad sobom jer nemam milione. Otići ću da najiiskrenije čestitam drugarici rođendan makar ponela kao poklon papuče koje kod kineza koštaju 250 dinara. Jer ja svoju drugaricu volim i želim da taj dan budem sa njom. A znam da i ona osluškuje kad će lupiti kapija kao znak da dolazim. Jer da nije tako ne bi mi ni bila drugarica.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:34 pm

MadamX ::

rasta

Odakle tebi pravo da tumačiš ko ima a ko nema osnovno obrazovanje i kulturu?

Ovo je čista uvreda.

Nigde te nisam uvredila a ti to neprestano činiš. Šta je tvoj cilj?

Offujem ovu temu, jer ne mogu i neću više da ti ćutim.

Nastavi da živiš svojim lepim i sjajnim životom, a nas koji mračimo ili smo depresivni, obiđi..ima ovde puno veselih ljudi sa kojima lepo komuniciraš.

Ovo sam sčuv'o da ne bi bilo frke.
DakleM, citir'o sam ti prvi deo posta i odnosio se na brojnost familije i bla, bla.
Drugi deo posta, koji si ti citirala se odnosi na svakoga i nikoga.
Suviše pridaješ sebi značaja po pitanju mojih postova.
Nisam ja kriv što sebe prepoznaješ u mojim pisanijama.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 56
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:37 pm

Ruzno je kada covek ima porodicu koja se pre makar jednom ili dva puta godisnje okupi za istim stolom a onda ih se mora maltene moliti da dodju.
I koliko god covek misli ili kaze da mu je svejedno ili nalazi opravdanja za njih nije tako. Svi mi imamo svoj zivot i obaveze ali smatram da je makar taj jedan dan vazan za sve nas. ii naravno da pokusavamo da ga ulepsamo makar sa punom trpezom i nekom sitnicom ispod jelke i to vise da ucinimo radost deci . Osim toga mi smo tradicionalno takvi da za takve prilike mora da bude pa kud puklo da puklo.
Naravno da ako to sve izostaje godinu za godinom covek postaje depresivan jer se oseca odbacenim od najblizih.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:44 pm

@Daljinski
To je tuga zbog odrasle dece koji su otišli svak na svoju stranu i na toj strani slave s svojim porodicama. Ako i nisu deca, onda si možda ti otišao na neku stranu.
Nije to depresija, no tuga.

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 1:48 pm

[You must be registered and logged in to see this image.][/b]

rasta

Logično je da se prepoznajem u tvojim postovima, jer su namenjeni meni. To se vidi iz aviona.

Ovom fotkom vređaš..ponovo, po ko zna koji put.

Dosta više..

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 38
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 2:36 pm

Zox@

Citat :
Volim i ja da darujem. I da primam poklone. Ali neću se zatvoriti u kuću i lupati glavom o zid i naricati nad sobom jer nemam milione. Otići ću da najiiskrenije čestitam drugarici rođendan makar ponela kao poklon papuče koje kod kineza koštaju 250 dinara. Jer ja svoju drugaricu volim i želim da taj dan budem sa njom. A znam da i ona osluškuje kad će lupiti kapija kao znak da dolazim. Jer da nije tako ne bi mi ni bila drugarica.
..

Zox..pa ti si postala ''prava poeta''..kakav drazestan delic posta, koji su uvek jako dobrii poucni... brdski

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pon Nov 30, 2015 7:06 pm

Drug moj, pa valjda ljubav pruzamo 365 dana u godini a ne samo za Bozic ???
Za Bozic se trudimo da damo jos nesto u vidu nekog poklona, ma koliko on skroman bio.
Sta mislis, kako bi objasnio deteu od 5-6 godina da si pod jelku ove godine stavio ljubav?
Potrcalo bi do jelke trazilo, trazilo ...i jako umanjilo nas trud da mu objasnimo da je ljubav najvaznija ( sto i jeste).
Tako da ne streljamo odmah one koji imaju znake bozicne depresije. Treba to razumeti.
Licno nisam sklona depresiji ni pesimizmu. Optimista sam na svim poljima. Nisam kukala ni onda kad smo se jedva prehranjivali a ni danas kad imam sve obroke i ponesto preostane.
Darivanje nam je cin zadovoljstva, kako licni, tako i onog koga darujemo. To je i deo tradicije ovih prostora, koliko god se mi mozda gnusali.
No od svega je najbitnije da su svi zivi, zdravi, na broju i po mogucnosti na okupu, to se slazem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 7:54 pm

Oblik "božićne depresije" koja preovladava kod mene je verovatno baziran na "osećaju usamljenosti" ,prolaznosti , nedostatku pozitivnih očekivanja ...(ili tako nečemu ) 
To je naravno iracionalno ,kada se malo bolje razmisli ,jer mi je tu dete ,porodica ,prijatelji ...dakle ,u najmanju ruku kao neki" uzrok" ne pije baš vodu ,no zaista se vrlo često ponavlja ,ako u tom trenutku nisam u "emotivnoj vezi" (što ne znači da nije bilo  i jako lepih "božića" ) 
Ono što želim reći nije nužno da ste formalno "sami" pa se tako osećate . 
Možete da budete i u braku ,pa da imate osećaj "praznine" ,ili da budete izuzetno nervozni ,ako vam u tom trenutku nije do "praznika" . 
Recimo ,ovako  spite

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 8:10 pm

Ja premostim depresije kupovinom....zaista kupujem poklone za sve....ja se radujem jako tim paketicima ispod jelke,a bilo je vremena kada su paketi sadrzavali bukvalno potrebne stvari...kao sad recimo bojice ili olovke za skolu....ali ispod jelke to dobija neku drugu dimenziju....i sama se sjecam da sam dobijala kao dijete cizmice....koje bih morala dobit i bez Bozica....tako da,nema izgovora i ovoga....ne treba poklon....ja djetinjstvo pamtim po okicenoj jelki,po Deda mrazu,cijeloj bajci tih dana.
Imala ili ne imala...paketici su morali biti pod jelkom....pa makar to bilo par narandzi,kikiriki i bombone tipa 505 sa crtom.
I carskom djetetu poklon izmami osmjeh....pa ne bih odustala od takve tradicije,makar to bila bezvrijedna stvar.
Ako imam za duvan,za gorivo u autu....e jebem ga onda ako nemam za cokoladu taj dan u godini.
Moje tuge se jave pred novu godinu i moj rodjendan....ne volim da ga slavim,najradije bih pobjegla negdje da me ne nadju....jer ti dani me opet vracaju u djetinjstvo,onu tamniju stranu i uvijek ponovo isplivaju te dane na povrsinu.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 8:44 pm

Ajd'sad malo drugacije..kazete ''bozicna depresija''.....lako objsnjiva stvar...ne bih rekla da je to depresija..nego prosto nekakva  drugacija predstava  neceg sto je bilo nekada  jako lepo. .i .necega sto je zaista bila radost..Zasto??zato,/sto zivimo u jadna,nesigurna,tuzna , vremena,zastraseni spoljnjim  i unutrasnjim svetom .bez  ljubavi,para,samopouzdanja,sigurnosti,ucaureni u sopstvenu prazninu...postali smo uplaseni,sebicni.egoisticni,zatvoreni,usamljeni..izgubljeni..razorene su nam porodice,brakovi.drustva..ne znamo sta je normalno,zdravo...namecu nam s e devijacije ,bolesti i poremecaji kao svakodnevnica okupana krvavim pirovima po gradovima,lokalima,stadionima i dr.. i onda ..kako ocekivati mir,blagostanje,''tisinu miline zivota i blage otkucaje srca''  To je na jednoj strani.. na drugoj..SVE NAM JE DOSTUPNO..filmovi,muzika,mobilni.igrice i sve kojestarije savremene tehnologije..nekada su s e ljudi radovali ''filmu koji ce se prikazivati za N.Godinu''// a,danas nam je muka od flmova (barem meni..)..
Tako da je i N.g.  ,skoro i Bozic postao kao svaki drugi dan..(ima radnji koje i za te dane rade..)....
Znam mnogo ljudi koji  buduce praznike docekuju.kao svaki drugi dan..Nema vise cemu covek da se raduje.!!!!Naravno,govorim generalno...ali tako je..sada je hit sta ce se kome lose dogoditi...ili jos bolje, gde se provode nasi politicari i estrada...!!!
Mi s e razboljavamo..secajuci s e proslih vremena i prica nasih majki kako s e nekada druzilo,radovalo,slavilo...a uz put ,nema ni snega (zato sam licno besna..jer obozavam zimu..)tako da sve ''ide u sluzbu'' da NAM BUDE DEPRESIVNO....''

ALI Ne-dajmo se narode..pokusajmo u sitnicama  naci radovanja,nekoj knjizi,finoj muzici,zagrljaju voljene osobe..porodicnom skupu ,tamo gde ga ima..decici slatkoj..ona su uvek potrebna jer da njih nema ,mi ''matori'' bi smo se poubijali..zaista..

ovo je samo delic,mojeg ''svakodnevog trabunjanja'' o nastupajucim praznicima.. lu6777 ...voli vas Nut...

Ps:Meni se cini ,da sam depresivna od rodjenjams'obzirom kako gledam na ljude............ :c925:

Poslednji izmenio Nut dana Pet Dec 04, 2015 9:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 9:04 pm

Hej ljudi, ma kako neutješno djelovalo: relativno smo zdravi, nismo gladni, imamo jedni druge...malo li je?

jakog
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 9:07 pm

justicija ::
Hej ljudi, ma kako neutješno djelovalo: relativno smo zdravi, nismo gladni, imamo jedni druge...malo li je?

jakog
..

Bravo justi..mnogo je, i divno si to kazala..!!! :c925:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 9:12 pm

Astra ::
Ja premostim depresije kupovinom... 
Možda to i pomaže .Ali napisah kako se nama "završava godina" Finansijski da gore ne može. 
I onda nema baš puno razloga za radovanje . 
Ovo što pričam se odnosi na "katolički božić" ali nije puno bolje ni za "pravoslavni",blizu je tu "datum ".

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 9:19 pm

Ne poricem,veca kupovna moc jeste ovamo,ali ja sam kupovala i kad nisam imala....smjesno,ali rekoh vec...taman to bili kikirikiji i mandarine...biranje kesica,masnica....sivanje sama ili pletenje,kupovanje carapica koje sam svakako morala da kupim djeci....a o racunima necemo....uvijek je covjeku njegova muka najveca,pa nema smisla.

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    Pet Dec 04, 2015 9:23 pm

justicija ::

jakog

Dusice moja,u pravu si...a zar to nemamo cijelu godinu....365 dana....e pa Bozic zelim da je drugaciji po bilo cemu od ostalih dana u godini.
Ne zelim da budem shvacena....moze pa lako njoj....navodim vec treci put....za taj dan ste mogli isplesti papucice,kapicu....nacrtati nekome nesto....napraviti kutijicu za nakit...dekupazom,skoljkama....ne znam ,kakve ko sklonosti ima.....ali 50 godina znam da je to dan kad se poklanja nesto drugo,ne samo ono sto vec imamo.

.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    

Nazad na vrh Ići dole

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: