DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????

Ići dole 
+10
daljinski
pesma
Kica/Praja
ZoxZoja
MadamX
AstrinaKomsinica
Danubius
Nut
brunolino
Kijara-brm
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyNed Jul 05, 2015 8:13 pm

First topic message reminder :

Necu pisati uvodni post..sve znamo sta je covek i ko su ljudi..pa onda samo pitanje ..ili prosto sta biste kazali na ovu temu..(a ..da vec nije receno..)..Ne mesajte to sa''teskim ljudima'' mada i to moze biti dobar post..

''Postajemo konkurencija jedni drugima ,konkurencija koju treba ukloniti....

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 8:42 pm

brdjanin ::
Ili sam ja muškatla ili Alisa u zemlji čuda...ili sam okružen normalnim...ili se za mene ne lepe neljudi. Nemam pojma. Ali ja i dalje mislim da smo bolji nego što se priča o nama svima.
Ne jurim velike pare, pa nemam kriminalce oko sebe. Ne jurim političku karijeru, pa nemam idiote i karijeriste oko sebe. Ne jurim karijeru pa mi niko ne podmeće klipove.
Komuniciram sa odabranim prijateljima, radim sa kolegama gde postoji profesionalno poštovanje, kupujem kod pekara, piljara, komšije, apotekarke, mlekarice...sa kojima se šalim i koji mi uvek spuste cenu i nikad me zeznuli na meru. Komšije poštujem, pozdravljam pitam za zdravlje i porodicu i zovemo se kada treba da se snese ili unese kabasti trosed ili okreči ulaz, sneg ili šta god.
Sa šalterskim radnicima uvek nasmejan i ljubazan i nikad me nisu odbile za bilo šta.
Itd itd....stvarno ne znam gde su ti ljudi kojih se moram čuvati...
Ili sam ipak muškatla?
..

Da..
Dragi Brdjanin..ti si verovatno u toku svog zivota uspesno doveo u pravu ravnotezu vezu izmedju sopstvenog ega i svoje persone(dva funkcionalna kompleksa suprostavljena jedno drugom..)Dakle..ego se krece fundamentalnim putem ka separaciji i individuaciji-jako pomeranje ka autonomiji,- ''ja'' postojanju ...Istovremeno drugi deo ega u kojem s e ucvrstila tvoja persona (samo prikazivanje osobe u javnosti -ne njena prava sustina)kretala s e u suprotnom smeru ,ka uspostavljanju odnosa sa svetom objekata i adaptiranju na nega...

Dakle,dve suprotne tendencije unutar ega -potreba za odvajanjem i nezavisnoscu s jedne strane i potreba za odnosima i pripadanjem sa druge strane su u velikoj harmoniji..i ja ti cestitam..ako je zaista tako..jer je to veoma retko,skoro nemoguce..

Izvor osnovnog konflikta kod ljudi.(na koga se sve nadovezuje, svi problemi.sve bolesti end,setr..)uvek postoji izmedju ega i razvoja persone... cincin
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 8:46 pm

Eeeeeeeee...razvoj....individualna evolucija,rekla bih!

Potpuno shvatam brdskog jer sam i sama takva....ne stvaram neprijatelje,nemam cime...niti sam VIP niti sam tajkun,mafia boss....zasto bi me neko mrzio i bio los prema meni....sem ovih malih sto mrze stranca koji god da je...ali i takvima ne dajem povod da mene licno mrzi....zivim sa svima,druzim se sa boljima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir




Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 8:51 pm

Astra ::
.zivim sa svima,druzim se sa boljima


ovo upucuje na blazi oblik hedonizma.........:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 8:54 pm

Svemimir ::
Astra ::
.zivim sa svima,druzim se sa boljima


ovo upucuje na blazi oblik hedonizma.........:)


Da,da....blazi oblik....ne bih se bas svrstala u totalne hedoniste...onako malo dijete cvijeca zaostalo u razvoju... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir




Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:00 pm

Astra ::
Da,da....blazi oblik....ne bih se bas svrstala u totalne hedoniste...onako malo dijete cvijeca zaostalo u razvoju..



hahaha.....zaostalo je cvece a ti si se razvila..............hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:03 pm

Astra ::
Svemimir ::
Astra ::
.zivim sa svima,druzim se sa boljima


ovo upucuje na blazi oblik hedonizma.........:)


Da,da....blazi oblik....ne bih se bas svrstala u totalne hedoniste...onako malo dijete cvijeca zaostalo u razvoju... smehsmeh

Da..dakle ahha da samo kazem..svi imamo personu i to je normalno..medjutim konflikti kod ljudi koji dovode da se 'izbegavamo,otudjujemo..ili pak preterano otvaramo ka spolja ..(a sve to uzrokuje bolestine i sve muke coveka..)su ti..kada se covek cesto preterano identifikuje sa personom,dakle preterano s e posvecuje udovoljavanju i prilagodjavanju drustvu  i na tome sve gradi(misli da je  ta konstruisana predstava njegova sustina..)ili pak preterana posvecenost unutrasnjem svetu(sto je danas takodje jako prisutno)..(impusli,zelje,fantazije,masta..teznje.)-neobracanje na spoljni svet ..to su dve krajnosti  .koje su takoreci stalne..
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir




Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:09 pm

Nut ::
Da..dakle ahha da samo kazem..svi imamo personu i to je normalno..medjutim konflikti kod ljudi koji dovode da se 'izbegavamo,otudjujemo..ili pak preterano otvaramo ka spolja ..(a sve to uzrokuje bolestine i sve muke coveka..)su ti..kada se covek cesto preterano identifikuje sa personom,dakle preterano s e posvecuje udovoljavanju i prilagodjavanju drustvu  i na tome sve gradi(misli da je  ta konstruisana predstava njegova sustina..)ili pak preterana posvecenost unutrasnjem svetu(sto je danas takodje jako prisutno)..(impusli,zelje,fantazije,masta..teznje.)-neobracanje na spoljni svet ..to su dve krajnosti  .koje su takoreci stalne..


voleo bih znati zasto otvorenost moze biti stetna?

zanemarimo drustvo............

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:11 pm

Ne mora se ici iz krajnosti u krajnost...mislim da je dovoljno da zavolis sebe i da si ne priustis one koji ce te povrijediti...ili jednostavno pokvariti dan tebi da bi ga sebi uljepsali.
Nisam se povukla u sebe,samo gledam malo vise sebe i idem za mirisom ,kao pcela a ne za smradom,kao muha.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:11 pm

..Dovodjenje u harmonijum ove dve suprotnosti je jako tesko i u normalnim drustvima..a, s'obzirom na jad i cemer nasih zivota ,na Balkanu..gde su nam drustva u rasulu ..persone su nam ''izvitoperene''..vidimo na medijima kakvu nam sliku salje spoljasnji svet i nasa stvarnost..

E sada ..Posto se zna da je ''normalan pojedinac''..manje naglasena verzija koja se javlja u patologiju..verujem da se otislo i par koraka napred u nazadovanju ..jasno je onda kakvo nam je dusevno zdravlje danas ..i o tome se sve otvorenije govori...
Nase individuacije su ''zardjale''..
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:16 pm

Nut, zasto podcenjivati drustvo.

ono je nastalo iz nekog obrasca koji je netko iz nekog razloga postavio.

ako zelimo biti vecina, onda cemo ga kuci generacijski prenasati......

ako sami osecamo potrebu da rezemo okove i lance mi cemo evoluirati.........polako ali sigurno
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:19 pm

Svemimir@
Citat :
voleo bih znati zasto otvorenost moze biti stetna?

Objasnila sam ..preterana identifikacija sa personom..u tom smislu..(samoprikazivanje osobe u javnosti..TO NISMO MI..tj nasa sustina.

Otvorenost u sirem smislu je naravno potrebna..ali ne do te mere da sam ja moje ime,moja titula,moj auto,moj doktorat...moja haljina ..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:24 pm

Nut ::
Otvorenost u sirem smislu je naravno potrebna..ali ne do te mere da sam ja moje ime,moja titula,moj auto,moj doktorat...moja haljina ..

oprosti ali nisam to shvatio tako.........

moje su misli ipak bile na vrhu nebodera a ne u podrumu........
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:25 pm

Svemimir ::
Nut, zasto podcenjivati drustvo.

Odakle ovo..ko pocenjuje..samo trebali bi da znamo da mi ''nismo drustvo.''naravno mi cemo s e prilagodjavati,uzeti od njega ono sto nam ''pripada'' skole,zdravstvo..etc..ali neophodno je da imamo i svoju individualnost..

Ljudi se pojedini izgube..(to je interes.kod kriminalaca..skinete im svo zlato koje je na njima  i oni..su svi druge licnosti..slabi..strasljivi...preterana identif. sa materijalni stvarima..  a velike supljine unutar individue..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 9:35 pm

Nut ::
Odakle ovo..ko pocenjuje..samo trebali bi da znamo da mi ''nismo drustvo.''naravno mi cemo s e prilagodjavati,uzeti od njega ono sto nam ''pripada'' skole,zdravstvo..etc..ali neophodno je da imamo i svoju individualnost..


u tome i jeste problem jer se samo uzima a nista ne daje.........to je uvek problem u svemu........

drustvo cine ljudi..........ljude cine porodice........porodice cine pojedinci.....

ako ti pojedinci uce bliznje svoje da samo uzimaju a nista ne daju, dolazimo do drustva koja je u balkanskoj banani..........koji nije izdvojen slucaj u svetu, jer to je svetski sindrom,,,,,

uzimanje-davanje..............praznjenje-punjenje..........bilo koji manjak od ove dvije krajnosti jednako je raspadu sistema
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 12:40 pm

Ne klonim se ljudi, samo izbegavam neljude :)
U svemu u zivotu trazim neku meru. Sve sto prelazi postavljene granice otkacim.
Ja se na ljude oslanjam i budem oslonac onom ko ga trazi.
Vecina nas je u prilici da bira sa kim ce da provodi vreme i kako ce da ga provede.
Tamo gde smatram da ima negativne energije, a prinudjena sam da odrzavam kontakt, (posao recimo) svedem to na nuznu meru, fer i korektno i to je to.
Nemam problem da kazem sta mislim i napravim granice. Nikom ne dozvoljavam da ih prelazi.
U sustini ja jako volim ljude. Volim da se druzim, volim da pomazem, da se nadjem...isto tako. ne libim se da potrazim savet, pomoc ili sta vec. No gledam da nikog ne opterecujem i uvek pokusam da unesem dozu optimizma i u najgorem problemu.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 1:02 pm

Svemimir ::
drustvo cine ljudi..........ljude cine porodice........porodice cine pojedinci.....
Pojedinci bi trebali biti individualci koji se ne poistovećuju sa društvom. Tada bi društvo(država, narodi, porodice) bilo postavljeno na ''normalnije noge'', cenilo čoveka po onome što jeste, a ne kako se pretstavlja u društvu.

Citat :
ako ti pojedinci uce bliznje svoje da samo uzimaju a nista ne daju,
Običan čovek od društva danas ne dobija puno, a daje mogućnost nn - grupi ljudi da umesto njega odlučuju o njegovom životu, kako društvenom, tako i privatnom aspektu tog života. Na taj način se odgovornost  vezana za počinjeno uvek može prebaciti na druge - jer, u istinu, o svemu bitnom u društvu uvek odlučuju izabrani, na koje se oslanjamo. Sami sebi biramo bliže društvo i daljnje elite, posle pljujemo po njima, naravno po potrebi i afinitetu. Peremo savest, ugađamo sujeti. Ili još gore, nismo ni svesni ovih stvari.

Citat :
uzimanje-davanje..............praznjenje-punjenje..........bilo koji manjak od ove dvije krajnosti jednako je raspadu sistema
Da, ako govorimo o sistemu koji olakšava individui funkcionisanje u društvu koje bi trebalo biti izgrađeno na principima jednakosti svih sa svima. Kako je ljudska zajednica izgrađena piramidalno, na vrhu je teško vidljivi ''bog/boss'' , ispod njegovi ''sveti saradnici'' koji su nedodirljivi, ispod njih ostala bitna birokratija koja se pita i koja sudi bez posledica, a pri dnu je ''boranija'' na kojoj ovaj sistem počiva. Ovakav sistem stalno krade, krade, krade... Energiju i vreme, isisava život nemoćnima, slabima, bolesnima, onima kojima je pomoć zajednice najpotrebnija - onima na dnu piramide koji se ništa ne pitaju. Knjige ih uče da se tome raduju. Sistem ih uči da ne moraju, ne trebaju, i nije do njih da o tome misle.

Takva razmišljanja ne relaksiraju. Opusti se, podmiri krvožedne vladare piramide kako znaš i umeš, uvuci se u svoj mali svet, vrti svoje sretne priče sa sličnima. Tuđe patnje su tuđe patnje.

Gde su ti nesretnici, gde su njihovi egzekutori, ne vidim ih ?

Naravno da ih ne vidim, kad u svojoj mišjoj rupi grickam teško zarađeno parčence sira, negujem svoju lucky bamboo biljku - dobro mi je. Tuđa nevolja, tuđa briga, postoje ustanove za te stvari, zato smo ih pravili... Sve oko toga je tako depresivno, smara. Daj jednu šalu na njihov račun, daj dve. Dosta sa tim.

Gde su ti manipulatori, psihopate koje jednim pečatom uništavaju hiljade života da ne trepnu ?

Ne vidim ih. Mene ne diraju, o tome se u mojoj kući koja nije na licitaciji nikada ne govori. Empatije i odgovornosti ima taman koliko treba kad se ne radi o meni - recept za instant sreću.

Umiriti savest, vrteti svoj točak kao hrčak u sretnom kavezu - do kraja mantre. Odnositi se prema drugima recipročno. U bajci za odrasle pronaći svoje mesto i ćutati. Ne buniti se puno. Biti sretan što te nesreća zaobilazi.

E pesmo, samo mračiš, a ne možeš ništa da promeniš sama. Nasmej se, zaboravi druge,

stavi ružičaste naočare na oči i živi  pnao .

Evo, već se osećam bolje. Krasno, divno, bajno. Superiška.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 8:13 pm

pojedinci jesu individualci............oni su osnova svega.  isto tako svaki pojedinac postaje neki dio mase , sa ove ili one strane granice.  kao sto svatko od nas ima svoje otiske prstiju i to svaki za sebe,ipak ti prsti cine neku celinu a to je saka........iz te sake dolazimo do ruke...itd

individua po smelosti ili gluposti , ali opet sa nekim kompatibilnim ima neki smer , put.

pitanje je na koju ce stranu taj pojedinac otici i hoce li biti plagijat ili original, ma u kome smeru.
najlakse je prebacivati sve kao kolektivnu odgovornost ali snaga tog drustva je pojedinac koji prihvaca individualnost kao svoju i samo licnu odgovornost.  ali odgovornosti su vrtljive i prevrtljive tako da samo rariteti snose licnu odgovornost, ali ima ih.....

sve je postavljeno na normalne noge, jer dokle god mi ucimo druge hodati a ne sebe , bicemo na ovim nogama bez obzira sto su deformirane i imaju kurije oci........i smrde.........ali za sada nema zdravijih i lepsih.........


za sve sto nam se desava je kriva drzava, ispod nje je regija, ispod toga je grad,ispod njega je kvart, ispod njega je ulica,ispod toga je zgrada, u zgradi potkrovlje , u potkrovlju JA i ja sam taj koji je kriv.........logicno zar ne?

ko odlucuje o tim piramidama............nitko jer odavno postoje........one su prihvacene kao nasledje .........kao uporiste za rusenje i miniranje......ali moja krivnja nije jos dovoljno kriva da pukne i raspukne mene a onda i sve one oko mene........drzava jos postoji

ako covek stoji u rovu i gleda u pod, sve je crno.......ne vidi nista

a ako covek u rovu gleda prema nebu, videce nesto i ima se cemu nadati....ili padati

misli postaju svetlije a one su seme................seme moze a ne mora proklijati..........stvar slucajnosti ili sudbine........plitkosti ili dubine???????

postoje nojevi a mi im dvojajcani blizanci
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptySre Okt 14, 2015 11:49 am

Svemimir ::
pojedinci jesu individualci.........
Nisu nažalost. Samo su delovi ''sretne mašine''.

Citat :
 isto tako svaki pojedinac postaje neki dio mase
Individua nikada ne postaje ''deo mase''. Kolektivna svest nije nešto što u čemu se jaka indivudua utapa. Zato takvi uvek smetaju društvu. Vide, čuju i govore ono što se ne sme.

Svet je ogrezao u lažima, pije tone tableta, drogira se svačim, samo da bude sretan. Koliko sretnika oko nas, bože moj, njih nikada nije morila sujeta, sujeta uvek pati druge. Aha, da, kako da ne...

Citat :
pitanje je na koju ce stranu taj pojedinac otici i hoce li biti plagijat ili original, ma u kome smeru.
Ako se fino uklopiš u masu sličnih - uvek si plagijat. Ima to svojih ''čari''.
Citat :
 ali odgovornosti su vrtljive i prevrtljive tako da samo rariteti snose licnu odgovornost, ali ima ih.....
Ima ih, tačno. I ne verujem da se smeškaju po ceo dan, ako iole osećaju trenutak u kom se nalaze. Puno odgovornosti na jednim leđima brzo skida osmeh sa lica.

Citat :
sve je postavljeno na normalne noge,
U sistemu u kom živimo sve je postavljeno naglavačke. Čovek je sam sebe postavio naopako. Bavi se glupostima po ceo dan - i to ga usrećuje. Zato glupost kolo vodi, a ne zbog ''nekih drugih krivaca''.

Citat :
u potkrovlju JA i ja sam taj koji je kriv.........logicno zar ne?
Meni jeste logično. Onima koji nose ružičaste naočare po ceo dan, i nigde ne vide problem, krivci su negde napolju.  pnao

Citat :
ko odlucuje o tim piramidama............nitko jer odavno postoje........one su prihvacene kao nasledje .........
I pošto je tako, hajde da se sa tim pomirimo, i smeškamo se u objektiv kameri postavljenoj na svakom ćošku da nas kontroliše. To je normalno ponašanje danas, prenormalno - što ti reče.

Citat :
ako covek stoji u rovu i gleda u pod, sve je crno.......ne vidi nista...a ako covek u rovu gleda prema nebu, videce nesto i ima se cemu nadati....ili padati
Znaš gde je problem ? Stoji u rovu, tu je problem ! Svako u svom strahu. U rovu nema istine. Istina nije zapisana ni na nebu, ni u podu.

Realnost je nešto zdravo iz čega se kreće u potragu za istinom- sobom(drugima). Ali, malo je njih koji žele da joj pogledaju u oči.

Citat :
misli postaju svetlije a one su seme................seme moze a ne mora proklijati..........stvar slucajnosti ili sudbine........plitkosti ili dubine???????
Da, da, lepo misliš, lepo ti se događa - nema tuđih nesreća. Seješ i žanješ. Briga te za tuđu njivu. KLONIŠ SE PROBLEMA.

Sreća, sreća radost, uživancija !
:grat:

I onda, klonimo li se zaista ljudi, ili ne, BEZ OBZIRA NA TO ŠTO PRIČAMO, ŠTA ZAISTA RADIMO ?  

Optimisti će odgovoriti optimistično - ne, pesimisti na svoj način. Iskreni će odgovoriti iskreno. Ništa se neće slagati - to je dobro.

Neću pisati više na temi, niti na ovom forumu. Osećam već neko vreme puno negativne energije usmerene na mene. A kako živim život i van foruma, treba mi svaki atom energije da bih se u konačnici usrećila(whatever), bila tako nenormalno srećna osoba.., pročitala sam toliko toga ovde, sve se vrti oko smeha, pa da krenem sa smejanjem bez zaustavljanja...

Zato vas sve lepo pozdravljam, bilo je napeto dok je trajalo.  girlvrc
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptySre Okt 14, 2015 1:48 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptySre Okt 14, 2015 2:08 pm

Neću pisati više na temi, niti na ovom forumu. Osećam već neko vreme puno negativne energije usmerene na mene. A kako živim život i van foruma, treba mi svaki atom energije da bih se u konačnici usrećila(whatever), bila tako nenormalno srećna osoba.., pročitala sam toliko toga ovde, sve se vrti oko smeha, pa da krenem sa smejanjem bez zaustavljanja...

Izvini,moram ti reci...nije mi drago da iko ode sa foruma...ne zbog brojke i statistike....ali ako je iko sirio negativnu energiju ovdje,ti si prednjacila....nisam se petljala,jer svako pise ono sto osjeca da treba pisati...poslije tvog posta sam gubila volju za ovim mjestom.
Nista licno protiv tebe,naprotiv....ali referate o nepravilnostima u drustvu nije iznjela ni cijela opozicija Srbije za ovoliki period kao ti ovdje.Znamo mi stanje....ne bjezimo od cinjenica,ali koristimo net da ponesto i zaboravimo,pa i od licnih tegoba...onda se sretnemo sa tvojim postovima koji ubijaju i zadnji atom pozitivne energije.
Zao mi je sto se nikad ovdje nisi mogla opustiti i vidjeti nesto lijepo...do te mjere da sam imala utisak i da neko kopira tvoju misao,da bi ti kontrirala i to strucno,recenicu po recenicu.


Poslednji izmenio Astra dana Sre Okt 14, 2015 2:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptySre Okt 14, 2015 2:34 pm

Će se vrne, samo da se presvuče.
Između ostalog, ovo je takođe jedan vid međuljudskih odnosa.

Taman sam poč'o da se lepo zezam.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 6:02 pm

Astra ::
Neću pisati više na temi, niti na ovom forumu. Osećam već neko vreme puno negativne energije usmerene na mene. A kako živim život i van foruma, treba mi svaki atom energije da bih se u konačnici usrećila(whatever), bila tako nenormalno srećna osoba.., pročitala sam toliko toga ovde, sve se vrti oko smeha, pa da krenem sa smejanjem bez zaustavljanja...

Izvini,moram ti reci...nije mi drago da iko ode sa foruma...ne zbog brojke i statistike....ali ako je iko sirio negativnu energiju ovdje,ti si prednjacila....nisam se petljala,jer svako pise ono sto osjeca da treba pisati...poslije tvog posta sam gubila volju za ovim mjestom.
Nista licno protiv tebe,naprotiv....ali referate o nepravilnostima u drustvu nije iznjela ni cijela opozicija Srbije za ovoliki period kao ti ovdje.Znamo mi stanje....ne bjezimo od cinjenica,ali koristimo net da ponesto i zaboravimo,pa i od licnih tegoba...onda se sretnemo sa tvojim postovima koji ubijaju i zadnji atom pozitivne energije.
Zao mi je sto se nikad ovdje nisi mogla opustiti i vidjeti nesto lijepo...do te mjere da sam imala utisak i da neko kopira tvoju misao,da bi ti kontrirala i to strucno,recenicu po recenicu.


Deder ne zajebavaj, nije ti vise 20g. Stoj iza toga, briga te za negativne energije ili bilo koje atome. dm2
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 6:42 pm

John Doe ::
Će se vrne, samo da se presvuče.
Između ostalog, ovo je takođe jedan vid međuljudskih odnosa.

Taman sam poč'o da se lepo zezam.


rasta

Opaaa, ko se to nama pojavio u novom ruhu.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Treba li se kloniti ljudi,danas...???????????? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ljudi zombiji
» KAKVI SMO TO LJUDI ??????????????
» Cipovanje ljudi
» Da li su ovi ljudi normalni ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: