DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?

Ići dole 
+13
podbarac
AstrinaKomsinica
brdjanin
Astra
Kijara-brm
daljinski
dusicaa
Lakota
ZoxZoja
Ladyintheblack
doctorr67
Danubius
Šmizla
17 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 9:38 pm

Neki ga vole ,neki ne ,za njega se vezuju legende (vojnički ) a prati ga i zao glas fsrt
Sprema se na razne načine širom ex YU ,a jede se po celom svetu kao "osnovna namirnica" ,ima ga puno vrsta ....
Volite li pasulj (grah) kako ga spremate -dajte svoje recepte ?

Za početak -recept famoznog "vojničkog ".

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Mozdani-udar-pasulj-magnezijum-1328585176-121674PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Jna-kuvar-corbasti-pasulj-recept-1411844582-575515










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Sep 29, 2014 9:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 9:43 pm

Volim ga jako,posebno takozvani kuruzar ili zelenac....najukusnije sorte.
Obarim ga u prvoj vodi,procijedim i onda kuham,dodam sol,vegetu,ribane mrkve, bijeli i crveni luk,neko suho meso ili kobasicu,kocku secera da se brze skuha i malo sode bikarbone da ne nadima.Kazu da ne valja mijeseti grah dok se kuha.
Na kraju ga zaprzim....na ulju poprzeno brasno i kad porumeni,crvena slatka paprika....sipa se lagano u vreo grah uz stalno mjesanje.
Jos se kuha na laganoj vatri nekih 15 minuta i to je to.
Kazu da ga pravim odlicno...pa bujrum.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 9:52 pm

Obožavam pasulj.
Tokom prošle nedelje muški je bio ovde, sam. U petak sam pravo posle posla došla ovamo a on me dočekao ručkom- pasuljem.
Bio je to kompletan užitak.
Muškarac koji ga kuva od srca-srcu.
Šta mu je radio..kako ga je kuvao..ne razmišljam..samo sam uživala i hvalila kako je dobar između ostalog i pasulj.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 10:01 pm

Mrzim pasulj ,najeo sam ga se u JNA za ceo život (a ni pre nisam voleo )
Smatram ga  nužnim zlom koje se mora kuvati jednom mesečno ,recimo .
Razumem situaciju ,da je to relativno jeftino i "zasitno" jelo ,i da se ne lažemo -jeste "sirotinjsko" .
Naše kućne verzije se debelo razlikuju ,jer tu plivaju svinjska rebra i potkolenice ,stavlja se šargarepa ,pa i testo ,ali što se mene lično tiče ,stavi i ananas ,za mene je to pasulj .
Kada ga vidim kako ga izlivaju po narodnim kuhinjama onom sirotom svetu -odmah mi muka .
Probao sam i ono "tavče" i druge verzije ,ali -ne volim ,pa ne volim .
Skuvati ,ipak, znam .










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 10:02 pm

Uopšte nije sirotinjsko jelo.
Samo pogledajte kolika je cena kuruzarca(koji se vodi kao najskuplji i najbolji)
-pa suva rebarca,ili kolenica..

Obarim ga u prvoj vodi.Procedim,sipam novu vodu,ubacim kolenicu,ili rebarca(predhodno malo prokuvano),jednu kocku,malo soli,vegete,bibera.
Zaprška-Na masti dinstam malo belog i crnog luka.Dodam brašno,i na kraju crvenu papriku.
Ubacim lagano zapršku u pasulj.Prokuva još nekih 10 minuta.I to je to. 

Retko kuvam uopšte-ali pasulj bude super:D


Sirotinjsko jelo.Da,za one koji kuvaju na kazanče i ko zna koje vrse pasulja i kobasice(pune soje) koje ubace unutra..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 10:11 pm

Sestra mi donijela iz Banjaluke....15 maraka kilo kuruzara a 5 maraka sareni....samo za poredjenje...ali jeste i ukus daleko bolji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 10:18 pm

Astra ::
Sestra mi donijela iz Banjaluke....15 maraka kilo kuruzara a 5 maraka sareni....samo za poredjenje...ali jeste i ukus daleko bolji.
Dabome da je lepši.
Astra pa nije juneći paprikaš-zato Daniju ne valja..  smehsmeh.

Ju kad sam videla bivšu komšinicu da sve natrpa u šerpu i kuva(bez da pasulj prokuva u prvoj vodi)
Men se smučio .
Bome,eno ih svi lepo i debeli.  :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 28, 2014 11:23 pm

Najbolji je kad se pravi u većoj količini...tad nema greške.... like
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPon Sep 29, 2014 10:04 pm

Očekivao sam Džonija na ovoj temi ,jer se zna da je ekspert ,no ...
Ovo zaista nisam znao -da "naš" pasulj uopšte nije "naš" pasulj ?
Pročitajte

Kako je propao srpski pasulj: Prebranac, ali iz Kirgistana link 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  518561_strana16_f

To bi značilo sledeće ,da nam recept za pasulj izgleda u stvari ovako (po kvotama uvoza )
Uzmite Kirgistanski pasulj ....dodajte svinjska rebra iz Nemačke ....beli luk iz Kine ...crni luk iz Holandije .....bla bla.....i kuvajte u DOMAĆOJ vodi .... dem










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPon Sep 29, 2014 10:11 pm

Il se preselite na selo pa imate svoj pasulj,domaca rebra,domaci luk...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPon Sep 29, 2014 10:22 pm

Danubius ::

To bi značilo sledeće ,da nam recept za pasulj izgleda u stvari ovako (po kvotama uvoza )
Uzmite Kirgistanski pasulj ....dodajte svinjska rebra iz Nemačke ....beli luk iz Kine ...crni luk iz Holandije .....bla bla.....i kuvajte u DOMAĆOJ vodi .... dem

Neznam gde je problem da se gaji domaće i da je uvozno povoljnije?
Mogu da razumem da se retko može  naći "Tetovac paulj"  kod nas, jer ga oni isto izvoze u druge zemlje gde ima interesovanja i gde bolje plaćaju.
Ta priča oko uvoza mesa iz "Nemačke" je laž,prevara ili je roba gde  je rok isticanja blizu.Tačno je da gro-količine Belog luka i crnog su iz uvoza(Beli-Kina, crni-Holandija) a domaćeg treba da tražiš. Da li smo mi toliko bogati da nam se neisplati da gajimo povrće i stoku, pa zato uvozimo, ili smo toliko nesposobni?
Recimo, ovogodišnja paprika (crvena) na tržište Beograda  uglavnom je poreklo iz Vojvodine (Bačke), dok recimo čuvena  "Leskovačka", ima je u malim količinama i odmah je izvoze pravo u Rusiju.Nema Makedonske na tržištu kao ranije do sad.Poražavajuća informacija da u jednom ratarskom selu u Bačkoj  na pijaci se prodaje uglavnom povrće iz uvoza -sa Kvantaša, a domaći proizvođači  nenude svoje proizvode....
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPon Sep 29, 2014 10:27 pm

tako je Doktore slazem se upotpunosti....
Sela nam probadaju a mi uvozimo Grah....
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyUto Sep 30, 2014 1:42 pm


I u mojoj kuci pasulj je neprijatelj br.1 zlz
I oni kazu nuzno zlo i dovoljno je jednom godisnje da je na trpezi.
Ja nemam problem, niti ga volim niti mrzim smehsmeh
Kuvam ga skoro kao sto opisa Astra. Tako kuvam kad je za celu porodicu.Kad ga kuvam samo za muza i mene onda kuvam sasvim drugacije i verovatno niko drugi ne kuva tako zlz
Naime, prokuvam pasulj, prospem tu vodu, nalijem novu, vrelu. svezu junetinu (rebra ili vrat), lovorov list (obavezan!) krompir, sargarepa, crni, beli lik ( glavica i cene ucelo, to izvadim pre zaprske) sveza paprika i zacini.
Zaprsku ne pravim sa brasnom, vec samo u vrelo ulje dodam sitno seckanog crnog luka, da poprimi staklast izgled, dodam alevu papriku, brzo promesam i sipam u "pasulj" a zapravo tu ima najmanje pasulja.
E takav "pasulj" ja volim zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyUto Sep 30, 2014 4:11 pm

Pasulj nit volim nit ne volim. Kad mu je red da se kuva ćutiš i jedeš ma sa čim da je. Ali ima jedan koji volEm al volEm. Onaj koji se tradicionalno kod nas kuva za Badnje veče. Recept? Klasičan. Natopi pasulj po mogućnosti beli domaći, baci tu vodu, prokuvaj, baci prvu vodu i onda kuvaj redovno. Dodaci samo povrće tj šargarepa, zelen (peršun), malo celera i paštrnaka, biber u zrnu, lovorov list i 1-2 krompira isečena na kockice. crni i beli luk (čenovi ucelo). Kad je gotovo procedi se i doda mu se zaprška pravljena na ulju (posno obavezno).

Možda je u ovom pasulju deo detinjstva kad mi je tako sladak. Ali ni jedan s rebarcima, dokolenicama, kobajama nema taj ukus kao taj na Badnji dan. I kad se takav klot kuva bilo kad u toku godine nije to to.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyUto Sep 30, 2014 6:42 pm

Ja ga volim..i svi u kuci.I beli,i zuti,zapeceni,pa suve paprike punjene njim,pa salatu..hranljiv je i ima svoje mesto u nasoj ishrani.Naravno,ako se jelovnik svede na kupus,krompir ,pasulj,onda ubrzo sve to postane omrazeno..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyUto Sep 30, 2014 6:46 pm

Bas tako Laki...ja ga obozavam i uvijek ga kuham za dva dana....onaj drugi slabo ostane...a volim ga i kao salatu.
Moje kceri ,udate,pa nisu na maminom loncu i kad mi dolaze,ja pitam,sta bi da vam mama skuha ...obe u glas kazu grah ili pitu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyUto Sep 30, 2014 7:19 pm

Hajde Laki, daj recepAt za -suve paprike, punjene pasulljem- Nisam to nikad probala, a deluje primamljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Okt 01, 2014 4:42 pm

... kaže mi Džastis a i Šone da u životu nisu jeli bolji pasulj, no kada ga ja skuvam pa deder vam gi recepat...

- kilo suhomesnine, mož' s kosti, ko'e se kasnije glockaju...
- 300g šarenog pasulja...
- 1 beli lukac...
- 2 glavice crnog luka...
- 2 šargarepe...
- 2 lovorova lista...
- 1 dl soka od paradajza...
- 2 male žličice Vegete
................................................................
... pasulj se na satićak potopi u vodu, ocedi i samo da provre u drugoj vodi sa velikom kašikom soda bikarbone... u međuvremenu, u drugom sudu se stavi suhomesnina da se kuva ... crni lukac i šargarepu, iseckati na kockice i prodinstati na masti dok lukac ne postane staklast... zalije se sa vodom i doda pasulj (tek da prekrije masu)... kada provre, smanji se vatrica i polako krčka 20-ak minuta... na sve to se doda suhomesnina i isto zalije sa vodom u kojem se kuvala (ne preterivati sa tečnosti)... kuva se oko pola sata zajedno i doda se paradajz sitnoeckani beli luk... nakon 15 minuta se doda kašika aleve paprike i kuva još 5 minuta... po želji se dodaje ljuta paprika...
... prijatno...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Okt 01, 2014 7:25 pm

Ma kuvajte ga kakko ocete samo ga skuvajte i dajte vamo crko od gladi citajuci
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Okt 01, 2014 8:10 pm

daljinski ::
Ma kuvajte ga kakko ocete samo ga skuvajte i dajte vamo crko od gladi citajuci
Biraj u čiji ćeš lonac.

Oduševio me ovaj post  :zubi3: .

Jedino ne volim zapečeni pasulj.Ostalo može da prođe.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Okt 01, 2014 8:34 pm

Daljinski jos da zapjevamo corbas pasulj volem sa rebarca suva,Stamena ga kuva da te bog sacuva
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Okt 01, 2014 9:31 pm

Pasulj za lenštine!
 
Napokon, kada je prošla ta burna noć u kojoj je pasulj ležao u vodi, počinje igranka bez prestanka. Prospete vodu u kojoj je bio pasulj, stavite drugu, pa na ringlu (naravno, pasulj je i dalje u šerpi). Voda proključa, sačekate 10-15 minuta, pa opet prospete vodu i sipate novu, pa onda ona proključa, pa opet. Ovaj postupak je prilično zamarajući, ali, u što više voda skuvate pasulj, to će on biti ukusniji i manje će da nadima.
 
Kada ste nakon treće proključale vode rešili da je pasulju dosta, onda uzmete glavicu ili dve crnog luka (u zavisnosti koju količinu pasulja spremate), udinstate ih u posebnoj šerpici, pa potom stavite u posudu gde je pasulj. Po želji, možete dodati i kakva suva rebra i/ili slaninice, kako već volite. U sve to sipate manje ili više vode, u zavisnosti od toga da li spremate čorbast pasulj ili prebranac (za prebranac vam je potrebno više crnog luka, a na kraju višak vode odlijete i stavite pasulj u rernu da se zapeče). Možete, zbog boljeg ukusa, staviti i jednu celu papriku, i/ili narendati jednu šargarepu. Od začina, na početku stavite 2-3 zrna bibera i jedan list lorbera (lovora), ali lovor nemojte držati sve vreme, već ga nakon 10-ak minuta izvadite. Na kraju cele priče, dodajte prethodno naseckan češanj belog luka i alevu papriku (da dobije onu lepu narandžastu boju).
 
Prijatno!
----
Ako je ovakav recept za lenštine -kakav je za vredne ???? :lonac: trtrr










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Okt 01, 2014 9:40 pm

Ja ga obožavam u svakom obliku. I volim da ga spremam sa 100 djakonija.
Ali mi pravi probleme...stomačne...što može biti vrlo meni neugodno, plus kažu da nagon "vetra" nije zdravo zadržavati...
Elem...od pre par godina sam se spasio! zlz
Negde sam čuo da pred kraj kuvanja treba izmedju prstiju protrljati izmrviti i u pasulj ubaciti list suve nane.
I još jedan "elem", ja to probao i DELUJE! Nikad više problema sa nadimanjem!
Isprva je ukus malo neobičan, ali već sledeći put potpuno ok.

Ako OVO niste znali...preporulučujem! top88










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPon Okt 27, 2014 8:45 pm

Obozavam grah! Upravo sam sinoc pravila, njum, njum:) Ovo za nanu nisam znala, bumo probali:) Kazem zbog Sarenog hahahahahahahahahaha Padam sad hahahahahahahahaahahah

U nas se kaze: ne pravi pitu ko ima, nego cija zena zna jufke razvit ;)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Jan 21, 2015 7:30 pm

OTKRIVENA TAJNA MONAHA NA SVETOJ GORI: Evo kako se sprema pasulj u Hilandaru! PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  599


PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Pasulj-profimedija-1421841050-609764


Pasulj se otrebi i opere, pa se stavi u lonac. Voda treba da prekrije pasulj. Naravno pri tom se dobro pazi da pasulj ne zagori. U poseban tiganj se sipa maslinovo ulje, a u njega dosta krupno isečenog crnog luka.
Kad se luk dobro izdinsta, u njega se sipa oljušteni i izrendani paradajz, aleva paprika, crni biber i malo soli i začina. Sa tako priređenom zaprškom, bez brašna, preliva se kuvani pasulj.
Sve se dobro promeša, pa se stavlja u rernu, još desetak minuta, da se uhvati korica.Na isti način se u Hilandaru priprema i sočivo.
-----
Ja ne vidim ovde ama baš nikakve "tajne" ,ali *ajd.... ne znam










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Jan 21, 2015 7:58 pm

Nesto slicno i ja radim , bez paradajza , kakva tajna to je opste poznato .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Mar 21, 2015 9:10 am

Verovali ili ne ,čudo se desi u zemlji Srbiji

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Novi_glas_komune_apatin-2015-03-20-korica-400
I to ne neznatno skuplji ? Kilogram svinjentine bez kostiju je oko (ispod) 400 rsd ,dok se pasulj "tetovac" prodaje za oko 600 rsd .
Biće skoro propast sveta . dm2










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Mar 21, 2015 12:46 pm

Malo se razlikuje od Novog Sada , pasulj je 300 din . dok svinjsko meso danas je - krmenadla 289 din a but oko 350 din .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Mar 21, 2015 2:21 pm

Meni je sestra jesenas donosila grah iz Banjaluke po cijeni od 5km za kilo,sto nikad nije bilo toliko,a ne znam sad kakve su cijene...postace ko kavijar za malo....sta je ovo,ne mogu da shvatim.
Oduvijek je grah smatran sirotinjskim jelom,a sad luksuz.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Mar 21, 2015 5:00 pm

Pala je cijena graha iliti pasulja.
Bio je 50 kn kukuruzar koji je meni najbolji.Sad se može naći za 25 do 30 kn.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPet Jul 31, 2015 10:36 pm

Ako dobro vidim ,ovo je pasulj ,fotografija koju je postavila Yvona 76 ,pa podpitanje ,pošto nisam još video ovaj sistem ,da malo pojasni ? 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  104s0u0










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Yvonne76
Cat Woman
Cat Woman
Yvonne76


Godina : 48
Location : Iza osmeha...
Datum upisa : 18.03.2013

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPet Jul 31, 2015 10:43 pm

Danubius ::
Ako dobro vidim ,ovo je pasulj ,fotografija koju je postavila Yvona 76 ,pa podpitanje ,pošto nisam još video ovaj sistem ,da malo pojasni ? 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  104s0u0

Ako je verovati mojoj jacoj polovini, posto je on "majstor", ovo je pasulj u zemljanom loncu...
Priprema klasicna, svega i svacega - rebarca, kolenica, slaninica, luka, sargarepe... (ponajmanje pasulja) :), a tajna je u odrzavanju zara.
Loziste ispod lonca, i jos jedno pored za dodavanje zara...

Konacan ishod, 5 nahranjenih... lonac prazan :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPet Jul 31, 2015 10:50 pm

Yvonne76 ::


Konacan ishod, 5 nahranjenih... lonac prazan :948208144:
E super. Ali znaš šta sada sledi ........ kad se društvo lepo naručka pasulja ....tongue  spite smehsmeh

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  2Q==










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Yvonne76
Cat Woman
Cat Woman
Yvonne76


Godina : 48
Location : Iza osmeha...
Datum upisa : 18.03.2013

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPet Jul 31, 2015 10:56 pm

Danubius ::
Yvonne76 ::


Konacan ishod, 5 nahranjenih... lonac prazan :948208144:
E super. Ali znaš šta sada sledi ........ kad se društvo lepo naručka pasulja ....tongue  spite smehsmeh

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  2Q==

Pravo da ti kazem meni je ostalo nas dvoje hugi5 ... ostali su otisli kud koji mili moji, da u miru doma svoga vare veceru, a i prozori su sirom otvoreni, za svaki slucaj migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Jan 06, 2016 8:43 am

Ovo je tužna statistika o srpskom pasulju 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  15a75d666c2005d09563fc3ed6c72e74

Nestali su veliki potrošači -JNA , društvene  kuhinje po fabrikama , restorani koji su nudili "domaća jela"  i cvrc........
Od 1999 se proizvodnja smanjila za sedam puta . 
Jedemo pasulj iz Kirgistana ,Azerbejdžana i Kine -koji je naravno ,jeftiniji od onog malobrojnog domaćeg .
Dakle ,kao "nacionalno jelo",srpski pasulj  -čabar .










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Jan 06, 2016 10:07 am

Zaigrali se Lia i Fabio,umirili se,kad idu i oboje drze zajedno kesu,nose meni....hahahha,nasli u ormaricu grah i Lia mi pruza i kaze sta je to....ja velim da je grah,a ona meni,pa hoce Lia da papa glaha.
U mojoj kuci je to omiljeno jelo smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Mar 30, 2016 6:29 pm

Želim da mislim da je ovo slučajno tako ispalo 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  12928313_1096808410385834_1335404682558392515_n

A što se mene tiče ,može mi se "javiti" i Pamela Anderson u pasulju -i dalje ga ne volim .










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Mar 30, 2016 6:47 pm

A zasto ne volis....nikakav egzotican okus.nikakvih zila,nista nepoznato.....to je najbolje jelo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySre Mar 30, 2016 7:06 pm

Uuuu volim pasulj, ali ga u posledje vrijeme jako loše podnosim.
Nazad na vrh Ići dole
LepoJebiTiFin

LepoJebiTiFin


Godina : 58
Datum upisa : 03.09.2011

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 25, 2016 6:27 pm

Pasuljiada Kraljevo

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  AoXrgmv
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyNed Sep 25, 2016 8:46 pm

justicija ::
Uuuu volim pasulj, ali ga u posledje vrijeme jako loše podnosim.
Probaj onda ovaj . :brdski2:

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Gus-pasulj-s-rebra










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyČet Sep 29, 2016 11:19 pm

Danubius ::

A što se mene tiče ,može mi se "javiti" i Pamela Anderson u pasulju -i dalje ga ne volim .

Svašta, ovo je prvi put da čujem da neki muškarac ne voli pasulj! lalal
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPet Sep 30, 2016 9:31 am

U suvom obroku JNA, Smrt Dolazi Odmah-tip A, je bio grah sa slaninom, pasteta,glukoza, vocna kocka, caj u kesici, mesni dorucak od ovcetine.Elem, to je jedini pasulj koji sam jeo u vojsci, a jeo sam ga skoro svaki dan, jedno 3 meseca.Od onda vrlo retko jedem pasulj, mozda jednom u dve godine :)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyPet Sep 30, 2016 12:03 pm

Danas pasulj. U expres loncu, skuvao dimljene zajebancije. Izdunstao luk i mesište (raskuvano) prebacio iz ekspres lonca, zajedno sa vodom, ubacio dve konzerve "Sava" posni beli pasulj i raspostio ga. posle minut kuvanja, ubacio kašiku "Aleba" mlevene paprike i par ćenova belog luka. Kuva se još par minuta da se paprika skuva.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyČet Apr 12, 2018 6:25 pm

Samo još neko da pomene "tradicionalno srpsko jelo" Čitajte i krstite se : 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  30582228_2085367858371106_2381265615638757376_n










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyČet Apr 12, 2018 7:22 pm

Danubius ::
Samo još neko da pomene "tradicionalno srpsko jelo" Čitajte i krstite se : 

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  30582228_2085367858371106_2381265615638757376_n
Ovaj pasul prešao kilometraže i kilometraže.Od porekla do pakovanja.
Očito više ništa "naše " ne jedemo.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptyČet Avg 30, 2018 8:13 am

Pasulj od prekjuče je nestao na volšeban način a bilo ga je, nije da nije i to ohohooo zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Okt 20, 2018 8:27 pm

"Narodna "i "vojnička" hrana ,koja bi trebala da bude i simbol Srbije -postao je gotovo vodeći proizvod iz uvoza ? "Domaći" pasulj jedva da se i sadi ,i da nije enormnog uvoza ,koji smanjuje cenu koštao bi više od mesa ,koliko ga se malo proizvodi .
Dame i gospodo -naš "domaći" pasulj ,da ne kažem ,i "srpski" je većinom poreklom iz Kirgistana ,Poljske ,Kine i Kanade . Obratite pažnju kada ga kupujete po velikim tržnim centrima -piše na deklaraciji .
Mi iz Vojvodine ,iz manjih mesta ,još jedemo "domaći" pasulj ,jer su količine manje i još uvek dostupne ,po inerciji se još uvek sadi po vojvođanskim selima ,ali vi gospodo iz velikih gradova ,uglavnom jedete pasulj iz -Azije .
Razlog što se ne sadi-klima je poludela , i ako je suša ili "kišna godina" ,naš pasulj propadne ,pa domaći poljoprivrednici moraju ,a i žele da idu na "sigurnije" kulture .










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Okt 20, 2018 8:35 pm

Dobro me podseti da ga potopim prko noći. Korisan je ovo sajt. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  EmptySub Okt 20, 2018 8:49 pm

Eugen Grafvajer ::
Dobro me podseti da ga potopim preko noći. Korisan je ovo sajt. zubic
"Potapanje" je jedan od trikova "kako brže skuvati pasulj" Potapanjem nabubri i omekša .Drugi recepti su -ekspres lonac , 1 kašičica sode bikarbone( Ostavite pasulj da se krčka najmanje 15 minuta, nakon toga ocedite vodu i dodajte malo ulja)i ono što verovatno niste znali (a ja tu mudrost saznah na netu)

Dolijte hladnu vodu u odnosu 4:1 prema pasulju, dodajte 50 ml rakije(????) i prokuvajte. Ostavite da se krčka 45-50 minuta i trebalo bi da imate potpuno skuvan pasulj.










PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?    PASULJ (čina)  iliti  gra*(h)  -jelo sirotinjsko ...ili ne ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PASULJ (čina) iliti gra*(h) -jelo sirotinjsko ...ili ne ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» EZOTERIJA -Gledanje u PASULJ
» INSOMNIJA iliti NESANICA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: JELA I PREDJELA-
Skoči na: