DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?

Ići dole 
+15
Samouka
Lily
bosankaa
montoya
cojle
Danubius
Sibila_
Astra
Lakota
MadamX
Gothic
LINDA
Kijara-brm
brdjanin
Djulieta
19 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptySub Avg 24, 2013 10:04 am

Bivša prva dama Jugoslavije kritično


BORI SE ZA ŽIVOT: Izgladnela i zapuštena Jovanka Broz ima kancer?


Društvo, 09:19, 24.08.2013.

Autor: Slavica Tomčić,Foto: Tanjug




Pre nego što je dovezena u bolnicu, udovica Josipa Broza, danima nije jela ni pila tečnost i nije se kupala, saznaje Kurir
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Jovanka-broz-tanjug-1377328587-356503
Poslednje pojavljivanje u javnosti... Jovanka Broz pasoš dobila 2009. godine


Jovanka Broz u teškom stanju, ima ranu na grudima
link 

BEOGRAD - Na infuziji.

Jovanka Broz (89), bivša prva dama SFRJ, primljena je juče u Urgentni centar u veoma lošem zdravstvenom stanju i lekari se bore za njen život, saznaje Kurir.

Kako saznajemo, Jovanka Broz je smeštena na Intenzivnu negu B, gde je priključena na infuziju, pošto je  u Urgentni centar primljena potpuno dehidrirana.

Rane po telu

Direktor Kliničkog centra Srbije profesor dr Miljko Ristić potvrdio je za Kurir da je Jovanka Broz primljena u bolnicu s jako niskim krvnim pritiskom i u pospanom stanju.

- Jovanka Broz je primljena u stanju dehidriranosti i s jednim vidom pomućene svesti, u pospanom stanju. Po telu ima rane, dekubituse od dugotrajnog ležanja, a i gojazna je. Ima rane na dojci i na bokovima. Stigla je u zapuštenom stanju, i fizički i higijenski. U takvom stanju nalazi se osoba koja se danima nije uredno hranila niti uzimala tečnost. Vidi se i da se duže vreme nije prala - kaže za Kurir Ristić.

On dodaje da je Jovanki Broz urađen EKG i ostali rutinski pregledi, ali da laboratorijski nalazi još nisu gotovi.
- Osim oboljenja slepog creva, za sada nisu uočljiva neka druga oboljenja. Ona je u stanju da diše i nije na respiratoru, ali joj je stavljena maska s kiseonikom. Zbog opšteg stanja, ona je na granici životne opasnosti. Ostaje da se vidi kakav će efekat na nju imati rehidratacija. Možda se laboratorijskim analizama utvrdi da ima dijabetes i anemiju - ističe Ristić.

Kako nezvanično saznajemo, Jovanku Broz je u iznemoglom stanju zatekla njena sestra Nada Aleksić.
- Ona ima rak dojke, koji nije lečila, pa je on metastazirao - kaže izvor Kurira.

Veliki borac

Pisac Žarko Jokanović, koji je nedavno objavio seriju tekstova o životu Jovanke Broz, kaže da ne zna detalje o Jovankinom zdravstvenom stanju pošto je na odmoru u Crnoj Gori.
- Ona je veliki borac i ubeđen sam da će pobediti i ovu situaciju - kratko je rekao Jokanović.
Blago poboljšanje svesti
Klinički centar Srbije saopštio je jutros da je nakon intenzivne terapije i nege, koji su primenjeni juče i tokom noći, došlo je do blagog poboljšanja svesti udovice bivšeg predsednika SFRJ Jovanke Broz, ali je ona i dalje hemodinamski nestabilna. U saopštenju se navodi da je Jovanka Broz pod stalnim, intenzivnim lekarskim nadzorom i da se njeno stanje detaljno prati i primenjuju mere koje su uobičajena procedura kod ovakvih stanja.
"Ukoliko bude bilo kakvih promena u zdravstvenom statusu gospođe Broz, Urgentni centar će se oglasiti saopštenjem u toku današnjeg dana, a ukoliko ne bude promena, saopštenje o njenom zdravstvenom statusu objavićemo narednog dana", navodi se u saopštenju koje je preneo Tanjug.










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Djulieta
Nights of Cabiria
Djulieta


Datum upisa : 13.07.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptySub Avg 24, 2013 12:29 pm

Tuga mi neka od svega dok čitam, slušam ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptySub Avg 24, 2013 12:51 pm

Djulieta ::
Tuga mi neka od svega dok čitam, slušam ererere 
Ono što je sa Jovankom urađeno od strane svih vlada (predsedništava" ex Yu/Srbije od 80  tih je kukavički ,mizerno i nedostojno .
Niko ne kaže da joj trebalo obezbediti da živi kao vojvotkinja ,ali da se onako izbaci iz kuće bez igde ičega -to je bedno i sramotno .
Najviše zato ,što oni koji su "imali problem" sa njenim mužem ,dok je bio živ ,nisu smeli pisnuti ,a kada je bio davno pod zemljom ,e onda je došao sa ruljom i glogovim kolcem pred "Kuću cveća" -mislim na uvaženog Vojislava Šešelja .
Lično on ,i njegovi "radikali" su i izdejstvovali da se preko DB udovica izbaci na ovaj način ,i srpskog li apsurda ,taj još sramniji čin ,srkrnavljanja groba je sprečio upravo major Veselin Šljivančanin -kasniji Šešeljov "suborac" i kolega u Haškom Tribunalu .
Jedino on je postupio muški i vojnički -svi drugi su bili u mišijim rupama .
______________
On je ispričao i jednu anegdotu kada ga je Milošević upitao: "Šljiva, hoćeš li mi reći istinu kako si to mitraljezima branio Kuću cveća od Šešelja".

- Iznenadilo me je pitanje, ali sam bio spreman da mu objasnim. Rekao sam mu: "Evo Slobo, ovako je to bilo. Od Skupštine SFRJ smo ranije dobili naredbu i uputstvo da Gardijska brigada obezbeđuje Kuću cveća sa Titovim grobom.
 
Onda su, te 1991. godine počeli da izbijaju u svim republikama razni nacionalisti i mi jedno jutro čujemo kako je Šešelj sakupio veću grupu ljudi i da planiraju da zabiju glogov kolac u Titov grob. Otišao sam na kapiju 25 na kojoj su primani posetioci i zaista video mnoštvo ljudi koji ne dozvoljavaju nikome da prođe.
 
U svim vanrednim prilikama Gardijska brigada ima posebnu proceduru i ja sam naredio da se iznad Kuće cveća postavi mitraljez M-84, a pri tom sam često svojim vojnicima govorio o Sutjesci i posebno odbrani Ljubinog groba".
 
("Kad se više ne čuje vatra sa naših položaja, znači da na Ljubinom grobu nema više živih proletera", poruka branilaca prelaza Kosur i Ljubin grob za vreme bitke na Sutjesci 1943. godine).

- Pozovem jednog poručnika i kažem mu da siđe u masu i pita ih jel znaju za Ljubin grob i da ću ja tako braniti Titov grob. Ovaj je sišao i rekao okupljenima: "Šljivančanin je potpuno lud. Stalo priča o Ljubinom grobu" i pokazao im puškomitraljez". Nije prošlo ni par minuta, a svi su se razbežali.

Kada sam to ispričao Sloba je počeo da se cereka kao malo dete i sa njim sam se nekoliko dana kasnije dogovorio da na naš sprat pozovemo Šešelja i Mladena Naletića Tutu.
 
Obišao Kuću cveća
 
Već posle nekoliko dana na slobodi, sa svojim advokatima iz Haga Stefanom Burgonom i Novakom Lukićem, Šljivančaninu je udovoljena želja da posredstvom unuka Josipa Broza, Joške, uđe u Kuću cveća i pokloni se senima bivšeg vrhovnog komandanta kome je položio vojničku zakletvu.

Za divno čudo, zatvorska uprava nam je odobrila taj susret i mi smo se malo družili i pričali, kad je Sloba, onako šeretski, upitao Šešelja jel hoće da čuje kako mu je propala namera da zabode kolac Titu. Kada sam ispričao celu priču, Šešelj se zacenio od smeha i jedva je uspeo da izgovori: "To si ti hteo puškomitraljezom na mene?".

- Pa što si hteo da rušiš tamo gde ne treba - uzvratio sam mu kroz šalu.

___________________
Baš "smešno" ,zar ne ?
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Jovanka%20grob

Progon iz Užičke 15 - Ispovest Titove udovice (5)link










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptySub Avg 24, 2013 1:15 pm

A evo i dokumentovano ,hrabri Voja i njegovi 04 05 1991 



JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  <iframe width=

A vredi i da ovo pogledate ,zašto je Jovanka bila "smetnja" i srpskim i hrvatskim" nacionalistima pod dirigentskom palicom DB











JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptySub Avg 24, 2013 1:20 pm

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  1174946_10151853757793834_834809749_n

NARODI SVETA GODINAMA POROBLJENI OD STRANE VELIKIH SILA DANAS BOGATIH ZEMALJA "DEMOKRATIJE " DOČEKIVAŠE JOVANKU DILJEM AFRIKE ,AZIJE I JUŽNE AMERIKE JE KAO SIMBOLA SLOBODE JER SU IM TITO I JUGOSLAVIJA POMOGLI DA SE ISTRGNU IZ KOLONIJALNOG ROPSTVA ONIH KOJI IM DANAS OPET STAVLJAJU ROBOVSKE OKOVE .........


Ne daj se divna ženo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Avg 25, 2013 11:48 am

NIJE INFARKT
Jovanka u bolnicu došla u jako zapuštenom stanju, ima sepsu
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  GetImage
Jovanka Broz i Tito


Liječnici Urgentnog centra u Beogradu bore se za život Jovanke Broz, udovice nekadašnjeg doživotnog predsjednika SFRJ Josipa Broza Tita, potvrdio je u petak popodne novinarima ravnatelj ove zdravstvene ustanove dr Zaltibor Lončar, navodeći da je primljena u iznimno teškom stanju i s ranom nepoznatog podrijetla na grudnom košu
'Stanje Jovanke Broz je teško i smiještena je na odjel intenzivne njege', rekao je Lončar, objasnivši da je pacijentica u polusvjesnom stanju te da reagira samo na grube podražaje, dok prve analize i pretrage ukazuju na početak sepse jer je primljena 'u veoma zapuštenom stanju'.

Prema Lončarevim riječima, Jovanka Broz u Urgentni centar primljena je oko 13.30, polusvjesna i sa izuzetno lošom krvnom slikom, problemima s mokrenjem, dekubitalnim ranama od ležanja i ranom nepoznatog podrijetla na grudnom košu. Lončar je, prema izviješću Radiotelevizije Srbije (RTS), rekao kako nema naznaka da je Titova udovica doživjela infarkt, što su ranije danas javili pojedini beogradski elektronički mediji.

Jovanka Broz je u Urgentni centar, tvrde mediji, primljena u pratnji dva rođaka koji navode kako je prethodnih dana odbijala ići kod liječnika pa su je uspjeli dovesti tek kad se tome više nije mogla usprotiviti, što je neizravno potvrdio i dr Lončar.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Avg 25, 2013 11:49 am

OD TITA DO NESVRSTANIH
Pročitajte ispovijesti Jovanke Broz
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  GetImage

Beogradski Blic objavio je opsežan feljton u kojem Jovanka Broz osobno, u prvom licu, prepričava događaje iz svog života – od rođenja do sadašnjih dana, kada živi izolirana u kući na Dedinju. Večernji list donosi dijelove feljtona
Dugo sam 
se premišljala 
o Titu

Zbližavanje s Titom bilo je 1947. kada je operirao bruh. Smetala mi je razlika u godinama, kao i njegovi nesređeni obiteljski odnosi. Bila sam mlada i imala dosta udvarača pa sam se premišljala.

Teslina rođakinja s carskog dvora


Moji preci potječu s Kosova i bili su visoko na dvoru cara Dušana. Moj predak Toma Milosavljević bio je i pradjed Nikole Tesle po majčinoj strani. Moj je otac kao mladić otišao u Ameriku i družio se s Teslom.

Stane Dolanc je bio njemački špijun

Stane Dolanc i Nikola Ljubičić su bila dva velika gada. Razdvojili su Tita i mene i htjeli su srušiti Jugoslaviju. Dolanca su u Beograd Nijemci poslali jer je bio njihov špijun. Bio je u Hitlerjugendu, ima i fotografiju.

O Hrvatskom proljeću


Moje stavove jako je poštovao Vladimir Bakarić. A onda i Miroslav Krleža. Prikazuju ih kao velike nacionaliste. Oni jesu to bili, ali ipak ne takvi kako se to sad prikazuje. Za Maspoka sam ih napala i rekla im ono što ih je išlo.

Nehruu sam rekla: Zašto ne osnujemo nesvrstane?

Nesvrstani su bili moja ideja, nastala u Indoneziji. Bila su dva bloka, Tito i Nehru su se stalno žalili pa sam im rekla: 'Zašto samo kukate? Što sami nešto ne napravite? Tampon između dvije zone.' I Nehru je rekao da sam u pravu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Avg 25, 2013 11:50 am

TITOVA UDOVICA
Jovanka Broz: Ukrali su mi bilježnice s vrućim tajnama!
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  GetImage
Tito i Jovanka Broz


Udovica Josipa Broza Tita Jovanka Broz izjavila je u intervjuu da je već godinama podvrgnuta zastrašivanju i iscrpljivanju jer su neke tajne Titova vremena čiji je svjedok "još vruće" te još ima onih koji žele to sakriti kako bi sloga vladala između Srbije i Hrvatske
U intervjuu koji beogradske Večernje novosti objavljuju s naznakom 'ekskluzivno', Jovanka Broz tvrdi da nedavna pljačka vile u kojoj živi, u elitnom beogradskom naselju Dedinju, nije slučajna jer su joj, među ukradenim vrijednostima, nestale i neke bilježnice.

'Nisu me opljačkali obični lopovi, već ljudi koji su točno znali što traže. Njih su poslali oni koji se boje stvari koje znam i kojima sam bila svjedok dugo godina koje sam bila uz Tita', rekla je ovom listu Jovanka Broz nakon provale u vilu koju joj je nakon Titove smrti, kao 'privremeni smještaj' prije tri desetljeća dodijelila država.

'Nije istina da mi iz kuće ništa nije nestalo, kako je objavljeno. Ukrali su mi vazu Ming, vjenčani dar od pokojnog kineskog predsjednika Mao Ce-tunga. Još nisam pobrojala što je sve nestalo, ali zasad sigurno znam da su mi ukradeni nakit, novac, ali i bilješke. Ukradena je prepiska s nekim važnim ličnostima, na primer s Cvijetinom Mijatovićem i generalom Dolničarem, koji mi tri i pol godine pošto sam istjerana iz kuće nije vratio odjeću', navodi Titova udovica.

Konstatirajući kako već godinama 'živi kako mora i kako drugi hoće', tvrdi da je desetljećima podvrgnuta zastrašivanju i iscrpljivanju, jer su neke tajne Titova vremena još 'vruće'.

'Sigurnosne snage, po nalogu nekih ljudi, nisu dopuštale da bilo koja informacija odavde iziđe, desetljećima. Pa i u logoru je bilo lakše, jer je i tamo netko dolazio i obilazio, a ja sam 30 godina provela u samici', kazala je Jovanka ustvrdivši da se kampanja pritisaka sad ponovno pojačava, jer je u tijeku ostavinska rasprava.

Jovanka Broz, međutim, ne navodi konkretna imena, uvjerena da iza provale stoje ljudi 'koji su igrali prljave uloge u poslednjim godinama Titova života, a neki od njih su i danas živi i moćni', pišu Večernje novosti.

'Preko mojih leđa su se obračunavali s Titom, optužujući me da pravim urotu protiv njega s Đokom Jovanićem i ličkim generalima. Uspjeli su da nas razdvoje i izoliraju. I mene i Tita. Praktično su nas poslali u svojevrsno izgnanstvo. Onda su Stane Dolanc, general Nikola Ljubičić i ostalo društvo vršljali i radili što su htjeli', ustvrdila je Jovanka Broz, istaknuvši kako bi sad neki sve to željeli prikriti.

'E, sad bi neki željeli da se to ne dozna, da se sve zabašuri i sakrije da bi sloga vladala između Srbije i Hrvatske, a i nekih Slovenaca koji su tu kumovali. Mislim da to nije dobro. Ako hoćemo imati dobre i prijateljske odnose s Hrvatskom, neke stvari treba raščistiti', ocijenila je Jovanka Broz u razgovoru za beogradske Večernje novosti.

Ona je, međutim, izbjegla izravan odgovor o kakvim je srpsko-hrvatsko-slovenskim tajnama riječ.

'Onaj kome sam ovo rekla - shvatit će', istaknula je ustvrdivši da je bila svjedokom događaja 1945. godine i onog što se događalo nad srpskim narodom u Hrvatskoj, te da je, nakon 50 godina, 'ta nagomilana nepravda riknula kao vulkan'.

'Sadašnja situacija s Hrvatskom me podsjeća na to vrijeme, kad se traži da radi mira prijeđemo preko ‘Oluje’ i svega što se događalo. Čini mi se da to nije u redu prema budućim generacijama i da stvari treba raščišćavati dok postoje živi svjedoci', naglasila je Jovanka Broz.
Ona u beogradskim Večernjim novostima tvrdi da je njezin progon počeo od trenutka Titove smrti, kad je prvo službeno povjerenstvo zapečatilo neke stvari u Titovu kabinetu, a da su joj potom 'stavili pištolj pod grlo i izbacili ju' u kuću u kojoj sada živi.

Titova udovica podsjeća i da je sud nedavno utvrdio kako je nad njom počinjeno kazneno djelo jer je lišena nasljedstva, iako nije bila ni razvedena, niti osuđivana, a vjeruje da je provala u njezinu kuću suštinski povezana s ostavinskom raspravom koja je u tijeku o Titovoj imovini.

Navodeći što je sve tko od Titovih nasljednika dobio, Jovanka Broz podsjeća da je Titova i njezina imovina stvorena u njihovu braku.

'U toj cijeloj igri mene su tjerali da se tužim s Titovim sinovima, ali ja to nisam htjela jer oni nisu krivi za ovu otimačinu nada mnom', kaže udovica doživotnog predsjednika bivše SFRJ Josipa Broza Tita u intervjuu beogradskim Večernjim novostima.

Srbijanski predsjednik Tomislav Nikolić se, u povodu ostavinske rasprave koju vodi obitelj Broz, početkom veljače suglasio da bude otvoren trezor u Narodnoj banci Srbije u kojem je pohranjena Titova ostavština. U trezoru bi, kako pretpostavljaju odvjetnici članova obitelji Broz, u 11 vreća trebalo biti sve što je, nakon Titove smrti, zatečeno u maršalovoj vili u Užičkoj 15 na Dedinju, među ostalim - šest posljednjih Titovih predsjedničkih plaća, autorski honorari za knjige, te nešto zlata i nakita.

Međutim, mediji već godinama spekuliraju da je znatan dio Titove ostavštine, posebice umjetnine i brojni darovi koje je desetljećima dobivao od državnika diljem svijeta, opustošen i da su nakon njegove smrti mnoge dragocjenosti netragom nestale, a procjene su da je riječ o vrijednosti od nekoliko desetaka milijuna dolara. U javnosti je i dalje sporno koji dio nasljedstva treba pripasti Titovoj udovici Jovanki Broz.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Avg 25, 2013 11:52 am

SRETNA NOVA 1977.
Pogledajte posljednji poljubac Tita i Jovanke
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  GetImage
Tito i Jovanka


Na Youtubeu se pojavio crno-bijeli video s dočeka Nove 1977. godine u Novom Sadu na kojemu su sudjelovali i Tito i Jovanka
Svečani doček održan je u novosadskom hotelu Park, a uz Tita i Jovanku, 1977. godinu dočekao je veliki broj političara. Zbog tog događaja, Hotel Park u potpunosti je obnovljen te je dobio kongresnu dvoranu i Titov apartman.

Osim tih crtica, posebna zanimljivost događaja, samim time i videa je činjenica da je to posljednje zajedničko pojavljivanje Tita i Jovanke nakon čega su se tiho razišli, pišu srpski mediji.

Točno u ponoć, Tito i Jovanka su si čestitali Novu godinu poljupcem, što je kamera snimila, a tada su, navodno, i posljednji put zajedno zaplesali.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Avg 25, 2013 11:56 am

JOVANKA BROZ:
'Tito je bio slab na žene više nego Sulejman'
Jovanka Broz usporedila je Sulejmana Veličanstvenog sa svojim suprugom Titom
Nekadašnja prva dama bivše države sa sjetom se prisjetila mnogih trenutaka provedenih sa 32 godine starijim suprugom Josipom Brozom Titom koji je, priznaje, bio slab na pripadnice ljepšeg spola. I to više nego Sulejman Veličanstveni, dodala je Jovanka za portal Slobodna Bosna.

'Razlika od 32 godine nije predstavljala nikakvu smetnju među nama. Naprotiv! Na dobar način mi smo se pratili, posebno kad je riječ o slobodnom vremenu: Tito je igrao bilijar; to sam i ja naučila uz njega. On ide u lov, odličan je strijelac, ali i ja sam u ratu naučila pucati. Odlazili smo u ribolov; mene je odlikovala veće strpljenje. Plivamo zajedno; ja sam plivala bolje od njega. On s vrlo razvijenim osjećanjem za glazbu; ja sam bez sluha. O politici da se i ne govori: on tako nadmoćan, ali ni ja nisam bila apolitična', prepričala je bivša partizanka kojoj je na početku veze Tito rekao kako osjeća da bi uz nju 'osigurao spokojstvo i sreću'.

Jovanka je pričala i o tome kako su se zbližili.
'Do većeg približavanja među nama došlo je u vrijeme prve operacije kojoj je Tito, zbog bruha, bio podvrgnut 1947. na Brdu kod Kranja. Ta operacija nije prošla lako i jednostavno; u jednom trenutku došlo je i do ozbiljnih komplikacija. Ja sam tih dana bila stalno uz njega. Kad se počeo oporavljati, da bih mu vrijeme skratila, čitala sam mu naše najljepše epske pjesme. Dosta sam ih i napamet znala. A onda sam mu recitirala stihove Alekse Šantića, Branka Radičevića... Njemu je to bilo nepoznato. Ponikao je i rastao u drugoj sredini. To naše nasljeđe vrlo mu se svidjelo. Imala sam dojam da me sluša s uživanjem', dio je ispovijesti Jovanke Broz.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyČet Sep 26, 2013 3:47 pm

JOVANKA BROZ (89) U TEŠKOM STANJU: Priključena na aparat za disanje:link :

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Jovanka-broz-1377549921-357449
_________________

Po logici stvari -verovatno su sada u pitanju samo dani .










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyČet Sep 26, 2013 4:22 pm

Naravno da je strašno to što država i njeni činovnici, pomognuti domaćim vladarima iz senke, tolike godine rade bivšoj Prvoj dami-Jovanki Broz. Sramota za državu.

Čitao sam njene intervju u kojem je otvoreno pričala o mnogim zanimljivim stvarima. Ali kao i svaki "memoari" i njeni su naravno subjektivni.

Slučajno, "iz prve ruke" znam ponešto o njoj iz perioda pedestih godina prošlog veka.
Nimalo naivna gospodja. Umela je da igra "u kolu" dvorskih spletki i bori se sa svim strujama i protivnicima.
Ali valjda jedino tako i treba...
Kad su je nadjačali...diskvalifikovali su je....










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 2:26 pm

JOVANKA BROZ U KOMI
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Tito-jovanka-broz-600x399Miljko Ristić, direktor Kliničkog centra Srbije, kaže za B92 da je stanje Jovanke Broz jutros teško i neizvesno. Ona je u komi i priključena je na respirator.
Podsetimo, stanje udovice Josipa Broza Tita naglo se pogoršalo juče zbog problema kardio-respiratorne prirode. Ona je je od juče na aparatima za veštačko disanje.
Kako saznajemo, lekari ne mogu da daju prognoze, između ostalog jer Jovanka Broz ima 90 godina i u bolnicu je 23. avgusta primljena u teškom stanju.
U međuvremenu, lekari su zabranili sve posete gospođi Broz, jer je Jovankino stanje jako ozbiljno.
Podsetimo, Brozova je primljena u Urgentni centar Kliničkog centra Srbije 23. avgusta u teškom stanju i bila je odmah smeštena na intenzivnu negu. Direktor Urgentnog centra Zlatibor Lončar rekao je tada novinarima da je Jovanka Broz u polusvesnom stanju i da reaguje samo na grube nadražaje i da su prve analize ukazivale na početak sepse.
“Odmah su preduzete mere reanimacije, ona je je prebačena na intenzivnu negu, gde se intenzivno borimo za njen život. Početne analize pokazuju na jedno septično stanje“, naveo je Lončar.
Jovanka Broz rođena je 1924. godine u Lici. 1952. udala se za Tita, sa kojim je živela do njegove smrti 1980. Živi u Beogradu u skromnim uslovima i dugo je bila bez ikakvih ličnih dokumenata. Izolacija joj je pre 33 godine bila nametnuta, da bi se kasnije u nju sama povukla.
U centar pažnje Jovanka Broz vratila se 2009. kada je javnost saznala da živi u relativnom siromaštvu bez ijednog dokumenta.
Jula 2009. godine ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić uručio joj dokumenta – ličnu kartu i pasoš.
Kao neposredan svedok cele turbulentne epohe u istoriji Balkana, ona je još predmet ogromnog regionalnog medijskog interesovanja.
Jovanka Broz se retko pojavljuje u medijima, a poslednjih meseci veliku pažnju su privukle njene ispovesti. Pročitajte „Šta je sve rekla Jovanka Broz“ i “Tito voleo žene više nego Sulejman“.
U februaru ove godine Jovanka Broz je prijavila pljačku kuće na Dedinju u kojoj živi i iz koje su bile odnete brojne dragocenosti.
Nekadašnja prva dama Jugoslavije je još sredinom osamdesetih podnela sudu dokument na više strana sa njenom ličnom imovinom koju potražuje. Do danas joj lične stvari koje su joj oduzete 1980. nisu vraćene, niti je podeljena imovina Josipa Broza Tita između njegove udovice, sinova i unuka.
(B92)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
LINDA
Hot Nurse
LINDA


Location : BRD
Humor : jak haaaaaaaaaaaaaaa
Datum upisa : 07.08.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 5:44 pm

Ovo je sramota za Srbiju ,,,kad se vidi kako drugi zive sto su nekad bili gore ,,,,,necu primere da pisem
Nazad na vrh Ići dole
LINDA
Hot Nurse
LINDA


Location : BRD
Humor : jak haaaaaaaaaaaaaaa
Datum upisa : 07.08.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 5:46 pm

Stidim se sto sam gradjan bivse Jugoslavie gde narod nema nikakve vrednosti
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 5:59 pm

Ona jeste i poslednji simbol bivše SFRJ, ali i poslednji svedok jednog vremena.

Sramota je što godinama nije imala lična dokumenta i što je živela izolovano.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 6:48 pm

Neznam...Ali iskreno meni se ova Jovanka Broz nikada nije svidjala ,gledao sam neke stare snimke gde su ona i njen suprug tadasnji Predsednik bivse SFRJ Tito zajedno putovali po raznim stranim zemljama a i po Jugoslaviji tadasnjoj najvise...I primetio sam kako se svuda Lazno Smesi i umislja za sebe da je neznam sta,za razliku od Tita koji je svuda na svakom koraku uvek imao prirodno ponasanje.

Za te Lose uslove Zivota o kojim pricate nije joj kriva sadasnja a ni predhodna vlast...Kriva je vlast koja je vladala u njeno vreme a oni znaju zasto su tako postupali sa njom.Neznam zasto je nekom zao kakvim je ona zivotom zivela,kada se zna da je sama zivela u vili od 750 kvadrata a imala je i decu i unucice zasto joj niko od porodice nije obezbedio jedan normalan zivot,sigurno su mogli da sakupe novac i da joj kupe jedan mali stan od 50 kvadrata sto je za nju sasvim dovoljno koji bi bio dobro opremljen sa grejanjem,balkonom,dobrom izolacijom,liftom u zgradi ako bi bila na spratu.Ali i ona je sve vreme bila malo tvrdoglava i drzala do sebe da je ona jos uvek neko i nesto pa je na taj nacin mozda i nesvesno terala inat sama sa sobom...booored
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 7:03 pm

Gothic, slažem se sa tobom da je ne treba mnogo žaliti, jer je stvarno bila tvrdoglava. Čak nije želela da ide ni kod lekara.
Ali, ipak je ona žena koja je obeležila jedan period naše istorije i zato mislim da je sramota što nije imala lična dokumenta i što je bila izlovana.

I meni nije jasno zašto joj njena porodica nije više pomagala. Inače, nisam znala da ta vila ima 750 kvadrata. Mnogo je to za jednu osobu, ma ko to bio.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 9:40 pm

Džudi ::
Gothic, slažem se sa tobom da je ne treba mnogo žaliti, jer je stvarno bila tvrdoglava. Čak nije želela da ide ni kod lekara.
Ali, ipak je ona žena koja je obeležila jedan period naše istorije i zato mislim da je sramota što nije imala lična dokumenta i što je bila izlovana.

I meni nije jasno zašto joj njena porodica nije više pomagala. Inače, nisam znala da ta vila ima 750 kvadrata. Mnogo je to za jednu osobu, ma ko to bio.
A nije mnogo Karađorđevićima što se gnjezde i šire, što marišu pare od humanitarnih pomoći a ne znam kog su to oni doveli u Srbiju da donese novac i poslove?! I to što se vodi kao njihovo, nisu svojim novcem napravili, opet je to od naroda uzeto.

Shvatila sam smisao tvog posta Džudi, ali ovo je bilo jače od mene!

Jovanka je simbol jedne epohe, a čak i da nije, ogrešile su se o nju sve vlasti od Miloševića do ove sada!
Nije trebalo grejati 750 kvadrata, ali je moglo osposobiti 50, da žena živi civilizovano, bar to!
To što nije želela pomoć shvatam kao njen lični bunt i protest, kad joj je sve drugo uzeto, dostojanstvo je ostalo jedino što nije htela da preda.
Za pevaljke i silikonke se nalaze vile, jer su one kompenzacija za oskudnost uma a moguće i alatki!

I znate šta je još sramotnije?
O tome kako Jovanka živi, priča se bar 10 godina unazad, a samo su Ljajića za sve ovo vreme isturili da kao nešto za nju uradi!
Gde su njene slike, lični pokloni? U kojoj to civilizovanoj zemlji se ljudima oduzimaju tako intimne i lične stvari?
Ona je građanka ove Srbije, taman da i nije bila Broz, zaslužila je gradjanski identitet!
Ali, šta vi znate o tome, gospodo u pokušaju. Svi bi ste da budete Tito, samo matori je bio maher, a vi ste paceri!
I za svako je poštovanje koliko je Jovanka dugo izdržala sva ta poniženja i surovost.
Mada, ništa nije uspela da dokaže. Samo je proživela pakao!:mahhh:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 9:44 pm

Ja sad prvi put cujem da je imala decu?S Titom? 55555 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 9:52 pm

Sibila,slazem se u potpunosti sa tvojim postom,a Joja,jeste bila prva dama Juge i ostala,a to sto nije imala sama stancic od 50 kvadrata...pa ona ne moze da progovori sve ove godine,ko bi jojk dopustio da zivi van kontrole.
Zasluzila je sigurno vise nego gospoja Milosevic,i kojekave gospoje koje su se dizale iz blata poslije nje.
Svugdje i u svakoj zemlji supruga ide uz predsjednika na putovanja pa i Jovanka...sta je tu cudno i za osudu...a Gothic,smjeskaj se ti prirodno satima ,ako mozes.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPet Sep 27, 2013 11:13 pm

Kako ti reče Astra, Joja je bila prva dama, ovo su sve smešne kopije i scenografija.
Izuzev Mire, ali ona i nije bila nikad dama, samo metar i pokušaj!smehsmeh 
Mala boca otrova! I uteče!










coni
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Sep 29, 2013 10:12 am

Vlada će ispuniti Jovankinu želju: Sa Titom u Kući cveća

link 

______________
Bar za toliko možemo ispasti ljudi -kada već nismo za  deo života ,kada je Stari umro .










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Sep 29, 2013 10:48 am

U igri koja je u to vreme smeštena Jovanki Broz istaknutu ulogu imao je i Stane Dolanc, čovek koji je gajio ogromne ambicije da nasledi Tita i koji je obaveštajnim putevima servirao Titu razne verzije udara protiv njega. Jedino Dolancu i Ljubičiću Jovanka Broz nije pružila ruku da joj izraze saučešće prilikom Titove sahrane. Dalje stradavanje građanke Jovanke Broz u vreme Miloševića može se objasniti presudnim uticajem Nikole Ljubičića na izbor Miloševića za šefa partije u Srbiji. „Lička veza“ generala Jovanića i Jovanke Broz bila je opsesija generala Ljubičića. Građanka Jovanka Broz bila je godinama u poziciji građanke drugog reda, nijedna stranka građanske provenijencije u Srbiji nije se o tome oglašavala. Da li zato što je bila komunista, ili što je Titova udovica? Ili živimo u zemlji u kojoj parlament prostom većinom može da ukine i pravo glasa osobama iznad 80 godina života?

Zašto je Srbija ćutala?
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Sep 30, 2013 1:43 am

Nemam odgovor na pitanje zašto je Srbija ćutala kada je Jovanka Broz u pitanju. Imala sam osam godina kada je Tito umro i jako malo znam o politici koja se tada vodila u ex Jugoslaviji, tada SFRJ.

Imam samo informaciju

od 01.10.2013. na svim kioscima, po ceni od 449 dinara moći će da se kupi knjiga Žarka Jokanovića o Jovanki Broz - " Moj život, moja istina - Životna ispovest Jovanke Broz, od rođenja do bolničkih dana.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 07, 2013 12:23 am

RIJEČ STRUČNJAKA
'Moramo razrušiti cijelu Kuću cvijeća zbog Jovanke Broz!
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  GetImage
Jovanka Broz


Rodbina Jovanke Broz obišla je u utorak, s potpredsjednikom vlade Srbije Rasimom Ljajićem i predstavnikom Uprave za zajedničke poslove republičkih organa, Kuću cvijeća da bi zajedno vidjeli postoji li mogućnost da se ispuni želja nekadašnje prve dame SFRJ - da bude sahranjena pored supruga
Kako Novosti saznaju, stručnjaci Muzeja povijesti Jugoslavije predočili su im da je vrlo teško izvedivo da se pritom podigne mramorna ploča, teška devet tona, pod kojom je sahranjen Josip Broz, a da se ozbiljno ne rasformira cijelo zdanje koje je, inače, građeno još za njegovog života.

Rođaci su prenijeli da Jovanka ne insistira na tome da, kada premine, počiva u istoj grobnici pored Tita, ali da je i Maršalova želja bila, kada su gradili Kuću cvijeća, da oni tu budu zajedno.


Jedini prostor koji bi u tom slučaju mogao biti odvojen za novu grobnicu jest u nekoj od prostorija s lijeve ili desne strane od Brozovog groba. Tu se nekad nalazilo šest apartmana - Titova radna i spavaća soba, salon, gostinska soba, u kojima je živio kada je odlučio iseliti se iz vile u Užičkoj 15, 1977. godine, u kojoj je živio s Jovankom.

Danas su apartmani odvojeni harmonika-vratima. S lijeve strane hodnika je stalna postava štafeta mladosti, a s desne je uprava Muzeja planirala napraviti stalnu postavu posvećenu životu Josipa Broza Tita. Dio neke od tih prostorija mogao bi, ukoliko Zavod za zaštitu spomenika kulture da zeleno svjetlo i ako se slože svi koalicijski partneri u vladi, biti pretvoren u vječno prebivalište za Jovanku Budisavljević.

Kako je Novostima rečeno u Nemanjinoj, ova vlast je spremna ispraviti nepravdu koja je tri desetljeća činjena supruzi doživotnog predsjednika SFRJ, ali isključivo tako da ne bude narušen nijedan zakon. Zato će uskoro biti sastavljen konkretan prijedlog odluke koji će se naći pred vladom.

Jovanka Broz je i dalje na aparatu za umjetno disanje u Urgentnom centru Kliničkog centra Srbije, na koji je priključena u četvrtak zbog naglog respiratornog pogoršanja, ali od nedjelje pokazuje blage znake poboljšanja. Pri svijesti je i komunikativna, ima nešto niži krvni tlak nego što je normalno, a liječnici kažu da je njeno zdravstveno stanje i dalje teško.

-------------------------------------------------------------
Ovo mi nikako nije jasno da nisu za Titovog života računali da će njegova supruga biti sahranjena uz njega..
U svakom slučaju ,i da se ponovo udala..nikakva šteta ne bi bila da su napravili mesto za nju..koje je dostupno,a ne sad stvaraju probleme..,koje su mogli rešiti mnogo ranije...
Očito su računali da jadna žena nije zaslužila..Strašno..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 14, 2013 2:35 pm

Jovanka: Titu ni sa 60 godina nije bila potrebna 'Viagra'...
Prva hrvatska biografija Jovanke Broz donosi zaprepašćujuće detalje o braku najpoznatijeg para bivše Jugoslavije. 'Jovanku' potražite na kioscima za 19,90 kn

24sata Knjiga Jovanka u prodaji na svim kioscima za 19,90 kn Sljedeća slika



Oko Jovanke Budisavljević Broz ispleo se niz mitova, čiji je utjecaj - kao u slučaju Džonija Štulića - dodatno narastao njenom višedesetljetnom šutnjom. Ta šutnja nije bila dobrovoljna. Za vrijeme socijalizma, naredba "Jovanka mora šutjeti" došla je sa samog vrha. Iako su joj izdavači nudili milijune dolara, Jovanka nije mogla objaviti memoare.

Ova knjiga, prvi hrvatski rad o Jovanki Broz, donosi brojne odgovore na pitanje zašto je šutnja trajala trideset godina. No, osim političkih detalja donosi i brojne detalje o privatnom životu "jugoslavenskih Kennedyja".

...Znoj djevojaka i mladih žena ima opojni miris i sladunjav okus. On je najjači prirodni afrodizijak koji djeluje preko čula mirisa i okusa, a pojačano se luči u trenucima emotivnog uzbuđenja, rekao je Tito

-Tito je sa svojih 60 godina bio vitalniji od ijednog mladića - pohvalila se Jovanka Broz liječniku svog supruga. Jednom prilikom bivši predsjednik SFRJ potanko mu je opisao zbog čega ne može odoljeti ženama: “Mladost je bujna i raskošna, ona je proljeće života, puna je hormona kao biljka sokova. Mladost je očaravajuće poticajno i kreativno doba. Mlado tijelo je čvrsto, jedro, puno topline i životne energije. Oči mladih osoba su pune radoznalosti, žara i požude. Koža mladih žena je baršunasta, meka i vlažna. Znoj djevojaka i mladih žena ima opojni miris i sladunjav okus. On je najjači prirodni afrodizijak koji djeluje preko čula mirisa i okusa, a pojačano se luči u trenucima emotivnog uzbuđenja."
Pierre Cardin: Jovanka je voljela moje kreacije

- Prije više od dvadeset godina sam na poziv gospođe Tito, Jovanke Broz, prvi put došao u tadašnju Jugoslaviju. Bio sam oduševljen i jako mi je bilo žao što se jedna takva zemlja raspala - pohvalio se jedan od najpoznatijih francuskih i svjetskih kreatora Pierre Cardin o poznanstvu s Jovankom kada je 2012. došao na modnu reviju u Beograd.

- Tadašnja prva dama Jugoslavije voljela je moje kreacije - dodao je ovaj dugovječni modni kreator koji ima samo jednu želju, a svjestan je da mu se neće ostvariti.

- Sve sam u životu ispunio što sam želio. Jedino što bi još želio je da ne umrem. Ta mi se ne može ostvariti i zato ne volim govoriti o svojim godinama - požalio se srpskim novinarima u 90. godini. Osim s Brozovima, družio se s Kennedyjevima, gospođom Gandhi, Fidelom Castrom, Picassom...

Cardinovo poslovno carstvo kojem nisu odoljele ni supruge svjetskih vođa, prostire se u 170 zemalja, ima 800 tvornica i toliko poslovnih prostora. Jovanka je imala čast nositi njegove najbolje kreacije...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 14, 2013 8:04 pm

Jao jel' su to oni isti stručnjaci koji su predvideli stari hrast na koridoru???? Kako ne mogu onu ploču da pomere i da je spuste pored svog supruga????
Ništa im ja ne verujem. Ili to ponovo neki polupismeni novinarčić Kurira i njemu sličnog lista pravi "senzaciju".
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 14, 2013 9:03 pm

I po čemu bi to Joka zasluživala "izuzetan status"?
Pa u svakoj normalnoj državi se sahrane vrše na grobljima a za "izuzetke" se formiraju "aleje velikana".
Sad je možda i prava prilika da se sahrane zajedno - možda na "Orlovači" il "Bežaniji" ako je "Novo" popunjeno.











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 14, 2013 9:26 pm

Zato Cojle jer muz i zena idu zajedno,a i bila je supruga velikana...velikog velikana kakav se nece skoro roditi ponovo.
Mozda za tebe nije bio,ali svijet ga je priznavao i ko pita mene i tebe koliko je velik i dostojan aleje.U svakom slucaju bio je prvi covjek drzave a ona prva dama i nema tu polemike.Ti bi u svom selu ,ako vec nisi,unaprijed platio mjesto i za zenu i za sebe,da ste zajedno ukopani...to je to,znas vrlo dobro da je tako,samo hoces valjda da mjenjas debilnog,pa da malo veslas uzvodno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 14, 2013 9:31 pm

Ja sve mislim da zele sto pre da je se rese, jer je neki politicar vec bacio oko na vilu u kojoj je zivela da je prisvoji pa zatim sredi sve papire i renovira je lepo dok je jos na vlasti...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 14, 2013 10:21 pm

Astra ::
...to je to,znas vrlo dobro da je tako,samo hoces valjda da mjenjas debilnog,pa da malo veslas uzvodno.
Niti je reč o nepoštovanju niti o nameri da bilo koga imitiram.
Ima li igde u civilizovanom svetu da se ljudi sahranjuju u kućama pa makar bile i "od cveća"?

Dakle, red bi bio da se sahrane jedno uz drugo AL NA GROBLJU.JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  900975 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 6:01 pm

cojle ::
Astra ::
...to je to,znas vrlo dobro da je tako,samo hoces valjda da mjenjas debilnog,pa da malo veslas uzvodno.
Niti je reč o nepoštovanju niti o nameri da bilo koga imitiram.
Ima li igde u civilizovanom svetu da se ljudi sahranjuju u kućama pa makar bile i "od cveća"?

Dakle, red bi bio da se sahrane jedno uz drugo AL NA GROBLJU.JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  900975 

A Sloba???? On u svoje dvorište, eeeeeeee, dal' će Mira Marković da pristane da legne pod ono drvo u požarevačkom dvorištu.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:02 pm

Samouka ::

A Sloba????
On u svoje dvorište, eeeeeeee, dal' će Mira Marković da pristane da legne pod ono drvo u požarevačkom dvorištu.
Bez izuzetaka.JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  900975 

Dakle, ne potenciram lični odnos prema liku i delu Brozovih, Miloševića..., samo vas pitam, koja su to načela i pravila za koje se zalažete, ako po ličnom nahođenju opravdavate izuzetke?

Postoje neka pravila o sahranjivanju... grobljima...
i NE SME BITI IZUZETAKA.
I svi oni koji se zaklinju u ideale pravne države neka se zamisle pred porukom koja nam se preko navedenog "slučaja" šalje:
- ZAKONI SU ZA SIROTINJU A VLASTELA ĆE I NA ONOME SVETU OSTATI PRIVILEGOVANA!?krsti se











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:06 pm

kako god da bude...svima odlazak u zemlju nude.Ko zemlju ne bi takao sledi mu put u pećnicu..tj. pakao










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:10 pm

Ma koji predsjednik ode na groblje obicnih smrtnika?
Nikad bilo i nece.
Zamisli da mu neki sto se zavrate s pijanke pisaju na grob...nama moze,narod upija,a sef jok.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:14 pm

Astra ::
Ma koji predsjednik ode na groblje obicnih smrtnika?
Nikad bilo i nece.
Zamisli da mu neki  sto se zavrate s pijanke pisaju na grob...nama moze,narod upija,a sef jok.
Pa pišaju i van groba...bar to pomaže flori da opstane...smehsmeh 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:26 pm

cojle ::


Postoje neka pravila o sahranjivanju... grobljima...
i NE SME BITI IZUZETAKA.
I svi oni koji se zaklinju u ideale pravne države neka se zamisle pred porukom koja nam se preko navedenog "slučaja" šalje:
- ZAKONI SU ZA SIROTINJU A VLASTELA ĆE I NA ONOME SVETU OSTATI PRIVILEGOVANA!?krsti se
Postoje ,naravno -ali postoje i izuzeci . Zato postoji Aleja Velikana recimo .Vlastela je naravno ,povlašćena ,sta je tu novo ? Zato i imamo Oplenac ,koji ni komunisti nisu dirali .
Sa izuzetkom onog sveca, Patrijarha Pavla ,svaki mantijaš koji ima neki čin ,gleda da se sahrani u sred crkve ili manastira ,ili bar pored zida hrama . Za njih ne važe pravila sahranjivanja ,zar ne ?
Jovanka Broz je zasluzila da bude sahranjena uz svog muža ,to je valjda pravo svake žene ? Naročito zbog načina kako se ova zemlja ponela prema njoj .Treba da je sahrane tamo gde je izrazila poslednju želju ,i to sa svim drzavnim i vojnim počastima ,da bar na kraju ispadnemo ljudi .










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:29 pm

Astra ::

Zamisli da mu neki  sto se zavrate s pijanke pisaju na grob...nama moze,narod upija,a sef jok.
A glogovac za spokojan san?krsti se 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 15, 2013 10:32 pm

Zasilji Cojle i kreni da pokrstavas...ahha manite se toga,tema je prva dama Yu i nije ok da spamujemo,ispostujmo kao civilizovani ljudi bar takvu temu.

Sve ostalo ce biti brisano.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 12:58 pm



BEOGRAD - Jovanka Broz (89), nekadašnja supruga doživotnog prdsednika SFRJ Josipa Broza Tita, preminula je danas u beogradskom Urgentnom centru. Ona je krajem avgusta primljena u bolnicu zbog ozbiljnih zdravstvenih problema.

Udovica bivšeg predsednika SFRJ Jovanka Broz preminula je danas u 11.45 sati u Beogradu u 89. godini, potvrdio je direktor Urgentnog centra Zlatibor Lončar.

Ona je primljena u Urgentni centar 23. avgusta u teškom stanju.

Jovаnkа Budisаvljević Broz bila je udovicа jugoslovenskog predsednikа Josipа Brozа Titа, a sa kojim je bila u braku od 1952. do njegove smrti 1980. i živela je u Beogrаdu. Imala je čin potpukovnikа JNA.

Jovanka je rođena u selu Pećanima, u Lici. Sa tek 17 godina je stupila u Savez komunističke omladine Jugoslavije. Godine 1943, ranjena je u nogu i razbolela se od tifusa.

Iste godine joj je poginuo brat Maksim i umro joj je otac. Josipa Broza Tita, sa kojim je bila u braku od 1952. godine do njegove smrti 1980, upoznala je prilikom nemačkog desanta na Drvar, 1944. godine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 1:29 pm

Preminula Jovanka Broz!
Udovica predsednika SFRJ Josipa Broza Tita, Jovanka Broz, umrla je danas u Beogradu je u 89. godini.

Jovanka Budisavljević je rođena 7. decembra 1924. selu Pećanima, u Lici kao drugo dete u porodici. Sa 17 godina je stupila u Savez komunističke omladine Jugoslavije.

U 21. godini je dobila dva Ordena za hrabrost, a takođe je i nosilac Partizanske spomenice 1941. Josipa Broza Tita je upoznala prilikom nemačkog desanta na Drvar 1944. godine.

Kako je tačno mlada partizanka iz Like postala žena jugoslovenskog komunističkog vođe nije sasvim jasno.

Prema jednoj verziji, odmah nakon završetka Drugog svetskog rata, ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Ranković je zatražio od svojih republičkih podsekretara da mu pošalju grupu proverenih devojaka za rad u Maršalovom kabinetu.

Od oko 50 kandidatkinja, Ranković je navodno odabrao pet devojaka i lično ih predstavio Titu kome se dopala partizanka Jovanka Budisavljević, stara 24 godine.

Ovu verziju je potvrdio general Đoko Jovanić, koji je bio na čelu jugoslovenske Kontra-obaveštajne službe, prema kojoj je upravo on odgovorio na Rankovićev zahtev i predložio Jovanku za Titovu saradnicu.

Druga verzija tvrdi da je Jovanku odabrao Ivan Stevo Krajačić, tadašnji poverenik NKVD-a za Jugoslaviju, odakle verovatno potiče priča koja prikazuje Jovanku kao sovjetskog špijuna.

Treća verzija, ovog puta od bivšeg generala JNA Marjana Kranjca, kaže da je Jovanka dodeljena Maršalu već 1945. godine kao higijeničarka zadužena za kontrolisanje hrane i čistoće i zdravlja osoblja. Posle smrti velike Titove ljubavi Davorjanke Paunović 1946. godine, Jovanka je, prema Kranjcu, postala Titova lična sekretarica.

Tito i Jovanka tajno su se venčali 1952. godine. Apsolutni gospodar Jugoslavije od Jovanke je bio stariji 32 godine.

Sedamdesetih godina odnos između Jovanke i Tita postao je tema oštrih političkih rasprava.

Optuživali su je da radi protiv supruga, da želi vlast, planira puč, da je sovjetski špijun. Optužbe je negirala. Poslednje tri godine maršalovog života bili su razdvojeni, iako se zvanično nisu razveli.

Posle smrti supruga 1980. godine oduzeli su joj kuću, imovinu, dokumenta. Povukla se iz javnosti, a tek 2009. dobila je ličnu kartu.

Niko ne zna koliko se Jovanka Broz mešala u državnu politiku i da li je bila više od obične supruge. Mnogi veruju da je bila žrtva ambicija raznih političara.

Nije pristala da iznese svoju verziju priče o događanjima u bivšoj Jugoslaviji, iako su od nje intervju tražili i Rusi, Amerikanci, Englezi. Za kamere je ostala nema. Možda će memoari, za koje mnogi tvrde da je pisala, otkriti tajnu.

Neka joj je vecna Slava!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 1:41 pm

Kakva simbolika -na Dan oslobođenja Beograda u čijem je oslobađanju od fašista i sama učestvovala ?
A venac na spomenik Oslobodiocima Beograda polaže onaj koji je 90 tih držao glogov kolac i pokušao izbaciti njenog muža iz groba ?
Laka joj zemlja ,bolje da to nije videla .
Samo me zanima da li će "vlast" ispoštovati njenu poslednju želju ?
Bilo bi ljudski bar sada -ako smo već poslednjih 20 godina bili neljudi .










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 1:48 pm

Neka pociva u miru...

Iskreno se nadam da ce joj poslednja zelja biti ispunjena.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 2:00 pm

Hrabro je poživela do duboke starosti. Neverovatnom voljom da dočeka pravdu i zadovoljenje, ali nažalost, nije!
Sem pasoša nije dobila ništa drugo. Oni koji su poslednjih trideset godina mrzeli Tita, plašeći se i njegovog imena, a opet tako snažno priželjkujući da i sami postanu Tito, svetili su se njoj.
I opet ih je pobedila!
Ništa od njih nije tražila, tvrdoglava Ličanka!
Mučenica, žao mi je što je tako proživela, ali neka joj je sad laka zemlja.
Da, nadam se i ja da će joj poslednja želja biti uslišena.










coni
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 2:31 pm

Pročitah izjavu Rasima Ljajića da će ispoštovati njenu poslednju želju da bude sahranjena pored Tita.

Nek njena duša nadje mir, koji nije imala od kada nije Tita...
Nek ti je večna slava damo sveta.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyNed Okt 20, 2013 2:50 pm

Samouka ::
Pročitah izjavu Rasima Ljajića da će ispoštovati njenu poslednju želju da bude sahranjena pored Tita.

Nek njena duša nadje mir, koji nije imala od kada nije Tita...
Nek ti je večna slava damo sveta.
Izgleda da će je ispoštovati ,kako tako .
Da ne bude da sam zloban ......ali kad su Slobu sahranjivali ,nije bilo nikakvih "zakonskih prepreka" ni komplikacija da ga sahrane u dvorištu ,usred grada ? A ne bi bilo ni da (kad )Mira eventualno zaželi da počiva pored njega ? Mogao bih se kladiti u to .

__________________________

Jovanka Broz biće sahranjena u prostoriji uz Titov grob

Svetlana Palić/M.R. Petrović | 20. 10. 2013. - 13:52h JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Cat_icn_more14:39h | Foto: Beta | 
Pošto bi sahrana u samoj kripti u Kući cveća bila komplikovana zbog pomeranja mermerne ploče teške nekoliko tona, ali i zakonske procedure, jer je Kuća cveća napravljena kao mauzolej, predstavnici države ranije ovog meseca predložili su porodici Jovanke Broz da ona bude sahranjena u prostoriji uz Titov grob. Poroodica se složila sa takvim predlogom, pa će poslednja želja gospođe Broz biti ispunjena.
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  325526_jovanka04ras_f
Jovanka i Josip Broz Tito
 
Poslednja želja: Hoću da me sahranite pored Tita
Predstavnici Uprave za zajedničke poslove republičkih organa, generalnog Sekretarijata Vlade Srbije, ministarstva koje vodi Rasim Ljajić i sestrić Jovanke Broz Goran, zajedno sa predstavnicima Muzeja istorije Jugoslavije početkom ovog meseca obišli su Kuću cveća kako bi ustanovili mogućnosti sahrane nekadašnje prve dame bivše Jugoslavije
 


JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  375386_jovanka-broz01fonetfoto-fonetepa_ff
Jovanka Broz polaže cveće na Titov grob
 
Ustanovljeno je da je opcija podizanja devet tona teške ploče od belog venčačkog mermera najmanje realna. To bi, naime, bio prilično komplikovan i skup poduhvat. Otežavajuću okolnost predstavlja i to što se, kako je "Blic" saznao, celokupna dokumentacija o izgradnji Kuće cveća nalazi u Vojci Srbije, budući da je radove na njoj izvodilo Vojno građevinsko preduzeće "Beli potok".
 
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  372058_jovanka-arhiva-18rasfoto-aleksandar-andjic_ff
Još jedan problem bio je formalne prirode, s obzirom na to da se, prema Zakonu o grobljima, umrli pokopavaju samo na  mestima koja su za to određena opštinskim odlukama. Tito je, naravno, sahranjen po posebnom zakonu.
 
Pročitajte: Kako je živela Jovanka Broz
 
Međutim,  u Vladi Srbije su istakli da ne postoji nikakva striktna zabrana da u Kući cveća bude sahranjen još neko.
 
Kuća cveća je, inače, iz rezidencije u mauzolej pretvorena za svega nekoliko meseci, tokom kojih je umesto fontane, smeštene u središnjem delu nekadašnje zimske bašte, iskopano grobno mesto. Pa, pak, poslednji radovi završeni su neposredno pe početka Titove sahrane 8. maja 1980. godine.


Posmrtni ostaci biće prebačeni u kapelu Klinčkog centra
Posmrtni ostaci Jovanke Broz ostaće u Urgentnom centru sve dok porodica ne dođe da ih preuzme, kaže za "Blic" prof. dr Miljko Ristić, direktor Kliničkog centra Srbije.
" Dužni smo da čuvamo telo u bolničkom krevetu dva sata nakon smrti. Nakon toga telo se prenosi u kapelu Kliničkog centra. S obzirom da je Jovanka umrla u Urgentnom centru, njeni posmrtni ostaci će tu i ostati, jer ova bolnica ima sopstvenu kapelu - objašnjava dr Ristić.
Za svega 72 sata, od trenutka kada je 4. maja uveče obajvljeno da je Tito umro, izebonirana je površina od 200 kvadrata u čijem sklopu je bila grobnica, prostor za mimohod i tribine za više od sto svetskih državnika










JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 21, 2013 1:57 pm

O Titu i prosidbi


“Tito je jednostavno bio primoran da se razdvoji od mene. I on je dobro znao kakvim zlikovcima je okružen i da je to jedini način da mi spase život, jer su oni bili spremni na sve. Toliko sam ja njima smetala, i Tito je to znao. On je mene tako spasao od tih neljudi i tih zlotvora”.


JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  H07j




“Prvi put sam videla Tita u Bihaću, 1942. godine, kada se održavalo Prvo zasedanje AVNOJ - a. Ja sam bila u jednoj grupi omladinaca, ako treba da se nešto uradi, da se nađem pri ruci. I mi smo tako bili u jednoj zgradi, a Tito je sa pratnjom prolazio pored te zgrade. I ja sam Tita tada prvi put videla. Kroz prozor. I nikada neću zaboraviti taj prizor i taj osećaj. A, upoznala sam se sa njim tek kasnije, kada sam bila komesar bolnice Prvog korpusa. Bilo je to u Šipovljanima, pored same pećine u Drvaru.”







“Određena sam da idem na službu u Beograd, da vodim Beli dvor. Da budem upravnica dvora, kuće u kojoj je Tito živeo. Onda je tu odjednom Tito ušao i rekao je :`Ja ne želim živeti u dvorovima, ja ću živeti u Užičkoj 15`. Otvorio je jednu kasu i dao mi da preuzmem arhivu partijsku, silnu neku dokumentaciju i rekao da je to velika odgovornost. I uz to, Tito je rekao da bi ja trebalo da mu sredim domaćinstvo tu, u Užičkoj 15. I tako je to počelo.



A, jednog dana, dok sam sređivala tu dokumentaciju njegovu, te pasoše, lična dokumenta, ono što je bilo vezano za taj njegov predratni period, za to doba ilegalnog rada, on je mene tada praktično i zaprosio. Dok sam se tim poslom bavila.”


Bio uporan ali se nisam lako predala



“Vremenom se desilo to približavanje između mene i Tita. Prvo neko, da tako kažem, veće približavanje desilo se 1947. godine kada je operisan od bruha, pa tu posle došlo do značajnih komplikacija i situacija je bila baš ozbiljna. Ja sam tu bila uz njega, i nastojala da mu što više olakšam te bolesničke dane, koliko god sam umela i znala.”





“On mi je na tom malom prostoru kod mog radnog stola, rekao da oseća kako bi sa mnom mogao osigurati spokojan i srećan život. Iskreno, ja sam se našla u čudu. Ja to nisam uopšte očekivala, niti sam se tome nadala, nisam čak ni naslutila da tako nešto može da se desi, ali eto desilo se i mi smo se posle toga venčali. Samo, dugo je to trajalo, dok ja nisam pristala, jer je meni tada, iskrena da budem smetala razlika u godinama između nas, kao i njegovi nesređeni porodični odnosi. Dugo je to trajalo dok ja nisam pristala. Posle nekog vremena, zbližili smo se i zavoleli, otpočela je naša veza i naš brak. I moram da kažem da i pored toga što je tu postojala tolika razlika u godinama, tu razliku nisam osećala, jer je Tito bio pun energije.”




Venčanje u lovačkoj kući



“Mi smo se venčali u aprilu 1952. godine u Iloku, u jednoj lovačkoj kući, a slučajnost je htela da sam ja za vreme Sremskog fronta vodila bolnicu baš u tom mestu.”

 
Jovanka o porodici



“Moj otac je bio sposoban i vredan čovek. Tri puta je išao u Ameriku da radi i vraćao se. Tamo je imao stričeve i želja mu je bila da objedini imanje u Lici koje su oni imali. U našem kraju su ga zvali - Bogati Amerikanac. Tri puta je tako prelazio okean tamo - vamo. I velike je pare u Americi zaradio”



“Moji daleki preci bili su visoko kotirani na dvoru cara Dušana. Moja porodica i moji preci imali su značajnu ulogu u istoriji Hrvatske. To je jedna porodica koja je uživala veliki ugled, i ja sam ponosna na taj ugled”


Bila je Teslina rođaka



“Mom pretku, inače Teslinom padedi Tomi Budisavljeviću, koji je bio i major i prota, lično je Napoleon okačio na grudi francuski Orden časti. On je bio veoma značajan po tome što se borio protiv pokrštavanja pravoslavaca i objašnjavao im zašto ne treba da se odriču svoje vere”.



“Tesla je moj rođak po njegovoj babi po majci. Ona se zvala Sonja Budisavljević, i srodnica je moga oca. Udala se za protu Mandića, a to je Teslin deda. Moj otac je kao mladić otišao u Ameriku, gde se često viđao sa Teslom, i o tome nam je pričao”.


U rat otišla sa 17 godina



“U rat sam otišla sa 17. godina. Primili su me da budem borac Prve ženske partizanske čete, koju su u Lici zvali “ženska vojska”. Izabrali su nas 80 među više od 600 prijavljenih. One koje nisu primljene plakale su i kukale na sav glas. Naš narod je odmah ispevao pesmu s tim u vezi, a ona ovako glasi “Oj drugovi, ko bi znao lani, da će cure biti partizani”, a mi smo pevale ovako “Majko moja, imaš me jedinu, ja ti odoh nosit karabinu”.


Nisam organizovala susret Tita i Draže



“Svašta se pisalo, kao da sam ja organizovala susret Tita i Draže. A nisam. Ima tu jedna druga priča o tom susretu. Jer, Draža nije prelazio u te krajeve, u Liku gde sam ja bila tada. A sad svašta može da se piše, i da se laže, da se čoveku nakalemi. Iza zvučnog naslova u novinama pišu se velike laži.”


Pomirila četnike i partizane u svom selu Pećani



“Vođa partizana jednog dana meni kaže da vođa četnika traži sastanak s njim i da mene zadužuje da obezbedim prostor, da bi se oni sastali u našoj kući. Vođa partizana pitao je vođu četnika “Dobro, šta ja imam s tobom da razgovaram, ti si se zakleo Kralju i Otadžbini?” A ovaj se podiže sa stolice i kaže: “Ne! Ja se nisam zakleo Kralju i Otadžbini, ja sam se zakleo svome narodu i mi imamo o čemu da razgovaramo.” I oni su se tada pomirili, a vođa četnika je pristao da bude sa partizanima, i u tom kraju nikad više nije bilo nikakve podele na četnike i partizane.”




Nikako nisam podnosila laži



“Nikako u životu nisam podnosila laži. Puno puta sam dolazila u neke sukobe s rukovodiocima koji su bili oko Tita. Kad su oni sedeli sa mnom na ručku i tako produžili sednicu, ja sam njima mnogo puta odbrusila. Posle, kad su me progonili, oni su mi to uzeli za zlo.”


Dolanc i Ljubičić su bila dva velika gada



“Dolanc i Ljubičić su bila dva velika gada. Dolanc je jedan od tih koji je najviše kriv za raspad države. Titu sam otvarala oči, govorila istinu o tim gadovima, koji su bili poltroni, i zapravo su mu o glavi radili.”


Nisam bila ničiji špijun



“Slušajte me, molim vas - koliko ja znam Rusi su uvek vodili računa o svojim špijunima. Da sam ja ruska špijunka, oni me sigurno ne bi ovako pustili da živim. Oni bi mi pomogli. Ozbiljno vam kažem.”


Kako su me izbacili iz Užičke 15



“Niko nije hteo da me čuje, gledali su me kao smrdljivi sir, niko me nije zarezivao. Njima je glavno bilo da ne prisustvujem popisivanju imovine kako bi lakše mogli posle da pokradu sve što se pokrasti dalo. Ali ja sam vizuelni tip i dobro sam zapamtila šta je sve u toj kući bilo. Sećam se dobro svih svojih stvari koje su mi oteli.”



“Slovenac Sergej Krajger mi je naredio da se iselim iz kuće, drugi Slovenac general Ivan Dolničar junački je zaplenio moju garderobu kao nekakav ratni plen, a iza svog tog mučenja i ponižavanja stajao je jedan treći slovenac Stane Dolanc.”



“U ovoj kući u kojoj danas živim nisam dobrovoljno, ovde su me pod oružjem doveli. Stavili su mi pištolj pod vrat i doveli me ovde u ovu neuslovnu kuću, govoreći da je ovo privremeni smeštaj.”

Naslutila sam raspad Jugoslavije



“Slutila sam da će se desiti raspad Jugoslavije, čak sam i pismeno upozorila Centralni komitet. Ali to pismo nikada nije ugledalo svetlo dana.”
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyPon Okt 21, 2013 2:54 pm

Sta god da je uradila.. ili nije,
sta god da je mislila.. ili nije,
koga god da je volela .. ili nije,
zivot joj nije bio niti lak niti jednostavan u zadnjih 20 godina.. bila je omrazena, zanemarena, zaboravljena.. zena koja je odavno usla u istoriju, nepravedno joj je oduzeto pravo na zivot, dostojanstvo i osnovne stvari. Zao mi je nje kao zene, koja je davno zaboravljena i ziva sahranjena u trosnoj vili gde su vlazni zidovi i rusevine odavno postale njen dom. Zene koju su mnogi voleli, divili joj se.. a mi SVI.. je zaboravili i okrenuli glavu!

Drugarice/ Gospodjo Jovanka nadam se da ce vam se barem zadnja zelja uslisiti!

Poslednji pozdrav i vecna joj slava!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  EmptyUto Okt 22, 2013 7:15 pm

Освета! Мира Марковић је загорчавала живот Јованки Броз!
Познати новинар Миломир Марић тврди да Мира Марковић, супруга Слободана Милошевића, никад није волела Јованку Броз, и то из чисте сујете и љубоморе.
Страдала због ривалке
- Мира је хтела да буде прва дама епохе, а не да то буде Јованка. Без обзира на све то, никад није досегла њен ниво. Ту је још једна чињеница – њој је Даворјанка Пауновић, иначе прва Титова љубав, била тетка – каже Марић за Курир и открива:
- Још кад је Слоба био у подофицирској школи у Задру, Мира му је приликом једне посете рекла: „Слободане, овако како сад стоји Титова слика на зиду, тако ће и твоја стајати једног дана, и то ускоро“. И стајала је. То је један од разлога зашто је Јованка у Милошевићево време била заборављена и живела у великој немаштини јер нико није смео да се усуди да јој због Мире понуди неку помоћ.
Колико је мени познато, никад се нису ни среле – каже Марић и додаје да се нада да ће историјска неправда према Јованки бити исправљена.
Он сматра да је Удба била опседнута Јованком и, према његовим речима, сада се, после много година, испоставило да су јој смештали и подметали зато што је представљала претњу њиховим прљавим пословима.
- Намештали су јој љубавне афере јер су знали да неке ствари од ње не могу да дођу до Тита. Можда је могла да спречи и распад Југославије, али многи други су желели управо супротно. И успели су у томе, али страшно је што је као жена бившег државника остављена да живи у беди и немаштини. И никад није испричала своју страну приче, а могла је да је прода многима – нагласио је Марић и додао да су прво Љубичић и Доланц, а и сви остали, хтели да је направе лудом, неуротичном и неурачунљивом женом.
Правили је лудом
- Сећам се једног безбедњака који је наводно био задужен да чува њену вилу, увек је говорио: „Ма Јованка је луда“. Сви до најнижих слојева желели су да јавност мисли да је луда и да не заслужује ништа, све до пре неколико година, кад је уз помоћ Расима Љајића и Ивице Дачића добила пасош и личну карту и основне услове за живот. Љајић је организовао сусрет Јованке Броз и тадашње секретарке америчке амбасаде Џенифер Браш, за који смо сазнали тек из депеша Викиликса – открива Марић.
Мирјана Марковић, супруга Слободана Милошевића, јуче за Курир није желела да прокоментарише свој однос с Јованком.
- Извините, не дајем никакве изјаве – била је кратка Марковићева.
Извор: Курир
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Miramarkovic-620x330
A nema ni Stambolića!??? Priča potpuno pije vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?    JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JOVANKA BROZ -otisao je i poslednji simbol SFRJ ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Umrla Jovanka Broz
» Kada ste poslednji put.....?
» Poslednji beogradski boemi
» Poslednji poziv u zivotu bi uputili...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: