DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAJBOLJI DOMAĆI FILM?

Ići dole 
+4
Danubius
brdjanin
Astra
ZoxZoja
8 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 9:02 am

U nedostatku dobrih (ili velikih) domaćih ostvarenja ,publika često gleda "stare filmove" ,a od kada imamo net ,na raznim sajtovima postoje čitave "baze" domaćih filmova -pri tome mislim na ex Jugoslovenske ,i ostvarenja nakon cepanja Jugoslavije . 

Po nekim ozbiljnim anketama ,za najbolji srpski film se smatra "Ko to tamo peva" Slobodana Šijana . 

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pa da vidimo -šta smatramo najboljim "domaćim " filmom ? 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 1:52 pm

Mrtva trka izmešu Maratonaca i Ko to tamo peva. Posle ova dva par praznih mesta pa dopisati po želji i raspoloženju. Inače treći kultni film koji stavljaju u istu ravan sa prva dva Davitelj protiv davitelja mi se uopšte ne sviđa. Nemam neke argumente da obrazložim, jednostavno mi se ne sviđa i to je to.

Recimo mi nemamo "omladinski" film sem Ludih godina. Prvi i eventualno drugi iz serijala koji su kasnije nazvali "Žikina dinastija" su odlični filmovi u svojoj kategoriji. Sve posle je suva komercijala. Gledljiva ali bez neke umetničke vrednosti.

Za sad od mene toliko. Kako se tema bude razvijala javim se ponovo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 4:16 pm

Meni je najjaci Lepota poroka,cak ispred tog prvoprozvanog Ko to tamo peva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 4:33 pm

Ja mnoooooooogo volim "Sabirni centar". Nema tako mnogo citata iz njega, ali je sjajan.
Kažu neki kritičari, sa toliko malo para TAKAV film...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 4:58 pm

Pretpostavljam da u domaće spadaju i oni iz ostalih republika bivše juge. Možda ne bi bilo loše da ima tema (ako već nema?) za najgori domaći film. Imamo i dobre i loše filmove u velikom broju.
Ja ne mogu tako lako da se odlučim za najbolji. Možda je to ovaj :












Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 7:20 pm

ZoxZoja ::
Mrtva trka izmešu Maratonaca i Ko to tamo peva.

"Maratonci" su definitivno najbolja domaća  komedija svih vremena,a ono što je mene najviše fasciniralo je da u tom filmu ima i "Alan Forda" ,i "Porodice Adams" ,i "Monti Pajtona " i svega drugog što je znalački izneto od verovatno najbolje glumačke postave svih vremena . Film koji sam gledao bar pet puta (što inače ne radim ) i uvek se nanovo nasmejem . Potpuno kultni film ,sa možda najviše zapamćenih replika , po svemu -izuzetan. 
brdjanin ::
Ja mnoooooooogo volim "Sabirni centar". Nema tako mnogo citata iz njega, ali je sjajan.
Kažu neki kritičari, sa toliko malo para TAKAV film...
Drago mi je da si pomenuo . To je ozbiljan film urađen na jednostavan način . 
Jako dobro sam ga zapamtio i po tome što u njemu nema uobičajenih "caka" iz domaćih filmova (najmanje jedno silovanje ,tuča ,psovke ,veličanje "pokvarenosti" koje ispada vrlina ,itd) 
Kritika ideologija i drugih stvari na način koji ne može da izazove bes poklonika .Dobar film.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySub Sep 26, 2015 8:23 pm

"Original falsifikata"

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptyNed Sep 27, 2015 12:57 pm

Mislim da sam jedna od retkih koja je na prvo gledanje oba nasa kultna filma (*Ko to tamo peva* i *Maratonaca* ) ostala totalno ravnodusna. Posle narednog gledanja promenila sam misljenje i zaista koliko god repriza da ima ja ih iznova gledam i gledacu ih nadalje.
Tako da cu izdvojiti upravo ta dva ko nase najbolje ostvarenje.
Dobar mi je i *Strsljen*, *Otac na sluzbenom putu*, *Balkanski spijun* i *Varljivo leto*
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptyNed Sep 27, 2015 2:38 pm

Meni se isto kao i vecini najvise svidjaju "Maratonci" i " Ko to tamo peva"

Neznam da li ste znali neke zanimljivosti sa snimanja filma "Ko to tamo peva"

Davne 1980 godine tada jos mladom reditelju Slobodanu Sijanu ponudjen je Scenario koji je napisao Dusan Kovacevic.
Bas u to vreme pocetkom 1980 godine drug Tito je poslat na lecenje u Sloveniju posto mu se zdravstveno stanje naglo pogorsalo tako da se vise pratio taj dogadjaj i niko u to vreme nije bio zainteresovan za kulturu i snimanje filmova.Mnogi su mislili da od tog projekta nema nista i da taj film nece nikada da se snimi.
Slobodan Sijan je zahtevao da mu nadju stari Autobus koji ima zadnja vrata.Tako su mu nasli neki stari iz Slovenije a Slobodan Sijan kada ga je video u kakvom je losem stanju samo sto se nije srusio.Bio je to Autobus "mercedes - benc O 3500" iz 1951, sa motorom „OM 312 dizel“, sa sest cilindara od 4,2 litra sa 90 "konja". Menjac od pet brzina omogucavao je maksimalnu brzinu - 82 kilometra na cas.
Sijan je poceo da skuplja glumacku ekipu tako da je zamislio da "Krstic" bude Mija Aleksic a njegov sin "Misko" bude Bogdan Diklic ali posto su ova 2 glumca odbili uloge kao zamena pozvani su Pavle Vujisic i Aleksandar Bercek sto se kasnije pokazalo kao i dobar potez.
Sve oko snimanja filma teklo je tesko osim pozitivnog raspolozenja glumaca i dobijanja najnovijih kamera koje su bile namenje za snimanje Titovih putovanja po Svetu.Tako sa dosta prepravki i raznih izmena Slobodan Sijan je uspeo da zavrsi snimanje filma za tri ipo nedelje sto je veliki uspeh a vremenom se pokazalo da je jedan od najboljih kultnih filmova.

Ja sam takav stari Autobus video u restauiranom stanju u Beogradu kako se iznajmljuje za razna vencanja (U njemu se skoro vencao jedan nas poznati TV-voditelj). Malo sam se raspitao i saznao da to nije taj pravi Autobus iz filma vec da taj pravi Autobus stoji u nekoj njivi u Hrvatskoj.

Ove godine sam saznao da je Autobus uzeo"Jadaran Film" iz Hrvatske i pozvao Automehanicare da ga osposobe u prvobitno stanje koliko je moguce i kasnije da ga prodaju ili upotrebe u komercijalne svrhe kao naprimer da se vozi po zemljama bivse Yugoslavije i da se izdaje za snimanje nekih novih filmova.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptyUto Sep 29, 2015 11:29 pm

MARATONCI-definitivno. Nemam običaj da isti film gledam dva ili više puta, ali MARATONCI su izuzetak.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  EmptySre Sep 30, 2015 12:10 pm



Najteže je napraviti dobru, zdravu komediju, tragičnih priča je svuda okolo, duhovitosti uvek fale.
Ovo je veličanstvena komedija.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI DOMAĆI FILM?    NAJBOLJI DOMAĆI FILM?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAJBOLJI DOMAĆI FILM?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Najbolji HOROVI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KULTURA :: FOTOGRAFIJA/FILM/TEATAR :: FILM & VIDEO &FILMSKE NOVOSTI-
Skoči na: