DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)

Ići dole 
+32
Lakota
Samouka
AstrinaKomsinica
dusicaa
tok tuk tok
Tattoo
Uther Pendragon
EAGLE
Zana
Harite
ZezaM
Sibila_
Samhain
Đole
Only women
Krupljanka
svilanaasvaltu
slatkicass
Gowinda
determinanta
Aurora Borealis
Ivana_258
njushkalo_
cojle
Silvy
Kijara-brm
doctorr67
Oci-ANDJELA
Lily
montoya
Sanjalica
Danubius
36 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyNed Sep 28, 2008 4:03 pm

First topic message reminder :

Ne znam ko koliko često čita novine , pa mi palo na pamet da imamo i ovako nešto...Jednostavno , copy-paste članak iz novina koji nam se učini zanimljiv ...Koga zanima, pročitaće, a još jedna tema ne smeta...


:329340: :329340: :329340: :329340: :329340: :329340: :329340: :329340: :329340: :329340:










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio danubius dana Uto Jan 20, 2009 2:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Nov 01, 2008 8:11 pm

Novi Sad nazvao ulicu po heroju iz Trebinja

Srđan Aleksić postao simbol mira i ponosa

Autor: Vedran Mihojević | 01.11.2008. - 05:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
TREBINJE - Ulica u Novom Sadu dobila je ime po Srđanu Aleksiću, momku koji je život izgubio u rodnom Trebinju, kad je u jeku ratnog ludila stao u odbranu svog poznanika, Bošnjaka, Alena Glavovića, koji se našao na meti pijanih razbojnika. Na smrtovnici koja je na Savindan 1993. osvanula na trebinjskim ulicama, Srđanov otac Rade, napisao je: „...ispunjavajući ljudsku dužnost završio je svoj mladi život u 27 godini“. A Srđan još nema svoju ulicu u svom gradu.

„Svaki put kada se priča o Srđanu, ja ga ponovo sahranjujem kao prvog dana, pre skoro 16 godina, ali sam svaki put još ponosniji na svog sina. Ne zato što je on moj sin - poginulo je Srđana i Srđana, ali ponosan sam što se stvara jedan simbol dobrote, blagosti u ljudskoj duši, stvara se lik koji uliva veru u čoveka i daje mu nadu da se može živeti u miru, bratstvu, slozi, razumevanju, toleranciji… I eto, taj lik narod hoće da nazove Srđanovim imenom”, govori za „Blic” Rade Aleksić, Srđanov otac.
Rade kaže kako je “izuzetno dirnut pažnjom Novosađana” koji su odlučili da jedna ulica u tom gradu nosi ime njegovog sina. „Taj gest pokazuje da Srđanova plemenitost ne poznaje granice, da humanost i u suludo vreme ima ljudsku vrednost. To je ujedno i nada da se takvi zločini više neće ponoviti. Verujem da će i grad Trebinje uskoro napraviti sličan gest kao što je to uradio Novi Sad”, kaže Rade. Njegova želja je da se u Trebinju napravi fontana, “izvor kao simbol života koji pobeđuje smrt, pored kojeg bi, negde, na nekom kamenu, sedeo Srđo, onako, sa blagim osmehom, kao da želi da zagrli i pozdravi svakoga ko tuda prođe”.
„Treba i Trebinju tako nešto, da se izdigne kao grad dobrih, finih ljudi. Bilo bi lepo da se neuređeni deo obale Trebišnjice, sa desne strane do Kamenog mosta spoji sa Bokićevom galerijom, da se napravi jedan park u koji bi ljudi rado svratili i gde bi se našlo dostojno mesto za simbol koji bi nosio Srđanovo ime. To je neki moj, unutrašnji osećaj… Mislim da će i odgovorni i nadležni u Trebinju to razumeti, uvažiti i poštovati”, kaže Rade.
Svi Srđanovi prijatelji i danas govore sa setom o momku koji je svojevremeno bio juniorski rekorder u plivanju i jedan od poznatijih amaterskih glumaca, cenjen i izvan Trebinja. Podsećaju da je „Srđan život izgubio braneći poznanika od sumanutih razbojnika i to u svom gradu”. Da apsurd bude veći - ispred vrata policijske stanice u gradu na Trebišnjici.
„Naravno da mi je drago što je Novi Sad odlučio da jednu ulicu pokloni Srđanu i na taj način pokaže da Srđanova žrtva nije bila uzaludna. Ipak, najvažnije je da momci i devojke, koji budu koračali tom ulicom, znaju kako je on izgubio život i da to bude svojevrsna poruka i nauk da u vremenu kad vlada nasilje i totalna dekadencija, postoje i ljudi koji su čvrsto na zemlji i za koje je čovek - čovek, ma kako se zvao i kom se bogu molio“, kaže Boro Bulajić, jedan od najbližih Srđanovih prijatelja.
I Zoran Zubčević-Džime, koji je detinjstvo i prvu mladost proveo sa Srđanom, oduševljen je gestom Novog Sada, ali smatra da bi ovaj primer trebalo da slede i gradovi u BiH, prtvenstveno Trebinje.
„Nadam se da će i Trebinje uskoro uraditi nešto slično, ali mislim da bi i Sarajevo, Banjaluka, Tuzla i još neki gradovi u BiH mogli uraditi nešto slično“, rekao je Džime.
[You must be registered and logged in to see this image.]„Uzdignute glave...“
„Znate, ja sam ipak nekako srećan u svojoj nesreći. Recimo, kad mi jedna studentkinja, Trebinjka kaže: Vi ste, čika Rade, učinili da mi Trebinjci idemo uzdignute glave”, kaže Srđanov otac Rade Aleksić.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Nov 13, 2008 8:59 am

Ukrali šest kilograma zlata


Blic - Pre sat i 9 minuta

KNJAŽEVAC - "Zlatara Majdanpek" u Knjaževcu opljačkana je pretprošle noći, a lopovi su iz sefa odneli oko šest kilograma zlatnog i srebrnog nakita vrednog više od sedam miliona dinara. Pljačkaši su slomili uložak na ulaznim vratima i brenerom isekli sef i pokupili sav nakit.

"Zlatara Majdanpek" je 20 metara udaljena od Opštinskog suda i oko 50 metara od zgrade policijske stanice, a nalazi se prekoputa kafića "Pagoto" koji radi do ponoći, pa se pretpostavlja da su pljačku izvršili profesionalci, a nezvanično su to potvrdili i u policiji jer kažu da su lopovi ostavili malo tragova.

U pitanju je više osoba koje su odlično organizovane. Vrata sefa, debljine 1,5 centimetara, presečena su stručno, u pravilnom krugu. Na ulaznim staklenim vratima nije bilo tragova provale, već je samo izvučen uložak. Niko nije primetio, i pored providnog izloga, da se odigrala pljačka, sve dok prodavačica ujutru nije došla na posao.


.. ma jok.. obavio moj dedo i njegov komsija.. :008yn9:
.. pa naravno da su to obavili profici.. ko bi se drugi usudio..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Nov 13, 2008 9:03 am

"Dejli telegraf": "Dženeral motors" na kolenima, sukob Obame i Buša


Politika

LONDON, VAŠINGTON - Američka autoindustrija, koja kao da je na izdisaju, bila je povod za neslaganje novoizabranog predsednika SAD Baraka Obame i odlazećeg šefa Bele kuće Džordža Buša.

Britanski "Dejli Telegraf", otkriva da su se aktuelni i budući predsednik SAD tokom sastanka u ponedeljak sukobili oko pružanja pomoći američkoj automobilskoj industriji koja je u kolapsu.

Obama je, kako piše list, pozvao Buša da iz nedavno dogovorenog paketa finansijske pomoći teškog 700 milijardi dolara, dvadeset pet milijardi izdvoji za hitnu podršku posrnulim američkim automobilskim gigantima.

Ideja, međutim, nije naišla na dobar prijem kod trenutnog stanara u Beloj kući koji nije voljan da sredstva iz dolarskog paketa za spasavanje troši na bilo šta drugo sem na prvobitno planirane korisnike, banke i finansijsku institucije.

Londonski "Tajms" takođe upozorava da je američka automobilska industrija, kolos koji je osiono dominirao svetom tokom dobrog dela 20. veka, već neko vreme na kolenima, a da danas, "taj džin prostrt u prašini prosi za pomoć od političkih gospodara, i starih i novih".

Vrednost akcija Dženeral Motorsa pala je ispod nivoa iz 1946. godine i banke procenjuju da bi uskoro mogle da postanu potpuno bezvredne, navodi "Tajms".
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Nov 13, 2008 9:06 am

Gorivo još jeftinije

Politika

Na benzinskim pumpama u Srbiji gorivo bi tokom vikenda moglo da se prodaje po cenama nižim u proseku za oko 1,80 dinara budući da su se zbog pada cene sirove nafte na svetskoj berzi za to stekli uslovi, potvrđeno je juče u Ministarstvu energetike.

Ministarstvo će na osnovu današnjeg preseka kretanja cene sirove nafte i rasta kursa dolara za poslednjih 15 dana precizirati za koliko će tačno pojeftiniti pojedini derivati, ali je izvesno da će vozači gorivo točiti jeftinije nego do sada.

Posle očekivanog pojeftinjenja, litar benzina trebalo bi da košta oko 88 dinara, koliko je bio u avgustu 2007. godine. Slična je situacija i sa dizel-gorivima. D2 u ovom času košta oko 72 dinara, po koliko se točio lane u julu.

I dok vozači s jedne strane trljaju ruke, jer je gorivo za poslednja dva i po meseca pojeftinilo bezmalo za 35 dinara, trgovci naftnim derivatima ozbiljno razmišljaju o promeni posla, jer uz ovako nisku cenu crnog zlata i uz stalni skok kursa dolara, nemaju, kažu, računa da rade.

Sve prognoze idu u prilog tome da će vrednost nafte nastaviti da pada i narednih dana. Od četvrtog novembra do juče uralska nafta, koja se prerađuje u NIS-ovim rafinerijama, pojeftinila je u proseku za 11 dolara, sa 63 na 52 dolara. Inače, od avgusta do danas cena uralske nafte pala je za oko 100 dolara. Najskuplja je bila početkom avgusta, kada se barel na berzi prodavao po 147 dolara.

Najnovija procena ruskog ministarstva finansija polazi od tržišne realnosti i najsvežijih procena energetskih stručnjaka, koji predviđaju da će se sadašnja cena za barel nafte, od nešto više od 60 dolara, dogodine smanjiti za oko 15 odsto, upozorio je Aleksej Kudrin.

Vozačima u Srbiji ide naruku i činjenica da Vlada Srbije još nije na dnevni red stavila povećanje akciza u cenu goriva. Jer ako bi do povećanja akcize došlo, gorivo ne bi pojeftinilo.

U Ministarstvu finansija potvrdili su da se izmena akciza neće ni danas naći na dnevnom redu sednice vlade.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Nov 13, 2008 9:13 am

Amfilohije ustuknuo pred stavom većine

Blic

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije bio je glavni inicijator da se patrijarhu Pavlu na potpis odnese tekst molbe da bude razrešen dužnosti i prvi koji je u utorak ujutru odustao od ideje da se Sabor proglasi za izborni i da se izabere novi patrijarh. Nakon bojkota jutarnje liturgije shvatio je da nema većinu koja bi ga izglasala za jednog od tri kandidata od kojih se izvlači ime novog patrijarha, kaže za "Blic" jedan vladika koji je zahtevao anonimnost. Vladika kaže da je mitropolit Amfilohije na kraju prvog dana zasedanja Sabora poručio starijim vladikama da bi "trebalo da časte" jer je pobedila njihova opcija. Odgovoreno mu je: "Visokopreosvešteni, nije pobedila opcija, već nebo i Sveti duh!"

Zvaničnim saopštenjem SPC da je Sabor odlučio da zamoli patrijarha Pavla da, i pored zdravstvenog stanja i fizičke nemoći, ostane na čelu SPC, stavljena je za sada tačka na sukob vladika oko toga da li treba birati novog patrijarha jer aktuelni ne može da vodi Crkvu "kao što telo ne funkcioniše bez glave". Međutim, ovoj odluci prethodila je celodnevna burna saborska rasprava u kojoj su prednjačile starije i konzervativnije vladike koje su se protivile da se Sabor proglasi za izborni. Vladike koje su smatrale da Crkvi treba novi poglavar nisu se isticale, a kako tvrde izvori "Blica" iz Patrijaršije, posebno je bila uočiljiva povučenost mitropolita Amfilohija, od koga se očekivalo da zasedanju da osnovni ton i dovede vladike do odluke o proglašenju izbornog Sabora. Jedan od vladika kaže da je mitropolit bio obeshrabren činjenicom da je, umesto 45 vladika na svetu arhijerejsku liturgiju došlo svega 18 arhijereja, kao i da se zbog toga odustalo od prethodno usaglašenog scenarija da se i priziv Duha svetoga obavi u Sabornoj crkvi.

Prema priči nekoliko vladika, na početku zasedanja arhijereji su insistirali da ih Sinod uveri u autentičnost molbe patrijarha Pavla o povlačenju sa trona SPC. Taj dokument im je pročitan i pružen na uvid. Bilo je očigledno, tvrde vladike, da je pismo napisao Sinod, a da ga je patrijarh samo potpisao.

Episkop kanadski Georgije kaže za "Blic" da je evidentno, kao što im je i pojašnjeno, da je pismo sastavio Sinod.

Opširnije u izdanju za četvrtak, 13. novembar 2008.



.. ovo se zove borba za vlast... tek cemo, na zalost, biti svedoci njihovih svadja!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Nov 13, 2008 9:20 am

Spasavao decu pa dobio otkaz

Blic - Sreda, 12. novembar 2008.

Srđan Baralić KRAGUJEVAC - Vozač minibusa Srđan Baralić (33), koji je u subotu uveče doživeo udes kod Velike Plane, u kome je povređeno osam putnika od kojih petoro dece, juče je dobio otkaz u preduzeću "Autosaobraćaj" zato što je, "van radnog vremena otišao da vozi decu na takmičenje u karateu".

Baralić, koji nije kriv za saobraćajnu nesreću, radi u "Autosaobraćaju" 12 godina kao vozač autobusa u gradskom prevozu i prima platu od 16.000 dinara, i od nje izdržava sebe i nezaposlenu ženu koja je u devetom mesecu trudnoće.

- Vozio sam minibus, i kada smo se vraćali doživeo sam udes. Udario nas je kombi koji nas je preticao. Sleteli smo sa kolovoza, i prevrtali se nekoliko puta. Četrnaestoro dece je ispalo iz vozila, bilo je dima, prašine... Meni je povređena ruka, noga, ugruvao sam leđa. Izašao sam i vadio mališane na sigurno, i pozvao Hitnu pomoć. Hvala bogu, svi su živi i ako je bilo teško povređenih. Sa njima sam otišao u bolnicu. Niko iz firme za koju radim me nije pozvao da pita kako sam i da li sam živ, treba li mi nešto - kaže Baralić.

Kako je utvrdila policija, Srđan Baralić je vozio minibus po svim propisima, a u momentu kada se dogodila saobraćajna nesreća brzina je bila 75 kilometara na sat. U sindikatu "Autosaobraćaju" tvrde da je otkaz Baraliću osveta zato što on i njegova majka nisu poklonili akcije bivšem direktoru, a sadašnjem savetniku direktora Draganu Popovskom.



.. strasno!
.. nepravda!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Nov 13, 2008 9:23 am

Uzela si mi reč iz usta ....mantijaši se ne libe ničega , čak ni svilenog gajtana izmedju sebe....Ako postojo Bog, bar polovina Sinoda će u paklu goreti, a da sam vernik SPC , nikada vise ne bih usao ni u jedan hram FARISEJI pokvareni....da ih ne imenujem redom, već vise puta jesam :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 14, 2008 12:10 pm


Žena se razvela od muža zbog afere u igrici "Second life"


Блиц

Romansa je virtuelna, ali ponašanje lika Dejvida Polarda u onlajn igrici "Second life" koštalo ga je njegovog braka, piše The Independent.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 14, 2008 12:12 pm

Zimonjić i Nestor ostvarili i treću pobedu

Блиц

U trećem kolu "Zlatne grupe" Masters turnira u Šangaju srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor savladali su danas indijsko-češki par Leander Paes/Lukaš Dluhi sa 6-1, 6-4 i osvojili prvo mesto u grupi sa sve tri pobede.

Zimonjić i Nestor obezbedili su plasman u polufinale Mastersa još pre dva dana, a sutra će njihovi protivnici za ulazak u završni meč turnira biti Urugvajac Pablo Kuevas i peruanski teniser Luis Orna koji su zauzeli drugo mesto u "Crvenoj grupi".
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 14, 2008 12:13 pm

Biskupi traže od Obame da odustane od legalizacije abortusa

Блиц

Američki katolički biskupi zatražli su od novoizabranog predsednika SAD Baraka Obamu da ne dozvoli da se usvoji "demonski" zakon koji bi, kako oni kažu, deregulisao "industriju abortusa".
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 14, 2008 12:16 pm

у калифорнији организована највећа симулација земљотреса


Политика

ЛОС АНЂЕЛЕС - Милиони становника Калифорније учествовали су у највећој симулацији земљотреса која је икада организована у САД, у оквиру вежби чији је циљ да провери припремљеност становника те државе која од свих америчких држава има највећи ризик од сеизмичких потреса.

Лажни потрес је изведен око 10 сати по локалном времену у Јужној Калифорнији, и у том тренутку око 5,2 милиона ђака, студената, радника у бројним фабрикама и фирмама бацило се под сто како би се заштитили.

У читавој зони где су извођене вежбе, ватрогасне екипе, полиција и екипе хитне помоћи интервенисале су током читавог јутра.

Под називом "Велики потрес у Јужној Калифорнији" вежба је имитирала снажан земљотрес на пукотини Сан Андреас, највећој од око 300 колико их има у тој области. У потресу јачине 7,8 степени наводно је погинуло 1.800 људи, повређено их је 53.000 и уништено је 1.500 здања.

Према наводима Америчког института за геофизику такав земљотрес би тресао зграде у Лос Анђелесу 55 секунди. Земљотрес који је ту област погодио 1994. године када су погинуле 72 особе, био је јачине шест степени и трајао је седам секунди.

Геолози процењују са 99 одсто сигурности могућност да се заиста у наредних 30 година и догоди земљотрес такве јачине који би довео до разарања области са 22 милиона становника.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 14, 2008 1:40 pm

Kazne lekarima koji su odbili porodilju u komi


Svetlanu Vučković, majku devetoro dece, lekari su sa teškim povredama
glave, povredom temporalne i potiljačne kosti, prelomom rebara i posle
obavljenog carskog reza za dva dana tri puta prevozili u komatoznom
stanju na relaciji požarevačka bolnica - beogradski Urgentni centar.
Anesteziolog iz Požarevca dr Nevenka Selaković, koja je s Slavicom bila
u sanitetskom vozilu, tvrdi da u Beogradu nije bilo slobodnih aparata
za disanje pa je pacijentkinja vraćena u njihovu bolnicu. Međutim, dr
Branko Đurović, načelnik neurohirurgije u Urgentnom centru, kaže da su
pacijentkinju vratili u Požarevac jer je neurološka ekipa procenila da
nema potrebe za operacijom, ali da je u bolnici bilo mesta.
- Biće sprovedena interna kontrola u Urgentnom centru da bi saznali sve
pojedinosti. Utvrdićemo ko su odgovorni lekari i oni će biti kažnjeni.
Po zakonu, prva mera je suspenzija sa posla od tri dana. Nakon toga,
više instance moraju da daju svoje viđenje, a u ovom slučaju su to
Ministarstvo zdravlja i Lekarska komora. Tada sankcije mogu biti i veće
- objašnjava dr Bajec.
U Kliničkom centru već je i formiran stručni tim koji treba da izvrše
unutrašnji nadzor. Njega čine dr Branko Đurović, načelnik
neurohirurgije, dr Dragoslava Marković, načelnica prijemno trijažne
službe, i dr Dragan Vučović, direktor Instituta za anesteziologiju i
reanimaciju. Oni imaju rok od tri dana da predaju izveštaj direktorima
Kliničkog i Urgentnog centra.
- Zdravstveno stanje Svetlane Vučković je bolje nego prethodnih dana.
Povrede koje je zadobila u saobraćajnoj nesreći opasne su po život, ali
se polako oporavlja - kaže dr Đurović.
Da odgovorni lekari moraju da se kazne smatra i predsednik Etičkog
komiteta dr Marko Kontić i navodi da po protokolu nisu smeli da vrate
bolesnicu.
- Takvi pacijenti moraju da se hospitalizuju. Transport nikako ne
dolazi u obzir jer se zdravstveno stanje pacijenta može pogoršati -
objašnjava dr Kontić.
On kaže da kao „stari hirurg” nikada ne bi dozvolio tako nešto, ali da
razume opravdanje kolega iz Urgentnog - problem prebukiranosti ove
ustanove.
- Zdravstveni sistem je organizovan tako da se cela Srbija leči u
Beogradu. U normalnom sistemu svaka lokalna jedinica bi trebalo da ima
sve, a ne ovako da se pacijenti maltretiraju - konstatuje dr Kontić.
Prema saznanjima „Blica”, i zdravstvena inspekcija Ministarstva
zdravlja će ispitati ovaj slučaj. U teškoj saobraćajnoj nesreći
povređena su i troje Svetlanine dece – Emina, Radomir i Aleksa.
Devojčica je zadobila povrede lobanje, nagnječenje mozga i prelom desne
podlaktice. Ona je hospitalizovana u Univerzitetskoj dečjoj klinici u
Tiršovoj.
- Stanje joj je bolje, više nije u životnoj opasnosti - kaže dr Miljan Mihajlović, neurohirurg u Tiršovoj koji leči devojčicu.
Prema nezvaničnim informacijama, tek rođena beba, koja je smeštena u
Institutu za neonatalogiju, stabilno je i nalazi se u inkubatoru.
Dečaci Radomir Vučković (11) i njegov godinu dana mlađi brat Aleksa su
dobro i već danas bi mogli da napuste požarevačku bolnicu, gde su u
utorak smešteni posle saobraćajne nesreće u kojoj je najteže povrede
zadobila njihova majka Svetlana.
- Svi u bolnici bili smo angažovani na prijemu povređenih. Prijemna i
rendgen služba, intenzivna nega. Skener glave povređene žene, koja je
bila u nesvesnom stanju, pokazao je da ima prelom baze lobanje i
kontuziju mozga. Sumnjali smo da ima povrede stomaka, ali kada smo je
otvorili bili smo iznenađeni jer nismo očekivali da je trudna. Ekipi su
se tada pridružili i ginekolozi-akušeri - kaže za „Blic” dr Srećko
Bosić, načelnik hirurgije u požarevačkoj bolnici.
U takvim, rizičnim slučajevima, prvo se spasava majka, pa beba. Ekipa
požarevčake bolnice dok je Svetlani radila carski rez nije znala da li
će ona preživeti.
- Beba je bila živa i odmah je upućena u Institut za neonatologiju.
Bilo je stresno za sve. Takav slučaj nisam imao u svojoj
dvadesetogodišnjoj praksi, ali uradili smo ono što smo morali - kaže dr
Bosić.
A u Smederevu je za danas pomereno saslušanje Valisa Joanisa protiv
koga je podneta krivična prijava za izazivanje saobraćajne nesreće.
Istražni sudija Dragan Rogan potvrdio je za „Blic” da je Joanis juče
nije saslušan jer nije obezbeđen prevodilac.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyUto Nov 25, 2008 11:16 am

DRAMA U KLINIČKOM CENTRU SRBIJE

Ubio medicinsku sestru u bolnici

Autor: A. Ž. A. | Foto:V. Lalić | 25.11.2008. - 07:50
[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Čula su se tri praska i krici iz hodnika. Nekoliko nas potrčalo je ka tom mestu. Čoveka sitnije građe držalo je obezbeđenje, a nekoliko metara dalje ležala je žena u lokvi krvi - priča u šoku pacijentkinja koja se juče u 11 časova našla u Kliničkom centru Srbije, gde je medicinsku sestru Nataliju Marković (54) ubio bivši suprug Dragoljub Božinović (61).

Božinović se posle zločina predao radnicima obezbeđenja bolnice, dok je medicinsko osoblje trčalo da ukaže pomoć ranjenoj koleginici, ali i šokiranim pacijentima koji su čekali na pregled u hodniku neurohirurške ambulante. Teško povređenu Nataliju, kojoj je Božinović ispalio tri hica u grudi i vrat, kolege su odnele u reanimacionu salu, ali je ona uprkos njihovim naporima ubrzo preminula.
Kako „Blic” saznaje, Božinović je juče ujutro telefonom pozvao bivšu suprugu. Ubrzo je došao u Klinički centar, popeo se na drugi sprat do neurohirurške ambulante Poliklinike, gde je na prijemnom šalteru Natalija Marković radila s koleginicom. Čim je ugledala bivšeg supruga, ona je ustala, izašla iza pulta i stala sa Božinovićem dva, tri metra dalje. U holu je bilo nekoliko pacijenata koji su čekali na pregled.
- On je prišao nesrećnoj ženi kao da hoće da je zagrli. Počela je prepirka, ali nisu vikali jedno na drugo. Iz džepa je izvadio pištolj i pucao u nju. Pomislila sam da je neko uneo petarde i bacio ih, ali tada sam čula vrištanje. Kada sam videla nepomičnu ženu i pištolj na podu, ostala sam bez glasa. Još se tresem - priča jedna pacijentkinja.
U međuvremenu patrola policije koja dežura u KC došla je na mesto zločina, stavila lisice Dragoljubu Božinoviću i pozvala kolege iz Odeljenja za uviđaj. Tada je pozlilo i Natalijinoj koleginici koja je s njom radila za šalterom.
- Prebledela je, počela je da se trese, pa su je sestre odvele do ordinacije kako bi je smirile - pričaju očevici.
Za to vreme Dragoljub Božinović je mirno stajao u hodniku, nekoliko metara od mesta na kojem je ispalio smrtonosne hice u bivšu suprugu. Na rukama je imao lisice, držao ih je iza leđa, ćutao i gledao u zid. Povremeno bi okrenuo glavu i pogledao ka policajcima koji su obavljali uviđaj. Kako saznajemo, kada su ga policajci pitali da li zna šta je uradio, rekao je da se „ne seća koliko je puta pucao u Nataliju”.
- Jadna Natalija. Kada je došla na posao, ponašala se uobičajeno. Svratila je do nas, pozvala nas na čast - kolače, jer je slavila Aranđelovdan - kaže jedna koleginica.
Natalija je, kaže ova medicinska sestra, živela u centru grada, sa drugim suprugom Milošem. Bila je pouzdan radnik i dobra koleginica. I ranije je imala problema sa bivšim mužem, ali i sa sinom, koji je ostao s ocem, jer su stalno tražili novac.
- Pre nekoliko dana došao je njen sin i svađali su se. Tražio je novac. Rekao joj je da proda stan i da mu da novac. Zašto su mu bile potrebne pare, to ne znam, ona nije pričala o tome. Razvela se pre deset godina, ima sina. Šta je kome pripalo posle razvoda, Natalija nije pričala. Bivši muž je pre nekoliko godina pokušavao da se pomiri s njom, nagovarao ju je da mu se vrati, ali nije htela - priča ova medicinska sestra i dodaje da je čula da Natalija ima i dve ćerke, ali ne zna iz kog braka. Takođe se u KC pričalo da je Natalija pre nekoliko godina kupila stan na Vračaru, pa pretpostavlja da ju je sin nagovarao da ga proda i da mu da novac.
Dragoljub Božinović je u 12.45 izveden iz hodnika u kome je ispalio smrtonosne hice u bivšu suprugu i odvezen je u policijski pritvor. Kako saznajemo, za pištolj iz koga je pucao u Nataliju imao je dozvolu za posedovanje. Posle policijskog pritvora Božinović će biti priveden istražnom sudiji.

Milosavljević: Ubistvo medicinske sestre porodična drama
Ministarstvo zdravlja Srbije pokrenulo je inicijativu da se napad na zdravstvenog radnika u toku rada u zdravstvenoj ustanovi tretira kao posebno teško krivično delo, izjavio je resorni ministar Tomica Milosavljević.
Milosavljević je za RTS rekao da je ta inicijativa u proceduri u Ministarstvu pravde i dodao da se protivi predlozima da zdravstveni radnici dobiju status službenih lica.
On je ocenio da je ubistvo medicinske sestre na Kliničkom centru Srbije u Beogradu „poslednji čin jedne porodične drame” koji se sticajem okolnosti dogodio u zdravstvenoj ustanovi.
„Ženu je na radnom mestu ubio bivši suprug i to je porodična drama. Ona je izgubila život zbog toga što je u svojoj porodici imala dramu koja se završila ubistvom i da je bila službeno lice to je ne bi spasilo”, kazao je on.
Milosavljević je kazao da bi ako lekari dobiju status službenih lica, svi oni koji rade sa ljudima trebalo da dobiju taj status.
Po njegovim rečima, četvrtina nasilja u svetu se događa u zdravstvenim ustanovama.
On je kazao da se problem nasilja ne može sprečiti uvođenjem detektora za metal u bolnice, jer bi se one tako pretvorile u zatvor ili kasarnu.
Bajec: Radimo u opasnim uslovima
- Ovaj nemili događaj ukazuje na opasnost u kojoj radi medicinsko osoblje. Na poslu se susrećemo sa različitim ljudima, pijanim, i ne znamo kako ko može da reaguje. Tražili smo da na radnom mestu budemo tretirani kao službena lica, a ne kao da radimo u samoposluzi - rekao je juče dr Đorđe Bajec, direktor Kliničkog centra Srbije.
Direktor Bajec pohvalio je obezbeđenje KC koje je, kako je naveo, „brzo reagovalo i razoružalo čoveka koji je pucao”.
- Nigde u svetu u medicinskim ustanovama nema kontradiverzionih vrata da bi se kontrolisalo ko šta unosi. Prosto je nemoguće to i sprovesti. Naše obezbeđenje, ukoliko primeti neki paket, prekontroliše ga - objasnio je Bajec.
On je napomenuo da sto radnika brine o bezbednosti KC, a da samo Urgentni centar dnevno poseti 800 pacijenata, od kojih svakog desetog zadrže na lečenju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyUto Nov 25, 2008 11:27 am

Ovo je strasno, nemogu da definisem ovog coveka??
Zaista neznam sta je to sto ga je navelo na ovako strasan zlocin??
Postoji razvod, i to bi trebalo da resi neslaganje izmedju njih, ali kako vidimo neko ne moze da podnese ni to, i resava na ovakav nacin..
To je posesivnost, ljubomora, i sebicnost...
Njegova ili nichija!!!
Strasno!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyUto Nov 25, 2008 11:34 am

To je ko zna koji slučaj u Bgd , a i šire , gde su akteri sredovečni, obični ljudi. razlog je očaj, nemogućnost "kretanja iz početka", a i još važniji-velika koncentracija oružja medju gradjanima Ako ti oružje nije pri ruci, ima vremena da se razmisli ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 3:52 pm

Otkrivena nova vrsta virusa ebole


Grupa američkih i ugandskih lekara identifikovala je novu vrstu virusa ebole koja je lane izazvala smrt 37 osoba u Ugandi. Broj za sada poznatih različitih vrsta virusa ebole se, s ovim novim otkrićem, povećao na pet, prenele su svetske agencije.

Nova vrsta virusa dobila je naziv Bundibugjo ebola. Zaraza ebolom je izbila novembra 2007. godine u ugandskim oblastima Bundibugjo i Kikjo, a više od trećine pacijenata zaraženih vrstom virusa ebole koja je sada otkrivena je preminulo, naveli su američki i uganski istraživači, čiji su radovi objavljeni u američkom naučnom časopisu "Plos patodžins".

Ebola je hemoragična groznica (praćena krvarenjem) koja je često smrtonosna po ljude. Prvi simptomi su obično povišena telesna temperatura, iscrpljenost, vrtoglavica i dijareja, kao i bolovi u mišićima.

Protiv ebole za sada ne postoji nikakva vakcina, niti delotvoran lek, tako da je jedini način izolacija bolesnika i obezbeđenje zdravstvenom osoblju zaštitnih sredstava.

Tanjug


.. samo se sigraju sa virusima... hmmm.. :evil:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 3:57 pm

Ukinut pritvor Naseru Oriću


Tanjug

Vanraspravno veće Kantonalnog suda u Sarajevu ukinulo je pritvor Naseru Oriću, optuženom za iznudu i ilegalno posedovanje oružja i eksploziva, javili su danas sarajevski mediji. Ovu odluku donelo je juče Vanraspravno veće, uz obrazloženje da više ne postoje razlozi za primenu mere pritvora protiv Orića, bivšeg komandanta bošnjačkih snaga u Srebenici.


.. hmm.. bez komentara..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 4:00 pm

Umrla najstarija žena na svetu

Tanjug

LOS ANÐELES - Amerikanka Edna Parker, koja je važila za najstariju ženu na svetu, umrla je u sredu u staračkom domu u Šelbivilu, u saveznoj državi Indijani, saopštio je njen praunuk. Imala je 115 godina i 220 dana. Edna je rođena 20. aprila 1893. u Indijani. Upisana je u Ginisovu knjigu rekroda 2007. posle smrti Jone Minagave iz Japana koja je bila četiri meseca starija od nje.Najstarija žena na svetu je sada Marija de Hesus, rođena 10. septembra 1893. u Portugalu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Nov 29, 2008 8:36 am

Opasna obala Dunava

U plićaku nađeno devet bombi

Autor: S. Pualić-Špero | 27.11.2008. - 11:09

[You must be registered and logged in to see this image.]Mesto na kome je otkriven džak sa
bombama
APATIN - Pola kilometra nizvodno od Apatina, ribolovci i specijalci iz policije, pronašli su devet bombi. U rejonu Mali liman, na mestu gde se voda zbog niskog vodostaja povukla, ribolovci su u pesku otkrili dve ručne bombe. Potom su na tom mestu specijalci kancelarije za vanredne situacije Apatin, pri Ministarstvu odbrane, pronašli još sedam bombi, koje su se nalazile u jednom džaku.

Ribolovci i specijalci ukupno su pronašli šest defanzivnih i tri ofanzivne bombe, koje je uništila specijalna ekipa Ministarstva odbrane iz Beograda. Pretpostavlja se da je bombe u vodu bacila osoba koja je želela da ih se otarasi, a deo su ubojnih sredstava iz poslednjeg rata. Bacajući opasan eksplozivni materijal u vodu nepoznati pojedinac je ugrozio mnoge osobe, navode u apatinskoj kancelariji za vanredne situacije.
Ribolovci su primetili dve bombe, koje u plićaku delimično bile prekrivene peskom. Mesto je obeleženo i pozvani su stručnjaci za njihovo odstranjivanje, ali prilikom intervencije reka je nadošla i bombe su se našle 15 centimetara ispod vode.
- To je specijalcima otežalo vađenje i pretraživanje dna reke. Ali, akcija uspešno izvedena jer je posle detaljne pretrage nađen džak sa još sedam ručnih bombi. Kompletna akcija je izvedena uz maksimalne mere bezbednosti i prisustvo pripadnika policije, vatrogasne jedinice i lekarske službe - rekao je Milorad Bujić, šef kancelarije za vanredne situacije u Apatinu.
Ovo nije prvi slučaj da se na obalama Dunava i u kanalima za navodnjavanje nađu bombe i druga ubojna sredstva. Osobe koje poslovno, ili kao rekreativci dolaze na reku, policija je pozvala da prijave sve sumnjive predmete njihovoj ispostavi, ili Centru za obaveštavanje.
Građane koji imaju sakriveno naoružanje i ubojna sredstva, policija poziva da te predmete prijave, bez posledica i sankcija.
Prošle godine stručnjaci su na području Apatina tri puta uklanjali nađeno naoružanje i eksplozivne predmete. Pritom je uništeno 45 ručnih bombi, četiri raketna bacača „zolja“ i više metaka raznih kalibara. Ove godine, u četiri intervencije, uništeno je 15 ručnih bombi i tri „zolje“.

Raketni bacač u mulju

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim u Dunavu, naoružanje i eksplozivne naprave su pronađene u kanalu kod Šinteraja i u uličnom kanalu u ulici Vuka Karadžića u Prigrevici. Prilikom izmuljivanja kanala kod Šinteraja, pronađen je raketni bacač, a u Prigrevici bomba iz Drugog svetskog rata.


ps Ovo što ovde piše, je više nego smešno , mislim da ne postoji grad u Vojvodini gde je koncentrisano više naoružanja i eksplozivnih materija .Odziv u ratove je bio 98% u mojoj opštini, a bile su aktivne i sve moguće paravojne formacije. Količina oružja koja se predala, je više nego smešna .To oružje je bilo i uzrok više tragedija i kriminalnih radnji u proteklih 15 godina-i dalje se ništa ne preduzima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 01, 2008 9:14 am


Sida usmrtila 30 miliona ljudi



Politika

Svetski dan borbe protiv side, koji se u našoj zemlji ove godine obeležava pod sloganom "Moj izbor - koristim kondom i prihvatam osobe drugačije od sebe" prilika je da se podsetimo da je virusom ove opake bolesti zaraženo više od trideset miliona ljudi na planeti, da je samo u toku prošle godine zabeleženo 2,7 miliona novih slučajeva zaraze, a da je "bolest koja se dešava nekom drugom" odnela dva miliona života tokom 2007. godine.

Od kada je 1981. godine uneta u leksikon infektivnih oboljenja, sida je usmrtila više od 30 miliona ljudi na planeti, što ovu bolest čini najdestruktivnijom u pisanoj istoriji čovečanstva. Pogled na epidemiološki globus čovečanstva otkriva da su zemlje bivšeg SSSR-a označene kao novi epicentri evropske epidemije - 90 odsto svih inficiranih u ovom regionu živi u Rusiji i Ukrajini.

Lice side postaje sve mlađe, metaforično upozoravaju epidemiolozi i u prilog ovoj tezi navode podatak da 45 odsto svih novoinficiranih osoba na planeti pripadaju starosnoj kategoriji od 15 do 24 godine. Epidemiolozi istovremeno upozoravaju da svetska pandemija side sve više dobija obrise feminizacije i da žene čine polovinu svih osoba zaraženih virusom HIV-a. A činjenica da je jedino sredstvo zaštite protiv side - i bukvalno i metaforično rečeno u rukama muškaraca, žene čini više nego neravnopravnim protivnikom u borbi protiv biološki najsavršenijeg virusa.Šta karakteriše epidemiju side u našoj zemlji?

Dr Danijela Simić, epidemiolog sa Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", ističe da je poslednjih godina nezaštićeni seksualni odnos postao dominantan način prenošenja virusa side - zdravstveni grafikoni beleže pad novoinficiranih intravenskih korisnika droge i izraziti porast broja obolelih među homoseksualcima i heteroseksualcima.

"Od 74 novoinficirane osobe u 2007. godini, polovina njih dobila je virus side u homoseksualnom odnosu, trećina njih zarazila se u heteroseksualnoj vezi, a 15 odsto su intravenski narkomani. Ono što nas posebno zabrinjava jeste činjenica da je svaki peti muškarac koji je u poslednjih godinu dana imao seks sa muškarcem istovremeno bio u intimnom odnosu i sa ženom i da je tek svaki drugi koristio kondom - a to je iz vizure epidemiologa, sinonim za igranje ruskog ruleta u kome se, umesto metka, dobija HIV virus. Ipak, ni u jednoj prepoznatoj rizičnoj grupi zastupljenost HIV pozitivnih osoba ne prelazi pet odsto - što Srbiju svrstava u zemlje sa niskom stopom obolelih od side", ističe dr Simić.

U toku prvih šest meseci ove godine u Srbiji je dijagnostikovano 55 novoinficiranih osoba, muškarci su ti koji tri puta češće primaju virus side, a osam osoba umrlo je od ove bolesti. Od početka epidemije 1985. godine, do kraja prošle godine, u Srbiji je 2.193 osoba zaraženo virusom HIV-a, 1.395 osoba je obolelo, a 920 njih je umrlo od side. Najveći broj HIV pozitivnih osoba registrovan je u uzrastu od 15 do 39 godina, a broj inficiranih, obolelih i umrlih muškaraca je trostruko veći u odnosu na žene", kaže dr Danijela Simić.

Karlo Boras, direktor Omladine Jugoslovenske asocijacije za borbu protiv side, upozorava da je broj testiranih osoba u odnosu na broj stanovnika u Srbiji veoma nizak i da homoseksualci postaju populacijau kojoj se "koncentriše" epidemija side.

"Važan razlog zbog kojeg je epidemija uzela maha u populaciji homoseksualaca jeste napredak u terapiji side. Naime, sida je danas postala hronična bolest, koja uz pravilnu terapiju ne mora da skrati život zaražene osobe. Zbog toga je u populaciji mladih homoseksualaca počeo da dominira stav tipa "Pa šta i ako se zarazim, produžiću sebi život uz pomoć samo jedne pilule dnevno". Nažalost, iako je ova populacija bila jedna od prvih koja je naučila kako da se zaštiti, danas ona postaje jedna od "najopuštenijih" kada je u pitanju inficiranje virusom HIV-a", upozorava Karlo Boras.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 01, 2008 9:15 am

Rođena prva HIV pozitivna beba



Ove godine u Subotici je rođena prva beba zaražena virusom HIV-a otkako se prisustvo ove teške bolesti prati u Vojvodini, saopštila je dr Gordana Krtinić, načelnik Centra za za kontrolu i prevenciju bolesti zavisnosti u Zavodu za javno zdravlje.

Ovo je prvi vertikalni prenos infekcije sa majke na dete, a dr Krtinić kaže da je beba mlađa od godinu dana i da je u pitanju bila nekontrolisana trudnoća, i da je ovaj slučaj pokazatelj kolika je važnost redovnog testiranja osoba koje spadaju u rizičnu grupu.

Ove godine osim majke i bebe, u Subotici je ovaj virus registrovan i kod tri odrasla muškarca, a dr Krtinić je navela da zbog niske stope testiranja koja je ispod pet odsto ne može da se govori o dobrom poznavanju epidemiološke situacije u zemlji. Prema poznatim podacima u Subotici u 90 odsto slučajeva infekcija se prenosi homo i biseksualnim odnosom, naročito među muškom populacijom. Za razliku od pre decenije kada su infekcijom najviše bili pogođeni uživaoci droga, poslednjih godina Zavod za javno zdravlje beleži porast prenosa infekcija seksualnim putem.

Povodom 1. decembra, Dana borbe protiv ove infekcije, u Zavodu za javno zdravlje, Studentskoj ambulanti Doma zdravlja i u Opštoj bolnici biće organizovano besplatno testiranje.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 01, 2008 9:16 am

O prevenciji side na Trgu Republike

Povodom 1. decembra, Svetskog dana borbe protiv HIV infekcije i side, danas je na Trgu Republike u Beogradu organizovana podela informativno-edukativnog materijala i kondoma, a postavljena je i bina na kojoj će mladi di-džejevi puštati muziku, saopštilo je juče Ministarstvo zdravlja Srbije.

Građani će imati priliku da se informišu o prevenciji i drugim aspektima koji prate virus HIV, ali i da se besplatno i anonimno testiraju.

Obeležavanje 1. decembra nizom aktivnosti organizovano je u još 16 gradova u Srbiji, uključujući Suboticu, Novi Sad, Kikindu, Zrenjanin, Pančevo, Sremsku Mitrovicu, Sombor, Kulu, Bački Petrovac, Sečanj, Irig, Žitište, Bačku Palanku, Crvenku, Rumu, Sremske Karlovce, Užice, Požarevac, Šabac, Kladovo, Boljevac, Kragujevac... Aktivnosti u tim gradovima obuhvataju predavanja, radionice, tribine, vršnjačku edukaciju, ulične manifestacije, dobrovoljno i poverljivo savetovanje i testiranje, predstave, seminare, projekcije edukativnih filmova, šetnje, naučne skupove, okrugle stolove i druge vrste javnih nastupa.

Tanjug
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 01, 2008 9:18 am

Rekorderi u poskupljenjima

Blic

Prema podacima Agencije za statistiku EU (Euros-tat), Srbija je evropski rekorder u poskupljenjima, a jedina zemlja koja je u poslednje tri godine zabeležila veći rast cena hrane jeste Letonija. Osim hrane, tokom 2008. znatno su poskupeli energenti i komunalne usluge, a za decembar nove cenovnike najavili su mnogi uvoznici i proizvođači robe široke potrošnje.

Najveći udar na budžet građana učinila su javna preduzeća, pre svih "Srbijagas" i "Telekom". Sa 60 odsto višom cenom gas je, od nekad najjeftinije, postao najskuplja varijanta za grejanje. A nakon poskupljenja telefonske pretplate za 170 i impulsa za 139 odsto, pozivi sa fiksnog telefona za mnoge će postati luksuz. Sa PDV-om minut razgovora u tzv. jakom saobraćaju (od 7 do 15 i od 17 do 21 čas) od 1. januara 2009. koštaće 0,72 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 01, 2008 9:19 am

Kobna tuča maloletnika


Blic

Nemanja Miljanić Pile (17), učenik PKB škole, pogođen je hicem iz pištolja u vrat u obračunu maloletnika 17. oktobra ispred stadiona "Sinđelić". Dva dana kasnije Miljanić je od zadobijenih povreda preminuo u Urgentnom centru, a beogradska policija raspisala je potragu za dvojicom sedamnaestogodišnjaka, M.J. i S.H.

Motiv obračuna maloletnika bila je obična rivalska svađa. Miljanić je u grupi bio sa još trojicom drugova, dok su na suprotnoj strani bila šestorica mladića, među kojima i osumnjičeni M.J. i S.H. Dečaci su se najpre posvađali, a zatim i potukli. U jednom momentu M.J. je izvadio pištolj, pucao u Miljanića, a zatim pobegao taksijem. Policija je istog dana identifikovala ostale učesnike tuče i privela ih na informativni razgovor. Roditelji nastradalog Miljanića, kome je dan posle ranjavanja bio rođendan, kažu da je on tog dana izašao iz kuće na poziv druga i da nije uzeo novac koji su mu ostavili da za rođendan počasti društvo. Očekivali su ga da se vrati kući. Umesto toga, pozvala ih je policija.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 01, 2008 9:22 am

Ruski hakeri izvršili sajber napad na Pentagon

Blic


U jednom od najžešćih sajberskih napada na mrežu američke vojske, kompjuterski hakeri, za koje se veruje da deluju iz Rusije, uspešno su prodrli u kompjuterski sistem Pentagona.


tongue
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyUto Dec 02, 2008 11:41 pm

Sin našeg najpoznatijeg tekstopisca, Marine Tucaković, Miloš Radulović, preminuo je danas u Beogradu. Nesreća se dogodila nešto posle 17 sati, kada se Miloš vratio iz grada, legao da spava i više se nije probudio! Telo Miloša Radulovića (24) prebačeno je na Institut za sudsku medicinu, gde bi trebalo da bude otkriven uzrok njegove smrti.


Miloš je mlađi sin Marine Tucaković i Fute Radulovića. Njihov stariji sin Milan (Laća) student je režije na BK univerzitetu, kao i reditelj spota za duetsku pesmu Cece Ražnatović i Olivera Mandića "Ljubav za vreme ističe".
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Dec 12, 2008 8:59 am

Gradonačelnik gledao divljanje navijača s prozora


Blic


NOVI SAD - Policije je juče privela 26 osoba zbog
izazivanja nereda u centru Novog Sada i drugih incidenata tokom
utakmice Vojvodina - Partizan. Divljanje na ulicama grada snimljeno je
policijskim kamerama i očekuje se da će svi učesnici biti
identifikovani i uhapšeni.
Do sada je osam
osoba privedeno zbog tuče na Trgu slobode i u Ulici Modene. Takođe, 18
navijača, od kojih šest maloletnika, privedeno je zbog incidenata na
stadionu. Navijači su pokušavali da unesu baklje i druga pirotehnička
sredstva na stadion, a partizanovci su polomili i 80 stolica. Policija
navodi da je protiv jedne osobe podneta krivična prijava zbog sumnje da
je pokušala da unese baklju na stadion, a protiv četvorice su podnete
prekršajne prijave. Dve osobe sudija za prekršaje osudio je na novčane
kazne od 30.000, odnosno 20.000 dinara.
U
centru grada tragovi divljana huligana uklonjeni su nekoliko časova
posle nereda, a zamenjena su i stakla na kafiću "Sistem" koji je
najgore prošao jer su kamenice letele ka pristalicama Partizana koje su
sedele u lokalu.
Posle nereda navijača, po
drugi put u centru za nekoliko meseci, oglasio se gradonačelnik Novog
Sada Igor Pavličić koji je pohvalio rad policije. On navodi da je, iako
je čak 600 policajaca i žandarma obezbeđivalo grad, grupa huligana
uspela da napravi incident u centru.
- I sam
sam s prozora Gradske kuće posmatrao divljanje. Video sam kako navijači
nasrću na policajce dok su ovi pokušavali da ih smire. Gađali su ih
kamenicama, palili baklje, a pojedini su skidali kaiševe i pokušavali
da tuku policajce. Zadovoljan sam reakcijom policije koja je bila
maksimalno suzdržana i samo privođenjem gledala da zaustavi nasilje, a
mogli su slobodno i da upotrebe vatreno oružje pošto su, prema mom
mišljenju, nasrtaji navijača i te kako ugrožavali njihove živote -
rekao je gradonačelnik.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPet Dec 12, 2008 9:15 am

Jelena peva pesmu Šimona Peresa


Blic



Mlada pop zvezda Jelena Tomašević nedavno je
otputovala u Jerusalim kako bi snimila singl i spot za pesmu mira
zajedno sa još dve evrovizijske zvezde - ovogodišnjim predstavnikom
Izraela Boazom Maudom i predstavnicom Jermenije Sirušo.

Jelena je u Izrael otišla na poziv svog kolege Boaza sa kojim se
sprijateljila za vreme "Evrosonga", koji je u maju održan u Beogradu, a
pravi kuriozitet je da je autor pesme niko drugi do predsednik Izraela
Šimon Peres. Pesma koja u sebi nosi poruku mira doživeće svoju svetsku
premijeru početkom naredne godine, a Jelena je s oduševljenjem
prihvatila da bude deo ovog trija.
- Velika mi
je čast da učestvujem u ovom projektu. Poslati poruku mira ovim putem
celom svetu je divan način, jer je muzika univerzalni jezik. Drago mi
je da sarađujem sa svim ovim ljudima i ovo je jedno veliko iskustvo -
kaže Jelena koja i pored obaveza oko snimanja spota stiže da upozna
istorijsko bogatstvo Jerusalima.
- Grad je
čaroban. Posetili smo Zid plača gde smo upisali naše želje. To je
poseban doživljaj. Moram da kažem da su nas ovde odlično dočekali i
prijem je bio na visokom nivou - priča Jelena.

Da podsetimo, mlada Jermenka Sirušo imala je na "Evroviziji" veoma
zapaženu pesmu "Qele, Qele" i važila je za jednog od favorita. Sirušo
je rođena u Jerevanu, a svoj prvi album objavila je sa samo 13 godina.
Na takmičenju u Beogradu osvojila je treće mesto, što je najbolji
plasman za Jermeniju od kada učestvuje na "Evrosongu". Boaz Mauda,
mladić anđeoskog glasa, predstavio se na "Pesmi Evrovozije" sa baladom
"The Fire In Your Eyes". Boaz je oduvek maštao o pevačkoj karijeri, a
želja mu se ispunila kada je pobedio u izraelskoj verziji "Pop idola".
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 15, 2008 8:24 am

irački novinar bacio cipele na buša




BAGDAD - Jedan irački novinar nazvao je danas
američkog predsednika Džordža Buša "psom" i gađao ga cipelama
, na
zajedničkoj konferenciji za novinare američkog predsednika i iračkog
premijera Nurija al- Malikija u Bagdadu.
Usred
konferencije,
novinar koji je sedeo u trećem redu je ustao i doviknuo
Bušu na arpaskom: "Ovo je oproštajni poljubac od iračkog naroda, psu!",
pre nego što je bacio cipele u njegovom pravcu.

Jedna, pa druga cipela, preletele su tik iznad Bušove glave, koji se sagao, i pogodile zid iza njega.
Maliki je, kada je poletela druga cipela, načinio gest kao da hoće da je uhvati.
Buš se zatim nasmešio kao da mu je neprijatno, a Maliki je izgledao napeto.
"To mi ne smeta", rekao je Buš, pozivajući prisutne da sednu, posle incidenta koji je izazvao pravu pometnju u sali.
Pripadnici
bezbednosnih službi hitro su skočili na novinara, koji se borio i vikao
i izvukli ga iz kancelarije iračkog premijera, gde je konferencija
držana, javile su agencije.
Drugi irački novinari izvinili su se u ime kolege Muntazira al-Zaidija sa tv stanice Al-Bagdadija, koja emituje iz Kaira.
U arapskoj kulutri, bacanje cipela je znak velikog nepoštovanja.
Izveštači
nazivaju ovaj čin simboličnim, jer su Iračani bacali cipele i njima
udarali statuu Sadama Huseina u Bagdadu, pošto je on svrgnut s vlasti,
u angloameričkoj intervenciji 2003. godine.
Buš
je doputovao danas u oproštajnu posetu Bagdadu, samo nekoliko nedelja
pre nego što će napustiti predsedničku funkciju, ostavljajući u nasleđe
novoizabranom predsedniku Baraku Obami rat u Iraku.
U
ratnoj intervenciji u Iraku, za proteklih šest godina, učestvovalo je
oko 140.000 američkih vojnika. Više od 4.200 ih je ubijeno, uključujući
i druge službenike u američkoj vojsci.
Rat u Iraku odneo je živote na desetine hiljada stanovnika te zemlje.



Blic
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 15, 2008 8:26 am

Žena umrla od "previše vode"




Žaklin i Brajan Henson Žaklin Henson (40) iz
Hadersfilda umrla je nakon što je popila četiri litre vode za manje od
dva sata,
pokazala je istraga, preneo BBC.

Hensonova, koja je imala 89 kilograma, htela je da smrša i započela je
dijetu zamene obroka koja se zove "Lakši život". Kako je otkriveno,
umrla je od "oticanja mozga".

Kako je
istaknuto na sudu, smrt je bila slučajna, a uprava programa "Lakši
život" dala je jasna uputstva o količini vode koja bi trebalo da se
popije. Dijeta podrazumeva uzimanje 500 kalorija dnevno tokom 12
nedelja, a obroci se zamenjuju mlečnim napicima, supama i vodom.

Žaklinin muž Brajan Henson rekao je da je bio oduševljen kada je
njegova žena izgubila pet kilograma u prvoj nedelji držanja dijete.
Hensonova je potom počela da pije dve litre vode, stalno nadosipajući u
čašu, dok je gledala televiziju u kući u Almondburiju. Žalila se da joj
je stomak čvrst i kasnije se razbolela. Njen muž je izjavio da je
jednog dana imala glavobolju i da je otišla u kupatilo, gde se srušila.
Umrla je u bolnici, nekoliko dana posle toga, naveo je BBC.
Istražni sudija rekao je da niko ne bi trebalo da popije toliku količinu vode u tako kratkom vremenskom periodu.
Brajan Henson je najavio da želi da upozori druge ljude o opasnostima pijenja prevelike količine vode.
"Nisam imao pojma da mnogo vode može da ubije. Da sam znao, ne bih dao svojoj ženi da je pije", rekao je Henson.



Blic
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 15, 2008 8:29 am

Pucao radnici marketa u grudi





NOVI SAD - Maskiran i naoružan muškarac, u noći
između subote i nedelje pucao je u Milku Pilić (59), radnicu marketa u
novosadskom Novom naselju. Napadač je, iz već repetiranog pištolja,
naciljao u ženu i ispalio jedan hitac koji je vlasnicu radnje pogodio u
grudi.

Milka Pilić je
zbrinuta na Urgentnoj hirurgiji odakle je, u stabilnom stanju,
prebačena na Institut u Sremskoj Kamenici. Napad se dogodio sat vremena
posle ponoći u Ulici seljačkih buna.
- Nalazio
sam se ispred lokala kada su dvojica maskiranih mladića nasrnuli na
lokal. Naterali su me da uđem u prodavnicu. Video sam da jedan drži
pištolj u ruci i rekao sam im da uzmu sve što žele, samo da ne pucaju.
U tom momentu Milka je izašla iz magacina - ispričao je policiji
preplašeni čuvar.
Prema njegovim rečima, žena
je čula buku i izašla je iz magacina. Kada je ugledala maskirane
napadače, počela da viče od straha. Istog momenta, jedan od razbojnika
je podigao pištolj i pucao u nju, nakon čega su pobegli.

- Došao sam po cigarete i ugledao unezverenog čuvara i ženu kako leži.
Bila je svesna. Majica joj je bila natopljena krvlju. Čuvar je govorio
da pozovem Hitnu pomoć, ali sam zaključio da ćemo stići brže ukoliko je
sam odvezem - priča slučajni prolaznik koji je verovatno spasao ženi
život.
Ubacio ju je u kola i krenuo ka
Kliničkom centru. Kako je rekao, Milka je gubila puno krvi i na putu do
bolnice se onesvestila. Pružena joj je prva pomoć, pa je poslata na
Kliniku za grudnu hirurgiju u Sremskoj Kamenici, gde će ostati na
daljem lečenju.

Opširnije u izdanju za ponedeljak, 15. decembar 2008.



Blic
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Dec 15, 2008 8:30 am

Srbija razgovara: Zastava i Fijat - posao ili promašaj veka




Najava iz Torina da Fijat",
zbog krize u automobilskoj industriji, privremeno prekida proizvodnju,
a radnici idu na prinudni godišnji odmor, bila je povod da se juče u
redakciji "Politike" sastanu Nebojša Ćirić, sekretar Ministarstva
ekonomije i regionalnog razvoja, i Nenad Popović, predsednik Ekonomskog
saveta Demokratske stranke Srbije. Samo dan nakon što je iz Italije
posredstvom medija stigla informacija da će sledeća godina za Serđa
Markjonea, prvog čoveka tamošnje fabrike četvorotočkaša, biti "najgora
u njegovom životu", Ćirić i Popović su otvorili raspravu da li je
strateško partnerstvo sa "Zastavom" posao, ili promašaj veka. I sa
jedne i sa druge strane stola, među gomilom papira, našao se isti
dokument: Ugovor o zajedničkom investicionom ulaganju potpisan je 29.
septembra između "Fijat grupe" i države Srbije. Ipak, Ćirić i Popović
drugačije su tumačili članove ovog ugovora. A Ćirić je obećao Popoviću
da će mu pokazati i biznis plan ovog projekta, ako potpiše da će čuvati
tajnu.



Politika
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Dec 20, 2008 10:59 am

Sarme upisale Prilep u Ginisovu knjigu




19. decembar 2008. | 15:20





[You must be registered and logged in to see this image.]



Makedonski grad Prilep danas je ušao u Ginisovu knigu rekorda sa
spremljenim više od 80.000 sarmi, povodom pravoslavnog praznika Sveti
Nikola.





Sertifikat za ginisov rekord, prvi u Makedoniji, gradskom rukovodstvu je predao Telal Omer, sudija iz sedišta Ginisa u Londonu.
Rekord,
koji su postavili 160 domaćica pripremivši 80.191 posnih sarmi za šest
sati, biće upisan u Ginosvu knigu rekorda za 2010. godinu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Jan 01, 2009 12:03 pm

Beograđani veselo dočekali 2009. godinu

Bregović i vatromet u ponoć

Autor: Tanjug | 01.01.2009. - 00:28 [You must be registered and logged in to see this image.] 08:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Višeminutni vatromet iznad centra glavnog grada Srbije označio je prve sekunde Nove 2009., a više hiljada Beogradjana i njihovih gostiju odbrojalo je poslednjih dvadeset sekundi stare godine sa Goranom Bregovićem i njegovim "Orkestrom za svadbe i sahrane" na platou ispred Doma Narodne skupštine.







"Srećna vam Nova godina, pjevamo u vaše zdravlje. Srećna vam Nova godina", čestitao je Bregović Beograđanima i zapevao staru srpsku narodnu pesmu "Jeremija pali topa".
Beogradskim ulicama odjekivali su pucnji petardi i drugih pirotehničkih sredstava, zbog kojih su građani, koji su se tik iza ponoći na njima zatekli, ubrzavali korake.
Nekoliko hiljada prisutnih nastavilo je provod uz kuvano vino, rakiju i druge đakonije, kao i već poznat Bregovićev repertoar.
Policija: Novogodišnja noć protekla mirno
Šef Komandno - operativnog centra policijske uprave za Beograd Vidak Novosel saopštio je rano jutros da je novogodišnja noć u glavnom gradu Srbije protekla mirno i bez inicidenata.
On je naveo da su četiri osobe povređene od petardi, pet je lakše povređeno u saobraćajnim nesrećama, dok krivičnih dela nije bilo u većem obimu.
Novosel je istakao da nije bilo narušavanja javnog reda i mira niti je zabeležen veći obim krivičnih dela.
Prema njegovim rečima, bio je jedan požar u ulici Franca Rozmana na Vračaru, koji je ugašen brzom intervencijom vatrogasne službe.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Jan 10, 2009 12:03 pm

Da li ce otkrice kalifornijskih naucnika izbrisati milenijumske nocne more covecanstva

Zemlja (p)ostvarenih snova


Strucnjaci kalifornijske kompanije Lucid Institute osmislili su i
napravili uredjaj Novadreamer ([You must be registered and logged in to see this link.]
masku koja se pre odlaska na pocinak stavlja na glavu i koja pomaze
osobi koja spava da upravlja svojim snovima i memorise ih kao bilo koje
realno ("izvan snova") iskustvo




[You must be registered and logged in to see this image.]

Svake noci, hiljade ljudi odlaze u postelju s radoscu, jer znaju da
ce usniti nesto lepo i, sto je jos vaznije, potpuno upravljati svojim
prijatnim snom, dogadjajima u njemu i da ce sve to zapamtiti kao sjajno
secanje na nesto sto im se u njemu desilo. Za to im je neophodan
uredjaj koji se preko interneta i u slobodnoj prodaji moze kupiti u
paketu proizvoda, vrednom oko 300 USD. Njegov naziv je NovaDreamer i u
pitanju je specijalna maska koja se pre spavanja stavlja na glavu.
Covekov san se sastoji iz nekoliko faza, od kojih su za NovaDreamer
bitne iskljucivo faze dubokog sna, kada dolazi do brzog pomeranja ocnih
jabucica i - sanjanja (REM faze). Tokom spavanja osoba moze doziveti i
nekoliko REM faza, koje uredjaj registruje. Ucinivsi to, on pocinje da
emituje odgovarajuce zvucne i vizuelne signale, koji ne probude osobu,
ali njenom mozgu salju poruku pomocu koje sanjac moze da shvati da -
sanja. San u kojem osoba shvata da se nalazi u snu naziva se lucidan
san i spontano se desava vecini ljudi, ali srazmerno vrlo retko.
Uredjaj, medjutim, to menja, omogucavajuci korisniku da svaki njegov
san postane lucidan.
Tokom lucidnog sna, osoba ne samo da je potpuno svesna da sanja,
vec je u stanju da kontrolise svoje postupke u snu, bas kao da
neposredno dela na javi. Time se takav san dijametralno razlikuje od
"obicnog", u kojem je snevacev um pasivni objekat toka radnje i u kojem
on nije u stanju da upravlja dogadjajima niti da na njih utice. Da je u
pitanju (bio) san, sanjac shvata tek nakon sto se probudi.
Dugogodisnja istrazivanja snova pokazala su da za covekov mozak
iskustva dozivljena u snu imaju priblizno ili sasvim isti kvalitet i
realnost sa onima sa jave i da se isto pamte. Ako se to uzme u obzir i
ako se zna da u lucidnom snu covek moze da "radi" sve ono sto je
njegovoj svesti pojmljivo - od letenja ili caskanja sa Platonom, pa do
vodjenja ljubavi sa 15 partnera istovremeno, onda je jasno koliku
popularnost moze da ima ovakav uredjaj.
Sa NovaDreamer maskom, svaki covek moze da uroni u vlastiti svet
virtuelne realnosti, u kojem moze da bude ono sto nikad nece biti i
cini ono sto nikad nece ili ne moze ciniti. Osim za licni uzitak,
uredjaj se moze koristiti i u terapeutske svrhe, za psiholoski
samorazvoj, razvitak samopostovanja ili prevazilazenje kosmara (u
lucidnom snu mogu se odagnati losi "dogadjaji"). On otvara kapije
jednog alternativnog sveta egzistencije, kojeg vecina retko kad iskusi.
Dusan Katilovic
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Jan 10, 2009 12:51 pm

Leh Valensa za „Blic”

Srbija da se ugleda na Poljsku


Autor: N. Vlačo | Foto:Reuters
| 10.01.2009. - 07:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pratim
situaciju na Balkanu i mislim da primer Poljske može bolje od svih
drugih da pomogne balkanskim zemljama, pa i Srbiji, u vezi sa njihovom
integracijom u EU. Zahvaljujući članstvu u Uniji i njenim sredstvima,
Poljska ima priliku da ostvari veliki civilizacijski napredak i to
praktično u svim oblastima - od nauke, preko saobraćajne infrastrukture
do očuvanja životne sredine. Ipak, od svake države posebno zavisi kako
ćemo iskoristiti mogućnosti, koje smo dobili ulaskom u EU - kaže u
intervjuu za „Blic” Leh Valensa, bivši predsednik Poljske i dobitnik
Nobelove nagrade za mir koji je pre mesec dana u Gdanjsku u prisustvu
visokih svetskih zvaničnika proslavio 25 godina od dobijanja tog
priznanja.




On navodi da je za većinu Poljaka integracija u zapadne strukture bila
„nešto što se podrazumeva”, a tragična iskustva koja su doživeli tokom
Drugog svetskog rata i vladavine komunizma, ukazivala su na pravac
kojim Poljska treba da ide.



Kako komentarišete činjenicu da Leh Kačinjski, predsednik Poljske, i dalje odbija da potpiše Lisabonski sporazum EU?

- Smatram da je njegovo odbijanje da stavi potpis greška. Poljski
parlament je prihvatio Lisabonski sporazum. Čudi me takvo ponašanje
predsednika Kačinjskog jer je on sam pregovarao o tom sporazumu i
spoznao njegova dostignuća. Svoju viziju Evrope izneo sam još 80-ih
godina prošlog veka, kada sam bio na čelu „Solidarnosti”. Tada sam se
zalagao za Evropu bez granica i podela. Lisabonski sporazum nije
idealni dokument, ali je u ovim uslovima jedini mogući jer je Evropi
potrebna jasna regulativa i dobre polazne tačke. Oslonimo se na njih, a
kasnije ćemo ih dopuniti i ono što je loše popraviti.


Kakvo značenje za vas ima Nobelova nagrada?

- Bio je to znak solidarnosti sveta sa Poljskom koja se borila, sa
pokretom „Solidarnost”, koji je bio izmučen ratnim stanjem. Nakon što
je general Vojćeh Jaruzelski zaveo vojni režim u Poljskoj, bili smo
slomljeni, izgubili smo nadu, mada uspomena na pobedu štrajka u avgustu
1980. nije bila ugasla. Nobelova nagrada za mir bila je novi podsticaj
da krenemo u akciju, da se upustimo u smrtonosnu borbu mirnim
sredstvima. Idući tim putem otvorili smo novu epohu u mojoj zemlji, pa
čak i u našem delu Evrope. Izmenili smo izgled čitavog kontinenta i
sveta.



Rekli ste da bi Tibet i Kina mogli da se razdvoje, kao Češka i
Slovačka. Smatrate li da je Tibet sposoban da pronađe mirno rešenje
spora sa Kinom?

- Situacija na Tibetu već dugo okupira pažnju svetskog javnog
mnjenja. Činjenica da je prilikom obeležavanja 25. godišnjice otkako mi
je dodeljena Nobelova nagrada za mir došlo do susreta Nikole Sarkozija,
francuskog predsednika, sa dalaj-lamom budi nadu. A još više je bude
reči predsednika Sarkozija da mu niko neće diktirati s kime da se
susreće. Radujem se što je prihvatio moju logiku ponašanja i
argumentaciju. To isto sam nedavno rekao Kinezima, koje veoma volim i s
kojima sam se puno puta susretao i nameravam da i dalje to činim. Pa,
na tome počiva dijalog. Čak i ako povremeno treba biti „čvrst”.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Jan 10, 2009 12:53 pm

Temperature i do 20 ispod nule


Autor: Tanjug
| 10.01.2009. - 09:04

U
nižim predelima očekuje nas uglavnom oblačno, maglovito i vrlo hladno,
sa temperaturama koje dosežu i 20 podeoka ispod nule, dok je u višim
predelima vedro, javio je jutros Auto moto savez Srbije (AMSS).



Zbog magle, vidljivost je smanjena na svega 30-50 metara na
području Negotina, dok je u većem delu Vojvodine, na širem području
Beograda, na zrenjaninskom i obrenovačkom putu, u Podunavlju i preko
Crnog Vrha vidljivost smanjena na 50-100 metara.

AMSS
u zonama sa maglom savetuje sporiju i oprezniju vožnju, sa upaljenim
oborenim svetlima i držanjem većeg rastojanja između vozila.

U nižim predelima, na važnijim i frekventnijim magistralnim pravcima,

kao i na auto-putevima E-70 i E-75, kolovoz je vlažan, dok na

regionalnim putevima ima mestimično zaostalog snega od 1-3 cm. Usled niskih temperatura izražena je opasnost od poledice.

U višim predelima, preko planinskih prevoja i ka zimskim turističkim

centrima ima od 3 do 5 cm ugaženog snega i leda, zbog čega je
obavezna upotreba zimske opreme. Lanci su neophodni na putevima
Peštera, Goča, Golije kao i na regionalnim putevima 3. prioriteta u
višim predelima.



Saobraćaj je otežan i usporen na magistralnim putevima M-2 od
Ribarića ka Kosovu, na M-22 od Novog Pazara ka granici sa Crnom Gorom i
na M-8 Sjenica-Duga Poljana, gde važi zabrana saobraćaja za kamione sa
prikolicom. Za ostale kategorije vozila je obavezna zimska oprema i
lanci.

Za kamione sa prikolicom i šlepere zabranjen je saobraćaj na svim

prilazima Kopaoniku, Goču, Goliji, na Pešteru, na putevima koji vode ka

Divčibarama i Babinom zubu na Staroj planini, preko Debelog Brda,

Kameničkog brda, Tare, Rtnja, Vlasine i Crnog Vrha, na regionalnom
putu R-119 Koznica -Drenska Klisura, na putnom pravcu
Valjevo-Podbukovi, na regionalnim putevima u višim predelima Čačka,
Valjeva, Ivanjice, Despotovca, Sjenice, Tutina, Raške, Novog Pazara,
Niša, Vranja i Pirota.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Jan 10, 2009 12:56 pm

Doktori fizike konkurisali za čistača ulice


Autor: Beta | Foto:AP
| 09.01.2009. - 22:41

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedanaest
fakultetski obrazovanih osoba, među kojima i jedan doktor fizike,
prijavilo se u Južnoj Koreji na oglas za čistača ulice.



Doktor fizike star 36 godina ostao je nezaposlen usled krize, pa
on i preostalih deset našli među 63 osobe koje su se prijavile na
konkurs za pet čistača ulica u jednom kvartu Seula, ispričao je jedan
zvaničnik tog kvarta.

"Sumnjam da je doktorat od bilo kakve koristi za posao čistača. Ta
osoba mora da je u očajnoj situaciji, ali nama trebaju smetlari, a ne
naučnici", dodao je taj zvaničnik.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 14, 2009 3:59 pm

Zanimljivosti

[You must be registered and logged in to see this image.]

Stavila nevinost na aukciju da bi platila studije

Autor: Blic online | Foto:Telegraph, Daily Mail | 12.01.2009. - 19:57

Studentkinja iz Kalifornije koja je stavila svoju nevinost na aukciju kako bi finansirala postdiplomske studije dobila je ponudu od čak 2.5 miliona funti, prenosi britanski "Telegraf".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Natali Dilan (22), koja želi na magistarske studije iz bračne i porodične terapije, kaže da je do sada više od 10.000 muškaraca odgovorilo na njenu neobičnu ponudu koju je saopštila u emisiji kontroverznog radio voditelja Hauarda Sterna.
Prošlog septembra, kada je aukcija tek bila objavljena, Natali je dobila ponude u vrednosti do 162.000 funti, ali je od tada interesovanje za jednu noć sa njom naglo poraslo.
Natali, koja ima diplomu iz ženskih studija, saopštila je da nema moralnih problema u vezi sa svojom odlukom i insistira da to ne doživljava kao oblik samoponiženja.
Natali je takođe otkrila da je odluku donela nakon što je njena sestra Avia (23) platila svoje studije tako što je tri nedelje radila kao prostitutka.

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ona je jako lepa i sigurna u sebe, tako da je za vrlo kratko vreme pridobila mnoge klijente i zaradila nekoliko hiljada dolara", rekla je Natali o svojoj sestri.
Natali je otkrila da je ponude dobila od veoma različitih muškaraca, od "raznih čudaka" do "učtivih, bogatih biznismena".
Ona je takođe izjavila da je spremna da se podvrgne ginekološkom pregledu kako bi dokazala da je nevina.
"Znam da će me mnogi ljudi osuditi zbog ove odluke jer je seks sa nepoznatim muškarcem tabu tema, ali ja stvarno nemam problema sa tim. Samo mi je šokantno koliko su novca spremni da potroše da bi bili sa nevinom devojkom, jer to više nije na ceni kao nekada", dodala je Natali










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 14, 2009 8:37 pm

Rođena prva beba imuna na rak dojke


--------------------------------------------------------------------------------
U Londonu je rođena prva beba ženskog pola koja je pre začeća podvrgnuta genetskoj selekciji tako da u zrelom dobu ne može da oboli od genetske forme raka dojke i jajnika, saopštili su u petak lekari londonske univerzitetske bolnice (UCL).

Lekari ove institucije stvorili su određen broj embriona primenom in vitro oplodnje, a potom su ih skenirali da bi otkrili da li nose smrtonosni gen (BRCA1). Samo zdravi embrioni su implantirani u matericu.

Bez skeniranja, svaka devojčica koju bi Helen i Metju, bebini roditelji, dobili imala bi velike izglede da oboli od galopirajućeg oblika raka dojke koji se teško leči.

Majka devojčice, za koju se samo zna da se zove Helen i da je stara 27 godina, opredelila se za ovo genetsko skeniranje budući da je tri generacije žena u porodici njenog supruga oboljevalo od naslednog oblika raka dojke još u tinejdžerskom dobu.

Žene koje nose ovu genetsku varijaciju imaju 80 odsto izgleda da razviju rak dojke i 60 odsto izgleda da obole od raka jajnika.

Za decu mladog britanskog bračnog para postojao je veoma visok rizik da naslede opasni gen. Lekari navode da prisustvo tog gena ne znači da će osoba koja ga nosi obavezno oboleti od raka.

"Ova devojčica neće morati da strepi da će oboleti od genetskog oblika raka dojke ili jajnika kad odraste", rekao je Pol Serhal, upravnik odeljenja za veštačku oplodnju na UCL. On je dodao da se majka i beba osećaju dobro.

Britanska Agencija za ljudsku oplodnju i embriologiju (HFEA), telo koje odobrava ovu proceduru, saopštila je da izabrani embrion nije genetski manipulisan ni programiran.

Preimplantaciona genetska dijagnostika primenjuje se u svetu radi skeniranja gena BRCA1, a tu istu tehniku koristili su dosad i britanski lekari da bi se izbeglo prenošenje drugih oblika raka i bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 14, 2009 8:44 pm

Munze iz Bosne!


Na
listi državljana BiH od prošle godine nalaze se i petorica odbeglih
pripadnika "zemunskog klana" optuženih za ubistvo Đinđića



[You must be registered and logged in to see this image.]




BEOGRAD - Najmanje 20 kriminalaca iz
Srbije, među kojima su i odbegli pripadnici "zemunskog klana", dobilo
je tokom prošle godine nova lična dokumenta u Bosni i Hercegovini!
Bosanski mediji ističu da su najveće nepravilnosti prilikom
izdavanja ovih dokumenata, odnosno utvrđivanja identiteta na osnovu
kojih su oni izdavani, nađene u Zvorniku, ali i Srebrenici, Bijeljini i
Brčkom. Prema nezvaničnim podacima, na listi "bosanskih državljana" od
prošle godine nalaze se Ninoslav Konstantinović, Miloš Simović,
Vladimir Milisavljević zvani Vlada Budala, Sretko Kalinić i Milan
Jurišić Jure, optuženi za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i
seriju teških krivičnih dela.
Takođe i desetak optuženih za ratne
zločine.
Portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić nije želeo da komentariše ko
je sve nelegalno došao u posed bosanskih ličnih dokumenata, ali je
potvrdio da istraga o tome, pokrenuta prošle godine, još traje.
- U ovom predmetu oko 20 osoba se sumnjiči za zloupotrebe u procesu
izdavanja ličnih dokumenata BiH. Većina njih je, uz određene mere
zabrane, već puštena iz pritvora. Trenutno se saslušavaju svedoci, a
kad će biti okončana istraga, još se ne zna. Poseban problem za
istražne organe predstavlja utvrđivanje zloupotreba počinjenih u
opštinama Podrinja, ali i u Brčkom, jer je neophodno saslušanje svedoka
koji žive u Srbiji - izjavio je Grubešić.
Dosadašnjom istragom utvrđeno je da je više stotina osoba nezakonito
dobilo lične karte, pasoše i druga dokumenta BiH. Među njima su i
Vladimir Jovanović zvani Vlada Japanac, Ljubiša Lindo, za kojim vlasti
Srbije tragaju zbog trgovine drogom, Zoran Stefanović, kod koga je
prilikom hapšenja u Brčkom nađen deo novca ukradenog u velikoj pljački
pošte u Splitu, ali i Slađan Lonco, narkobos iz Bijeljine. Vođa
"šabačkog klana" Uglješa Aranitović Ugo, koji je ubijen u Lominoj ulici
u Beogradu 18. avgusta prošle godine, takođe je kod sebe imao lažna
bosanska dokumenta, na ime Andrija Gavrilović i Siniša Tošić.
Istraga je otvorena i zbog izdavanja lažnih dokumenata Andriji
Draškoviću, često pominjanog po vezama sa italijanskom mafijom i
umešanosti u krijumčarenje cigareta, heroina i oružja. On je uhapšen u
martu 2007. godine u Nemačkoj sa pasošem BiH izdatim u Brčkom i ličnom
kartom u kojoj je kao stalno mesto prebivališta naveden Tomislavgrad.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 14, 2009 8:58 pm

Prva klimatizovana plaža na svetu

Milioneri koji ne žele hodati po vrelom pesku dok borave na egzotičnim plažama Dubaija, uskoro će imati priliku da se odmaraju na luksuznom ohlađenom pesku jedne od ovih prekrasnih plaža.
Prvu svetsku klimatizovanu plažu dizajniraće tim iz modne kuće Versaće čiji se luksuzni hotel 'Palazzo Versace' otvara sredinom sledeće godine.

Inžinjeri i dizajneri trenutno rade na rešenju koje bi hladilo tone i tone peska na ovoj luksuznoj plaži, a zasad se , kako prenose britanski mediji, najviše radi na kreiranju cevi koje će upijati vrućinu ispod peska i tako održavati ugodnu temperaturu za turiste koji bosi hodaju po plaži.

'Superbogataši hoće super uslove, hoće čisti luksuz, a to ne podrazumeva hodanje po vrelom pesku', rekao je jedan iz tima inženjera čije ime mediji ne prenose.

Plaža će biti izgrađena po tamošnjim zakonima za zaštitu okoline i biće potpuno ekološki ispravna, dodaju iz Versaćea.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 14, 2009 9:03 pm

Osuđen za dečju pornografiju















[You must be registered and logged in to see this image.]




KRAGUJEVAC - Goran Đ. (37) iz Kragujevca
osuđen je nepravosnažno na dve godine i pet meseci zatvora zbog
krivičnog dela prikazivanje pornografskog materijala i iskorišćavanje
dece.
- Laički rečeno, Goran Đ. je osuđen za skidanje sa interneta,
preuzimanje i prosleđivanje elektronskom poštom dečje pornografije. U
tu kaznu uračunato je i vreme koje je Goran Đ. proveo u pritvoru. Uz
saglasnost tužioca, a na predlog branioca, on je pušten iz pritvora -
izjavila je sudija Mila Froku, predsednik krivičnog veća Opštinskog
suda koje je izreklo presudu.
Goran Đ. uhapšen je krajem maja prošle godine, kad je i pokrenuta
istraga, zbog sumnje da je prikupljao i elektronskim putem prosleđivao
video-materijal pornografskog sadržaja na kom su prikazana deca.
Prilikom pretresa njegovog stana policija je zaplenila veću količinu
pornografskog materijala. Istragu je vodio sudija Zoran Arsenijević, a
tokom suđenja, koje je bilo zatvoreno za javnost, bio je angažovan i
sajber veštak iz Pančeva.
Odbrana je podnela žalbu Okružnom sudu na visinu kazne koja je izrečena Goranu.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 14, 2009 9:25 pm

Mladić bez PDV!


Donosiocima
informacije o tome gde se nalaze Ratko Mladić i Goran Hadžić biće
isplaćene obećane nagrade, na koje oni neće plaćati PDV, već će to
učiniti država, tvrdi Rasim Ljajić


[You must be registered and logged in to see this image.]





BEOGRAD - Rasim Ljajić, predsednik
Akcionog tima za saradnju s Haškim tribunalom, u izjavi za Kurir kaže
da će novac za nagradu onome ko policiji otkrije gde se kriju Ratko
Mladić i Goran Hadžić biti isplaćen iz budžeta, i to iz tekućih rezervi.
- Milion, odnosno 250.000 evra građani će dobiti u neto iznosu u
dinarima, bez odbitaka za porez - kaže Ljajić i napominje da se i pre
izrade budžeta znalo da će poternice, ali i odgovarajuće nagrade, biti
raspisane.
Ovo, međutim, znači da će građani zapravo platiti PDV na Mladića!
Tačnije, oni koji otkriju gde se bivši komandant Vojske RS, kao i
predsednik RSK nalaze, neće od svog dela vraćati 18 odsto državi za
PDV, već će taj trošak na sebe preuzeti država Srbija.
Povod za dilemu odakle pare za nagradu bilo je pitanje Vjerice
Radete iz SRS, koja je sa skupštinske govornice tražila od ministarke
finansija Diane Dragutinović da joj objasni da li je u budžetu
predviđen rashod za ove nagrade.
- Nije mi odgovorila, pa sam rešila da to isteram do kraja. U formi
poslaničkog pitanja prosledila sam zahtev Ministarstvu finansija, a
spremna sam da čekam koliko god bude potrebno da mi zvanično odgovore.
Iako sam ubeđena da do isplate nagrade neće doći, odnosno da se neće
desiti da neko prijavi Mladića i Hadžića, važno je da srpska javnost
sazna odakle se isplaćuju pare - kaže Radeta. Ona tvrdi da novac za
nagrade nije predviđen budžetom, već da će se pare isplatiti od
američke poternice.
Suzana Vasiljević, šef Biroa za komunikacije sa medijima MUP Srbije,
takođe nam je potvrdila da će novac za nagradu biti izdvojen iz budžeta.
S druge strane, Ljajić je juče pozvao građane koji imaju bilo kakvu
informaciju o preostala dva haška optuženika da ih prijave i tako
„učine dobru stvar za državu“. Ljajić tvrdi da prijavljivanje haških
optuženika „nije cinkarenje“, već zakonska obaveza.
- Dobitak od Mladićevog izručenja neuporedivo je veći od iznosa koji se
nudi za informacije koje bi dovele do njihovog hapšenja - smatra
Ljajić. On najavljuje da će poternice za Ratkom Mladićem i Goranom
Hadžićem, koje su istaknute u policijskim stanicama u Srbiji, biti
oblepljene i u svim zgradama sudova.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyUto Jan 20, 2009 2:44 am

Kraj romanse
Raskinuli Ana i Verdasko
Autor: Kraj romanse | Foto:Queen International | 19.01.2009. - 20:00


Ana Ivanović i Fernando Verdasko više nisu zajedno, a vest o njihovom raskidu objavila je američka televizija „Fox sports” koja je citirala izjavu neimenovanog prijatelja Ivanovićeve koji tvrdi da su Ana i Fernando raskinuli vezu početkom januara tokom turnira u Brizbejnu.

Izvor TV „Fox sports” navodi da je u Brizbejnu bilo očigledno da stvari više ne funkcionišu dobro između srpske teniserke i Verdaska. Naime, nakon što je Ana ispala u četvrtfinalu turnira, očekivalo se da će ona ostati još nekoliko dana u Brizbejnu da bi posmatrala mečeve koje je igrao Fernando (stigao je do finala). Međutim, Ivanovićeva je odmah nakon eliminacije sa turnira otputovala za Melburn. Takođe, nakon što su mediji u novembru i decembru prošle godine bili preplavljeni slikama para, odjednom je nastupilo zatišje, i tokom januara više nije bilo zajedničkih slika. Objavljivane su fotografije sa Aninih treninga, sa trenerima, fanovima… ali nijedna sa Verdaskom.

Opširnije u izdanju za utorak, 20. januar 2009.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Jan 21, 2009 10:00 pm

Svi smo u početku žene
Autor: Blic online | Foto:Photobucket.com | 20.01.2009. - 22:47
Da li ste se ikada zapitali zašto muškarci imaju bradavice ili zašto neki pripadnici jačeg pola imaju izraženije ženske karakteristike od drugih? Iako mnogi to ne žele da priznaju, svako od nas ima i muške i ženske odlike, piše "Delhi Planet".


Nisu svi muškarci mišićavi i krupni, niti su sve žene vitke i zanosne. Kao što smo svi učili u srednjoj školi, svaki čovek poseduje 23 para hromozoma tokom začeća. Oni se dele na dve kategorije. Jedan par hromozoma određuje pol – XX kombinacija znači da će dete biti žensko, a XY da će biti muško.
Ipak, ono što nam udžbenici ne govore je da se svaki pojedinac rodi kao žena i da tek sedam nedelja nakon začeća plod razvije muške ili ženske karakteristike.
Ukoliko ne dođe do promena u okolini u ranoj fazi razvoja, fetus će se razviti u ženski. Ukoliko, pak, zadobije muški pol, njegov Y hromozom će podstaći proizvodnju testosterona, muškog hormona koji utiče na mozak i genitalije. Ali za razvoj ženskog deteta nisu potrebni ženski hormoni – žensko telo najranije od desete godine počinje da proizvodi hormone zahvaljujući kojima devojka postaje žena. Suštinski, ovo bi značilo da svaka osoba započinje život sa "ženskim mozgom", zaključuje "Delhi Planet".

Testosteron daje muške karakteristike mozgu i genitalijama onim embrionima koji su genetski određeni da se razviju kao muški. Postoje neki direktni, kao i masa posrednih dokaza, da je širok spektar varijacija stepena u kojem mozak dobija muške karakteristike. Zato postoji mnogo "feminiziranih muškaraca" širom sveta, dok "muškobanjastih žena" i nema mnogo.
Muške bradavice pojavljuju se već u trećoj ili četvrtoj nedelji razvoja ploda, mnogo pre nego polne karakteristike. Čak sedam pari bradavica poređano je duž strana mlečnih žlezdi, od gornjeg dela grudi do pupka.
I muške i ženske bebe rađaju se sa glavnim mlečnim žlezdama – kod dečaka se ova žlezda dalje ne razvija, osim ukoliko nije stimulisana ženskim hormonom estrogenom, naveo je "Delhi Planet".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyNed Jan 25, 2009 11:33 am

Hakeri napali sajt Peščanika
Autor: Blic online | 25.01.2009. - 10:29
Internet prezentacija Peščanika, emisije radija B92, trenutno je nedostupna jer su stranicu napali internet hakeri.

Kako prenosi B92, od subote, 24. januara, na sajtu Peščanika postavljeno je obaveštenje autorki Svetlane Lukić, Svetlane Mesarović i njihovog tima, da je sadržaj sajta nedostupan zbog sinhronizovanih hakerskih napada sa brojnih lokacija.
"Posle fizičkog sprečavanja promocija Peščanika u Aranđelovcu i brojnih pokušaja poput onih u Pančevu i Futogu, pojavila se i virtuelna, manje hrabra, internet družina koja onemogućava čitanje sajta Peščanika", saopštile su autorke te emisije, Svetlana Lukić i Svetlana Vuković.
"Obavešteni smo da se radi o organizovanoj grupi hakera koja danima, iz nekog mraka, obara sajt Peščanika, da je ova akcija sinhronizovana, da se obavlja sa brojnih lokacija i da je to razlog zašto je naš sajt trenutno nedostupan", stoji u saopštenju.
B92 hakerska obaranja sajtova internet medija smatra napadom na ustavom garantovanu slobodu izražavanja u Srbiji, te od nadležnih zahteva preduzimanje svih mera iz njihove nadležnosti kako bi se napadi sprečili, a odgovorni za njih kaznili u skladu sa zakonom.
B92 ukazuje da je Peščanik već više puta bio meta napada koji su kulminirali fizičkim sprečavanjem promocije u Aranđelovcu, 3. decembra 2007. godine.
Kao i tada, i danas B92 izražava svoju solidarnost sa autorkama Peščanika i odlučnost da se u zaštiti prava na slobodu izražavanja istraje.
Kako se u obaveštenju na Internet sajtu produkcije navode i informacije dobijene od slušalaca da su se Peščanik od 23. januara i njegova repriza 24. januara emitovali uz prekidanje, šuštanje i ometanje signala Radija B92 u Beogradu i širom Srbije, tehnička služba B92 će ove navode proveriti i o rezultatima provera obavestiti javnost.
U slučaju da se sumnje u ometanje našeg signala potvrde, B92 će podneti odgovarajuće prijave nadležnom tužilaštvu i Republičkoj agenciji za telekomunikacije.


ps uopšte ne treba ni razmišljati KO to radi...Sećate se prekida rada tv B92, u vreme dok je diretkor Tv BGD bio Alksandar Vučić, i onog ciničnog objašnjenjao "prokislim kablovima" ? Pa onih fizičkih napada na novinare -da ne bi snimali pozadinu (čitaj , pljačke ) raznih "patriotskih" mitinga? Pa onih pokušaja napada "spontane omladine"(čitaj, organizovano nahuškanih"navijačkuh grupa" )na prostorije b92?
Srbiji ne treba istina-treba je spečiti svim sredstvima-i svi su u igri ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Jan 26, 2009 10:08 am

Kinezi čekaju Novu godinu
Autor: Agencije | Foto:Beta | 26.01.2009. - 08:45
Stotine miliona Kineza počeli proslavu najvećeg nacionalnog praznika, Nove lunarne godine. Sutra je prvi dan Godine bivola, koja simbolizuje spokoj, naporan rad, odlučnost i istrajnost. Stanovnici Pekinga počeli su proslavu Nove lunarne godine, jednog od najveselijih i najdužih kineskih praznika, tradicionalnim vatrometom i ispaljivanjem raketa.



Širom Kine hramovi su puni, a železničke i autobuske stanice pretrpane milionima Kineza, koji još nisu stigli da se pridruže porodicama. Putovanje Kineza tokom novogodišnjih praznika, smatra se jednom od najvećih migracija ljudi na svetu.
Očekuje se da će proslava potrajati sve do sutrašnjih jutarnjih sati kada zvanično nastupa prvi dan nove Lunarne godine.
Zbog velike količine petardi i raketa, neki delovi kineske prestonice liče na prave "ratne zone".
Kinezi veruju da petarde rasteruju zle duhove i privlače Boga blagostanja u njihove domove.
Kineski premijer Ven Điabao je, za ovu priliku, obišao preživele razornog zemljotresa koji je prošlog maja pogodio provinciju Sečuan, usmrtivši više od 80.000 ljudi.
"Prošlo je osam meseci od zemljotresa i srećan sam što vidim da ste svi ponovo izgradili svoje domove", rekao je Điabao stanovnicima Sečuana, grada koji je bio u epicentru zemljotresa.
Ministarstvo transporta saopštilo je da je samo u subotu bilo više od 63 miliona putovanja.
Za većinu Kineza, proslava Nove godine, koja traje dve nedelje, jedini je odmor u toku godine.
Uprkos globalnoj ekonomskoj krizi koja je počela da se oseća i u najmnogoljudnijoj zemlji na svetu, mnogi Kinezi odlučili su da praznike provedu u inostranstvu.
Lunarna Nova godina ili Prolećni festival slavi se dve nedelje i prema ustaljenoj hiljadugodišnjoj praksi ima svoje strogo propisane rituale, kojih se Kinezi i danas pridržavaju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Jan 31, 2009 12:01 pm

Očajnički potez mašinskog inženjera
Ukrao paštetu da skrene pažnju na nezaposlenost
Autor: Ana Lalić | Foto:J.Jarić | 29.01.2009. - 10:26


NOVI SAD - Protiv Novosađanina S. Z. (49) nezaposlenog diplomiranog mašinskog inženjera, podneta je krivična prijava i pokrenuta istraga u Opštinskom sudu zbog krađe paštete i pakovanja viršli. Za nesvakidašnji čin, okvalifikovan u prijavi kao teška krađa, osumnjičeni je u istrazi izjavio da ga je počinio kako bi privukao pažnju države na svoj nezavidan položaj i problem nezaposlenosti. Ali, umesto do zaposlenja, očajnički potez doveo ga je do krivične prijave i neuropsihijatrijskog veštačenja.

- Nisam nikad osuđivan, razveden sam i sa 17-godišnjom ćerkom i majkom živim u jednoiposobnom stanu. Jedina primanja koja imamo je majčina penzija od 20.000 dinara. Nisam bolovao od težih psihičkih bolesti, ne pijem i ne korisim drogu. Odslužio sam vojsku, razvodnik sam. Već nekoliko godina uzalud tražim posao - objasnio je S. Z. istražnom sudiji motive za potez koji je počinio u još 9. septembra 2007. godine. „Naoružan“ čekićem iz gradskog autobusa, koji služi za razbijanje stakla, S. Z. se tog dana uputio u megamarket „Ziper“. Prodavačici, koja je htela da ga usluži, rekao je da će uzeti jednu paštetu, uz napomenu da „nema nameru da je plati“. Zatim ju je uljudno zamolio da se skloni od vitrine sa suhomesnatim prozvodima, da je ne bi povredilo staklo koje je nameravao da razbije. Od udarca u staklo vitrine, plastični čekić se polomio, ali se S. Z. snašao uzevši flašu maslinovog ulja kojom je razbio vitrinu. Osumnjičeni je zaista uzeo samo paštetu, stavio je u džep, a potom zapanjenoj prodavačici pružio ličnu kartu.



- Prodavačici sam pokazao ličnu kartu da vidi ko sam, ali ona nije htela da je uzme. Krenuo sam kući, kad su radnici počeli da viču: „gospodine, gospodine“. Zato sam ostao i sačekao policiju, a zatim dao iskaz. Pošli smo i mojoj kući, gde su mi pronašli jedan pištolj, i uzeli ga - ispričao je osumnjičeni pred istražnim sudijom.
Nakon odlaska policije, S. Z. je, kako je izjavio, popio na miru kafu, a zatim se uputio u drugu prodavnicu, gde je ponovio isto delo. Poučen prethodnim iskustvom, S. Z. je odmah po ulasku u „Magnetron“ uzeo par flaša maslinovog ulja kojima se poslužio da razbije i prvu vitrinu. Nakon što je staklo puklo, S. Z. je uzeo jedno pakovanje od tri viršle i stavio ih u džep košulje. I ovaj put policiju je mirno sačekao u prodavnici. Zatečeni ponovnim susretom, policajci su sačinili novu zabelešku, a nakon dve godine predmet je stigao i pred Opštinski sud.
S obzirom na neobičnost krivičnog dela, koje je zbog razbijanja vitrina pravno okarakterisano kao „teška krađa“, S. Z. će uskoro biti podvrgnut i neuropsihijatrijskom veštačenju. Nakon dobijenih nalaza, sud će odlučiti da li će osumnjičeni biti i krivično gonjen zbog pašteta i viršli. I ovaj put budućnost S. Z. zavisi od države koja ga je, sudeći prema onome što je rekao, i dovela do ovakvog stanja.

Namerno u prestup
- Ja sam ovo nameno uradio državi da skrenem pažnju na sebe, da bih postao neki ministar ili predsednik vlade. To je isključivi razlog mog ponašanja. A pre nego što postanem ministar, moram da postanem kriminalac. Neću više da se školujem, da budem pošten, već da budem kriminalac. A kada postanem neko u vlasti, onda ću ponovo hteti da učim i da upišem postdiplomske studije - obrazložio je svoje postupke očajni mašinski inženjer.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Feb 02, 2009 12:30 pm

TV MANIJACI IZ SKUPŠTINE
Evropa i svet imaju različita rešenja o tome kako televizije izveštavaju o radu parlamenta, ali nigde ne postoje slučaj da poslanici odbijaju da rade ukoliko nema direktnog TV prenosa sednice skupštine


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne bi se skidali sa drugog programa televizije... Poslanici gledaju Skupštinu i kad nisu u sali



Sukob većine poslanika u Skupštini Srbije, koji odbijaju da rade ukoliko Javni servis direktno ne prenosi sednice parlamenta, i RTS-a, pokušaće da se reši danas na sastanku generalnog direktora RTS-a Aleksandra Tijanića sa šefovima poslaničkih klubova.

Ovaj problem odavno je rešen u zemljama Evrope i sveta: neke imaju posebne parlamentarne kanale, negde skupština sama plaća televizijske produkcije da prate njihov rad. Nigde, međutim, ne postoji slučaj da parlament zahteva od Javnog servisa da direktno prenosi sednice, i time uslovljava rad poslanika! U Srbiji će posebni parlamentarni kanal biti moguć tek za nekoliko godina, kada sve televizije pređu na digitalni signal.

Kako je u Engleskoj, Francuskoj, SAD...

Magistar Anđelka Mihić iz Centra za istraživanje i obrazovanje RTS-a u informaciji o svetskim iskustvima prenosa parlamentarnih zasedanja navodi da je poseban parlamentarni kanal jedno od rešenja, jer Javni servis mora da bude nezavisan i da služi građanima.


Tadić: Neshvatljivo ponašanje

Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da je neshvatljivo ponašanje poslanika koji ne žele da rade dok nema direktnog televizijskog prenosa.

- Reč je o jedinstvenom slučaju u svetu da su se parlamentarci jednodušno saglasili da neće raditi svoj posao dok ne počne direktan televizijski prenos. Zalažem se za javnost rada parlamenta i smatram da je što pre potrebno pronaći rešenje za ovaj problem. Možda i formiranjem skupštinskog kanala i korišćenjem kablovskog sistema za njegovu distribuciju. Ali, Skupština mora svoj posao da obavlja bez obzira na to da li kamere rade ili ne - kaže predsednik Tadić.


- U Velikoj Britaniji još 1992. uveden je poseban, parlamentarni kanal, koji je šest godina kasnije preuzeo BBC. Danas BBC parlament prati rad oba doma britanskog parlamenta. Veći deo sadržaja emituje se uživo, bez uređivanja i bez spikerskih ili novinarskih interpretacija. U Francuskoj su skupština i senat 1999. godine formirali dva parlamentarna kanala koja sami finansiraju, a vode ih posebne kompanije. Ovi kanali 24 sata imaju vesti iz parlamenta, ali svega 20 odsto prenosa sednica, dok su ostalo posebni televizijski programi koji se bave svim aspektima političkog života - navodi se u ovoj informaciji.

U Švedskoj postoji kanal SVT 24 direkt, koji uživo i preko interneta prenosi sva događanja iz parlamenta, a javni servis, komercijalne televizije i novine mogu da preuzmu signal iz parlamenta.

- U Italiji postoji Kanal satelitare, čiji je prioritet prenos sednica parlamenta. U Češkoj javni servis snima i prenosi rad parlamenta, ali to emituje uglavnom noću, a u ovoj zemlji postoji i privatni TV kanal koji ima ugovor sa parlamentom i koji prati sva dešavanja. U Hrvatskoj HRT 2 direktno prenosi sednice Sabora, ali obično od 10 do 13.30 časova - navodi se u ovoj informaciji.

Rad Kongresa i Senata u SAD i Kanadi prenose neprofitne i nevladine TV mreže, koje potom program distribuiraju i ostalim televizijama. Program se nalazi na internetu, tako da u SAD postoji 12 sajtova na kojima se može pratiti program Kongresa.


fakti

n Ucenu poslanika da neće da rade bez direktnih prenosa na RTS-u prvi je kritikovao lider LDP-a Čedomir Jovanović, ali je kritikovao i dolazak direktora RTS-a na dogovor u Skupštini

n Jelena Trivan (DS) kaže da je nedopustivo da opozicija odbija da radi onda kada direktni prenosi sednica nisu mogući, i dodala da se time građanima oduzima mogućnost da na RTS-u prate druge sadržaje


- U Izraelu postoji Kneset netvork, TV kanal koji finansira Kneset (parlament Izraela), a produkciju obavlja nezavisna radio-difuzna kompanija. Da bi kanal bio gledaniji, omogućeno je svim radio-difuzerima da reemituju programe parlamentarnog kanala - piše u informaciji.

Šta se više gleda, tenis ili Skupština

Od današnjeg sastanka generalni direktor Aleksandar Tijanić očekuje da bude konstruktivan.

- Očekujem da se potvrdi interes parlamenta da se njegov rad učini javnim i da se prizna da Javni servis ima autonomiju uređivanja. I da se ponude dva rešenja, jedno privremeno, koje bi zadovoljilo sve interesne strane, i drugo dugotrajno, koje bi obezbedilo javnosti ono što treba, da bi se kvalifikovano odlučivalo o budućnosti - kaže za Press Tijanić.

S druge strane, predsednik Skupštine Slavica Đukić-Dejanović očekuje „usmeni dogovor" sa RTS-om o direktnim prenosima sednica jer ne očekuje da će sadašnji saziv parlamenta prihvatiti da se direktni prenosi ukinu. Ona dodaje i da bi trebalo testirati građane šta bi radije gledali - tenis ili Skupštinu.


POSLANICI O PRENOSIMA SKUPŠTINE

Nada Kolundžija, DS: Neprihvatljivo je ponašanje pojedinih poslanika koji neće da rade bez TV prenosa, to je zloupotreba javnosti! Ne verujem da su građanima interesantne radikalske priče koje traju po osam sati. Toga nema ni u „Velikom bratu".

Dragan Todorović, SRS: Insistiramo na direktnim prenosima, da toga nema javnost ne bi mogla da čuje ništa o slučaju Krišto, platama u NIS-u, a DS i „Sveti Boris" gase takve stvari i žele da ih spreče, pa zloupotrebljavaju direktora RTS-a.

Suzana Grubješić, G17: Trajno rešenje je parlamentarni kanal, ali nema frekvencija. RTS nije u obavezi da prenosi zasedanja.

Dragan Marković Palma, SPS-JS: Zalažem se za TV prenose, ali prednost dajem sportu umesto dosadnim svađama u Skupštini. Zašto bi moja deca i komšije gledali osam sati svađe ko će da ide u Strazbur, bolje da gledaju tenis.

Miroslav Markićević, NS: Insistiramo na direktnim prenosima, neka građani vide za koga su glasali. Vladajuća većina od 128 poslanika je u opasnoj krizi, pa ukidanjem prenosa želi da spreči da gledaoci čuju šta 120 poslanika opozicije misli.

Balint Pastor, SVM: Spremni smo da prihvatimo povremene odložene prenose, ali kao izuzetak. Siguran sam da se može naći neko rešenje kao u Hrvatskoj, Mađarskoj, Crnoj Gori.



ps vidi se kome je stalo da se "slika na televiziju"
:svadja: :censored: :svadja: :censored: More............MOTKA.....i to "ONA" :svadja: :censored:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Feb 04, 2009 12:04 am

Ranjen Aca Lukas



Pevač Aca Lukas ranjen vatrenim oružjem dok je ulazio u automobil na parkingu u Gandijevoj ulici na Novom Beogradu.

Pevač Aca Lukas ranjen je večeras između 19 i 20 časova vatrenim oružjem u desnu butinu, potvrđeno je u MUP-u Srbije.

Izveštaj reportera Sanje Živković

Na Lukasa su ispaljena dva hica dok je ulazio u automobil na parkingu u Gandijevoj ulici na Novom Beogradu.

Lukas je prebačen u Urgentni centar i nije u životnoj opasnosti.

"Metak je prošao kroz mišić desne butine i nije oštetio krvne sudove, ni kosti. Povreda je sanrana, a rana očišćena. Svi parametri su stabilni, a povreda ne zahteva operativno lečenje", rekao je Drago Jovanović iz Urgentnog centra.

Policija ispituje okolnosti ovog napada.


Opširnije, izveštaj RTS [You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySub Feb 14, 2009 1:59 pm

Govor mržnjeObjavljeno: Pet, 13. 02. 2009. 17:03 MUSLIMAN, DRIPAC, POKAJNIK, POLICIJA
Verbalni duel: Čanak protiv Ilića
PHOTO: FoNet/ALEKSANDAR LEVAJKOVIĆ

[You must be registered and logged in to see this image.]


Skupština Srbije nastavila je u petak zasedanje nakon pauze koju je, zbog verbalnog duela poslanika Velimira Ilića i Nenada Čanka, odredila predsednica Parlamenta Slavica Đukić - Dejanović. Uprkos odluci Kolegijuma RTS da se skupštinske sednice više ne prenose, u petak je nastavljen direktan prenos. Oštrim saopštenjima kojima je kritikovan Velimir Ilić oglasili su se nevladine organizacije, stranke i Nezavisno udruženje novinara Srbijee-novine
Polemiku je u skupštini opet započeo Velimir Ilić.
„Želeo sam da potenciram da na Dan srpske državnosti goste mora da poziva predsednik ili premijer i da se ne može svesti na ministra za rad i socijalna pitanja, a vi ste to zloupotrebili da bi pravili specijalne emisije na svojim televizijama. Imam više prijatelja u Sandžaku nego svi vi zajedno i nemojte praviti incidente tamo gde ih nema”, rekao je Ilić, naglašavajući da se nije protivio tome da pozivnicu za državni praznik piše musliman.
„Ovakav način rada je nepodnošljiv. Vladajuća koalicija treba debelo da razmisli šta hoće sa Srbijom. Ovde će biti – pobediće ko je jači. Vidim da su hodnici puni policije u civilu”, kazao je Ilić.


Vlada podseća
Vlada Srbije saopštila je da je na sednici u petak najoštrije osudila izjavu predsednika Nove Srbije Velimira Ilića kojom je, kako se ukazuje, uvredio ministra za rad i socijalnu politiku Rasima Ljajića. „Vlada Srbije podseća da su govor mržnje i podsticanje netolerancije zabranjeni Ustavom Srbije. Dan državnosti je praznik donošenja prvog modernog srpskog ustava koji simboliše put Srbije ka evropskim i civilizacijskim vrednostima”, navodi se u saopštenju vlade.

Nenad Čanak se javio za repliku i Ilića nazvao dripcem.
„Ako neko smatra da sa skupštinske govornice kaže da je sramota biti musliman u Srbiji, to znači da već sutra možemo doći u situaciju da ljudi počnu da se dele i ubijaju po nacionalnoj osnovi”, rekao je Čanak.
Ilić je novinarima u Skupštini Srbije rekao da su šefovi poslaničkih grupa dobili transkript sa njegovim govorom i da su mu se posle toga „maltene izvinili”, jer su navodno, „videli da su ga pogrešno shvatili i da je sve bilo u najboljem redu”. Komentarišući verbalni duel sa Nenadom Čankom, Ilić je kazao da ga je Čanak izvređao i da je predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine „doveden da napravi incident u parlamentu”.

G17 plus je zbog Ilićeve izjave zatražio reakciju tužilaštva. „Pozivamo tužilaštvo da u najbržem roku reaguje povodom incidenta u kom su prekršeni Ustav Srbije i Zakon o političkim organizacijama, koji zabranjuju diskriminaciju po verskoj i nacionalnoj osnovi”, navodi ta stranka u svom saopštenju.

Govor mržnje u Skupštini Srbije osudili su i Fond za humanitarno pravo, Žene u crnom i Komitet pravnika za ljudska prava, koji ocenjuju da je „proces urušavanja ugleda parlamenta dostigao kulminaciju šovinističkim ispadom predsednika Nove Srbije Velimira Ilića”. „Njegov jasan poziv na diskriminaciju građana i građanki Srbije koji nisu pravoslavni Srbi u sebi sadrži sve elemente teškog krivičnog dela i direktno dovodi u pitanje Ustav Srbije i demokratski poredak u celini. Nije reč tek o incidentu ekscentričnog političara koji ne želi da se pomiri sa sopstvenom marginalizacijom već i o izrazu kontinuiteta politike zaborava prošlosti i relativizovanja zločina koji su počinjeni protiv svih drugačijih i različitih. Među tim zločinima, od kojih je deo počinjen i na teritoriji Srbije, nikako ne smemo zaboraviti one čije su žrtve Bošnjaci u Sandžaku. A Ilićev istup usmeren je na obnovu atmosfere u kojoj se etničko čišćenje doživljava kao izraz patriotizma”, saopštile su ove organizacije.

Zamenik predsednika Demokratske stranke Dušan Petrović ocenio je kao „sramno” ponašanje Velimira Ilića i rekao da je Ilić sa skupštinske govornice „grubo uvredio” ministra Rasima Ljajića, a time i „svakog slobodoljubivog i časnog građanina Srbije”.
„DS zahteva i od Vojslava Koštunice, koalicionog partnera i pokrovitelja Velimira Ilića, da se izjasni o tom nemilom događaju. Ili je možda i Vojislava Koštunicu sramota što živi u državi u kojoj Rasim Ljajić potpisuje pozivnice za Dan državnosti”, izjavio je Petrović agenciji Beta. On je podsetio da je Rasim Ljajić kao ministar za rad i socijalnu politiku po Zakonu o ministarstvima nadležan za organizovanje proslave Dana državnosti u Orašcu, kao i da je za to bio nadležan i prošle godine, kada je Velimir Ilić bio ministar u Vladi Srbije.
„Očigledno je da Velimir Ilić u svom šovinističkom slepilu zagovara državno uređenje u kojem bi nadležnosti ministarstava bile uređivane u zavisnosti od toga koje je vere i nacije ministar. Ili je Ilić došao čak dotle da smatra da pripadnici drugih vera i nacija danas u Srbiji ne mogu da budu ministri”, upitao je Petrović.

Socijaldemokratska unija osudila je u saopštenju od petka „skandaloznu izjavu kojom Velimir Ilić po ko zna koji put širi govor mržnje i nacionalnu i versku netrpeljivost i do kraja urušava dostojanstvo Skupštine Srbije”. „Bivši Koštuničin ministar ovog puta ne samo da diskriminiše čitav jedan narod u Srbiji kome pripada prozvani ministar nego zloupotrebljava značajan datum srpske istorije. Skupština bi morala da sankcioniše ovakve izjave, a nadamo se i birači na sledećim izborima, jer bi u protivnom ostao gorak utisak da su one prihvatljive u današnjoj Srbiji“.


Protiv govora mržnje: Žarko Korać, SDU



FHP, Yucom i Žene u crnom pozivaju „tužilaštva, a po potrebi i Ustavni sud da preduzmu zakonom predviđene mere za sankcionisanje najtežih krivičnih dela usmerenih protiv ustavnog poretka”. „Od skupštinskih organa očekujemo da ne sprečavaju krivični progon lica koje Srbiju očigledno želi da vrati u godine masovnog kršenja ljudskih prava i državno organizovanog zločina”, naglašava se u ovom saopštenju.

Inicijativa mladih za ljudska prava zahteva u saopštenju od Skupštine Srbije da spreči širenje govora mržnje sa svoje govornice, a od državnog tužioca da pokrene postupak protiv predsednika Nove Srbije Velimira Ilića zbog izazivanja nacionalne i verske mržnje. „Iz Ilićeve izjave jasno proizlazi da predsednik Nove Srbije smatra da osoba bošnjačke nacionalnosti ne može da obavlja javne poslove u Srbiji. Ovakav oblik grube diskriminacije ozbiljno ugrožava vladavinu prava u Srbiji i predstavlja poziv na mržnju i nasilje protiv Bošnjaka. Inicijativa podseća da ovo nije prvi šovinisticki istup Ilića. Predsednik Nove Srbije tvrdio je i da osobe koje se ne prezivaju na 'ić' ne mogu biti predsednici Srbije. Ilićev primitivizam i nasilje, kojem on često pribegava, takođe nisu prihvatljivo ponašanje u javnom životu, ali ni izdaleka ne ostavljaju tako razorne posledice kao govor mržnje i diskriminacija. Ukoliko najviši državni organi ne budu reagovali na Ilićev istup, javnosti će biti poslata poruka da je u Srbiji diskriminacija dozvoljena i da postoje građani drugog reda koji ne mogu da obavljaju sve javne funkcije“, naglašava Inicijativa mladih.

Nezavisno udruženje novinara Srbije u saopštenju od petka najoštrije je osudilo šovinistički ispad Velimira Ilića, poslanika i lidera Nove Srbije, koji je juče sa skupštinske govornice poručio da je sramota što na proslavu državnosti Srbije poziva Rasim Ljajić. „NUNS poziva sva novinarska i medijska udruženja da osude Ilićev govor mržnje kojim je na najgrublji način zlopotrebljen parlament. Očekujemo i odgovarajuću reakciju tužilaštva jer Ilićev incident predstavlja direktan atak na ustavom i zakonom zagarantovana verska i nacionalna prava i slobode svih građana Srbije. NUNS podseća da je Velimir Ilić bio član prošlog saziva Vlade Srbije u kojoj je Rasim Ljajić takođe bio na čelu Ministarstva rada i socijalne politike, koje je i prošle godine učestvovalo u organizaciji proslave Dana državnosti. Tada to lideru Nove Srbije nije smetalo, bar ne javno, pa je utoliko njegov ispad i krajnje licemeran. Nažalost, Ilićev postupak je još jedan dokaz političke diskreditacije i moralnog urušavanja skupštine, koje, zahvaljujući takvim koliko primitivnim toliko i opasnim tendencijama, ugrožava stabilnost srpskog društva i poretka. Svi političari koji javno pribegavaju govoru mržnje, uličarskim svađama i fizičkim obračunima na izborima zaslužuju samo prezir birača”, ističe se u saopštenju NUNS-a.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyPon Feb 16, 2009 8:28 am

Osujećen Legijin plan za bekstvo


Autor: Vuk Z. Cvijić 16.02.2009. - 07:79


BEOGRAD - Istražni organi veruju da je Milorad Ulemek Lagija (41) planirao prošle nedelje da pobegne iz Okružnog zatvora u Beogradu. Pretpostavlja se da je Ulemek iscenirao da mu se zdravstveno drastično pogoršalo zbog čega je zahtevao da bude prebačen na Vojnomedicinsku akademiju. Pretresom njegove ćelije pronađena je verna plastična kopija automatskog pištolja „duga devetka”, saznaje „Blic”.

- Pretresom Ulemekove ćelije, pronađena je plastični kopija pištolja. U ponedeljak uveče iznenada mu je skočio pritisak zbog čega je zatražio je da ga pregledaju na VMA. On je, posle pregleda u zatvorskoj bolnici, dobio uput, ali je odlučeno da se Ulemek nikako ne izvodi iz Centralnog zatvora - kaže izvor „Blica”.
Istražni organi veruju da je vreme za bekstvo bila noć između 9. i 10. februara. Sat posle ponoći Ulemek se požalio stražaru da mu je loše. Zatvorski čuvar je odmah obavestio dežurne lekare zatvorske bolnice, gde je Ulemek ubrzo prebačen. Na pregledu je konstatovano da ima visok pritisak i Ulemek tada zahteva da ide na dalja ispitivanja na VMA. Prema saznanjima „Blica”, lekari zatvorske bolnice su mu i napisali uput.
- U ovakvim situacijama lekarski uput nije dovoljan pa je dva sata iza ponoći obavešten upravnik beogradskog Okružnog zatvora Miroslav Micić. On je odmah pozvao direktora Uprave za izvršenje zavodskih sankcija pri Ministarstvu pravde Milana Obradovića, koji je obavestio ministarku pravde Snežanu Malović o lekarskom uputu da se Ulemek prebaci na VMA.
Tada je odlučeno da se Ulemek nikako ne izvodi iz zatvora. Naređeno je da se hitno pozovu lekare te ustanove koji bi s neophodnom opremom došli i pregledali ga unutar zatvorskih zidina - navodi izvor „Blica”.
Šestočlana ekipa lekara VMA ubrzo je došla je u zatvorsku bolnicu i obavila pregled najpoznatijeg zatvorenika u Srbiji. Oni su, navodi izvor „Blic”, utvrdili da Ulemek zaista ima visok pritisak. Prema saznanjima „Blica”, kao jedna od mogućnosti za Ulemekov stanje naveden je uticaj nekog hemijskog sredstva koje je namerno popio. Posle pregleda, Ulemek je vraćen u ćeliju u „Hajatu”, najčuvanijoj zatvorskoj jedinici.
Iste noći, prema rečima izvora „Blica”, u blizini VMA primećeno je sumnjivo vozilo.
- Kombi se zaustavio u blizini bolnice, ali niko nije izlazio iz vozila. Bio je tu neko vreme, ali te noći to nije bilo sumnjivo. Tek je posle događaja u CZ-u kombi doveden u vezu sa Ulemekom - navodi izvor „Blica”.
Istražni organi pokušavaju da uđu u trag sumnjivom kombiju i ispituju ko je Ulemeku i kako doneo kopiju pištolj u zatvor.
Ulemek je pravosnažno osuđen na 40 godina zatvora u postupku za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi. Vrhovni sud mu je potvrdio presudu od 40 godina za ubistvo premijera Zorana Đinđića, ali tu ima pravo na još jednu žalbu o kojoj će takođe odlučivati najviša sudska instanca u Srbiji. Isto je i sa postupkom za ubistvo četiri člana SPO na Ibarskoj magistrali i pokušaj ubistva Vuka Draškovića gde Ulemek ima pravo na još jednu žalbu na drugostepenu presudu na 40 godine. U srpskim zakonima nema zbrajanja kazni tako da on u svakom slučaj treba da ostane u zatvoru do 2044. godine.

Ulemek više ne napušta CZ
Jedan od mogućih motiva zašto bi Milorad Ulemek baš sada pokušao da organizuje bekstvo, prema rečima izvora „Blica”, jeste i to što će za nekoliko dana biti završena izgradnja specijalne sudnica u samom Okružnom zatvoru.
- Planirano je da u sredu ministarka pravde otvori sudnicu u Okružnom zatvor, gde se Ulemek nalazi. U toj sudnici bi bila održavana sva rizična suđenja. Naravno, to su i sva suđenja Ulemeku, koji više neće izlaziti iz zatvora, kao do sada, kada je iz Bačvanske prevožen u Specijalni sud i Palatu pravde. Njemu je to dobro poznato - kaže izvor „Blica”.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Feb 19, 2009 1:58 pm

"Plejboj" u gubicima, možda ide na prodaju



Autor: Srna -Rojters | 19.02.2009. - 10:53
Kompanija "Plejboj enterprajz", izdavač jednog od najpoznatijih magazina za odrasle, objavila je podatke o velikom gubitku u četvrtom kvartalu uz dodatni trošak restrukturisanja od 157,2 miliona dolara, te smanjenju prihoda ispod očekivanog nivoa.

Kompanija, koja je beležila neto gubitke u svim kvartalima 2008. godine, saopštila je da je otvorena za razgovore o prodaji čitave firme ili promenama u strateškom pravcu magazina "Plejboj".
Neto gubitak "Plejboja" iznosi 145,7 miliona dolara, odnosno 4,37 dolara po akciji. U istom periodu prošle godine, kompanija je zabeležila neto gubitak od 1,1 miliona dolara, odnosno tri centa po akciji.
Prihodi firme opali su na 69,8 miliona dolara sa 85,9 miliona, delimično usled prodaje imovine televizijskog studija. Odeljenje za autorska prava, koje je odgovorno za postavljanje poznatog logoa u vidu belog, ušatog zeca na razne vrste robe, od majica do dijamantskih privezaka, zabeležilo je pad prihoda za 38 odsto, na nivo od 4,3 miliona dolara.
Prošlog meseca, "Plejboj" je saopštio da će smanjiti broj zaposlenih, konsolidovati svoje onlajn i štamparske aktivnosti i izvršiti reviziju. Kompanija je već smanjila broj zaposlenih za 14 odsto tokom prošle godine










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptySre Feb 25, 2009 10:11 am

Cena krvi
Blic - Ponedeljak, 23. februar 2009. 05:00

Vlada Srbije ne bi dala Miladinu Kovačeviću, onom što je nekog pretukao u Americi pa pobegao u Srbiju, ni dinara, kao što ne bi dala ni tebi, poštovani čitaoče. A kamoli da bi dala milion dolara.

Verovatno, suočeni sa sopstvenom mukom, o tom Kovačeviću, radikalskom manekenu otpora celom svetu, pa šta košta da košta, misle gore nego omladina LDP-a, koja je u subotu protestvovala protiv policijskog isleđivanja vlasnika i glavne urednice "Borbe" o odavanju državne tajne.

"Borba" je, naime, objavila ekskluzivnu vest da je Vlada odlučila da plati milion dolara da bi u neku rupu bio zatrpan slučaj koji je snažno opteretio odnose Srbije i Amerike i tu odluku proglasila "državnom tajnom", što s njene tačke gledišta nije glupo, ali je ispalo glupo nakon provaljivanja sadržaja odluke.

Sad vlada lovi krticu u sopstvenim redovima.

To što Vlada hoće da plati nije cena krvi koju je Kovačević prosuo nekom Amerikancu u tuči u diskoteci, već Vlada plaća grešku državnih činovnika, države u suštini, koji su mutnim radnjama omogućili Kovačeviću da utekne s "mesta zločina."

Ne mogu da ga izruče bez kršenja zakona, a nisu spremni dodatno da naljute Hilari Klinton. Ona se kao senatorka grdno založila da se ovaj slučaj istera na čistac, a u međuvremenu je avanzovala i u timu Baraka Obame postala prva spoljnopolitička violina, te će, makar radi doslednosti, našima stalno na uho svirati visoke tonove, one od kojih stradaju bubne opne.

Nije bez razloga Vuk Jeremić u izveštaju Vladi kao dva najveća propusta ministarstva na čijem je čelu naveo, pored nepotpisivanja SSP, i slučaj Kovačević.

Ko god može sklanja se od te američke oluje. Kad je onomad ovdašnji rmpalija zaigrao košarku, samo na blago upozorenje američke administracije da nije lepo da ovaj skakuće po terenu dok onaj tamo leži u komi, Miodrag Babić iz "Hemofarma" obustavio je sponzorisanje Košarkaškog saveza Srbije jer je od američke administracije očekivao odluku da grupa lekova koje proizvode bude puštena u promet na tamošnjem tržištu.

Naša vlada od Amerikanaca očekuje više nego što su bila očekivanja iz vršačke fabrike lekova, pa im se verovatno učinilo da je ovih milion dolara niska cena za odobrovoljavanje Klintonove, mada sam siguran da su se loše osećali izglasavajući ovu investiciju.

Narod se s pravom pita što bi mi, poreski obveznici, plaćali cehove jedne kafanske tuče, a Vlada zna da ne plaća zbog toga, već zato što je najmanje jedan državni službenik u konzulatu Srbije u Njujorku uvukao Srbiju u ovu makljažu s američkom administracijom.

Sad je, u svakom slučaju, ovaj spoljnopolitički skandal prerastao u poligon za domaće političke obračune. Ne bih nikom savetovao da potceni značaj vesti koja je iscurila iz boce. Tabanje će tek da počne.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Feb 26, 2009 4:36 pm

Užas u romskom naselju u Rumi

Beba umrla od hladnoće

Autor: Narcisa Božić | Foto:Narcisa Božić | 25.02.2009. - 11:48
[You must be registered and logged in to see this image.]
SREMSKA MITROVICA - Beba rođena pre 19 dana umrla je od hladnoće u noći između ponedeljka i utorka u romskom naselju Rupe u Rumi, potvrdio je juče Institut za sudsku medicinu u Novom Sadu. Dečačić Stanko, kako su ga nazvali majka Sanja Jovanović (22) i otac Stanko Živković(27) juče je sahranjen.

- Cela naša kućica od blokova sastoji se samo od ove jedne sobe, gde ložimo po ceo dan ako ima drva. Kad nema, ubacimo kukuruzovine, čokova, piljevine, kartona, samo nek se deca zgreju. Ali noću je teško, ovo se ohladi dok trepneš, bušno na sve strane, kao da se nikad ni ložilo nije. Naša beba nije izdržala studen, mada smo je pokrili i umotali u krpe. Druga deca: Danijela (7), Saša (5), Jovan (4) i Verica (2,5) su već postali otporni. Na njih stavimo dosta krpa i starih stvari da ih ušuškamo - kaže otac Stanko Živković.

Majka Sanja kaže da je beba bila sasvim zdrava, te da ju je umotala i legla, ne očekujući da će noć biti ledena. Negde oko dva sata kada je ustala da je podoji, dečačić je već bio mrtav.
- Ustala sam i čim sam bebu uzela u ruke videla sam da nešto ne valja. Bila je hladna i već poplavila, počela sam da vrištim i kukam. Pokušali smo da je masiramo i povratimo, ali bezuspešno. Komšije su ga brzo prevezli do bolnice, ali ni tamo nisu uspeli da mu pomognu - kroz plač priča manjka.
U naselju Rupe u krajnje nehigijenskim uslovima bez struje i vode, u 37 kućica od kartona, plastike, starog gvožđa i čerpića živi 212 rumskih Roma. Glavna gradska deponija, odakle svakodnevno uzimaju sekundarne sirovine od čije prodaje izdržavaju svoje porodice, nalazi se tik uz naselje. Ona je i glavni rasadnik epidemije zarazne žutice, od koje svake godine oboli po nekoliko desetina Roma, dok su pacovi, kako nam kaže komšinica Smilja Jovanović, u naselju već postali normalna pojava.
Rupe su juče obišli Goran Vuković, predsednik opštine Ruma, Dragan Kardaš, zamenik predsednika i Svetozar Petrović, direktor Centra za socijalni rad, koji su porodici Živković uručili jednokratnu novčanu pomoć od 10.000 dinara.
- I pre ove tragedije postojali su planovi za pomoć rumskim Romima koji sada zahtevaju hitnu realizaciju. U naselje se struja i voda ne mogu dovoditi, jedino rešenje je izmeštanje Roma na drugu lokaciju koja bi bila potpuno infrastrukturno opremljena. Moguća opcija je i da se smeste u kontejnere ili druge montažne objekte uz pomoć stranih donacija i evropskih fondova, jer opština para nema - rekao je Goran Vuković, predsednik opštine Ruma.
Problem je i njihova vezanost baš za sadašnju lokaciju, upravo zbog blizine deponije i vašarišta, što im je jedini izvor prihoda.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyČet Feb 26, 2009 11:36 pm

NIKOLINA PIŠEK:


'Radije bih na štangu nego u 'Gole vijesti''




Saznajte što Nikolina najviše voli na muškarcima, što misli o lakim
drogama, kako se priprema za vođenje 'Farme', ljube li se bolje
muškarci, žene ili hermafroditi te što u njenom životu znače Alan Ford
i gumeni bomboni?






Nikolina Pišek: Evo, kažu mi da je pristojno pozdraviti ljude, pa... dobar vam dan želim.
Veco: Kako si?
Nikolina Pišek: Pospano, ne spavam baš zadnjih dana, ne stižem, ali tko još u ovo doba stiže spavati?
Velimir: Koji od poslova najviše umara? Pripreme za 'Farmu'?
Nikolina Pišek: Obaveze prema promociji projekta, biti
lijep i nasmijan, duhovit i elokventan sve vrijeme... dakle promo
snimanja, intervjui, prooooobe itd.
Velimir:
Je li teško uvijek biti nasmijan? Je li to u opisu posla?
Nikolina Pišek: Nije ugovorom navedeno, ali recimo da se podrazumijeva.
Jesu: Jesu to tvoje prirodno plave oči ili furaš leće u boji?
Nikolina Pišek: Slijepa sam kao šišmiš pa se veselim na takav način.
Q: Ako furaš leće u boji, zašto ne nosiš različite boje? Npr., zelenu i plavu?
Nikolina Pišek: Fenomenalna ideja!!! Hvala na ideji za styling, novi si Modni Mačor.
Robi: Koristiš li koju socijalnu grupu (Facebook ili neku drugu) i što misliš o tome?
Nikolina Pišek: Ne, po tom pitanju sam krajnje asocijalna.

Marko: Bi li mogla živjeti u blatu farme?
Nikolina Pišek: Dva, tri sata ziher. Docnije – I do not think so!
Marko: Kako je to iz blještavila 'Operacije Trijumf' prijeći u blato farme?
Nikolina Pišek: Zahtijeva drugi, znatno jeftiniji dress code.
Marko: Što bi ti na farmi više smetalo – miris životinja ili smrad farmera?
Nikolina Pišek: Mislim da nakon nekog vremena odišu istim bukeom...
Velimir: Kažu da je život na selu zdrav... bi li se preselila?
Nikolina Pišek: Kako za koga... meni se čini da za moje živce tu zdravlja ne bi bilo.
Jesu: Srbi su te u svom glazbenom showu komentirali kao plastičnu
lutku. Molim tvoj komentar i što si sve korigirala kod stričeka
Glumičića?
Nikolina Pišek: Koji Srbi, majku mu... Dovoljno malo da nakon upokojenja neću ugrožavati okoliš.
Velimir: Ima li tvoja suvoditeljica iz 'OT'-a umjetne sise? I dalje traje debata jesu li prave ili ne... Ja tvrdim da nisu! :)
Nikolina Pišek: Meni se čine jako dobrima...
Kokolo: Bi li mogla bez televizije mjesec dana?
Nikolina Pišek: Starting from now...
Robi: Patiš li za najnovijim mobitelima, automobilima?
Nikolina Pišek: Te patnje su ostale daleko iza mene.
Velimir: Patiš li za ikakvim oblikom luksuza?
Nikolina Pišek: Ne patim, ali ako me okrzne, ne žalim se.
Mexxxsb: Što očekuješ od nove sezone 'Farme', kakva će biti?
Nikolina Pišek: Krv, gnoj i suze.
Macak: Jesi li slučajno izgubila mob s onim super fotkama ili…?
Nikolina Pišek: Originalno pitanje. Trebalo mi je malo PR-a, nema me, naime, po novinama dosta.
Marko: Tko bi pobijedio u hrvanju u blatu - ti ili Mia? Postoji li mogućnost organizacije takvog nečega?
Nikolina Pišek: Kako da ne... Jedino imamo problema sa sponzorima za bikinije pa razmišljamo da se pohvatamo bez njih.
Velimir: Mislim da bi puno ljudi iskeširalo za pay per view takvog TV spektakla... Ne trebaju vam sponzori. :)
Nikolina Pišek: Ti skupljaj zainteresirane.
Jesu: Vidi se da si radila nos i usta. Cice su ti silikonske ili prave?
Nikolina Pišek: Vidim da si stručan, SIGURNO znaš.
Mexxxsb: Imaš li piercinge gdje?
Nikolina Pišek: Ne.

Marko: Bi li u posebnom stupnju očaja i za opako velike pare pristala biti voditeljica 'Golih vijesti'?
Nikolina Pišek: Radije bih na štangu.
Velimir: A bi li voljela voditi vijesti kao takve? Ili nemaš tu ambiciju?
Nikolina Pišek: Mislim da nemam.
Macak: Na štangi bi bila još bolja, nadam se da ćeš to snimati 'novim' mobitelom… ;)
Nikolina Pišek: Iphone NEMA kamericu, sorry!
ToHighToDie: Danas bi svatko htio pjevati… Imaš sluha?
Nikolina Pišek: Spasit ću vas od tog saznanja.
Jesu: Koliko košta tvoj izgled, mjesečno? Koliko su te koštale operacije ukupno?
Nikolina Pišek: Više nego auto koji ti voziš, manje od onog koji vozim ja, a puuuuno manje od onog koji ću tek voziti.
Velimir: Jednog dana, ako zatreba botoks, bi li se bola?
Nikolina Pišek: Svakodnevno.
Svidja: Što radiš kad se želiš izolirati od javnosti?
Nikolina Pišek: Zatvorim vrata.
Krafnica: Treniraš li još uvijek boks?
Nikolina Pišek: Bila sam asocijalna neko vrijeme, pa nisam... Trčala sam sa slušalicama na ušima da ne moram komunicirati. I'll be back!
Renton: Zanima me kaj bi pričali na kavi, koju bi temu danas odabrala?
Nikolina Pišek: O problemima migracija plemena u Bocvani.
Renton: Lake droge?
Nikolina Pišek:
Samo ispod pet grama.
Macak: Priznaj, je l' te carinik zamolio da mu ostaviš tangice za uspomenu, ili ih je stvarno netko maznuo? :)
Nikolina Pišek: O čemu nego o gaćama...
Velimir: Što misliš, koliko bi ljudi platili za tvoje tange na eBayu?
Nikolina Pišek: Dobila bih za nove dovoljno, ziher.
Svidja: Jesi li humanist? Jesi li učestvovala kad u takvim projektima?
Nikolina Pišek: Više sam filatelist.
Edo: Seks na jednu noć?
Nikolina Pišek: Uvijek je barem jedna noć...
Arko: Tko se nježnije ljubi, žene ili muškarci?
Nikolina Pišek: Hermafroditi.
ToHighToDie: Kad misliš roditi?
Nikolina Pišek: Evo, sad ću. Od tvojih pitanja.
Renton: Znaš što mi se kod tebe sviđa? Zgodna si, atraktivna, a imaš i smisao za humor. Prava rijetkost.
Nikolina Pišek: Čuvajte me da ne izumrem.
Renton: Omiljeni strip? Siguran sam da si ih čitala.
Nikolina Pišek: Alan Ford, Axa, Modesty Blaise…
Macak: Čega ćeš se odreći za korizmu?
Nikolina Pišek: Odricanja.
Velimir: Koji su tvoji pravi poroci?
Nikolina Pišek: Gumeni bomboni.
Renton: Kod žena mi se sviđa ženstvenost... A tebi kod muškaraca, a da to nije muževnost?
Nikolina Pišek: Guza.
Velimir: Hvala, Nikolina, hvala svima vama, fajrunt! Pozdrav!
Nikolina Pišek: Bilo mi je iznimno zadovoljstvo, budite dobri i ciao!
Macak: Nina, hvala na vremenu s nama i želimo ti sreću u budućim projektima, a ja osobno još puno izgubljenih mobitela! ;)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyNed Mar 01, 2009 10:14 pm

Jovica Stanišić glavni čovek CIA u Beogradu



Autor: Beta

Los Anđeles - Bivši šef državne bezbednosti Srbije Jovica Stanišićbio je tokom osam godina glavni čovek američke Centralne obaveštajne agencije u Beogradu, piše danas američki dnevnik Los Anđeles tajms.
set_font_size();




List navodi i da je američka obaveštajna agencija Haškom tribunalu dostavila poverljiv dokument koji svedoči o Stanišićevom doprinosu i o pomoći. Dokument je i dalje zapečaćen, ali je agent CIA u penziji Vilijem Lofgren, koji je i prvi put stupio u kontakt sa Stanišićem 1992. godine, rekao da je agencija dostavila dokument kako bi pokazala da je „ova navodno zla osoba učinila mnogo toga dobrog“.
Los Anđeles tajms navodi da je Stanišić u vreme saradnje s CIA na sastancima na brodovima i splavovima na Savi odavao detalje o poslovima užeg Miloševićevog režima i obezbedio informacije o mestu gde su se nalazili taoci NATO-a. Stanišić je, takođe, kako navodi list, pomagao operativcima CIA u potrazi za skrivenim grobnicama i pomogao agenciji da uspostavi mrežu tajnih baza u BiH. List navodi da iza ove tvrdnje stoje na desetine razgovora sa sadašnjim i bivšim zvaničnicima obaveštajnih službi SAD i Srbije, kao i dokumenti u koje je list imao uvid, uključujući zvanične dokumente srpske obaveštajne službe, kao i tekst na sedam strana koji je Stanišić napisao u pritvoru Tribunala. U tom tekstu Stanišićje naveo da je pokušavao da utiče na Miloševića kako bi bio umereniji i da je u velikoj meri sarađivao sa CIA kako bi se ublažila kriza.



....nazdravlje....... PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 111827










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 EmptyUto Mar 03, 2009 11:33 am

"Oskar" za efekte u "Bondu"
Blic - Ponedeljak, 02. mart 2009. 05:00

Dejan Ilić sa nagradom

Američke filmske akademije Prof. dr Dejan Ilić, naučnik svetskog glasa u oblasti elektrohemije, svojoj kolekciji priznanja za naučna i menadžerska dostignuća, pridodao je i "Oskara". Prestižna zlatna statueta uručena mu je na svečanoj godišnjoj dodeli 22. februara, kao generalnom menadžeru minhenske kompanije ARRI, čije je tehničko rešenje za filmsku rasvetu korišćeno u novom "Bondu", Američka filmska akademija ocenila kao najveće dostignuće u oblasti filmske industrije u minuloj godini.

Nedugo posle svečane dodele "Oskara", dr Dejan Ilić došao je u Srbiju i Smederevo, kako kaže, iz privatnih i poslovnih razloga, a rado se odazvao pozivu da govori za "Blic", dodajući da mu laska i to, što je na listi 100 najuticajnijih Srba današnjice, u tradicionalnoj anketi našeg lista, zauzeo visoko četvrto mesto. Ilić kaže da je u decembru bio prijatno iznenađen vešću da je njegova kompanija nominovana za najprestižniju filmsku nagradu.




.. BRAVO... SVE CESTITKE..

:011ag3: :011ag3: :011ag3: :011ag3:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)   PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PRELISTAVAMO za vas (izdvojeni članci)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: