DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Okrećem list !

Ići dole 
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Okrećem list !   Pet Jan 18, 2013 8:15 pm

Skoro sam sigurna da gotovo ne postoji osoba koja nije došla u situaciju da kaže sebi:
Od sutra okrećem novi list!-Ovako više ne ide-
Da. to je lako reći, ali je teško izvodljivo. Bar ja tako mislim.
Koliko puta ste ( da li ste nekada) sebi ili drugima obećali da ćete "okrenuti novi list" i da li ste ga stvarno i "okrenuli"?
Koliko ste bili dosledni ili ste se posle izvesnog vremena vratili na "prvu stranu" ?
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 48
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Jan 18, 2013 8:21 pm

Okrecem novi list????????
Reči Piroćanca nakon što je maksimalno iskoristio obe strane lista papira za brisanje dupeta. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Jan 18, 2013 8:22 pm

Uvek ,bar u bitnim stvarima . Pa to je stvar principa i ličnosti .
Sem........cigarete.E tu sam neviđeno ......(reč koja se ne upotrebljava na forumu a označava ljudske izlučevine smeđe boje )
Odrekao sam se puno stvari koje su meni mnogo značile ,i nisam nikada zažalio što sam "presekao" ,ili "okrenuo novi list" .
Najteže je pobediti svoje slabosti ,ali je dobar osećaj bar pred sobom ne biti kukavica. Niko nije savršen,ali se bar može boriti.
"Ne okreći se ,sine ...."

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Jan 18, 2013 8:27 pm

Kod mene je to dosta cudno.
Kad god sam od sutra okretala novi list,desavalo mi se da ga nikad ne okrenem ili da ga okrenem tek kad mi se zestoko obije o glavu.
Nekako cesto obecavam sebi -e od sutra necu...ili od sutra cu-...onda dodje to sutra,ja se predomislim..:)

Medjutim postoje situacije gde ne prihvatam sutra,vec odmah, jer ako ne ucinim to odmah, to sutra mi nista nece znaciti, osim izgovora da ga necu mozda ni okrenuti.
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 48
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Jan 18, 2013 8:39 pm

svi mi govorimo da cemo okrenuti sutra list,ali sve to u sustini zavisi od karaktera i postovanja samog sebe.moje misljenje
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Jan 18, 2013 9:54 pm

Za stvarno okretanje lista treba da vam nesto otvori oci...meni je jedna operacija otvorila oci i posto se nije znalo,da li ce biti jedan stanovnik manje na planeti ili se brojka nece promjeniti u tih par dana sam odlucila neke stvari da promjenim u slucaju jel,da me ipak postedi Sv.Petar.
prva stavka mi je bila

Nece te vise niko iskoristavati i zanimljivo...nisam morala mnogo da se patim,ljudi su primjetili i prestali da traze ono sto im je prije bilo normalno da uzimaju.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Sub Jan 19, 2013 4:26 am

Astra ::

Nece te vise niko iskoristavati i zanimljivo...nisam morala mnogo da se patim,ljudi su primjetili i prestali da traze ono sto im je prije bilo normalno da uzimaju.

Ovo je jako zanimljivo,,,,Cesto sam nas "stav", bez teksta, kaze i pokaze na sto smo sve spremni, i kako cemo tretirati okolinu:) A to je najvece bogatstvo:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 44
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Uto Apr 28, 2015 9:18 pm

dusicaa ::

Medjutim postoje situacije gde ne prihvatam sutra,vec odmah, jer ako ne ucinim to odmah, to sutra mi nista nece znaciti, osim izgovora da ga necu mozda ni okrenuti.

I kod mene je  otprilike tako.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Uto Apr 28, 2015 10:53 pm

Postoje i neke stvari koje ne idu kako bi htjeli i kako zacrtamo...mozak kaze od sutra ne ide vise tako,a onda srce sutra zahebe stvar i ne dozvoli novu stranicu da krene mozak da pise i tako....cucis i cekas da se nesto samo okrene,jer ti nemas srca da precrtas neke stvari.
Priznajem,kukavica sam za neke poteze koji bi bili dobri za mene ali to bi znacilo gaziti preko drugih a to nekako ne mogu...jbga...tako se covjek rodi i onda odustane.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sunrise
NaughtY

Godina : 33
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Uto Apr 28, 2015 11:03 pm

Auh, mnogo puta sam sama sebi rekla to, ali dzaba, vise puta sam slagala samu sebe... Nazalost
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 105
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Uto Apr 28, 2015 11:47 pm

e, Bogumi ja sam ga okreno za jenu stvar...i zadovoljan sam...
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Sre Apr 29, 2015 2:14 pm

Svaki dan okrećem novi list...

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Sre Apr 29, 2015 4:00 pm

pesma ::
Svaki dan okrećem novi list...

Svaki dan donosi nešto novo. (odličan smajli:D ,trepuškice,okice:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Sre Apr 29, 2015 7:43 pm

Za okretanje "novog lista" prvo  treba -motiv,i to jak motiv.
Sledeće što je važno -imati podršku .
Jednostrana odluka lako gubi snagu ,ako nemate oslonac ,saveznika ,nekoga ko će vas motivisati kada počnete "padati" .
Na kraju dolazi -istrajnost .
Lako je odlučiti -teže je odluke se držati ,i zaista "okrenuti drugi list" .
Okretanje novog lista ima smisla samo ako ste spremni i za celu novu "knjigu" .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Sre Apr 29, 2015 7:50 pm

Dany,kazu ne pocinji nista u zivotu ako ces se uzdati u bilo ciju podrsku....idi samo ako vjerujes u sebe i imas snage sam da se izboris sa odlukom.Pomoc i podrska je dobro dosla,ali ne smije da bude oslonac....jer ako se izmakne ostanemo visit kao cardak ni na nebu ni na zemlji.
Zato i jeste tesko krenuti novom stazom.

.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Apr 13, 2018 7:23 pm

dusicaa ::
Skoro sam sigurna da gotovo ne postoji osoba koja nije došla u situaciju da kaže sebi:
Od sutra okrećem novi list!-Ovako više ne ide-
Da. to je lako reći, ali je teško izvodljivo. Bar ja tako mislim.
Koliko puta ste ( da li ste nekada) sebi ili drugima obećali da ćete "okrenuti novi list" i da li ste ga stvarno i "okrenuli"?
Koliko ste bili dosledni ili ste se posle izvesnog vremena vratili na "prvu stranu" ?
Rekla pa porekla.Često sebe uhvatim da sam kontradiktorna.
Ubiše me emocije.Mogu samo na papiru da napišem-OKREĆEM NOVI LIST.
Jeste da sam promenila mnogo toga i ostala dosledna .Potrebna je motivacija za promene,ali često NIJE DO MENE. 
Ali jednom kad zacrtam nešto-okrenuće se mnogo više od "jednog lista"
Nekad ne verujem u sebe,nekad u druge . 
Najlakše je doneti odluku,ali teško se pokrenuti. Ali da trebam okrenuti novi list-trebam.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Apr 13, 2018 7:50 pm

Astra ::
Dany,kazu ne pocinji nista u zivotu ako ces se uzdati u bilo ciju podrsku....idi samo ako vjerujes u sebe i imas snage sam da se izboris sa odlukom.Pomoc i podrska je dobro dosla,ali ne smije da bude oslonac....jer ako se izmakne ostanemo visit kao cardak ni na nebu ni na zemlji.
Zato i jeste tesko krenuti novom stazom.

Slažem se da se ne možeš osloniti potpuno na "podršku"  ,no ,evo ti prost primer . Neko reši da "okrene novi list" ,promeni život, okolinu ,bla bla ...Kako najlakše ? Pa da ode od porodice ,mesta u kome živi ,itd .Dakle ,često je to inostranstvo .
Koliko znači ako tamo imaš "nekog svoga" ,koji ti se "nađe" dok se ti sam ne "snađeš" za posao ,stan ,naučiš jezik ,u svetu koji ti je potpuno nov i nepoznat ? Tu je i nostalgija ,strah ,neizvesnost ....
Kad  imaš "nekog svog" -onda ti to zaista puno ,možda i presudno pomogne da "okreneš novi list " .
I još nešto : vrlo je važno odluku o "novom listu" doneti što ranije ,jer ....možete da želite koliko god puno da ga "okrenete" ,ako je za to ,jednostavno ,objektivno -prekasno . cyclops

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   Pet Apr 13, 2018 9:00 pm

Ja bih dodala,djaba okreces novi list ako ista budala pise dalje knjigu.
Elem,ne bi vjerovao,tetka pozove od brata kcer u Njemacku,obecava buducnost cijelo srednjoskolsko obrazovanje i kad cura konacno zavrsi i pasos sredi,uplati kurs jezika,tetka se prestane javljajti....a znam cak i primjer da je takodjer tetka pozvala curu,pa ju ni docekala nije kad je ova stigla u Njemacku i cura se morala vratiti.
Zato,ne vjeruj nikome na rijec i iz ljubavi....dogovoris se da ces platiti nesto od prve plate i onda puno lakse ide....hahahhahaha,smjesno ali i zalosno.

.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Okrećem list !   

Nazad na vrh Ići dole

Okrećem list !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» My playlist

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu