DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?

Ići dole 
+10
pesma
dusicaa
Astra
MadamX
AstrinaKomsinica
Nut
bosankaa
Kijara-brm
Lakota
debilko
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Apr 06, 2015 9:06 am

First topic message reminder :

U nekim zemljama religijska nastava i prisustvo sveštenih lica u školama je tradicija .
U bivšim komunističkim zemljama ,većinom se veronauka /katehizis vratila u škole .

Šta mislimo o ovome -dobro ili ne ?
Da li verska nastava doprinosi razvijanju pozitivinih hrišćanskih osobina ,ili je to nametanje nečega čemu nema mesta u procesu obrazovanja ?
Šta mislimo o "predvačima" ?
Da li bi dali vašoj deci da pohađaju versku nastavu ? 
Da li deca mlađeg uzrasta mogu da shvate ovakvu nastavu ,ili se radi o "zloupotrebi "dece?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 10:08 pm

Nut kome je do veronauke nek ide u crkvu ako želi da uči samo o svojoj veri.


Dušice  s tobom se apsolutno slažem.Druga EX YU.Isto stanje. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 10:20 pm

Kijarita..@
Citat :
Nut kome je do veronauke nek ide u crkvu ako želi da uči samo o svojoj veri.

Dusice moja,ja o veri nisam pisala na taj nacin..ovde se radi o drugim stvarima..
Inace, kritikovala sam tu pricu..o veronauci..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 10:23 pm

Znaci li Nut ko ne vjeruje u Boga da ne voli ni roditelje ni bracu ni djecu...malo preostra konstatacija...mozda je ok sa stajalista vjeronauke,ali meni je neprihvatljiva.

Bosanka,citam tvoj post,ne znam zasto si mislila da ce djete da ti nauci cirilicu na casu religije,za to postoje "nase" skole u mjestima gdje ima i dovoljan broj djece,pa nasa djeca idu tamo,nauce ne samo cirilicu ,vec i pravopis,istoriju,geografiju....nesto kao ubrzana skola na maternjem jeziku.
Sto se tice razdvajanja djece,mislim da se bar ovdje,vise razdvajaju po imovnom stanju nego po bogu u kojeg vjeruju,ali CH je po pitanju vjere vrlo sirokih shvatanja i svidja mi se to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 10:31 pm

Astra ::

Nisam za klasicnu religiju,tipa vjeronauk u skoli,ali ovdje postoji u nizim razredima predmet koji se ne ocjenjuje a uci se o nastanku SVIH religija,da djeca dobiju osnovna znanja o religijama,a ni na jednom casu nije izmoljen ni ocenas,a kamoli sta drugo....e za takvu religiju jesam.

Slažem se u potpunosti, s tim da bi Građansko i/ili Demokratija bili obavezni predmeti koje bi ocjenjivala kao i sve druge.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 10:48 pm

Astra@
Citat :
Znaci li Nut ko ne vjeruje u Boga da ne voli ni roditelje ni bracu ni djecu...malo preostra konstatacija...mozda je ok sa stajalista vjeronauke,ali meni je neprihvatljiva.
..

Ne radi se o veri,nego o ljubavi..voleti Boga znaci poznavati sebe..a,onda se sve zna..
Svi verujemo(u nesto..) mada mnogi od nas to, i ne znaju ...

Ono moje jeste bio hriscansko-filozofski pristup..ali duboko istinit..jer kako mozemo voleti brata,a da ne volimo Boga..a bog je -ono dobro..onaj andjeo..Volimo dobro,zar ne/?
Kad nema boga ,sto bi verovali  u coveka..!!!Upoznaj sebe tad ces upoznati boga!!!!..

A sebe malo poznajemo..zapravo sebe ne poznajemo,a neprestano se prikazujemo ljudima..koji paradoks..


Poslednji izmenio Nut dana Sre Apr 08, 2015 1:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 10:57 pm

Oprosti Nut i dalje se ne slazem,nisam potpuni ateista,ali zasto bih voljela Boga ,da bih mogla sebe voljeti i svoje bliznje....ali ja nisam toliko pobozna da mogu da shvatim to svakako.
Rodis se,pa i s prvim koracima se cuvas da ne padnes ...valjda sebe vec tada volis,a pojma nemas ni da postoji nesto sto zovu bogom.
Prvo je nastala ljubav prema covjeku a onda je covjek naucio sta je Bog pa ga ili zavolio ili ostao ravnodusan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 11:05 pm

Astra ::
Oprosti Nut i dalje se ne slazem,nisam potpuni ateista,ali zasto bih voljela Boga ,da bih mogla sebe voljeti i svoje bliznje....ali ja nisam toliko pobozna da mogu da shvatim to svakako.
Rodis se,pa i s prvim koracima se cuvas da ne padnes ...valjda sebe vec tada volis,a pojma nemas ni da postoji nesto sto zovu bogom.
Prvo je nastala ljubav prema covjeku a onda je covjek naucio sta je Bog pa ga ili zavolio ili ostao ravnodusan.
.

Ok AStra sto se ne slazes..ali se verovatno ne razumemo..kada kazemo da volimo Boga-to znaci da volimo sebe..pa onda ako volimo sebe,onda i druge..sta cemo voleti u ljudima..sta..dal'covekolikog majmuna ili sta..pa Boga..ono dobro i divno..Ako smo pronasli Boga u sebi,znamo put-a sta je put pa nase sazrevanje..procesi individuacije(Jungov termin-sazrevanja..)ili obozenja -hriscanski termin..

Obozenje-susret dve ljubavi..bozanske , koja silazi,i ljudske koja se penje...
Ali,postoje ateisti..koji su u ljubavi..psihijatrija i filosofija to bas i ne objasnjava..

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Apr 07, 2015 11:08 pm

Ja volim male ljude nazivati andjelima....e ako je to taj Bog kako ga ti nazivas,onda se slazem.
Nego odosmo od teme RELIGIJA U SKOLAMA,pa bi bilo OK,vratiti se na tematiku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Apr 09, 2015 1:29 am

Nut ::
Kijarita..@
Citat :
Nut kome je do veronauke nek ide u crkvu ako želi da uči samo o svojoj veri.

Dusice moja,ja o veri nisam  pisala na taj nacin..ovde se radi o drugim stvarima..
Inace,  kritikovala sam  tu pricu..o veronauci..
Yep.Bazirala sam se na ovaj drugi deo u Bogu.
Sve 5. zateleban

Ostalo sam već rekla :)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyNed Okt 04, 2015 6:45 pm

Danubius ::

Da li verska nastava doprinosi razvijanju pozitivinih hrišćanskih osobina

Ne, ali definitivo jevrejskih i islamskih, budisti se jos nisu izjasnili hahahahahahahahahahahahahaha

Drzava i vjera ne idu, niti ce kad biti dobra combo :D
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 11:37 am

AstrinaKomsinica ::


Drzava i vjera ne idu, niti ce kad biti dobra combo :D
Ko kaže ?

Vid' nas iz Srbije, dokle smo dogurali u prosveti sa religijom. Ili je bolje reći, gde smo stigli u religiji uz pomoć prosvete ? cherry 55555

- Efekti verske nastave u Srbiji su nevidljivi, deca nam od veronauke nisu ni bolja, ni vaspitanija - rekao bi neko. Tačno tako. Ali dragi čoveče, zato je verska indoktrinacija ubola bod u gostima kod sekularne države, šta hoćeš više ? Ti bi hteo da škola vaspitava tvoju decu, a šta ćeš ti onda raditi kao roditelj ?

- Možda bi pobožni roditelji trebalo da se pobrinu o hrišćanskom vaspitanju svoje dece i vode ih u crkvu ? - opet će dosadnjaković. Kako da ih vode u crkvu božji čoveče, kad oni tamo idu samo kad im umre neko blizak, zlo ne čulo, ili kad je neko slavlje - dakle, najviše dvaput u par godina. I to, ako su platili crkvene dadžbine. Škola je postala poluverska ustanova, u koju dolaze sveštenici, da kao i nastavnici i školsko osoblje(od spremačice do domara) služe deci za primer. U budućnosti očekujte da se deca igraju sveštenika. Umesto policajaca i lopova - lopova i lopova. Želeće da budu kriminalci ili popovi.

''Šta bi voleo da budeš kad porasteš sine ?''

''Voleo bih da budem kao otac Georgije mama. On kad izlazi iz svog džipa, zakuca srednjakom sunčane naočare u vrh nosa iz fola, debela zlatna kajla mu se klati oko volovske vratine, ima pa mu se može. Gde god dođe, svuda dominira.  Bacaju mu se pod saobraćaj, ulicom piči drugi čovek treće najjače firme u Srbiji, desnicom stiska nabudženi buđelar pod halj'om. Svi mu ljube ruke kao bossu, sklanjaju mu se sa puta, svuda stiže preko reda, baš je cool lik. Da mi je da budem on kad porastem, viđam ga u školi...''
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 12:12 pm

Mislim da sam već pisala na sličnoj temi. U školama postoje dva izborna predmeta- veronauka i građansko vaspitanje. Roditelji sami odlučuju na koje časove će im ići dete.

Lično, ja sam za veronauku. U moje vreme veronauke nije bilo u školama, tako da sam subotom išla u crkvu na veronauku. Kasnije sam upisala i Bogoslovski fakultet koji nažalost nisam završila..ali to je druga priča..

Postoje sveštenici koje je opisala pesma u gornjem postu, ali postoje i drugačiji..Sećam se sveštenika Milorada koji je sahranio mog tatu 1993.godine. Nije hteo da uzme novac, jer "sahranio sam mladog čoveka i ovo je teško vreme"..ali su mu na silu dali 50 maraka. Rekao je da je to mnogo. Posle šest meseci nije hteo ništa da uzme dok je čitao molitvu u crkvi, a nije uzeo ni dinara, a ni pola marke kada smo davali tati godišnjicu. "Vi ste već sve platili, i to mnogo"...

Drugi primer je moj drug i kolega sa fakulteta, inače starešina hrama "Sveti Vasilije Ostroški" na Banjici.
Baba je na samrti htela da se ispovedi, zvali smo ga i odmah je došao. Odbio je da uzme novac..prihvatio je samo da popije kafu i ponese malo kolača za ćerkicu..
Ne vozi skup auto, običan je čovek kakav je i bio na fakultetu.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 12:57 pm

Ovdje ne pricamo kakvo je svestenstvo....ima ih i dobrih i losih,kao uostalom u svakoj profesiji,nego o tome da se djecu ne uce kontradiktorne stvari...pocevsi od teorije postanka svijeta.
Vjera treba da je izbor i zato joj nije mjesto u skoli...ni jedna ....pa ni tamo gdje su bas svi ucenici iste vjere.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 1:36 pm

MadamX ::
U školama postoje dva izborna predmeta- veronauka i građansko vaspitanje. Roditelji sami odlučuju na koje časove će im ići dete.

 
U tome i jeste problem!
Veronauci nije mesto u skoli i ne treba da bude izborni predmet!
Zna se gde joj je mesto i tamo neka ostane!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 1:44 pm

Veoma čudnovato.
Kada smo upisivali klince u školu, pitali su da li želimo da nam deca pohađaju veronauku ili građansko vaspitanje.
Ko tvrdi da se religija nameće u školama, masno laže i po ustaljenom običaju, jede govna.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 1:46 pm

JD, citaj malo ne bulazni!
Niko ne tvrdi da se namece, vec da POSTOJI kao izborni predmet u SKOLI!
Da li joj je mesto tamo?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 2:00 pm

dusicaa ::
JD, citaj malo ne bulazni!
Niko ne tvrdi da se namece, vec da POSTOJI kao izborni predmet u SKOLI!
Da li joj je mesto tamo?

... pa šta ako postoji? Postoji i heroin u školama pa ga konzumira ko 'oće.
Negde sam objašnjavao stav i izbor.
Dok su deca mala, roditelji se moraju baviti njima, kasnije je kasno. Mali Perica kada se upisuje u prvi razred, na zna šta je, ni veronauka, ni građansko vaspitanje a ne znaju ni mnogi roditelji. Delimično je krivo i vaspitanje u predškolskoj ustanovi, jer roditelje nisu obavestili, na pravi način, šta ih očekuje u školi.
Škola je OBRAZOVNA ustanova a vaspitanje je kod kuće, Škola je davno izgubila vaspitni karakter.
Što se pokupi od učitelja ili učiteljice, to je delimično vaspitanje. Sve ostalo je kerov qqq...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Okt 08, 2015 2:14 pm

MadamX ::
Mislim da sam već pisala na sličnoj temi. U školama postoje dva izborna predmeta- veronauka i građansko vaspitanje. Roditelji sami odlučuju na koje časove će im ići dete.
 
Da, naravno da sami odlučuju o vaspitanju i obrazovanju svoje dece. Pitanje je treba li u građanskoj školi deci nametati ovakav nastavno-obrazovni ''bućkuriš'' samo zato što to žele neki roditelji koji sebe smatraju nadasve pobožnima ?

Ili stvari izvesti na čistac, pa roditeljima ponuditi dve vrste školskog vaspitanja i obrazovanja: naučni i verski - neka izaberu za svoje dete konkretan način, neka im se dete na osnovu njihovog izbora(i ubeđenja) do kraja školovanja u kontinuitetu obrazuje na verskim ili naučnim osnovama. Kad decu već od malena indoktriniramo i učimo segregaciji, bar da to uradimo iskreno i kako valja. Deca nam pohađaju školu u kojoj im puno toga ubacuju u glavu, nije ni čudo što kasnije ne umeju da razmišljaju svojom glavom, kad ih ideološki trujemo od malih nogu.

Po meni bi građansko vaspitanje u građanskim školama svake sekularne države trebalo biti normalan predmet izučavanja kao i recimo, matematika - čisto da decu naučimo da imaju neka prava koja im garantuje Ustav, a ne samo obaveze koje im se odasvud nameću.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 8:42 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 10:07 am

neka izaberu za svoje dete konkretan način, neka im se dete na osnovu njihovog izbora(i ubeđenja) do kraja školovanja u kontinuitetu obrazuje na verskim ili naučnim osnovama.

najveci problem je sto roditelji odlucuju u ime dece............deca ne poznaju zabrane, nametanja, ego, manipulacije i sve ono sto nam namece drustvo,religija i ostala sranja.

dete kao malo ne zna da se zove, ovisno o svome imenu, i treba mu vremena da se privikne da je ono...........ono

ma , da odrasli malo manje namecu sebe deci ,svet bi bio puno lepsi................

ali postoje i deca koja u kodu imaju difolt..................sa nekom svrhom, mi je ne razumemo ali univerzum zna zasto je to tako
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 10:12 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 10:18 am

hahaha................kako me pratis slikovno.............savrseno............hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 10:23 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 12:38 pm

oci su izvor zivota a ove ne ulevaju zivot
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2015 10:46 pm

citat ::
Pedi i Šon su sedeli preko puta lokalnog bordela u Dablinu, raspravljajući o vrednostima katoličke vere.
Iznenada Gideon Grinberg,lokalni rabin, prišao je vratima bordela , bacio je pogled nalevo i nadesno, a zatim se popeo uz stepenice.
"Vide li ti ovo?", zabrundao je Pedi.  "Drago mi je da sam katolik."

Deset minuta kasnije , anglikanski sveštenik je došao do vrata, brzo je bacio pogled po okolini, onda nestao uz stepenice.

"Još jedan licemer", reče Pedi kroz smeh.   "Hvala Bogu što sam katolik".

Nekoliko minuta kasnije Šon je ćušnuo Pedija, govoreći mu: "Ej, pogledaj!  Otac O;Marfi dolazi.."

Dva čoveka su zbunjeno u tišini posmatrali katoličkog sveštenika kako se penje uz stepenice bordela.

Iznenada, Pedi je skočio na noge,prekrstio se i viknuo je Šonu: "Gde ti je poštovanje?  Ustaj i skidaj kapu !  Sigurno je neko tamo umro!"
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Mar 25, 2019 8:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ravnatelj -to mu dođe direktor škole .

A evo i poimenice i po "kvalifikaciji" .

[You must be registered and logged in to see this image.]

U Srbiji zaista ne znam da li su došli do "ravnatelja" ,ali ne izbijaju iz škola svakom prilikom ,i pored nastave "veronauke" ,a "Sveti Sava" sa zove svaka treća škola + je i dotični nametnut kao "crkvena Slava" svakom detetu i roditelju čije dete školu pohađa .
Iako se crkvene dogme direktno kose sa svakom naukom ,i iako je "crkva odvojena od države " po Ustavu Srbije ?
Pa, možda ni taj trenutak nije daleko da neki bogogojazni katiheta postane i direktor škole i kod nas .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Mar 28, 2019 7:12 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptySub Mar 30, 2019 11:49 am

E ovo je religija u školama. Zadnjih par nedelja svaki treći dan se pojavi ovakva slika. Samo je ime grada drugačije. I sad ti kao roditelj rizikuj posao ako ga uopšte imaš. Rizikuj da Razredni starešina dobije po pičci od Direktora jer mu nije dobar broj dece došao pa kad se ispizme na dete ... lošije ocene ... lošiji startni uslovi za upis u srednju ili na fakultet.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inače škole ovakvu saglasnost moraju da imaju i za izlet u obližnji parkić ili posetu muzeju.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Jan 21, 2020 11:34 am

Sad imamo i testove iz veronauke ? dm5 moli RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 900975

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptySre Nov 04, 2020 9:01 am



Covek je rekao sve sto se imalo reci, dok ga psiholog Aleksandra Jankovic mimikama podrugljivosti prati.
Apsolutno se slazem sa svakom recenicom koju je izgovorio.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptySre Nov 04, 2020 11:11 am

Danubius ::
Sad imamo i testove iz veronauke ?  dm5  moli  RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 900975

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptySre Nov 04, 2020 11:11 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Jun 13, 2022 9:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

---
Okadite prvo sebe -srebroljupci ,licemeri ,nacisti u mantiji , pederčine i pedofili .
Pustite decu na miru -trovači.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Jun 13, 2022 9:26 pm

Najveća zamerka DOS-u, nakon pobede na izborima 2000. je što je uvela veronauku u škole. Uvela je totalno zlo i totalno zaglupljivanje. Ovo je 2022. godina i slobodno se možemo osvrnuti na današnje "građanstvo" 10 godina nebeskog naroda i 22 godine drkanja u zdrav mozak. Potpuno mi je jasno zašto je u Srbiji tako i zašto plivate u govnima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Jun 13, 2022 10:40 pm

Eugen Grafvajer ::
Najveća zamerka DOS-u, nakon pobede na izborima 2000. je što je uvela veronauku u škole. Uvela je totalno zlo i totalno zaglupljivanje. Ovo je 2022. godina i slobodno se možemo osvrnuti na današnje "građanstvo" 10 godina nebeskog naroda i 22 godine drkanja u zdrav mozak. Potpuno mi je jasno zašto je u Srbiji tako i zašto plivate u govnima.
Slažem swe -uz amandman .
Jeste -SPC "to" radi u Srbiji ,Crnoj Gori ("litije" -gde je gurnuto gomila dece) a ni "Srpska " nije izuzetak (Kačavenda i kompanija -dokazani pedofili ,samo su promenili "Banjalučki "Versaj" -za novoizgrađeni  Bijeljinski ?)Pravoslavni "katehizis" -nr 1 u školama  
O radikalnim islamistima (po Bosni ,Kosovu, Makedoniji ,a u svetu -da se ni ne priča. Tamo se isto deca počinju trovati od malih nogu .
Takođe škole -i "verske škole" (mislim da se zovu "tekije ) 
Katolička crkva ? Pa oni imaju vekovni razrađen sistem ."Veronauka u školama" -od Hrvatske do celog sveta .
Dok god države (režimi ) glume da nisu "sekularne" (direktno kršeći svoje vlastite Ustave ) deca će biti trovana od najmanjeg uzrasta .
O posle godina "drila " -šta se dobije ? 
Verski fanatici .
Umesto da mantijašja banda protera tamo gde joj je mesto-u "hramove" ,"katedrale" i "džamije".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyNed Sep 04, 2022 11:13 am

Izgleda da su đaci (pre svega -srednjih škola ) ozbiljno "digli glas" protiv veronauke u školama (što im neće ništa vredeti -jer ovom "režimu" ne trebaju "građani" nego "zatucani ".)

A što ne bi umesto "veronauke" -bio čas "folklora" ? 


Mnogo lepše i korisnije.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyNed Sep 04, 2022 6:46 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyNed Sep 04, 2022 10:12 pm

Danubius ::
Izgleda da su đaci (pre svega -srednjih škola ) ozbiljno "digli glas" protiv veronauke u školama (što im neće ništa vredeti -jer ovom "režimu" ne trebaju "građani" nego "zatucani ".)

A što ne bi umesto "veronauke" -bio čas "folklora" ? 


Mnogo lepše i korisnije.
Ma baleta zubic  . Sve je korisnije osim vjeronauka .
Imaju građansko pravo .Ovde imaju etiku .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2022 10:37 pm

Kijara-brm ::

Ma baleta zubic  . Sve je korisnije osim vjeronauka .
Imaju građansko pravo .Ovde imaju etiku .
Što se mene tiče-neka rade i "origami" .
Samo da se "mantijaši" isteraju iz škola .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2022 10:44 pm

Nama bi mesto veronauke i građanskog trebalo Zdravstveno vaspitnje u školama. Sa učenjem pesmice od Čika Jove - Pre i posle jela treba ruke prati ... na prvom času. Kao što smo pre onog rata imali akciju opismenjavanja tako nam sad treba zdravstveno prosvećivanje od najranijih dana. Možda kad odgajimo generaciju koja zna da štiti fizičko zdravlje dobijemo kao bonus da štite i psihičko.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2022 11:25 pm

ZoxZoja ::
Nama bi mesto veronauke i građanskog trebalo Zdravstveno vaspitnje u školama. Sa učenjem pesmice od Čika Jove - Pre i posle jela treba ruke prati ... na prvom času. Kao što smo pre onog rata imali akciju opismenjavanja tako nam sad treba zdravstveno prosvećivanje od najranijih dana. Možda kad odgajimo generaciju koja zna da štiti fizičko zdravlje dobijemo kao bonus da štite i psihičko.

Slažem se "U zdravom telu -zdrav duh"
A ne zatrovan religijom .
Nijednom vrhunskom sportisti nije "Bog dao" -nego su oni sami trudom i radom došli do toga .
Šire ....Bog može da "da" (kao ) predispozicije (snažno telo)
Ali si bez treninga i stručnog trenera -samo balvan.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyUto Jan 31, 2023 8:53 pm

Direktorica škole „Aleksa Šantić“ iz Sečnja ,Olivera Marjanović -se usudila da zabrani mantijaše na "školskoj slavi" (nametnutoj -Sv.Sava .Mada ne postoji ni jedna istorijska činjenica da je dotični "sv .Sava " imao ikakvu ulogu u "razvoju srpske školovanosti i opismenjavanja " ?)
Naravno da su je državni i ini "dežurni pravoslavci" odmah "razapeli na krst" ?
Koje budalaštine ?"Slave" se "drže" od obdaništa -pa do Pravnog fakulteta -gde je poslednja odbrana (trebalo bi biti ) Ustavom zagarantovane "sekularne države" i demokratije -a ne "pravoslavnog Irana" ?
Bravo za hrabru i normalnu ženu .

I da dodam :

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 EmptyČet Feb 02, 2023 8:49 pm

Religija ne sme da postoji u obrazovnom sistemu i ne pripada tamo. Prema tome, Jehovini svedoci, Reformatori, Evangelisti religija sudnjeg dana, satanisti i ko zna koja vrsta "nebeskog" ubeđenja ima pravo da zaglupljuje uz fiziku, hemiju, biologiju. Potpuno bih ukinuo istoriju i gfeografiju jer su jako promenljivi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?    RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RELIGIJA U ŠKOLAMA -za i protiv?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» KANABIJANCI -nova religija :))))
» SUJEVERJE
» BAHAI religija -globalno prihvatljiva ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: