DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Šta je pakao? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Šta je pakao? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Šta je pakao?

Ići dole 
+12
Svemimir
pesma
Auror@
Nut
ZoxZoja
Okano
montoya
Lakota
Samouka
dusicaa
Astra
AstrinaKomsinica
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptySre Jul 24, 2013 9:46 am

First topic message reminder :

"Pakao to je patnja i teret, kad više ne možeš da voliš." - Dostojevski.

No pustimo Dantea, Dostojevskog i filozofe; Šta je za vas pakao? Gde se nalazi pakao ako ne u sopstvenoj duši, šta mislite?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 1:53 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Čuti glasove koji te teraju na suicid ima svoje naučno i medecinsko ime i o tome se priča sa stručnjacima.
Joj Zox,sta cu s a tobom???jakog ..Pa ko govori o glasovima..hah ahnaha nijednim slovom nijedan glasic nisam  spomenula..kakvi glasovi..haluc.i te stvari..to nema veze..
Patnja draga, boli..rane..koje krvare..i ne zarastaju..one zovu..  
Ako nisu glasovi onda znači da je neko nesposoban da se suoči sa svojim životom.

Opet ponavljam: Ako si verujući onda je samoubistvo greh, ako nisi onda gubiš jedino što imaš.

I šta sad ta hipotetička ličnost koja pati misli da će postići samoubistvom. Da će taj/ta zbog koga ili čega pati da se "ubije" od griže savesti? NEĆE. Tačka.

Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 1:58 am

Zox@
Citat :
Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Svakako..dobices tabletice srece..i sve je divno..Tesko ce se danas neko baviti tobom ''onako kako treba''(traje dugo i skupo je )A,i ako krenes u to..mozda ne postoji garancija da ces biti izlecen..
iiiiii,

Sta cemo onda???

Psihijatrija je jako mlada nauka..i mnogo toga se ne zna...
Valjda vidis,prepoznajes ljude..bolesnih je koliko volis..setaju slobodni i srecni u svojoj odsutnosti..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:00 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Svakako..dobices tabletice srece..i sve je divno..Tesko ce se danas neko baviti tobom ''onako kako  treba''(traje dugo i skupo je )A,i ako krenes u to..mozda ne postoji garancija da ces biti izlecen..
iiiiii,

Sta cemo onda???

..
ZAto je Bog izmislio ludare hahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:01 am

Ma cijelo pleme starih Azra poremeceno...svi umiru kada ljube...mada je to najljepsa sevdalinka....obozavam ju.
Povezite vi to sve sa paklom....drugo je umrijeti od bola...ako je to moguce,a drugo utabati put do pakla dizajuci ruku na sebe.
Nego...kako objasniti cinjenicu da se ne ubija majka kojoj je poginulo dijete a ubija se ljubavnica sto je ostavljena,zena koja je izgubila nekoga s im je bila kratak period...ponekad s kim se smao dopisivala.
Kakvi su to glasovi koji ju natjeraju da se ubije zbog ljubavi prema visuljku i njegovom vlasniku a ne prema djetetu svom.
Zar ima vece ljubavi od majke prema djetetu...sta onda da zakljucim,da stvarno neko ocekuje da bude opisan u romanu,pjesmi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:02 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Zox@
Citat :
Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Svakako..dobices tabletice srece..i sve je divno..Tesko ce se danas neko baviti tobom ''onako kako  treba''(traje dugo i skupo je )A,i ako krenes u to..mozda ne postoji garancija da ces biti izlecen..
iiiiii,

Sta cemo onda???

..
ZAto je Bog izmislio ludare hahahahahahahahahahaha
Ko ih izmisli..djavo ili Bog..hn..ne znam nisAM SIGURNA..ALI ZASIGURNO ZNAM DA ONI UNUTRA SU MIRNIJI I STABILNIJI NEGO ''OVI NAPOLJU''..cola 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:02 am

Dok ja pošaljem poruku vi napišete 5.

Kona je pital asa kočoko samoubistava se neko sreo. Evo ja jesam sa nekoliko.

Rođak koji je bolovao od raka se obesio kad sam imala oko 15 godina. Ajde da taj preskočim jer bila sam dete i ne sećam se svega.

Pre par meseci se jedan rođak isto obesio i niko ne zna razlog. Njegovo troje dece (inače odrasli ljudi od 35-48 godina) su ostali u šoku i večnom stresu jer ne znaju razlog. I koliko ih ja znam svi će imati osećaj krivice jer ne znaju da li su mogli da mu pomognu. Ja to ne bih nazvala ljubavlju koju roditelj oseća prema detetu.

I najgori primer je jedan drug koji se posvađao s devojkom. Poludeo, patio bla bla truć truć i prijavio se u dobrovoljce, poslali ga na ratište, poginuo. Samoubistvo ali bez da je sam digao ruku na sebe. Njegova devojka je patila i tugovala, onda se trgla, nastavila da živi, pronašla novu ljubav, udala se, ima porodicu ... Da li ikad pomisli ili ne na sve to ne znam ali da svoj život živi to znam.


Kome nije dosta ovog pakla kojim smo okruženi taj će da ga stvara dodatno. Kako to pametno kaže narodna umotvorina "Siti pa besni"
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:07 am

Astra ::
Ma cijelo pleme starih Azra poremeceno...svi umiru kada ljube...mada je to najljepsa sevdalinka....obozavam ju.
Povezite vi to sve sa paklom....drugo je umrijeti od bola...ako je to moguce,a drugo utabati put do pakla dizajuci ruku na sebe.
Nego...kako objasniti cinjenicu da se ne ubija majka kojoj je poginulo dijete a ubija se ljubavnica sto je ostavljena,zena koja je izgubila nekoga s im je bila kratak period...ponekad s kim se smao dopisivala.
Kakvi su to glasovi koji ju natjeraju da se ubije zbog ljubavi prema visuljku i njegovom vlasniku a ne prema djetetu svom.
Zar ima vece ljubavi od majke prema djetetu...sta onda da zakljucim,da stvarno neko ocekuje da bude opisan u romanu,pjesmi.
To je barem lako..sve je u rukama demona..

.
Citat :
drugo je umrijeti od bola.
Astra,sve je bol i patnja kroz razlicite oblike..mladic umire ..''jer ga boli''..

Majka se ne ubije kada joj je poginulo dete,toga ima mnogo..(na zalost nije pod obavezno''mada bi trebalo biti.da svaka MAJKA VOLI DETE SVOJE)Nazalost,ima ih koje nista ne osecaju prema svojoj deci..ili sto sam ja radila na slucaju gde je majci dete umrlo..i ona je ''skrenula''Ali joj ne pada na pamet da izvrsi suicid...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:08 am

ZoxZoja ::



Kome nije dosta ovog pakla kojim smo okruženi taj će da ga stvara dodatno. Kako to pametno kaže narodna umotvorina "Siti pa besni"
Oh kako obozavam ovakve recenice! Jednostavne, bez kamuflaze, i istinite do bola.

Dragi nam Fitzgerald je detaljno opisao "bjesnilo" ove vrste u Gatsby, gospoj'ca Daisy je najbolji primjer - ima "pakao" od krmaluka sto moja majka rahmetli rekla - derom prdi hrdzom smrdi. Samo sto je njen pasjaluk kostao zivota nekog drugog.

Podjela je ogromna, i cesce cujemo da se ubio neko ko "ima", nego onaj koji se citav zivot bori. On je navikao, zna sta mu je radit da prezivi. A taj zivot sam mu predstavlja najvece bogatstvo.

Pakao je nemoc individue da postane covjek, sa svim manama i vrlinama, i iznad svega sa vlasnistvom nad samim sobom.
Naravno, izuzeci dokazuju pravilo
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:09 am

Astra ::
Ma cijelo pleme starih Azra poremeceno...svi umiru kada ljube...mada je to najljepsa sevdalinka....obozavam ju.
Povezite vi to sve sa paklom....drugo je umrijeti od bola...ako je to moguce,a drugo utabati put do pakla dizajuci ruku na sebe.
Nego...kako objasniti cinjenicu da se ne ubija majka kojoj je poginulo dijete a ubija se ljubavnica sto je ostavljena,zena koja je izgubila nekoga s im je bila kratak period...ponekad s kim se smao dopisivala.
Kakvi su to glasovi koji ju natjeraju da se ubije zbog ljubavi prema visuljku i njegovom vlasniku a ne prema djetetu svom.
Zar ima vece ljubavi od majke prema djetetu...sta onda da zakljucim,da stvarno neko ocekuje da bude opisan u romanu,pjesmi.
Kraj II svetskog rata. Na Sremskom frontu gine momak od 18 godina. Otac i majka žele da ga bar mrtvog imaju blizu sebe. Oca zadržavaju da nosi ranjenike (ili tako nešto) a majka sama uz kovčeg s mrtvim sinom putuje teretnim vozovima, seljačkim kolima i donosi ga kući. Dve godine kasnije na insistiranje ćerke koja ima nekih 16-17 godina rađa još jedno dete da joj ćerka ne bi bila sama. To je bila baka moje najbolje drugarice. I doveka ću pamtiti njene reči kojim je sve to opisala.

"Deco čovek je jači od kamena. Kamen udaraj i kad tad će pući. A čoveka tučeš u glavu pa izdrži."

Ako je mgla ona sve ostalo su srpski rečeno proseravanja.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:18 am

Moja Kona@
Citat :
Pakao je nemoc individue da postane covjek, sa svim manama i vrlinama, i iznad svega sa vlasnistvom nad samim sobom.
Naravno, izuzeci dokazuju pravilo
Ovo je po mom dubokom uverenju prilicno istinito..samo bi trebali da znamo da nije svako od nas sposoban  da ''bude covek'' To je prva stvar..(mnogi s e i ne trude da to postanu...)

''Vlasnistvo(vladavina) nad samim sobom''..je najinteresantnije meni..mislila si na vladavinu ..
Mnogi od nas nemaju ni tu sposobnost... ili vladamo delom licnosti..ili sasvim krivo delujemo..Sta znaci'' vlast nad samim sobom.''..mali broj nas ima  dar.da odabere pravi put i ispuni svoje poslanstvo na zemlji... a,sve je u dusi..a,sta se sve tu nalazi..ne zna se..jos uvek...na zalost jako malo toga se zna..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:21 am

Nut ::

Sta znaci'' vlast nad samim sobom.''..mali broj nas ima  dar.da odabere pravi put i ispuni svoje poslanstvo na zemlji... a,sve je u dusi..a,sta se sve tu nalazi..ne zna se..jos uvek...na zalost jako malo toga se zna..
Je'l ovo treba da bude izgovor?! Opravdanje za slabice, ljigavce i slicne?!

No excuse, sorry.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:25 am

Svako,pa i necovjek za sebe smatra da je postao covjek...nije po JUS normi,ali covjek,mi cemo reci negativan,los,ali covjek jeste.Pakao nastaje onda kad se otrijezni i sam shvati kakav je covjek.... to su endemske vrste,ali koja vatra tad gori,nezamislivo,jos ako si procerao pola vijeka ne shvativsi svoj grijeh...e onda te i osti bodu dok spavas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:27 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Sta znaci'' vlast nad samim sobom.''..mali broj nas ima  dar.da odabere pravi put i ispuni svoje poslanstvo na zemlji... a,sve je u dusi..a,sta se sve tu nalazi..ne zna se..jos uvek...na zalost jako malo toga se zna..
Je'l ovo treba da bude izgovor?! Opravdanje za slabice, ljigavce i slicne?!

No excuse, sorry.
smehsmeh ..Ti Kono pricas sa mnom kao da sam  ja tvorac psihijatrije..Otvori malo knjige..pa citaj..pa ces videti..koji izgovori..ljudi su sastavljeni od razlicitih materijala..svako od nas je poseban..neko izdrzi smrti dece,rodbine...i zivi i dalje..neko puca posle prve smrti ..i odlazi za njom..sve je stvar..senzibiliteta ..i sposobnosti emocionalnog rasudjivanja,identiteta,i ko zn acega sve ne..

Zatim,svako tera na svoju vodenicu..onaj koji je sahranio svoje i zivi mirno..prica kako je jak i snazne psihe(sto,najcesce, nema veze sa istinom..pre je sasvim nesto drugo..)
Tu je racionalizacija glavna stvar.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:29 am

Nut ::
Moja Kona@
Citat :
Pakao je nemoc individue da postane covjek, sa svim manama i vrlinama, i iznad svega sa vlasnistvom nad samim sobom.
Naravno, izuzeci dokazuju pravilo
Ovo je po mom dubokom uverenju prilicno istinito..samo bi trebali da znamo da nije svako od nas sposoban  da ''bude covek'' To je prva stvar..(mnogi s e i ne trude da to postanu...)

''Vlasnistvo(vladavina) nad samim sobom''..je najinteresantnije meni..mislila si na vladavinu ..
Mnogi od nas nemaju ni tu sposobnost... ili vladamo delom licnosti..ili sasvim krivo delujemo..Sta znaci'' vlast nad samim sobom.''..mali broj nas ima  dar.da odabere pravi put i ispuni svoje poslanstvo na zemlji... a,sve je u dusi..a,sta se sve tu nalazi..ne zna se..jos uvek...na zalost jako malo toga se zna..
Ona baka iz mog gornjeg posta nije imala vremena da misli o vladavini i vlasništvu nad životom dok su oko nje leteli meci. Njeno je bilo da nadje mrtvo dete i da ga donese kući gde će bar na grob moći da mu odu.

Ili baka-Nada koja je živela par kuća od mene i kojoj je u istom danu poginuo sin jedinac i rodila se unuka. 35 godina je imala da razmišlja o suštini života i da se prepušta patnjama i samosažaljenju do smrti. Ali ne ona je živela, maksimalno pomagala u odhranjivanju unuke, svake godine joj pravila rođendanske žurke i najlepše ukrašene torte koje sam tad imala prilike da vidim. Kako joj je bilo to je ona znala ali njena snaga je nešto o čemu možemo da pričamo. Žena je živela u paklu lično i izdigla se iznad njega.

Ako ću da biram uzore onda ipak biram njih dve a ne melodramatične priče o tome kako se od ljubavi umire i kako ne mogu da preživim što sam dobila otkaz ili što ne mogu da kupim najnoviju haljinu koja se pojavila u dućanu iza ćoška.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:30 am

Astra ::
Svako,pa i necovjek za sebe smatra da je postao covjek...nije po JUS normi,ali covjek,mi cemo reci negativan,los,ali covjek jeste.Pakao nastaje onda kad se otrijezni i sam shvati kakav je covjek.... to su endemske vrste,ali koja vatra tad gori,nezamislivo,jos ako si procerao pola vijeka ne shvativsi svoj grijeh...e onda te i osti bodu dok spavas.
Astra..odlican post..top88 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:32 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Sta znaci'' vlast nad samim sobom.''..mali broj nas ima  dar.da odabere pravi put i ispuni svoje poslanstvo na zemlji... a,sve je u dusi..a,sta se sve tu nalazi..ne zna se..jos uvek...na zalost jako malo toga se zna..
Je'l ovo treba da bude izgovor?! Opravdanje za slabice, ljigavce i slicne?!

No excuse, sorry.
Kako Nut vodi ovaj razgovor ispada da svi koji se ne ubiju na prvoj prepreci u životu nisu normalni.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:33 am

Zox@
Citat :
Ako ću da biram uzore onda ipak biram njih dve a ne melodramatične priče o tome kako se od ljubavi umire i kako ne mogu da preživim što sam dobila otkaz ili što ne mogu da kupim najnoviju haljinu koja se pojavila u dućanu iza ćoška.
Zox,SVAKA CAST TVOJIM BAKAMA!..Ali,zaista oprez za one, koji su umrli ''zbog ljubavi''.po nekim najnovijim teorijama,ljubav je ravna psihozi u posebnim slucajevima..Tu nema mesta melodramatici..samo treba da znamo da je mali broj nas uopste ''sposoban, da zaista voli''










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:36 am

ZoxZoja ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Sta znaci'' vlast nad samim sobom.''..mali broj nas ima  dar.da odabere pravi put i ispuni svoje poslanstvo na zemlji... a,sve je u dusi..a,sta se sve tu nalazi..ne zna se..jos uvek...na zalost jako malo toga se zna..
Je'l ovo treba da bude izgovor?! Opravdanje za slabice, ljigavce i slicne?!

No excuse, sorry.
Kako Nut vodi ovaj razgovor ispada da svi koji se ne ubiju na prvoj prepreci u životu nisu normalni.

Zox,sasvim si na krivom putu....odakle ti ovakva razmisljanja...??










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:38 am

Imamo negdje temu kako izmjeriti ljubav...ali da dodam,svi mi volimo,ali ne zna svako pokazati na jednak nacin...sta je bolan Nut ovo sto me stracne kad pomislim na njega...sta je ovo sto mi zavrne u stomaku kad mi se dijete ne javi...sta je ono sto mi ne da zaspati...ma jasta da volimo bas svi ,pa i oni koji kazu da mrze i ponasaju se tako,takvi su samo vise zeljni ljubavi od ostalih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:41 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Ako ću da biram uzore onda ipak biram njih dve a ne melodramatične priče o tome kako se od ljubavi umire i kako ne mogu da preživim što sam dobila otkaz ili što ne mogu da kupim najnoviju haljinu koja se pojavila u dućanu iza ćoška.
Zox,SVAKA CAST TVOJIM BAKAMA!..Ali,zaista oprez za one, koji su umrli ''zbog ljubavi''.po nekim najnovijim teorijama,ljubav je ravna psihozi u posebnim slucajevima..Tu nema mesta melodramatici..samo treba da znamo da mali broj nas je uopste ''sposoban da zaista voli''
Nut te dve su preživele pakao. Ali su imale prostu seljačku snagu i zdrav razum da nastave da nose svoj krst i da prožive to što su proživele. Nisu moje bake ali ponosila bih se njima da jesu, mada ni svojima nemam šta da zamerim.

A ovim kojima je kako kažeš ljubav je ravna psihozi su za stručnu pomoć a ne normalni ljudi.

To što ću odseći sebi uvo neće od mene načiniti Van Goga. I dalje više od čiča-Gliše neću umeti da nacrtam.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:43 am

Nut ::
.Ti Kono pricas sa mnom kao da sam  ja tvorac psihijatrije..Otvori malo knjige..pa citaj..pa ces videti..,,,,,,,,,


Tu je racionalizacija glavna stvar.
Racionalizacija?! Mora da se salis?!

Pa da budem blunt: citam mila, ali sa razumijevanjem migg  Sto procitam ne prenosim "od-do" kao ti recimo, nego onako kako moj "needukovani" trtrr  mozak to primi, preradi, i uoblici.

Racionalizacijom se bave samo oni koji nemaju mooda da se suoce sa sustinom, no?!;)))))))

Primjer:

Eto, ne voli me onaj kojeg ja volim. Avaj! (Prvo to je svjetska izmisljotina, jer nema teorije da volis nekog ko tebe ne voli).

E onda idem da se ubijem u to ime, jer nemam petlje da shvatim da ga u stvari ne volim, nego mi moj bolesni ego ne dopusta da ga propustim, jer otkud majmunu hrabrost da MENE ne voli! I ako ne dokazem da mora da me voli, e onda kako cu sebi dokazati da sam vrijedna da me voli,,,,bla, bla, bla.

Nut, mozda da malo "prozivis" to sto citas?! No pun intended, ali zivot je mila puno ljepsi i kvalitetniji, i sa patnjama, od pukog citanja tuzih dozivljaja;))))))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:48 am

Ja se slazem da racio ima kljucnu ulogu...eto kazes i ti Kono,ako me ne voli kako da ja njega volim...to je bas taj racio...a ne zanesenost iluzija ljubavi.Ja sam tako shvatila post od Nut.
Sto nam je jaca moc racionalnog rasudjivanja,to smo dalje od suicida,patnji za nemogucim,tapkanju u mjestu.
Emocija ,odgovornost te tjera da ides dalje,ali ici ces ako upotrijebis racionalno u sebi...od imagine nema kruha na stolu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:56 am

Kako smo od teme Šta je pakao došli do toga da je jedino "nesrećna, neuzvraćena, izgubljena ljubav" jedini pakao koji neko može da preživi na zemlji ili u svojoj glavi svejedno?

Da pitamo gladne šta je pakao. Ili one koji se smrzavaju možda oni znaju. Ili one koji uporno pokušavaju da dobiju dete a ne uspevaju. Zar je njihov pakao manje vredan od "ljubavnog" da ne kažem "zaluđenog"?

Niko me neće ubediti da je zaluđenost jednom osobom jedino vredno što postoji i da ako nema veliku, sudbinsku ljubav sve ostalo su trice i kučine.

Život se sastoji od stotine pakla u kojima svako od nas bude pre ili kasnije. Snaga volje, snaga uma, racionalizacija ... želja za životom to je ono što ruđi granice pakla u kom se nađeš-










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:57 am

Moja Kona@
Citat :
nego mi moj bolesni ego ne dopusta da ga propustim
..
Posto zurim..samo krtako..da znas..da ''tvoj ego'' kakav god da je ..nisi TI...tvoje sustinso bice je nesto sasvim drugo,,pusti ego..to je ono pom Frojdu..z adruge..i to jen prevazudjeno..

Zao mi je sta si pisala,,jer me slabo kapiras..i to mi je zao..

Racionalizacijom s e bave svi oni koji zele da opravdaju svoja dobra ili losa ponasanja..i uvek traze opravdanja koja im odgovaraju...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:59 am

Nut ::
Moja Kona@
Citat :
nego mi moj bolesni ego ne dopusta da ga propustim
..
Posto zurim..samo krtako..da znas..da ''tvoj ego'' kakav god da je ..nisi TI...tvoje sustinso bice je nesto sasvim drugo,,pusti ego..to je ono pom Frojdu..z adruge..i to jen prevazudjeno..

Zao mi je sta si pisala,,jer me slabo kapiras..i to mi je zao..

Racionalizacijom s e bave svi oni koji zele da opravdaju svoja dobra ili losa ponasanja..i uvek traze opravdanja koja im odgovaraju...
Pa zar upravo to ti ne radiš? Ti racionališeš "veliku patnju i strast" kao jedino vredno života i smrti. Čak i pre smrti nego života.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:59 am

Astra ::
Ja se slazem da racio ima kljucnu ulogu...eto kazes i ti Kono,ako me ne voli kako da ja njega volim...to je bas taj racio...a ne zanesenost iluzija ljubavi.Ja sam tako shvatila post od Nut.
Sto nam je jaca moc racionalnog rasudjivanja,to smo dalje od suicida,patnji za nemogucim,tapkanju u mjestu.
Emocija ,odgovornost te tjera da ides dalje,ali ici ces ako upotrijebis racionalno u sebi...od imagine nema kruha na stolu.
Racionalno rasudjivanje i ''racionalizacija''(mehanizam odbrane..)su razlicite stvari..
ali ti Astra shvatas sta ja govorim..''pravdanje svojih postupkama ,naknadnim razlozima ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:03 am

Zox@
Citat :
Pa zar upravo to ti ne radiš? Ti racionališeš "veliku patnju i strast" kao jedino vredno života i smrti. Čak i pre smrti nego života.
Kada ssam ja to kazala???nesvest ..nikada,,Ako si ti moje postove tako razumela,zao mi je..Inace,licno nemam nista protiv patnji i bola..jer su nam potrebna ta stanja..ako prodjemo kroz njih,postajemo jaci..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:07 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Pa zar upravo to ti ne radiš? Ti racionališeš "veliku patnju i strast" kao jedino vredno života i smrti. Čak i pre smrti nego života.
Kada ssam ja to kazala???nesvest ..nikada,,Ako si ti moje postove tako razumela,zao mi je..Inace,licno nemam nista protiv patnji i bola..jer su nam potrebna ta stanja..ako prodjemo kroz njih,postajemo jaci..
Uporno nam dokazuješ kako je normalno ubiti se zbog ljubavi. Meni to liči na opravdavanje tuđe ili svoje nemoći.

Nije normalno ubiti se ni u kom slučaju. I ma šta pisali veliki pesnici i mislioci neće me ubediti. Žao mi je što moja zdrava seljačka logika to ne prihvata kao normalno. A možda je to hladni, racionalni Jarac u meni koji kaže bori se jer može partija da se dobije i sa ovim kartama koje imaš u ruci.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:11 am

Laku noc devojke..!!!

jakog jakog jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 2:16 am

E sad postajemo li jaci?
Te paucinaste duse sigurno ne...one ne jacaju ni pod kakvim uslovima,ili sto je vec receno,odluce se za samoubistvo,u nemogucnosti suocenja sa prljavom svakodnevnicom,Sodomom i Gomorom danasnjice.
Koliko te patnja jaca,toliko te i otkida ,poput korozije,pa sta je onda dobitak a sta gubitak.
Istina ko sazna patnju zna da cijeni ono kad je sve potaman...ko zalize rane,bolje ce se cuvati da ponovo ne prokrvari i takva iskustva su nam potrebna...ali rana je uvijek rana,makar i samo oziljak...zaboli na promjenu vremenu.
Oprezniji i plasljiviji,prije nego jaci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Okt 27, 2013 12:45 pm

ZoxZoja ::
Nut ::
Moja Kona@
Citat :
nego mi moj bolesni ego ne dopusta da ga propustim
..
Posto zurim..samo krtako..da znas..da ''tvoj ego'' kakav god da je ..nisi TI...tvoje sustinso bice je nesto sasvim drugo,,pusti ego..to je ono pom Frojdu..z adruge..i to jen prevazudjeno..

Zao mi je sta si pisala,,jer me slabo kapiras..i to mi je zao..

Racionalizacijom s e bave svi oni koji zele da opravdaju svoja dobra ili losa ponasanja..i uvek traze opravdanja koja im odgovaraju...
Pa zar upravo to ti ne radiš? Ti racionališeš "veliku patnju i strast" kao jedino vredno života i smrti. Čak i pre smrti nego života.
Nut sele draga, dedeR zavrsti se pa procitaj sta smo i Zox i ja napisale;)))))))

Sarkazam te recenice koju si citirala (moje) neJma plaHo veze sa racionalizacijom;))))) Samo sa sveocim dokazom iste;)

Joj samoubicu se lijepo sa tEbom! jakog jakog jakog 

Pocnes nesto, pa kad dotjera cara do duvara, oplaaaaa, u drugom smijeru;))))))

Odoh dovrsit grad school za psihijatra smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPon Okt 28, 2013 12:44 am

AstrinaKomsinica ::
ZoxZoja ::
Nut ::
Moja Kona@
Citat :
nego mi moj bolesni ego ne dopusta da ga propustim
..
Posto zurim..samo krtako..da znas..da ''tvoj ego'' kakav god da je ..nisi TI...tvoje sustinso bice je nesto sasvim drugo,,pusti ego..to je ono pom Frojdu..z adruge..i to jen prevazudjeno..

Zao mi je sta si pisala,,jer me slabo kapiras..i to mi je zao..

Racionalizacijom s e bave svi oni koji zele da opravdaju svoja dobra ili losa ponasanja..i uvek traze opravdanja koja im odgovaraju...
Pa zar upravo to ti ne radiš? Ti racionališeš "veliku patnju i strast" kao jedino vredno života i smrti. Čak i pre smrti nego života.
Nut sele draga, dedeR zavrsti se pa procitaj sta smo i Zox i ja napisale;)))))))

Sarkazam te recenice koju si citirala (moje) neJma plaHo veze sa racionalizacijom;))))) Samo sa sveocim dokazom iste;)

Joj samoubicu se lijepo sa tEbom! jakog jakog jakog 

Pocnes nesto, pa kad dotjera cara do duvara, oplaaaaa, u drugom smijeru;))))))

Odoh dovrsit grad school za psihijatra smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Kono..sve si pobrkala..a ja sada dosla iz grada ..pa rekoh sebi..aj malo na muke ''paklene'' da se nauzivas.. jakog Kada ono imam sta videti,tj.imam sta citati...

O ovome sam razmisljala...

.

Za nase duse se mole svakako.negde tamo.. mole se,verovatno  Andjeli(nasi najblizi..ali i oni gore.), i  nebo se raduje kada se mi kajemo za sve lose sto smo uradili ili radimo(ako uopste to cinimo...bojim se da kajanja nema bas mnogo danas...).....A dragocena  ljudska dusa, dragocenija od vascelog stvorenog sveta,je  sigurno.. Medjutim njoj,najcesce  prilazi demon i peva joj zmijsku paklenu pesmu i ona, ocarana svojim sablazniteljem, najcesce ide za njim ..

-Demoni-veliki umetnici..privlace i kada spavaju..jakog 

A,ja se onda pitam..zbog cega tako cinimo..a cinimo tako stalno..ocarani raskosnom trpezom djavoljeg porekla..Sta cemo kusati sa nje..???

Recimo ...........

Blud..(bludnici se od zivotnih muka i nemoci da se duhovno uzdizemo i emocionalno hranimo-energijom duhovnih  zastitnika. )

Sta cemo onda , sa ovom strascu?Najpre stvaramo predstavu .prva etapa je zapravo, nas um..ali to jos uvek nije nista lose..Znaci 'Luci''(lUcifer..)baca svoju udicu..groznu sliku i mi uglavnom pecamo na nju.Kako on to cini..tako sto je  ubacuje u svest..I onda ako, imamo volje,zapravo ako iz takve predstave iskljucimo volju..ona ce ostati napolju   nama potpuno strana..Dakle bez simpatija  
prema njoj i zelje da je zadrzimo..

Kontrola svoga srca-tu je mozda odgovor.. Ova kontrola se vrsi posredstvom neprestanog unutrasnjeg  glasa  u cijoj svetlosti covek vidi klicu svoje zle misli.

Ali trenutak  pomisli (preko  slike) je najbolje vreme za borbu protiv nje, za njeno unistenje. Pomisao lici na biljku: lako ju je iscupati iz zemlje kada je tek pustila izdanak, a kada se ukoreni potrebni su mnogo  veci napori..
Ako se ovaj izdanak pretvorio u drvo, gotovo ga je nemoguce iscupati i covek vise ne moze da se bori..

To sto on ne moze, je ok..ali sto nece ..to je ono tajanstveno i nepoznato..cola 

Ma..bludnici se gde ko stigne..i jos se utrkuju u raspaljivanju ove strasti..

A,Luci,samo menja svoja odela..
spite 

Ovo je zaista opasno..

[You must be registered and logged in to see this image.]

A,ovo se onda moze dogoditi..

[You must be registered and logged in to see this image.]

A..ovo je moj favorit...jakog jakog 

[You must be registered and logged in to see this image.]




.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPon Okt 28, 2013 12:48 am

Nut, po peti put, ti si mace pobrkala ticice;)

Opet: objasni kruha ti sta je to djavolov posao u strasti izmedju dva partnera?! Bem ga, sta ti je, slabo fatas ovih dana,,,,Ides okolo kere, al nikako da vrata usicas :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPon Okt 28, 2013 12:55 am

AstrinaKomsinica ::
Nut, po peti put, ti si mace pobrkala ticice;)

Opet: objasni kruha ti sta je to djavolov posao u strasti izmedju dva partnera?! Bem ga, sta ti je, slabo fatas ovih dana,,,,Ides okolo kere, al nikako da vrata usicas :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Joj Konoooooo..smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..nemoj me i..smehsmeh 
Ja se ubi obasnjavajuci..a,ti me propitujes ponovo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Cekaj..padoh od smeja...pa KOno moja duso..strasti su djavolja pesmarica,,,zar to ne znas..??jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPon Okt 28, 2013 12:57 am

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut, po peti put, ti si mace pobrkala ticice;)

Opet: objasni kruha ti sta je to djavolov posao u strasti izmedju dva partnera?! Bem ga, sta ti je, slabo fatas ovih dana,,,,Ides okolo kere, al nikako da vrata usicas :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Joj Konoooooo..smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..nemoj me i..smehsmeh 
Ja se ubi obasnjavajuci..a,ti me propitujes ponovo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Cekaj..padoh od smeja...pa KOno moja duso..strasti su djavolja pesmarica,,,zar to ne znas..??jakog 
Znam samo da si ti meni sa djevicanskih otoka hahahahahahahaha Ne dam te Nutela nikome! hahhahahahahahahaahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPon Okt 28, 2013 1:06 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut, po peti put, ti si mace pobrkala ticice;)

Opet: objasni kruha ti sta je to djavolov posao u strasti izmedju dva partnera?! Bem ga, sta ti je, slabo fatas ovih dana,,,,Ides okolo kere, al nikako da vrata usicas :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Joj Konoooooo..smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..nemoj me i..smehsmeh 
Ja se ubi obasnjavajuci..a,ti me propitujes ponovo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Cekaj..padoh od smeja...pa KOno moja duso..strasti su djavolja pesmarica,,,zar to ne znas..??jakog 
Znam samo da si ti meni sa djevicanskih otoka hahahahahahahaha Ne dam te Nutela nikome! hahhahahahahahahaahahahahahahah
Cuti Kono..uso ''neki djavo u mene''pa se smejem ko''lud na brasno''...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Potrebna je ozbiljnost kada se radi o demonima..ali eto ti vraga..neda mi mira ni na forumu..
Aj mene majka rodila u petakkkk....aaaaaaaaaaa..smehsmeh 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyČet Sep 18, 2014 4:06 pm

Najpre - pakao je u nama, ako mu dozvolimo da ovlada našim bićem i svakodnevnicom. U nama su i dobre i zle sile, koje se vekovima spominju kao andjeli i demoni. Da bi se približila ova filozofija i duhovno stanovište, ljudima koji razumeju samo materijalno, "stvoren" je i taj svet u materijalnom obliku. Samim tim, mi smo ti, našim odabirom i moćima da odaberemo, da li živimo u paklu ili u raju. Ono što materijalno možemo videti i konstatovati oko nas - postoje ljudi, kojima ništa na ovom svetu, nikada neće skinuti osmeh sa lica. Ljudi, kojima se divimo, sa koliko energije "nose" svoj težak život. Sa druge strane, postoje ljudi kojima je navika da gundjaju i kukaju, kojima je sve teško, šta god ih zadesilo u životu. Ovakve osobe, ako ih još pogodi neki dodatni stres, bukvalno - umiru, sa sve telesnim promenama i psihosomatskim obolenjima, hipohondričnim tegobama, koje prelaze u poremećaj funkcije organizma, teških bolesti, pa i smrti.
Tema je zaista ozbiljna, pa razumem Nut, koliko je pokušavala da približi temu ozbiljnom tonu. Zezanje sa demonima (ili, kako god nazvali to što je zlo, ružno, bolesno, u nama), nije ni malo bezazleno. Možemo se smejati, ne smemo se plašiti, u svakom slučaju - jer to smo mi i naše odluke, kako ćemo i na koji način hodati kroz život. Podići glavu, biti dosledni svom osmehu i dobrom raspoloženju, ili se pognuti, puzati pod teretom života i svakodnevnih obaveza, loših vremenskih uslova, nepravde oko nas... 
Tema je filozofska, opširna i shvatljiva svakome, u skladu sa sopstvenim načinom razmišljanja, dostignutim stepenom duhovnosti, što ni u kom slučaju, nije i ukupna vrednost i pamet čoveka. Drugim rečima - ako neko ne razume, baš sasvim, o čemu se radi u ovoj temi, ko šta i na koji način pokušava da objasni, to nikako ne znači da je "glup", jer, jednostavno, nekima se "otvaraju" ovakva shvatanja, a neko ima drugačiji put ili drugo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyČet Sep 18, 2014 5:07 pm

Dno dna gde se krčka na tihoj vatri....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 6:50 pm

Pakao je totalna laž, iluzija. Carstvo naših misli koje nam servira iluzije koje prihvatamo, i tako postajemo robovi sopstvenih izmišljotina.

Zaboravite na te religijske igrice. Forsiranje kazne i straha, priča o stadu i pastiru(zlom vuku koji kidiše iz mračne šume), dualizam je pogrešna interpretacija sveta.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 7:28 pm

pakao je kada covek umre u sebi a telo zivi.......

da pakao postoji ,vec bi nam javili preko televizije sa direktnim prenosom........CCN.....


Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 9:04 pm

Samouka ::
"Pakao to je patnja i teret, kad više ne možeš da voliš." - Dostojevski.

No pustimo Dantea, Dostojevskog i filozofe; Šta je za vas pakao? Gde se nalazi pakao ako ne u sopstvenoj duši, šta mislite?
..

Pisala sam ja na ovu temu ovako ili drugacije...ali Samouka je zamolila da ne pisemo sta je Dostojevski kazao.ili filozofi ili druga eminentna imena iz sveta mudrovanja,pa cu ja ovoga puta ovako nesto reci..

Neki mladi svestenik je jednoga puta zamolio mudraca da opise pakao...A ovaj odgovara ,da je pakao jedno retko  '''neobicno'' mesto,jer u njemu izmedju ostalog,   postoji, jedan dzinovski kazan,metar u precniku,pun ukusnih rezanaca..Znaci,tamo ,onda,svako dobije stapice za jelo,duge jedan metar..
''Mozes da zamislis,sta se desava'',objasnjava mudrac..

Svi su gladni i bore se da se nahrane pomocu stapica dugih ceo  metar..

Trude se da zahvate rezance,ali su stapici tako dugi ,da sa njima ne mogu ni da im se dovoljno priblize,pa onda ,naravno,ni da ih stave u usta..
Tako postaju izbezumljeni i sve gladniji i batrgajuci se vode borbe ,ne bi li ko od njih ipak uspeo da nesto pojede..u toj borbi napadaju ,naravno i jedni druge..
Na kraju,uz rezance koji su svuda oko njih,sem u njihovim ustima,ostaju izmuceni gladju i agonijom..

Eto price..a ovo napisah ,jer me sve vise  ovo pripovedanje podseca na nas Srbe i nasu divnu zemlju'..da,sve se vise batrgamo..Eto pakla..!!

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 9:30 pm

Pakao je jedno vrlo zanimljivo mesto ,bar što se ženskog sveta tiče ,jer tamo idu "one "devojke" ,tkzv "grešnice" Dakle , toči se alkohol ,orgija i sl ,tako da u odnosu na "raj" ,to je isto kao rock*n*roll i gudački kvartet . I u životu se uglavnom pečemo "u ognju večnom" ,doduše sa malo manjom temperaturom ,ali nisam zapazio da je neko rekao da izgoriš na kraju ni tamo,pa se verovatno može podneti ,kad se i u životu prilično mučimo ,na razne načine ,no bar je zabavno i nema ograničenja ni obaveza . Znaš da gorega od toga  nema ,pa si tamo, i ok.  :948208144: smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptySre Apr 08, 2015 12:20 pm

Nemo' ovde da mi mračite, ajd' na teme o seksu! [You must be registered and logged in to see this image.]

Bog je Ljubav, jel' tako? Tako je. Dakle, pakla nema.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptySre Apr 08, 2015 5:03 pm

Danubius ::
Pakao je jedno vrlo zanimljivo mesto ,bar što se ženskog sveta tiče ,jer tamo idu "one "devojke" ,tkzv "grešnice" Dakle , toči se alkohol ,orgija i sl ,tako da u odnosu na "raj" ,to je isto kao rock*n*roll i gudački kvartet . I u životu se uglavnom pečemo "u ognju večnom" ,doduše sa malo manjom temperaturom ,ali nisam zapazio da je neko rekao da izgoriš na kraju ni tamo,pa se verovatno može podneti ,kad se i u životu prilično mučimo ,na razne načine ,no bar je zabavno i nema ograničenja ni obaveza . Znaš da gorega od toga  nema ,pa si tamo, i ok.  :948208144: smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sklapaš ugovor za đavolom:D
Sigurica za pakao ..preko veze..:)

pesmo mojaa i mi ćemo tamoooooo
ako odem pre čekaću te. smehsmeh

čekam te kod Boga :D
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptySre Apr 08, 2015 5:06 pm

To je kad dođeš kući i sa vrata vidiš ženu i švalerku kako te željno očekuju, a nisi spreman za takvu aqciju..... zlz










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyČet Apr 09, 2015 12:50 pm

Kijara-brm ::


pesmo mojaa i mi ćemo tamoooooo
ako odem pre čekaću te. smehsmeh

čekam te kod Boga :D
U raj idemo prvo, ako ne bude dobar provod, idemo do pakla na igranku. cincin

Svakom od nas je raj drugačiji, nekima bi pakao mogao biti raj... Zabava zavisi od društva. Izgleda da je raj, onako kako ga koncipira religija jako dosadno mesto. Menjajte nešto u toj slici ljudi, dodajte neke zanimljive detalje, tombolu, horsko pevanje sa anđelima, nagradne posete paklu nedeljom...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Avg 16, 2015 2:01 pm

Ako se raj zamišlja kao Eden ,božanski vrt ...onda biće da se tamo jede "zdrava hrana" ? 
Ono ...nema kuvanja ,sve se jede sirovo ,ravno sa stabla ili iz zemlje ,pa opreš to u kristalno bistrom potočiću ....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Međutim,pakao podrazumeva vatru ,pa se tu pominju i kotlovi ....

Duši mojoj bi verovatno više prijalo okruženje gde se kakva mesina  baci na žar ,ili u kotlić.......

[You must be registered and logged in to see this image.]

A našlo bi se i nešto zgodnog društva ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Avg 16, 2015 6:21 pm

Eto, neko u životu živi u raju a neko u paklu. Još sam uvek bliži raju al' je to samo moj izbor. Čim me odozdo pecne, skočim nagore i mirna Bačka.
Znači, kako si živeo, tako ćeš i da smrtuješ. To je jednostavno... model života il' smrti.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyNed Avg 16, 2015 6:59 pm

Svako od nas je preživeo neki teški period u životu, koji zovemo "paklenim periodom".

Pakao je kada vidiš da neko tvoj umire, a ti nemaš moć da pomogneš..osećaš se bespomoćno, prazno. I to se onda ciklično ponavlja.
I preživi se. Bol u duši ostaje, ali "idemo dalje"...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPet Jul 15, 2016 11:16 am

Pakao je stvar ličnog izbora.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 EmptyPon Mar 27, 2017 9:48 pm

Pakao je raj na zemlji - bezgranična sloboda uz najluđu zabavu
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Šta je pakao? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je pakao?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Put u pakao poplocan je "dobrim namerama"!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: