DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyČet Sep 25, 2008 8:13 pm

Talisman je reč arapskog porekla koja označava predmet ili neku drugu stvar koja se čuva i nosi, jer po opštem verovanju donosi sreću, odnosno štiti vlasnika, od nesreće. Svaki predmet ili stvar može biti talisman, što je individualno. Mora se dobro čuvati jer je i sam gubitak znak buduće nesreće.


Imate li neki predmet za koga ste uvereni da vam donosi sreću, da li ste kupac raznih amajlija , imate li potkovicu ili zečiju šapu u kolima, ?


[You must be registered and logged in to see this image.]

amajlija sa horoskopskim znacima










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyČet Sep 25, 2008 11:01 pm

Imam i cuvam u tasni uvijek,uvjerila sam se vise puta da stvarno pomaze,a nebitno sta je!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyČet Sep 25, 2008 11:09 pm

Astra ::
Imam i cuvam u tasni uvijek,uvjerila sam se vise puta da stvarno pomaze,a nebitno sta je!


[You must be registered and logged in to see this image.] da pogadjam ? DINERS CLUB& VISA GOLDEN CARD ? AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: 98966 AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: 98966 AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: 98966 AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: 98966 AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: 98966










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyČet Sep 25, 2008 11:26 pm

To daje sigurnost,ali i ne cuva od nesrece,ali nisi daleko.......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyNed Okt 05, 2008 12:27 pm

Astra ::
To daje sigurnost,ali i ne cuva od nesrece,ali nisi daleko.......


,,,pa sad , da sam bliže, bacio bih pogled i na PIN CODE, pa.... tongue tongue tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyNed Okt 05, 2008 3:54 pm

danubius ::
Astra ::
To daje sigurnost,ali i ne cuva od nesrece,ali nisi daleko.......


,,,pa sad , da sam bliže, bacio bih pogled i na PIN CODE, pa.... tongue tongue tongue

Dakle,neko od "zadovoljstava" je,šta te čini srećnom,zadovoljnom,.....? :zubarv7:
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptySre Okt 08, 2008 8:09 am

Nemam nista od navedenih, mada znam da zeleni kamen donosi srecu (drzim ga ali u ormanu), i sada one cuvene pletenice sa krstom u vidu narukvica, njih sam recimo kupovala u Srbiji deca su ih trazila, ali nista od ovih predmeta ne nosim u svakom trenutku sa sobom.
Hocu da kazem verujem ali ne praktikujem.
Nazad na vrh Ići dole
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptySre Okt 08, 2008 9:18 am

ja imam kuci jednu potkovicu koju sam nashla na ulici... shto i nije uobichajeno, jer jelda, zivim u gradu i u kraju gde konji i nisu bash uobichajena pojava :)

ne znam da li mi je donela neku srecu, neshto nisam sigurna da jeste, ali eto, tu je, pa ono, kad nemam na shta da se oslonim ja se ponadam da ce me potkovica odvesti tamo gde treba :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyUto Jan 20, 2009 11:54 am

Sujeverje vas jača

[You must be registered and logged in to see this image.]



Mlada žena je veoma rano ustala da bi se doterala za važan razgovor. Možda će joj se ovoga puta posrećiti, možda će dobiti posao? Još jednom se pogledala u ogledalu i krenula.

Na putu do autobuske stanice zaprepastila se kad se setila da je zaboravila lančić bez koga inače ne ide ni na jedan važan sastanak. Smirila se tek kada je srela odžačara jer je to protumačila kao dobar znak. Po lančić ne može da se vrati, zakasniće na intervju, ali ipak je dobila neophodnu injekciju samopouzdanja, otići će na razgovor sigurnija u sebe i možda će dobiti posao.
Ovakve reakcije nisu nimalo neuobičajene. Sujeverje je rasprostranjenije nego ikad, sve više ljudi uvereno je u to da amajlije poseduju magičnu moć.


Simboli sreće
Ljudi nose narukvice od poludragog kamenja sa specifičnim značenjem, kucaju u drvo ili se pomeraju s mesta. Neki su skloni da odluke donose čupajući latice sa cveta ili na osnovu toga da li će svetlo na semaforu dok prelaze preko ulice ostati zeleno ili ne. Svako izmišlja sopstvene vesnike sreće ili nesreće, simbole uspeha ili neuspeha. A šta se krije iza toga?
Još su drevni narodi pokušavali da ukrote duhove prirode magičnim ritualima i da ih tako potčine sebi kako bi uspostavili kontrolu nad sopstvenim životom i okruženjem. Uz pomoć molitvi, magičnih reči, amajlija ili sopstvenom voljom i odlučnošću pokušavamo da „privolimo“ život da krene određenim tokom. U tome i jeste suština čitave magije: uspostaviti kontrolu nad životom i uticati na sopstvenu sudbinu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyUto Jan 19, 2010 6:11 pm

Nisam sujeverna, ne sakupljam razne predmete,jedino što može da me zaštiti je moja vera u Boga.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: EmptyPon Nov 28, 2011 5:06 pm

GOGA NAPRAVILA SKANDAL NA KONCERTU DINA MERLINA

GOGA SEKULIĆ: NE DAM OLOVKU IZ OSTROGA!




Ponedeljak, 28. Novembar, 2011.|


Sekulićeva se na ulazu u Arenu posvađala sa obezbeđenjem, jer su joj oduzeli amajliju






[You must be registered and logged in to see this image.]


Ršum na Merlinu!
Goga Sekulić žestoko se posvađala sa obezbeđenjem na ulazu u Beogradsku
arenu, uoči drugog koncerta Dina Merlina, jer su joj iz torbe uzeli
amajliju iz manastira Ostrog
, saznaje Kurir.

- Počela je da se svađa s momcima iz obezbeđenja naočigled gomile ljudi
koja je iza nje stajala na ulazu. Na kraju su joj uzeli olovku, a Goga
je besna ušla u halu - kaže naš izvor, očevidac incidenta.

Sekulićeva u izjavi za naš list potvrđuje naša saznanja:
- Istina je! Poludela sam! To je hemijska olovka koja mi služi kao
amajlija.
Rekla sam im da je slučajno ne izgube, da ne bih stvarno
napravila haos - kaže atraktivna pevačica i dodaje:

- Izašla sam iz lože pre kraja koncerta. Sreća njihova pa su mi sačuvali amajliju - zaključila je Goga.
-------------
Ima pravo Gogili . Nije to makar šta ,neka bezvezna hemijska ...nego "Parkerica" koju je "blagoslovio " garant mitropolit Amfilohije .
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nema poštovanja prema svetinjama ,pa to ti je... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty
PočaljiNaslov: Re: AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::   AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE::::: Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
AMAJLIJE;TALISMANI;ZEČJE ŠAPE ; POTKOVICE:::::
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVET ZABAVE :: ZVEZDARNICA :: ASTROLOGIJA-
Skoči na: