DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nove političke stranke u Srbiji-SOF

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Jul 21, 2015 12:38 am

U Srbiji su se poslednjih meseci formirale nove stranke.

Srpska Narodna Stranka, Srpski otadžbinski front, to su stranke nastale posle Skupštine DSS-a, i odlaska Vojislava Koštunice iz DSS-a.
Što se DSS-a tiče, može da se desi i formiranje Samostalnog DSS-a koju će predvoditi Andreja Mladenović.

Ni Demokratskoj stranci odavno "ne cvetaju ruže"...tako da sada svoje stranke imaju Boris Tadić, Dušan Petrović i Zoran Živković.

Šta se to desilo sa strankama demokratske opcije? Zašto svako voli da bude glavni, i umesto da se opozicija ujedinjuje, ona se razvodnjava.

Da li po vama postoji šansa da se opozicija ujedini, bar u dva bloka i da tako stane "na crtu" SNS-u?

Redovni parlamentarni izbori su za tri godine, ali sudeći po reformama koje sprovodi ova vlast i po sve većem siromaštvu stanovništva, ne bih bila iznenađena da se izbori dese i krajem ove godine ili u terminu za vojvođanske izbore.

Šta mislite o svemu ovome?










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Jul 21, 2015 8:56 am

Ma hajde, koji blokovi, koje nove stranke?
SNS do sudnjeg dana! :vrućina:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Jul 21, 2015 9:24 am

MadamX ::


Šta se to desilo sa strankama demokratske opcije? Zašto svako voli da bude glavni, i umesto da se opozicija ujedinjuje, ona se razvodnjava.

Da li po vama postoji šansa da se opozicija ujedini, bar u dva bloka i da tako stane "na crtu" SNS-u?


Tema po mom ukusu (bravo ,Madam ) 
Nema šanse da se opozicija ujedni jer je previše polarizovana . Za  razliku od "vladajućih" ,kojima niko ne spočitava neviđenu papajzjaniju "ideologija " (SNS kao "umereno desno/nacionalno??? , Vulin ,fol "ekstremno levo" ,SPS "levo" ,Karićka "tajkun ..i sav mogući politički ološ -preletač koji se skupio tamo ) "opozicija" se rascepala u x strančica potpuno različite "ideologije" . 
Demokrate -u par frakcija koje ih i dalje slabe . 
LPD -sam ne može ,a stigma od Miloševića je jeoš prejaka da bi im se ko pridužio .Uostalom ,SNS samo sporovodi šeprtljavo ono što su oni pričali pre 15 godina 
SRS sa svojim "satelitima" -tu se skupio sav ultranacionalistički /šovinistički ološ ,ekstremna "desnica" koja samo ponavlja "izvorni program" SRS -rat ,osvajanje teritorija ",ne "Evropi i NATO 
DSS koji je izgubio i "D" od demokratskog ,a uvređeni jer ih niko nije stavio na "čelo"  nacionalne "opozicije " ,pa duvaju i dalje "ne damo Kosovo" i slične teme ,rascepani u radikalno -nacionalističku ,i struju koja ne talasa previše da bi učestvovala u vlasti .
Imamo i usamljenog Sašu Radulovića ,koji je bio dovoljno pošten da izađe iz razbojničke družine SNS ,i to bilo sve . 
I da ,sad ovaj "Otadžbinski front" Siniše Kovačevića . 
Iako cenim g Kovačevića ,ne dopada mi se ime ,jer "otadžbina" i "front" asocira puno na terminologiju radikala ,a "srpski" u ovoj kombinaciji više asocira na "srBski" ,i to  može da odbije prosečnog glasača ,baš iz grupe onih koji su podržavali građanske i demokratske stranke ,a sada ne znaju gde bi ,jer su postojećima -razočarani . 
Poenta političkog života u Srbiji je raskrinkati SNS ,a ne vraćati se u 90 te i u "patriotsko -populističke " fore ,te mislim da će novi SOF pre privući nacionalno ekstremne ,nego građanske snage . 
Samo široka demokratsko /građanska koalicija ,tipa "Saveza za promene " ili nekog novog "DOS" bi možda mogla da napravi neku ravnotežu ,jer je SNS ,milom i silom zauzela sve poluge vlasti ,od najmanjeg sela do same Prestonice .Ne mogu ih oboriti -ali bi možda mogli da naprave ravnotežu ovom apsolutičko -pljačkaškom režimu ,koji se jako dobro krije iza "mirotvorstva","diplomatije"  i "Evrope" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Jul 21, 2015 9:49 am

Prvo, što se tiče SOF-a, uopšte mi nije jasno zašto baš to ime. Imala sam priliku da upoznam Sinišu Kovačevića, čitala sam i gotovo sve intervjue koje je dao i ranije, dok nije bio u DSS-u.
Svojevremeno sam mu nešto zamerala i zameriću ponovo ako medijski prokomentariše novo rukovodstvo RTS-a.
Ne može da meša privatni sukob i da generalizuje stvari.


Ja sam se slučajno našla u toj "priči" i otvorena da budem, nisam najsrećnija što sam tu. Jedina je prednost upoznavanje novih ljudi i eventualno sklapanje poznanstva i prijateljstva.


DSS..Teško mi je da loše govorim i pišem o stranci u kojoj sam provela izvesno vreme, i ovo novo cepanje na Samostalni DSS me jako nervira, bolje da su kolektivno prešli u SNS. Neću da ih komentarišem.

Ostale stranke nastale iz DSS-a i DS-a je takođe teško komentarisati jer su male, i nisu medijski plasirane na pravi način. I ne kapiram zbog čega su nastale, tj formirane.

Žao mi je DS-a, tačnije jako mi je žao što se Dragan Đilas povukao iz politike. Za rascep u DS-u kriv je Đilasov temperament, a on me, od svih sadašnjih političara najviše podseća na Zorana Đinđića, i o njemu imam najpozitivnije mišljenje.

Da je ostao predsednik DS-a možda bi on bio stožer novog demokratskog bloka.


U nekoj budućnosti za izbore možda ćemo imati mogućnost da glasamo između SNS-a koji je u koaliciji sa SPS-om i ostalima, zatim za Patriotski blok - DSS, Dveri plus stranke nastale iz DSS-a. Samostalno će izaći radikali koji su minorna stranka, i građanska demokratska opcija- tu vidim DS, stranke nastale iz DS-a.
LDP i SPO će verovatno ponovo biti u koaliciji.

Toliko za sada.

PS. I hvala na pohvali za izbor teme.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio MadamX dana Uto Jul 21, 2015 10:03 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Jul 21, 2015 9:54 am

MadamX ::
Prvo, što se tiče SOF-a, uopšte mi nije jasno zašto baš to ime. Imala sam priliku da upoznam Sinišu Kovačevića, čitala sam i gotovo sve intervjue koje je dao i ranije, dok nije bio u DSS-u.

To što meni "ne leži" ime -možda je samo moj utisak . 
No ne bi bilo loše da nabaciš link sa programom stranke ,da se unapred ne sudi o nečemu što je možda i dobro ? 
Da su mene pitali (a nisu ) mnogo bolje bi zvučao Građanski Front Srbije ,ili Narodni Front Srbije , više ljudi bi se rado pridružilo nečemu što nema ideološki  ili nacionali predznak.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Jul 21, 2015 10:09 am

SOF nema svoj sajt. Na Fejsbuku postoji strana SRPSKI OTADŽBINSKI FRONT.

Ono šta sam primetila je da su bacili akcenat na ekonomiju, i na ekonomski oporavak zemlje.

U koaliciji su sa DSS i Dverima.

Narodni Front Srbije, mislim da već postoji taj pokret, ili stranka, a nisu građanski front zbog nacionalnog opredeljenja..pretpostavljam..Mada, imali bi više pristalica, članova i simpatizera da je S Kovačević okupio oko sebe kolege i neke demokratski opredeljene intelektualce koji nisu politički angažovani.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 11:11 am

Gledam malopre na FB grupu "Samostalni DSS". Koliko pljuju po Sandi i DSS-u, to nije normalno..a zahvaljujući tom DSS-u su u foteljama raznim, velikim i malim.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 1:20 pm

MadamX ::


U koaliciji su sa DSS i Dverima.

E to je problem i  balast koji im ne treba . Da se ne lažemo , "Dveri" su klerikalci i nacionalisti (tačnija formulacija je klerofašisti) ,to nije politička opcija za budućnost Srbije . Sem toga ,oni koališu i sa najcrnjom ekstremnom desnicom (opet čitaj ,fašistima ) i to ih svrstava (po analizi MUP Srbije ) ,u organizacije kojima nema mesta u demokratskom društvu . Iako je uticaj SPC veliki ,Srbija nikada neće biti "pravoslavni Iran" ,što oni žele . 
MadamX ::
Gledam malopre na FB grupu "Samostalni DSS". Koliko pljuju po Sandi i DSS-u, to nije normalno..a zahvaljujući tom DSS-u su u foteljama raznim, velikim i malim.

Sanda Rašković Ivić ,za razliku od oca ,od ulaska u politiku ,spada u "tvrdu nacionalističku struju" i unutar DSS . Ima nešto uljudniji nastup ,ali je politički bliža ideologiji Srpske Radikalne Stranke ,nego bilo kojoj građansko /demokratskoj opciji .Zato se i nije mogla složiti sa salonskim tribunom kao što je Vojislav Koštunica . DSS ,izvorni, je bila zaista partija koja je obećavala ,međutim ,svi smo svedoci njihove "vlasti" .
Intelektualci su je napustili ,a ološ u vidu ministara iz redova DSS se nečuveno napljačkao na Kosovu ,Kolubari itd .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 1:33 pm

Dani, a zašto ti toliko ne voliš nacionaliste? OK je da budeš građanski orijentisan, ali mislim da nije OK što stalno ističeš da ne voliš nacionaliste. Gde je tu tolerancija?

Ja sam nacionalista, ali poštujem tuđa politička opredeljenja i ne branim fanatično svoju opciju.
Možda sam atipična što se tiče politike, jer znam i da pohvalim druge, ne samo da kritikujem.

Što se Sande Rašković Ivić tiče i SRS-a, čitala sam Šešeljeve izjave kako ni slučajno neće da ulaze u koaliciju sa DSS, i kritikovao je Sandu.

Kada već pričamo o demokratskim opcijama, ovih dana čujem da DS ne pravi letnju pauzu, dok SNS odbori do septembra ne rade. Ovo je zanimljivo, jer po nezvaničnim info, izbora će biti krajem godine. I dobro je da opozicija radi a ovi da odmaraju.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 2:35 pm

MadamX ::
Dani, a zašto ti toliko ne voliš nacionaliste? OK je da budeš građanski orijentisan, ali mislim da nije OK što stalno ističeš da ne voliš nacionaliste. Gde je tu tolerancija?

"Nacionalisti" (svih boja ) su uništili Jugoslaviju ,i svi zločini su počinjeni u ime "naciona" ,zar ne ? "Nacionalizam" i "patriotizam" je šifra upravo za loše stvari ,iza toga se kriju upravo oni koji pod tom "firmom" pljačkaju narod ,guraju ga u podele i huškaju na druge . 
Ko u politici nema ideologiju ,ili nema šta da ponudi u svom programu ,ima u nazivu stranke "nacionalni" predznak .Time obezbeđuje glasače ,jer pobogu ,pa valjda pre svega glasati za "svoje" ? Naročito ako postoje i neki "drugi" ? 

Uzmi primer Ruske Federacije  . Postoje li tamo "nacionalističke stranke pravoslavnih Rusa" ? 

Jabolko ,Jedinstvena Rusija , Pravedna Rusija , Komunistička Partija Ruske Federacije ,Liberalno Demokratska Partija Rusije  ...tu se pronalaze i za to glasaju građani Rusije . 
Rusija ima 24 nacije ,od kojih nijedna ne broji ispod pola miliona stanovnika . Šta bi bilo da oko 600 hiljada Nemaca koji žive u Rusiji osnuju "nacionalnu partiju" ,ili Tatari ,kojih ima preko 5 miliona ? 

Da se ja pitam ,zadržao bih onaj "ključ" koji je bio u vreme Broza ,dakle ,da svaka nacija ima broj zastupnika shodno broju pripadnika nacije u ukupnom broju stanovništva ,a ove "nacionalne" stranke bih jednostavno -ukinuo ,svima . 

Građanin si Srbije ,tačka ,svi jednaki ,a ako si sposoban i pametan -nebo je granica ,kakva "nacija" ? 
 
Amerika ima 304 miliona stanovnika ,crnci čine 12 % ,pa koliko crnaca ima na najvišim mestima ? Državni sekretar , glavnokomandujući oružanih snaga ,itd . Nisu tamo dospeli jer su za njih glasali crnci -nego što su sposobni , i za njih je glasala većina . 

Tako je u USA moguće da jedan Obama ,kao crnac i musliman bude predsednik ,i tako je bilo i čak i kod Slobe moguće da na ključnim mestima u vlasti bude i par Mađara . (Kertes ,Geza Farkaš ,Margit Savović ,Oskar Kovač itd ..) Naravno ,ni slučajno ne mislim da su ovo bili "divni i sposobni ljudi" ,ali je to ipak dobro izgledalo  u svetu ,znao je Sloba šta radi . 

Koliko ima pripadnika drugih nacija u redovima "srpskih nacionalista" ? Nijedan. Pa i ne mogu da budu -po "programu" . 
Politička ideologija ne poznaje naciju . 

Zato ne volim "nacionaliste" ,nijedne boje ,šta su uradili razne Kasze ,Ugljanini i ostali "nacionalni tribuni" ? Napljačkali se ,isto kao i "velike srpske patriote" ,na isti kalup . 

Politika se sastoji od ideologija , a ideologije postoje zbog ekonomije ,od toga se živi ,zna se kome je svoj narod bio "nadnarod" i ko je sanjao "teritorije" . U Americi su svi Amerikanci ,i u svim drugim demokratskim zemljama su svi pre svega građani ,pa onda pripadnici nacije ,ali za sve važe isti zakoni i pravila u smislu državne zajednice ,a ako hoćeš da budeš "nacionalista" ,budi u folkloru ,čuvaj svoj jezik i običaje ,plati i školstvo na svom jeziku ,ako te volja ,pa i imaj svoja "udruženja" za negovanje tradicija ,ali se ne bori na političkom nebu protiv drugih nacija ,sa kojima živiš ravnopravno u istoj zemlji .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 3:08 pm

Madam, ja ipak mislim da je kod Danija nešto drugo u pitanju. Mi smo jednostavno drugačije u školi učeni šta je nacionalizam u odnosu na današnju definiciju istog. Evo našla sam baš definiciju iz Enciklopedije Jugoslavije 1978. godine:
"Nacionalizam je kult sopstvene nacije koga karakteriše šovinistički odnos i raspirivanje mržnje prema drugim nacijama, a svoj najviši domet ispoljava kroz genocid i fizičko istrebljenje drugih naroda."
Mislim da je to u pianju i da zbog toga Dani na nacionalizam gleda tako. Iskreno i ja nekako u svojoj glavi definišem nacionalizam kao nešto negativno a i kako bi drugačije ako se samo ističe svoje a negira tuđe?! Rodoljub jesam, ali ne i nacionalista a istovremeno jako volim svoju naciju, tradiciju, istoriju, kulturu itd.

Malo sam odlutala od teme, ali tražila sam temu na kojoj bi to mogla objasniti pa je ne nađoh. Ako je oftopic onda brišite :)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 3:38 pm

Justi, nisam znala za tu definiciju. Tu se mešaju nacionalizam i šovinizam.

Nacionalizam je kad voliš svoj narod, ali poštuješ i tuđe.

Šovinizam je kad voliš samo svoju naciju, a mrziš ostale.

Ja jesam nacionalista, ali moja porodica je multientička. Imam rođake koji su Italijani, Nemci, Hrvati, Mađari, Bugari, Kinezi, Francuzi..samo crnce nemamo.
Plus. moji preci, daleki su bili nemačko-jevrejskog porekla, to sam saznala preko rođaka koji je pravio porodično stablo, istoričar je i kopao je po mnogim arhivama.

Tema je malo otišla u off ali nevažno, diskutujemo, i to je u redu.

****

Dani, razumem te. Znam i za Rusiju, i SAD, da nemaju stranke sa nacionalnim predznakom.

Zašto tih stranaka ima na našim prostorima, iskreno, ne znam. Toga ne bi bilo da je ostao jednopartijski sistem.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Jul 22, 2015 7:17 pm

Zbog velikog interesovanja pučanstva, plata, klima na poslu, skoro mufte klopa u skupštini i razne beneficije političara, svaki stanovnik Srbije želi da uđe u politiku, tako da će za godinu dana, nastati još stotinjak novih stranki. U planu je proširenje skupštinskih fotelja za još 1250 mesta i otvaranje još 50-ak raznih ministarstava.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyPet Avg 07, 2015 5:15 pm

MadamX ::


Što se Sande Rašković Ivić tiče i SRS-a, čitala sam Šešeljeve izjave kako ni slučajno neće da ulaze u koaliciju sa DSS, i kritikovao je Sandu.

Što se Sande Rašković Ivić tiče ,od nje cenim samo njenog oca . Da  dr Jovan Rašković nije "sklonjen" i od strane Miloševića ,i od strane Martića i Babića ,verovatno ne bi bilo ni rata ,a ako bi ga i bilo ,Plan Z4 bi bio usvojen ,i ne bi bilo ni "Oluje" ni mnogih drugih zločina . 
Pošto je Srbija zemlja čuda ,tako je i moguće da lokalni odbor jedne stranke (DSS ) ,u ovom slučaju ,disciplinska komisija Palilula isključi vlastitu predsednicu ,bez valjanog objašnjenja ili odluke GO ? 
Kakogod ..Sanda je sada bez partijskog angažmana ,i verovatno joj zvoni mobilni bez prestanka .Nacionalno /desnima njen profil odgovara ,mislim da su i ovi tvoji vrlo zainteresovani za njeno "ime" u svojim redovima . 
Makar šta radila i govorila ,ne bi me začudilo ni da osvane u Srpsko Naprednima (iako je do juče bila ljuta opozicija ,kao fol ) 
No, po nekoj logici bi bila najbliže SOF-u . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySub Avg 08, 2015 1:07 am

OO Palilula koji je smenio Sandu Rašković Ivić smenjen je, tj ranije isključen iz stranke. To automatski znači da je S Rašković Ivić i dalje predsednica DSS-a.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Dec 14, 2022 1:22 am

" a on me, od svih sadašnjih političara najviše podseća na Zorana Đinđića, i o njemu imam najpozitivnije mišljenje. "

Ovo je deo mog posta iz 2015.godine vezan za Dragana Đilasa.

I dalje imam najpozitivnije mišljenje o njemu i veoma mi je drago što sam u SSP-u.

Energija koju osetim na nekim štandovima ili na Fejsu-Tviteru, podseća me na neke davno prohujale godine i na borbu protiv režima SM.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptyUto Apr 25, 2023 6:53 pm

Pošto sam ovde počela pisanje o SSP-u red je da ovde i napišem šta mislim o trenutnoj kampanji stranke i o mogućim koalicijama za izbore.

Ja sam pasivan član SSP-a, retko idem na štandove, ali podržavam mnoge stavove stranke, ALI..

Pre kampanje PRAVAC EVROPA imali smo kampanju INTERES SRBIJE. U toj kampanji se potenciralo da je potrebno napraviti uslove za rad naših domaćih preduzeća, da treba posebno oporezovati strana preduzeća.
Akcenat je stavljen na stanje u poljoprivredi u Srbiji.

Evropa, EU... Taj san sanjamo svi koji smo demokratski opredeljeni. ALI..

OK je da se prave tribine i da se promiviše kampanja PRAVAC EVROPA.

Ali, nije ok što se ljudima ne prezentira cela istina.

Da bi se ušlo u EU potrebno je : 1. smeniti vlast AV, 2. sprovesti sve reforme neophodne za ulazak u EU. 3. Potrebno je zatvoriti sva poglavlja vezana za ulazak Srbije u EU.

Samim ulaskom u EU građanima neće padati evri sa neba.

Zašto SSP ne kaže javno da su potrebne godine i godine kako bi se sanirale posledice ove štetočinske vlasti?

Ne možemo preko noći dobiti veće plate, veće penzije, veća socijalna davanja. Nije ok da se 2030.godina označi kao početak boljeg života u Srbiji.

Nije ok jer ne znamo koliko će godina morati da prođe za saniranje stanja u ekonomiji, elektroprivredi, zdravstvu, prosveti..

Što se koalicija tiče, evo ja bih prva "zapušila nos i glasala za Novi DOS". Nijedna stranka u Srbiji ne može sama da pobedi ovu vlast. Nema šanse.

Cilj je da se promeni vlast i da se za nekoliko meseci stvore uslovi za prave izbore, slobodne.

Tek tada neka svaka stranka propagira svoju ideologiju i svoje programe.

Ne mogu SSP i PSG da idu sami zbog nekih svojih principa. Nema stranačkih principa dok se ne oslobodimo ovog zla. Nema.

Imala bih nešto da napišem i o čuvenom nemačko-francuskom Sporazumu i Aneksu tog Sporazuma za KiM..Ali neću..nije ovo tema o KiM.

E, sada, ako neko iz SSP-a čita ovaj forum neka me banuje iz SSP-a.

Čini mi se da ispravno razmišljam..jer slušam uživo šta misle obični birači i čitam šta se piše na Tviteru i na nekim drugim forumima.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  EmptySre Apr 26, 2023 7:08 am

Srbija je sama po sebi maligna tvorevina za sve koji žive u Srbiji. Ne postoji stranka koja će povratiti zdravlje u totalno truli sistem koji se raspada. Jedino se nekom vrstom revolucije može okrenuti na bolje a za to ne postoje muda a građani su Juda do Jude.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nove političke stranke u Srbiji-SOF    srbiji - Nove političke stranke u Srbiji-SOF  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nove političke stranke u Srbiji-SOF
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nove vozacke i saobracajne dozvole .

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: