DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  EmptyČet Avg 29, 2013 9:50 pm

Neki ljudi imaju običaj da sa svakog putovanja donesu neki suvenir ,koji je vezan za to mesto ,grad ,državu ....lutke ,predmete lokalne radinosti i sl ...
Drugi opet vole da se podsete događaja na kojima su bili -pa čuvaju ulaznice ,majice ,plakate događaja i sl .

Dakle ,spadate li u one kojima je kuća puna "uspomena iz....." ili smatrate suvenire i memorabilije nepotrebnom kramom ,zadovoljite se "nematerijalnom uspomenom ",samim sećanjem ? 

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  17249574284f632b854f0fa082862144_orig










SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  EmptyČet Avg 29, 2013 10:11 pm

Ima i jednog i drugog.Volim kad naidjem na bas lep,originalan predmet koji ce mi buditi secanje na neko putovanje.Recimo ja volim staklene sitnice,posebno ako su dobro uklopljene boje.I onda tacno znam gde sam je kupila,kada..Ne volim one sto se prodaju u puno primeraka.Inace pravim puno snimaka.ljudi,kuca,pejzaza,situacija..to me pre podseca na putovanja,mada imam sacuvanu i avionsku kartu dan pre nego sto su zabranili letove iz nase zemlje..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  EmptyČet Avg 29, 2013 10:32 pm

Imam jednog rođaka koji je napravio specijalne police za suvenire u dnevnoj sobi .Hajde ,ima i logike ,ceo život radi po sajmovima po svetu ,verovatno njega podsećaju te sitnice i na neke lepe trenutke ?
Lično ,nikada ne kupujem suvenire (moja majka ima dve ladice pune opanaka ,gusala u minijaturi ,drvenih čaplji i magaraca i lutkica u narodnoj nošnji što smo sestra i ja ,a sada i unuci dovlačili sa ekskurzija i putovanja ) Dakle , nemam takve stvari niti ih smatram potrebnim ,ne treba da me Ajfelov toranj u vitrini podseća na Pariz .
Nekada sam sakupljao plakate koncerata na kojima sam bio ,ali je i to otišlo kada je izgubilo smisao .
Što je bilo vredno, pamti se iovako ,još nisam sasvim izlapeo da mi treba "podsetnik" .










SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  EmptyČet Avg 29, 2013 11:52 pm

Danubius ::
Neki ljudi imaju običaj da sa svakog putovanja donesu neki suvenir ,koji je vezan za to mesto ,grad ,državu ....lutke ,predmete lokalne radinosti i sl ...
Drugi opet vole da se podsete događaja na kojima su bili -pa čuvaju ulaznice ,majice ,plakate događaja i sl .

Dakle ,spadate li u one kojima je kuća puna "uspomena iz....." ili smatrate suvenire i memorabilije nepotrebnom kramom ,zadovoljite se "nematerijalnom uspomenom ",samim sećanjem ? 

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  17249574284f632b854f0fa082862144_orig
Boze me ti sacuvaj, moja mama je skupljala te drangulije, uzas, kuca ko skladiste,,,i onda jedan dan ostala bez svega:) A da ne pominjem prasinu,,,,

Kupim po majicu, hoodie ili bas ako je neka vrsta lokalne umjetnosti, hajd,,,Inace, naja:)
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  EmptyPet Avg 30, 2013 11:58 am

Slike sa putovanja nosim u glavi ili fotoaparatu i zaista mi nisu potrebne sitnice koje ce me podsecati na to putovanje.
Necu reci da nikad ne kupupim nista. Kupim nesto sto na mene ostavi poseban utisak i nesto sto ce se uklopiti u moj enterijer.
Pomalao sam alergicna na figurice brodova, delfina, i sl...sa obaveznom porukom "pozdrav iz..."
No moram reci da cesto kupim poneku odevnu krpicu ili dobar par cipela, sandala...cizme...tasnu. Na to sam slaba fsrt 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  EmptyPet Avg 30, 2013 12:27 pm

Na prvom putovanju se uvek zezneš.Doneseš kojakakvih sitnica..koje posle ionako završe u kutiji (negde na tavanu).
Posle naučiš.Što manje garderobe.(jer kupim tamo haljine,cipele,tašne..-što mi je slabost)
Slike ostaju u fotiću i glavi.Kupovala sam samo što je specifično za tu zemlju i što će  imati mesto u kući gde će se uklapati..

Na žalost već dugo nigde ne putujem...Mislim da je samo stvar lenjosti..(bar kod mene)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?    SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: