DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Да ли се молите и колико често ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Да ли се молите и колико често ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Да ли се молите и колико често ?

Ići dole 
+10
ZoxZoja
tok tuk tok
dusicaa
Kijara-brm
Ladyintheblack
Danubius
AstrinaKomsinica
Laura22
Tattoo
tvrtko
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Jan 29, 2012 11:52 am

First topic message reminder :

Да ли се молите и колико често својим речима, односно на онај начин који вам по срцу највише годи, или једноставно читате прописане молитве?
Ја, када се молим, волим да читам и прописане, али и да се помолим на свој начин, односно, имам потребу да се Господу обратим као да стојим ту пред Њим, да Му изразим своје најдубље потребе и осећања. Тако имам осећај да имам лични однос са Богом.
Такође ми више леже краће молитве, а оне најкраће ми највише значе јер су ми најдоступније у сваком моменту и брзо помажу (као "Господе помилуј" или "Боже опрости и помози")...

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 12:00 pm

Meni je ova utakmica iz Dudukovog posta bas smjesna....a ne primjetih do sada da Duduk bilo koga vrijedja ili ponizava.
Kritika ako ima osnovu se moze i malo ljepse uputiti,posebno jer gospodin Duduk ima godina da bi nam vecini mogao biti roditelj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 1:10 pm

Astra ::
Dany,umjesto da citam liturgiju na tvoj nacin,de mi reci samo,a i tema pita:
Molis li se ikada bogu?
-jer crkva nije bog

Mole se svi,i zovu boga .
Bože ,pomozi mi da izdržim ovaj dan,bože daj mi snage.
O bože ,što sam opet uradila/uradio da me ovako kazniš.
Hebemte bože,opet preko mojih leđa...itd


O Božeeeeeee....
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 1:11 pm

ZoxZoja ::
Kao i svakom ateisti bitno ti je da nekog ko se deklariše vernikom predstaviš glupim.
Žao mi je ako si to tako shvatila. Neću da se pravdam.
Svi koji budu čitali proceniće sami da li sam to nameravao.

Astra ::
Meni je ova utakmica iz Dudukovog posta bas smjesna....a ne primjetih do sada da Duduk bilo koga vrijedja ili ponizava.
Kritika ako ima osnovu se moze i malo ljepse uputiti,posebno jer gospodin Duduk ima godina da bi nam vecini mogao biti roditelj.

Hvala! :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Gost
Gost




Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 4:04 pm

Kijara-brm ::

Mole se svi,i zovu boga .
Bože ,pomozi mi da izdržim ovaj dan,bože daj mi snage.
O bože ,što sam opet uradila/uradio da me ovako kazniš.
Hebemte bože,opet preko mojih leđa...itd


O Božeeeeeee....

Nije sve u molitvi. Možda pogrešno shvatam molitvu zato se ne molim, nego se zahvaljujem al' i o tome bi se možda dalo razmisliti... Onako, BTW. Te zajebancije sa klekni, prekrsti se tri puta, pljuni iza ramena, crveni konac oko ruke, nisu mi u opisu ličnosti. rasta
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 4:22 pm

Ja se smatram ateistom i ne molim se ali to ne znaci da su oni koji to rade manje vredni,glupi,neobrazovani i sl. Ne kaze se uzalud "Kada bi bilo vise pravih vernika ovaj svet bi bio lepsi" ali to nije tema .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 4:41 pm

daljinski ::
Ja se smatram ateistom i ne molim se ali to ne znaci da su oni koji to rade manje vredni,glupi,neobrazovani i sl. Ne kaze se uzalud "Kada bi bilo vise pravih vernika ovaj svet bi bio lepsi" ali to nije tema .

Ваистину лепши.
Појам слављења Бога или слично, по мом мишљењу, не садржи молитву, него слављење и хвалу томе.
Моли се искључиво у невољи а захалности се мало пажње придаје.
:brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2017 6:52 pm

John Doe ::



Nije sve u molitvi. Možda pogrešno shvatam molitvu  zato se ne molim, nego se zahvaljujem al' i o tome bi se možda dalo razmisliti... Onako, BTW. Te zajebancije sa klekni, prekrsti se tri puta, pljuni iza ramena, crveni konac oko ruke, nisu mi u opisu ličnosti. rasta
Mislim da smo ovde pomešali verovanje i molitvu tj. Oče naš.

Neko veruje u boga,neko veruje u karmu,neko u bolje sutra(malo sutra :D :)

Nisam protivnik da ljudi drže do običaja,da se mole(*sve dok je u granicama*).
Što se tiče novopečenik vernika koji spavaju na oltaru i mole se(verovatno vuku teški greh ,i nečista savest-poznajem bar jednog takvog)  teško da će im pomoći.Možda oni kroz molitvu pronalaze svoj unutrašnji mir.
A što se tiče boga-pa mislim da ga svi zovemo kad nam prigusti,pa čak i kad nešto ne verujemo spominjemo ga ,kako sam već navela.

Ne molim se po molitveniku,ali četo kažem Hvala ti Bože,a i opsujem ga.  ne znam
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 7:48 pm

Ne morate se više moliti -mantijaški posrednici će se obratiti Bogu direktno iz ovlaštene filijale (hrama ,crkve ...) u redovnom programu (liturgiji ) umesto vas .Naravno ,kad im platite za to .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 8:34 pm

Molim naravno! Kad god mi je teško ili imam problem, prvo Boga spomenem.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 8:40 pm

Danubius ::
Ne morate se više moliti -mantijaški posrednici će se obratiti Bogu direktno iz ovlaštene filijale (hrama ,crkve ...) u redovnom programu (liturgiji )  umesto vas .Naravno ,kad im platite za to .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oduvijek su se placale mise sa pomenom,prije je bilo tiho da se ne cuje,a sad ima cjenovnik....ne vidim ja tu promjenu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 8:45 pm

Molim li se....ne,deklarisem se kao neko ko vjeruje u nesto jace od nas i neko ko ne ide u crkvu da bi bio vidjen da je posten gradjanin,ali kad te pritisne muka,kad se bojis,kad boli,pa mislim da svi mi kazemo ono Boze pomozi,ne daj da bude gore,cuvaj mi toga i toga....da li nas to svrstava u vjernike koji mole,ne vjerujem,ali znam i da malo ko ima rijeci zahvale tom istom bogu kojeg mole da bude milostiv kad im treba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 9:00 pm

Astra ::


Oduvijek su se placale mise sa pomenom,prije je bilo tiho da se ne cuje,a sad ima cjenovnik....ne vidim ja tu promjenu.
Upravo sam danas platio misu za mog oca -sa "pomenom" ,naravno ,i to je uobičajeno kada se radi o " misi za dušu  ",da se pomene ime pokojnika  .Postoje i posebne molitve za ovo ili ono ,pa se ljudi tokom mise pozivaju da se mole za bolesne ,ili stare ,za "zajednicu" pa i za sveštenstvo i Papu ,i ništa od toga se posebno ne plaća .

Ovi nude marketing -da se dotični "pominje" u zavisnosti od toga koliko plati ,i to vrlo precizno -koliko puta ,u kom periodu i za koliko para . Mene to malo podseća na "koliko para -toliko muzike" ,kao kad sviraš svatove ,pa se neko naklati pa plaća pesme uz obavezno pominjanje za koga i od koga ,i ako neko ne reaguje ,jednostavno "uguši" sve ostale koji bi možda takođe poželeli nešto mladencima ,jer ortak plaća li plaća (a muzici svejedno ko i zašto plaća ,bitno da pare cure ) :brdski2:
I molitva i liturgija (misa ) je duhovni čin -ne bi se smela "privatizovati" a najmanje ne kupovati .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 9:25 pm

Dakle, da rezmiramo: plaćalo se, plaća se i plaćaće se.
Stvar je samo da li postoji cjenovnik koji je postavljen javno da se čita i ne pita "nadležni" ili će se tiho otići i platiti kad mu se tiho kaže kolika je ta cijena, ili će pak reći "sinko, koliko daš", pa se onda očita tačnije izmoli ta molitva.
Moja majka je vjernik. Povremeno plati molitvu. Nikada je nisam pitala koliko, nikada nisam vidjela cjenovnik, nikada mi nije ni rekla da ima cjenovnik, ali znam jedno: ako želiš da se pomoliš Bogu za bilo šta, za bilo koga - onda to uradi sam! Niko to bolje od tebe neće uraditi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyČet Mar 16, 2017 9:34 pm

justicija ::
...... ako želiš da se pomoliš Bogu za bilo šta, za bilo koga - onda to uradi sam! Niko to bolje od tebe neće uraditi.
I to je i meni logično . Ako je Bog svuda i sve vidi i čuje ,razume sve jezike pa i misli , čemu posrednici ,i to plaćeni ? Sem što je duhovni -molitva je i lični čin pre svega ,između Boga i pojedinca ,raba Božijeg .Valjda iskrena molitva ,bez "propisanog teksta" ima veću težinu nego propisana "mantra" ,na propisanom mestu i po propisanoj tarifi ?
"Ne gradite hramova ,ne klanjajte se idolima " . Srebroljublje beše ono smrtni greh ?
Izgleda da gospoda mantijaši zaboraviše kada je Isus rušio stolove "menjača novca" po hramovima ,što lepo piše u Bibliji ?
(Novac se menjao jer su hodočasnici dolazili iz raznih krajeva ,sa raznim monetama , a služio je za kupovinu "žrtava" na licu mesta koje su se prinosile na oltarima )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 EmptyPon Apr 17, 2017 11:12 pm

Ma jedva čekam ... A i on jedva čeka da me čuje
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Да ли се молите и колико често ?   Да ли се молите и колико често ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Да ли се молите и колико често ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Lekovito bilje-lecenje biljem
» Мала школа језика -SRPSKI са граматиком
» Народни рецепти из власотиначкога краја
» Вицеви из власотиначкога краја

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: