DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Razgovor s umrlim - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Razgovor s umrlim - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Razgovor s umrlim

Ići dole 
+8
Lily
Sibila_
tvrtko
Astra
Samhain
AstrinaKomsinica
Danubius
allure
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 9:43 pm

First topic message reminder :

Fenomen transkomunikacije, navodne komunikacije u snu sa preminulim osobama koje još žive u nekoj vrsti "paralelne realnosti" je najčešći u slučajevima kada umre bliska osoba.

Ljudi sa ovakvim iskustvima obično opisuju svoje komunikacije sa umrlima kao kontakte tokom sna, najčešće polusna, koja se odvija u nekoj vrsti medjuprostora i bude se iz tog polusna sa vrlo živom slikom susreta, emocija i osećajem stvarne komunikacije sa umrlima.

Kakva su vaša iskustva sa komunikacijom sa umrlima? Šta mislite, zašto se bliski umrli javljaju najblizima? Zbog želje "živog"za nastavkom komunikacije, njegove vezanosti za umrle, zbog poruke koju umrli žele da nam prenesu ili upozorenja?

Sta mislite gde su oni, koliko dugo ostaju "u astralu", kada odu i gde odu? Ili zašto ne odu, šta ih drži vezane za ovaj svet? Da li su sprečeni, da li ih mi sprečavamo, možemo li ih sprečiti?

Na koji način ih možemo prizvati (a da nije "sto na tri noge bez ijednog čavla..."), da li nam mogu pomoći, da li nam mogu biti "andjeli čuvari" i koliko dugo?

Da li ste imali slična iskustva? Podelimo ih.

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
allure




Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 11:14 pm

Astra ::

Lezim i izgovorim na glas. Tata,ako si ti,daj mi neki znak. Recimo,ajde me poljubi.

To je bilo nesto sto se ne zaboravlja ali i ne ponavlja.
Tada mi je nesto ogromno tesko leglo na prsa,pritislo i leden poljubac na obrazu.Malo me uhvatila panika,li sam si opet ponavljala u sebi...on me volio,ne zeli mi zlo. taj teret je bio sve veci i ja sam ga zamolila da s eodmakne...rijecima...dobro,vjerujem da si ti...sad idi.

Ovo je divno sto si napisala, duboko iskreno i emotivno... to je bio susret, to je bio on, a tezina njegova ljubav...
Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 11:19 pm

Astra ::

... taj pritisak je bio toliko snazan da sam imala osjecaj ako uskoro ne prestane da cu se ja ugusiti i zato nisam imala hrabrosti da ga cekam sljedeci put.

Steta sto ga nisi sacekala sledeci put. Tezina njegove ljubavi je bila prejaka za tebe. Da li se javio posle toga / ikada vise? I prica sa tvojom cerkom je predivna. O cemu pricaju?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 11:33 pm

Nije se javio sa nekom porukom ili slicno...ali mislim da je tu ipak u blizini i da nas stiti.
Ne bih objasnjavala mnogo porodicne odnose,ali jednostavno,ja sma bila tatina maza a sestra mamina.
Sestri sam uvijek govorila da na dan smrti oba roditelja zapali svijecu...ona je odbijala ocu da pali....i onda se desilo da je imala jako tesku saobracajnu nesrecu iz koje bi se malo ko izvukao ziv,a ona je bez ogrebotine izasla iz auta i nazvala me...rekla mi je...ne boj se,imala sam tesku nesrecu,ali tata me sacuvao...nije mi nista....od tada ide i na njegov grob.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 11:35 pm

allure ::
Astra ::

... taj pritisak je bio toliko snazan da sam imala osjecaj ako uskoro ne prestane da cu se ja ugusiti i zato nisam imala hrabrosti da ga cekam sljedeci put.

Steta sto ga nisi sacekala sledeci put. Tezina njegove ljubavi je bila prejaka za tebe. Da li se javio posle toga / ikada vise? I prica sa tvojom cerkom je predivna. O cemu pricaju?


Koliko znam, jedamputa se samo obilazi, za vise puta mi nije poznato.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 11:37 pm

Doli,ja sam cula da obilazi 40 dana sve,a zadnji dan je kkod onoga koga je najvise volio....a ja sam znala da sam ja ta osoba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 19, 2012 11:41 pm

Astra ::
Doli,ja sam cula da obilazi 40 dana sve,a zadnji dan je kkod onoga koga je najvise volio....a ja sam znala da sam ja ta osoba.


Da to i ja znam, ali zadnji dan nije tocno. Moze i prije, koliko ja znam, obilaze oni i druge i koje nevole.
Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 12:14 am

Iz mog iskustva nije granica 40 dana ni broj meseci. Čula sam i od drugih da imaju susrete sa bliskim umrlim i nakon više godina.

Intenzitet iskustva koje je Astra opisala, imala sam i ja i meni bliske osobe koje su mi pričale slično.
Svi se slažu u jednom - intenzitet emocija i snaga bliskog sustreta, dodira, pa i mirisa, čak je i jača od stvarnosti.

Izgleda kao da, kada ne postoje telesne granice koje možda u stvarnosti ograničavaju, kada se samo duše spoje, onda se duše i osete u punoj snazi.
Emotivni naboj je prejak za telesno, za onoga koji se susreće sa umrlim u snu.

Ali zašto uvek u snu, polusnu? Ima li neko odgovor na to pitanje? I kako ponovo da prizvati blisku osobu koja je umrla?

Mnogi koji su se više puta sreli sa bliskim umrlim bi želeli ponovo da ga/nju sretnu, ponajviše zbog nedorečenih stvari.
Na osnovu meni poznatog, vidim da su najčešći i najjači odnosi roditelj/dete ili vrlo bliski supružnici.


Poslednji izmenio allure dana Pet Jan 20, 2012 4:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 4:21 am

O UMRLIMA:

1. Postoji neobično mnogo slučajeva gde se umrli pri umiranju vidljivo javljaju svojim rodjacima. Oni se tada pojavljuju u uobičajenoj odeći. Zbog toga psiholozi pretpostavljaju da se radi o halucinaciji rodbine. Medjutim, radi se o isključivo spontanoj materijalizaciji, koje su vrlo lako moguće, jer umrli je tek kratko vreme u duhovnom stanju. On poseduje još vrlo mnogo materijalne snage i može je koristiti.

1. Postoje mnoge duše koje ne shvataju da su već obestelesene. One zbog svoje duhovne zaostalosti žive u zabludi. Postoje i oni kojima je to poznato. Ta bića se mogu očitovati unutar nekoliko trenutaka nakon svoje smrti. Sve zavisi o stanju osobe, da li je ili nije upoznata sa spiritualnim znanjem.

3. Mrtvi koji zapravo nisu svesni da su mrtvi ne žele biti opterećivani sa starom, zemaljskom karmom. Veoma je važna duhovna zrelost umrlog koja nije uvek prisutna. Zbog toga bi se kontakt sa umrlima trebao odvijati samo na višim nivoima.

4. Telepatski uticaj mrtvih je mnogo veći nego što se to možete predočiti.

nastavak: O ŽIVIMA...
Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 12:44 pm

O ŽIVIMA:

1. Svaki čovek je medijalan. Medijalno sporazumevanje je prajezik univerzalnog života. Svaki čovek je dnevno, gotovo svaki trenutak inspirisan kroz duhovna bića koja žive u onostranom. Svaki čovek je telepatski povezan s duhovnim carstvom i tako nastaje duhovni most.

2. Najpovezanija i najčistija iskustva doživljaja onog sveta imaju oni koji su najviše vezani za zemaljsku realnost i najmanje skloni halucinacijama. Na primer, oni kojima se javljaju umrli, obično sasvim vladaju svojim umnim sposobnostima.

3. U jednom odredjenom trenutku, oni koji se vole, ponovo se nadju zajedno. Takve duše se dovoljno često susreću u dubokom snu. No, samo mali broj njih se toga seti kada se probude. U onostranom, vreme ne postoji, ono je za naše pojmove beskrajno.

nastavak: KONTAKT SA UMRLIM...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:19 pm

ne znam da li je osoba jaka,slaba,stabilna ili u oblacima,ja nekako to gledam kao neku silnu zelju i povezanost...pa sae desi.
Moj rodjak kojeg spomenuh je i danas poslije tolikih godina ziv u mojim mislima i nije onda ni cudno da ga cak vidim i u nekim osobama...jednostavno prepoznam njegove usne,kosu...pa cak i prste.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 2:31 pm

nastavak...

MOGUĆNOST KONTAKTA SA UMRLIM:

1. Nedavno umrli bi se trebali najpre snaći. Oni bi, što je moguće brže, trebali shvatiti da više ne žive na Zemlji, dakle, ne u materijalnom telu, nego da žive u duhovnom svetu. Trebali bi shvatiti da ih tu očekuje mnogo zadataka.

2. Kada su tek dospeli u jednu višu sferu, za njih postoji opasnost da izgube objektivnost čim se spuste ka Zemljanima i tako štete njihovim spoznajama. Ko se želi iz viših sfera spustiti do Zemljana taj mora proći kroz niže sfere što nije baš prijatno. Zbog toga će većina umrlih odustati od zemaljskih kontakta.

3. Ne može doći do kontakta ako se odredjena duša već ponovo inkarnirala. Ali može ipak doći do kontakta ako se radi o odlikovanju. U takvim slučajevima duša će dobiti zaštitu od jednog annela. Svaki drugi pokušaj je rizičan.

... VAŠA MIŠLJENJA?
---------------------------------------------

ps. Astra, drago mi je da komentarišeš i pratiš ovu temu, tvoja zapažanja su veoma značajna.


Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 3:17 pm

Svoje gledanje na ovo uglavnom temeljim na onome sta ja osjecam...nisam citala neku posebnu literatutu,ali evo i jedne kratke price.
majka mi je jednom davno dosla u san,bila sam djevojka,ostale smo mladja sestra i ja same i,naravno da mi je bilo tesko,preko noci biti i majka i sestra i jos uz sve dostojna te uloge.Navece bih molila majku da mi kaze kako cu dalje a ona je u snu dosla jednom,bas upecatljivo i ispricala mi kakav je sistem tamo negdje,kako je rekla jako daleko.

Svi imaju svoje obaveze,nije lako otici u san i vratiti se istu noc,put je naporan i dug i zato ne dolazi cesto jer nekoliko nivoa treba da prodje,svugdje na neki nacin da "ima ispricnicu za odsustvovanje"i da ljudi mnogo grijese kad ih dozivaju,traze....vec treba da ih puste da idu dalje.S tim sto mi je naglasila da moje probleme ona vidi i zna i da ce mi pomoci na nacin kako bude mogla i kad stvarno to bude i morala,a dotle je svjesna da sam ja u stanju da sve to sredim sama.

Ponekad mi i sad dodje u san,obicno kad sam u velikim nedoumicama,a na meni je da shvatim sta mi je porucila svojim dozivanjem ili ponekad i "ometanjem"nekog drugog zapocetog sna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 8:51 pm

Ovo je sjajno sto si napisala, mislim na to detaljno objasnjenje o njhovom dolasku i mogucnostima.
Moj nedavno preminuli otac mi se javljao vise puta na vise nacina, kroz vise medijuma. Najupecatljiviji san mi je bio kada sam se srela sa njim licno u nekom medjuprosotru, kao da je bilo planirano od strane onih tamo, jer sam i ja bila dovedena od stane nekoga i on je imao pratnju. Ceo taj moj put do tamo je vrlo interesantan, kao da sam presla granicu na kojoj je saputnik iz ovog sveta morao da stane a drugi se pojavio da me dalje vodi. Nazalost nisam mogla da cujem sta je pricao, a pricao je, usled prevelikog emocionalnog naboja sa moje strane koji me je preplavio i nisam vise obracala paznju na njegove reci.
Da, zelela bih da dodje ponovo, ali ne dolazi, samo primam neke poluporuke koje tesko desifrujem putem razlicitih medija i medijuma kroz san moj ili neciji. Da, zovem ga iako znam da to ne treba.
Moja prijateljica je takodje imala izuzetno neznan susret sa svojom majkom, i kao i ja i ti, potpuno preplavljen emocijama. Mnogo ljudi znam koji su pricali slicno.
Da li mislis da umrli ne mogu da idu dalje ako ih stalno zovemo? I ciji se pozivi uvazavaju, jer jednog umrlog moze mnogo ljudi da zove, iz razlicitih pobuda. Sta mislis o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 9:39 pm

Ja sam nekako shvatila da postoje nivoi,ako se stalno vracaju sporije prelaze te neke nivoe do nekog novog radjanja,a duse se valjda i trude da stignu "dole" u necijem drugom tijelu.
Sad,ko ima prednost...mislim da ce uvijek dusa rizikovati spor napredak za nesto sto je pretesko za covjeka...pa da ako nikako,svojim prisustvom pomognu i da volju,snagu.

Svojstveno mladima i nezrelima,pokusala sam cak i da prizivam duhove i to cu da ispricam...ne veceras,umorna sam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 9:46 pm

Sa prizivanjem duhova bi malo pripazio, javi ti se dobar duh a na kraju nesto drugo na vratima. Bolje ne imati posla stime, to je moj savjet.
Sto se tice umrlih, neka svi pocivaju u mir boziji.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 9:49 pm

Zato sam napisala dok sam bila mlada i nezrela....sad ne bih to radila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 10:53 pm

pa ako mogu i ja da kazem koju,nesumnjivo pravilo je zivi zivima ,mrtvi mrtvima,i jedni i drugi krse pravila,neko moze da vidi mrtvog kako hoda po zemlji u odredjenom trenutku,vise slucajeva poznato ,nekada se vidi u koloru kao ziv da je ,obicno u prvim danima smrti ,a kasnije je providan i siv sa venama ,duh,ovakav moze u sobi da kucka casu o casu recimo,,ovo je siroka tema ,ali eto to sto znam ,,,pa ko zna ,a ostali ako veruju
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:20 pm

Astra ::

Ja sam nekako shvatila da postoje nivoi,ako se stalno vracaju sporije prelaze te neke nivoe do nekog novog radjanja,a duse se valjda i trude da stignu "dole" u necijem drugom tijelu.
Sad,ko ima prednost...mislim da ce uvijek dusa rizikovati spor napredak za nesto sto je pretesko za covjeka...pa da ako nikako,svojim prisustvom pomognu i da volju,snagu.
Svojstveno mladima i nezrelima,pokusala sam cak i da prizivam duhove i to cu da ispricam...ne veceras,umorna sam.

Ok, kapiram. I nadam se da si u pravu "da ce uvijek dusa rizikovati spor napredak za nesto sto je pretesko za covjeka".
Nisam nikada prizivala duhove, imala sam samo, ako tako mogu reci, stvarne kontakte sa njima u snu / polusnu, ali bih volela da cujem tvoje iskustvo.

Na komentar Tvrtka iz zadnjeg odgovora "pa ko zna ,a ostali ako veruju", mogu samo odgovoriti da mi upravo pricamo zato sto znamo a ne samo zato sto verujemo.
"A genius is one to whom the knowledge of the difference between YES and NO is innate." B.Huges
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptySub Jan 21, 2012 1:41 am

Jok,ovo se desavalo u vrijeme Partizanen!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptySub Jan 21, 2012 1:44 am

Kao devojčurci smo sestre i ja par puta "prizivale duhove" ono sa slovima i čašom...i to uvek moju prababu, pričali su nam da je bila onako preduzimljiva i hitra žena, pa smo računale, doći će najbrže...Ali, nije nam se javljala...Loša nam konekcija bila ...:zlz:











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 12:48 pm

Da nastavimo sa temom..

Meni se licno to nije desavalo da sam recimo sanjala, mada je bilo nekih slucajeva gde bih mogla povezati da sam imala javljanje na javi.. ali nisam sigurna pa o tome ne bih.

Ali snovi mojih blizih, na primer mamini.. uhhhh.. ljudi moji.. bilo ih je bas dosta.. ali evo recimo jednog primera.. bila sam mala ( 9 god.) kada joj je umrla mladja sestra sa kojom je bila JAKO vezana ( specificna situacija, dovela je kao mladu devojku kod sebe da je izvuce iz dalmatinske bede, udala se iz nase kuce, mama i tata joj pravili svatove) .. i dan danas pamtim sve detalje njenog sna, gde joj je tetka dosla u posetu i zamolila je da odnese babinje i u njeno ime, jer nije dete krivo i da je curica u pitanju. ( Elem, teca se ozenio posle godinu dana od tetkine smrti i vrlo brzo nakon toga, na putu je bilo bepce, moja mama nije zelela da ode jer je sve to jako boleo, a posebno sto je ta zena strasno licila na tetku) Placuci mama to uvek prica.. no, i tada sam iako mala zapamtila njene reci:" I mrtvu cu je poslusati!"
Secam se da nije zalila ni novaca, ni poklona.. otisla joj je kao najrodjeniji rod, a kako joj je bilo pri tome, to zna samo ona.

Ima nesto u svemu tome.. volim da verujem da duse posle smrti odlaze u neku paralelnu dimenziju, pa ma kako je zvali- raj, pakao ili vec ko kako na to misli tj. veruje..
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 1:02 pm

Thanks Lily ! tooo
Dobro je da smo se vratili na glavni tok i da se tema nastavlja. ziveli1
Ljudi, malo fleksibilnosti i demokratije, svako na teme koje ih zanimaju i sve je OK. mjuza


Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 8:01 pm

Naša emotivna i fizička povezanost sa nekim osobama, ako je vrlo intenzivna kao roditeljska ili partnerska ljubav, sigurno se ne može preseći i nestati, kad ta osoba umre. Ne baš istog momenta. Naravno, dešavalo mi se da sanjam oca ili majku tokom prve godine od njihove smrti, upravo ovako kako je opisano u first topic...
San je bio toliko realan da sam osetila recimo miris ili čak dodir...o drugim detaljima da ne govorim...glas, lik...
Ali, ne mogu da tvrdim da su se oni baš meni javili, pre će biti da se ta energija naše bliskosti nije izgubila, a da je moja bol samo u podsvesti izrežirala tu scenu.
Zaista je ovo potpuno nepoznato ili bar meni nepoznato, mogu li "duhovi" umrlih komunicirati s nama ili ne...?!Jedino što znam je da je tugu i bol lakše podneti ako veruješ da su još uvek tu na neki način, da paze na nas, pokušavaju da nas zaštite ili samo uteše...
Interesantno je da se posle godinu dana sve to nekako umanji, nestane, možda kad se zaokruže svi zajednički događaji i datumi...Ili, možda nađu negde mir i spokoj ...:)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 8:20 pm

Sibila_ ::
Naša emotivna i fizička povezanost sa nekim osobama, ako je vrlo intenzivna kao roditeljska ili partnerska ljubav, sigurno se ne može preseći i nestati, kad ta osoba umre. Ne baš istog momenta. Naravno, dešavalo mi se da sanjam oca ili majku tokom prve godine od njihove smrti, upravo ovako kako je opisano u first topic...
San je bio toliko realan da sam osetila recimo miris ili čak dodir...o drugim detaljima da ne govorim...glas, lik...
Ali, ne mogu da tvrdim da su se oni baš meni javili, pre će biti da se ta energija naše bliskosti nije izgubila, a da je moja bol samo u podsvesti izrežirala tu scenu.


SJAJNO...
ruza
SA VELIMIM INTERESOVANJEM I PAZNJOM CITAM POSTOVE ONIH KOJI SE USUDJUJU DA ISPRICAJU SVOJA INTIMNA ISKUSTVA U VEZI JEDNE RELATIVNO NEPOZNATE I CESTO POGRESNO SHVACENE TEME... I SAZNAJEM, MNOGO TOGA...
super...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 9:35 pm

allure ::
Danubius ::

Moja mama opet ume da "nasluti " neke stvari ,i to van svake logike -recimo nekoga oceni da je loš čovek ,iako sve govori da je suprotno , pa se pokaže da je bila u pravu ,sve do banalnosti ...

Da li bi to značilo da se umrli javljaju onima / ili ih vide samo oni / koji imaju specifične senzore, sposobnost da "naslute", osete i "prodju" u taj medjuprostor tj. dobri su "kanali" ?

msm da si ovo tachno rekla..niti mogu svi to da dozive a josh manje da prihvate..
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 9:51 pm



Zana:

"mislim da si ovo tachno rekla..niti mogu svi to da dozive a josh manje da prihvate..."

da, moram da potenciram reci iz tvog posta ... a jos manje da prihvate
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2012 10:20 pm

..mnogi chak i nesvesno to odbacuju da ih okolina ne bi ismejala..nash narod ima ruznu navku da one koje ne razume proglasi ludma,blesavima ,da im se podsmehuje..
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2012 12:19 pm

Da li je nekome od vas poznata ova knjiga? (izdanje: Zagreb, 87')


[You must be registered and logged in to see this image.]


Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2012 4:59 pm

Posle mnogo lutanja na ovom topic-u sa raznim zanimljivim i manje zanimljivim temama, za koje bi bilo bolje otvoriti novi adekvatniji topic),
sa moje strane, evo jos jedan pokušaj na povratak na prvobitnu temu:
Razgovor sa umrlim.

UREDNICIMA FORUMA DANUBIUS:
Ovakvih tema ima i na milion drugih sajtova, na kojima nema neprestanih pokusaja članova da temu preokrenu ili da joj se promene smisao i na koje je lako otići u želji za normalnom komunikacijom.
Verujem da se ovo ne dešava samo na ovoj temi već i na drugim.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Sada prilažem nekoliko intimnih ispovesti živih o razgovorima sa umrlima tokom sna:

>>> - " Kad mi je otac umro, sanjala sam da stoji i gleda mene i brata. Ništa nije rekao, niti je bilo kakav pokret načinio, samo nas je gledao, njegove oči su bile tužne i pune prekora. Zbog izraza njegovih očiju, taj san je bio jedan od najstašnijih za mene. Prošlo je izvesno vreme, tokom kojeg sam ja prevazišla svoj bes zato što je on umro, moj osećaj krivice jer mu nisam rekla koliko ga volim kao i bes zbog mnogo nedovršenih stvari koje je ostavio iza svoje smrti. Ponovo sam ga sanjala, u tom drugom snu, moj otac je bio lep, mlad,blag, nasmejan. oprostili smo jedno drugom. "

>>> - "Osnovna škola: Moj najbolji drug je umro. Sanjam jedne noći kako celo naše odeljenje ide nekud. Odjednom, moj drug se odvaja od ostalih , okreće se meni i kaže: " Hajde sa mnom." Ja odgovaram da neću jer svi drugovi idu na drugu stranu. Sutradan su me zamalo udarila kola. "

>>> - "Često sanjam svoje bliske umrle, a snovi su različiti. Ponekad pricam sa njima, ponekad me savetuju i upozoravaju. Vremenom sam naučila da razumem njihova upozorenja koja su skoro uvek tačna."

>>> - "Kada mi je brat umro, sanjao sam ga više puta. Jednom sam sanjao da ga sahranjujemo a on leži u otvorenom kovčegu. Kad sam ostao sam sa njim, on je počeo da me zove, ustao je i pitao me je: "Zašto mi ovo radiš? Pa ja sam živ, zašto me sahranjuješ"? U više navrata mi je kroz razne scene ponovio da je živ. "

*****
Ako nas duše bliskih umrlih posećuju i u snu, kako da ih razlikujemo od slika stvorenih u sopstvenom umu? Zašto oni to rade? Možda i mi njima nedostajemo kao i oni nama?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ovoliko za sada, ako bude bilo istinskog interesovanja, nastaviću...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2012 6:13 pm

Ne znam kako ne pomenusmo (ili mi je promaklo )
Sve tradicionalne crkve ne negiraju život posle smrti - naprotiv ,samo ,kao i za sve , daju tačan pravilnik šta sa "dušama "biva , tj gde koja ide ,da čeka "Dan D " .
To svaki vernik prihvata kao činjenicu .
Dakle ...ako verski službenici tvrde da komuniciraju sa Bogom ,da dobijaju "znake" i "prikazanja" -zašto onda ne bi dopustili mogućnost da i neko od nas ko ima razvijenija "čula" može da uspostavi neki kontakt ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2012 6:39 pm

Hajde sada nesto bolje...ako se moze tako reci za smrt...

Radi se o poznatom analiticaru -kolegi koji je bio u drustvu sa mladom zenom ,kojoj je rak zahvatio celo telo..Na kraju je zahvacen i mozak,pa je bolesnica bila veci deo nesvesna...Analiticar je nastavio i dalje da je posecuje ,sedeci tiho pored njenog kreveta..24 sata pre nego sto ce umreti,pacijentkinja je odjednom otvorila oci i rekla da je sanjala sledeci san..:

Sedim kraj svoje postelje u bolnickoj sobi i osecam se jakom i zdravom...Sunce sija kroz prozor..Tu je i doktor i kaze:''Pa,Gospodjice X,vi ste neocekivano potpuno izleceni...Mozete da se obucete i napustite bolnicu''...U tom trenutku okrecem se i vidim kako na mojoj postelji lezi-moje sopstveno telo!

Utesna poruka nesvesnog-da je smrt''izlecenje'' i da postoji neki zagrobni zivot-ovde se ne moze protumaciti kao san u kojem se ispunjava zelja,jer je istovremeno predskazan i kraj fizickog postojanja...i to sasvim grubo i nedvosmisleno...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2012 6:51 pm

Nut ::
Danubius ::
Ne znam kako ne pomenusmo (ili mi je promaklo )
Sve tradicionalne crkve ne negiraju život posle smrti - naprotiv ,samo ,kao i za sve , daju tačan pravilnik šta sa "dušama "biva , tj gde koja ide ,da čeka "Dan D " .
To svaki vernik prihvata kao činjenicu .
Dakle ...ako verski službenici tvrde da komuniciraju sa Bogom ,da dobijaju "znake" i "prikazanja" -zašto onda ne bi dopustili mogućnost da i neko od nas ko ima razvijenija "čula" može da uspostavi neki kontakt ? [You must be registered and logged in to see this image.]
.

A,zasto ti Deni sada spamujes temu????.

''Razgovor sa umrilma..nema nikakve veze sa 'zivotom posle smrti''..

Zivot posle smrti-reinkarnacija..je sasvim druga tema...potpuno razlicita od uvodnog posta..
Kako bi bilo da i pročitaš ?
Niko ne pominje reinkarnaciju -nego razgovor sa umrlima . Dakle ,razgovor sa "dušama ""duhovima" ,nazovi kako hoćeš .
Moja opaska se odnosila na činjenicu da ima mnogo skepticizma na ono o čemu se radi u ovoj temi -pa sam samo primetio ,ako razni "popovi "tvrde što tvrde (čitaj gore ) -a svi tvrde i izmedju ostalog, da "duše" ne umiru ,nego su "negde " (a to ne mora biti na religijom propisanom mestu) zašto se ne bi mogla dopustiti bar diskusija na tu temu -da nam se možda žele i "javiti "i "komunicirati sa nama " -a da neki ljudi imaju posebne moći -ukoliko je cela teorija tačna ?
Ima raznih sila ...pa neki ljudi imaju posebne moći ,kao što su ljudi -magneti , recimo (banalno ) -možda su neki prijemčiviji da "prime poruku" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 26, 2012 6:31 pm


Pošto se tema, na sreću, očistila od sadržaja koji su bili van glavne teme
a to je vaše/nečije/bilo čije iskustvo sa kontaktom sa umrlom osobom,
ponovo prilažem nekoliko intimnih ispovesti živih o razgovorima sa umrlima tokom sna,
u cilju iniciranja onih koji imaju sliča iskustva da ih podele sa nama
ili onih koje ova tema zanima:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

>>> " Kad mi je otac umro, sanjala sam da stoji i gleda mene i brata. Ništa nije rekao, niti je bilo kakav pokret načinio, samo nas je gledao, njegove oči su bile tužne i pune prekora. Zbog izraza njegovih očiju, taj san je bio jedan od najstašnijih za mene. Prošlo je izvesno vreme, tokom kojeg sam ja prevazišla svoj bes zato što je on umro, moj osećaj krivice jer mu nisam rekla koliko ga volim kao i bes zbog mnogo nedovršenih stvari koje je ostavio iza svoje smrti. Ponovo sam ga sanjala, u tom drugom snu, moj otac je bio lep, mlad,blag, nasmejan. oprostili smo jedno drugom. "

>>> "Osnovna škola: Moj najbolji drug je umro. Sanjam jedne noći kako celo naše odeljenje ide nekud. Odjednom, moj drug se odvaja od ostalih , okreće se meni i kaže: " Hajde sa mnom." Ja odgovaram da neću jer svi drugovi idu na drugu stranu. Sutradan su me zamalo udarila kola. "

>>> "Često sanjam svoje bliske umrle, a snovi su različiti. Ponekad pricam sa njima, ponekad me savetuju i upozoravaju. Vremenom sam naučila da razumem njihova upozorenja koja su skoro uvek tačna."

>>> "Kada mi je brat umro, sanjao sam ga više puta. Jednom sam sanjao da ga sahranjujemo a on leži u otvorenom kovčegu. Kad sam ostao sam sa njim, on je počeo da me zove, ustao je i pitao me je: "Zašto mi ovo radiš? Pa ja sam živ, zašto me sahranjuješ"? U više navrata mi je kroz razne scene ponovio da je živ. "

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ako nas duše bliskih umrlih posećuju i u snu,
kako da ih razlikujemo od slika stvorenih u sopstvenom umu?
Zašto oni to rade?
Možda i mi njima nedostajemo kao i oni nama?
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 26, 2012 7:31 pm

Lucidan san

Lucidan san je bilo koji san u kome se onaj koji sanja ima svest o tome da sanja. Termin je izmislio holandski psihijatar i pisac Frederik (Viljem) van Eeden (1860-1932). U lucidnom snu, sanjar može iskusiti određen stepen kontrole nad svojim učešćem u snu ili moći da manipuliše zamišljenim iskustvima u okruženju prikazanom u snu. Lucidni snovi mogu biti realni i živi. Dokazano je da postoje veće količine beta-1 opsega frekvencije (13-19 Hz) koje su iskusili lucidni sanjari, pa otuda postoji povećana količina aktivnosti u parijetalnim režnjevima što lucidno sanjanje svrstava u svesni proces. Lucidno sanjanje je naučno istraženo i njihovo postojanje je naučno dokazano.

link:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 26, 2012 8:48 pm

allure ::
Lucidan san

Lucidan san je bilo koji san u kome se onaj koji sanja ima svest o tome da sanja. Termin je izmislio holandski psihijatar i pisac Frederik (Viljem) van Eeden (1860-1932). U lucidnom snu, sanjar može iskusiti određen stepen kontrole nad svojim učešćem u snu ili moći da manipuliše zamišljenim iskustvima u okruženju prikazanom u snu. Lucidni snovi mogu biti realni i živi. Dokazano je da postoje veće količine beta-1 opsega frekvencije (13-19 Hz) koje su iskusili lucidni sanjari, pa otuda postoji povećana količina aktivnosti u parijetalnim režnjevima što lucidno sanjanje svrstava u svesni proces. Lucidno sanjanje je naučno istraženo i njihovo postojanje je naučno dokazano.

link:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[quote]
ovde se vidi razgovor sa umrlima,a kad nekome ide film ispred ociju ,taj ko me brise zna da to nije od umrlih ,,,nemam reci
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 26, 2012 9:17 pm

Zana ::
..mnogi chak i nesvesno to odbacuju da ih okolina ne bi ismejala..nash narod ima ruznu navku da one koje ne razume proglasi ludma,blesavima ,da im se podsmehuje..
ovde se vidi da su se ispricali kao na prelu,ali ova konstatacija je prosla posto je kompetentni izneo,moje ce sacekati da zavrsim odredjene skole
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 26, 2012 9:21 pm

Samhain ::
Ja sam valjda pre realna da vjerujem u ovakve stvari. Kad sanjam oca, majka mi kaže da trebam uplatiti misu u crkvi i zapaliti svijeću, šta onda i uradim, a da vodim razgovor sa njim - ne.
[quote]
ovde se vidi isto tako,mislim da ce mi sluziti ubuduce kao debelo iskustvo za razgovor sa mrtvima
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyČet Jan 26, 2012 9:22 pm

zahvaljivam se sto nisam ostao na ovoj temi,,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
jadra

jadra


Datum upisa : 29.06.2010

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 7:27 pm

Moj otac je umro 2000 god. On je živio u slav.brodu a ja živim u zagrebu.Nekoliko dana poslije pokopa,ležala sam budna i čekala da se moj sin vrati kući,jer je bio izašao sa prijateljima.Nikada ne zaspem dok se on ne vrati.Tada dođe u moju sobu i uvijek malo popričamo.Ubrzo sam začula ključ u bravi i korake u hodniku.Čula sam kako se otvaraju vrata od moje sobe,zatim korake i osjetila sam kako sjeda na krevet.Bila sam okrenuta na drugu stranu, pa sam se okrenula prema njemu,ali na mom krevetu nitko nije sjedio.Sjela sam ne vjerujući da nema nikoga,tada je prema meni puhnuo nekakav hladan vjetar, i ja sam se prestrašena pokrila po glavi. Tada sam osjetila da me netko nježno zagrlio.Ukočila sam se od straha i nekako uspjela upaliti noćnu lampicu.Nikog nije bilo u sobi, a i stan je bio pust,moj sin se vratio tek za pola sata.Tada sam pomislila na tatu,jako me volio pa je došao da se oprosti.To se nikada više nije ponovilo.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 7:35 pm

Ako nas duše bliskih umrlih posećuju i u snu,
kako da ih razlikujemo od slika stvorenih u sopstvenom umu?
Zašto oni to rade?
Možda i mi njima nedostajemo kao i oni nama?



Često sanjam roditelje, mislim da je to moja ogromna podsvesna želja da opet budemo zajedno; samo da ih vidim makar u snu. Puno mi nedostaju a bolelo bi me da znam da i ja njima nedostajem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 7:56 pm

Nedavno mi je umro otac ,i nema dana da ne pomislim na njega .
Ipak ....nijednog trenutka nisam osetio  nikakvo "prisustvo" , "glas" ili bilo šta drugo .
Nemam čak ni osećaj "prisustva" i kada se desi da mu odem na grob -osećam jedino da "nije tu" .
Moja majka ide svaki dan ,i bukvalno "razgovara" ,no ...ne znam ,izgleda da nisam neki "extrasens" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 9:45 pm

Samouka ::
Ako nas duše bliskih umrlih posećuju i u snu,
kako da ih razlikujemo od slika stvorenih u sopstvenom umu?
Zašto oni to rade?
Možda i mi njima nedostajemo kao i oni nama?



Često sanjam roditelje, mislim da je to moja ogromna podsvesna želja da opet budemo zajedno; samo da ih vidim makar u snu. Puno mi nedostaju a bolelo bi me da znam da i ja njima nedostajem.
Snovi su izraz nasih skrivenih zelja...znaci,san bi bio izraz nase skrivene zelje ,ali,u isto vreme i znak komunikacije s ljudima i u snu..On nam pomaze da iz nesvesnog resimo neke nase svesne konflikte..koje inace nismo u stanju da resimo...

Tumacenje snova je jednako poznavanju sopstvenog selfa..(nas samih licno.) ...Koliko poznajemo sebe -toliko poznajemo i snove...U sanovniku ne treba traziti resenja ,vec je neophodno da se bavimo sobom..onda cemo nesto saznati..i o snovima..

Zašto oni to rade? 

''Zbog toga sto  su verovatno, tvoji  roditelji  napustili samo svoje telo..ali .i dalje zive u tebi'',pa ih  zato i sanjas..(ne u onom bukvalnom smislu..naravno..)..tako bi kazali Tibetanci.tako i ja kazem..

Smisao sna nastaje iz trojstva:san,secanje snevaca(tvog)i tvoja sadasnja situacija..
Snovi su pothranjeni u nesvesnom delu licnosti...










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Uto Okt 15, 2013 10:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 9:48 pm

A"vlažni" snovi?
Meni nekada i dvojstvo, trojstvo samo baš kad sam jako napaljen smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 10:01 pm

ZezaM ::
A"vlažni" snovi?
Meni nekada i dvojstvo, trojstvo samo baš kad sam jako napaljen smehsmeh 
Sta te ''vata'' Zezam..smehsmeh 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kod tebe se verovatno radi o kosmarnim snovima...koji predstavljaju izraz straha od prepoznavanja nekih neprijatnih situacija..Strah je najcesci razlog kosmarnih snova ,ali su to nekad i fizioloska zbivanja..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 10:04 pm

Ma da ga vata,ne bi imao polucije...jel to tako zovu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 10:09 pm

Astra ::
Ma da ga vata,ne bi imao polucije...jel to tako zovu
Pusti zezamovi snovi..pa onda ..polucije.moze biti..smehsmeh ...sta ga briga ..divno mu je ..sve same ''lepotinje''..ne znam sta bi se desilo da ga poseti ona ''ludaja '' sa farme .ahha hah...ne znam joj imena..ahha ah










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 EmptySre Okt 16, 2013 9:12 am

Nut ::
Samouka ::
Ako nas duše bliskih umrlih posećuju i u snu,
kako da ih razlikujemo od slika stvorenih u sopstvenom umu?
Zašto oni to rade?
Možda i mi njima nedostajemo kao i oni nama?



Često sanjam roditelje, mislim da je to moja ogromna podsvesna želja da opet budemo zajedno; samo da ih vidim makar u snu. Puno mi nedostaju a bolelo bi me da znam da i ja njima nedostajem.
Snovi su izraz nasih skrivenih zelja...znaci,san bi bio izraz nase skrivene zelje ,ali,u isto vreme i znak komunikacije s ljudima i u snu..On nam pomaze da iz nesvesnog resimo neke nase svesne konflikte..koje inace nismo u stanju da resimo...

Tumacenje snova je jednako poznavanju sopstvenog selfa..(nas samih licno.) ...Koliko poznajemo sebe -toliko poznajemo i snove...U sanovniku ne treba traziti resenja ,vec je neophodno da se bavimo sobom..onda cemo nesto saznati..i o snovima..

Zašto oni to rade? 

''Zbog toga sto  su verovatno, tvoji  roditelji  napustili samo svoje telo..ali .i dalje zive u tebi'',pa ih  zato i sanjas..(ne u onom bukvalnom smislu..naravno..)..tako bi kazali Tibetanci.tako i ja kazem..

Smisao sna nastaje iz trojstva:san,secanje snevaca(tvog)i tvoja sadasnja situacija..
Snovi su pothranjeni u nesvesnom delu licnosti...

Hvala Nut. Tako nekako sam i mislila, ali je emocija - bol zbog gubitka najdražih i praznina, malo blokirala racio, što se meni često dešava. Od prejake emocije umem i da zanemim i treba mi vremena da se prisaberem i krenem u rešavanje problema.


Eto zašto treba negovati Nut na forumu.jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razgovor s umrlim - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razgovor s umrlim   Razgovor s umrlim - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Razgovor s umrlim
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Razgovor...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: PARAPSIHOLOGIJA /ALTERNATIVA-
Skoči na: