DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ravnogorski pokret-nekad i sad BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ravnogorski pokret-nekad i sad BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ravnogorski pokret-nekad i sad

Ići dole 
+11
boban111
brunolino
podbarac
MadamX
debilko
promaja
zoran1970
dusicaa
ZoxZoja
Sibila_
Astra
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 8:54 pm

Politički program Ravnogorskog pokreta predstavlja ekstremnu varijantu velikosrpskih pretenzija. Izražena je u proglasu Homogena Srbija, kojeg je 30. lipnja 1941. sastavio Stevan Moljević, odvjetnik iz Banja Luke. Draža Mihailović je početkom ljeta 1943. postavio Moljevića za političkog rukovoditelja četničkog pokreta.

Po tom programu, nakon rata se Jugoslavija mora preurediti na rigidnom velikorskom programu, uz oslanjanje na apsolutističku kraljevsku vlast (monarhofašizam). Odbaciti treba ne samo sporazum Cvetković-Maček iz 1939. (kojim je stvorena Banovina Hrvatska), nego i umjerene ustupke ne-Srbima iz Oktroiranog ustava 1931. i Vidovdanskog ustava 1921. Unutar Jugoslavije, treba izvršiti "etničko čišćenje" golemih razmjera, da bi se uspostavila Srbija u maksimalnim granicama. Jedino Slovenija egzistirala bi u granicama predratne Dravske banovine, dok bi se Hrvatsku svelo na dvije manje oblasti (Središnja Hrvatska sa Gorskim kotarom i zapadnom Likom i podvelebitskim primorjem, te središnja Slavonija, odjeljena koridorom u istočnoj Slavoniji koji je trebalo pripojiti Srbiji). Sve ostalo bilo bi Srbija, unutar koje druge nacionalnosti treba iskorijeniti.



A kako Srski narod da odreaguje na poniženje očigledno i uvredu, s obzirom da ima pizde u vlati.
Pa neće valjda Srbin da sedi skrštenih ruku i gledatikako se ceo svet ismejava sa njegovom nacijom. A činjenica da smo negativci, uz sve žrtve koje smo dali, koje su brojnije od svih ostalih zajedno.
Ja sam lično pogođen.
I ja lično nikad nisam bio na tom putu, čak sam bio spreman da zaštitim manjinu što sam i radio.
Ali kada je vlast normalno odgovarala kao i svaka druga vlast na svetu.
Najgore je kad se vlast ovako ponaša, pa mora da proradi u svakom od nas Princip. A kršite principe prilikom odlučivanja gospodo moćnici, imaćete Gavrila pa razmislite.
Žao mi je što je trenutna situacija takva da ja koji sam uvek bio na strani onog ugroženog više ne mogu biti. Jer o tom ugroženom mora misliti njegova matica država.
Njihove matične države su ih pustile niz vodu, računajući da Srbi nikada neće prekršiti džentlmenski odnos prema slabijem.
Pri tome, nemilice se i dalje maltretiraju svi Srbi, širom komšijskih država i teritorija.
Jel misliš da samo Srbi treba da budu žrtve zločine?
Jel smo mi objekat nad kojim se izvode svi mogući nacistički i fašistički eksperimenti?










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:03 pm

dusicaa ::
Debi, necu ulaziti u dalju raspravu sa tobom, samo cu te pitati,
Da li mislis da  ti Albanci koji zive i rade i gradjani su ove drzave, imamju bilo kakve veze sa oduzimanjem Kosova?
Zar ne mislis da su oni koji su imali vezu, posle otcepljenja Kosova, otisli da na miru zive i radeu onome za cega su se zalagali, bez straha za sopstvenu imovinu i za zivot ?
I taj odjek u svetu je sraman.Onim cega se pametan stidi, budala se ponosi!
Zar da vandalizam bude jedino po cemu ce  svet znati, da se borimo i ne mirimo sto nam oduzimaju Kosovo?
Mislim da njih lično treba uzeti u zaštitu, to sam napisao.
Ali kako uzeti u zaštitu Srbe na Kosovu?
Jel misliš da oni koji su ostali dole nemaju pravo da žive u svojim domovima?
Jel misliš da mi treba da vodimo brigu samo o Albancima?
Jel nije prirodno da pored brige o tuđoj deci povedeš malo računa i o svojoj, ili ih treba pustiti da ih razvlače i maltretiraju svi, kome god se s oproštenjem digne.
Šta treba po tebi da odjekne u svetu da bi se setili da i Srbin ima neko svoje pravo na međunarodnom planu. Šta treba da odjekne, da bi Srbi bili kao i svi ostali. Šta treba da odjekne da bi Srbija kao i sve ostale zemlje od osnivanja Olimpijskog komiteta, uključujući i Hitlerovu Nemačku, i Musolinijevu Italiju mora da se poštuje kao suverena država.
Ili se poštuju samo fašisoidne zemlje i teritorije i po tebi treba tako da ostane. Mi smo žrtve jer smo civilizovani i antifašisti, a pravo na ravnopravnost polažu samo oni drugi, neljudi i zločinci.
Sve je lepo što pišeš, voleo bih da krene u svet priča o Srbima kao savršenom narodu, ali ne kao savršenim ovcama za klanje što je očigledno do sada kroz istorju više puta potrvrđeno.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:08 pm

Ja Debija razumem mada on nije baš jasno izneo svoj stav. Gnev zbog Kosova je legitiman. I ja ga osećam. Kao i poniženje zbog mnogo čega što Srbija prolazi a mi kao građani sa njom. Verujem da je i kod vas dve tako.

Problem nastaje kad umesto da razbijemo Nemanjinu (sedište Vlade) mi razbijamo pekare. "Mi" uzmite uslovno rečeno naravno. Pa zbog Briselskog sporazuma neko treba da bude uhapšen, procesuiran i osuđen za VELEIZDAJU. Razbijanjem svih pekara u Srbiji ma ko im bili vlasnici neće se ni za jotu promenuti činjenično stanje. A da ne pričam da potencijalno bure baruta, Vojvodina, je na meti zajedno sa tim pekarama i poslastičarnicama. Kao što je Dani već rekao "ravnoteža" je narušena u zadnjih dvadesetak godina i treba da prođu decenije da se ista vrati u normalu. Svi mi poznajemo potomke kolonista iz posleratnog perioda. I većina od njih je imala vrlo negativne komentare na ponašanje (ne svih naravno) i neuklapanje izbeglica. Progovorili iz njih starosedeoci pred dođošima. Zbog svega ovog je opasno čačkati mečku u Vojvodini. Dok se jezičak na vagi ne vrati u ravnotežu dovoljna je jedna pogrešna reč u pravom trenutku da izbije požar. Mada se meni čini da neki baš to i žele, na žalost.

P.S. Dušo umesto edita si uradila citiraj pa sam ti izbrisala dupli post.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Sre Okt 22, 2014 9:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:09 pm

pa Debi,sliku ti malo kvari i Dodik koji isto hoce bosansko hercegovacki dio drzave(RS) relacija (kao Kosovo u Srbiji) da otcjepi i pripoji Srbiji....mozemo se ganjati primjerima do sutra...ajmo realno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:11 pm

Astra ::
To pise isti onaj Debi koji tvrdi da su Srbi miroljubiv narod,koji oprasta,koji nikad nikome nije ucinio nista lose-skoro na temi,da ne trazim radi citata.
Da, upravo to.
Jedan miroljubiv narod koji nije učinio nikada nikome nikakvo zlo mora okrenuti kartu i skrenuti pažnju na sebe da ima pravo na život.
Očigledno da tu mirobiljubivost svi koriste.
Jer mislite da ove eksplozije u svernoj Mitrovici unose raspoloženje među srsku decu koja tamo žive.
Kažem, nisam za revanšizam na isti način, ali naravno samo uz uslov da reaguje onaj ko treba da reaguje.
Evo desilo se to, da li iko uzima zazlo šiptarima podmetanje eksploziva i napad na srpsku populaciju.
Šta ako budu za to nagrađeni na zasedanju Olimpijskog Komiteta.
Jeste ružno, jeste ne srpski, ali moramo naći nekog ko će stetnuti zube pa tim albanskim metodama bar malo skrenuti pažnju i na srpsku nejač koja strada.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:13 pm

Moja preporuka tebi i tvojim istomisljenicima, uzmite palice, bombe, m.koktele ili sta vec koristite, pa idite na Kosovo i razbijajte tamosnje objekte, Srbiju, a pre svega Vojvodinu i N.Sad, ostavite na miru.
Nama ne smetaju posteni  Albanci, ni Goranci. Mi zivimo u miru i slozi kako sa njima, tako i sa ostalim nac. manjinama. Povucite vase horde i usmerite ih tamo gde treba.Ostavite nas na miru!
Dalje necu nastavljati!


@edit
Post je upucen Debiju.


Poslednji izmenio dusicaa dana Sre Okt 22, 2014 9:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:14 pm

Debi a da neko stisne petlju i stisne za muda one koji su se obavezali da vode računa o toj nejači? Gavrilo gledaš u pogrešnu metu!










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:15 pm

Astra ::
pa Debi,sliku ti malo kvari i Dodik koji isto hoce bosansko hercegovacki  dio drzave(RS) relacija (kao Kosovo u Srbiji) da otcjepi i pripoji Srbiji....mozemo se ganjati primjerima do sutra...ajmo realno.
I ja kažem ajmo realno.
Ili su u pravu albanci i Dodik, ili Sarajevo i Beograd.
A jel tebi realno da su u pravu Sarajevo i Albanci?










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:18 pm

malo si pogresno postavio zadatak
Dodik i Taci

Ili su u pravu Sarajevo i Beograd ili Dodik i Taci ...tako je prava postavka

Po tebi je relitet samo gdje se tice Srba oni imaju pravo na teritoriju

kako je Taci odvojio Kosovo,tako i Dodik odvaja RS.

Ako mene pitas
Kosovo JESTE srpsko,kao sto je i RS Bosanskohercegovacko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:23 pm

dusicaa ::
Moja preporuka tebi i tvojim istomisljenicima, uzmite palice, bombe, m.koktele ili sta vec koristite, pa idite na Kosovo i razbijajte tamosnje objekte, Srbiju, a pre svega Vojvodinu i N.Sad, ostavite na miru.
Nama ne smetaju posteni  Albanci, ni Goranci. Mi zivimo u miru i slozi kako sa njima, tako i sa ostalim nac. manjinama. Povucite vase horde i usmerite ih tamo gde treba.Ostavite nas na miru!
Dalje necu nastavljati!


@edit
Post je upucen Debiju.

E bas tako...treba opet praviti stetu Srbiji i njenim gradovima...gdje ste bili da ne date Kosovo,nego ga sad vracate na ovaj nacin.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:26 pm

dusicaa ::
Moja preporuka tebi i tvojim istomisljenicima, uzmite palice, bombe, m.koktele ili sta vec koristite, pa idite na Kosovo i razbijajte tamosnje objekte, Srbiju, a pre svega Vojvodinu i N.Sad, ostavite na miru.
Nama ne smetaju posteni  Albanci, ni Goranci. Mi zivimo u miru i slozi kako sa njima, tako i sa ostalim nac. manjinama. Povucite vase horde i usmerite ih tamo gde treba.Ostavite nas na miru!
Dalje necu nastavljati!


@edit
Post je upucen Debiju.
To gde će čije horde ići neće pitati vas, jer ne bi bile u pitanju horde ako idu tamo gde ih vi uputite.
Ja više psoećujem šiptarske objekte od tebe, tako da ne možeš meni to stavljati na teret. Nisam nikada išao tom linijom niti su moji istomišljenici oni koji to rade.
Moji istomišljenici slušaju vesti i brinu o braći koji žive u drugim zemljama i tamo su ugroženi. A zatim razmišljaju o modelu, kako ih zaštiti.
Pošto očito njih tamo ugrožavaju iz dana u dan, moji isomišljenici na prvo mesto stavljaju brigu o svojoj sabraći, pa o svemu što se događa sa drugima tretiraju kao moguće rešenje.
Sve što pišeš prihvatam kao najbolje moguće rešenje, ali idi ti na Kosovo i ubedi tamošnje vlasti da se ponašaju na isti način.
A ako tamo neko strada kome se mora pomoći, sve opcije su otvorene. Bez obzira što to nisu srpski metodi, nisu nikad u istoriji bili. Ali nas teraju na to.
Dušice, potpisujem tvoj post, samo ako ni jedan srbin više ne strada na Kosovu.
Lepo je što živite u ljubavi sa albancima, i ja takođe. To ne treba ni spominjati.
Problem je što je neko izgubio decu, što će doći tu kod tebe jer ga tamo ne prihvataju, pa onda tom roditelju koji je izgubio dete objasni da treab da živi u ljubavi sa familijom onoga ko mu je ubio dete.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:30 pm

Debi, ubili su mi brata! Nisu Albanci vec neko drugi, pa ja ne idem tamo da se svetim, niti razbijam njihove radnje po N.Sdu!

@edit
Ne zato sto sam kukavica vec sto razmisljam glavom.
Ne krivim njih sto su mi ubili brata, vec one koji su ga poslali tamo!


Poslednji izmenio dusicaa dana Sre Okt 22, 2014 9:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:31 pm

A ja ti opet ponavljam Debi da nećeš ništa uraditi paljenjem jedne ili trideset pekara. Krivci, pravi krivci su u Nemanjinoj. Treba li da te podsetim ko je bio ministar informisanja kad je potpisana kapitulacija koju su nazvali Kumanovski sporazum. Što je još jedno u nizu poniženja za Srbiju jer tim "sporazumom" je omalovažena Kumanovska bitka i pljunuto na sve one koji su se borili za tu istu Srbiju.

Ponavljam: Gavrilo gledaš u pogrešnu metu!










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Sre Okt 22, 2014 9:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:31 pm

debilko ::

Žao mi je što je trenutna situacija takva da ja koji sam uvek bio na strani onog ugroženog više ne mogu biti. Jer o tom ugroženom mora misliti njegova matica država.
Njihove matične države su ih pustile niz vodu, računajući da Srbi nikada neće prekršiti džentlmenski odnos prema slabijem.
Pri tome, nemilice se i dalje maltretiraju svi Srbi, širom komšijskih država i teritorija.
Matica država ?
To bi značilo sledeće -*ajte vi lepo Šiptari u Albaniju ,Mađari u Mađarsku ,Hrvati u Hrvatsku ,Rumuni u Rumuniju ,Ukrajinci u Ukrajinu ,Vlasi ...u Bugarsku ,to je najbliže ,Slovaci u Slovačku ,a šta ćemo sa Romima ,jbg?
Gde njih da pošaljemo ?
I muslimane ....e neka biraju ,hoće li u Tursku ili u Iran ,po želji ,da se već jednom taj Sandžak reši ?
Etnički čista država ,i onda sve super ,jer ne možemo više biti "na strani ugroženih" ?
Neka "matica država" misli o njima .
Ne razlikuješ pojam "građanin" od "nacija" ?
Alo bre Debi -pa svi mi ,koji nismo slučajno Srbi ,smo se rodili ovde ,i pradede naših pradeda su se rodili ovde ,ovoj zemlji smo služili vojsku i ratovali ,kad se moralo (dok su mnogi Srbi zdimili ,manjine nisu to mogli sebi da dopuste ,da ne budu "izdajnici" ) ovde živimo  i radimo ,deca nam idu u školu ,plaćamo poreze -i navijamo za našu reprezentaciju ,između ostalog (a mnogi su i članovi reprezentacije ,i donose medalje toj istoj Srbiji)

Ali došlo vreme da se rastajemo ,lepo ,kulturno ,u autobuse i lanč paket -kako onomad reče Šešelj ?
Pa vidim kako si bio "maltretiran" letos u Hrvatskoj ,kad si bio na letovanju .
I sam si pisao o tome ,kako si se lepo proveo ,tako li beše ? 
Eno i Okanu izmaltretiraše letos ,čudo jedno ,eno sebi ne može doći .
Ma i naši pevači kada odu u Hrvatsku ili Bosnu ,sve ih ispljuju pa marš kući ,ili glumci ,intelektualci ,novinari ...
Jedino nekako se "navijači" ne vole ,biće,i oni "patriote " i naconalisti ,ostali nekako "normalno "prođu ?
Pa pola mog grada ide u pazar u Osijek ,a pola Hrvatske pod redovno pazari u Srbiji ,u Bačkoj Palanci , i zamisli -niko ih ne dira ?

U demokratskim državama (što komšiluk još nije ,ali je dalje od nas odmakao ) zakoni štite manjine ,a manjine sede u Parlamentima ,i odatle se bore za svoja prava (koje im demokratski ustavi garantuju -između ostalog ,i Ustav Republike Srbije )

Bio tako jedan isto što je predlagao "konačno rešenje" a i "etnički čistu "državu ,da te podsetim koji?

Nego, po toj logici ...pošto sve treba "vratiti" i "pokazati" ,a eto ...pokvarena vlast ipak reaguje na nasilje ,makar i Albanci bili u pitanju, da mi "odgovorimo" na "dron" pa pošaljemo ceo helikopter ,sa zastavom od 5 metara "velike Srbije" ,pa tako pokažemo i Šiptarima i svetu ko smo, a ? Ravnogorski pokret-nekad i sad 900975 krsti se










Ravnogorski pokret-nekad i sad 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:36 pm

Astra ::
dusicaa ::
Moja preporuka tebi i tvojim istomisljenicima, uzmite palice, bombe, m.koktele ili sta vec koristite, pa idite na Kosovo i razbijajte tamosnje objekte, Srbiju, a pre svega Vojvodinu i N.Sad, ostavite na miru.
Nama ne smetaju posteni  Albanci, ni Goranci. Mi zivimo u miru i slozi kako sa njima, tako i sa ostalim nac. manjinama. Povucite vase horde i usmerite ih tamo gde treba.Ostavite nas na miru!
Dalje necu nastavljati!


@edit
Post je upucen Debiju.

E bas tako...treba opet praviti stetu Srbiji i njenim gradovima...gdje ste bili da ne date Kosovo,nego ga sad vracate na ovaj nacin.
Ja sam bio mirotvorac, nadajući se da je rat najveće zlo čovečanstva.
E sad u miru, prozivaš gde sam bio kada mirisao barut.
Sada sam po tebi izdajnik jer nisam hteo da ubijam. Po sistemu, što nisi iskoristio priliku, jel na to misliš?
E pa vidiš, ja sam ljudsko biće, nisam ubica, trudim se da po cenu lične štete ne uzimam pušku u ruke, ne ubijam bilo koga, pa makar taj bio i ubica.
Ali ako već odlučim da pređem taj korak, to mogu učiniti tek kada se lično uverim da su sve ostale mogućnosti iscrpljene.
Ja lično ne vidim dalje mogućnosti mirnog rešavanja problema. Ali ako mi bilo ko ukaže na to, uvek ću mu skinuti kapu i ja ću krenuti da razmišljam tim putem.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:38 pm

Gavrilo gledaš i gađaš u pogrešnu metu! Prave ubice (veleizdajnici) se preziveju na IĆ. Razmisli ko su ti.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:42 pm

Vjerujem da si protiv prolijevanja krvi ,nasilja i unistavanja...jer unistavas svoje uostalom...ali kontradiktoran si...opravdavas paljenje obicnih pekara da bi svijet vidio kako pate Srbi na Kosovu.Svijet vidi samo vandalizam Srba i progon nacionalnih manjina....kriv put biras.
Nisam nikako simpatizer Albanaca ali ne mogu da ih ne uporedim sa Srbima van Srbije,kao na pr u RS,mada sto rece Dusica,niti trazim krivca niti bi se osvecivala bilo kome...ne mrzim,samo pokusavam da ti objasnim da gledas na stvari pristrasno,sto i mogu da razumijem,svako svoje voli...ali biraj nacin kako pises,jer ostavljas dojam hladnokrvnog koljaca svega nesrpskog.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:50 pm

Citat :
Ali došlo vreme da se rastajemo ,lepo ,kulturno ,u autobuse i lanč paket -kako onomad reče Šešelj ?
Zašto tako Dani pričaš?
Ovo je vrhunac cinizma pričati meni, koji sam iskoristio svu blagodet da živim u svojoj zemlji i koji sam zdimio da ne idem na ratište.
A ja ti objašnjavam, da moj motiv nije strah, nego princip čovečnosti. Neću da pucam u bilo koga, pre ću pristati da sam budem žrtva nego ubica.
Osnovni problem je, što kamenovanje Srbina na Kosovu se mora lančano odraziti na vas. Žao mi je, ali je tako. I sad gde nastaje problem.
Umesto vi da budete najglasniji, da ne diraju ljude koji tamo žive, iskreno, koji će nam kurac ovde.
Ne, vi gledate i pazite samo da neko slučajno to ne uradi u Srbiji.
Ponavljam, tim tvojim razmišljanjem će se to dogoditi kad tad, ispada da živimo samo u nekom snu.
Čovek koji je ostao bez svoje porodice će postati tvoj i moj sugrađanin.
I ja volim Beograd i Beograđane, katolike, mađare i sve koji su rođeni u krugu dvojke, naravno da su mi oni bliži od Mitrovčana.
Ali Mitrovčanin koji je izgubio porodicu ne može izvršiti samoubistvo i nestati sa lica zemlje. Mora mu se pomoći.
Ja sam uvek o tome mislio, pomagao u ratnim trenucima sve koji su ugroženi i stavljao sebe u problem.
Ali kada vidim da to niko ne čini sa mojim "Bratom", moram pomoći i svom bratu. I neću ja za njega da ubijam ljude koji žive sa mnom. Ali moram kao intelektualac upozoriti na ono što će se dogoditi sigurno. Upozoriti one sa plitkim mozgovima koji bi očistili Srbiju od nesrba.
Dajte da zaštitimo Srbe na Kosovu. Nije rešenje da vi isterujete iz srbije svoje sugrađane. Ali se jedna slika lažna mora stvoriti kao oružje, da se nekome tamo u Briselu gde se odlučuje otvore oči.
Jer očigledno je neko zaboravio da i Srbi postoje na planeti Zemlji i da nisu tikve bez korena.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 9:56 pm

ZoxZoja ::
Gavrilo gledaš i gađaš u pogrešnu metu! Prave ubice (veleizdajnici) se preziveju na IĆ. Razmisli ko su ti.
Ma to se podrazumeva bre Zox.
Ponavljaš sto puta, pa hiljadu posto si u pravu.
To i jeste bio moj moto kada sam stao na stranu mira, a protiv rata.
Ali te na IĆ obilato koristi spoljni neprijatelj.
Zato se po nekad mora napraviti pauza sa borbom protiv svoje vlasti. A naravno, da možemo, pa prvo u Nemanjinu.
Ali ako za taj vremenski period stradaju Srbi u svim državama gde žive, treba po malo i zakočiti. To i jeste problem, što se mora pojaviti nacionalni vođa, koji će čistiti unutar, ali pri tome stalno imati u vidu i nus pojave u okruženju.
Pa davno bi mi to izneli na čistac, da nije bilo što kaže Bora "Bugari na granici", "Albanci na granici", pa ispadaš peta kolona iako to nisi.
Pogledaj svu složenost problema.
Naravno da si u pravu za ovo.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 10:01 pm

Debi jesi li ti kao intelektuaac svestan koje je potencijalno bure baruta Vojvodina? Kome je u cilju da se mi ovde pokoljemo? Kome treba zemlja koja će ostati bez vlasnika ako dođe do egzodusa manjina pod pritiskom a većine pred ponavljanjem besmisla? Neko će onda lepo da konfiskuje tu zemlju uz "pravičnu nadoknadu" pod izgovorom da ti resursi trebaju Srbiji ... i tako će napuniti svoj džep još malo. Eto ti jedan od mogućih razloga. Albanci i Goranci su kolateralna šteta ili "trošak ulaganja" a onaj dron nad stadionom su se samo zgodno namestio ako ga nije neko i namestio. Zašto ne iskoristiti priliku kad se tako zgodno poklopila?

Naravno da ponavljam jer što bi rekla braća Stari latini "Ponavljanj je majka znanja" ili po naški "Možda im dođe iz guzic u glavu ako dovoljan broj puta ponavljam". Ne sanjaj o "nacionalnom vođi" jer vidim kako smo prošli par puta uz takve. Nacionalni vođa = par miliona mrtvih Srba. Srbiji brate mili treba Miloš Obrenović. Seljak, trgovac, državnik.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 10:03 pm

Astra ::
Vjerujem da si protiv prolijevanja krvi ,nasilja i unistavanja...jer unistavas svoje uostalom...ali kontradiktoran si...opravdavas paljenje obicnih pekara da bi svijet vidio kako pate Srbi na Kosovu.Svijet vidi samo vandalizam Srba i progon nacionalnih manjina....kriv put biras.
Nisam nikako simpatizer Albanaca ali ne mogu da ih ne uporedim sa Srbima van Srbije,kao na pr u RS,mada sto rece Dusica,niti trazim krivca niti bi se osvecivala bilo kome...ne mrzim,samo pokusavam da ti objasnim da gledas na stvari pristrasno,sto i mogu da razumijem,svako svoje voli...ali biraj nacin kako pises,jer ostavljas dojam hladnokrvnog koljaca svega nesrpskog.
Ovde ste vi hladnokrvni koljači ispali. Pogledaj prepisku od početka.
Vi pričate o nekim razbijanjima pekara bez uzročnog faktora.
E tu se stvara kriva slika, kako srpski nacisti eto pošto su takvi su došli na ideju da pale šiptarima pekare.
A neće baš tako biti.
Na hiljadu srpskih kuća, grobova, kamenuje se jedna pekara.
Jer ta pekara više vreda od sto srpkih?
Po vama je tako. I po Evropi.
E malo treba preći na pizzerije i francuske restorane, jer se pekare očigledno tretiraju kao borba protiv nezdrave ishrane srpskih neonacista.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 10:08 pm

Debi,daj mi samo odgovor,trebam li ja kao protjerana od strane Srba ,jer sam manjina,da dodjem sad i zapalim tvoju kuci,,ubijem neko dijete u Srbiji ili slicno....pa jesi li ti kriv za ono sto se meni desilo...e zato vidis ne mogu da mrzim narod,srpski ili bilo koji,jer ne stavljam sve u isti kos,niti cu ikad napisati glupost za nobela,da jedan cijeli narod nije nikad nikome zla ucinio,jet to je vec fantazija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 10:10 pm

Bogami Debi ja znam xy Srba koji su zdimili da ne bi otisli na ratiste. O razlozima je diskutabilno govoriti. Neki iz straha za sopstveni zivot, neki iz protesta, neki jer ne zele da ubijaju ili budu ubijeni, neki su bili svesni (pametni) i znali sta sledi, neki su davali silni novac da ne budu pozvani kako im posao ne bi propao...i td i td ali, ne znam ni jednog pripadnika nacionalne manjine da je eskivirao mobilizaciju.
Naravno, pricam o svom okruzenju.
I da ti kazem jos to, da su se pripadnici nacionanih manjina plasili da ne budu proglaseni za izdajnikai da se na njih ne uperi prst, da ne budu obelezeni i izolovani od strane komsija, kumova, prijatelja,  a ovi drugi ni pet para zato nisu davali.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptySre Okt 22, 2014 10:19 pm

Astra ::
Debi,daj mi samo odgovor,trebam li ja kao protjerana od strane Srba ,jer sam manjina,da dodjem sad i zapalim tvoju kuci,,ubijem neko dijete u Srbiji ili slicno....pa jesi li ti kriv za ono sto se meni desilo...e zato vidis ne mogu da mrzim narod,srpski ili bilo koji,jer ne stavljam sve u isti kos,niti cu ikad napisati glupost za nobela,da jedan cijeli narod nije nikad nikome zla ucinio,jet to je vec fantazija.
Naravno da ne trebaš, pogotovu ne u Srbiju. Ali naravno da možeš mrzeti Srpski narod i to je legitimno. I ja i ti se pojedinačno možemo družiti, a pri tome da ja razumem tvoju mržnju.
Ili je možeš prevazići.
Ako prevaziđeš, dokazuješ da si iznad svega toga.
Ako ne prevaziđeš, niko ti ne može zameriti.
Zavisi šta si tamo izgubila.
Postoje daleko bilo od nas oboje gubici koji se ne mogu tek tako prevazići.
Svako treba pokušati, ali je prirodno da bar u mislima se naslađuje muci svojih dželata.
A kada ne bi bilo tako, svi bi bili sveci.
Međutim, oni koji rešavaju taj problem moraju biti na visini zadatka. Kad oni zataje, pojedinci koji nisu uspeli da prevazidžu lične gubitke stupaju na scenu. E to mora znati međunarodna zajednica koja je u centru zbivanja i od koje zavisi rešenje.
Dok oni funkcionišu po pravdi, tu je okolina koja će uticati na oštećene i ojađene, da im pruža podršku i ubeđuje da ima ko će kazniti počinioce.
Ali kada onaj ko rešava problem zataji, nema okolino moralno pravo više da utiče na onoga ko je gubitnik i on uzima pravdu u svoje ruke. Čak šta više, okolina koja ga je ubeđivala mu sada u tome mora i pomoći, jer je verovala, a gubitnka sprečavala i ulivala mu lažnu nadu.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 1:56 pm

Prvo: Ne pale pekare i poslastičarnice po Vojvodini autonomaši već priglupi, ostrašćeni srpski nacionalisti, čitaj teške seronje koje vole biti ''jedan iz mase'' seronja koji vođeni svojom slepom frustracijom i vođama iz mraka prave ono što jedino i umeju: SRANJA. Uvek su ih pravili, uvek će ih praviti. Idu na ruku i nogu ostalim seronjama nacionalistima, manjinskim ultrašima, zgodan razlog da se potuku i unerede Vojvodinu. Kako od Hrtkovaca napraviti Srbislavce? Može, može, samo kad se srpski nacionalisti slože... Shit.

Drugo: Vi što non stop pričate o otcepljenju Vojvodine od Srbije imate pogrešnu mantru. Kako su misli vrlo moćne, njihova energija usmerava tokove događaja, nemojte se čuditi ničemu što može jednom i da se dogodi, sami ste taj scenario pisali u svojim fobičnim glavama, sami ga propagirate. Sile mraka imaju svuda uši, sve vide, sve čuju.... Idete im na ruku, ono baš, baš...

Treće: Ne može se jednom biti Jugosloven a sutra ultra nacionalista, to nije normalno ni prirodno - to je nemoguća misija, belo nikada neće biti crno, nikada ali nikada. Biće da se pojam jugoslovenstva predugo na ovim prostorima zloupotrebljavao.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 3:06 pm

Citat :
Po kom ti to rezonu dolaziš do zaključka da pekare ne pale autonomaši već ostrašćeni priglupi nacionalisti i kakve veze imaju Negoslavci sa PEKARA-ma po vojvodini  55555???
Nemaju razloga da ih pale, autonomaši nisu separatisti, no, oni koji bi trebalo da to kapiraju - slabo kapiraju.

Za Negoslavce ne znam, ali o Srbislavcima mnogo toga znam, nažalost ili na sreću, tako da mi je sasvim jasno iz kog su miljea ovi palipekaraši.

Kakve veze imaju pekare po Vojvodini sa razvijenom zastavom Albanije na tamo nekom stadionu, takve iste veze imaju i pekare sa priglupim nacionalistima. Njima reći da su glupi nije greh - dokazali su to na više primera u prošlosti, dokazuju to danas, a i sutra će, na našu nesreću sve isto da rade. Programirani, pa to ti je.


Citat :
Nešto nisam baš siguran da se nije tako pričalo i za Hrvatsku,Sloveniju,BiH kad su htele da se otcepe od Jugoslavije a sada isto to imamo i u Srbiji(Vojvodina,Sandžak,Kosovo)ali opet kakve veze to ima sa Pekara-ma po Vojvodini  booored 
Izvini, ali sve si pomešao... Pa ti se samo ne može kasti...  dm2

Citat :
Ok ,a na koga se ovo odnosi -Ne može se jednom biti Jugosloven a sutra ultra nacionalista, to nije normalno ni prirodno...jel na PEKARE.. 55555 ???
Na one koji za sebe tvrde da su juče bili Jugosloveni a danas su tamo neki nacionalisti - na sve takve koji brkaju lončiće redovno.

Jbt, tamo neki Goranci treba da se pravdaju da nisu Albanci u vlastoitoj zemlji... Dokle ide ljudska glupost i beda...


Poslednji izmenio pesma dana Čet Okt 23, 2014 3:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 3:10 pm

Ne pale autonomaši, ali se one pale zbog autonomaša. Jer šta su vojvođanski autonomaši? Komunjare koje su imale položaj u društvu zahvaljujući toj autonomiji. I oni su od srpske Vojvodine, koja je i postojala kao kulturno vojvodsktvo srpske nacionalne manjine u Ugarskoj, srpski kulturni centar na neki način, počeli stvarati autonomnu oblast. Ona je bila autonomna oblast u Austro-Ugarskoj. Sa priključenjem Srbiji, prestaje da postoji potreba za nekim kulturnim autonomašenjem. Kada srbin-vojvođanin kaže srpski nacionalisti, on misli na klonaše. E o tome se ćuti i prećutkuje. Tu postoji ta netrpeljivost. Novosađani bi trebali da budu predvodnici srpske nacionalne svesti i ja ih tako i doživaljavam. Ali metode razbijanja i loma ne mogu prihvatiti iz civilizacijskih razlika. I onda nastupa slučajj, gde boreći se portiv tih kompromitujućih nacionalista, sam izraz "Nacionalista" zvuči pogrdno i kao loša etiketa. A u stvari to radi srpska udba, koja se uvek borila protiv srpskih nacionalista iz ideoloških razloga, pa je sad samo nastavila tim putem. Vojvođanski autonomaški se isto tu prepoznaju po komunističkoj ideologiji, osuđuju to što im je podmetnuto od tobožnjih srpskih nacionalista, a svoje prave protivnike ne mogu fokusirati.
Drugim rečina, zaslepljeni su komunističkom mržnjom prema nacionalistima, zbog toga će se postići sve ono što je zamišljenu u planu udbe. A simboli tih srpskih nacionalista su Magaš, Simatović, Kertes, Ulemek i ..... sve sam srbin do srbina.
Pa zašto ja i dižem svoj glas kao Srbin. Jer ne želim da mi nesrbe nameću kao moje heroje.
Ja lično nisam verovao da postoje težnje otcepljenja, ali sada plan svetskih moćnika postaje jasan potpuno. Skoro da nema više ni jednog naivnog da pomisli da to neće pokušati.
Da bi bio čovek iskreni jugosloven, preduslov je bio da bude srbin. Ostali su se držali jugoslavije kao pijan plota, jer nisu bili sigurni u svoju naciju. Jedino Srbi su iskreno volelei Jugoslaviju koliko su je voleli, Često je to bilo manje nego ostali. Ali samo Srpski nacionalista je Jugoslaviju tretirao kao zemlju i teritoriju koju je on stvorio, za koju su izginuli njegovi preci, kjou je njegov kralj izabrao odričući se Velike Srbije koja je krvlju izborena. Jedino su Srbi dobrovoljno svoj identitet zamenili za jugoslovenski. Ostali nisu bili u poziciji da biraju jer su bili poražena strana.
II svetski rat je bio samo preotimanje Jogoslavije iz pravoslavnih srpskih ruku, njihovu nagradu i plet iz I svetskog rata gde je izginulo polanacije, a podvesti je pod vlast Vatikana i zapadnih centara moći.
Tako anitkomunistički zapadni svet posmatra komuniste kao najeveće ideološke protivnike, ali priznaje jedino granice koje su zacrtali komunistički avanturisti, krojači, bravari, limari, begunci pred interpolom,
Na taj način, oni menjaju svoje demokratsko lice za ono pravo, Vatikansko-masonsko, gde komunisti nisu protivnici. Već su protivnici samo pravoslavni komunisti, Srbi i Rusi. Znači, ideolozi komunističkog pokreta su verifoikovani sa priznavanjem njihovih granica. Jedini slučaj da ološ iz ilegale crta svoju mapu i ona bude priznata u svetu najeminentnijih istoričara, naučnika, političara. Ološ koja nije učila geografiju jer su skoro svi izbačeni iz škola, crta geografsku kartu SFRJ sa njenim unutrašnjim granicama. I pred tim ološem kliči ceo današnji svet, jer brane njihovo delo.
Čije je umetničko delo da Baranja nije deo Vojvodine.
Gde su ti Vojvođanski autonomaši da tu dignu svoj glas.
Jel zapadni Srme Vojvodina.
To su geografski pojmovi, a tek u poslednje vreme su dobili i političku pozadinu.
Jel voda na sobnoj temperaturi u tečnom ili čvrstom agregatnom stanju. Znam da će političari reći da to zavisi od pritiska. I zaista je tako.Ali oni to neće reći pošto su vrsni fizičari, već zato što im to tako odgovara u datom momentu. Oni se stide toga što govore, a nisu ni svesni da ako se začačka, ima istine u tome. E to je ta zamena teze i politike koja se vodi na ovim prostorim. Ovo je borba Vatikana i Masonerije protiv pravoslavnih pobednika iz I svetskog rata. Ovo je vapaj poraženog za svojom Austro-Ugarskom Monarhijom.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 3:14 pm

Autonomaši nisu nikakve komunjare.

Pravoslavni komunisti? Šta je to? Vernici NEvernici? To su sadašnji ''pravi Srbi nacionalisti'' - dakle, smejurija jedna.

Pekare su se izgleda same od sebe zapalile...

Ostalo je lament nad geografskom kartom Vojvodine koja nije oduvek bila deo Srbije, tako da se ne bi ni trebalo vraćati u prošlost - baš zarad interesa Srbije, o pravdi da ne govorimo.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 3:24 pm

pesma ::
Autonomaši nisu nikakve komunjare.

Pravoslavni komunisti? Šta je to? Vernici NEvernici? To su sadašnji ''pravi Srbi nacionalisti'' - dakle, smejurija jedna.

Pekare su se izgleda same od sebe zapalile...

Ostalo je lament nad geografskom kartom Vojvodine koja nije oduvek bila deo Srbije, tako da se ne bi ni trebalo vraćati u prošlost - baš zarad interesa Srbije, o pravdi da ne govorimo.
Pardon, komunisti iz pravoslavnih porodica.
To nisu sadašnji pravi srbi nacionalisti. Sadašnji pravi srbi nacionalsti su Ulemeci i Frenkijevci. Sadašnji srbi nacionalisti su prošvercovani komunisti iz katoličkih i muslimanskih porodica.
Potomci komunista, koji su poreklom srbi nemaju potrebu za traganjem za svojim identitetom. Njih srpska crkva i srpska nacija uvek čeka da se kao zabludele ovčice vrate.
Ali oni koji nikada nisu bili srbi, sada se pokušavaju iz komunista infiltrirati u "srpsko" nacionalno biće, produžena ruka Vatikana. To su Srpski nacionalisti o kojima pričate.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 3:33 pm

Evo Kosovo ide na Olimpijske igre. Znači, Šiptari su postali taj elitni evropski narod, koji će jedini biti učesnici Olimpijskih igrara mimo Ujedinjenih Nacija.
Ja se sa tim ne slažem.
Ali ne da se ne slažem, nego mislim da je to šamar narodu nad kojim je na Kosovu izvršen vekovni genocid što govore brojke nekad i sad.
Znači nagrađeni su za genocid.
E ovako, nisam od tog soja ljudi koji razbija i nekog fizički napada. Ali kažem, ruka se pozlatila svakome ok slomi, povredi, napadne, kamenuje sve one koji saučestvuju u tome i odlučuju. Da Bog da im se seme zatrlo, deca umirala u najstrašnijim mukama. Samo neka bude po pravdi boga.
Želim im sve ono što je doživeo srski narod na Kosovu, ni više, ni manje od toga. Želim da im ćerke siluju kaok naše Srpkinnje na Kosovou što su bivale silovane i maltretirane.
A sad samo da se ogradim.
Ako ništa od ovoga nije rađeno na Kosovu sa Srbima, onda računajte da ovo nisam ni napisao. Želim im da im Bog vrati samo isto. A ko će biti egzetur, to me ne interesuje. Da li će srpski nacionalista biti Bin Laden, Gadafi, Ulemek, nije bitno. Sve su to dobri Srbi.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 3:58 pm

Pošto volim da čitam komentare ostrašćenih nacionalista kao što si ti da ti odgovorim na ovaj tvoj komentar:
-

Jbt, tamo neki Goranci treba da se pravdaju da nisu Albanci u vlastoitoj zemlji... Dokle ide ljudska glupost i beda...(kažeš vlastitoj zemlji???)




Goranci su poseban narod priznat samo od strane Srbije. Goranci žive na tromeđi Makedonije, Albanije i Kosova. Ima ih oko 40000, trenutno u Gori živi između 6000-7000 Goranaca. I danas nastoje u očuvanju svog identiteta bez obzira što se trenutno vrši asimilacija [2]. Od 1999. Goranci doživljavaju egzodus, zbog događanja na Kosovu bivaju protjerani napuštaju svoju grudu zbog političkih, oružanih i ekonomskih razloga. Utočište traže u zapadno-europskim zemljama, Srbiji, Makedoniji, Bosni i Hercegovini. Za vrijeme rata i poslije rata ni krivi ni dužni stradavaju ljudi u svojim domovima, oduzima im se imovina (lokali), kako u Dragašu tako i po cijelom Kosovu. Goranci na Kosovu često su diskriminirani pa ih trenutno nitko i ne spominje, do posla jako teško dolaze, obično su to najlošije plaćeni poslovi. UN zaokupljeni odnosima Srba i Albanaca zapostavljaju ih kao i sve vlasti do sada. Goranci su, kako oni kažu, ipak ponosan narod i nitko neće uspjeti asimilirati ih. Održava ih tradicija i volja koja postoji za Gorom. Za njih, kako kažu 'Mnoge su se vlasti mijenjale ali Goranci su uvijek ostajali Goranci.'

"Nećemo menjati ime, ostajemo Goranci, a vi učite ko smo", poručio je Dragaš i napomenuo da Goranci nemaju drugu zemlju nego Srbiju i da niko nema prava da na nju polaže više nego oni.
 
-Samo još da te priupitam pošto vidim da ostrašćeno pišeš kad je u pitanju dešavanje u Srbiji-da li ima takvih seronja i u drugim nama poznatim Državama(do juče Republikama)i baš bi voleo da mi to malo opišeš sa takvom istom strašću.
Znači ,sve što se dešava u Srbiji je odma delo nacionalista,al ako se to dešava u Vojvodini e to je Srpski nacionalizam...za mene je nacionalista i onaj što kaže -vi dodjoši,jer je to pogrdan naziv za sve koji nisu Vojvodjani ,a odrastao sam u Vojvodini i nikad nisam dao da se ruši il da se neko matletira ako je ne do bog dodjoš.
I družio sam se sa Gorancima i dan danas se družim i nikad nisu rekli da su ih Srbi matretirali nego su uvek imenom i prezimenom označavali takve za razliku od nekih ovde ostrašćenih.


Poslednji izmenio promaja dana Čet Okt 23, 2014 4:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 4:44 pm

Seronja ima u svim državama - ništa novo, uvek nekako ispred vajnog imena i čuvenog prezimena nekog seronje ide i ono nacionalista....

I među dođošima i među starosedeocima u Vojvodini ima seronja ali i finih ljudi koji Vojvodinu ne doživljavaju samo kao tamo neki geografski pojam u političkoj magli, nego kao jedan zanimljiv, mulltikonfesionalni, multinacionalni deo Srbije koja može da se ponosi takvom jednom autonomijom u svetu, a dobila ju je u nasledstvo od bivše SFRJ.

A onda se ujutro probude ove pekaroposlatičarpalikuće i naprave džumbus, da razbiju monotoniju u tako jednoj po njima nenormalnoj pokrajini... Odakle li su ti došli? Iz mraka istorije.

Citat :
I družio sam se sa Gorancima i dan danas se družim i nikad nisu rekli da su ih Srbi matretirali nego su uvek imenom i prezimenom označavali takve za razliku od nekih ovde ostrašćenih.
To ko se sa kim druži privatno, na ovoj temi nije tema. Svaka tebi čast, ali...

Gornaci ili Albanci, Marsovci poreklom, ukoliko su normalni i pošteni građani ove države ne bi smeli biti uznemiravani, niti bi im smela biti paljena i uništavana imovina.

Ko bi to mogao da želi da naudi tim ljudima, Albancima, Gorancima,,,,? Kao, treba da se pitamo u nedogled, nije nego.... Ajde da se pravimo naivni.

Iza ovoga sigurno ne stoji srpski narod već neki ''veliki, pravi Srbi'' koji su sebi dali za pravo da čine nepravdu u ime svih Srba. Ništa novo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 6:45 pm

pesma ::
Seronja ima u svim državama - ništa novo, uvek nekako ispred vajnog imena i čuvenog prezimena nekog seronje ide i ono nacionalista....


Ko bi to mogao da želi da naudi tim ljudima, Albancima, Gorancima,,,,? Kao, treba da se pitamo u nedogled, nije nego.... Ajde da se pravimo naivni.

Iza ovoga sigurno ne stoji srpski narod već neki ''veliki, pravi Srbi'' koji su sebi dali za pravo da čine nepravdu u ime svih Srba. Ništa novo.
Zaštitnica prava građana Vojvodine je  za današnju "Politiku" izjavila da su "napadi na imovinu Albanaca organizovani od desničarskih/navijačkih  grupa ,jer je potpuno neverovatno da su svi izvršioci približnih godina i da se ista stvar događa u isto vreme u više gradova.
Organizatori ili inicijatori su  verovatno želeli da ostave utisak da međunacionalni odnosi nisu u dovoljnoj meri kvalitetni, da pripadnici manjina nisu dovoljno zaštićeni, da Vojvodina nije sposobna da ih štiti".
Policija i dalje ne daje bliže informacije o počiniocima ,što je više nego čudno ,iako su maloletnici ,sem što je rečeno da je jedan po nacionalnosti Mađar i za dvojicu su novinari dali podatak da su članovi "navijačke grupe"
Dakle ...stiče se utisak da se rezultat  istrage (opet) krije od javnosti ,da se ne bi javno reklo ko stoji iza ove "akcije " ,i ostaje bojazan da će se cela priča  završiti kao i ranije -vući će se po nekim sudijskim fiokama dok ne "zastari" ili će biti izrečene prekršajne kazne ,ili čak ni to (kao i  više puta do sada )
Bez  ikakve medijske pažnje je danas u Novom Sadu održan Antifašistički skup ,po jakoj kiši se skupilo oko 1500 ljudi ,a motiv okupljanja je bio podrška napadnutim sugrađanima i protest protiv delovanja desničarskih i profašističkih organizacija u Novom Sadu i Vojvodini.

Veliki antifašistički skup u Novom Sadu link

Novinar Teofil Pančić je rekao sledeće :

“Ne verujem njihovom deklarativnom i ulickanom antifašizmu, antifašizmu koji nije potkrepljen sopstvenom biografijom, ne verujem antifašizmu četničkog vojvode, ni čoveka koji je izjavljivao da za jednog našeg treba ubiti 100 njihovih, ko god bili naši i njihovi”, kazao je Pančić.

On je upozorio da je ista situacija i u gradskoj vlasti u Novom Sadu, jer je deo vladajuće većine stranka Treća Srbija, koja se prema njegovim rečima “javno hvali svojim vezama sa ekstremno desničarskim partijama širom Evrope”

A koliko je u pravu -evo : 


Jednom od učesnika skupa u toku šetnje dva mladića otela su zastavu Vojvodine iz ruke.



Oni su se potom udaljili, uz nacistički pozdrav.

Naočigled policije ,koja nije reagovala? 

Застава Војводине је један од симбола Аутономне Покрајине Војводине. Према Статуту Војводине усвојеном у мају 2014. године, Војводина има две заставе, официјалну и традиционалну.[1][2][3] Официјална застава је усвојена на седници Скупштине АПВ 27. фебруара 2004. године, док је традиционална застава, базирана на традиционалној српској тробојци из 1848. године, усвојена Статутом Војводине из 2014.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 7:11 pm

pesma ::
Autonomaši nisu nikakve komunjare.

Pravoslavni komunisti? Šta je to? Vernici NEvernici? To su sadašnji ''pravi Srbi nacionalisti'' - dakle, smejurija jedna.
.

Da mi ipak pitamo Debija koju to on literaturu cita,meni su nepoznate ovakve cinjenice,prvo,sto komunista nije nikako drugacije obiljezen nego je komunista,bio iz Sr,Hr,Slo,BiH.
Bome Debi,bojim se da sramotis prave Srbe,postene i one koje ti kazes da ne cine zlo i nepravdu.E zbog takvih kao ti ,jadno,ali srpska nacija je pod mikroskopom EU i svijeta i svo zlo potice od nje,preglasni ste u svojoj gluposti,i ono ugleda sto isposluje vrijedan Srbin vani,ti i takvi unistite svojom dogmom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 7:21 pm

debilko ::

E ovako, nisam od tog soja ljudi koji razbija i nekog fizički napada. Ali kažem, ruka se pozlatila svakome ok slomi, povredi, napadne, kamenuje sve one koji saučestvuju u tome i odlučuju. Da Bog da im se seme zatrlo, deca umirala u najstrašnijim mukama. Samo neka bude po pravdi boga.
Želim im sve ono što je doživeo srski narod na Kosovu, ni više, ni manje od toga. Želim da im ćerke siluju kaok naše Srpkinnje na Kosovou što su bivale silovane i maltretirane.
A sad samo da se ogradim.
Ako ništa od ovoga nije rađeno na Kosovu sa Srbima, onda računajte da ovo nisam ni napisao. Želim im da im Bog vrati samo isto. A ko će biti egzetur, to me ne interesuje. Da li će srpski nacionalista biti Bin Laden, Gadafi, Ulemek, nije bitno. Sve su to dobri Srbi.

Kakv si ti to covjek....nevjerovatno...zeljeti da bilo koje dijete umire u najgorim mukam....fuj,nemas pravo da sebe nazoves ni covjekom,a kamoli Srbinom,pravim Srbinom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 7:37 pm

Žao mi je što mora tako.
I to ne od moje strane. Ja sam uvek štitio slabijeg, a jedini sam otišao za vreme bombardovanja jer su tada linčovali pekara u Železniku. Bio sam sa njim, samo ja i jedan moj drug, a pošto sam imao nacionalni rejting, nisu me dirali, ali su SPS-ovci hteli da iskoriste priliku.
Znam da su ti ljudi koji su ostali ovde nevini, ali mora tako.
Ne učestvujem u tome, ali mi je to sasvim normalno.
Da se ja pitam, dlaka sa glave ni jednom Albancu ne bi falila, ali bi zato svaki dan po jedna ambasada bila sravnjena sa zemljom a ambasador izmasakriran. E sad će te reći i on je nevin.
Pa ko je onda kriv ovde.
Ko je kriv što one koji ubijaju Srbe ne stiže pravda.
Ko ih oslobađa.
Ko ih nagrađuje što su ubijali Srbe.
Ko im daje terirtoriju, priznaje zemlju, prima ih na Olimpijske igre.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 7:42 pm


Sačuvaj Bože!!!
Ne verujem šta čitam!










coni
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:07 pm

Na žalost ja Debija sasvim shvatam. Gnev koji je on ovde prosuo i nije njegov. Zatvoren je u svakom od nas i samo je pitanje kad će eksplodirati. Shvatam čak i njegove kletve jer to je taj duh naroda koji kaže ja neću ništa al neko to od gore vidi sve. Želeći u stvari baš ovo što je Debi napisao. Strašno jel da? Na žalost nije to specijalitet koji je Debi izumeo. Niti srpski. To je u ljudskoj prirodi da poželiš sve najgore nekom ko ti je povredio nekog tvog.

Ne sporim da je Debi previše ostrašćen ali je bar iskren. Da sam Albanka manje bih se njega plašila nego onih što ćute. Paradoksalno ali je tako. I to ne zbog kletvi i pretnji nego što takvi "lajavci" retko prđu s reči na dela. Problem su oni (i sa jedne i sa druge strane) koji su dobrovoljni davaoci TUĐE KRVI. A da ne idemo daleko u istoriju znamo ko su i vidljivi a sve nam je jasnije i ko su nevidljivi davaoci NAŠE krvi. A ovim dronom na utakmici im se zgodno namestilo ili su namestili sebi šansu da još malo naše krvi ugrade u temelje svojih bogatstava. Kad to budemo shvatili i mi i Albanci lepo ćemo počistiti svako svoja govna i živeti kao ljudi.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:17 pm

Ne slazem se Zox,,ne bih mogla tako nesto ni pomisliti...mozda bih pozeljela smrt vojniku koji je dobrovoljno dosao da me istjera iz moga,oduze mi radno mjesto i zivotni prostoe,ili rezervisti koji me izveo na strijeljanje jer nisam Srpkinja i nemam dvije srpske djevojcice,ali mrziti sve oko sebe,zeljeti cak ni njegovom djetetu muke...nikad,ono nije biralo ko ce ga napraviti i donijeti na svijet,kao sto ni moje nije biralo mene da bi zato bilo strijeljano..
Ma vucete me za jezik da pricam ono sto nikad nisam zeljela na ovom forumu i ovdje se zaustavljam....ali podvlacim,kako mozete mrziti nekoga ko je neduzan,nego mu grah pao da se rodi kao Srbin,Albanac ili Kinez.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:26 pm


Uopšte ne odobravam odmazdu nad nedužnima. Albanac kome je zapaljena pekara u Somboru govori čistim bačkim dijalektom, bez trunke prizvuka genetskog porekla. Tri generacije su mu u Vojvodini. Kome je on kriv? Ne mora ovako. Dani je negde rekao, tolerancija, suživot je ono čemu smo učeni na ovim prostorima. Ne pitajući za veru i naciju. To je ono čime se Vojvodina ponosila, preko 20 nacija i nacionalnih zajednica je u svakom vojvodjanskom selu. Ovo što se sada dešava su instruisana deca nekih ostrašćenih teroristički nastrojenih lica. To nije nacionalna odmazda ili osveta, već bezumlje, divljaštvo, zastrašivanje i nema opravdanja. I NEMA veze sa nacionalnim. Ko želi dobro svojoj naciji neće je ugrožavati podsticanjem nemira i mržnje, a to se ovde dešava!!










coni
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:26 pm

Astra ::
debilko ::

E ovako, nisam od tog soja ljudi koji razbija i nekog fizički napada. Ali kažem, ruka se pozlatila svakome ok slomi, povredi, napadne, kamenuje sve one koji saučestvuju u tome i odlučuju. Da Bog da im se seme zatrlo, deca umirala u najstrašnijim mukama. Samo neka bude po pravdi boga.
Želim im sve ono što je doživeo srski narod na Kosovu, ni više, ni manje od toga. Želim da im ćerke siluju kaok naše Srpkinnje na Kosovou što su bivale silovane i maltretirane.
A sad samo da se ogradim.
Ako ništa od ovoga nije rađeno na Kosovu sa Srbima, onda računajte da ovo nisam ni napisao. Želim im da im Bog vrati samo isto. A ko će biti egzetur, to me ne interesuje. Da li će srpski nacionalista biti Bin Laden, Gadafi, Ulemek, nije bitno. Sve su to dobri Srbi.

Kakv si ti to covjek....nevjerovatno...zeljeti da bilo koje dijete umire u najgorim mukam....fuj,nemas pravo da sebe nazoves ni covjekom,a kamoli Srbinom,pravim Srbinom.
Pročitaj još jednom moj post.
Znači li to da si toliko pogođena što sam uvredio ubice srpskog naroda na Kosovu. Ne Albance, ne albanske naiconaliste. Nego samo one koji su radili zločine.
Tvoja mržnja je zaslepljujuća i ne vidiš od nje, nego posle naknadno.
Evo ponavljam, šta nije u redu sa mojom bilo kojom rečenicom.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:28 pm

Astra nisam rekla da bih ja tako nešto poželela nego da je to matrica ponašanja kod ljudi. Treba puno truda da ne poželiš zlo pojedincu koji ti je naudio a kamo li kad se jad i gnev skupljaju godinama. A veruj u Srbiji se skuplja i samo je pitanje kad će eksplodirati. Ovi napadi na pekare su samo malo isprobavanje kako bi to moglo da izgleda.

Od praistorije pa do danas uvek je bilo "mi smo dobri a oni su loši i zato ih treba utamaniti". Makar i kletvama što nije nepoznat fenomen u istoriji. Nisam rekla da podržavam Debija čak naprotiv. Samo da shvatam njegovu matricu razmišljanja što moraš priznati nije isto.

Moj otac je uvek govorio "Ako sam ja šta Bogu zgrešio što da se vraća nedužnom?". E pa zato što tako više boli. Tu je suština vekovne zloupotrebe dece u cilju osvete. Ili ucene. Nekad su deca poglavica/kraljeva plemena uzimana kao taoci da će se otac tj pleme držati dogovora. Ako ga prekrše ode detetu glava. Lično jedino što bih mogla da dignem ruku na dete, bilo čije, je da ga klepim po ruci ako dira struju ili noževe. Sve preko toga bi više bolelo mene psihički nego njega fizički.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:40 pm

Zašto ni jedna reč od onih koji se bore za pravdu na ovom forumu što je Kosovo primljeno u Olimpijski Komitet.
Jel mislite da treba da bude primljeno?
Zašto se bar delimično nije pričalo kada se spali neki naš manastir.
Zar je bilo koja i bilo čija pekara više vredna od spomenika kulture, građevine iz XIII, XIV-og Veka.
Takmičite se ko će biti na rečima suroviji prema onma koji su razbili pekaru, a kada kažem da treba da gore u paklu oni koji su počinili zločine i budu kažnjeni na najgori mogući način, onda je prblem sa mnom.
Pa dajte onda tako isto pričajte i o razbijačima pekare, koji je najmanji izgred u ovim Albansko-Srpskim odnosima od kada komflikt postoji.
A sad još i to.
Zašto su samo Albanci držali poslastičarnice i pekare u Komunizmu.
Zašto to neko drugi nije imao pravo.
To im je bio početni kapital za razvoj narko industrije, i to je poznata činjenica.
E tu činjenicu sam prvi put obsuđuvao sa ljudima u Opatiji. Koji nisu nikad bili u Srbiji.
U Opatiji nije bilo šiptarsih pslasitičarnca.
Bio sam dole 1980 i neke, moj prijatelj odnosno dedin je bio u mesnoj zajednici aktivista, kada im je naređeno da moraju dva lokala izdvojiti za šiptarske poslastičarnice. Inače taj šiptar smi se javio i super sam sa njim sad kad sam otišao. Setio me se, jer sam provodio pola godine u Opatiji.
I šta se događa.
Sa dva poslasitčara stiže i mnogo sitne dece, školaraca.
I te godine prvi put na šetalištu Franje Josifa, tri slučaja napada na devojke koje su šetale. Sva tri su albanci.
Narod se bio skupio. Bio sam prisutan tada.
Toliko o tim svetinjama koje srpski hooligani ruše.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:41 pm

Debi:
Da Bog da im se seme zatrlo, deca umirala u najstrašnijim mukama.


Ti ne shvatas,na ovo bi reagovala jednako da se radi o bilo cijem djetetu,najmanje je bitna nacionalna pripadnost.
Vec jednom si dobio ban sto si *ebo sve zivo i mrtvo,pokoljenja koja ce doci...ne cackaj mecku,Debi,zaista ne zelimo da te banujemo,ali pazi sta pises i kako se izrazavas...ovaj forum nece dozvoliti sirenje mrznje i "pozive" na ubistava i osvete.

Shvati jednom da svako ne mrzi,ako si ti zadojen mrznjom.

Debi:
Zašto se bar delimično nije pričalo kada se spali neki naš manastir.


Pa nisi spomenuo ni ti,na primjer,jednu od najstarijih,Ferhatpasinu dzamiju u Banjaluci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:47 pm

Jebale te komšije.
Dokle više da čistimo.
Nije tačno da nisu i oni. Hrvati su očistili, hag oslobodio. I šta sad?
Moramo propisivati neka svoja pravila za opstanak nacije mimo onih kojima je propisan Haški Tribunal.
Ja nemam ništa protiv Hrvata. Ni kada su ipsoručivali u Hag, ni kada su se bunili domoljubci protiv toga. Sadvim jedna noramlna nacija, ima i jednih i drugih.
Ali Hrvatskom tužilastvu ne bipalo na pamet da oslobode Gotovinu.
To su belosvetski moćnici, kojima pravljenje svetskih ratova je ko Dobar Dan. Ne znaju oni ništa jer su ogrezli u moći. Isto kao Rimljani pred propast Rimske Imperije i svi ostali.
Kada sila Boga ne moli, kraj je blizu.
Kakav će biti, da li će opstati planeta, ne znam. Znam samo da jedina nada su Ruske i Kineske nuklearke jer ovim kaubojima niko na put drugi idrugim metodama ne može stati.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:49 pm

Debi možemo da pričamo o ovome što si napisao nije problem Nemoj meni da spočitavaš da nisam Srpkinja jer ne da ću da se uvredim nego neću s tobom reč više progovoriti. Ali nije to tema. Opet ti kažem da si prevelik idealista i da ne vidiš ono što i ćorav vidi. Ili nećeš da vidiš a to je još gore.

Ovi ne lupaju te pekare iz idealizma. Rade to zato što im je neko rekao da torade. Za pare ili za bolju poziciju u gangu. Ali iz idealizma ili zbog srpstva sigurno ne. Meni su jasniji i razumljiviji Šiptari (ne Albanci nego baš Šiptari s Kosova) koji ruše i pale i zatiru svaki srpski trag dole. Jer to rade iz onog što smatraju da jenjihov nacionalni interes. Ove naše jajare bi prodale svoje nazovi "srpstvo" prvom Šiptaru koji im tutne šaku erića u ruke da ode i okači onaj dron an crkvu. U koju se kao kune. Zbog tog ja pizdim kad se pomene to paljenje. Jer mi je jasno da je to borba unutar gangova u sadejstvu sa DB-om i jajarama iz vlasti. Nema tu SRPSTVA ni u promilima.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 8:53 pm

Nemam reči besa prema počiniocima zločina, a ti se isčušavaš kao da sam rekao za bilo kog nevinog čoveka.
Što se tiče ovog drugog, prođi malo po starim temama. Nisam ljubitelj džamija ali sam baš tu u Banjaluci spomenuo i bio ogorčen zbog toga. Pisao sam ovde, preko puta su bili neki kafići i pizerije, a u džamiji česma sa fantastično ukusnom vodom.
A moj drug išao kod Hodže, iako ne zna ni ša su muslimani, jer je čuo da skida neke mađije, a on utripovao da ga neka riba omađijala. Tako sam igrom slučaja sedeo u dvorištu džamije sa tim tamo sveštenikom islamskim i pričali bar sat vremena.
I svidelo mi se što je čovek pušio, znači divanili i duvanili. A znaš da obožavam pušače svih vera i nacija.
Iskreno nisam nikada ušao u džamiju i katoličku crkvu, iz principa. Mislim da su to verski objekti.
Ali zamisli da neko ruši katedralu Duomo. Pa pristao bih da dam svoj život da je zaštitim jer sam sedeo sat vremena u Milanu samo zbog nje, fascinira me.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 9:03 pm

Sibila_ ::

Sačuvaj Bože!!!
Ne verujem šta čitam!
Volela bih da se probudim i da kazem sebi da je to samo ruzan san!
Da li je moguce da jedan intelektualac pise ovakve stvari ?
Da li je moguce Debi, da si pao tako nisko i da kunes tako strasno ?
I pitanje za Debija.
Debi, da li si ti izgubio nekog bliznjeg (brata, oca, sestru, majku ...) u ovom svom zlu koje je strefilo sve narode i narodnosti u ex Yu ?
Vidi, ja jesam, ali NIKAD i NIKAD ne bih mogla izgovoriti kletve koje ti izgovaras.
Pa da si bar napisao da SVI koji prave zlocine gore u paklu, pa da te pokusam shvatiti. Ovako tesko.
Ne zaboravi, da su svi cinili zlocine, ubijali, silovali, klali...a ne samo jedna strana i nije bas sve i nisu bas svi ostrasceni u mrznji samo prema Srbima.
No, kad citam pisanje jednog intelektualca, sta da ocekujem od polupismenih ljudi koji su pogodna meta za manipulaciju ?
Mada se moram ipak ispraviti. Ti polupismeni imaju mnogo cistiju dusu od vecine intelektualaca kako sto si ti.
I ova tema je otisla  totalno van pitanja u uvodnom postu i izgubila svaki smisao.
Otvori temu o predlogu da se Kosovo primi u OK pa cemo reci sta mislimo.
Ovo je previse i ja na ovu temu vise necu uci ni kao citalac, a pogotovu ne da u njoj postujem.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyČet Okt 23, 2014 10:12 pm

Ja ni jednu izjavu ovde nisam dao što nije sasvim normalna.
Pisao sam umereno skroz, a o fašizmu neću ni da pirčam jer sam ja ČETNIK-ANTIFAŠISTA i ponosim se Dražinim ustankom na Ravnoj Gori.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad EmptyPet Okt 24, 2014 4:27 am

Najžalosnije od svega je, kada SNS pobedi u nekom Vojvođanskom gradu, vidim ljude koji slave sa razvijenim srpskim zastava.
Logičnije bi bilo da sa srpskim zastavama proslavljaju pobedu recimo DZVM, ili bilo čiju drugu.
Ako je sudeći po politici SNS, normalno je za očekivati, da se pobeda SNS-a proslavlja sa paljenjem srpske zastave.
Samo kada ljudi ovo shvate, biže demokratski izbori, a onda že zaista biti zastupljena volaj birača i građana. A dotle, sa srpskom zastavom slaviš pobedu veleizdajnika, zna se šta sledi, kada taj isti narod vidi da je prevaren.
Jel ne treba zaboraviti da i druga deca rastu, a ne samo mali Aca.
Koliko god da ih smatraju retardiranima, maloumnima, možda je proces odrastanja samo usporen, ali kad tad, ......daj Bože da se zaustavi samo na pekarama.










Ravnogorski pokret-nekad i sad 2iiv51gRavnogorski pokret-nekad i sad 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravnogorski pokret-nekad i sad   Ravnogorski pokret-nekad i sad Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravnogorski pokret-nekad i sad
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Pokret Zeitgeist
» Hippie pokret
» drustvo,nekad i sad

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: ISTORIJA-
Skoči na: