DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Manipulacija:) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Manipulacija:) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Manipulacija:)

Ići dole 
+13
ZoxZoja
Kica/Praja
Lakota
cojle
brdjanin
dusicaa
promaja
EAGLE
Danubius
AstrinaKomsinica
tvrtko
Kijara-brm
Larrisa
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 4:35 pm

First topic message reminder :

Bas se ovih dana povlaci zanimljiva klima po forumu, pa da vidimo,,,znamo li, upraznjavamo li, zrtve li smo,,,ili poducavamo?!

Koliko smo puta nasjeli na necije provokacije?! Sto nije reci da smo bili izmanipulisani. Jer jako je malo onih koji su savladali umjetnost manipulacije:) A isto tako nije ni da nismo,,,gdje li je ta nit?!
Naravno, tu su oni koji misle da jesu, pa se sami upecaju, pa oni koji ne misle da jesu, vjecite zrtve, ali i oni koji mozda nesto i znaju o tome, ali ne upraznjavaju (skidam kapu:) Razumijemo li?!
Svi mi ponekad podlegnemo napasti da nekog malo izvozamo,,,,dok pipamo po mraku trazeci kocnicu, sta biva?!
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPet Feb 06, 2015 1:11 am

Interesantno je da niko za sebe ne misli da je izmanipulisan, nego su to uvek neki drugi ili ostali

ldoc
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPet Feb 06, 2015 1:16 am

Kica/Praja ::
Interesantno je da niko za sebe ne misli da je izmanipulisan, nego su to uvek neki drugi ili ostali

ldoc  

Na prethodnoj strani sam rekla da svi mi manipulišemo i manipulisani smo više ili manje. Svakodnevno. I čak ni ne razmišljamo o nekim sitnim životnim situacijama kao o manipulaciji.

"Dragi, ljubim te, ajde da zameniš osigurače" ... dovoljan primer?

Manipulišemo i ovde svojim pisanjem vodeći diskusiju u pravcu koji mi želimo. Uspešno ili ne, svesno ili ne ali radimo to. Ja prva i moram reći da vrlo često ima i uspeha u tome.

Manipulacija nije nužno loša. Ona je alat.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPet Feb 06, 2015 1:23 am

Samo treba naci Ahilovu petu i vec si na pola puta da manipulises osobom,kao sto i onaj ko je shvatio tvoju bolnu tacku,lako moze da te izmanipulise....malo poznavanje,predvidjene reakcije,a na visem nivou i igra mace i mise sa psiholoske strane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPet Feb 06, 2015 10:42 am

Kica/Praja ::
Interesantno je da niko za sebe ne misli da je izmanipulisan, nego su to uvek neki drugi ili ostali

ldoc  
Da, naravno, ali je sigurno da smo bili obmanjivani, da li na one prostije, kratkotrajne načine(ograničene na grupu, porodicu, bandu, tim, forum...) ili one perfidnije, dugoročno štetne načine po psihu i ličnost čoveka(vlast -politika i religija, medijska reklama...)koje spadaju u manipulaciju svesti.

Što kaže Astra, ''igra mačke i miša'', a ove perfidnije se igraju kao simultanke na slepo sa milijardama ljudi.

Kada se učitivo ponašamo prema nekome dok mu tražimo uslugu: ''dragi , molim te, idi baci smeće, pa uz put svrati do prodavnice i kupi mi cigarete'', sve uz osmeh i gestikulaciju koja može da znači svašta - to se naziva etikecija, i ne broji se u manipulaciju. Etikecija je neka vrsta obmane koja se dešava stalno u društvu, sama po sebi nema manipulativno dejstvo, već sam navela primer lisice koja pokušava da od vrane uzme sir - to nije manipulacija jer ne menja svest i psihu prevarenog, i ima kratkotrajno dejstvo. Možda dragi sledeći put ne bude raspoložen i ne uradi onako kako je zamoljen.

Manipulacija nastupa onda kad dok dragi ide prema stadionu sav ozaren, u dresu tima na koga navija, dobije poziv na mob, gde mu dragana kaže:''dragi, nemoj ići na utakmicu danas, znaš da ti je tamo uvek dosadno, umesto toga bi bilo bolje da odeš do grada, pokupiš moje stvari iz hemijske čistione, onda idi do ''Merkatora'' u kupovinu, a kad se budeš vraćao, ne zaboravi mi cigarete, znaš da pušim plavi Best'', i dragi sve to uradi uz osmeh, zaista misleći da mu je utakmica dosadna, ide čovek i peva putem pevajući''Dragane mooojjj'' umesto himne Partizana, sve se čudeći sebi, šta kog vraga ide na te utakmice? Više neće tamo ići. I ne ide. Naravno da se pitamo ''šta mu je ova uradila sa mozgom kad je tako sluša?''


Poslednji izmenio pesma dana Pet Feb 06, 2015 10:50 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPet Feb 06, 2015 10:49 am

Sviđa mi se ono:"Ja tebi Vojvodo, ti meni Serdare." To sam skapir'o pre dvadesetak godina i više ne nasedam na te fore, nit' se služim time. Nisam manipulator, samim tim se ne može ni manipulisati sa mnom.


Poslednji izmenio John Doe dana Pet Feb 06, 2015 12:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPet Feb 06, 2015 11:07 am

Ili ono, pitam nekog gde je put za NS, a on mi pokaže put za Bg - i obmane me. Manipulacija nastaje onda kada bi me taj koga sam pitala za put do NS-a u razgovoru ubedio da idem za Bg, pa to uradim svojevoljno.

pacov
Nazad na vrh Ići dole
Čiča




Datum upisa : 26.10.2014

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyNed Apr 05, 2015 1:28 am

Maniplacija se sopstveno uvjerenje u svoje mogučnosti...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyNed Apr 09, 2017 4:54 pm

Sinoć sam zahvatio Kesićevih 24 minuta. Bila je neka zajebancija o AV pa je danas Džasti 'tela da postavi video o smežuranoj bebi i kako je rođenu majku ubeđivao da je bio nedonošće sa kilogram i nešto, dok je majka objašnjavala da je bio preko dve kile. Uz Jess Stonea na crime&mistery, odslušao sam skoro ceo, slikovni zapis na youtube. Jebote šta ti je marketing. Obaške što je mali iz Feketića po ko zna koji put pao u nesves' ali je i mene skoro ubedio da glasam za nj. No, ova gluperda je slon na dve noge i pamti dvedesete. Ne verujem da se neko za par godina od Beast, pretvori u Beauty. Došlo mi da se zbog suludih ideja samokaznim ali nisam imao ideju, kako. Rođeni manipulator uz pomoć medija je čudo neviđeno.
Ne, AV, nikada neće biti moj predsednik!

rasta

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag



Datum upisa : 15.12.2016

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPon Apr 10, 2017 9:40 pm

Manipulacija je kad ja kažem Kijari da ću da joj kupim veeeeelikog medu ali pre toga mora da me opipava sve dok ne kažem da je dosta smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 EmptyPon Apr 10, 2017 9:44 pm

Već par meseci se bavim plemenitom veštinom manipulacije. Manji problem mi stvara to što manipulisani nisu sinhronizovani. Takođe smatraju da oni manipulišu Velikom Manipulatorkom što mi pruža dodatno zadovoljstvo.

Zoxy the Manipulatorka










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Manipulacija:) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Manipulacija:)   Manipulacija:) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Manipulacija:)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» posesivni manipulator
» Vaginalna manipulatorka (manipulacija )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: