DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Popularna "misljenja" i vjerovanja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Popularna "misljenja" i vjerovanja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Popularna "misljenja" i vjerovanja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja EmptyNed Okt 27, 2013 1:12 am

Ponuka me Senaka,,,,

Da li se ikad, IKAD, zapitamo da li nesto sto je uvrijezeno u drustvu, tu mislim na misljenja o odredjenim tematikama, so, da li se ikad zapitamo koliko je to tacno, da li tacno uopce, i ponajvise: da li se nesto iz davnog doba moze i mora primjeniti i u danasnjem vremenu.

Kako cesto, ako ikad, koristimo sopstvenu logiku, objektivnost u donosenju misljenja shodno sebi, i drustvu koje nas okruzuje? Ili slijepo vjerujemo sve sto nas je "baka ucila";))))) Za bukvalce, ne mislim na pravu babu hahahahahahahaahahah
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja EmptyNed Okt 27, 2013 1:43 am

Mene iritira strasno da se prihvata necija misao samo zato sto je on(a) bio neki veliki folozof,orator,astrolog...pi*da materina...i sad je svaka na mjestu sto on kaze.U gimnaziji sam uzela smjer knjizevnosti i uzivala sam upravo da satima pobijam takve teze...ne zelim da mislim nesto samo zato sto je neki"pametniji" rekao da je to tako.Posebno u analizi likova i njihovih postupaka u nekom knjizevnom djelu.Ako ja vidim nesto drugo,zasto to moje ne moze biti tacno.
Nego,da se vratim na bakine savjete i istine.Vrijeme drugo,stavovi drugi...kako d vazi nesto sto je vazilo prije 50 i vise godina.Ne kazem,ima mudrosti,ali treba tu mudrost izvajati da se moze primjeniti danas i na tom prostoru izmjenjenom i socioloski u svakom pogledu.
Neka osnovna nacela ok,ali neke nebuloze...neka hvala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja EmptyNed Okt 27, 2013 1:52 am

Slicnog sam misljenja, specijalno kad je filozofija, psihologija, knjizevnost u pitanju.

Licni dojam, i shvatanje svakako ponajvise utjece na ishod necije misli, teze, radije reci: pretpostavke. Jer u sve tri navedene areas, samo licni dozivljaj je u stanju da oblikuje pocetak objektivnog, edukovanog misljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja EmptyNed Sep 14, 2014 7:27 pm

Sva moguća literatura i sve što je učeno u školi, trebalo bi da pokrene u nama, naš, sopstveni način razmišljanja. To važi i za sve priče, koje smo čuli, za sve savete i tu nema izgovora, u smislu - nemam vremena da razmišljam, mora da je tako, jer su to pametniji od mene utvrdili. Sve moguće informacije, danas su nam "na dlanu", pa ako nemamo ni malo "sopstvenog mozga", lako je postati, ili fanatik, ili  "zombi". Sopstveno mišljenje, me je tokom godina, naučilo da više ćutim, ali da postupcima pokažem svoj stav, ne smatrajući nikog, ni da je "iznad" ni "ispod" mog nivoa i ne pokušavajući nikog da "naučim" ni da "preokrenem".
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja EmptyNed Sep 14, 2014 7:35 pm

Tudje misli, poruke, tumacenja,  samo me podsticu na razmisljanje i analizu.
Volim da izvagam procitano i ono sta ja o tome mislim.
Cesto volim da dokazem sasvim suprotno od onog sto je neki *veliki* mislilac rekao.
Ako on srecu ili tugu dozivljava na svoj nacin, moram li i ja isto?
Naravno da ne moram!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja EmptyUto Nov 20, 2018 1:36 pm

Svi veliki filozofi, pisci i pesnici ... čak i vojskovođe su zadnjih par milenijuma pisali i pričali da bi ih danas isfronclane, na slici koja nema veze sa napisanim, lepili kao status na FB. Želeći da dokažu da nisu prespavali časove književnosti. Nepročitanost lektira se podrazumeva.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Popularna "misljenja" i vjerovanja   Popularna "misljenja" i vjerovanja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Popularna "misljenja" i vjerovanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: