DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?

Ići dole 
+27
Bokssha
podbarac
Auror@
Lakota
cojle
Djoka20
Blebetalo
Kijara-brm
tvrtko
Zana
sanjalica.ns
AstrinaKomsinica
determinanta
rouzvel
montoya
PJER
svilanaasvaltu
Draganna
Orhideja
Crna_ovca
Oci-ANDJELA
doctorr67
Sanjalica
SunStorm
Andjelika
Astra
Danubius
31 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyPon Avg 04, 2008 8:49 pm

Evo jedne sezonski aktuelne teme . Da li ste pobornik klima uredjaja u stanu , da li ih koristite i posedujete , sta mislite koliko je to zdravo?

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Bez_na10
:










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Jul 14, 2011 2:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyPon Avg 04, 2008 9:01 pm

Mozda nije zdravo ali je i te kako ugodno.
Ja ju nemam jer stanujem u zgradi opstine i ne smijem narusavati vanjski izgled,ali cula sam da ima sad neka sto se samo cijev izbaci kroz prozor,mada ne vidim efekat ako kroz prozor ulazi vanjska vrelina,a ovamo laufa klima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Avg 05, 2008 11:34 pm

Naravno da nije zdravo....dovoljno je reci freon i šok...nesto ne bih rekao da se bilo ko pridrzava onoga da spoljnja-unutrasnja temperatura sme biti -5 C razlike...mnogo je ugodnije kada se na spoljnih 35 udje u oazu gde je 22..a kad se izadje opet....udar. Zato su prilicno ceste prehlade , a filteri klima su eldorado za grinje i razne bakterije , jer se ciscenje obavlja kada aparat skroz zastopa -bar kod nas .Sem toga, golubovi ih obozavaju, a sta oni ostave,zna se, pa nam to duva unutra ...Licno nemam nikakvu potrebu za njim, jer zivim u tipicnoj staroj Vojvodjanskoj kući, 80 cm zidova , leti hladovina , zimi toplo....kao i u mnogo čemu drugom, znao je Švaba i kako se i zasto to bas tako pravi.....










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Andjelika

Andjelika


Godina : 41
Location : Beograd
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySub Maj 16, 2009 9:25 pm

zivim u zgradi, oko mene go beton... bez klime bih izdahnula. ne smeta mi, navikla sam na istu i stvarno bi bilo jezivo da je nemam.

u kuci mi nije potrebna posto je deo kuce ukopan, veliki orah pravi hlad, ploca izolovana... mozda postavimo jednu samo zbog dogrevanja u medjusezoni.
Nazad na vrh Ići dole
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 4:11 pm

Ako je klimatizacioni uredjaj potpuno ispravan i korektno povezan, freon ne bi trebao biti problem - radi se o potpuno hermeticki zatvorenom sistemu, kojeg nije tesko proveriti na zaptivenost.
Ako je freon iz klima uredjaja problem, zasto koristiti frizidere, koji znaju biti stari i po 20 godina? Princip rada je identican, a servise frizidera retko ko da vrsi dok se ne pokvari.

Imam klima uredjaj u kuci. Cesto cistim filtere i pazim da temp. razlika ne bude previsoka.
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 8:44 pm

Fuuuuuuj !
Evo sin mi lezi dan i po bolestan sto se zelio laditi klima uredjajem u autobusu :evil: :evil: :evil:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 9:18 pm

klima pod obavezno, i to iz 2 razloga.
Prvo hladi kad su velike vruchine i regulise vlaznost vazduha u prostoriji sto je u danasnje vreme neophodno.
Drugo, u prelaznom periodu kad su temperature ispod 12*celzijusa pogodni su za zagrevanje prostorija a ekonomicni su.Svakako nije preporuchljivo sedeti uz klima uredjaj jer ima dejstvo promaje i stetno deluje na zdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 9:37 pm

Za!!
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 9:40 pm

Kod mene u kamionu klima radi non_stop....Sve se KLIMA! :348949:
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 9:43 pm

:cheers:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 9:45 pm

Crna_ovca ::
Kod mene u kamionu klima radi non_stop....Sve se KLIMA! :348949:
ajde sto se swe klima negro te ebe promaja:))))) :329340:
Nazad na vrh Ići dole
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 10:08 pm

Dosta korisnika klima uredjaja ne znaju ni gde se nalazi filter, a kamoli da ga i ociste, iako je veoma lako. Filteri su raj za grinje i raznorazne izazivace alergija.
Dokle god se koristi u opsezima normalnih temperaturnih razlika - tesko da moze da skodi. Zdravije je od ventilatora i promaje, to je sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 10:24 pm

SunStorm ::
Dosta korisnika klima uredjaja ne znaju ni gde se nalazi filter, a kamoli da ga i ociste, iako je veoma lako. Filteri su raj za grinje i raznorazne izazivace alergija.
Dokle god se koristi u opsezima normalnih temperaturnih razlika - tesko da moze da skodi. Zdravije je od ventilatora i promaje, to je sigurno.

Upravo si nabrojao oba problema .
Kod mene u firmi filteri se čiste kada uredjaj počne da curi -ali niz zidove .Upravo to je ovih dana slučaj. Filteri se naravno zaštopaju jer primaju isparavanje od iskuvavanja proteza , od sagorevanja voska i još koječega. Serviser dodje-kad dodje , jer im obično ne platimo,pa ne žure.
Druga pametna stvar bi bila normalna temperaturna razlika ...ali, malo sutra . Sad smo lepo zadihtovani , menjali nam stolariju u onu aluminijumsku, pa smo kao u konzervi. E ,ali tu unutra radi peć za žarenje i za pečenje keramike(preko 1000 C) +po jedan Bunsen plamenik po osobi....pa se temperatura klime spušta, spušta.....na recimo 22-23 C
Kad se izadje na spoljnih 32-35 C..........malo se teže adaptiramo bom










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 10:29 pm

Sto se poslovnih primena tice - tu nema pomoci.
U kucnim uslovima je moguce ispuniti oba uslova.

U automobilima, na primer, daleko se vise preteruje sa temperaturnim razlikama, jer cim izadjemo iz automobila - odmah smo na +40. Tada se veoma lako moze zamrziti klima...
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyNed Jan 17, 2010 8:36 pm

Klima za i protiv-odgovor ZA.

Filteri uopšte nisu problem za čistiti, pogotovo sad kad postoje dezinfekciona sredstva samo za filtere klime. Ugodno je ljeti, pogotovo ostaviti je upaljenu na spavanju u programu "čekanja" kad se sama gasi i pali da dostigne određenu temperaturu a noći su vrele i zrak je vreo...vlažnost u zraku ogromna, sparno...a ona bešumna radi i spavaš kao beba u drugoj sobi.
Zimi, kad je prohladno upalim je na grijanje i super.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyNed Jan 17, 2010 8:38 pm

naravno ali iskljuchivo za stambenu primenu "Inverter" klime kako bi imali potpuni efekat primene.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 9:39 pm

Imam klima uređaj i ne bih ga mijenjala za neko drugo grijeće sredatvo . U ovakvom ubrzanom ritmu života , odgovara mi da samo jednim klikom zagrijem ili rashladim prostoriju ...
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 9:49 pm

Ja ne podnosim klimu .Leti bezim u dobar podrum i pod ogroman orah[izvanredan ladnjak sa granama do zemlje .
Zimi sam pored drveta i resavice na tri peci u kuci.Klimu na poslu izbegavam u sirokom luku.
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:01 pm

Gledao sam neku emisiju..na Discoveri ili vec nekom drugom...kako su se neki ljudi razboleli...radeci u prostorijama gde su klima uredjaji...naravno nisu nasli razlog oboljevanja..pretpostavljaju da je zbog bakterija koje su se nalazile u filteru...
i uvek se toga setim kad ukljucim klimu... kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 99267
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:02 pm

Gledao sam jednu dokumentarnu emisiju o kućnim klimama i ostao zaprepašćen .
Snimali su jednu zgradu u Njujorku noćima, tj klime .

E sad-kod svih klima "aparatura" je spolja, i svugde ima vlage . Tako lepo, u prizemlju , dok ljudi mirno spavaju, po klimi šeta kojekakva gamad -miševi, pacovi...privlači ih vlaga Pa se lepo tamo i "olakšaju"
Na višem spratovima sleću ptice, od svih najopasniji , "leteći pacovi" -gradski golubovi .I oni urade isto...
Kad su napravili analizu patogenih mikroorganizama na filterima i rebrima aparata unutra -neverovatno šta su sve našli.










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:05 pm

Danubius ::
Gledao sam jednu dokumentarnu emisiju o kućnim klimama i ostao zaprepašćen .
Snimali su jednu zgradu u Njujorku noćima, tj klime .

E sad-kod svih klima "aparatura" je spolja, i svugde ima vlage . Tako lepo, u prizemlju , dok ljudi mirno spavaju, po klimi šeta kojekakva gamad -miševi, pacovi...privlači ih vlaga Pa se lepo tamo i "olakšaju"
Na višem spratovima sleću ptice, od svih najopasniji , "leteći pacovi" -gradski golubovi .I oni urade isto...
Kad su napravili analizu patogenih mikroorganizama na filterima i rebrima aparata unutra -neverovatno šta su sve našli.

Verujem da je tako, stvarno ima svega kada se sa klimom ne postupa kako treba i ne provetrava posebno, ali ima i svoju zdravstvenu prednost, klima u žestokom vrućinama rashladjuje i smanjuje stres koji je po pokazateljima naših lekara najveći uzročnik bolesti raka.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:13 pm

neverovatno da klima izaziva rak i slichne bolesti a duvan bash blagotvorno deluje na plucha...kao sto je alkohol lek za jetru...a sad jos primedbe na klima uredjaje.....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:15 pm

Nisam rekao da klima izaziva rak, baš naprotiv smanjuje stres a naši lekari tvrde da je stres glavni uzročnik raka.
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:18 pm

Znam da nije dobra, znam da šteti i disajnim organima,
ali na 50 stepeni u sred betona nebi je dala nizašta na svetu :790114:
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:20 pm

PJER ::
Gledao sam neku emisiju..na Discoveri ili vec nekom drugom...kako su se neki ljudi razboleli...radeci u prostorijama gde su klima uredjaji...naravno nisu nasli razlog oboljevanja..pretpostavljaju da je zbog bakterija koje su se nalazile u filteru...
i uvek se toga setim kad ukljucim klimu... kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 99267

Ovo je točno a i vrlo poznato kako su bakterije koje se nakupljaju u filteru klime uređaja , vrlo opasne i uzrokuju mnoga oboljenja poput legionele .
Redovitim čišćenjem , vjerujem da isto možemo spriječiti .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:25 pm

Ko je izmisli ruke mu se pozlatile, a štetna je kao i sve drugo, uz malko pažnje prema njoj i nije štetna toliko, ma superrrrrrrrrr jeeeeeeeeee
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:33 pm

da, stetna je..pogotovo na +40 i vise ..kad treba da prokuvamo....nema alternative za klima uredjaj....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Feb 23, 2010 10:57 pm

Sa redovitim čišćenjem filtera nema problema sa koječim.

Neka nje na zidu, zatrebaće veoma brzo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Mar 30, 2010 10:45 pm

Iako sam inače protiv -sada je kućna klima prava stvar.
Taman je toliko hladno da se mora malo dogrevati.
E za to su klime prava stvar.










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Mar 30, 2010 11:30 pm

Ja ne znam kako sam preživljavala leta na poslu dok nije bilo klima uređaja. Dakle, mrrrrrrrrrrrrrrrrrzim leto, zato, urrrrrrrrrrrrrra za klimavu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyUto Jun 15, 2010 5:46 pm

determinanta ::
Ja ne znam kako sam preživljavala leta na poslu dok nije bilo klima uređaja. Dakle, mrrrrrrrrrrrrrrrrrzim leto, zato, urrrrrrrrrrrrrra za klimavu!
Sada i ja znam kako je to ....nepoznati genije je odlučio da na dečijoj zubnoj NE TREBA klima , pa sada krepavamo . Verovatno je računao -kupili su venecijanere a imamo i neko drvo ispred prozora....dosta .
E sada....ako se otvore prozori -sa tog drveta komarci ulaze u rojevima . Šah-mat.
Ma da je sto puta nezdrava....ne da bi trebala.........(ovaj sam sebi skače u usta, misli ko čita temu ...znao je kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 429613 gore na postovima "protiv" kada se nije radilo o njegovoj koži kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 572521 )










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Jul 14, 2011 2:21 pm

Saveti lekara

Čuvajte zdravlje, pravilno koristite klima uređaje



Tanjug | 14. 07. 2011. - 13:35h
| Foto: J.Jarić |



Beogradski lekari apeluju na građane da
pravilno koriste klima uređaje kako bi očuvali zdravlje, ističući da,
pre svega, razlika između spoljašnje i unutrašnje temperature vazduha u
prostoriji ne treba da bude veća od sedam do deset stepeni.



kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 58164_nsklima-foto-jjaric_f

Redovno servisiranje klima uređanja je nužno



Lekari navode da prelaz iz tople u hladnu sredinu i obrnuto ne treba
činiti naglo i savetuju da se prilikom izlaska iz rashlađene prostorije
kraće vreme provede u prostoriji koja se ne hladi da bi se organizam bar
malo adaptirao na nagli skok temperature.


Oni upozoravaju na aspekt kratkotrajnog naglog prelaza iz tople u
hladnu sredinu i obrnuto, jer mnogi zaboravljaju osnovno pravilo da
velika razlika u temperaturi unutrašnjeg i spoljašnjeg vazduha šteti
zdravlju.

Zbog toga su u letnjim mesecima česte prehlade, kijavice, akutno
zapaljenja grla, ždrela i bronhija, što je razumljivo, jer ako se sa 30
stepeni spoljašnje temperature uđe u prostoriju u kojoj je jedva
dvadesetak, prehlada je, kako tvrde lekari, skoro neizbežna. Glavni
razlog je što organizam ne može u kratkom vremenu da se adaptira na
naglu promenu temperature i dolazi do jedne vrste 'šoka' koji negativno
utiče na zdravlje.


Dugotrajno izlaganje hladnoći utiče na metabolizam - smanjenje
prometa materija u mišićima jer je cirkulacija usporenija pa se i sve
druge aktivnosti u mišiću, krvnim sudovima i nervima odvijaju sporije.
Ako klima uređaje ne koristimo kako treba, klimatizacija prostorija u
kojima boravimo može da pogoršava efekte artritisa i neuritisa, a
nepovoljno utiču na osobe koje već imaju probleme sa sinusima.


Kod dece hladnoća u stanu može da dovede do upale uha, a posle izlaganja klima uređaju nisu retki ukočenost i bolovi u vratu.
Zbog nepravilnog korišćenja klima uređaja može doći do ukočenosti mišića
lica, ukočenosti i bolova u vratu koji nastaju zbog blokade mišića
posle izlaganja hladnoći. Za funkcionisanje, mišićima je potreba
toplota, a ako ona nedostaje mišići smanjuju svoje funkcionisanje da bi
sačuvali toplotu. Lekari preporučuju da ukoliko dođe do ovakve blokade
građani treba da popiju magnezijum i vitamine B grupe koji pozitivno
deluju na rad nerava i mišića.


Neurolozi posebno apeluju na pravilno korišćenje klima uređaja
kada se radi o pacijentima sa neurološkim problemima, posebno onima koji
su doživeli šlog.
Njima se savetuje da ne budu direktno izloženi radu klima uredjaja, već
da borave u drugoj prostoriji dok se temperatura u celom stanu ne
ujednači da ne bi došlo do negativnog uticaja na krvne sudove.
Stručnjaci upozoravaju da je održavanje i čišćenje klima uređaja takođe
veoma važno, jer ukoliko se barem jednom godišnje ne čisti filter, kroz
koji izlazi rashlađeni vazduh pod pritiskom, može postati idealna vlažna
i prljava podloga za razvoj štetnih mikroorganizama (bakterija ili
gljivica) od kojih neki mogu izazvati i upalu pluća.


Na pitanje da li je strah od štetnosti klima uređaja opravdan ili
ne, stručnjaci najčešće odgovaraju da nije ukoliko se poštuju pravila
za njihovo korišćenje.
Lekari navode i da ne treba izlaziti ili ulaziti preznojen iz spoljne
sredine u aklimatizovanu prostoriju, jer to može izazvati temperaturni
kolaps. Ventilatori takođe mogu da olakšaju podnošenje visokih
temperatura, ali ako spoljna temperatura poraste iznad 30 stepeni,
ventilator će biti manje efikasan od klima uređaja ili tuširanja hladnom
vodom.










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptyČet Jul 14, 2011 2:39 pm

"Za" ali kad ja nisam u sobi migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:10 pm

Dva posta iznad imate moj post od Uto Jun 15, 2010 5:46 pm .

Mogu da obavestim cenjeni auditorijum da se ama baš ništa nije promenilo -dečija zubna nije dobila klima uređaj do dana današnjeg . kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 8285

Objašnjenje -nema para . kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 111827

Cena jednog takvog klima uređaja nije ni 300 EU .
Toliko košta mesečno punjenje i održavanje automata sa vodom koji se nalazi u cafe kuhinji internističke službe (dakle, nedostupan pacijentima i koriste ga 4 sestre i 2 lekara, kao i poneko od kolega sa sprata ,kada se toga seti )
Nama dnevno prođe 20-50 dece ,čak i beba , a temperatura danas u ordinaciji je iznosila 32 C (merili) i pored ventilatora -jer se reflektor i jedan sterilizator (greje na 200 C ) skoro i ne gase .










kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:14 pm

Klima spas,cak i nocu...(moja vracena,cekam novu da posalju,a bas sad kad gori asfalt.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:20 pm

Astra ::
Klima spas,cak i nocu...
Fala Bogu...., pa ko bi se sexao po ovim vrućinama.... :zubi3: ......da ne pričam o peglanju, pranju....i ostalom, pride....???!!! :joint: smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:21 pm

..na zalost,bez klime je postalo nemoguce opstati po ovim vrucinama..mada koliko nam koristi,toliko nam i sheti..biti u prostoriji u kojoj je 25C pa izaci na 40C je shok za organizam..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:24 pm

sanjalica.ns ::
Astra ::
Klima spas,cak i nocu...
Fala Bogu...., pa ko bi se sexao po ovim vrućinama.... :zubi3: ......da ne pričam o peglanju, pranju....i ostalom, pride....???!!! :joint: smehsmeh

Jest da nekad obledeni gooza,ali bolje neg da se safunJa
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:28 pm

Astra ::
Jest da nekad obledeni gooza,ali bolje neg da se safunJa
Šta ima da se obledeni, kad je u sigurnim rukama.... :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:29 pm

brez nje sve je pusto,,,,obavezno sas rashlad :sun 2:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:33 pm

sanjalica.ns ::
Astra ::
Jest da nekad obledeni gooza,ali bolje neg da se safunJa
Šta ima da se obledeni, kad je u sigurnim rukama.... :zlz:

nema kod tebe ono ruke vezane i ti fazoni smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:44 pm

Astra ::

nema kod tebe ono ruke vezane i ti fazoni smehsmeh
Bože sačuvaj....., pa nema ništa lepše za ženu od muškog dodira, stiska i zagrljaja...., uostalom, šta ja to tebi pričam...., iskusnija si ti, razumeš.... :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:46 pm

Ali...uzbudljivo je i gledati zelju u ocima,a ne moze...pa se malo igras...hahah,ode klima na sex....uh nesto mi vruce...imal ko da pozajmi klimu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:47 pm

sanjalica.ns ::
Astra ::

nema kod tebe ono ruke vezane i ti fazoni smehsmeh
Bože sačuvaj....., pa nema ništa lepše za ženu od muškog dodira, stiska i zagrljaja...., uostalom, šta ja to tebi pričam...., iskusnija si ti, razumeš.... :zlz:
ma tebi ne treba klima,idesh ti na nocno kupanje wsmile
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:49 pm

Astra ::
Ali...uzbudljivo je i gledati zelju u ocima,a ne moze...pa se malo igras...hahah,ode klima na sex....uh nesto mi vruce...imal ko da pozajmi klimu.

Aaaaaa, pa postoje i drugi načini da se želja pojača, osim vezivanja.... :joint:

Uh...., stvarno, postaje pretoplo..., da pojačam klimu..... 55555 smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:51 pm

Zana ::
sanjalica.ns ::
Astra ::

nema kod tebe ono ruke vezane i ti fazoni smehsmeh
Bože sačuvaj....., pa nema ništa lepše za ženu od muškog dodira, stiska i zagrljaja...., uostalom, šta ja to tebi pričam...., iskusnija si ti, razumeš.... :zlz:
ma tebi ne treba klima,idesh ti na nocno kupanje wsmile

ma i na one mlazove,a opet mi ne rastu sise smehsmeh ,al nesto drugo se desi....al ovo je sve samo ne klima...aj da ostanem u temi
iskreno se nadam da ce uskoro poslati novu....tako je sparno,sunce,oblaci,kisa,pa isparenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:54 pm

za..klima,ventilator... kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 2996714420
plosledice znam..
i u autu i doma...
ukočen vrat..šokirana...glavobolje...etc... kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 641442

ali drugčije ne ide...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 8:57 pm

pa ukoci vrat i dobije se glavobolja i kad otvoris sve prozore,a daska nema...,pokoci te a vruce ti...kad me koci makar da mi i ugodi,pa rashladi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 9:02 pm

Astra ::
.kad me koci makar da mi i ugodi,pa rashladi.

Eto zensko....ako ti ugodi bice ti prevruce :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? EmptySre Jun 20, 2012 9:36 pm

Kijara-brm ::
za..klima,ventilator... kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 2996714420
plosledice znam..
i u autu i doma...
ukočen vrat..šokirana...glavobolje...etc... kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? 641442

ali drugčije ne ide...

Pa turi je negdje na visoko, da ne bleba po glavi hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: