DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vakcinacija- da ili ne?

Ići dole 
+22
Đole
bosankaa
podbarac
Black Wizard
el_vibrador
sanjalica.ns
Diplomirani Duduk
daljinski
Lily
rouzvel
Kica/Praja
Gothic
MadamX
carpathia
Danubius
Kijara-brm
Auror@
Šmizla
dusicaa
ZoxZoja
AstrinaKomsinica
Lakota
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Dec 13, 2013 5:07 pm

First topic message reminder :

Pripadnik sam generacije koja je vakcinisana i ciji roditelji nisu postavljali pitanje oko toga.Takodje sam vakcinisala i svoju decu,po planu i programu koje su mi nalagale nadlezne zdravstvene ustanove.Znam da je kod nas i zakonom obavezna vakcinacija.I ja to smatram dobrom praksom i preventivom.
Zato sam upala u raspravu sa par mladih majki i ispadoh totalno neodgovorna,neobavestena.
Elem,uglavnom su bile dve grupe,jedne koje su tvrdile da je to smisljena pljacka farmaceutskog lobija,da se na taj nacin truju buduce generacije,da se od mmr vakcine dobija autizam,da nam proturaju zivu i ostale otrove ,da Amerikanci nikad nisu vakcinisali svoju decu i da nisu prihvatili tu obavezu koju je nalagala Svetska zdravstvena organizacija.
Druga,umerenija grupa,imala je selektivne stavove,smatrajuci da treba izbeci vakcinisanje dece protiv bolesti koje su u okolini iscezle,da treba uzeti samo uvozne vakcine,nase su nikakve i da tu uglavnom nasi lekari stite interese nekih kompanija koje ih placaju.
Posto na nasem forumu ima clanica,roditelja,sa svih strana,volela bih da cujem kako je kod njih to regulisano?I uopste,vas stav i misljenje o vakcinaciji?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Jul 22, 2016 3:44 pm

Draga Zoja, veoma rado cu pogledati, jer uvek sam za nove informacije, posebno ako me doticu gde sam najosetljivja i najranjivija.

Necu komentarisati to, dok ne pogledam.

Ali, samo ali.. zar nije bilo reci da je pronadjen lek za rak?! Zar nije bilo reci da je pronadjeno brdo novih lekova i doslo do mnogo novih saznanja kako izleciti do juce ( kod nas su te bolesti i dalje sa smrtnim ishodom, i ne samo kod nas) zarazne, virusne bolesti?

Tehnologija napreduje, ali i dalje umiru ljudi od raznih tumora, side, drugih zaraznih bolesti.. a pronadjen lek?! Kome to ne odgovara?! KOme odgovara da smo zavisnici od lekova? Sta bi bilo kad bi broj bolesnih i obolelih se sveo na minimum, kako bi onda zaradjivali? Sve je to velika igranka, prevelika da bi ih bilo briga. Populacija je ionako prevrsila tj. probila sve granice na planeti Zemlji. Sada je borba za opstanak, Treci Svetski nije oko nafte, vec oko vode i hrane..

Ako je sve dobro, zasto se uvozi zatrovana hrana, zasto se potencira GMO?

Ima nas 7,4 milijarde ljudi na planeti.. nije problem brojka vec hrana i pohlepa bogatih.. a kazu kada se brojka podigne na 11 milijardi, postace neodrzivo.. stoga se sve svodi na regulisanje ljudi i resursa.  Barem ja to tako vidim.
Uh, opet skrenuh sa teme. Izvinjavam se!


Poslednji izmenio Lily dana Pet Jul 22, 2016 3:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Jul 22, 2016 3:46 pm

Evo i sajta koji prati stanje populacije u svetu, pa koga zanima neka pogleda, brojke se vrte i vrte..

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Jul 22, 2016 3:57 pm

Lily neću s tobom da se nadgovaram. Vidim da si prtošla školu Velkove i kompanije. Svaki i jedan argument koji si iznela je iz njihovog korpusa. Sledeće što očekujem je da ćeš da nas ubeđuješ da je urin učinkovitiji od antibiotika. Jer to je razvojni put kojim vode antivakserski stručnjaci tipa Vejkfilda, Rivere, Humbla i Velkove. Od kojih je jedan osuđen u Engleskoj, zbog prevare i lažiranja i oduzeta mu je licenca. Druga je u Meksiku u bekstvu od američkog zakona zbog "lečenja" autizma varikinom dok se treći krije iza sekte Genesis 2 u Hondurasu a prodaje varikinu kao "svetu vodicu". Velkova je pod svoje savete o nevakcinisanju i "lečenju" stavila takozvanu "pravnu ogradu" kao ja vas samo savetujem a vi pitajte lekare bla bla truć truć. Proguglaj malo ili bar pogledaj temu koju sam ti ovde preporučila. Možda shvatiš koga slušaš.

Tvrdite da milioni lekara uče godinama i godinama samo da bi na kraju trovali ljude. To se stručno zove paranoja i leči se kod posebne specijalnosti lekara. A onih "šest ubijenih lekara" periodično objavljuju po netu na svakih par nedelja. JBT pa Isus je vaskrsao jednom a njih vaskrsavaju i ubijaju svako malo. Manipulisanje strahom zabrinutog roditelja je pravi način da se sekta drži pod kontrolom. I da ti isti roditelji nisu ni svesni da su u sekti i da rade u korist šarlatana koji mlate debele novce trujući i ubijajući ljude.

Autizam nije bolest. Autizam je stanje koje se danas u nekim slučajevima dijagnostikuje i prenatalno. Ne postoji uzročno posledična veza autizma i MMR-a. Ma šta tvrdili prodavci magle i varikine kao "spasononog leka". Proguglaj malo šta su Japanci utvrdili. Oni bar nisu "istočna Evropa podložna korupciji" već jedna bogata i ozbiljna nacija.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Jul 22, 2016 11:43 pm

Lily, ne osjećam se prozvanom. Drago mi je da si se javila i odgovorila na post. Svrha foruma i jeste diskutovanje i razgovor, tako da nažalost tema jeste teška, ali razgovaramo.
Generalno sam za vakcinaciju. Strašna mi je pomisao da se ponovo vrate sve one bolesti koje su vakcinacije uspjele eliminisati. Ja sam vakcinisana kao dijete i čini mi se da nema nekih težih posledica :brdski2: No, moram biti iskrena i reći da kada bi imala dijete i isto mi rekao ljekar što i tebi kada su tvoja djeca u pitanju, ne znam i nisam sigurna kako bi postupila. Sigurno je da bi se kolebala i ispitivala sve mogućnosti. Čak i da me pitaš za mišljenje šta da radiš evo lijepo nisam pametna šta da ti kažem. Svi mi možemo pametovati i za i protiv, ali tuđa ruka svraba ne češe, samo ti znaš pred kakvom si dilemom...Mišljenja sam da se djeca trebaju vakcinisati, ali vakcine treba provjeriti ili ako postoji mogućnost nabaviti te neke provjerene.

ZoxZoja ::

Autizam nije bolest. Autizam je stanje koje se danas u nekim slučajevima dijagnostikuje i prenatalno. Ne postoji uzročno posledična veza autizma i MMR-a. Ma šta tvrdili prodavci magle i varikine kao "spasononog leka". Proguglaj malo šta su Japanci utvrdili. Oni bar nisu "istočna Evropa podložna korupciji" već jedna bogata i ozbiljna nacija.

Zojo, mogu da razumijem da se djeca trebaju vakcinisati. Generalno se slažemo (to već znaš), mogu da razumijem da želiš ljudima i dokazati koliko je bitno da su djeca vakcinisana, ali ono što ne mogu da razumijem je između ostalog da napišeš za autizam da je stanje. Malo se odvajam od teme, ali prosto sam morala. Jesi li imala u svom okruženju autistično dijete, jesi li provodila vrijeme sa takvim djetetom? Proguglaj malo o njihovim socijalnim osobinama, sposobnošću komunikacije, ponašanju takve djece, pa mi onda dođi i reci da je to stanje.

Ne povezujem autizam sa vakcinom, na kraju krajeva i ne znam da li ima veze, ne pratim ispitivanja, ali znam kako je roditeljima sa autističnom djecom i zato sam reagovala. Ne znam ja šta šarlatani koji "liječe varikinom" propagiraju, ali znam kad se čovjek nađe u beznađu da je spreman svašta učiniti (imala sam takvih primjera u svom okruženju i savršeno znam o čemu govorim). Možda ja nisam normalna, ali jedno je kada pričamo o nečemu uopšteno pa iznesemo svoj stav, a sasvim drugo kada nam se neko obrati za savjet ili želi čuti naše mišljenje, posebno kada se radi o njegovom djetetu.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 12:17 am

justicija ::
...
ZoxZoja ::

Autizam nije bolest. Autizam je stanje koje se danas u nekim slučajevima dijagnostikuje i prenatalno. Ne postoji uzročno posledična veza autizma i MMR-a. Ma šta tvrdili prodavci magle i varikine kao "spasononog leka". Proguglaj malo šta su Japanci utvrdili. Oni bar nisu "istočna Evropa podložna korupciji" već jedna bogata i ozbiljna nacija.

Zojo, mogu da razumijem da se djeca trebaju vakcinisati. Generalno se slažemo (to već znaš), mogu da razumijem da želiš ljudima i dokazati koliko je bitno da su djeca vakcinisana, ali ono što ne mogu da razumijem je između ostalog da napišeš za autizam da je stanje. Malo se odvajam od teme, ali prosto sam morala. Jesi li imala u svom okruženju autistično dijete, jesi li provodila vrijeme sa takvim djetetom? Proguglaj malo o njihovim socijalnim osobinama, sposobnošću komunikacije, ponašanju takve djece, pa mi onda dođi i reci da je to stanje.

Ne povezujem autizam sa vakcinom, na kraju krajeva i ne znam da li ima veze, ne pratim ispitivanja, ali znam kako je roditeljima sa autističnom djecom i zato sam reagovala. Ne znam ja šta šarlatani koji "liječe varikinom" propagiraju, ali znam kad se čovjek nađe u beznađu da je spreman svašta učiniti (imala sam takvih primjera u svom okruženju i savršeno znam o čemu govorim). Možda ja nisam normalna, ali jedno je kada pričamo o nečemu uopšteno pa iznesemo svoj stav, a sasvim drugo kada nam se neko obrati za savjet ili želi čuti naše mišljenje, posebno kada se radi o njegovom djetetu.

Imam u okruženju nekoliko dece koji imaju dijagnostikovana stanja iz autističnog spektra. Koja su trudom roditelja integrisana u društvo, idu u školu, i ko ne zna pomislio bi da su malo na svoju ruku ili blago razmaženi. O autizmu sam čitala još pre nego što sam upala u ovu priču o vakcinama. Mislim da znam daleko više od prosečnog.

Ali kad kažem da je autizam stanje mislim na zdravstvenu klasifikaciju. Autizam nije bolest i ne leči se. Najbliže rečeno autizam je na genetskom nivou a tu nema čarobnih pilula i napitaka koji bi ga popravili. Oni koji se tim bave su mišljenja da velik broj faktora igra ulogu na pojavu istog. Inače roditelji prve znake autizma obično primete negde oko detetove treće godine što se slučajno poklapa sa primanjem te vakcine. Ako se pitaš kako ne primete ranije jel' dovoljno da kažem da postoje slučajevi da roditelji ne primete da im je dete nagluvo ili gluvo dok im ne bude sumnjivo što ne progovara a nekad to potraje i do drugog rođendana. Kad su debelo zakasnili za lečenje. Nisam imala nameru da potcenjujem ni decu sa autizmom ni njihove roditelje. Pokušala sam da iznesem činjenice. Naučne činjenice koje antivakseri proglašavaju svetskom zaverom. Milioni doktora učestvuju u njoj samo su njihovi gurui u pravu makar lupetali sve ono što sam vam već malo prezentovala na onoj drugoj temi.

Mnogi poremećaji u ponašanju su danas uvršteni u spektar autističnih poremećaja, takođe bolja dijagnostika doprinose da se čini da imamo eksploziju dece sa autizmom. Kad bi smo realno sagledali sebe našli bismo bar po neki oblik iz autističnog spektra kod svakog od nas. To je valjda ono što nas čini neponovljivom individuom.

Većina te dece može da se integriše u socijalno i društveno okruženje. Da funkcioniše savršeno normalno. da se školuje, radi, ima porodicu. Oni najteži slučajevi su problem jer zahtevaju multidisciplinarnu pomoć 8defektolozi, logopedi, psiholozi ... u školi specijalizovani asistenti) koja je em vrlo skupa em je kod nas i teško dostupna.

Ali autizam se ne leči tako što dete klistiraš varikinom i sluznicu creva proglašavaš maskiranim crvima koje eto nauka ne ume da identifikuje. A kad se utvrdi da je to ljudska DNK onda tvrde da ti crvi to maskiraju svoje prisustvo ili jednostavno da laboratorija laže. Ili prodaš stan da bi dete "detoksikovao od vakcine koja mu je izazvala autizam". Ono zbog čega sam ja ljuta je što postoji organizovan pokret koji zarađuje na zlostavljanju takve dece. Pa i one koja su uslovno rečeno neautistična koju roditelji izglednjuju, detoksikuju kad imaju temperaturu, kojoj roditelji odbijaju da daju antitetanus ka se raseku već ih leče svetom vodicom ili urinom na ranu. Ili ih od meningitisa leče stavljajući im beli luk u pupak.

Većina vas koji niste u ovoj priči u kojoj sam ja delujem možda i suludo ali u ponašanju naše Lily tačno vidim obrazac na koji antivakseri rade. Igraju na kartu straha i zabrinutosti da bi uvukli majku u sektu. Toliko neprimetno da bi samo jednog dana ovde čitali kako nam Lily daje savet da je pijenje urina lek protiv svih bolesti. Lily oprosti što te uzimam kao primer ali tako ću možda delovati ozbiljnije.

U jednom od prethodnih postova dala sam snimak emisije gde učestvuje balkanski antivaks guru velkova. Odvojite vreme i pogledajte šta lupeta i razmislite treba li verovati njoj i onima koji lupaju bombastične naslove u novinama na osnovu njenih izjava.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 12:41 am

Umorna sam pa nisam detaljno pročitala tvoj post, ali ću ti reći ovo ili smo mi u Bosni na drvetu pa ne znamo kako se najbolje autistična djeca integrišu u društvo ili ste vi u Srbiji tik uz Japan!

Što se tiče tvoje "borbe" protiv kvazi ljekara i nadriljekara o tome neću da polemišem, to je tvoje pravo kao i sve drugo, mada moram priznati da sam negdje izgubila u glavi tu priču o tome odakle ti "u toj priči"? I pazi, tvoje pravo je i da kažeš mišljenje o nečemu na način na koji to hoćeš i to stoji, ali obzirom da znam da si ti osoba kojoj empatije ne nedostaje, zaista sam iznenađena na koji način baš ovde na forumu i baš na ovoj temi (posebno kada se forumaš roditelj nalazi u dilemi i iznosi zabrinutost i nedoumicu), iznosiš svoj stav i to na moraš priznati poprilično grub način.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 12:46 am

ZOX:
Lily neću s tobom da se nadgovaram. Vidim da si prtošla školu Velkove i kompanije. Svaki i jedan argument koji si iznela je iz njihovog korpusa. Sledeće što očekujem je da ćeš da nas ubeđuješ da je urin učinkovitiji od antibiotika.


Nije li ovo malo preostar napad na majku koja je u nedoumici i sasvim pristojno se zeli informisati i iznijeti svoja saznanja....pristup ti je pomalo agresivan,za moj ukus u ovom slucaju.

Istovremeno smo pisale i poslale post....nije dogovor,a opet mi je drago da je i Justi primjetila taj neki malo jaci ton kojim se obracas Lily.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 1:00 am

Astra ::
ZOX:
Lily neću s tobom da se nadgovaram. Vidim da si prtošla školu Velkove i kompanije. Svaki i jedan argument koji si iznela je iz njihovog korpusa. Sledeće što očekujem je da ćeš da nas ubeđuješ da je urin učinkovitiji od antibiotika.


Nije li ovo malo preostar napad na majku koja je u nedoumici i sasvim pristojno se zeli informisati i iznijeti svoja saznanja....pristup ti je pomalo agresivan,za moj ukus u ovom slucaju.

Istovremeno smo pisale i poslale post....nije dogovor,a opet mi je drago da je i Justi primjetila taj neki malo jaci ton kojim se obracas Lily.

Apsolutno nije. Lily je pod uticajem skandaloznih naslova u novinama, neproverenih činjenica, poluinformacija kao i dezinformacija koje Vekov i njeni satrapi već duže vreme šire kako po netu tako i po štampanim i elektronskim medijima. Po svemu što je pisala meni je jasno odakle njena zabrinutost i strah. Pokušavam da je dozovem pameti pre nego upadne u kandže pravih trovača. Jer želeći najbolje naškodiće onoj deci daleko bilo. Za razliku od vas ja svakodnevno imam priliku da čitam šta zabrinute ali i 2osvešćene" majke a bogami sve više i očevi rade deci.

Opet dolazimo do tog da ton mojih postova ne odgovara. Rekoh ja da je bolje da se zabijem u cveće i proleće a da društvenu angažovanost ostavim za neka druga mesta. Jer ovde očigledno nije dobrodošla.

Ponovo vam predlažem da pogledate emisiju koju sam okačila u jednom od gornjih postova pa mi onda kažite da sam preoštra. Mogu da vam sutra izgooglam i slike i naslove iz novina koji plaše roditelje kao što je Lily. Ili je ipak lakše mene paušalno razapeti pa da opet cveta cveće po forumu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 1:46 am

Stoji sve to Zox....meni je muka cak i da citam o tome,ali nije to razlog da se takvim tonom obracas Lily....nista drugo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 11:54 am

Zox ima prava na taj ton, jer se Lily vec odlucila da ne vakcinise decu, pa samo trazi potvrdu za svoju odluku;
Cepiva imaju svoje minuse, ali autizam nije jedan od njih; alergicna reakcija,i ako je ziva vakcina, a pacijent  u imunosupresiji moze doci do pojave same bolesti, koju vakcina treba da speci.Stvar je lekara , ili sestre da se informira o zdravstvenom stanju pacijenta.Vecina cepiva danas je radjena genetskom manipulacijom.
Da li treba da se vratimo na epidemije decje paralize, difterije, velikog kaslja, samo zato jer neka svinja po medijima reklamira svoj biljni preparat, sodu bikarbonu, ili prasak kod svraba macaka, kao jedinstvenu kuru za sva oboljenja?. Ulje od marihuane kao lek proitv raka.Namazes ga na qurac, i izlecis rak na mozgu
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 1:49 pm

Taman da se Lily i odlucila na NEvakcinisanje,a znam da nije,to se moze obrazloziti i ugodnom diskusijom.Ja prva bih joj rekla da grijesi da znam za takvu odluku,ali nemam pravo da dreknem na nju,a mogu je mjesec ubijedjivati da meni povjeruje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 4:30 pm

Lily ::
Shvatite, medicinski radnici ne daju javno potpis da je vakcina losa, ali takodje NI JEDAN NECE POTPISATI da vam je dete sigurno! Zasto?

Zar činjenica da niko neće da potpiše ni jedno ni drugo, ne govori već sama za sebe?

Da li će Velkova&co potpisati da je njihovo "lečenje" efikasno?

Evo ja ću se prvi podvrgnuti terapiji Velkove ako će potpisati da će me izlečiti od raka!
Samo da se unapred dogovorimo: pare će dobiti tek po izlečenju!
Do izlečenja sama plaća sve troškove - uključujući i moje (putovanje, boravak, itd.)

Šta misliš da li bi pristala?
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jul 23, 2016 5:00 pm

Lily,ako ces tom logikom,kad ides na bilo koju operaciju,krajnici,slijepo crijevo...najbanalniju,potpisujes se da ides na vlastiti rizik....ne mozes ni ti potpisati da ces djetetu napraviti bolje sa ili bez vakcine....to je apsurdno,ali opet mi logika nalaze da vjerujem nekome ko cijeli zivot uci i ima diplomu za to,nego nekim sarlatanima.Ne dozvoli sebi paranoju samo,hladne glave stavi na vagu za i protiv ....pogledaj sebe,muza....vi ste vakcinisani,sigurno,pa ne znam da vam ista fali.
A bas nista u zivotu nije 100%.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Avg 24, 2016 4:46 pm

U SAD postoji CDC - Centers for Disease Control & Prevention.

Navodno je u tom centru zaposlen (ili je bio) dr. William Thompson, koji je, opet navodno, za javnost izjavio da CDC krije podatke i da vakcine zaista prouzrokuju autizam.
U snimku na YT "svedoče" roditelji čija su deca, opet navodno, gotovo istog trenutka po prijemu vakcine pokazala znake autizma.

Pošto ne znam engleski, molim da neko proveri šta piše o CDC ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) i ima li ta objava na YT bilo kakve veze sa istinom.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Avg 24, 2016 5:20 pm

Razotkrivanje link

Zatim predlažem da pogledaš ovu stranicu na FB bavi se baš ovim pitanjima.

vakcine link

Top šop svedočanstva sa yutjuba treba uzeti sa debelom rezervom. Te priče primilo dete vakcinu i sutradan dobilo autizam su tolika debilana da ne bih o tome dalje. Zagovornici i svedoci "dete primilo vakcinu i postaloautistično" su isti oni koji veruju da je zemlja ravna ploča, da su Rokfelerovi reptilijanci ... ili su to mačke reptilijanci koji kontrolišu ljude ... da tetanus ne postoji ali se leči popišavanjem na ranu ili stavljanjem nečeg što se zove ljubičasta energija na istu ... mogla bih do ujutro da ređam sve nebuloze koje antivakseri propagiraju i u koje veruju. A nekritički i nesavesni portali prenose pod SKANDALOZNO!!! NEĆETE VEROVATI OTKRIVENA ZAVERA!!! ....










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Avg 24, 2016 7:49 pm

Video na YT koji sam pomenuo ocenio sam kao propagandu u korist antivakcinaša - tako sam i napisao na fb gde je objavljen.
Zato sam i podvukao da je po tim "svedočenjima" dete dobilo autizam istog trenutka kada je vakcinisano! Iako nisam ni blizu medicine siguran sam da je to vrhunska glupost.

Dakle, lično nisam ni u kakvoj dilemi. Međutim, pošto sam prilično loše okarakterisan, upravo zbog takvog mišljenja, hteo sam da pribavim neke proverene podatke.

Uspeo sam da otvorim oba linka, hvala! :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Avg 24, 2016 8:18 pm

Molim da mi se ne zameri ako malo oštrije reagujem na ovoj temi. Već skoro dve godine pratim rad antivakcinaškog lobija exYU i ono što sam imala prilike da čitam i vidim mi blago rečeno uteruje strah u kosti. To je skup ludaka (nemam druge reči) spremnih da rizikuju živote svoje dece, moguće epidemije samo da bi isterali svoj suludi hir. Za njih je svako ko je završio medicinu automatski plaćeni ubica farmakomafioje koji nema pojma niočemu. Time što žena rodi dete automatski se kvalifikuje da o medicini zna više od pedijatara, epidemiologa, virusologa. Mantra koju stalno ponavljaju je "Mama zna najbolje".

Negiraju bilo kakve naučne dokaze, studije provedene na milionima dece, statističke podatke... Na youtube ima dokaz da su oni u pravu i tačka. Veći autoritet je frizerka koja je mama nego epidemiolog sa 20 godina staža u struci. Jer ona je mama.

Kao ilustraciju dajem par skrinova iz jedne od njihovih grupa koje propagiraju nevakcinisanje i "prirodno lečenje". Pertutis ili veliki kašalj ili kako su ga naše bake zvale magareći kašalj je do pre par goodina bio skoro nepoznata bolest. Zahvaljujući vakcinama. Zašto vakcinisati dete kad posle tri meseca muka stiče "prirodni imunitet" koji je jedino dobar kako to smatraju antivakseri.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Antivakseri nikad neće savetovati odlazak kod lekara ako je dete bolesno. Davanje antibiotika je jeres. Skidanje temperature sirupom ili čepićima je zabranjeno. kad dete ima upalu uha (odrastao čovek želi da izvrši samoubistvo) daju mu srebrnu vodu, kaplju čuvarkuću u uho ... i još se posle čude kako se upala ponavlja sve češće i češće a njihovi gurui im daju sve luđe i luđe savete koji ovi prihvataju.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Avg 25, 2016 11:22 am

Citat :
Videli smo kako nam truju hranu i okolinu, videli smo kako koriste ekonomiju da bi nas poslali u dugove i u konacnici oduzeli nam nasu privatnu svojinu i nase slobode, kao i suverenost nasih nacija. Pogledajmo sada kako koriste lekove za slabljenje imuniteta ljudi a pogotovo onih najmladjih medju nama. Setite se skandala sa vakcinama i pandemijom svinjskog gripa, gde su doslovno najavljivali na milione mrtvih i dizali laznu paniku kako bi se svi vakcinisali, sto im na kraju nije poslo za rukom, jer se ljudska svest vec do tada probudila i mnogi ljudi su ukazali da iza te lazne pandemije i vakcine stoji mnogo zlokobniji plan depopulacije sveta. To je uzrokovalo masovni bojkot i gle cuda, svi smo zivi i zdravi iako ne primismo vakcine. Podsecamo vas da je i ta vakcina sadrzala zivu u visokim kolicinama a takodje je trebala biti davana prevashodno i prioritetno trudnicama i maloj deci. Ovo je samo mali arsenal onoga cime se elita sluzi i brojni lekovi su na njenom spisku, ali posto se vakcinacije sprovode masovno, pogotovo nad najmladjima, one predstavljaju njihovo najbolje oruzje. Obratite takodje paznju da se vecina hemikalija koje dodaju hrani, lekovima ili vodi, najvise manifestuje poremecajima mozdane funkcije i sve vecom prisutnoscu autizma, za koji je potvrdjeno da u poslednjih 20 godina vlada pandemija ove bolesti. Ocigledno im je jako stalo da imamo nefunkcionalan mozak. U ovom filmu se konacni zakljuci iznose malo trapavo i sve deluje kao deo nekolicine korumpiranih, ali ako ih povezete sa ostalim materijalom iz ove kategorije jasno cete dobiti vecu sliku i shvatiti globalni plan...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Teorija zavere uvek sve lepo objasni.....:)
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Avg 25, 2016 11:25 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Avg 25, 2016 7:33 pm

ZoxZoja ::
Molim da mi se ne zameri ako malo oštrije reagujem na ovoj temi. Već skoro dve godine pratim rad antivakcinaškog lobija exYU i ono što sam imala prilike da čitam i vidim mi blago rečeno uteruje strah u kosti. To je skup ludaka (nemam druge reči) spremnih da rizikuju živote svoje dece, moguće epidemije samo da bi isterali svoj suludi hir. Za njih je svako ko je završio medicinu automatski plaćeni ubica farmakomafioje koji nema pojma niočemu. Time što žena rodi dete automatski se kvalifikuje da o medicini zna više od pedijatara, epidemiologa, virusologa.


Zoja na istoj smo strani!

Poteklo je od skupa ludaka a prati ih i podržava skup budala.

Doslovce ubistvena kombinacija!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPon Mar 13, 2017 11:43 pm

17 toro dece je umrlo u Rumuniji od boginja (od septembra 2016 ) a obolelo više hiljada . Razlog -nizak nivo vakcinacije kao efekat kampanje protiv obavezne vakcinacije .
Nijedno preminulo dete nije primilo vakcinu .
U Srbiji je danas nivo vakcinacije niži nego ratnih 90 tih ,kada ničega nije bilo ,pa ni vakcina ,iz istog razloga -kampanja protiv vakcinacije ,jer vakcina svih vrsta ima dovoljno i besplatne su.
Nivo koji je prelazio 90 % vakcinisane dece -sada je manji od 65 %.
Pa ,kad deca budu umirala od boginja i drugih davno iskorenjenih bolesti vakcinacijom ,roditelji ,krivite opet lekare zbog "nestručnog lečenja" ,krivite pedijatre i epidimiologe što "nisu inzistirali" i tako "ugrožavali vaše pravo da odlučujete" umesto raznih šarlatana koji vas preko medija savetuju o "štetnosti" ,i nikako ne krivite novinare koji im daju prostor .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Apr 19, 2017 1:47 pm

Vakcinacija može, kastracija nikako smehsmeh smehsmeh

Trebalo bi vakcinisati decu redovno po školama. Sve više i više je bolesti okolo. Ja se sećam da smo mi bili vakcinisani svake druge godine, išli smo na sistematske preglede, redovno je vršena svaka zdravstvena kontrola ... Ovo danas j neverovatno. Stvarno ne razumem da toliko ljudi umire od sepse. I to u dvadeset prvom veku. Postoji lek za izlečenje kancera, za ime boga. Trebalo bi da se povede stvarno malo više računa. Naročito oko dece
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Apr 26, 2017 9:06 am

Vakcina protiv bakterije streptokokus pneumonija ili pneumokoke, koju su roditelji u Srbiji do sada morali da kupuju, od 1. oktobra biće besplatna, ali i obavezna za svu decu. Ovo cepivo štiti od upale srednjeg uha, bronihtisa, meningitisa, sepse, upale pluća i u svetu je obavezna već desetak godina. Odluka o uvođenju 11. obavezne vakcine u kalendar vakcinacije doneta je još pre nekoliko godina na sastanku predstavnika “Srpskog lekarskog društva”, a za njeno uvođenje jednoglasni su bili i pedijatri, epidemiolozi, infektolozi, mikrobiolozi i imunolozi.
Početkom februara 2016. ova vakcina je dodata na spisak obaveznih po novom Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, što znači da će trošak za vakcinu spasti na zdravstveno osiguranje.
----
Oduševiće se razni šarlatani čim pročitaju ,opet imaju temu za lupanje gluposti i uznemiravanje javnosti po društvenim mrežama i medijima ,pošto je povezivanje MMR vakcine i autizma postalo bespredmetno ,jer postoje statistike decenijama unazad .
Nažalost ,jedno od 150 dece bolovaće od nekog oblika autizma (evropski prosek ,što jeste porast u odnosu na neke protekle decenije ) ,i nažalost ,uzrok se ne zna ,ali nije dokazana nijednom ozbiljnom analizom povezanost sa vakcinacijom. Ne postoji u Srbiji čak ni precizan registar dece koja boluju od autizma ,podatak kojim raspolažu Udruženja roditelja koja imaju autističnu decu je negde oko 3300 (što je gotovo 3 puta više nego u Hrvatskoj ,a imamo isti kalendar vakcinacije ) 
Problem je u ranom prepoznavanju autizma ,o tome nedovoljno znaju čak i pedijatri ,i onda to otvara prostor za kojekakave sulude teorije koje dovode do toga da deca umiru od boginja ,kao pre 100 godina .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Jun 13, 2017 8:33 pm

Ovo je objavila moja prijateljica ,inače pedijatar i majka jednogodišnjeg deteta .
Samo -činjenice .


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Avg 24, 2017 3:21 pm

Eto ,dilema je rešena ,i neće se više lekari,pedijatri i epidemiolozi morati ubijati da objašnjavaju zašto treba da se deca vakcinišu .
Tačku je stavila Srpska Maika ,udova Ražnjatović je dala "zeleno svetlo" za vakcinaciju u jučerašnjim novinama uz neoboriv argument :
I Veljko i Anastasija su vakcinisani ,i vidite kako su lepa i pametna deca postala .

Dr Vladimir Đurić je dao odlično objašnjenje zašto treba vakcinacija , jednim jedinim "statusom" na FB :

"Ne morate da vakcinišete svu svoju decu... već samo onu koju želite da zadržite!"

A ko želi da rizikuje da mu deca umru od malih boginja ,rubeole ,zaušaka (kojima je prateća kombinacija meningitis i encefalitis ) ,neka slobodno ne vakciniše dete .
Jer nas Zapad "truje" i namerno izaziva autizam kod naše dece . jbt










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Avg 24, 2017 7:15 pm

Danubius ::
Eto ,dilema je rešena ,i neće se više lekari,pedijatri  i epidemiolozi morati ubijati da objašnjavaju zašto treba da se deca vakcinišu .
Tačku je stavila Srpska Maika ,udova Ražnjatović je dala "zeleno svetlo" za vakcinaciju u jučerašnjim novinama uz neoboriv argument :
I Veljko i Anastasija su vakcinisani ,i vidite kako su lepa i pametna deca postala .

Dr Vladimir Đurić je dao odlično objašnjenje zašto treba vakcinacija , jednim jedinim "statusom" na FB :

"Ne morate da vakcinišete svu svoju decu... već samo onu koju želite da zadržite!"

A ko želi da rizikuje da mu deca umru od malih boginja ,rubeole ,zaušaka (kojima je prateća kombinacija meningitis i encefalitis ) ,neka slobodno ne vakciniše dete .
Jer nas Zapad "truje" i namerno izaziva autizam kod naše dece . jbt

Šefe da znaš kakva je antivakcinalna histerija u Srbiji poklonio bi se pred tih par redova koje je Ceca izrekla a Kurir preneo.

U trećem gradu po veličini u Srbiji je procenat vakcinacije pao ISPOD 30%. Beograd i Novi Sad se za sad drže iznad 50% ali to je NULA. Za imunitet krda u zavisnosti od bolesti treba preko 95% vakcinacije stanovništva.

Srbija je na pragu epidemija morbila (vidi izveštaje iz Rumunije i Italije, Bugarska još nepotvrđeno). Tridesetak mrtve dece u Rumuniji a oni su bili na nekih 80% vakcinacije. Kao zdravstveni radnik ove uporedne brojke treba da ti naježe kožu.

Ako će jedna lujka koja propagira nevakcinisanje ućutati, ako će jedan neodlučan roditelj krenuti cecinim stopama i vakcinisati dete ja ću joj biti zahvalna. Za razliku od Kreštaline koja po tviteru sere o "opasnostima" vakcinacije, koja poziva na slobodno širenje zaraze Ceca je svoju medijsku popularnost upotrebila na dobro. Mogu da je ne volim ali na ovom sam joj zahvalna.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Sep 19, 2017 4:57 pm

Pa sta i ako ne vakcinisete svoju djecu....evo, pogledajte Zmaja od Sipova.....sta mu fali.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Sep 19, 2017 5:19 pm

Astra ::
Pa sta i ako ne vakcinisete svoju djecu....evo, pogledajte Zmaja od Sipova.....sta mu fali.
smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Sep 19, 2017 6:51 pm

podbarac ::
Astra ::
Pa sta i ako ne vakcinisete svoju djecu....evo, pogledajte Zmaja od Sipova.....sta mu fali.
smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:
hahahahaha ma ništa.Ima i viška.
Kako ti samo on pao na pamet.  jbt










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Sep 19, 2017 6:53 pm

Zemljaci 'beš ih .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Sep 19, 2017 7:08 pm

podbarac ::
Zemljaci 'beš ih .

jos na sve i Bosanac....dobitna kombinacija
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 10:06 pm

Nemojte vakcinisati decu -pa će umirati od "velikog kašlja" kao u XVIII i XIX veku .
DTP vakcina se daje u trećem mesecu života i štiti 5-10 godina (revakcinacija je u drugoj godini) 
Veliki kašalj pogađa najviše odojčad i sasvim malu decu ,i po njih je najopasniji . 
Zahvaljujući "FB isceliteljima" i drugim "teoretičarima zavere" iz korpusa "ne vakcinama" ,podaci su sledeći: 

Prethodnog meseca od velikog kašlja, bolesti koja uglavnom pogađa decu i odojčad, u Vojvodini je obolelo 46 ljudi, što je za 60 odsto više nego u istom periodu prošle godine, a za 70 odsto više nego prethodnog meseca.


Zasad se još ne govori o epidemiji ,ali ovim tempom nevakcinacije će broj obolele dece rapidno rasti i vrlo brzo dostići broj slučajeva kada se proglašava epidemija .

Pa kada krene smrtnost beba od velikog kašlja ,"pametni" roditelji koji "ne date dete" da se vakciniše ,obavezno okrivite lekare za to .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Okt 03, 2017 9:24 am

Vakcine protiv gripa ,kao i svake godine ,dostupne su (besplatno) po Domovima zdravlja od 4 .oktobra .
Na svakom je da se odluči da primi vakcinu ili ne ,ali statistike govore da uopšte ne treba razmišljati (naročito ako imaš više od 65 godina i neku hroničnu bolest )
Da podsetimo ...grip je koliko juče odnosio milione života svake godine . Sa vakcinama se izbegne čak i neka veća epidemija .Ja toliko "po temi" .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Okt 14, 2017 3:22 pm

Na Kosovu je od malih boginja obolelo 98-oro  dece ,te je proglašena epidemija na teritoriji opština Priština i Kosovo Polje . 
Nijedno od obolele dece nije primilo vakcinu . 
U Domu zdravlja Gračanica (koji pokriva i sva srpska sela u okolini ) apeluju da se vakcine prime .

Nemojte vakcinisati decu ,budite kao Kosovari ,ako više verujete FB i drugim "teoretičarima zavere  " nego lekarima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Okt 14, 2017 5:52 pm

Najjaci mi je argument kad kazu ni doktor svoje nihe vakcinisao .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Okt 14, 2017 5:57 pm

Neke glzpsonke su mi pod nos turile statistike i izmedju ostalog i zemlje u kojima nije zakonski obavezna vakcina gdje su istakli CH kao najdemokratskiju a cijeli Balkan ima zakonsku obavezu za vakcinu i kazne.Naravno to je urota EU.....hoce time da uniste balkansku djecu na sta sam vec pogubila zivce i rekla im da CH ne treba zakon i da je svijest na nivou pa je jako mali broj nevakcinisanih sto je suprotnost od nesvjesnih balkanoida....pa nek traze statistike obolhelih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Okt 20, 2017 5:58 pm

Astra ::
Neke glzpsonke su mi pod nos turile statistike i izmedju ostalog i zemlje u kojima nije zakonski obavezna vakcina gdje su istakli CH kao najdemokratskiju a cijeli Balkan ima zakonsku obavezu za vakcinu i kazne.Naravno to je urota EU.....hoce time da uniste balkansku djecu na sta sam vec pogubila zivce i rekla im da CH ne treba zakon i da je svijest na nivou pa je jako mali broj nevakcinisanih sto je suprotnost od nesvjesnih balkanoida....pa nek traze statistike obolelih.

Evo statistika :
posle 60 slučajeva na "teritoriji Kosova" ,institutu Batut je prijavljeno 6 novih ( 5 -deca iz srpskih enklava ,1 Bujanovac )
Od kada traje histerija sa "nemojte vakcinisati" imali smo dve epidemije -jednu u Sremskoj Mitrovici ,drugu u Kruševcu .
Male boginje su se i u Svetskoj zdravstvenoj organizaciji ,a i kod nas ,smatrale "iskorenjenima" ,zahvaljujući vakcinaciji ,i to već par decenija .
Zahvaljujući raznim šarlatanima ,i onima koji takvima daju medijski prostor ,deca oboljevaju ,a ne umiru u većem broju samo zahvaljući lekarima koji ih spasavaju .
Naravno da ne treba zakon u Evropi ,jer je svest izgrađena daleko ranije .

Ali ,probaj da neko primeti da ti je dete obolelo od nečega ,jer roditelj nije preduzeo mere?

Dovoljno da ima kvarne zube ,"država" će ti ga oduzeti (u Švedskoj ,recimo ) jer ne vodiš računa o njegovom zdravlju .Ako je tvoje dete -nije tvoj posed da odlučuješ o njegovom životu i smrti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Nov 11, 2017 2:36 pm

Moja baba je rodila 10 djece i nije ih vakcinisala.
Sestoro umrli,al ovih cetvoro sasvim u redu....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyNed Dec 24, 2017 9:11 pm

Umesto da išta komentarišem kopiram post iz moje omiljene FB grupe.

Kad je daleke 1961. godine uvedena obavezna polio vakcina u Jugoslaviji, povede nas moj tata u zgradu gimnazije gde se davala, jer je dom zdravlja bio premali da primi toliki narod, i u cast te manifestacije kupi i meni i bratu po novu, novcatu najlepsu kasicicu koju je mogao da nadje. A majka krene da frkce, imamo mi kasicice, sto bacas pare!!! On joj kaze, e pa nece moja deca da iz tih tvojih izlizanih piju to sto ce da ih sacuva da ne budu bangavi ko onaj tvoj ujka Brana!

Objasnjenje za vas mladje, tad se za polio vakcinu nosila kasicica od kuce, jos nije bila izmisljena plastika


Ljiljana Krga













Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySub Jan 20, 2018 11:33 am

Ovi što neće da vakcinišu decu, uspeli su! Evo Stejt department izdao saopštenje da Ameri ne putuju u Srbiju zbog malih boginja.

Neće američka čizma više gaziti svetu srpsku zemlju! (I.C.)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Mar 20, 2018 7:08 am

Astra ::
Ovi što neće da vakcinišu decu, uspeli su! Evo Stejt department izdao saopštenje da Ameri ne putuju u Srbiju zbog malih boginja.

Neće američka čizma više gaziti svetu srpsku zemlju! (I.C.)

Navodno je se Odeljenje za tehnološki kriminal ,po nalogu Višeg tužilaštva ,otvorilo istragu protiv "javnih ličnosti" koje su pozivale da se deca ne vakcinišu (preko medija ) Pošto svaka budala ima pravo da se oglasi u ovoj zemlji ,pošto su mediji takvi kakvi jesu ,dakle skloni senzacionalizmu i ne odgovaraju nizašta što objave ,svi znamo rezultat : desetak smrtnih slučajeva od bolesti koja je iskorenjena pre 100 godina .
Moje je mišljanje da mediji neće ni sada odgovarati ,a neće biti moguće "dokazati krivicu" estradnim ološima koji su inicirali "antivakcinaciju" .
No, treba razmisliti o nečemu drugom -kakvi smo mi to ljudi ,koliko mozga imamo ,kada živote i zdravlje naše  dece ,stavljamo u ruke jedne pevaljke i nekom "polusvetu" ,koji "leči" bajalicama ,umesto da verujemo lekarima i vakcinaciji ?


ps .ne mogu se oteti utisku da je "režim" ,koji je sve ovo mirno gledao ,našao i sada priliku da se obračuna sa "protivnicima" ,u ovom slučaju sa Karleušom . Jer ,jedino njena slika se "istura" u sada drugoj kampanji -ovo je ubica vaše dece .
A gde su ostali ,pre svega "njihovi" ,koji nisu ništa manje krivi od JK ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Mar 28, 2018 2:18 pm

Srbija 1860-te. Dobro ste pročitali 1860-te. Dvadeset godina se već primenjuje metod suzbijanja takozvanih kravljih boginja. Metod koji je u Engleskoj smislio dr Džener. I koje je tad bukvalno tek izašla iz turskog ropstva, poluslobodna Srbija uvela da zaštiti svoje stanovništvo.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Mar 28, 2018 3:48 pm

ZoxZoja ::
Srbija 1860-te. Dobro ste pročitali 1860-te. Dvadeset godina se već primenjuje metod suzbijanja takozvanih kravljih boginja. Metod koji je u Engleskoj smislio dr Džener. I koje je tad bukvalno tek izašla iz turskog ropstva, poluslobodna Srbija uvela da zaštiti svoje stanovništvo.

Srbija 2018 ...bolje da ne komentarišem .Tu je moguće da postoje ljudi koji "leče varikinom" ,vradžbinama i bajalicama ,a nadležni državni organi sve to mirno gledaju ,i još takvima nekažnjeno daju i medijski prostor ,umesto da ako ništa drugo -postupaju po zakonu ?
Po krivičnoj prijavi su počela saslušanja "antivakcinaša" ,videćemo da li će SNS sudstvo da presudi da "nema elemenata krivičnog dela" (kao i u mnogim sličnim  slučajevima ) ili će konačno da nešto preduzme ,da bar imamo iluziju da će se nešto promeniti  (kao kada su došle demokrate na vlast ,pa su sve te Kleopatre ,Vidovite Zorke ,Ramoviće i Tarote nakratko pritvorili i uklonili sa medijske scene . Ovi su im omogućili da na velika vrata ispužu ispod kamenja gde su se sakrili )
To je obaveza svake normalne države ,pobogu ,obavezne vakcinacije i suzbijanje zaraznih bolesti se sprovodi od XIX veka u svakoj normalnoj zemlji . Nismo u srednjem veku ,imamo lekare ,bolnice i zdravstveni sistem ,treba da se pojavi kuga ,ili lepra ,da bi shvatili ?

Usput -Batutu je za jedan dan u Srbiji prijavljeno 111 novih slučajeva morbila -to znači da epidemija ni slučajno nije suzbijena .

Lanac prenošenja za Beograd je sledeći (utvrđeno za812 od ukupno 1.572 dosad obolelih) :

Čak 380 njih su bili pacijenti ili su zaposleni u sedam zdravstvenih ustanova. Kod 299 obolelih utvrđeno je da su zaraženi u kontaktu sa obolelim ukućanima, a 78 u kontaktima sa stanovnicima u istom naselju. Boginje je zbog izloženosti zarazi na radnom mestu dobilo 38 stanovnika Beograda, a 17 na raznim skupovima.
Ukoliko se ne postigne željenih 95 % vakcinisanih ,pre svega dece ,imaćemo opet epidemiju još većih razmera ,i to od bolesti koja je svuda iskorenjena ?
Toplije vreme automatski smanjuje broj obolelih ,morbile su sezonska bolest,i to ne sme da zavara .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPon Apr 02, 2018 10:06 am

Ukratko i više nego jasno .
Rak grlića materice kosi žene po Srbiji ,držimo neslavno prvo mesto u Evropi .
Godišnje oboli 1250 žena ,a umre preko 500 .
Najčešći uzrok je HPV (human papiloma virus )
Postoji li vakcina za to ? Pa postoji !
Australija već 10 godina sprovodi imunizaciju ,vakcinišu se i devojčice i dečaci do 12 godina ,sa stepenom imunizacije 79% (devojčice ) 71% dečaci .
Što dečaci ? Pa zato što preko 40 % mladih dođe u dodir sa HPV seksualnim putem .
Ima li rezultata ?
Ima -rak grlića materice je u Australiji iskorenjen ,tačnije ,broj obolelih je 1,1 % ,u odnosu na 22,2 % od pre 10 godina .

Dakle ,vakcinacija -DA.
ps .
Čak i naše Ministarstvo zdravlja sprovodi dobrovoljnu vakcinaciju protiv HPV u pilot projektu koji obuhvata 3 okruga i 4 beogradske opštine . Zašto "eksperimentisanje" nemam pojma ,kad nema nikakve sumnje da je vakcina efektna ? Verovatno i u ovom slučaju ima "antivakcinanta",pa će proći 10 godina i imaćemo par hiljada mrtvih žena da bi shvatili .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPon Apr 02, 2018 11:45 am

Kad mi je prije par godina  djeciji doktor predlozio vakcinu protiv raka grlica materica, bila sam skepticna...cak sam i ovdje pitala zna li neko nesto vise o toj vakcini...
Odugovlacila sam do pred sam kcerkin 12. rodjendan...i onda ponovo upitam doktora sta bi uradio da je na mom mjestu...Odgovorio je da se ne plasim i da bi i sam vakcinisao svoju djecu...
Starije dijete vakcinisano, a i mladje ce biti...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPon Apr 02, 2018 6:56 pm

U Hrvatskoj su deca u školi dobijala obaveštenje o cijepljenju i da li roditelji pristaju.Mnogi su bili zatečeni ,ipak u to deca od 12 godina(ispada pokusni kunići).Mislim da je tada bilo malo oni koji su pristali iako doktori slepo tvrde da je poželjno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyNed Apr 22, 2018 11:39 am

Znao je nepismeni Kodža Miloš naš mentalitet. Zato je je i uveo Dodatak na Pravilo o kalemljenju (Kalemljenje je izraz koji se koristio za vakcinaciju ili imunizaciju).I što je najsmešnije nepismeni Kodža Miloš je napravio sistem koji danas imaju zemlje zapada u kojima postoji "sloboda izbora". Nećeš ono što stručnjaci kažu da je dobro e onda gubiš povlastice. Nemogućnost upisivanja škole, dobijanja državne stipendije za studije negde napolju, bez mogućnosti zapošljavanja u državnoj upravi tad si bio osuđen na težak život seljaka iz XIX veka. Danas u Nemačkoj postoji "sloboda izbora" ali skoro ni jedan vrtić ne prima nevakcinisanu decu, nevakcinisano dete ne može da upiše neke škole (medicinsku recimo) ... u Australiji gubiš socijalna davanja koja nisu mala ....

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Feb 19, 2019 11:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


pogledajte ovaj video

????????????????????????????
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyNed Sep 05, 2021 2:22 pm

Načelnik Vojnomedicinske akademije Miroslav Vukosavljević rekao je danas da je vojna bolnica Karaburma počela sa radom prošle godine i nije prestajala da radi, kao i da na intenzivnoj nezi VMC Karaburma nema nijednog vakcinisanog pacijenta.

- U intenzivnoj nezi nema nijednog vakcinisanog, to je apel da shvatimo da vakcinacija radi - istakao je načelnik VMA za RTS.

- Neko kaže pa ja sam vakcinisan, dobio si lakši oblik i prošao si kako treba, ali nisi završio na respiratoru - kaže načelnik VMA. Kako Vukosavljević navodi, pacijenti su u starosnoj dobi od 16 do 92 godine. Već danas u objektu K2 koji ima 40 postelja, 28 je popunjeno, a 102 pacijenta su u bolnici. Osvrćući se na broj zaraženih zdravstvenih radnika, Vukosavljević kaže da su 32 radnika zaražena po podacima od petka. Reč je o lakšoj kliničkoj slici, svi su u kućnoj izolaciji, a desetak njih je revakcinisano. Vukosavljević kaže da je oko 75 odsto zdravstvenih radnika revakcinisano, 10 odsto njih su preležali i primili buster dozu, dok je pet odsto onih koji ne mogu da prime vakcinu zbog hroničnih teških bolesti.

- Vakcinacija je spas, treba vratiti slike sa početka vakcinacije, prvi su rame poturili svi zaposleni u bolnici na Karaburmi, a onda i zaposleni na VMA. Svi mi kružimo, 95 odsto osoblja je angažovano sa VMA i komanda je u VMA - zaključio je Vukosavljević.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyNed Sep 05, 2021 2:53 pm

Posto su ove dvije pokazale neuspjeh, sta ocekuju od trece.
Mislim, ne jebem to ko je, ko nije, ali me ispizde lazni izbjestaji....ko puni bolnice u Izraelu, a kazu pune su, sa skoro 100% vakcinisanih.
Ja sam skontala bome da vi nama i sirite taj virus 🤣🤣🤣🖤🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyNed Sep 05, 2021 3:55 pm

Astra ::
Posto su ove dvije pokazale neuspjeh, sta ocekuju od trece.
Mislim, ne jebem to ko je, ko nije, ali me ispizde lazni izbjestaji....ko puni bolnice u Izraelu, a kazu pune su, sa skoro 100% vakcinisanih.
Ja sam skontala bome da vi nama i sirite taj virus 🤣🤣🤣🖤🤣
Tako ti nama -koji smo "primili dve doze" i dobićemo i "buster" ,treću ? zubic
Pa ne širimo "mi" -nego "vi" ,nevakcinisani . zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyNed Sep 05, 2021 4:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyUto Sep 07, 2021 8:49 pm

Na žalost ovo suvremeno vreme sa suvremenim načinima lečenja neće nam doneti ništa dobro,pogotovo vakcine ,koje nemaju veze sa sa humanošću. Lekari su odavno zaboravili Hipokratovu zakletvu i zakleli su se novom idolu koji se zove novac. Ne samo da su dobili amneziju ,na sve one godine provedene u klupama fakulteta,već su odjednom postali fenomenalne spužve ,upijajući sve pare i instrukcije, koje dobijaju od farmaceutskog lobija. Zar nije žalosno da su izgubili i dušu i identitet ,postajući produžene ruke ponašajući se poput gejša ,koje su umjetnost u rukama svoga gospodara. A njihovi gospodari su sakriveni stoljećima iza kulisa Vatikana i famoune kraljice koja će nadživeti vlastitu praunučad, a svake godine izgleda sve mlađe i mlađe.

Prava medicina je nestala početkom 19 stoljeća, kada je Rockefeller zaigrao rock and roll sa lokalnim lekarima, koji su ljude lečili prirodnim preparatima ,olitiga travama i prirodnim načinom.

Jedan potpis čuda stvara,ko u današnje vreme i sve dobro krene u suprotnom smeru.

Sve dosadašnje vakcine ,bile su koliko toliko, na neki normalan način sa elementom dotičnog virusa u sebi ,koji bi trebao stvarati antitela i tako sprečavati zarazu. Na žalost ovo u vezi korone je čista idiotarija, koja dugoročno , treba od svih nas napraviti bolesnike i sterilne. Ovaj plan živi dugo u glavama bolesnika koji su enormno bogati i igraju šah sa nama. Lekari su popustili parama i bojeći se za vlastitu egzinsteciju postaju glavni dželati u svetu.

Nadam se da će većina ljudi ostati jaka na sav ovaj presing ,koji je gori od metka i sačuvati sebe i svoju djecu od smrti upakiranu u vakcinu koja ima nekoliko imena.

Naš DNK je Božansko djelo , složeno do savršenstva gdje nijedoj umjetnoj tvorevini nije mjesto i koja može samo napraviti u njemu raspad sistema. A ako i treba u njemu nešto menjati, onda je to samo u slučaju teško bolesne osobe i to je za svaku osobu posebno , a ne ovako generalno kako su ti slaboumnici naumili, u namjeri da od zdravog čoveka učine bolesnog.

Jedino dobro u svemu ovome je da se ljudi počinju polako buditi i postajati svesni zla ,koje im se servira u belim kutama i od samozvanih autoriteta koji sede u skupštinama i parlamentima.

Što pre počmemo verovati sebi i tražiti istinu u blagoglagoljivim rečima dobrobiti koje su naša smrt,biće nam život bolji i lakši.

Nije lako ali neka vam vaša deca, ako niste dovoljni sami sebi, budu razlog za to osveštenje i borbu za njihov život i njihovih naraštaja.

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptySre Sep 08, 2021 11:15 pm

Ja razmišljam o trećoj... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Sep 09, 2021 1:27 pm

i ja bi da sam u prve dve podbacila gib5
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyČet Sep 09, 2021 10:33 pm

Не могу да верујем колико људи придају пажњу глупостима. Вакцина ме не интересује, али могу да их примим 12 у једном дану. Рокајте, по три од сваке. Примио сам кинеску, као да сам сишао у пекару и појео погачицу. После пар минута заборавио да сам се вакцинисао. Ма не треба придавати значају, само игнор. То је лек свему-










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Sep 10, 2021 10:29 am

[You must be registered and logged in to see this link.]com/i/status/1435327083949985793


Nemojte se vakcinisati, pogledajte video.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Sep 10, 2021 12:52 pm

Bio bi to lak nacin da gamad nije uvela certifikate bez kojih nikuda ne mozes.Glupi Svicarac ce jos sam doveszi bebe da ih izbockaju......ako to nije diskriminacija, ne znam sta je.Jeste li culi za Nürnberski kodeks?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 EmptyPet Sep 10, 2021 3:24 pm

Za sada se može reći samo to -da vakcinisani ne umiru -ali jeste malo čudno (bar u mom gradu) da imamo 10-20 % inficiranih koji su dobili obe doze vakcine (većinom "kineza" ,a ima i "fajzera" ) 
Pa ,sad budi pametan ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcinacija- da ili ne?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: