DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?

Ići dole 
+16
Black Wizard
el_vibrador
MadamX
Auror@
sonia
dusicaa
Sibila_
podbarac
Astra
AstrinaKomsinica
Čupka
Zana
Danubius
Tattoo
doctorr67
bosankaa
20 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:19 am

Kako ste odabrali knjige za nju ?
Imaju li knjige posebno namensko mesto ,ili njima popunjavate prostor u nameštaju ?
Koliko imate knjiga u kući ,znate li ?
Naši saveti za kućne biblioteke ?
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  20091648355116642345d8f690848024_orig










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:36 am

Imala sam solidnu biblioteku u Bosni.Kada sam krenula za AT,valjda sam mislila da se nikad više neću vratiti u Bosnu...sve sam poklonila...
Ali i sada kupim po neku knjigu.
Nemam ih mnogo...možda 60tak i sve su mi u Schlafzimmer...još uvijek čekaju svoj kutak na zidu... booored











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:38 am

..imam a imam i problem sa njom,nije yatvorena,Sv.Petar ne moze pobrisati prashinu..dugo vec stanujem u dechjim stanovima,sada pak u stanu svog dragog..pa nikako da reshim taj problem..a da,nisam kupovala ni na metar,ni po boji:))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:43 am

U suštini ,nikada nisam došao do toga da zaista napravim jednu pravu ,kućnu biblioteku ,a u stvari ,u smislu polica -to nije ni teško ni baš toliko skupo?
Nekako ,puno knjiga mi je otišlo na "čitanje" i nikada mi se nije vratilo ,a dobar deo je otišao i sa ex ženom (pored ostalih fobija ,ima fobiju slaganja knjiga -koje redovno kupuje ,ali ne čita ) Ono što je ostalo ,na raznim je mestima u stanu ,bez nekog reda .










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:52 am

... ih, biblioteku... ma, bibliotekčinu imam... mor'o sam sam sebi napraviti člansku kartu...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:53 am

Knjige na metar

Fenomen karakterističan za kuće pripadnika više srednje klase, koji su preko noći stekli određeni položaj u društvu i sada moraju da se prilagode novom načinu života. Oni kupuju skupocen (najčešće stilski) nameštaj i nastoje da svoj dom urede po najvišim standardima. Pošto su kupili garnituru i komodu za dnevnu sobu po uzoru na onu iz Sekine ili Brenine kuće, red je da kupe i stilsku policu. E tu već nastaje problem: policu treba popuniti odgovaajućim sadržajem, a da to nisu časopis "Moja njiva" ili neke tračerske novine. Ali naš novokomponovani itelektualac brzo pronalazi rešenje. On odlazi u obližnju knjižaru i bira različite naslove (od Rata i mira do Kamasutre za početnike), ne obazirući se ko ih je napisao i o čemu govore, bitno je samo da se boja korica slaže sa novim enterijerom. U slučaju da je polica i suviše plitka, podvrgava se ekstremnim metodama, te nesrećne knjige bivaju često pretesterisane na pola.

:329340: smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 12:24 pm

Imam, i sve uporedo izdanja na srpskom i francuskom, s'tim da su mi rasparne knjige na srpskom, i uopste nije slozeno po propisima, vec su mi sve knjige nabacane, guram ih po coskovima, slazem jednu na drugu.
Ima tu mnogo i skipti, rokovnika sa raznim zapisima, a sad sam na raznim sajtovima i tamo ih citam, neke knjige po 3-4 put.
Nesto tesko prihvatam novije pisce. Priznajem.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:16 pm

Tattoo ::
Imam, i sve uporedo izdanja na srpskom i francuskom, s'tim da su mi rasparne knjige na srpskom, i uopste nije slozeno po propisima, vec su mi sve knjige nabacane, guram ih po coskovima, slazem jednu na drugu.
Ima tu mnogo i skipti, rokovnika sa raznim zapisima, a sad sam na raznim sajtovima i tamo ih citam, neke knjige po 3-4 put.
Nesto tesko prihvatam novije pisce. Priznajem.


... imam i ja knjige na stranjskom jeziku, jes' da ne govorim stranjski jezik al' su lepe na oko i kad' mi neko dođe, misli da sam intelektualac... ufffffffff što volim da se kurčim...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:27 pm

gorepost Dzone uvek imash dobre ideje..kupit cu i ja koji metar a ako zahladni puno,eto ogreva..dvostruka korist..
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:27 pm

John Doe ::
Tattoo ::
Imam, i sve uporedo izdanja na srpskom i francuskom, s'tim da su mi rasparne knjige na srpskom, i uopste nije slozeno po propisima, vec su mi sve knjige nabacane, guram ih po coskovima, slazem jednu na drugu.
Ima tu mnogo i skipti, rokovnika sa raznim zapisima, a sad sam na raznim sajtovima i tamo ih citam, neke knjige po 3-4 put.
Nesto tesko prihvatam novije pisce. Priznajem.


... imam i ja knjige na stranjskom jeziku, jes' da ne govorim stranjski jezik al' su lepe na oko i kad' mi neko dođe, misli da sam intelektualac... ufffffffff što volim da se kurčim...

rasta

Imam i Alan Forda i nekoliko ljubavnih romana , a i dve ukradene knjige..crkni sad rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:28 pm

bosankaa ::
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  46075259

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472 Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472 Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472
A ako ti još kažem da su dve od tih knjiga -poezija ? Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472
Ozbiljno breeeeee .Imam taj loš običaj da čitam "tamo" a i drugi -da knjige koje volim čitam više puta .Pa da ne vučem sa sobom uvek....Imaju tamo i naočare (koje bi inače zaboravio ) i ispod stalak za novine (za čitanje ,ne za ono drugo ) Jeste da se poneko krsti ,ali ko me zna ,nije mu čudno . Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:29 pm

Tattoo pozajmi koji Alan Ford jakog
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:33 pm

Zana ::
Tattoo pozajmi koji Alan Ford jakog

Mozes misliti procitala sam na yt zabranjeni broj. Susret sa Titom


Nazad na vrh Ići dole
Čupka
Bledska Namiguša
Čupka


Godina : 51
Datum upisa : 05.01.2013

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:38 pm

Ja obozavam da citam knjige.Pa tako imam neku manju zbirku knjiga koje sam kupila i procitala.Najvise volim da kupim sebi neku knjigu i procitam.Obozavam to.
Pre par godina sam citala knjige od Stephena Kinga i tako te neke malo tajnstvene i strasne knjige.Onda mi otac preminuo i od tada sam se promenila.Dobila sam osecaj po nekim lepsim i blagim knjigama.Pa me tako uvek razveseli knjiga od njemacke pisateljice Kerstin Gier.Ima lepe ljubavne komedije.A trenutno citam jako lepu knjigu od Joanne Harris Čokolada...
Ne volim da idem u knjizaru pa da onda tamo uzimam knjige pa moram na neki odredjeni rok da je vratim....
Obozavam da citam ujutro.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 2:33 pm

... stvarno, da jebe oca, nemam stripove... moram nabaviti... moraću promeniti kutije il' da pročitam "Seobe"...

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080256_zps1c4c86ed
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080257_zps454ffeee
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080258_zpsbf17e3fa
... auuu, vid' nereda...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 2:50 pm

John Doe ::
... stvarno, da jebe oca, nemam stripove... moram nabaviti... moraću promeniti kutije il' da pročitam "Seobe"...

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080256_zps1c4c86ed
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080257_zps454ffeee
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080258_zpsbf17e3fa
... auuu, vid' nereda...

rasta

hahaahhahah,ovo ide na korice
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 2:58 pm

Imama vala, i to bas nesto onako ko u Johnny boy hahahahahaha
Jest da kobiva imam shelves, al su krcati, pa se sad lijepo pune kutije po garazi, spavacoj, a najJEbolje ono ispod kreveta, a i prakticno: zavuces rukicu, pa se iznenadis:) Ja'l knjigom, ja'l ostalim zerzevatima hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 4:17 pm

Imala sam svojevremeno,a sad kad dobijem neku knjigu,saljem dalje,da jos neko procita,nekad mi bude i zao,zaboravim iskreno naslov i autora,procitala bih nakon nekog vremena ponovo....ebiga,nema.

Imam ja nekih knjiga i premjestam ih stalno,ne znam kud snjima,nije vise "moderno",metar plavih sa zlatnim povezom,a na drugi kraj ako moze 2,5m crvenih,idu mi uz saksije na prozoru
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:13 pm

Ta kako da nemamo , da diš bez toga bit u kućl

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Sankslikao3440004
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:17 pm

smehsmeh
Baš ste načitani!!! smehsmeh










coni
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:26 pm

Danubius ::
Kako ste odabrali knjige za nju ?
Imaju li knjige posebno namensko mesto ,ili njima popunjavate prostor u nameštaju ?
Koliko imate knjiga u kući ,znate li ?
Naši saveti za kućne biblioteke ?
Popunjavam prostor u ormaru.Sva sabrana dela koja mogu da stanu u "supljinu" ormara od 90 cm. Ostatak bacam :rlol: :rlol: :rlol:
Salim se naravno.
Imam kucnu biblioteku po meni jos uvek malu.
U njoj se nalaze omeiljeni pisci, nesto strucne literature, a nadje se i jos ponesto zanimljivo.
Imam srecu da je stariji sin opsednut citanjem, te se ta biblioteka skoro svakodnevo uvecava.
Imam negde i slike pa ako naletim na njih i ako se setim, okacicu ih.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:35 pm

Ne bih mogla da živim u kući i prostoru gde nema knjiga.
Tako sam naviknuta!
Imamo knjiga, raznih žanrova, raznog poveza i izdanja, mnoge su čak i one jeftinije, sa trafika, jer nije mi nikad bio važan omot, već da je sebi mogu priuštiti.
Imam i neke stare skoro 100 godina, sa dedinog tavana. Kožni se povez već pohabao, ali čuvam ih ako jednom budem u prilici da to repariram i ostavim deci. Uglavnom su na nemačkom, ne mogu da ih čitam, ali uživaju moje veliko poštovanje.
Glupo mi je da nabrajam koga sve od pisaca možete naći u mojoj biblioteci jer ima svega: od Perl Bak (koja se prodavala na metar) preko engleskih i ruskih klasika, domaćih realista i savremenih "komercijalista" :)










coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 10:52 pm

http://www.bizlife.rs/vesti/vest/47328/foto-ovo-je-30-originalnih-resenja-za-biblioteku-u-vasem-domu.html?source=Pravac.com

Mislim da jos od osnovne skole imam neku vrstu biblioteke. Prvo obavezna skolska lektira, kompleti i sl..Onda knjige za odlican uspeh Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  641442 pa sa raznih takmicenja, tipa ''citalacka znacka'', da bi na red dosli klasici.. Prodavci knjiga koji obilaze skole i firme, da ih Bog pozivi Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  3809193925
Danas imam veliku biblioteku, i teznju da je spojim sa onom u domovini... Ovde postoje neki løppamarkedi, dva puta godisnje , gde se u skolama organizuje prodaja svega i svacega ( od namestaja i ostalih kucnih potrepstina, preko opreme za skijanje, i ko zna cega sve) Tu sam pronasla pravo blago! Knjige jos iz 1862.. Kompleti ruskih klasika, Ruzdijeva dela, ma nisam mogla da ponesem sta sam sve htela Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  3809193925 Jedva cekam prolece! Cerka moja sakuplja komplete tipa Hari Poter i sl...
Dosad smo se usaglasile da je Jane Eyre jedna od favorita Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  1725438002
Imamo knjige na srpskom, engleskom, norveskom i ruskom ...










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Sep 13, 2014 11:47 am

Koja fenomenalna ideja za male stanove sa puno knjiga ?

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Stepenice5

A kod mene na sve strane razbacano ,od predsoblja do kupatila .
I nekako ,za ceo život se nije uzeo jedan zid ,pa investiralo u neku policu pod-plafon ,pa da je sve  na jednom mestu .
Ostalo pod "jednom ću...." jer uvek ima nešto preče .

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Muwh02
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Jkkggh
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  33cqam1
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  2zsb5hs
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Ouqzdk
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  1ostxd
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  28v3did










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Sep 13, 2014 3:53 pm

Upravo sam masu procitanih knjiga prebacila u biblioteku klinike...vidim da je tamo nestasica...ipak pacijenti budu mjesecima tamo(sram me ima i nekih sexi bas....al svaka roba ima svoga kupca)

Kod mene ih ima vise na tavanu nego u kuci....toliko o sredjenoj biblioteci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Sep 13, 2014 5:20 pm

Sa knjigama, muku mučim, kao i sa svim drugim stvarima po kući. Mali prostor, pa stalno "pretačem iz šupljeg u prazno". Uvek negde nešto nosim, pakujem, poklanjam, bacam, a kad se okrenem, opet sam na istom... Kad sam se selila iz roditeljskog stana, (4. sprat, bez lifta), radnici su pop*zdeli samo zbog knjiga. Dosta knjiga je nasledstvo, priličan broj sam kupila, a tu su i lektire, od nekoliko generacija. Trenutno stanje, (po popisu od maja ove godine), preko 5.000 naslova, u čijem sklopu je nekih 100-ak na engleskom jeziku, a većina je u drugom stanu, gde ima mesta, ali ih moram uskoro preneti kod mene. Zaista ne znam kuda ću ih "uglaviti". Oslobodih se pre popisa, knjiga na madjarskom (nem értem) i šund literature (ono što je za mene "limunada" i šund, pročitala i ne vuče me više -Zagorka, Sidni Sheldon i takvi tipovi romana). Nešto, ono najdraže i čemu se rado vraćam i ono što je novije, uvek mi je pri ruci, ostalo - na tavanu, u sanduku od kauča... Trenutna situacija mi je 0 čitanje, jer ne vidim bez lupe, ali nadoći će i to, ponovo, a nadoći će i još jedno raščišćavanje i to uskoro. Na 2 DVD-a imam i elektronsku bibilioteku, pa će mi biti lakše osloboditi se nekih prašnjavih.
P.S. Ako nekom treba za potpalu, moja adresa je ...  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Sep 13, 2014 10:55 pm

Sibila_ ::
smehsmeh
Baš ste načitani!!!  smehsmeh
Jesi pročitala..hehe.
Mislim ko danas nema knjiga u kući,što reče podbarac.
Imam od lektire,stručnih knjiga,ruski klasici..etc..
Imam i knjiga koje nisam pročitala(žalosno ali je tako)

Svrbe me prsti-Rekla sam da neću,ali ipak ću kupiti-PRAVA ISTINA O DOMOVINSKOM RATU..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyPet Sep 19, 2014 2:51 pm

Aurora, dala si mi ideju da popišem sve moje knjige.

Nemam digitalni fotoaparat da slikom prenesem moju biblioteku.

Imam dve police iz Forma Ideale prepune knjiga, plus stoje mi knjige i na noćnom stočiću i svuda po stanu.
Knjige dajem na čitanje, to zapisujem i trudim se da mi knjiige budu vraćene.

Volim da čitam, u poslednje vreme smanjila sam net upravo zbog čitanja.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 14, 2016 7:31 pm

Muku mučim jer ne znam gde da stavljam nove knjige. Gledala sam neke police u Forma Idealu, ali mi se nešto ne sviđaju..jedino da nađem majstora, kupim materijal, pa da napravi policu kao što je imam..










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 14, 2016 7:54 pm

Začudo, u mom gradu ,izgleda postoji stalna ulična prodaja knjiga ? 
Neke tezge stoje na strateškom mestu (ispred "Maxi diskonta" i "Vojvođanske banke" ) 
Ono što mi privuklo pažnju ,cene ....100 i 200 rsd (a jedan pogled bio dovoljan da vidim da su tkzv" džepne" ,što mi nimalo ne smeta ,ne patim od "tvrdih poveza" ) 
Sam sebe sam ubedio da ne priđem ,jer ako priđem -zna se . 
No, to ne znači da ovih dana neću "prići" ,i onda mogu da pravim novu policu .  brdski
Ne mogu da verujem da dve knjige "vrede" koliko i kutija osrednjih cigareta ??? 

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  5692b459df55ace6dfe5b4d8478d2f3a










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 14, 2016 9:04 pm

Dani, i ovde ima puno mesta gde se knjige prodaju za 100-200 dinara. Postoji i cenkanje..tako sam kupila neke knjige koje koštaju 600 za 450 dinara..










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyČet Maj 19, 2016 7:58 pm

Potpuno slučajno sam mislim ,bogatiji za par knjiga -iako sam ostao "siromašniji " za ponešto ,ali da pojasnim . 
Dođe neki smor od mnogobrojnih akvizitera koji uporno pokušavaju da nam utrape knjige . To je posebna vrsta ljudi ,koje ne želiš da uvrediš izričitim odbijanjem ,jer treba shvatiti da žive od toga ,ali je vrlo opasno ući u razgovor sa takvima . 
Ali ja uđem ipak ,u smislu ,ma ko danas čita ,koga knjige interesuju ,ko uopšte traži nešto da kupi ...i tip zapeni objašnjavajući da mu "traže" ,ali eto nema više tih izdanja ,to je iz nekadašnjih ex Yu republika itd ,ali traže ljudi ,kako da ne traže . 
Hajde da vidimo šta traže ,a nato će on :
Mnogo mu traže Mariju Jurić Zagorku . Pa mu traže Krležu ? 
*đe me nađe ?  tongue
Mislim se ja ...pa ko ti to traži ,ova prva ,hajde ,žene možda ,ali kome treba Krle ,taj ni sam sebe  nije čitao ,možda neki ludi profesor književnosti ili filozofije ? 
Kažem ja ortaku -imam ja ,Jurić Zagorku ,edicija "Gordana" ,11 knjiga ,kožni povez ,zlatotisak .
Krležu komplet ,25 knjiga ,takođe kožni povez ,zlatotisak .
Stanje -kao novo . 
Što mu nisam rekao ,da sam to kupio za kikiriki od neke babe koja je išla u starački ,i doneo u veš korpi pre jedno 20 godina (i od tada nisam ni otvorio ,kao što ni ona nije ) 
Pa da se dogovorimo ,da li bi prodao ,navalio on ....rekoh ,*ajde ? Nudi on neku cenu ...ma premalo ,za tu lovu neka stoji gde jeste . Pa želim li možda zamenu ,za neko od njihovih izdanja ? 
*đe me nađe -drugi put.  brdski

Pa hajde ....ali ,tražim "knjigu za knjigu" -dakle po komadu .Ma možeeeeee....čak je spreman i koju više ,nema problema 
I tako i bi .
Dobih ja novo izdanje Hesea (9 knjiga ) komplet "Efemeris" Medakovića (5 knjiga ) kompletnog Danka Popovića (9 knjiga) kompletnog Kunderu ( 6 knjiga ) komplet "Znamenite Srpkinje kroz istoriju " (biografije ,od kneginje Milice ,do Mileve Anjnštajn ,itd ,14 knjiga ) i kao poklon -"Mein Kampf " Adolfa Hitlera (prevedeno i analizirano od Radomira Smiljanića i drugih autora )  smehsmeh
Što se mene tiče ,ja zadovoljan ,većinu stvari sam naravno ,čitao ,ali ok -rado ću da čitam što nisam (nebitno ,ali su sve "tvrdi povezi" ,Herman Hese je i kožni ) a "Gričku Vešticu "i "Glembajeve" neka čita ko hoće .  :brdski2:










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyČet Maj 19, 2016 8:09 pm

Vec sam je tri puta unistavao, jer nije bilo mesta u stanu.Momentalno imam 90% knjiga u Epub formatu, koje citam na Ipad-u.Kolicina knjiga je verovatno kao u Washingtonskoj kongresnoj biblioteci, a zaprema par Giga.Imam par  knjiga iz 19veka,koje drzim sa strane
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Dec 17, 2016 7:49 pm

Moj ko zna koji pokušaj da bar otprilike znam gde mi je šta . 

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Msehd0

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  33lm7nt

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  313680y










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Dec 17, 2016 11:00 pm

Mali savet za one koji vole knjigu (u standarnom izdanju ) Verovali ili ne ,na kupujem -prodajem sajtovima cene knjiga se kreću u visini 1- 2 kutije cigareta ,a neke su na nivou cene "starog papira" . 
Za malo novca se može sastaviti lepa "kućna biblioteka" . 
Verovatno je razlog u tome što ljudi da bi preživeli prodaju imovinu ,a prvo na red dolaze -knjige . 
Kompletnog Čehova ,Mešu Selimovića , Jesenjina ,Perl Bak itd možete kupiti za 10 eu . 
I to u tvrdom povezu ,potpunio očuvanje "kao nove" .










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Dec 18, 2016 1:43 am

Danubius ::
Moj ko zna koji pokušaj da bar otprilike znam gde mi je šta . 

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Msehd0

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  33lm7nt

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  313680y


Imaš više knjiga od mene. Imaš i više mesta..u kući si, a ja imam stan i nemam dovoljno prostora za police.

Iskreno, plašim se da mi zet pravi zidne police..sa razlogom se plašim. Kucao je police u jednoj sobi i probio zid u drugoj-u njihovom stanu :brdski2:










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyPon Dec 19, 2016 11:48 pm

MadamX ::


Imaš više knjiga od mene. Imaš i više mesta..u kući si, a ja imam stan i nemam dovoljno prostora za police.

Naterala si me da prebrojim ( i požalim silne koje su mi odneli i nikada nisu vratili ) Tačno 606 + stotinak kod mame (što se računa "u kući",jer smo u istoj kući  ) Ako tome dodam one koje mi je odnela ex žena (a ta je besomučno kupovala ,meni iza leđa ,samo "sabrani nobelovci "150 knjiga ,a to je kap u moru )imam za čim da žalim (jer ih ta i ne čita ,nego samo slaže kao dekoraciju )
Police je jako jednostavno napraviti -čim sam i ja to znao . Imaš gotove ,jeftine "konzole" ,raznih veličina i boja ,koje dobro izgledaju ,a lako se prišrafe .
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  53731-1
Mogu se dodatno "osigurati" zidnim "šinama" koje isto nisu skupe 

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  NOSAC_POLICE_SISTEM_SINE
Umesto pune daske ,kupiš jednostavno laminat u "rinfuzi"(nije skup )  ,dovoljno je "jak" da se ne savija -i eto ti polica za biblioteku .
Tako u malo prostora možeš da nakrcaš gomilu knjiga ,










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Maj 06, 2017 9:08 pm

Kul -ako se "slaže" sa drugim nameštajem . Ovde se "slaže" . 

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  18342160_789557777886855_7590257500260230985_n










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Maj 06, 2017 11:58 pm

4 velia rafa prepuna ali bukvalno. Imam problem da ih uglavim sve ...Mnogo naslova je o magiji i spiritualizmu. Uglavnom imam klasike i imam dosta duplih
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyČet Maj 25, 2017 10:08 pm

Potpuno nenadano dočepam se četiri osrednje kartonske kutije pune knjiga .Nisam brojao ,ali otprilike ,jedno 200 komada koječega . Nešto beletristike ,nešto medicine ,najviše psihologije i filozofije ,čak i par srednjoškolskih lektira .Radi se o "nasledstvu" nedavno umrlog profesora koje naslednici rasprodaju ,pa između ostalog ,tu su i knjige (rekao bih ,jedno 2000 komada ,ali većina u dosta lošem stanju ) Naravno da sam kupio ,iako ih iovako imam suviše (moja filozofija je -šta će ti knjiga da stoji negde ,pročitao si -neka neko drugi čita ) ali nisam mogao odoleti (ionako će većinu baciti ili položiti ) 
Na kraju ,"prodavac" zadovoljan ,ja takođe (iako ne volim ta "lešinarenja"nakon nečije smrti  ,recimo ,polukoncertni klavir,bečki iz 1911 prodaju za 200 eu ? To je pet "metara" ogrevnog drva  ) , jer kad sve preračunam -dobio sam ih skoro po ceni reciklažnog papira ,biće da slabo ima kupaca .










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyČet Maj 25, 2017 10:23 pm

Danubius ::
Na kraju ,"prodavac" zadovoljan ,ja takođe (iako ne volim ta "lešinarenja"nakon nečije smrti  ,recimo ,polukoncertni klavir,bečki iz 1911 prodaju za 200 eu ? To je pet "metara" ogrevnog drva  ) , jer kad sve preračunam -dobio sam ih skoro po ceni reciklažnog papira ,biće da slabo ima kupaca .

Jbt, pravi si Din Korzo ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyČet Maj 25, 2017 10:26 pm

Ja ne znam kako vam nije žao prodati knjige.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyČet Maj 25, 2017 10:27 pm

Imam knjige podosta , nije bas biblioteka ali par polica imam ...
Vise imam casopisa , brosura i knjiga okuvanju , kolacima, salatama, djakonijama, obicajima,....
eeee toga imam i za 2 trafike smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyPet Jul 21, 2017 8:25 pm

Rezultat "trampe "tipa "moje smeće za tvoje smeće " .:brdski2:

Za 100 ploča sam dobio oko 200 naslova . I ne žalim uopšte ,završile bi kao papir za potpalu ,a te ploče sam kupio 80 tih -i nisam ni izvadio iz korica (ne znam ni zašto sam ih kupio ,Bronski Bit, Depeš Mode ,Spandau Balet,Duran Duran  i slične stvari ,ni onda nisam slušao tako nešto? )

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  20170718










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyPet Jul 21, 2017 11:24 pm

Dani, odlične su police za knjige, a koje si naslove kupio? Navedi bar žanr. brdski

***

Ja sam u problemu, jer nemam mesta za takve police, a knjige kupujem jednom mesečno...to mi je najveće zadovoljstvo.

Police su već prepune, ali ne mogu da se rešim i prodam ili poklonim neke knjige koje mi nisu zanimljive.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Jul 22, 2017 10:46 am

MadamX ::
... koje si naslove kupio? Navedi bar žanr. brdski

Ma ,ima svega . Od desetak knjiga iz istorije NOB (nijedna nema manje od 1000 strana ,a to nameravam da pročitam ,jer mnogo toga danas se "nije desilo" ,dobro da ima detaljno negde da ipak jeste ) do Freuda u originalu . Na tragu sam još jednoj (opljačkanoj ) kućnoj biblioteci ,od žene koja je bila prevodilac u nekadašnjem Saveznom Izvršnom Veću. Žena je živela sama , znam da joj je kuća bila prepuna antikviteta ,kad je umrla , ljubazni komšija sa prikolicom je pomogao "naslednicima" da "počiste" kuću. Gomila knjiga je završila na njegovom tavanu ,ali je bilo juče zaista pretoplo da se to gleda ,zna samo da su "stare" . Ne mora obavezno da znači da su i vredne ,dovoljno je da ima šta su građanske kuće nekada imale ,komplete Meyers ili Tolnai leksikona i slične stvari koje jesu danas zastarele i obično pisane goticom pa ih niko i neće čitati ,no takve stvari su prepune raznih karti i odličnih fotografija ,vredi ih pokupiti ...za sanduk piva ,recimo . spite










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Jul 22, 2017 11:35 am

Kupum kcerki neki triler jer najvise se raduje knjigama i ona mi saopsti:
Ne kupuj vuse....sad cutam na netu knjuge....nema mjesta vise gdje ih odlagati.
Veliku kolicinu sam odnijela bolnici.. jedan dio odnijela na izbacivanje starih stvari i obradovala se kad se narod skupio i poceo da bukvalno grabi knjige.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Jul 22, 2017 11:47 am

Nekako mi čitanje na netu nije to to , knjiga u rukama je već nešto , to ti je ko ono sas gumicu ili brez .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySre Okt 18, 2017 10:29 pm

podbarac ::
Nekako mi čitanje na netu nije to to , knjiga u rukama je već nešto , to ti je ko ono sas gumicu ili brez .
Ja sam mislio (nekada davno ) kako bi bilo super kada bi se knjige mogle čitati pomoću nekog "ekrana " koji se drži u ruci ,a da koju god knjigu želiš ,možeš da imaš u "elektronskoj formi" (moja ideja je bila "sa diska" )  :brdski2:
I dođe to vreme ,posle dosta (ili čak i relativno malo ) godina ?

 Tablet (lap top, mob ) ,dao Bog memorije i neta ,kao i PDF ,i molim -više hiljada knjiga možeš da imaš "u ruci " kad god želiš i gde god želiš . Čitave biblioteke možeš da imaš u svakom trenutku sa sobom . 
I nijednu nisam imao živaca da pročitam na taj način ? 
Navika je čudo (jedva sam se i na on line novine navikao )
Usput...moj "ručni rad" (i opet  mi fali jedno stotinak knjiga ,da popunim policu)  rabbit

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Hhjhjh10










Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Okt 28, 2017 8:53 pm

Danubius ::
 
Usput...moj "ručni rad" (i opet  mi fali jedno stotinak knjiga ,da popunim policu)  rabbit

Danas sam dovukao skoro 3 džaka knjiga ,što je više od onih "stotinjak koje fale " .  gorepost

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  111

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  210

I kada sam donešene poređao po  policama -opet ima mesta  za još najmanje stotinjak ?  jbt   ne znam











Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Imate li M na dlanu ?
» IMATE LI /IMALI STE /TELESKOP ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: