DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?

Ići dole 
+21
savo
Kica/Praja
Mima65
Diplomirani Duduk
MadamX
brdjanin
Danubius
dusicaa
Astra
bosankaa
ZoxZoja
daljinski
Vladimir79
cojle
Kijara-brm
zoran1970
Ladyintheblack
promaja
AstrinaKomsinica
sonia
podbarac
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 25, 2013 6:15 pm

First topic message reminder :

Zakleo bih se da imamo ovu temu (ne nalazim ) Ako imamo-spojićemo .
Elem ....došlo vreme "loženja" ,pa da vidimo -čime se grejete ?
Koliko grejanje utiče na vaš budžet ?
Koji energent smatrate najboljim i najpovoljnijim ?

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Radijatori-058










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Nov 05, 2015 8:52 pm

Danubius ::
justicija ::



Mi sve živo spremamo na plin, ručak i sve ostalo osim rerne. Jedna plinska boca nam traje tri mjeseca a košta 10 eura.
Tema je grejanje ......a koliko bi koštalo da je to na "plin" ?  GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 111827

...

E o tome ja pričam. Nije sve u ceni nego u kvalitetu robe.A kvalitet gasa koji dobijamo je ispod svake granice. Dobro pamtim koliko je trebalo pre (moje selo je među prvima gasifikovano) da provri voda za kafu a koliko sad. Pre sam stajala u pripravnosti pored šporeta a sad odem u kupatilo, umijem se, operem zube i taman stignem kad krene da vri.

Razmišljala sam ja da se vratimo butan boci ali par stavki me odvratilo. Da ne mislite da sam takva i ovakva evo i da nabrojim. Ko će tu bocu da menja nama dvema (ajde to bi se dalo rešiti čak i "udovičkom sokaku"). Treba menjati dizne na šporetu a to em košta em niko neće da radi ... i najvažnije mamine godine. Istina zdravlje je dobro služi ali ne bih rizikovala sa bocom ipak. Odvrni, zavrni, jesam ostavila otvoreno ... Tako da je odluka da se ostane na gasu ipak.

Edit:Justi tvoj post jeste u temi jer tema jeste Grejanje a kvalitet gasa se vrlo lepo vidi baš na primeru šporeta. Odatle je lako izvući zaključak i o kvalitetu grejanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Nov 05, 2015 9:01 pm

bosankaa ::
Nesto se mislim...kad vec placate toliko, kako stvari stoje sa grijanjem na pelet?

Mi smo kuci uradili grijanje na pelet. ..em cisto, em povoljnije od drva. ..milina.
Čak ni ne znam šta je "pelet" . 
Pročitah sada -prerađeno drvo ,neka vrsta briketa . 
Za početak ,koliko kapiram ,za "pelet" treba i posebna peć ,zar ne,ako se želi postići efekat ,bilo da je u pitanju peć,šporet,kotao ili "termo"  ? 
Pogledah -peći koštaju između 100 i 250 000 rsd (x 120 rsd = 1 eu) "Milan Blagojević "Kraljevo 
Pa bi se trebalo izračunati koliko tona toga treba za jednu zimu i prosečnu kvadraturu koja se greje ? 
Jer cena sa PDV je -30 rsd kilogram . 
(ako nešto od ovoga nije tačno ,slobodno me ispravite ,čitam kako piše ,pa tako i prenosim ) 
Ko se razume u matematiku -neka preračuna . 
Ima tu još stvari .Kod tebe u Bosni ima šumetina ,pa tako i drva ,pa mi kupujemo vaša ,dakle ,po puno većoj ceni nego što je kod vas . 1m je kod nas oko 5000 rsd . 
Ili da uprostim . Ja platim drva minimum 60 000 rsd (toliko treba ,a ja ložim samo pola dana ,i keva samo kuhinju ) 
To bi bilo nekih 10 000 rsd mesečno (na platu koju pomenuh ) 
Gas je najmanje -duplo skuplji ,lako je zaključiti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Nov 05, 2015 9:09 pm

Citat :

Razmišljala sam ja da se vratimo butan boci ali par stavki me odvratilo. Da ne mislite da sam takva i ovakva evo i da nabrojim. Ko će tu bocu da menja nama dvema (ajde to bi se dalo rešiti čak i "udovičkom sokaku"). Treba menjati dizne na šporetu a to em košta em niko neće da radi ... i najvažnije mamine godine. Istina zdravlje je dobro služi ali ne bih rizikovala sa bocom ipak. Odvrni, zavrni, jesam ostavila otvoreno ... Tako da je odluka da se ostane na gasu ipak.

Neki dan su nama doneli "nove "boce u firmu . 
Umesto narandžastih -sada su plave . 
A videh na računu -"doplata" po boci je 1400 rsd . 
Ako je "doplata" toliko -koliko je boca ,pobogu ? 
Kad sam je ja kupio -koštala je otprilike koliko i sadašnja "doplata" .
Et * pa se informiši ,pozdrav od NIS 
http://www.nis.eu/proizvodi-i-usluge/gas-u-bocama  link

ps onda Bajatović i može da ima 38 000 eu mesečno plate (dobro ste pročitali .ili 2 000 000 rsd mesečno) 

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 818970-2

Nije u temi -al* je "blizu"  offf  trtrr
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Nov 05, 2015 9:56 pm

Sefe dok smo zivjeli dole. ..dijete malo, moralo je uvijek biti toplo. Lozile se non stop dvije vatre. Kamin nije bio dovoljan da zagrije prostor od 120m2 ...Trosili smo do 30 m  drva.

I kako smo imali poplavu u kuci. ..radjeni podovi i sve ostalo, onda hajde da rijesimo i grijanje. Moji su godinu ranije uradili isto grijanje na pelet . Kostalo ih je oko 8 000€  za dva stana. Dakle morali su da uzmu jacu pec. ..sa duplom pumpom i sl. Trose za sezonu oko 5t. A tona peleta je kostala od 265 km  (ako se kupuje van sezone) do 350 km (u sezoni ).
Ja ne mogu reci kolika je potrosnja, jer dole provedemo zimi svega par dana.

Kad izracunas drva + topla voda  (struja) ...dodje to mozda i na isto.
Ali je razlika ogromna. Podesis temperaturu... napunis kos sa peletom i miran min.  7 dana. Kad se kos isprazni. ..usisivac. ..ocisti se pec za cas i opet isto.

Inace. .. pec je kombinacija peleta i drva. ..pa ko zeli preci na drva moze. ..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 12:20 pm

Astra ::
Opet citas neke statistike koje su nemoguce....pa onda niko bas ne bi grijao na plin...ko ima da plati toliko....ja ovo ne vjerujem...ima li neko u Srbiji da potvrdi ali da se grije na plin i placa ga.

da nije tu i kuhanje na plin i svi uredjaji....stvarno ne mogu da vjerujem,mada znam da Srbija placa najskuplje plin....A koliko izadje onda grijanje na drva i ugalj ili struju?
Evo ja cu ti potvrditi!
Grejemo 240m2 24h puta 4 nedelje u mesecu i puta meseci koliko traje grejna sezona.
Postoji dnevni i nocni rezim rada. Temperatura u kuci je optimalna, ni pretoplo ni hladnjikavo.
Racuni su razlicitih iznosa a zavise od vanjske temperature.
Prosle godine smo imali dva udarna meseca (decembar i januar) sa iznosom na racunu oko 30 do 32 000 din sto je 250 do 270 e. Sledeci meseci su bili topliji i iznosi na racunu logicno manji. No sve do kraja marta nisu bili manji od 20000 din ili 170e.
Plin sem za grejanje nizasta drugo ne koristim.
Ako na to dodam jos 7-8000 din za struju, jasno ti je koliko mesecno moramo izdvojiti za potrosenu toplotnu energiju.
Racune placam mesecno, ali sam se zaklela da ove godine necu!
Namerno cu placati manji iznos, pa podeliti i isplatiti sve do kraja leta.
Necu vise da budem crna ovca i sve da placam a hiljade i hiljade njih duguju enormone sume (posebno firme i bogatiji deo stanovnistva) novca i niko ih ne iskljucuje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 12:33 pm

Znaci Dusice,moze se slobodno reci da grijes dva stana,gledano na kvadraturu...i to konforna...udarne,najhladnije mjesece si platila za tu povrsinu 250-270.
Naravno,na standard Srbije i to je ogromna suma,posebno gledajuci na porodice u kojima niko nije stalno zaposlen....samo da se ubiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 12:38 pm

Nazalost, tako je. A o tome koliko nas dodatno kradu sa losim gasom, ovog puta cu preskociti.
Dodacu jos i to da nam je kuca besprekorno izolovana, te se time smanjuje potrosnja gasa.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 8:59 pm

dusicaa ::
Nazalost, tako je. A o tome koliko nas dodatno kradu sa losim gasom, ovog puta cu preskociti.
Dodacu jos i to da nam je kuca besprekorno izolovana, te se time  smanjuje potrosnja gasa.
Hvala na potvrdi podataka (jedino što nisam tačno naveo ,mislio sam i da kuvaš i greješ vodu na gas -što ne radiš ,dakle još više povećava cenu grejanja gasom . ) Nije nevažan ni podatak o izolaciji  kuće ,što većina nema ,dakle "ne gubiš" energiju ,ali ipak plaćaš okvirno koliko sam naveo . 
A pošto ja volim podatke ,imamo najgori i najskuplji gas u Evropi (hvala braći Rusima ) a "Srbijagas" ima obraza da prijavi državi "gubitak" od 382 miliona evra ,iako joj ta ista država isplatila 200 miliona 2014 za "saniranje" ,od čega za polovinu novca nema nikakvih tragova gde su završili ? 
Građani su podneli 1,5 miliona tužbi protiv Srbijagasa -nijedna nije u procesu . 
Tužbe se odnose na enormne račune ,a cevima se više šalje vazduh ,nego gas ,zbog čega se brojila vrte kao luda . 
Grejanje gasom u Srbiji -čista pljačka .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 9:06 pm

Gas-gas!
85 kvadrata. Termostat podešen na 18,5 stepeni.
Nisam od onih koji vole pretoplo, niti MORAM u kući biti u gaćama-zimi. Stan dobro ušuškan u izolaciju. Najveći račun prošle zime u januaru 10500. Osim grejanja stana greje i vodu za kupatilo.
Zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 9:16 pm

brdjanin ::
Gas-gas!
85 kvadrata. Termostat podešen na 18,5 stepeni.
Nisam od onih koji vole pretoplo, niti MORAM u kući biti u gaćama-zimi. Stan dobro ušuškan u izolaciju. Najveći račun prošle zime u januaru 10500. Osim grejanja stana greje i vodu za kupatilo.
Zadovoljan.
Nije da bi se raspravljao ,ali ....18,5 C nekako se baš ne bi moglo smatrati pod "toplo" ,naročito ako je napolju podeblji minus ? 
To jeste asketska ,ili "radna " temperatura ,ali nije daleko od "propisanih" 18 u fabričkim halama ,recimo . 
Optimalnom temperaturom u stanovima se smatra 23-26  C . Čak se "grejanim prostorom" smatra prostorija koja ima najmanje 20 C . 
Hoću reći ....da "digneš "termostat za  5 stepeni ,dobacio  bi računom na onaj prosek koji rekoh ( a spadaš verovatno u "daljinsko" grejanje sa gradske toplane ,a ne u "gas za domaćinstvo" ,zar ne ? )










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 9:49 pm

Imam etažno grejanje i samo moj gas.

Nisi u pravu. 18,5 je 5 metara daleko od najbližeg radijatora. Može se sedeti u košulji sa rukavima ili tankom duksu. Subjektivni osećaj je oko 22 stepena.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Nov 06, 2015 11:20 pm

Jedna mala TA peć savršeno ugreje ovaj prostor. Prvi put je upaljena ove godine prvog novembra. Puni se samo kad je jeftina struja.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 11:40 am

brdjanin ::
Gas-gas!
85 kvadrata. Termostat podešen na 18,5 stepeni.
Nisam od onih koji vole pretoplo, niti MORAM u kući biti u gaćama-zimi. Stan dobro ušuškan u izolaciju. Najveći račun prošle zime u januaru 10500. Osim grejanja stana greje i vodu za kupatilo.
Zadovoljan.
Ako uporedimo grejnu povrsinu i racune, ispada da smo tu negde.
Osim za grejanje, ne koristimo gas za druge potrebe ali je nama temperatura u svakoj sobi oko 23c.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 11:57 am

DANUBIUS:
Za zagrevanje kuće, od 100 kvadrata, sa dobrom izolacijom, potrebno je oko 500 kubika gasa mesečno, a to je izdatak od 25.000 dinara.

DUSICA:
Grejemo 240m2 24h-dva udarna meseca (decembar i januar) sa iznosom na racunu oko 30 do 32 000 din sto je 250 do 270 e. Sledeci meseci su bili topliji i iznosi na racunu logicno manji. No sve do kraja marta nisu bili manji od 20000 din ili 170e.

BRDJANIN:
85 kvadrata.-Najveći račun prošle zime u januaru 10500. Osim grejanja stana greje i vodu za kupatilo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gdje se ovdje podudaraju cifre?
Krecu se kako vidim za
100kvadrata-200 eura
240 kvadrata-cca 200eura
85 kvadrata-max 100 eura

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 12:49 pm

Astra ::

Gdje se ovdje podudaraju cifre?
Krecu se kako vidim za
100kvadrata-200 eura
240 kvadrata-cca 200eura
85 kvadrata-max 100 eura

Nije ista "kvadratura" koja je odlično izolovana ,i kvadratura bez toga . 
Nije isto kuća ,i stan u zgradi -gde "greju" i od gore ,i od dole i sa strane . 
Nije isti ni pojam šta znači "zagrejano" Nekome je 18 "toplo" ,nekome tek 25 . 
Nije ista tarifa "gas za domaćinstvo" i "daljinsko" ,a još manje je isto kakav gas dobija Vojvodina a kakav Beograd . 
I nije ni previše bitno u cifru -zaključak je da je grejanje gasom u Srbiji ,umesto najpovoljnijeg -najskuplje ,i to bezobrazno najskuplje ,što je na desetine i stotine hiljada ljudi nateralo da otkaže ovu vrstu grejanja ,i to posle toga kad su odvojili 1500 -2000 eu za "priključivanje" .










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 12:55 pm

Slazem se i opet da jeste preskupo....a i one statistike nisu mjerile izolaciju i kome je toplo na 18 a kome na 25.....mislim,da je zlatna prasina ,puno je,ali nemojte bas ni pretjerivati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 7:29 pm

Astra ::


Gdje se ovdje podudaraju cifre?
Apsolutno se podudaraju. Ako ja grejem tri puta vecu povrsinu od brdskog ( i nesto vise) taman za toliko su mi i racuni veci.
Nemam toplu sanitarnu vodu na gas, ali mi je za 4,5 C visa temperatura u kuci.
Ako bi brdski ( izvini brdski uzimam tvoj slucaj za primer, nemam nista protiv tebe  smehsmeh )
podigao temp za 4, 5 C, potrosnja bi se znatno povecala i tu na scenu stupa dobra izolacija kuce (stana).
Koliko god je to velika investicija u startu, dugorocno se jako isplati, jer se ustedi potrosnja toplotne energije.

Astra ::
240 kvadrata-cca 200eura
Ne 200 vec 270e
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 7:42 pm

Vi navodite ovdje potrosnju najhladniji mjeseci toliko,manje hladni toliko....da pitam jos nesto....placate li grijanje cijelu godinu,po tih recimo 200 ili samo u vrijeme dok i koristite to grijanje?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 7:43 pm

Samo koliko potrošim. Etažno grejanje. Kotao u dnevnoj sobi.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 7:45 pm

Mi u kucama samo dok grejemo. Za stanove ne znam.
Stigao mi je racun za oktobar. Videla sam ga u sanducetu, mrzi me da odem, uslikam i okacim...ali obecavam da cu to uraditi ovih dana.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 7:50 pm

Račun za gas stiže prve nedelje ovog meseca za prethodni. Ako ga ne isplatiš NIS (Energetika ili kako se već sad to zove) ti računa kamatu. Tako upadamo u dug kojeg se jedva rešiš u letnjim mesecima. Jer nekad je nemoguće izmiriti račun. Možeš da 'oćeš ali nekad ne možeš.

Što se izolovanja kuće tiče, Duša je u pravu. Isplati se dugoročno. Ali je problem gde naći tih 1500-2000 evra (otprilike toliko su mi rekli da mi treba za kuću). A to nije samo moj problem nego opšti. Jer naša Država ne daje nikakve subvencije za to. Što sam čitala da Evropa odavno radi. Jer dugoročno bi se i Državi isplatilo to moje ulaganje jer bi devize ostajale tu a nebi išle na uvoz gasa. Ili bi se smanjila potrošnja drveta, uglja ... Široka tema.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 08, 2015 7:53 pm

Zox napisi ili ovde ili na pp dimenzije kuce. Bice ti izracunat tacan iznos izolacije sa najboljim materijalima koji se trenutno nalaze na trzistu i za posebne ljude, posebna cena.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 12:05 am

Moja zgrada je stara 15 godina i dobro je ušuškana, tj izolirana. Imam 45 kvadrata i TA peć i račun je leti do 2000 dinara, a zimi do 5000 dinara.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 12:12 am

A sto ce ti pec ljeti....ne kontam...ta TA pec,je li to sporet i na kojem se kuha?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 1:44 am

TA peć radi samo zimi, i tada su računi do 5000 dinara. Nije šporet. Obična peć na struju.

Spomenula sam i letnje račune za struju koji su prilično mali, moja sestra plaća mnogo više, ali i njih je više u kući.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:06 am

Astra ::
A sto ce ti pec ljeti....ne kontam...ta TA pec,je li to sporet i na kojem se kuha?
TA (termoakumulaciona ) služi isključivo za grejanje (strujom ) 
U nekim gradovima se primenjuje sistem plaćanja grejanja cele godine  .Kada nije grejna sezona uplaćuje se određen iznos ,kao ,za "održavanje" ,i onda bi to trebalo da smanji mesečnu cenu grejanja u "sezoni" . 
U mnogim zgradama stanari plaćaju "zajednički" iznos za grejanje ,neku vrstu solidarnog "paušala" ,a novac sakuplja neko iz kućnog saveta .
To je naravno razlog za svađu među stanarima (razne kvadrature stanova ,broj članova domaćinstva ,sumnja da neko "odvrne" radijator do daske ,itd ) te je novitet ,recimo u Somboru, da ljudi u stanove ugrađuju poseban "termo -merač" i lepo plaćaju koliko su potrošili . 
Opet ,zavisno od sirovine koja se koristi za grejanje ,ima razlika u cenama po gradovima . 
Recimo ...u Apatinu se osnovna škola ,i Dom zdravlja greju na mazut ,što je gotovo suludo u današnje vreme . Skoro svake godine se moljaka neko za "donaciju" ,jer ni bahreinski šeik ne bi tako spaljivao "naftu" .










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:34 am

Astra ::
A sto ce ti pec ljeti....ne kontam...ta TA pec,je li to sporet i na kojem se kuha?

Letnja tarifa za struju je ohoho niža u odnosu na zimsku.  :rlol: Ne kuha se, nego samo prži u hladnim zimskim periodima a u ostalim periodima dogreva ili 'ladi. Leti uključiš ventilator da duva i svu prašinu iz pećke ti izduva u stan. Lepa zanimacija, ko voli prašinu.
  Inače, u našem stanu TA peć služi za saksijsko bilje a vidim, jutroš Džasti naslagala jastuke na nju.
Ko 'ebe moje ljute papričice.
... mis'iiim...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:43 am

John Doe ::

  Inače, u našem stanu TA peć služi za saksijsko bilje


Džaba joj ako nije turila miljence ispod, onako da visi na trougao! smehsmeh










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:54 am

brdjanin ::
John Doe ::

  Inače, u našem stanu TA peć služi za saksijsko bilje


Džaba joj ako nije turila miljence ispod, onako da visi na trougao! smehsmeh

Naučno dokazano.

Milje ispod biljaka, pospešuje razvoj istih.

Elem, da se držimo teme, dokazano je da milje na radijatorima ili nekim drugim grejnim telima, povećava temperaturu u sobama, čak i do 37,5%.
Milje na foteljama, utiče na taspoloženje onih koji sede na njima.
Ukoliko stavite milje na crno-beli TV, pojaviće se boje a i prijem će biti bolji.
Vlasnici auta, koji imaju milje u njima, ređe imaju kvarove ili nesreće.
Bilo bi toga sijaset za nabrojati al' je najbitnije da pojedini narodi, nose milje umesto kapa na glavama, te samim tim su bliže Svevišnjem.

Bilo kuda, milje svuda!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyUto Jan 05, 2016 5:21 pm

Ovaj ortak je genijalac. Profesor matematike i informatike iz Paraćina je napravio solarni panel kojim greje kuću od -ispijenih limenki piva ? Neverovatno jednostavno i efikasno ,da ne poveruješ . 
Pogledajte sami LINK za tekst

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Darko-milicevic-solarni-panel-grejanje-limenke-pivo-foto-facebook-1452009592-818445

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Darko-milicevic-solarni-panel-grejanje-limenke-pivo-foto-facebook-1452008986-818447

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Darko-milicevic-solarni-panel-grejanje-limenke-pivo-foto-facebook-1452008986-818449










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyUto Jan 05, 2016 11:13 pm

Danubius ::
Ovaj ortak je genijalac. Profesor matematike i informatike iz Paraćina je napravio solarni panel kojim greje kuću od -ispijenih limenki piva ? Neverovatno jednostavno i efikasno ,da ne poveruješ .

.      Sa onim što je prikazano u tekstu i na slici, sasvim sigurno ne može ni jednu sobu da zagreje - osim, možda, u julu i avgustu!:brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyUto Jan 05, 2016 11:21 pm

Samo da vam kažem da se onih mesec dana krvničkog rada uloženog u izolaciju plafona pokazuje kao investicija koja nije promašena. Gas trošim skoro kao i prethodne godine ali mi je konačno toplo u sobi. Mada i dalje tvrdim da je gas kalorijski loš. Ali to je iz druge priče.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Jan 28, 2016 9:35 pm

Malo upozorenje za one koji imaju ovaj tip "dimovoda" ,tkzv "štedišu" . 

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Stedisa-1

Nemojte proći kao ja ,pa prilikom čišćenja obratiti pažnju samo na one dve cevi koje su vidljive -jer ih ima 6 . Kada sam čistio prošli put ,vidim ,ove čiste ,prohodne,stvar je nova ,ložim samo drva  ....takve su i druge .
Malo sutra ! Juče sam zadimio komplet stan (prst pred okom se nije video,dimilo je iz svih rupa na peći ,a na odžak -ništa ? A odžak čist ?  ) na kraju vadio užarene cepanice ,da ne bi zapalio kuću ,da bi danas video da su svih 6 cevi bile začepljene ! 
Za one teže dostupne koristite četku za pranje boca na debljoj ,elastičnoj žici (jedino tako se mogu očistiti ,izem im patent ) 
Malo sam se informisao ,ljudi koji imaju iskustva sa tim ,kažu da najmanje jednom mesečno treba da se čisti .Jesu korisne -ali i tanke ,dosta lako se napune garom .










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 2:31 pm

Ne znam za vas ,ali kod nas spoljašnjih 18 ne znači da unutra nije neugodno frigidno (uveče naročito ) Došlo vreme da se sa grejanjem -krene . 

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Mbs-corner-crna










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 3:39 pm

Puššššttiiillllli nam grejanjeeeeee!!!
cincin cincin cincin cincin
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 7:07 pm

Mima65 ::
Puššššttiiillllli nam grejanjeeeeee!!!
cincin cincin cincin cincin

kilavo ko i uvek zlz
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 8:16 pm

Mene sramota, ali nimalo kilavo nije. Plaćam cele godine, fakat je najskuplji vid grejanja, ali ne mogu da grešim dušu, toplo je za medalju. Stvarno imam sreće sa toplanom. 😊😊
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 8:18 pm

Razgaćeno










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 8:26 pm

Pravi izraz, razgaćeno! 😜😄
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Okt 08, 2016 11:17 am

vrlo je vazna izolacija, ljudi menjau prozore, izoluju fasade, a ovi iz elektrana znaju to pa smanje temeperaturu vode.

Sve dok ne krene masovna gradnja pasivnih kuca pa se svi otkace od mreze
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Nov 03, 2016 3:29 pm

Uz ovu ,ni drva ne trebaju .  :brdski2:

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 2412zdg










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Jan 28, 2017 10:51 am

Pošto je zima žešća nego što su mnogi očekivali , u dosta domaćinstva se javila nestašica ogreva ,pre svega drveta i peleta . 
Nema ni na stovarištima ,jer su dobavljači uočili priliku da brzo uzmu velike pare ,pa je ogrev fantastično "poskupeo" .
Tona peleta  sada umesto 200 sada košta 270 eu -i to se desilo u roku od par dana .
Kubik tvrdog drveta koji je sa prevozom koštao oko 4800 rsd sada košta 60 -70 eu kod preprodavaca .
Da smo dotakli dno ,može se videti po oglasima gde se drvo prodaje na džakove -40 kg za 800 rsd,a ugalj se takođe kod preprodavaca može kupiti "na džak" (mrki ,30 kg -720 rsd ,lignit ,20 kg -420 rsd ) 
Opštoj otimačini se pridružuje i Srbija Gas koji je najavio poskupljenje plina za grejanje za 14 ,2 % (vest je od juče ) 
Pa dame i gospodo ,a čime se vi grejete ?










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Jan 28, 2017 12:54 pm

Kad su poslednji put bile ovakve zime?

2004 i 2012-a.

Drva za ogrijev 1 paleta = 499,90 kn/paleta (70 e)

1 x 1 x 1 m




Metar drva 300 kn.(40 e)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Jan 28, 2017 6:16 pm

Imam jedan stari, poduži tekst o grejanju.

Da li da ga objavim ovde ili da otvorim novu temu? :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyUto Jan 31, 2017 12:30 am

Diplomirani Duduk ::
Imam jedan stari, poduži tekst o grejanju.

Da li da ga objavim ovde ili da otvorim novu temu? :brdski2:
Možeš gde hoćeš i kako hoćeš ,slobodno .
Ogrev će dostići cenu narkotika . 
Najnovija ponuda ,bukov briket -235 rsd -10 kg . Da,da ...dobro ste pročitali -10 kg ,takva su "pakovanja" .
I to je "bez prevoza" (prodaje se u Ruskom Krsturu ) i samo od juče cena je "skočila " za 5 rsd .

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 16265828_10210260465579758_7931921132506640683_n

Ložiće se izgleda i babin nameštaj , rušiti krov na šupi da se uzme "građa" , i klupa ispred kuće u Vojvodini ,ako ovo potraje .










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyUto Jan 31, 2017 9:26 am

GREJANJE
Na pitanje koji uređaji troše najviše energije, većina će upitanih pomenuti neke motore, ili aparate sa motorima. Kada neko hoće da prikaže svoju potrošnju kao preveliku najčešće će reći: „Nemam nikakve motore da bih imao toliku potrošnju!“
Vezivanje velike potrošnje za motore je zabluda jer uređaji sa motorima, naročito u domaćinstvu, stvarno spadaju u manje potrošače. (To su rashladni uređaji i veš mašine a njihova potrošnja nije značajna stavka u računima za utrošenu električnu energiju.)
Najveći su potrošači uređaji koji su namenjeni grejanju – prostorija, vode ili hrane (upravo tim redom!) O grejanju i kuvanju hrane je u javnosti mnogo pisano i objašnjavano a o grejanju vode postoji poseban naslov pa će ovde biti govora samo o grejanju prostorija.
Treba imati u vidu da neka grejna tela ne greju prostoriju stvarno, temperatura je po termometru niska, ali je tokom njihovog rada čovek izložen toplotnim zracima pa ima utisak da mu nije hladno. Obično taj osećaj nestaje prilikom promene mesta ili kretanja po prostoriji i onda se hladnoća itekako oseti.
Količina energije neophodna za grejanje (ili dogrevanje) određene prostorije veoma malo, gotovo nimalo, ne zavisi od vrste upotrebljenog grejnog tela. Ako dva različita grejna tela zagreju istu prostoriju na istu temperaturu (mereno na isti način i pri istim spoljnim uslovima) utrošak energije mora biti isti! Nebitno je da li je toplota proizvedena iz električne nergije, čvrstog, tečnog ili gasovitog goriva!
Koliki će biti utrošak energije za grejanje zavisi isključivo od građevinskih osobina objekta!
Nije neophodno posebno objašnjavati uticaj zidova. Jasno je da deblji zid predstavlja bolju toplotnu izolaciju nego tanji (ako su od istog materijala). U poslednjih nekoliko godina se za gradnju koriste šuplji „blokovi“ ali su često okrenuti dužinom pa je zid tanji. Pošto je učešće samog materijala za zidanje u ceni objekta zaista malo, „ušteda“ se istopi kroz povećanu potrošnju energije ponekad već tokom prve zime! Mnogo je zgrada koje su useljene, ponekad se tokom korišćenja i proširuju a da uopšte nisu omalterisane. Ako neko nije u mogućnosti da omalteriše zgradu trebalo bi bar samo da popuni sve šupljine u zidovima („dersovanjem“) pa bi i time smanjio utrošak energije za grejanje.
Mnogo je grejanih prostorija za boravak u koje se ulazi neposredno spolja, bez prolaza kroz kakvo predsoblje. Najgore što se dešava jeste da korisnici, iako imaju dobro konstruisanu zgradu sa predsobljem, zabrave ta vrata a za ulaz i izlaz koriste prepravljeno prozorsko krilo koje zaista dopire do poda, ali vodi pravo u dvorište. (Krilo „prozor – vrata“.)
Očigledno je šta znači ako je građevinska stolarija takva da se, kada duva vetar, lelujaju zavese u kući. Pri tome zazor ne mora biti samo između okvira i krila, nego često i između okvira i zida! Kutija debljine zida iznad prozora, kod starijih tipova roletni, obično nema nikakvu toplotnu izolaciju pa se kroz nju takođe gubi znatna količina toplote.
Jednostruki prozori nisu dozvoljeni propisima i sada se, uglavnom, više ne ugrađuju. Ima još mnogo zgrada u kojima prozori nisu „krilo na krilo“ nego se spoljna i unutrašnja krila posebno otvaraju. Unutrašnja se krila, upravo zimi, često ne zatvaraju jer je prozorska daska zimi pogodno mesto za cveće! Tako se u vreme kada je to najpotrebnije prozor pretvara u jednostruki što može povećati utrošak energije i do 30%! I prozorske roletne koje se preko noći obavezno spuštaju, doprineće štednji energije.
Izgleda kao preterivanje ali čak i loše urađena kanalizacija ili vodovod povećavaju utrošak energije za grejanje! Kanalizacija koja nema dobru ventilaciju vraća smrad u sve prostorije gde postoji vodovodni priključak pa se u njima mora stalno održavati ventilacija koja odnosi energiju za grejanje. Ukoliko pak vodovodne cevi nisu ukopane dovoljno, zimi je u njima voda hladnija, hladi zidove kroz koje prolaze instalacije što opet povećava utrošak energije.
Ukratko: količina energije neophodna za grejanje ustvari je merilo kvaliteta konstrukcije i izvođenja objekta koji grejemo. Svako zakidanje, svaki propust prilikom gradnje, konstruktivni ili izvođački, pokazaće se čim počne grejanje kao povećan utrošak, a ako je u pitanju električno grejanje onda kao povećan račun za struju.
Električno je grejanje veoma privlačno jer je, u odnosu na grejanje bilo kojim drugim gorivom, najkomfornije. Korisnik treba samo da uključi prekidač a o svemu ostalom dalje brine neko drugi. U objektima sa centralnim grejanjem iz javnih kotlarnica ono se podrazumeva kao dopunsko, tokom rane jeseni i u kasno proleće. Prostorije se, obično, dovoljno zagreju samo kratkotrajnim uključivanjem grejalica.
Postoji i niz različitih vrsta grejnih tela, počev od jeftinih grejalica sa ventilatorom („kaloriferi“) koje duvaju topao vazduh ili sa usijanim (najčešće) štapovima koji zrače toplotu (u poslednjih nekoliko godina su jako rasprostranjene „kvarcne“ grejalice) preko mermernih grejnih ploča, do električnih radijatora i akumulacionih peći. Toplovodno centralno grejanje sa električnim kotlom predstavlja najgoru varijantu sa finansijskog gledišta pa ga neću više pominjati.
Ventilatorske, kvarcne, i sve ostale grejalice koje se spolja znatno zagrevaju nikako ne bi smele biti uključene kada u prostoriji nema nikoga. Njihova se primena ne preporučuje ni tamo gde su na dohvatu male dece. Električni radijatori su u suštini grejalice samo što je zahvaljujući posudi sa vodom u kojoj je grejač, njihova spoljna temperatura niža pa su u odnosu na do sada pomenute mnogo bezbedniji – mogu biti uključeni i bez nadzora. Temperatura mermernih grejnih ploča takođe nije previše visoka a kako su i utvrđene za zid i one se mogu uključivati bez posebnog nadzora. Za sva grejna tela, bez ikakve razlike, podrazumeva se da se ne smeju prekrivati nikakvim „ukrasima“ niti na njima treba sušiti veš.
Korišćenje je termoakumulacionih peći, pod uslovom da je pravilno, jedini način da električno grejanje bude i jeftino. To podrazumeva da se toplota u peći akumulira isključivo u vreme jeftinije energije (ukupno osam sati noću, nije jednako u svim mestima), a da se tokom dana uključuje samo ventilator za zagrevanje prostorije. Ovaj se postupak može jeftino i jednostavno automatizovati pa će korisnik uključivanjem grejača ujesen i isključivanjem u proleće prebrinuti sve. Da bi se prostorije dovoljno grejale peći moraju imati mogućnost da akumuliraju dovoljno toplote.
Dešava se da je peć preslaba za prostoriju kojoj je namenjena pa su grejači po ceo dan uključeni – punom ili, još gore, smanjenom snagom. U tom je slučaju, obično, iznos računa za struju astronomski visok ali je zato grejanje izuzetno loše! Čak iako je preslaba, ovoj peći treba grejače uključivati samo noću a za dogrevanje prostorije, kada je neophodno, koristiti ventilatorsku ili kvarcnu grejalicu. To je jedini način da se za dogrevanje uzme samo neophodno potrebna energija a da se sva ostala uzima u vreme jeftinije tarife.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyČet Okt 26, 2017 6:11 pm

U Bosni, kazu, nestasica peleta.
I da znate da ga nema!
Tacnije, ima...ali...su ga povukli iz prodaje...i bezobrazno cekaju da cijena naraste.
Preko "veze" smo uspjeli nabaviti... 400KM po toni...Koliko li ce biti u decembru/januaru...
Bezobrazluk!











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Okt 30, 2017 11:13 am

kada je jaka zima pelet ne moze da postignu potrebnu toplotu. Najbolje su za ovakvo vreme, oko 10-tak stepeni. Ispod nule treba dogrevanje, mi smo zato prodali pec na pelet i ponovo se vratili drvetu.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Okt 30, 2017 8:21 pm

Cijena tone peleta i do 600 KM

VIŠE 
Koliko tona treba za jednu grejnu sezonu? 5?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Feb 17, 2018 11:06 pm

Fala na pitanju gas je i dalje loš kao i prethodnih godina. Životna želja mi je da uvedem dal centralno dal etažno ali da mi i kupatilo bude toplo. Isto konkuriše Sibiru temperaturom jer uključiti grejalicu znači dobiti račun za struju kao da greješ ... taj već pomenuti Sibir.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Feb 17, 2018 11:19 pm

savo ::
kada je jaka zima pelet ne moze da postignu potrebnu toplotu. Najbolje su za ovakvo vreme, oko 10-tak stepeni. Ispod nule treba dogrevanje, mi smo zato prodali pec na pelet i ponovo se vratili drvetu.

Ne znam kakvu pec si imao, ali je apsolutno netacno da ne moze da postigne toplotu.
Ako pod "pec" mislis na kamin ili sl...moguce.
Mi imamo centralno grijanje na pelet.
Ako su negdje niske temperature, jesu u mom Micigenu...
Bome, nikad u kuci nije bilo toplije.
A pec itekako ima mogucnost grijanja na drva...ako nekad dodje do nestasice peleta ...drva bar imamo.

I neko spomenu potrosnju...Ja ne mogu reci koliko je potrosnja kod nas, jer grijemo max. 20 dana, ali moji roditelji za sezonu potrose oko 5 tona.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptySub Feb 17, 2018 11:28 pm

ZoxZoja ::
Fala na pitanju gas je i dalje loš kao i prethodnih godina.  
*el to onaj "ruski" ?  ludismeh tongue

Ovo ne važi za "dijasporu" i nas koji živimo u malim gradovima bez "gradske toplane ". Šema grejanja je sledeća : 
trošiš gorivo (drvo ,ugalj ...) koje si kupio prošle godine (na otplatu ) 
Već u januaru počneš da uplaćuješ ogrev za sledeću ,recimo ,na nekih 10 rata . 
Sa godinama stekneš neko iskustvo ,oko potrebne količine .No ,ako je zima duža ili "jača" ,ispadne nedovoljno ,ili ako je blaža ,malo "uštediš" .
No kakogod....stalno si u "mašini" -nabavi ,isplati ,položi ,nabavi opet ,isplati ,položi....uz napomenu da je svake godine sve skuplje  . 
Za ovih mojih 57 godina ,nikada ,ali NIKADA ogrev nije "pojeftinio" .










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyUto Feb 27, 2018 12:36 am

Ne mogu da razumem neke iz mog komšiluka/firme . Odrasli ljudi ,sa porodicama ,i svake godine im "nestane ogreva" ? Pa ok....nekada je duga i hladna zima ,pa da kažeš ,ali sada ? Valjda možeš da proceniš otprilike koliko ti treba ,pa uzmeš malo više ,i ok .To čak i ja znam ,koji se "brinem" o tome tek nekih 5 godina "ozbiljno" . Još se nije desilo da najkasnije tokom leta ne bude spremljeno ,u smislu iscepano i složeno ,pa neka se suši ako treba koji mesec .
Uzmu sad 2-3 m drveta ,koje je vlažno ,pa ni ne gori,testerišu ,a pada sneg ....bez veze .
Ja već plaćam drva za sledeću zimu ,a imam komplet količinu od prošle godine ,ložim drva od "pretprošle" i računam da će biti dosta i prošlogodišnje neću ni dirati .

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Giphy










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 18, 2018 6:31 pm

Majmuni iz Energetike (potpadaju valjda pod NIS) su zavrnuli gas pre nekih sat i po. Ili je neki kvar koji biće dobro ako poprave tokom sutrašnjeg dana. A napolju počinje da promiče ... nešto. Susnežica verovatno. Temperatura napolju je tu negde oko 3-5 Celzijusa. Divota od života jer će temperatura u životnome mi prostoru da se strmopizdi ispod granice prihvatljivosti. Jesam ja pingvin. Volim zimu što je opštepoznato ali pretvaranje sobe mi u Sibir bez moje odluke o tome nije nešto što u meni izaziva oduševljenje.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Nov 18, 2018 7:37 pm

Bogami, grijem se čim stignem. Kad je baaaaš mnogo hladno, onda pečem nešto u rerni i zamišljamo da je rerna kamin pa se družimo pored nje.
Dakle, grijemo se uz pomoć gradske toplane. Da je hladno jeste, ali ja više nisam sigurna da li je stvarno hladnem ili je zmija u meni proradila pa su mi noge led ledeni.
Da bar imam gdje naložiti pa da se ono ogrijem ko čovjek.

Dani, čitam tvoj poslednji post na ovoj temi: e svaka ti čast! To je pravi domaćin!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Dec 10, 2018 7:56 pm

justicija ::
Bogami, grijem se čim stignem. Kad je baaaaš mnogo hladno, onda pečem nešto u rerni i zamišljamo da je rerna kamin pa se družimo pored nje.
Dakle, grijemo se uz pomoć gradske toplane. Da je hladno jeste, ali ja više nisam sigurna da li je stvarno hladnem ili je zmija u meni proradila pa su mi noge led ledeni.
Da bar imam gdje naložiti pa da se ono ogrijem ko čovjek.

Dani, čitam tvoj poslednji post na ovoj temi: e svaka ti čast! To je pravi domaćin!
To sam prihvatio od roditelja .Ogrev se nabavi na vreme .

A inače se od danas grejem vrlo otmenim gorivom :

-106 godina starom hrastovinom
- 100 godina starim "mazerom" (posebno lepo birano i obrađeno drvo ,na slici dole )

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Hqdefault

-bar 50 godina starim "punim drvetom" (ne znam koje je ,ali je svakako "tvrdo")

Prvo je -masivna stara ulazna kapija ,koja je zamenjena metalnom prošle godine ,drugo je  babin i dedin "altdojč" nameštaj koji su napali oni "drveni crvi ",a treće je prva kuhinja mojih roditelja .

Sve to sam "rastavio" odavno ,a tek danas došlo pod testeru (jer sve te "ploče" ,štafle ,vrata i ostalo za više godina nije našlo nikakvu upotrebnu namenu )

Grejem se k*o "oslobodioci" 1945 -samo još klavir nisam "položio" . zubic










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyNed Jan 12, 2020 10:15 am

Svašta narod smisli . 
Ako imate ovu kombinaciju za jednu prostoriju 

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Carobn10

...možete prigrejati i drugu -ovom kombinacijom,a sa iste peći  :

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Img210

Znači ,cela je fora da u drugu prostoriju stavite samo "štedišu" ,i naravno, pogodite visinu na kojoj će vam biti "sistem" .Ne može da bude prenisko ,jer postoji mogućnost da "vraća" dim kad se primarna peć otvori ,a ne sme biti ni previsoko -jer ćete grejati onda tavanicu ,umesto prostorije . 
No ,rešenje je zaista prosto i pametno .










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Jun 01, 2020 11:43 pm

Verovali ili ne-1 jun ,i ja sam "ložio" ?
Doduše ,moja majka ima 80 ,pa hajde da je njoj hladno .
Ali ,društvene mreže su prepune fora tipa "ko zna kada počinje letnja sezona grejanja" i sl. 
Rade "klime" ,ljudi koji imaju plinsko grejanje takođe uključili? 
Nije to malo suludo ,poludela klima? 
Prognoze inače predviđaju "tropske vrućine" u septembru i oktobru ???










GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 EmptyPon Jun 01, 2020 11:58 pm

Danubius ::
Verovali ili ne-1 jun ,i ja sam "ložio" ?
Doduše ,moja majka ima 80 ,pa hajde da je njoj hladno .
Ali ,društvene mreže su prepune fora tipa "ko zna kada počinje letnja sezona grejanja" i sl. 
Rade "klime" ,ljudi koji imaju plinsko grejanje takođe uključili? 
Nije to malo suludo ,poludela klima? 
Prognoze inače predviđaju "tropske vrućine" u septembru i oktobru ???

Slatka prijo i kod nas isto počela letnja grejna sezona. Gospođa Senior "založi jednu vatru" u besmrtnoj Kreki i bude joj taman da može da gleda teveju a da ne drhti. Ja sam kapitulirala i zatorila prozor od sobe mi. Vala kijaću i brisati nos do Svetog Ilije ali da dižem platu Bajatom neću (ne palim plinsku u mojoj sobi) mada sam merkala onu grejalicu što sam doteglila iz Hungarije. Kad je mogla da služi za dogrevanje tamo (posebna priča o povezanosti mog "smeštaja" i lokalne škole i nemanja grejanja vikendom) što ne bi mogla i ovde? Jedino što je tamo račun za struju plaćao gazda-Žolt a ovde bih morala ja dm5

Zoxy od Pingvinije










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?    GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
GREJNA SEZONA stigla -čime se grejete ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Google Chrome

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: