DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAKO KUVATE GULAŠ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAKO KUVATE GULAŠ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KAKO KUVATE GULAŠ?

Ići dole 
+11
promaja
Sibila_
AstrinaKomsinica
montoya
Astra
slatkicass
brunolino
Gothic
Lena **
bokki78
jela jela
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
jela jela

avatar


Location : SMEDEREVSKA PALANKA
Datum upisa : 26.03.2013

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Mar 29, 2013 10:02 pm

Interesuje me nacin na koji pripremate gulas...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Apr 19, 2013 5:26 pm

... gulaš je jelo koje ne mož' da omane, no, nešto sam danaske zbarl'o a spada u gulaše...

3 svinjska papka
2 svinjska repa
2 svinjska uveta
750 g dimljenih kostiju

... izdinsta se kila luka (u dinstanje se ubaci 2 lovorova lista, 10 zrna bibera)
... ubace se ostaci životinje i zalije se sa vodom... začini se vegetom i kuva 3.5-4 sata (taman da napraviš veliko spremanje) ... u kuvanje ubaciš 4 čena sitno seckanog belog luka, 1.5 dl soka od paradajza, kilo krompira i pola kile ribanog slatkog kupusa i alevu papriku ... sa 5 listova kupusa poklopiš kuvanje... nakon 45 minuta kada poklopac od kupusovog lišća potone, jelo je gotovo...
... ako pravite ovo jelo od mangulica, skoro da spada u posna i dijetalna jela...
...prijatno...


KAKO KUVATE GULAŠ? P4170024_zps1c858337
KAKO KUVATE GULAŠ? P4170025_zps0109a518
Nazad na vrh Ići dole
bokki78

bokki78


Godina : 45
Location : Singidunum
Datum upisa : 27.03.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Apr 19, 2013 6:38 pm

ja bi rekao da ovo gore nije gulaš nego tradicionalno srpsko jelo znano kao sladak kupus
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Apr 19, 2013 7:42 pm

bokki78 ::
ja bi rekao da ovo gore nije gulaš nego tradicionalno srpsko jelo znano kao sladak kupus

... šHmekeRRuu. ne lupetaj...
rasta
Nazad na vrh Ići dole
bokki78

bokki78


Godina : 45
Location : Singidunum
Datum upisa : 27.03.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Apr 19, 2013 11:44 pm

tesko da u bilo koji gulas ide kupus ali aj' neka bude...zovi ga kako hoćeš samo kad je ukusno
Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySub Apr 20, 2013 11:54 pm

jela jela ::
Interesuje me nacin na koji pripremate gulas...

Bolje da ne probas moj gulas trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySub Apr 20, 2013 11:59 pm

Onaj Madjarski,ljuti gulas je najbolji... 55555
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyNed Apr 21, 2013 12:01 am

Lena * ::

Bolje da ne probas moj gulas trtrr


jel se u tebe zove gulas ili cumur... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyNed Apr 21, 2013 12:03 am

brunolino ::
Lena * ::

Bolje da ne probas moj gulas trtrr


jel se u tebe zove gulas ili cumur... smehsmeh

Ne znam.Recicu ti kada ga budem spremila.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyNed Apr 21, 2013 8:44 am

Oko 1kg svinjskog mesa, 1/2 kg crnog luka, 100-200 g suve slanine, par zrna zrna bibera, 4 kisele faferonke, 2-3 kašike masti, 3 kašike brašna, 2 lista lorbera, malo sirćeta,so, vegeta
Slanine iseći na kockice, a luk iseckati na režnjeve, pa propržiti na zagrejanoj masti. Dodati meso isečeno na veće kocke i pržiti ga da porumeni. Zatim dodati listove lorbera, biber u zrnu, so i cele papričice feferonke. Jelo poprašiti brašnom, promešati, naliti litar mlake vode i sve zajedno dinstati oko 1 čas. Dodati malo sirćeta i među prstima šećera radi slatko-kiselog ukusa.
Nazad na vrh Ići dole
jela jela

avatar


Location : SMEDEREVSKA PALANKA
Datum upisa : 26.03.2013

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyUto Apr 23, 2013 1:19 pm

Ja sam pravila neki gulas i verujte ispalo je preukusno...
ide 500gr svinjskog mesa 500gr junetine, 500gr srca moze i neka divljac kilogram i po luka 3 4 ceslja belog luka sve to kuvam 3 sata dodam paradajz i kuvam dok ne uvri i dodam alevu i krem supu od pecuraka.
naravno biber lovor vegeta po ukusu.
dodam i neku sitno iseckanu sargarepu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyUto Apr 23, 2013 6:24 pm

... da se za primJetit' da se ovde više sere i jedu govna, nego što se kuva...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyUto Apr 23, 2013 8:24 pm

Spam obrisan,molim recepte za gulas,ali domace,ne sa neta,takve nadjemo i sami.

Ja ga pravim sa dvije vrste mesa,prodinstam prvo meso sa crvenim lukom,kasnije dodam mrkvu,persunov list,zacine.Volim da ubacim patlidzana,ali to onda naginje na bosanski lonac,a pred kraj crvena paprika i paradajz sos.
Ovo je podloga,a sad,neko ce kao John dodati kupus,pa imati kupus kalju,neko krompir,pa dobije paprikas,a neko paprike,jos poneko povrce i dobice klasican gulas.
Volim kad je ljut i stavim domacu ljutu djinku ili feferonku,ako ne jedu djeca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySre Apr 24, 2013 1:10 am

lako...prodinstam crni look i šnicle od buta(na komadiće), zatim nalijem vodu, dodam Šargarepe,krompir(iseckan na kocke) pred kraj kuvanja začin, beli look(češnjak) i neke još djakonije u vidu spec. začina da daju poseban šmek i po potrebi zaljutim... 99i :trava :










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySre Apr 24, 2013 2:12 pm

John Doe ::
... da se za primJetit' da se ovde više sere i jedu govna, nego što se kuva...

rasta

Ja pomislih da se iznose recepti :trava :
rabbit
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySre Apr 24, 2013 4:55 pm

Lena * ::
John Doe ::
... da se za primJetit' da se ovde više sere i jedu govna, nego što se kuva...

rasta

Ja pomislih da se iznose recepti :trava :
rabbit

... ne njači i obriši suze... evo ti recepAt...

- 350g pančete
- 2kg junetine od buta
- 1kg crnog luka
- 1dl soka od paradajza
- 4čena belog luka
- 3 lovorova lista
- 10 komada bibera u zrnu i 10 kom bobica kleke
- kockica crne čokolade
- 2 supene kašike pekmeza od šljiva
- vegeta po ukusu
- 1.5 kašika aleve paprike, dodaje se 10 - 15 min pre kraja kuvanja
- 1 dl belog ili crnog vina, dodaje se 5 min pre kraja kuvanja

... pančeta se isecka na kockice i malko uprži, doda se iseckan na kockice crni luk i suvi začini (lovor, biber, kleka) i dinsta se dok luk ne postane staklast... ubacuje se meso iseckano na kocke 2.5 x 2.5 cm... sve se zajedno meša na srednjoj vatri, dok meso ne posivi... može se dodavati malo vode da se ne zalepi... po dinstanju mase, doliva se voda, odprilike da prekrije masu za 1/4... kada provri, smanjuje se vatra, tek da krčka... vatra ne sme da bude jaka!!! ubacuje se vegeta i kuva se oko 2.5h uz povremeno rotiranje posude, ne mešati... na pola kuvanja se dodaje paradajz a nakon 10ak minuta, čokolada i pekmez... prema ukusu, dodati pekmeza ili čokolade... poželjno je odozgore ubaciti svežu ili sušenu ljutu papriku ali paziti da ne pukne... ljuta paprika se kasnije izvadi sa malo čorbe og gulaša i izmiksuje i svako sebi ljuti po želji... na kraju se dodaje razlupani beli luk, aleva paprika i vino... uz ovo jelo najbolje idu bela stona vina ili špiceri sa rozeom... prilog jelu može biti bareni krompir a još su bolji široki rezanci sa mladim sirom... prijatno... ovo je pravi mađarski gulaš...


rasta

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySre Apr 24, 2013 10:52 pm

E ovo je pravi recept:) Samo nisam nikad probala dodati pekmez, cokoladu znam,,,moracemo i to probati:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 3:52 am

AstrinaKomsinica ::
E ovo je pravi recept:) Samo nisam nikad probala dodati pekmez, cokoladu znam,,,moracemo i to probati:)


... trust me, I know what I'm doin'...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 7:31 am

Moraću isprobati sa čokoladom i pekmezom!! Ne znam nikoga ko tako sprema gulaš ili pak spremaju ali neće da otkriju recept. Javljam kad isprobam. Hvala Jhone :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 12:21 pm

John Doe ::
AstrinaKomsinica ::
E ovo je pravi recept:) Samo nisam nikad probala dodati pekmez, cokoladu znam,,,moracemo i to probati:)


... trust me, I know what I'm doin'...

rasta

hahahahahahaha Somehow, I believe you;))))))

Slatka, cokolada je trik i za chili, i jos par jela sa grahom. Samo mora biti crna:)
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 1:49 pm

ukusno... :lonac:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 2:28 pm

John Doe ::


- 350g pančete
- 2kg junetine od buta
- 1kg crnog luka
- 1dl soka od paradajza
- 4čena belog luka
- 3 lovorova lista
- 10 komada bibera u zrnu i 10 kom bobica kleke
- kockica crne čokolade
- 2 supene kašike pekmeza od šljiva
- vegeta po ukusu
- 1.5 kašika aleve paprike, dodaje se 10 - 15 min pre kraja kuvanja
- 1 dl belog ili crnog vina, dodaje se 5 min pre kraja kuvanja

... pančeta se isecka na kockice i malko uprži, doda se iseckan na kockice crni luk i suvi začini (lovor, biber, kleka) i dinsta se dok luk ne postane staklast... ubacuje se meso iseckano na kocke 2.5 x 2.5 cm... sve se zajedno meša na srednjoj vatri, dok meso ne posivi... može se dodavati malo vode da se ne zalepi... po dinstanju mase, doliva se voda, odprilike da prekrije masu za 1/4... kada provri, smanjuje se vatra, tek da krčka... vatra ne sme da bude jaka!!! ubacuje se vegeta i kuva se oko 2.5h uz povremeno rotiranje posude, ne mešati... na pola kuvanja se dodaje paradajz a nakon 10ak minuta, čokolada i pekmez... prema ukusu, dodati pekmeza ili čokolade... poželjno je odozgore ubaciti svežu ili sušenu ljutu papriku ali paziti da ne pukne... ljuta paprika se kasnije izvadi sa malo čorbe og gulaša i izmiksuje i svako sebi ljuti po želji... na kraju se dodaje razlupani beli luk, aleva paprika i vino... uz ovo jelo najbolje idu bela stona vina ili špiceri sa rozeom... prilog jelu može biti bareni krompir a još su bolji široki rezanci sa mladim sirom... prijatno... ovo je pravi mađarski gulaš... [/b]

rasta


Moja mama kuva potpuno isti gulas kao cika John,ali umesto dzema stavlja slatko od jagoda ili med.Mogu vam reci da je mamin gulas najbolji. cola
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 2:47 pm

Čika John... :rlol: :rlol: smehsmeh :rlol: smehsmeh smehsmeh










coni
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 3:31 pm

Na šporetu al nekad i u kotliću ..jes ,matere mi :tomato:
Nazad na vrh Ići dole
bokki78

bokki78


Godina : 45
Location : Singidunum
Datum upisa : 27.03.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 3:35 pm

najbitnije je da se meso isecka na kockice 2,5x2,5 smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 4:03 pm

Jeste,ja jednom iseko 2,6x2,5...i zamisli ,sve se pojelo ko da i nije bila tačna mera smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 4:09 pm

jela jela ::
Interesuje me nacin na koji pripremate gulas...
Ovako .... KAKO KUVATE GULAŠ? 961325
PAPRIKAŠI i GULAŠI KAKO KUVATE GULAŠ? 601923926










KAKO KUVATE GULAŠ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 9:52 pm

kuvam stručno i ručno.... :lonac: jede2










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Apr 25, 2013 11:24 pm

"Cika John" smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Jan 11, 2018 6:18 pm

Svinjski, pileći, juneći: 3 najlepša recepta za gulaše!   link

Lično ,ja ne kuvam tako ,ali ne škodi koji recept ,sigurno ne može da bude loše 


KAKO KUVATE GULAŠ? 139379_shutterstock-251853679_ff










KAKO KUVATE GULAŠ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Jan 11, 2018 7:07 pm

Ima takvih začina koje mogu samo da pokvare meso :D ( i da me boli želudac od istih)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Jan 11, 2018 8:09 pm

Nimalo mi se ne dopada no ukusi su različiti.

izgled govori sve
KAKO KUVATE GULAŠ? G1
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyČet Jan 11, 2018 8:38 pm

Sibila_ ::
Čika John...  


Nisam Čiko, nego Zagor! rasta

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 10:58 am

Kijara-brm ::
Ima takvih začina koje mogu samo da pokvare meso :D ( i da me boli želudac od istih)

Tajna je u začinima.....a potpuno si u pravu da mogu pokvariti jelo svakako.... like gib5










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 11:28 am

montoya ::
Kijara-brm ::
Ima takvih začina koje mogu samo da pokvare meso :D ( i da me boli želudac od istih)

Tajna je u začinima.....a potpuno si u pravu da mogu pokvariti jelo svakako.... like gib5

Pre kuvanja, upoznaj začine! rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 11:43 am

Zna se koji začini idu za slaka, kisela i slana jela, mada, mogu se kombinovati. Sve je stvar iskustva, znanja i ukusa. Lično, volim slatko-kiselo-slana jela. Znam i prepoznajem šta uz šta ide... Ne postoji zakon i pravilo da pojedina jela "moraju" biti ljuta ili pikantna. Pojedince koji to tvrde, šaljem u tri lepe i marš od stola!

Evo jedan jednostavni recept na malko drugačiji način:
Skuva se supa ili čorba, (zavisi u kojem kraju se to zove) sa  junetinom. Znate ono sa gomilom povrća koje se služi pored supe uz neki sos. E, tu junetinu, koja se skuvala, propržimo dodatno na masti da porumeni. Sos se bapravi od slane pavlake i cimeta. Cimet u slanoj varijanti je po mom ukusu fenomenalan. Bareni krompir, meso i taj sos, mmm... stvar ukusa.
rasta
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 11:59 am

Kijara-brm ::
Ima takvih začina koje mogu samo da pokvare meso :D ( i da me boli želudac od istih)

Tajna je u začinima.....a potpuno si u pravu da mogu pokvariti jelo svakako.... like gib5 [/quote]

Pre kuvanja, upoznaj začine! rasta[/quote]


Nemam sa tim problem vladam se dobro u kuhinji... :brdski2: ludismeh žval










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 12:01 pm

Eugen Grafvajer ::
montoya ::
Kijara-brm ::
Ima takvih začina koje mogu samo da pokvare meso :D ( i da me boli želudac od istih)

Tajna je u začinima.....a potpuno si u pravu da mogu pokvariti jelo svakako.... like gib5

Pre kuvanja, upoznaj začine! rasta
Upoznalaaaa/probala
Zato sam rekla da *pojedini* pokvare jelo.
Tvoja varijanta mi se dopada.  suppp










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 12:05 pm

Kijara-brm ::

Upoznalaaaa/probala
Zato sam rekla da *pojedini* pokvare jelo.
Tvoja varijanta mi se dopada.  suppp

i ti se meni dopadaš...kao varijanta mahmah top88 šizz gib5 hump










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 12:24 pm

montoya ::
Kijara-brm ::

Upoznalaaaa/probala
Zato sam rekla da *pojedini* pokvare jelo.
Tvoja varijanta mi se dopada.  suppp

i ti se meni dopadaš...kao varijanta mahmah top88 šizz gib5 hump

Malo ste otišli u kurac sa udvaranjima.
Elem, mirođija ne ide u jela sa paradajzom, znači, mirođija ne ide u svaku čorbu, tako da, razgbanja u fazonu da začini kvare neka jela, ne vrede.
Ko li se samo setio takve gluposti!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 1:02 pm

Ma koja udvaranja.Ovde pričam o hrani.
Stvar ukusa je šta ko voli.Eto ja nisam ljubitelj slatko i slano.A i svakojaki začini i mirođoje mi ne odgovaraju.Boli me želudac.
Ma koliko nešto išlo uz nešto.Ne može mi nametnuti neko nešto što je njemu ukusno da mora biti i meni.Eto ja pojasnila.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 1:04 pm

Kijara-brm ::
Ma koja udvaranja.Ovde pričam o hrani.
Stvar ukusa je šta ko voli.Eto ja nisam ljubitelj slatko i slano.A i svakojaki začini i mirođoje mi ne odgovaraju.Boli me želudac.
Ma koliko nešto išlo uz nešto.Ne može mi nametnuti neko nešto što je njemu ukusno da mora biti i meni.Eto ja pojasnila.

i za to ima leka... like gib5 jakog










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
KAKO KUVATE GULAŠ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 1:05 pm

Kijara-brm ::
Ma koja udvaranja.Ovde pričam o hrani.
Stvar ukusa je šta ko voli.Eto ja nisam ljubitelj slatko i slano.A i svakojaki začini i mirođoje mi ne odgovaraju.Boli me želudac.
Ma koliko nešto išlo uz nešto.Ne može mi nametnuti neko nešto što je njemu ukusno da mora biti i meni.Eto ja pojasnila.

To ne znači da pojedini začini kvare ukus! Sledeći put budi decidnija. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 1:11 pm

Eugen Grafvajer ::
Kijara-brm ::
Ma koja udvaranja.Ovde pričam o hrani.
Stvar ukusa je šta ko voli.Eto ja nisam ljubitelj slatko i slano.A i svakojaki začini i mirođoje mi ne odgovaraju.Boli me želudac.
Ma koliko nešto išlo uz nešto.Ne može mi nametnuti neko nešto što je njemu ukusno da mora biti i meni.Eto ja pojasnila.

To ne znači da pojedini začini kvare ukus! Sledeći put budi decidnija. rasta
Bar tebi ne moram objašnjavati.Hvala za recepat. ;)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 8:51 pm

Da li pod mirodjija po vaski tamo,smatras samo "dil" ili je mirodjija skup zacina?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 9:06 pm

Sad ću ja ko one pametne žene što znaju šta im muž misli, a to samo zato što ga trese groznica i leži zamotan u krevetu.
Kad kaže mirođija misli baš na mirođiju, ne na skup začina
http://www.navidiku.rs/magazin/life-style/mirodija-i-zacin-i-lek_2491/
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 9:41 pm

Da,to je dil ili kopar....obozavam taj miris,na mlade kromirice nista bolje ne ide.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyPet Jan 12, 2018 9:51 pm

justicija ::
Sad ću ja ko one pametne žene što znaju šta im muž misli, a to samo zato što ga trese groznica i leži zamotan u krevetu.
Kad kaže mirođija misli baš na mirođiju, ne na skup začina
http://www.navidiku.rs/magazin/life-style/mirodija-i-zacin-i-lek_2491/
I ja kopar zovem mirođija.(i ja ga volim sa krompirićima,pa u salatama)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptyUto Sep 11, 2018 8:05 pm

Ovo nisam do sada video ,a slabo baratam i sa pečurkama .
Na slici izgleda dobro -probao je neko ?
----

ČORBADŽIJSKI GULAŠ SA PEČURKAMA: Brzo jelo koje će obožavati svaka domaćica!

KAKO KUVATE GULAŠ? Profimedia-0036600714gula%C5%A1%20sa%20pe%C4%8Durkama_1000x0

SASTOJCI:

500 g svinjetine

malo ulja

1 crni luk

1 zelena paprika

300 g šampinjona

4 čorbadžijske paprike (pržene paprike koje su pre termičke obrade stajale u marinadi od sirćeta, soli, šećera, belog luka, peršuna, mirođije i šargarepe)

1 šolja soka od paradajza

3 kisela krastavčića

50 ml belog vina

100 g sira

4 jajeta

malo soli

1 kašičica mlevene paprike

malo svežeg peršuna.

Priprema:

Meso sečemo na kockice i stavljamo u duboki tiganj sa ugrejanim uljem da se prži. U njega dodajemo luk, očišćen i isečen na polumesece i zelenu papriku, isečenu na krugove. Kuvamo tako 5 minuta i dodajemo pečurke isečene na kriške.

Promešamo i dodajemo isečene krastavce, paradajz i čorbadžijske paprike, krupnije isečene. Jelo začinimo solju. Kuvamo tako oko 5 minuta, nakon toga sipamo vino. Ostavljamo tečnost da ispari i odozgo na sastojke izmrvimo sir, i dobro promešamo.

U prženom jelu kašikom pravimo gnezda i u njih razbijemo jaja. Kad jaja pobele, jelo posipamo mlevenom paprikom i sitno iseckanim peršunom.










KAKO KUVATE GULAŠ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? EmptySre Sep 12, 2018 1:45 pm

Danubius ::
Ovo nisam do sada video ,a slabo baratam i sa pečurkama .
Na slici izgleda dobro -probao je neko ?
----

ČORBADŽIJSKI GULAŠ SA PEČURKAMA: Brzo jelo koje će obožavati svaka domaćica!

KAKO KUVATE GULAŠ? Profimedia-0036600714gula%C5%A1%20sa%20pe%C4%8Durkama_1000x0

SASTOJCI:

500 g svinjetine

malo ulja

1 crni luk

1 zelena paprika

300 g šampinjona

4 čorbadžijske paprike (pržene paprike koje su pre termičke obrade stajale u marinadi od sirćeta, soli, šećera, belog luka, peršuna, mirođije i šargarepe)

1 šolja soka od paradajza

3 kisela krastavčića

50 ml belog vina

100 g sira

4 jajeta

malo soli

1 kašičica mlevene paprike

malo svežeg peršuna.

Priprema:

Meso sečemo na kockice i stavljamo u duboki tiganj sa ugrejanim uljem da se prži. U njega dodajemo luk, očišćen i isečen na polumesece i zelenu papriku, isečenu na krugove. Kuvamo tako 5 minuta i dodajemo pečurke isečene na kriške.

Promešamo i dodajemo isečene krastavce, paradajz i čorbadžijske paprike, krupnije isečene. Jelo začinimo solju. Kuvamo tako oko 5 minuta, nakon toga sipamo vino. Ostavljamo tečnost da ispari i odozgo na sastojke izmrvimo sir, i dobro promešamo.

U prženom jelu kašikom pravimo gnezda i u njih razbijemo jaja. Kad jaja pobele, jelo posipamo mlevenom paprikom i sitno iseckanim peršunom.

Mala primedba Dr. kuvar-primarijusa... u kiseloj sredini, meso se kuva tri puta duže. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KAKO KUVATE GULAŠ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO KUVATE GULAŠ?   KAKO KUVATE GULAŠ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KAKO KUVATE GULAŠ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» hik???kako cu kuci?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: