DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Plašite li se smrti? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Plašite li se smrti? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Plašite li se smrti?

Ići dole 
+35
debilko
podbarac
ZoxZoja
dusicaa
Lakota
Zana
Astra
Djulieta
LINDA
brunolino
MonteGirl
promaja
sunasce
emanuella
jutarnja izmaglica
Smiljan01
AstrinaKomsinica
Samouka
zirafa
Aurora Borealis
bosankaa
determinanta
Vangelis
sonia
svilanaasvaltu
Crna_ovca
Smiljan
Luckasta
doctorr67
suzana_nis
montoya
Sanjalica
Danubius
komunikativn@
lavanda
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
lavanda

lavanda


Godina : 63
Location : Sombor
Datum upisa : 03.10.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Okt 10, 2008 7:19 pm

First topic message reminder :

" Naveca tragedija u zivotu nije SMRT, vec je ono sto umire u nama, dok smo mi jos zivi"
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Djulieta
Nights of Cabiria



Datum upisa : 13.07.2011

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Dec 07, 2012 5:02 pm

Ne same smrti, to je logički sled stvari...Bojim se bolesti i nemoći. :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Dec 07, 2012 5:07 pm

A kad nesto pritisne....vuna bato.

Kad se niko ne boji smrti,sto bjezimo pred poplavom,orkanima,sto se skrivamo pred zemljotresom....sve su to suplje price,kad dogori do prstiju,fata se za zadnju slamku.

Normalno se bojati,ali nije normalno ju cekati i samo o njoj misliti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Djulieta
Nights of Cabiria



Datum upisa : 13.07.2011

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Dec 07, 2012 5:13 pm

Astra ::
A kad nesto pritisne....vuna bato.

Kad se niko ne boji smrti,sto bjezimo pred poplavom,orkanima,sto se skrivamo pred zemljotresom....sve su to suplje price,kad dogori do prstiju,fata se za zadnju slamku.

Normalno se bojati,ali nije normalno ju cekati i samo o njoj misliti.

Astra, ja sam mislila na prirodnu smrti. Hteli ili ne, bojali se ili ne ona će svakako doći.Stvarno ne bih želela da me pronalaze pod ruševinama..
to svakako ne :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Dec 07, 2012 5:14 pm

Kad si mrtav zar je bitno,da li u krevetu,u moru ili pod rusevinama?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Dec 07, 2012 9:42 pm

Astra ::
Kad si mrtav zar je bitno,da li u krevetu,u moru ili pod rusevinama?

ebla vas tema...ajd bre pishite o seksu :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Dec 07, 2012 9:44 pm

Sex? Gdi? smehsmeh Imam nos za to, kad netko pise sex :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptySre Avg 07, 2013 11:49 pm

Koliko je ljudi u poslednjih mesec dana umrlo( u mom okruženju),nije mi svejedno .I to od 19 do 55 g...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Feb 13, 2014 10:34 pm

Nije kod ljudi primaran strah od smrti ,kao takve ,jer naše poimanje sebe ne može u stvari da apsolvira taj osećaj . Ljudi umiru pored nas -ali mi nekako uvek nađemo neko "objašnjenje" -bio je bolestan ,star ,nesrećan slučaj ,tragedija ....niko u stvari ne misli da je to mogao biti i on ,tog trenutka .
Onoga trenutka kada postanete SVESNI SVOJE SMRTNOSTI ,i shvatite da je to "tu" -možda i sutra ,onda dolazi i strah .
Svako se boji smrti u trenutku kada zaista postane svestan neminovnosti tog trenutka ,i svako onda poželi da kupi još neko vreme ,čak i ako ju je puno puta u životu i "prizivao" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Feb 13, 2014 10:40 pm

Što sam starija sve više...
Verujem da je to  podsvesno što mnogo ljudi oko mene nestaje brzinom munje,bez obzira na godine...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Feb 13, 2014 10:41 pm

Danubius ::
Nije kod ljudi primaran strah od smrti ,kao takve ,jer naše poimanje sebe ne može u stvari da apsolvira taj osećaj . Ljudi umiru pored nas -ali mi nekako uvek nađemo neko "objašnjenje" -bio je bolestan ,star ,nesrećan slučaj ,tragedija ....niko u stvari ne misli da je to mogao biti i on ,tog trenutka .
Onoga trenutka kada postanete SVESNI SVOJE SMRTNOSTI ,i shvatite da je to "tu" -možda i sutra ,onda dolazi i strah .
Svako se boji smrti u trenutku kada zaista postane svestan neminovnosti tog trenutka ,i svako onda poželi da kupi još neko vreme ,čak i ako ju je puno puta u životu i "prizivao" .


Tako je,kad dotjeramo cara do duvara,onda je svima pomalo trta...sad kad pomislim na to,nekako mi vise zao sto znam koliko bi tugovala moja djeca,nego cinjenica da mene vise nece biti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Feb 13, 2014 11:00 pm

Danubius ::
Nije kod ljudi primaran strah od smrti ,kao takve ,jer naše poimanje sebe ne može u stvari da apsolvira taj osećaj . Ljudi umiru pored nas -ali mi nekako uvek nađemo neko "objašnjenje" -bio je bolestan ,star ,nesrećan slučaj ,tragedija ....niko u stvari ne misli da je to mogao biti i on ,tog trenutka .
Onoga trenutka kada postanete SVESNI SVOJE SMRTNOSTI ,i shvatite da je to "tu" -možda i sutra ,onda dolazi i strah .
Svako se boji smrti u trenutku kada zaista postane svestan neminovnosti tog trenutka ,i svako onda poželi da kupi još neko vreme ,čak i ako ju je puno puta u životu i "prizivao" .

Ja sam jedna od onih koji racionalizuju smrt kao pojavu. Prihvatam je kao neminovnost, biološku neminovnost. Da li se bojim? Pa naravno da se bojim, živ čovek sam nisam mašina. Neki moj racio kaže da smrt nije "konačan prekid filma" da ima nešto još. Različite religije su na ovome sagradile svoje temelje. Mislim na smrt i život posle smrti. Da li ima (ja smatram da ima) i kako je "tamo" ne znam jer nisam bila. I da ko zna koji put citiram mog oca koji je govori "Mora da je tamo mnogo dobro kad se niko ne vraća da kaže kako je".


Jedino što ne mogu da racionalizujem to je smrt dece. Sva moja uverenja klecaju pred tim. Mada opet pokušam onim Anđeo međ Anđele.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2014 1:19 pm

..jedan cudan test.. lu6777

Ova vežba predviđa koliko vam je još ostalo života

04. 12. 2014. 07:00 | Komentara: 22
Vladimir Tanacković | Foto: YouTube: WeBeFit
Doktori iz Brazila razvili su test za merenje fleksibilnosti. Za njega vam nije potrebna nikakva oprema – potrebno je samo da sednete i ustanete bez poteškoća i pridržavanja. Na ovom testu možete da zaradite maskimalno 10 poena i na osnovu njega možete približno da odredite koliko ćete još živeti.

Jednostavna vežba sedanja i ustajanja bez pridržavanja i poteškoća može da vam nagovesti koliko ćete još živeti, tvrdi grupa doktora iz Brazila koja je na ovaj način merila fleksibilnost i snagu svojih pacijenata.

Oni koji su na ovom testu osvojili tri boda ili manje bili su pod pet puta većim rizikom da umru u narednih šest godina nego oni koji su osvojili osam bodova.

Klaudio Žil Araujo sa Gama Filho univerziteta u Rio de Žaneiru jedan je od doktora koji su razvili ovaj test. Test je prvobitno razvijen za brzo određivanje fleksibilnosti kod atleta, a sada se koristi da se pacijenti ubede da treba da se trude da budu aktivni kako bi održali snagu mišića i imali dobru ravnotežu, pa samim tim i živeli duže.

Kako starimo, naši mišići postaju sve slabiji i slabiji. Zato doktori koristeći ovaj test pokušavaju da navedu starije ljude da vežbaju i da se kreću.

Da biste sami kod kuće uradili ovaj test, nije vam potrebna nikakva oprema.

U jednoj brazilskoj studiji u kojoj su učestvovali ljudi stari od 51 do 80 godina, rađena je ova vežba.
Otkriveno je da su oni koji su imali osam bodova pod dva puta većim rizikom da umru u narednih šest godina u odnosu na one koji su imali maksimalnih 10 bodova.

Ova vežba se počinje sa 10 bodova, a po jedan bod se oduzima svaki put kad se osoba osloni na ruku ili koleno dok seda ili ustaje, dok se pola boda oduzima za gubljenje ravnoteže.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Oni koji su osvojili tri boda ili manje bili su pod pet puta većim rizikom da će umreti u narednih šest godina u odnosu na one koji su imali osam bodova.

TESTIRAJTE SE

UPOZORENJE: Nemojte da pokušavate da uradite test ukoliko imate artritis ili neko drugo stanje prilikom koga se možete povrediti.

1) Obucite udobnu odeću, izujte se i stanite tamo gde imate dovoljno prostora oko sebe.

2) Spustite se i sedite na pod ukrštajući pri tom noge u turski sed.

3) Ustanite ne koristeći ruke i noge da se odgurnete ili oslonite.

4) Uradite test sa nekim ko će pratiti vaše pokrete ili ispred ogledala, kako vam ništa ne bi promaklo.

5) Maksimalan broj bodova u ovom testu je 10.

6) Oduzmite po jedan bod svaki put kad upotrebite ruke i noge da se odgurnete ili oslonite prilikom sedanja ili ustajanja.

7) Oduzmite pola boda svaki put kad izgubite ravnotežu, kada padnete ili se zaljuljate.

..sedam bez problema,a dva boda sam oduzela prilikom ustajanja..pa sad :smtzle:
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2014 1:23 pm

Hej Laki, odradila ja jutros taj test.Po njemu zivecu ja jos ihaha smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2014 1:34 pm

Ne moram ni da ga radim ja sam već mrtva po tome. Mislim letos sam taj "test" svakodnevno upražnjavala i usatjem uz pomoć svih osam ekstremiteta koje imam.

Zoxy the oktopod ustajući










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2014 2:08 pm

Neću ni da probam , kakve sam sreće ispašće da sam juče gekno Plašite li se smrti? - Page 3 599 uuu55










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2014 2:23 pm

Ne, apsolutno.
Jedva čekam, ovo i jeste samo iskušenje za večni život koji dolazi posle.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyPet Maj 11, 2018 12:51 am

Trenutno ne.Bila je faza (kad je počela da nestaje sve više moja generacija)- kad sam se utripovala da sam i ja negde na redu. Pu,pu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyUto Jan 30, 2024 3:36 pm

Ne -svi moramo umreti .
Ali...itekako se bojim demencije, i neke od teških malignih bolesti .
Svi moramo umreti od "nečega" -ali "to"...Toliko se čovek nagleda tih stvari u svojoj okolini ,da realno razmisli -a što bih ja bio izuzetak?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyUto Jan 30, 2024 4:16 pm

Bio sam s one strane, pre 5. godina, teškom mukom uĆerali stent. fikkk zubic
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptyUto Jan 30, 2024 7:42 pm

Neću živjeti vječno jer niko ne živi vječno. Kakav će biti kraj, to ne znam. Spasi me bože samo patnje.
Nazad na vrh Ići dole
Dolinac 2.0

Dolinac 2.0


Datum upisa : 08.10.2023

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptySre Jan 31, 2024 6:25 pm

Ne, to je jedan proces. Svi mi moramo proci kroz to. Vise se bojim kad posta dodje i racuni koje moram da platim. naklon
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 EmptySre Jan 31, 2024 8:32 pm

Ne....tako ću nekom skinuti teret što mora da me trpi. ludismeh ludismeh ludismeh










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Plašite li se smrti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plašite li se smrti?   Plašite li se smrti? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Plašite li se smrti?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» FB profil pokojnih prijatelja ili vas
» TIBETANSKO UCENJE O SMRTI
» In memoriam-poznati SVET

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: