DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu EmptyUto Feb 07, 2012 9:37 am

Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu 85228d-300x300

Možda niste znali, ali najskuplji šampanjac lansirala je na tržište francuska kompanija Perno-Rikar 2008. godine. Šampanjac po imenu Peri-Žue u ambalaži od 7,5 decilitara možete nabaviti po simboličnoj ceni od 4. 166 evra. Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Smiley-shocked035

Kada je 2006. godine prvi put najavila da će uskoro proizvesti najskuplji šampanjac na svetu, kompanija Perno- Rikar nije ni slutila da će samo 2 godine kasnije na tržište izbaciti šampanjac čija je skupocenost četvorostruko prevazišla njihova očekivanja. Od te 2008. godine, još uvek se nije pojavilo penušavo vino skuplje od Peri-Žuea, a flašu ovog eksluzivnog alkoholnog napitka sebi može priuštiti samo sto najbogatijih ljudi na svetu, jer je šampanjac po porudžbini specijalno za njih i pravljen. Međutim, francuski stručnjaci su perverzne igrice svetskih bogataša podigli na sasvim novi nivo odlukom da se njihov delikates može prodavati jedino u paketu od 12 flaša, čime je cena šampanjca dostigla neviđenih 50. 000 evra, pa ko voli nek izvoli.

Prethodni rekord držala je flaša Dom Perinjona, sa cenom od 4. 000 evra po flaši, ali kako je u pakovanju bilo SVEGA 10 flaša, Dom je lako ispao iz konkurencije.

Pitate se zbog čega je Žue toliko skup? Pitali smo se i mi, pa smo i pronašli odgovor. Tajna je u naročitoj kombinaciji šećera i najfinijih vina različitih godišta, ali kako smo i mislili, na visinu cene najviše je uticala specijalno za Peri-Žue dizajnirana unikatna ambalaža i etiketa, koje jasno poručuju – samo za bogate.



_____________________________________________________

Ne vjerujem da ću ga kupiti, ne sviđa mi se flaša :smile santa :
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu EmptyUto Feb 07, 2012 1:07 pm

Da znas da me cesto ovakve stvari uznemire. I nema to bas puno veze sa komunizmom, socijalizmom, ali me iz cipela izbaci kad vidim, a vidim neke iz mog grada koji se slade ovakvim flasama eto jer im se moze, a 200 m od njih zivi recimo porodica sa 7 djece, i jedva zive.

Nikad sebi ne bih htjela priustiti veceru recimo u Ritz-u, ali sam bila, jer su mi drugi priustili. I vino recimo koje smo pili je bilo basnoslovno, specijalno jer je tip kolektor vina, pa da se pokaze narucio off the charts,,,meni kiselo i gotovo, ne volim vino:)

Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu EmptyUto Feb 07, 2012 1:14 pm

Mnogi, koji žive samo od kamata, imaju i humanitarnu venu. Nije da se samo prosipaju a na ostale zaborave, tj ih ignorišu. Nebi nam se sviđalo ni da svaki dan čitamo o njihovim humanim akcijama, rekli bi da se profiliše.
Tako da mnogi agiraju, bez da o tome čitamo. Sjetimo se samo kad je Tsunami poplavio veliki dio Japana, mnogi veliki su kao iz rukava milione donirali. I nekom takom bi ova flaša šampanjca došla kao nama ona skuplja boca vina, za koju mi oklijevamo danima hoćemo li je kupiti.

Moj najskuplji gastro izlet je bio u Steak Hausu, gdje sam oprobala meso masiranih teladi (Kobe steak) :smile santa : 100 gr. 110 eura.. a lijepo poslije te divne večere (mislim, atmosfera je prelijepa ovo ono) mi odemo prekoputa u burger king, svejedno nam je bilo što smo bili totalno napucani (večernja garderoba) al crkošmo od gladi :smile santa :
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu EmptyUto Feb 07, 2012 1:17 pm

Da, ima ih koji se bave i humanitarnim akcijama, ali bar ovo oko sebe sto vidim, svaki prilog je vrlo dobro sracunat, gdje i kako, da se umanje takse. Ne vjerujem u bogatunsku humanost. Cast izuzecima, jer ima i takvih, koji u stvari dignu dupe, pa volontiraju recimo u djecijim bolnicama, etc.

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu EmptyUto Feb 07, 2012 1:31 pm

jbt. taj sampanjac skuplji od boze kod Keljmendija... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu EmptyUto Feb 07, 2012 3:33 pm

..probala,naravno,meni je to sve svejedno..isto tako su mi mogli sipati i chahu"Miliona"..niti sam ja platila a niti bih,sve i da mogu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu   Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Perrier Jouet – Najskuplji šampanjac na svetu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Najskuplji stanovi na svijetu
» ...10 najmisterioznijih mesta na svetu...
» Nasi u svetu
» SKINHEDSI -u svetu i Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: PIĆA i NAPICI-
Skoči na: