DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )

Ići dole 
+43
Astra
Majčina dušica
bosankaa
MadamX
Gothic
Oci-ANDJELA
Tessaa
el_vibrador
Mima65
Kica/Praja
Enesa
brdjanin
Svemimir
Danubius
cojle
Sibila_
debilko
sunrise
Kijara-brm
ZoxZoja
Ladyintheblack
Lakota
podbarac
sonia
Šmizla
Krupljanka
arsic
Bukovski_Jr
AstrinaKomsinica
surčinac
Zana
Djulieta
Sikret
montoya
Nut
nezaborav
Okano
meseceva rosa
OnaVoliBluz
Samouka
Amisela
Xenia
Lily
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Nov 30, 2008 5:52 pm

First topic message reminder :

--------------------------------------------------------------------------------
Jesen na Cetinju





Ovo je pismeni rad učenika šestog razreda škole na Cetinju koji je ocijenjen, hmm... vidjet ćete na kraju kako. Navodno su ocjena i sastav došli do ministra obrazovanja. Navodno živa istina. Velika greška nastavnice. Sastav je remek-djelo! Klik mu nudi posao!

Jesen? Pa o čemu drugom pisati nego da ti je žao?
Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi. Kao i u svakoj jeseni meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.

Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u kurac jer ovo već treća jesen kako ništa ne rade. Od ove jeseni nam strašno faljiva struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere to su jedna govna, a nije tako mislila na tom načinu kada nam je kuća bila puna struje.

Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pasenoga - Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva. I ove jeseni ptice su pošle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je žao jer su one male i nezaštićene, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo. Djed kaže da su one ptičiji proletarijat, a nije tako mislio kad nam se roda posrala na fiću, pa je tata jurio do Spadijerskog vrha. Djed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama.

Djed slomio nogu ili mu se samo neda pješačiti?

On kaže da se branila ka čovjek. Meni je bilo žao a žao mi je i djeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije rodu jer je djed živ a roda ne, a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu, a da je ona ubila djeda pod Spadijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije. Ja isto mislim da bi najbolje da se ujak Vlado posra djedu na fiću i da ga je djed ubio sjekirom, ka što je htio babu jedan put, a da se roda ne miješa. To je radi toga što me ujak Vlado (rak ga izijo) slepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu još mi je mrzniji.

Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevica u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je žao. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garažu đe je djed i njegovi penzioneri igra fircik u pare. Jesen mi je još draga radi strika Velja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod. Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Neđo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je žao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u Pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kušu. Ne znam šta bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama djeci daju vitamine da bi smo postali jaki.

Radenčević Slaven VI 3
Ocjena: jedan (1)
Komentar: 'Obrati pažnju na genitiv. Tema je promašena'
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Avg 29, 2013 1:00 am

Ja kad volim,onda zaista volim cijelim svojim bićem,nesebično dajući i zadnju mrvu dobrote iz svoga srca,jedino tako znam da je iskreno! Kad mi je do nekoga stalo,to ću i pokazati sa zadovoljstvom! Ako nekome uspijem pomoći ili uljepšati dan na bilo koji način,radujem se poput djeteta,te je i moj dan tada potpun! Ne volim nikoga ponižavati ili ne daj Bože vrijeđati,ismijavati jer tko sam ja da to smijem? I ja sam malena kao i svaki čovjek pod ovom kapom nebeskom,prolazna i željna ljubavi! Mogu ti biti prijatelj u svako doba i pružiti što god imam,neću žaliti.No imam i glas koji ću grohotom pustiti i reći u lice svakome tko bude htio povrijediti mene i moje drage ljude za koje znam da su ljudi.Pokušavam kroz neki svoj svijet ostati na nogama jer ni moji dani nisu savršeni kao što to većini izgleda,nisam ja neko nebesko biće koje ništa ne boli.Boli puno toga,ali ne pokazujem i šutim u sebi. Uljepšavam svoje dane najbolje što mogu,kao što to nastojim činiti i svojim prijateljima! Pustit ću te u svoj život raširenih ruku,ali ne oskvrnjuj ga...Poštuj me kao što ja poštujem tebe ...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Avg 30, 2013 1:03 am

Imaš dugačke stepenice koje te vode na prvi kat, odnosno u prizemlje, ali podignuto prizemlje. Onda imaš onak' dva hodnika, ti skreni u lijevi, e a onda imaš lift. Uđi u taj lift i stisni broj tri. Onda kad izađeš imaš veliku prostoriju, ali imaš vrata ispred sebe – tu uđi i prođi ostakljenim mostom. Tada dolaziš na odjel ORL-a, zapravo nisi još na odjelu, ali bit ćeš kad pozvoniš na zvono. Otvorit će ti ili crna razroka ženska ili plava sitna, to su ti sestre, samo reci da ju trebaš i pustit će te.“ Iza svake stanke unutar ovog objašnjenja govorila sam tipičan „mh!“ koji, uglavnom lažno, upućuje govornika da ga sugovornik sluša. Nakon zadnje rečenice zastala sam kako bih se uvjerila da je uputstvu doista kraj, promrmljala nešto slično zahvali i krenula k trgovini kupiti nekakav puding i sok za bolničku posjetu. Kolegica je pristojno zahvalila, ali je izbacila onaj dio sa „nisi trebala“ jer je znala da mrzim te bon-tonske nametnute fraze, pa me podignutom obrvom upitala što je novo između mene i njega. Pogledala sam kroz prozor i sve je bilo jasno. Kroz maglu se nazirala žuta kućica sa dvorištem punim cvijeća i mramornim klupama. „Ovaj put sam ga pokušala spaliti.“, rekla sam kroz zube dok se ona, kraj mene, naslanjala o prozorsku dasku. Glasan smijeh zaorio se iz sobe dok joj krv nije prošikljala kroz usta iz nezacijeljenih krajnika." ~ Quince

Filomela ♫
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Djulieta
Nights of Cabiria



Datum upisa : 13.07.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Avg 30, 2013 8:18 am

Čekanje. To je bila prva lekcija koju sam naučila o ljubavi. Dan se otegne, čovek pravi hiljadu planova, zamišlja sve moguće razgovore, zaklinje se da će promeniti svoje ponašanje u određenim prilikama – a ostaje sve vreme nespokojan, usplahiren, sve dok se ne pojavi voljena osoba.
A u tom trenutku, više ne zna šta bi da kaže. Oni sati iščekivanja preobratili su se u napetost, napetost se izrodila u strah, a strah izaziva u nama stid da pokažemo svoja osećanja.

Paulo Koeljo – Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala
Nazad na vrh Ići dole
arsic




Datum upisa : 30.08.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Avg 30, 2013 9:54 am

Kolilo treba suza za jednu tugu?

karakostovka
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Sep 05, 2013 12:10 am

"Vremenom naučiš da se ponašaš odvažno, ležerno, samouvereno i onda kada se uopšte tako ne osećaš. Medjutim, odeblja ti koža. Možeš više i bolje da podneseš. U svakom slučaju, mnoge stvari te se ne dotiču više, kao kad si mlad. Plus, što je velika prednost sazrevanja, skapiraš da mnogo toga što ti se čini važno, u stvari nije. Ili nije toliko, koliko ti se sad čini. Tako stekneš dozu sigurnosti. Isturiš ispred sebe svoje znanje, karijeru, novac, porodicu, kako ko, vrednosti prema svom afinitetu, i to te u izvesnom smislu brani od sveta. Sve skupa, to se zove zrelost. Tako nekako..."

Marija Jovanovic
Idi, vreme je
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Sep 05, 2013 7:58 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


[You must be registered and logged in to see this image.]


od sutra u prodaji..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Sep 05, 2013 9:03 pm

Postoje oni od kojih ne možete otići. I oni kojima se uvek vraćate. Postoje i oni od kojih ste otišli, a oni još uvek nisu otišli od vas. Susretanja, sudaranja. Slučajni i namerni suputnici. Istopljena prijateljstva. Promašene ljubavi. Poneki ispušten znak. Gde tebe da smestim? U one od kojih ne idem ili one kojima se uvek vraćam? ( B )
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Sep 05, 2013 9:29 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

cita se i od nazad, rec po rec ( Свет палиндрома - stranica na fb)
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Sep 06, 2013 12:04 am

Ima ljudi čiji je život trag u vodi. Nevidljivi su, nečujni, nestvarni, bez otisaka u peščanoj pustinji čovečnosti. Ne znamo odakle su među nas došli, a kad odu, zašto su i kuda otišli. Dok su bogovi zemljom greli, tako smo ih prepoznavali. Kad nas napustiše, od njihove moći ljudi naslediše jedino sposobnost da žive, ali ne da budu.

IVO ANDRIĆ
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Sep 06, 2013 11:11 pm

ad sam shvatio: to je prijateljstvo,ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste,to ne može,jer zavisi od nas Ne mogu da mu kažem : budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, bicu ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako,u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban,što nisam zamjerio nicemu ma šta da je rekao ili ucinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.
Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge.
Pa ipak to cinim, makar samo zato da još jednom pomenem covjeka koji je unio toliko radosti u moj život. Pitao sam ga jednom,kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo. Prijateljstvo se ne bira,ono biva ko zna zbog cega kao ljubav… A ništa ja nisam poklonio tebi vec sebi…
Mehmed Mesa Selimovic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Sep 07, 2013 4:45 pm

Poslednje pismo Virdzinije Vulf


Najdraži,

pouzdano osećam da ponovo ludim. Mislim da ne možemo opet prolaziti kroz još jedan strašan period. Neću se oporaviti ovoga puta. Počinjem da čujem glasove, i ne mogu da se skoncentrišem. Zbog toga činim ono što je najbolje za nas. Pružio si mi najveću moguću sreću. U svakom smislu si bio sve ono što si mogao biti. Mislim da ne postoji dvoje ljudi koji su bili srećni kao mi pre nego što je nastupila ova užasna bolest. Ne mogu više da se borim. Svesna sam da uništavam tvoj život, i da bi da ja nisam tu bio sposoban da radiš. I hoćeš, ja to znam. Vidiš da više ni ovo ne mogu da napišem kako treba. Ne mogu da čitam. Ono što želim da kažem je da svu sreću u svom životu dugujem tebi. Bio si veoma pažljiv prema meni, i neverovatno dobar. Želim to da kažem - a to i svi znaju. Da je iko mogao da me spase, to bi bio ti. Iz mene je nestalo sve sem sigurnosti u tvoju dobrotu. Ne mogu više da uništavam tvoj život. Mislim da niko na svetu ne može biti srećniji nego što smo mi bili nekad.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyUto Sep 10, 2013 12:01 am

:)

ČISTI SAMO KOLIKO MORAŠ

Moje dame!!!!!!
Zapamtite da naslaga prašine štiti drvo koje se nalazi ispod.
Kuća postaje dom kada na namještaju možete ispisati - Volim te.
Znala sam svakog vikenda provesti minimalno 8 sati čisteći,
jer sam htjela da sve budesavršeno -
za slučaj da netko navrati do mene.

Konačno sam shvatila jednog dana da nitko nije došao - svi su bili
vani živeći i zabavljajući se.

Sada kada me ljudi posjećuju, ne moram im objašnjavati stanje mog doma,
svi žele čuti i zainteresirani su samo da čuju o stvarima koje sam radila dok živim i zabavljam se.

Ako to još niste shvatile same - molim da poslušate ovaj savjet.

Život je kratak. Uživajte ga.
Čistite koliko morate....

ali ne bi libilo bolje da naslikate sliku, ili napišete pismo, ili ispečete kolačeili tortu i poližetežličicu
, ili zasadite sjeme, naučite razliku između želim i moram?

Čistite koliko morate..................... ali nemate previševremena...........

sa pivom koje možete ispiti, rijekama koje možete preplivati, planinama nakoje se želite popeti,
glazbom koju želite čuti i knjigama koje želite pročitati,
prijateljstvima koje želite zadržati i
životom koji želite živjeti.....

Čistite koliko morate,

ali život je tamo vani sa suncem u vašim očima,
vjetrom u vašoj kosi,
pahuljama snijega na vašem licu, kapima kiša.
Ovaj dan se neće ponoviti.

Čistite koliko morate,

ali imajte na umu........... Starost će doći i ona nije ljubazna........a,
kada umrete, a umrijeti morate.......... . vi sami ćete napraviti samo još više prašine.

Podijelite ovo sa svim prekrasnim ženama u vašem
životu.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyUto Sep 10, 2013 8:12 am

AstrinaKomsinica ::
:)

ČISTI SAMO KOLIKO MORAŠ

Moje dame!!!!!!
Zapamtite da naslaga prašine štiti drvo koje se nalazi ispod.
Kuća postaje dom kada na namještaju možete ispisati - Volim te.
Znala sam svakog vikenda provesti minimalno 8 sati čisteći,
jer sam htjela da sve budesavršeno -
za slučaj da netko navrati do mene.

Konačno sam shvatila jednog dana da nitko nije došao - svi su bili
vani živeći i zabavljajući se.

Sada kada me ljudi posjećuju, ne moram im objašnjavati stanje mog doma,
svi žele čuti i zainteresirani su samo da čuju o stvarima koje sam radila dok živim i zabavljam se.

Ako to još niste shvatile same - molim da poslušate ovaj savjet.

Život je kratak. Uživajte ga.
Čistite koliko morate....

ali ne bi libilo bolje da naslikate sliku, ili napišete pismo, ili ispečete kolačeili tortu i poližetežličicu
, ili zasadite sjeme, naučite razliku između želim i moram?

Čistite koliko morate..................... ali nemate previševremena...........

sa pivom koje možete ispiti, rijekama koje možete preplivati, planinama nakoje se želite popeti,
glazbom koju želite čuti i knjigama koje želite pročitati,
prijateljstvima koje želite zadržati i
životom koji želite živjeti.....

Čistite koliko morate,

ali život je tamo vani sa suncem u vašim očima,
vjetrom u vašoj kosi,
pahuljama snijega na vašem licu, kapima kiša.
Ovaj dan se neće ponoviti.

Čistite koliko morate,

ali imajte na umu........... Starost će doći i ona nije ljubazna........a,
kada umrete, a umrijeti morate.......... . vi sami ćete napraviti samo još više prašine.

Podijelite ovo sa svim prekrasnim ženama u vašem
životu.
Ovo kradem i lepim na f.b.


Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySre Sep 11, 2013 3:53 pm

''Osoba čije mišljenje najviše znači u tvom životu, je ona koja te gleda iz ogledala. Neki ljudi mogu misliti da si iskren prijatelji smatrati te divnim, ali čovek u ogledalu kaže da si samo protuva, ako mu ne možeš pogledati u oči.
Njemu treba ugoditi, ostali nisu važni jer on je s tobom otvoren do kraja.
I prošao si svoj najteži ispit, ako je čovek u ogledalu tvoj prijatelj.
Jer na putu života možeš prevariti celi svet i u prolazu će te ljudi tapšati po ramenu, ali će ti konačna plata biti bol srca i suze, ako si prevario čoveka u ogledalu."










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Sep 14, 2013 10:34 am

Zarko Stevanovic

Pre neki dan vidim iz prevoza momka koji vozi bicikl po Bulevaru, u špicu, i u toj brzini prolazeći pored crkve Svetog Marka pušta guvernalu, okreće se prema crkvi i počinje da se krsti. I prvo što mi je palo na pamet je ’’Sad kad se sljušti ovde i podleti pod neki gradski bus biće mu đavo kriv, a azapravo je kriv on sam jer tako fanatično ispojava svoju veru. - Kao ljudi koji se krste po autobusima. Puštaju šipke kad god bus prođe pored neke crkve i automatski ide ruka potezom čelo pupak rame rame. Krst. To je kao ja sad kad bih se prezvezdio kad prolazim pored Marakane, potezom ruke kuk čelo kuk, rame rame kuk. Ili što neko reče – da kašljem kad bus prođe pored bolnice.

Elem, protiv vere nemam ništa. Vera je nešto individualno, posebno i jedinstveno za svakog čoveka. Volim kada sretnem tihog i nenametljivog vernika, koji mi ne nameće svoje stavove već me poštuje kao što i ja poštujem njega. Ali nažalost, takvih je sve manje. Umesto da im otvori oči, vera je većinu ljudi zaslepila. Živimo u društvu rent-a-vernika i kvazi ateista.

Rent-a-vernike je čovek koji o svojoj religiji ne zna n išta ili zna jako malo. Čak ga i ne zanima nešto preterano da nauči bilo šta, zna šta se kaže za Božić, Uskrs i krsnu slavu, ali opet iz nekog razloga smatra da je merodavan da drugima priča kako greše jer ’’ne veruju’’. Rent-a-vernik se krsti svaki put u busu, svaki put kad prođe pored crkve, i isto tako se obraća bogu samo kad mu je dupe u procepu i kad je teško. Kao oni ljudi koji se sete nekog drugara samo kad im treba nešto ili kad hoće da pozajme novac. Ne ide to tako. Rent-a-vernik će skočiti na mene ili bilo koga od vas ako mu spomenete veru u negativnom kontekstu, jer tako smatra da nadomešćuje svoj nedostatak iste, tj, svoje neiskreno verovanje. Odmah krene sa etiketiranjem i pretnjama, u duhu i maniru pravog hrišćanina. Kad mu je sve potaman onda je on taj koji je sve to zaslužio i stvorio, a kad je teško onda je Bože pomozi.

Svi oprosti ovog sveta ne vrede ništa ako nisi u stanju da staneš pred ogledalo u sebe pogledaš u oči. Ako u mojim očima izgledate smešni, u svojim licemerni, zapitajte se kako izgledate u očima boga u koga tako napadno verujete.

Drugi ekstrem su kvazi ateisti. Danas je u društvu moderno pljuvati po tradiciji, istoriji i religiji, i ljudi bez pravog identiteta i mišljenja se priklanjaju većini, podržavajući stavove sa kojima se ne slažu. I onda kad ostanu sami počne krivica, jer su u neku ruku izdali ono u šta veruju. Ako veće nešto prihvataš, prihvati ga oberučke i brani svoje stavove ako smatraš da su ispravni. Religija nije ružna riba ili švalerka da je kriješ od drugara i porodice, ako u nešto veruješ reci to, jasno i glasno. Možda se neće svi složiti sa tobom, ali će te poštovati, a poštovanje je danas retkost i privilegija.

U Srbiji je danas sve otišlo u ekstreme. Ili si liberal ili radikal, ne možeš navijati za Partizan ako si Zvezdin navijač, ili si slepi vernik ili bezbožnik koga bi trebalo spaliti. Poenta je da odaberete stranu. Ne možete stajati sa nogama u čamcima koji plove raličitim strujama. Možda je more trenutno mirno, ali oni će otići svaki na svoju stranu, a vi ćete u svom raskoraku pasti i potonuti, a tada se gubi ona najbitnija vera – vera u sebe samog.Sve u svemu ti si moj drug i ostajes to...... :P
P.S o kralju i kraljevini ne bih..postujem tvoju zabludu ..


... deo diskusije na temu o himni i monarhiji...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Sep 14, 2013 8:29 pm

Danas može biti poseban dan samo ako želiš!
Nazovi nekoga koga nisi dugo čuo.Uputi mu nekoliko iskrenih i lijepih reči iz srca!
Oprosti onima koji su te povredili i nasmeši se! Ne gubiš ništa.
Učini nešto što te raduje bez obzira hoće li se to drugima svideti .Opusti se.
Obogati svoje srce mirom i ljubavlju....Ne dozvoli da ti život prođe u ljutnji i okretanju glave od ljudi,od sebe...Budimo dobri i dajmo sve od sebe da nama obraz bude čist,a drugi neka traže način kako nositi ono sa čim ranjavaju tuđa srca. Budi čovek,jer čovek je danas redak primer u albumu života."










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyUto Sep 17, 2013 8:32 am

Pismo jedne majke
[You must be registered and logged in to see this image.]Izvor: Facebook



Sine moj! Ovo je pismo od tvoje sirote majke. Stid me je što pišem, nakon nesigurnosti i dugog čekanja uzela sam pero nekoliko puta, ali su mi suze smetale. Nekoliko su mi puta prestale suze, ali mi srce nije dopustilo. O, sine moj! Nakon dugo vremena vidim da si porastao, postao zreo i lijepo usklađuješ stvari. Imam jedno pravo, da barem pročitaš ovo pismo, a kasnije, ako želiš, pocijepaj ga kao što si učinio s mojim srcem.
O, sine moj! Prije 25 godina za mene je bio jedan veoma radostan dan kad mi je doktorica rekla da sam u drugom stanju. Majke dobro znaju značaj ovih riječi, to je mješavina sreće i radosti s početkom uznemiravanja i mnogih promjena u organizmu. Poslije ovoga, držala sam te 9 mjeseci u svom stomaku, ustajala sam s teškoćom, spavala sam s teškoćom, hranila sam se i disala s teškoćom i pored toga, ništa mi nije umanjivalo ljubav prema tebi. Naprotiv, iz dana u dan ona se sve više povećavala i jedva sam čekala da te vidim.
Nosila sam te, sine moj, uz poteškoću za poteškoćom, bol za bolom, radovala sam se tvojim pokretima (u stomaku), radovala sam se povećanju tvoje tjelesne tježine koja za mene nije bila teška. To su bile duge muke, a kasnije dolazi ona noć kad nisam ni oka sklopila. Imala sam toliko veliki bol da to nijedno pero ne može zapisati, a niti jezik opisati. Nekoliko puta sam se suočila oči u oči sa smrću, a onda si se pojavio ti, tvoj plač se miješao s mojom radošću i odstranio bol i rane.
Sine moj! Godine su prolazile, a ja sam te držala u naručju, kupala sam te svojim rukama, spavao si u mom naručju, dojila sam te svojim mlijekom, ostajala sam bez sna samo da bi ti spavao, umorno sam te po cijeli dan držala, samo da bi ti bio radostan, da bih radosno gledala tvoj osmijeh, nestrpljivo sam čekala da ti od mene nešto zatražiš, pa da ti to svim srcem dam, a to je za mene bio vrhunac zadovoljstva. Prolazili su dani i noći, a ja sam nastavila u ovom stanju, sretna dojilja, vrijedna služavka i gladna, sve dok nisi porastao i postao momak. Na tebi se pokazaše prvi znaci zrelosti, a ja sam tražila na sve strane da tebi nađem lijepu nevjestu.
Dođe svadbeni dan, a meni se odvojilo srce, potekle su mi suze radosti za tvoj novi život, kao i za rastanak s tobom. Prošli su teški dani i vidim da nisi više onaj koga poznajem, negirao si me i zaboravio moje pravo. Prolaze dani, a ja te ne viđam, ne čujem tvoj glas. Zamrzio si osobu koja se prema tebi lijepo ponašala.
O, sine moj! Tražim samo malo. Imaj me u vidu, barem u ravni sa svojim drugovima, stavi i mene na listu svojih mjesečnih obaveza, da bih te samo malo vidjela.
Sine moj! Oslabila sam, umorile su me patnje, a i bolest me je snašla, s teškoćom ustajem, krećem se s teškoćom i opet moje srce sije ljubav prema tebi. Ako te neko jednog dana bude poštovao, bio bi mu zahvalan čitavog života, a tvoja majka toliko ti je dobra učinila, a ti se ne osvrćeš na nju, ponašala se lijepo prema tebi, a ti je ne nagrađuješ. Bila je godinama tvoja služavka, a ti zaboravio sve, dokle je stigla tvoja velikoumnost!
Sine moj! Kad god čujem nešto lijepo o tebi radujem se i ja, jer si moj rod, ali čudim se kakav sam grijeh učinila što me ne posjećuješ i ne želiš da me očima vidiš. Da li sam ti ikada uskratila pravo prema meni?! Stavi me u najmanju ruku u položaj jedne obične služavke i daj joj njenu zaslugu. Pokaži malo blagosti prema meni, daj mi moju nagradu i ponašaj se lijepo prema meni, jer Bogvoli one koji se dobro ponašaju.
O, sine moj! Želim da te vidim, ne želim ništa više od toga. Dopusti da vidim oblik lica tvog!
O, sine moj! Srce mi plače, a suze same teku. Ti nastavljaš svoj život, a ljudi pričaju o tvom dobrom moralu i uvažavanju prema njima.
O, sine moj! Zar nije došlo vrijeme da se tvoje srce smiluje jednoj starici koja je prepatila i koju želja za tobom ubi od čekanja. Razorio si njena osjećanja, razljutio si njeno srce u toj mjeri da su joj se i suze osušile na očima.
Ne žalim se i ne molim se protiv tebe, ne pokazujem svoju ljutnju. Ukoliko moja dova prijeđe oblake i stigne do vrata neba, stići će te moja kletva, a nad tobom i tvojom porodicom slit će se nesreća.
Ne, neću to učiniti, ti i dalje ostaješ duša moja, sreća i proljeće mog života. Uvjeri se, sine moj. Kosa počinje da ti bijeli, proći će godine i ti ćeš ostarjeti, a nagrada je prema radu. Napisat ćeš pismo sinu svom sa suzama u očima, kao što ja tebi pišem. I znaj da kod Boga sakupljaju se žalbe.
O, sine moj! Boj se Boga zbog svoje majke, zaustavi joj suze, obraduj je u njenoj nesreći, a zatim, ako želiš, pocijepaj njeno pismo. I znaj, ko čini dobro, sebi ga čini, a ko se loše ponaša, sebi štetu nanosi.
( Magazin.ba )
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Sep 26, 2013 9:18 am

PISMO BOGATIH SIROMASNIMA

Budimo otvoreni: nikada nećete dobiti na lutriji. S druge strane, sve su šanse da ćete nastaviti da rmbate na svojim usranim poslovima do kraja života. A sve samo zato što ste se rodili u pogrešnoj klasi. Bolje se suočite sa tim: vi ste samo naši najamni robovi. Žalimo slučaj! To je razlog zašto ste tako neobrazovani, neotesani, bez trunke dobrog ukusa, ali i bez trunke samopouzdanja, bez čega nikada nećete postati neko od nas. Da budemo sasvim precizni: ni knjiga veličine telefonskog imenika ne bi bila dovoljna da u nju stanu sve nepravedne prednosti koje MI imamo nad VAMA. Zato nam je veoma stalo da i dalje verujute u sve te gluposti o “socijalnoj pravdi” i “jednakim šansama za sve”. Naravno, u hijerarhijskom sistemu poput našeg, na vrhu nema mnogo mesta. A mi smo već tamo. I tu nam se toliko sviđa da nam nije ni na kraj pameti da potražimo neko drugo. Ali, dobra strana hijerarhije je što i od nižeg ima niže: i vi imate na koga da gledate odozgo, da mu naređujete ili da ga s vremena na vreme opalite po njušci. Čak i najbedniji perač sudova može u hijerarhiji da pronađe neku skitnicu nad kojom će da se iživljava. I zato, budite zahvalni što smo vam obezbedili sve te emigrante, izbeglice, Cigane, kurve i beskućnike! Nikada ne gubite iz vida sledeće: kada bi svi vi bili ekonomski zbrinuti i privilegovani kao i mi, onda ne bi imao ko da radi sve te prljave, dosadne, opasne, slabo plaćene poslove. Ne bi bilo nikog ko bi se borio u našim ratovima i slepo izvršavao naša naređenja. I što je najvažnije, ne bi bilo onih koji i na smrt gledaju tako tupo, jer prethodno nisu okusili ni trunku ispunjenog, smislenog i kreativnog života. Zato imamo samo jednu molbu za vas: samo nastavite tako! Moguće je da vi nemate tu našu pohlepnu, patološku potrebu za novcem, vlašću i prestižom. Ali, čak i kada poželite da promenite svoj život, ta mogućnost promene vas odmah uplaši, pa tako ostajete zarobljeni u sopstvenom paklu. Nastavljate da živite mehanički, u skladu sa ulogom koju smo vam dodelili, stalno strepeći od toga šta će drugi misliti ako se usudite da razbijete taj kalup. Naravno, uvek se trudimo da zavadimo i vladamo, gde god nam se sviđa: dobro plaćeni radnici protiv loše plaćenih radnika, radnici iz sindikata protiv onih izvan sindikata, domaći radnici protiv stranih, strani radnici protiv drugih stranih radnika, itd. Pri tom, stalno vam smanjujemo nadnice pod izgovorima kao što su “strana konkurencija”, “zahtevi ponude i potražnje”, “nacionalna bezbednost”, “veliki spoljni dug”, itd. Laka srca gazimo svakog ko počne da postavlja nezgodna pitanja ili pokuša da ugrozi naš profit. A da bi vam omogućili bar nekakvo olakšanje od ekonomske ucene, kojom vas svakodnevno iznurujemo, dopuštamo vam da s vremena na vreme glasate za naše političke surogate, u igri zvanoj “izbori”.

Izuzetno nam je drago što nemate pojma šta se zaista dešava. Umesto da svu krivicu s punim pravom svalite na nas, vi okrivljujete strance, radnike na crno, zabušante, društvene parazite, pedere, Jevreje, jedni druge. Osim toga, zaista nas raduje što su se mnogi od vas upecali na priču o “radnoj etici”, iako većina poslova u našoj ekonomiji na svaki način doprinosi opštem zagađenju, uništavanju vašeg fizičkog i emocionalnog zdravlja, isisavajući iz vas život, iako je to jedini život koji imate. Mi zaista ne znamo mnogo o radu. Ali, zato ste vi tu. I zbog toga nam je posebno drago. Naravno, vaš život bi mogao biti drugačiji. Društvo bi zaista moglo biti organizovano tako da zadovolji prave potrebe ljudi. Vi i vaša vrsta mogli biste da ustanete i zajedno se oslobodite naše vladavine. Ali, vi to ne znate! Šta više, ne možete ni da zamislite neki drugačiji život! I to je verovatno najveće i najvažnije dostignuće našeg sistema: to što smo ukrali svu vašu maštu, svu vašu kreativnost, vašu sposobnost da mislite svojom glavom i da sami upravljate svojim životima. Zato vam se svima zahvaljujemo iz dubine naših okrutnih srca. Vaše svakodnevno žrtvovanje donosi nam sva naša iskvarena blaga; vaš rad održava naš sistem; mnogo, mnogo hvala na tome što dobro znate gde vam je mesto, a da toga niste ni svesni.

U potpisu, sva bogataška dupeta ovog sveta


Izvor: Blog Vesne Mihajlović
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Okt 04, 2013 2:37 pm

Ima oči da vidi bedu i oskudicu.
Ima uši koje čuju vapaj i tugu ljudsku.
Ima ruke da pomogne drugima.
Ima noge da potrči i pomoć pruži siromašnima.
Tako izgleda ljubav!
Avgustin


[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPon Okt 21, 2013 6:33 pm


Teško se ženom zvati

Željela bih spoznati,
Dapače znati
Pjevaju li to anđeli
Ili su to samo šapati.
Kiše mi tugu lome,
Suze mi oči mute.
Nebo mi poruku šalje:
„Ne plači malena,bori se dalje,
Suze nisu biserne,samo vode dalje“!
Kad pred tobom stoje male okice
Kojima se ne možeš odagnati
Jer si se željom željela majkom zvati.
A danas borbu svoju predaješ,
Ne znaš se odhrvati.
Bojim se tišine jer ona je najglasnija
A ja sam sve tiša,sve manje jasnija.
Zaboravila sam sve i sebe i tebe samo
Nju ne,ona me bezuvijetno voli moj mali anđele.
Ali i dalje smatram kako je teško ženom biti
I sve svoje boli skriti nebi li me ljudi prozreli
U svoj mojoj slabosti,neizvjesnosti jer ne znam
Što će sutra biti.
Danas sam tu,al' hoću li sutra biti,
Hoću li vas ljubiti,
Sanjariti o beskrajnim ljubavima,
Čvrstim prijateljstvima.
Al kako god uvijek će vas moje pjesme podsjetiti
Da možete ljubiti i sretni biti.
Ne gubite dane prijatelji tko zna hoćemo li 
Stići ostariti...
E,tko to zna moji uzoriti.
Sad je drugo vrijeme naših postojanja,
Sad živimo dahom iz dana u dan
Zato i pišem jer svaki mi je uzdah misao,
A svaki drugi san.
Jer najteže je zvati se ženom
A živjeti san neodsanjan
U boli i tuzi svaki prokleti dan.

Jadranka Balatinac


[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPon Okt 28, 2013 8:58 pm

Čudni zakoni...

U Libanu muškarci imaju zakonsko pravo na seksualnu vezu sa životinjama, ali samo sa ženkama. U slučaju seksualnog akta sa muškom životinjom pripada mu smrtna kazna.


U Bahreinu lekar ima pravo da osmotri ženske genitalije, ali mu je zabranjeno da ih direktno pogleda prilikom pregleda. Može ih pregledati samo uz pomoć ogledala.



Muslimani ne smeju vidjeti genitaliju umrle osobe. To se odnosi i na pogrebno osoblje. Genitalija preminule osobe se mora pokriti ciglom ili komadićem drveta. (Ciglom !?)



U Indoneziji se masturbacija kažnjava odsecanjem glave. (One koju imaš na vratu !)

E SAD PAZI: Na ostrvu Guam ima muškaraca koji lutaju po zemlji i profesionalno se bave sa oduzimanjem nevinosti devojkama. Devojke im za to plaćaju jer je po drugom ostrvskom zakonu devicama zabranjeno udavanje.

(E sad reci: ima li boljeg zaposlenja na svijetu !?)

U Hong Kongu prevarena žena ima pravo ubiti svog nevernog muža, ali samo sopstvenim rukama. U suprotnom slučaju muž to može učiniti sa nevernom suprugom na bilo koji način.

(Ne ide mi iz glave ovaj Guam ...)

U Liverpoolu zakon dozvoljava ženama koje prodaju na pijaci tropske ribe da rade u toplesu.

(Hm, da li se mora pismeno konkurisati na onaj guamski posao?)


U kolumbijskom Calibanu žena ima pravo na seksualni život sa svojim mužem samo ako je kod prvog akta bila prisutna i njena majka koja mora overiti akt !

(Zamisli  kako te svo vreme posmatra tašta...?)

(Još uvijek mozgam o onom Guamu... Kako se može tamo poslati CV?)

A u bolivijskom Santa Cruzu zakon zabranjuje da muškarac paralelno ima seksualnu vezu sa majkom i njenom ćerkom.

(Ej, zamisli ! I još ti devojke plaćaju za onaj guamski posao !)


U Marylandu (SAD) se kondomi mogu kupovati isključivo iz automata koji su montirani u radnjama koja prodaju alkoholna pića.

(Zna li neko koliko je daleko odavde taj Guam ?)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyUto Okt 29, 2013 12:19 am

Ubijao sam je svojim ne javljanjem, nekako sam voljeo da trči za mnom siguran da joj to nikada neće dosaditi. Ali dogodilo se baš to, dosadilo joj je da se igram njenim osećajima. Falile su mi njene poruke, pozivi, dani su bili prazni bez njih. I tada sam ja nesvesno počeo raditi njoj ono što je ona nekada meni. Slao sam joj poruke na koje nije odgovarala, zvao je ali je pozive odbijala. Mrzio sam to njeno ponašanje koje je zapravo vidjela od mene, al' nisam odustajao. Nakon par dana poslao sam joj poruku: "Kako si?" - na koju je začudo odgovorila: "Odlično sam, divan je osećaj prestati biti budala, a još je divniji praviti nekoga budalom, hvala ti." 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySre Nov 06, 2013 1:33 am

On ima sve što sam ikada mogla poželjeti. Voli me, kako sam željela da me neko zavoli. On je sada moj, i ja sam njegova. Pripadamo jedno drugome.
I sve radi ispravno. On me tretira kao nekog svog, i učinio je da sam njemu pripadam.
Ali ja nisam ista. Ja nemam isti osmijeh kao s tobom. Nemam one lude želje s tobom. Nemam pogled željan svega na tebi. Nemam žudnje za tvojim rukama, za tvojim očima. Nemam žudnje za tvojim vratom, da naslonim glavu i dugo, dugo je držim tako, uz tebe. Dovoljno blizu da upijam tvoj miris. Tvoj miris koji ću noćima osjećati, jer je TVOJ.
Njega volim kao nekog ko me čini sretnom, ko mi je pomogao da se riješim bola. Al' tebe volim kao nekog ko je moj. Bio, i ostao.
Nisam dobra, šta ću. Prošlost me ne ostavlja na miru. A ni ja ne mogu da ostavim. I zato te čuvam tu negdje u svojoj glavi, uzimajući s vremena na vrijeme dovoljnu količinu uspomena na tebe. Dovoljno da me drži živom. I tako uzimam snagu za još jedan dan, bez tebe. Bez svog jedinog tebe.

NN-F.B










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Nov 17, 2013 10:28 am

MOŽDA

Mozda sam
samo kroz san
htela da dosegnem,
maglicasti odsjaj
svoje treperave zvezde,
i pomislila:
Mozes stati,
u sebe se sunovratiti,
i vratiti kroz ljubav
koja ne uslovljava
i sebe neunistava
Mozdasam samo iduci u susret tebi,
izvan razuma iskoracila.


Anica Prekajski
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Nov 17, 2013 10:57 am

Vaspitanje i obrazovanje dece, mnogi vide kao vrlo jednostavan zadatak pa se tako zasluge nastavnog osoblja često nastoje umanjiti. Da bi tome stala na kraj, jedna anonimna profesorica je odlučila metaforički pojasniti kako zapravo izgleda uobičajena profesorska radna nedelja. Kako bi objašnjenje bilo što plastičnije, svoje iskustvo profesorica je ponudila u obliku zabavne vježbe.

Svako ko misli da je nastavnički posao lak neka isproba sljedeću vežbicu.

Nađi vremena u jednom danu i sroči 4 govora, od kojih svaki treba ispuniti 45 minuta, o bilo čemu, u što se ti lično dobro razumeš. Pri tome uzmi u obzir da svoju publiku moraš zainteresiovati i motivisati na pažnju, slušanje, razumevanje i usvajanje tog svog govora. Naravno, treba da smisliš i nekoliko zanimljivih zadataka i aktivnosti koje će tvoju publiku podstaći na učestvovanje i interakciju.
Sutra ustani, pristojno se obuci i vozi po gradu 30 minuta do sat vremena, vrati se kući, upali televizor i pojačaj ga. Stani pred taj televizor i u 45 minuta ispričaj taj svoj govor i sve što si pripremio/la tako da govoriš glasnije od televizora. S vremenom postepeno pojačavaj televizor (jer učenička pažnja opada i postaju pričljiviji i nezainteresovaniji) te i dalje govori glasnije od televizora.
Usput naravno moraš pratiti sve što se na ekranu odvija i program koji gledaš. Kad god neko od ukućana prođe, ti odgovori smisleno na sva njegova pitanja i udovolji svim njegovim zahtevima.
Naravno, nemoj zaboraviti sve to vrijeme da budeš prijatan i smiren, sa osmjehom na licu kako bi pridoneo boljoj atmosferi u prostoriji.
Posle 45 minuta, napravi pauzu od 5 minuta, ali tada jako pojačaj televizor, kako bi dočarao odmor u školi. Po mogućnosti, neka tvoje dete nekoliko puta protrči pored tebe ili se potuče s bratom ili sestrom. Ti tada smireno i vešto reši tu situaciju, tako da svi budu zadovoljni.
Zatim vrati televizor na početnu stanje (glasnije od uobičajene), uzmi svoj drugi pripremljeni govor, zadatke i aktivnosti i ponovi sve u idućih 45 minuta. Opet isti odmor od 5 minuta, pa ponovno sve ispočetka, 45 minuta. To radi tako 4 puta zaredom.
Onda pozovi kod sebe komšinicu, s kojom imaš neki problem i provedi 45 minuta s njom, smireno i uljudno rešavajući taj problem, objašnjavajući kako i zašto je do njega došlo i predloži kako ga efikasno rešiti.
Kada završiš opet sedi u auto (ili u autobus) i vozaj se po gradu 30 minuta do sat vremena. Vrati se kući, malo se odmori (pitam se, hoćeš li upaliti televizor ili imati snage igrati se sa svojom decom), zatim sjedi i pripremi 5 novih govora za sutra.
Ponovi ovu vežbu 5 dana zaredom pa mi se javi i reci da li još uvek veruješ da je naš posao lak.
Eto, to ti je profesorska radna nedelja, bez papirologije, dežurstava, pisanja godišnjih, mesečnih i operativnih planova, razredniog starešinstva, planiranja i svega ostalog. Samo radna nedelja.
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Nov 29, 2013 11:26 pm

Jedan je stariji, iskusni, ( pametni ) muškarac rekao: Što sam stariji, to više poštujem žene starije od 40 godina.

Evo nekoliko razloga:

Žena starija od 40 godina te nikada neće probuditi usred noći da bi te pitala : " O čemu razmišljaš ?" ...jednostavno je to ne zanima.

Kada žena starija od 40 godina ne želi gledati utakmicu, ona ne sjedi pored tebe kukajući. Ona će se zabaviti nečim drugim, nečim za što je raspoložena. Najčešće je to nešto mnogo zanimljivije od utakmice.

Žena starija od 40 godina samu sebe dovoljno poznaje da bi znala, tko je, što je, što želi i od koga želi.

Samo mali broj žena starijih od 40 godina zanima što ti o njima misliš. Žene starije od 40 zrače ponosom.

Rijetko će ti napraviti scenu usred opere ili restorana, ali ako si zaslužio, neće oklijevati da te upucaju iz pištolja ako su sigurne da bi mogle proći nekažnjeno.

S godinama žena postaje vidovita: Ženi starijoj od 40 ne trebaš govoriti o tome što si učinio - ona već zna.

Žena starija od 40 izgleda sjajno kada nanese drečavo crveni ruž, što ne možete tvrditi ta većinu mlađih žena.

Čim muškarac dobije prve bore, za njega je žena starija od 40 daleko seksipilnija od mlađe.

Starije žene su iskusnije i otvorenije. One ti kažu pravo u lice kada se ponašaš kao idiot. Nikada se ne moraš pitati na čemu si kod nje.

Da, mnogo je razloga zašto poštujem žene starije od 40 godina.

Na žalost, obrnuto ne važi...

Na svaku sjajnu, inteligentnu, vrelu ženu stariju od 40, dolazi jedan muški "ostatak nečega" debelog trbuha u žutom šorcu, koji zbog dvadesetdvogodišnje konobarice pravi majmuna od sebe…

Sam kraj mi se baš i ne sviđa. Nije baš uvek da obrnuto ne važi!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Jan 09, 2014 9:37 pm

Šta spaja našu Sevdalinku i iberijski Fado? Kakav je to prostor koji delimo sa Portugalcima, Arapima i Persijancima? Šta je ta emocija, prefinjena, starija od romantičara, emocija azijska, evropska, afrička, a toliko naša? Od Mamula Nade do Madradeuša, od Polovina Himze do Marize:

[You must be registered and logged in to see this link.]

"Ali, putnik koji uspe da obiđe oba sveta, i da ih upozna obe, ne može da ne primeti najdublju unutrašnju sličnost; ne može a da ne vidi isti prefinjen karakter, isti glas i osmeh, isti način ophođenja sa ljudima, istu srčanost i ljubaznost, isti tip i obrazac flertovanja i zavođenja, ali i istu oštru inteligenciju i aristokratsku distanciranost i uzdržanost. Fado pevač peva na portugalskom, bosanski sevdalija peva na mnogoimenom jeziku balkanskih Slovena. Ali obojica pevaju istu pesmu."
-- Ivan Janković


[You must be registered and logged in to see this image.]


Zaim Imamovic sa orkestrom Gajreta 1939.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Jan 10, 2014 5:37 pm

Izvinite se zbog mene. Izvinite se zbog zločina koji su počinili moji nad njihovima. Izvinite se vi, kad ne mogu ja. Tražite oprost, kad ga ja ne tražim. Nek’ se crveni cijela Srbija zbog mene, Bosanca iz Republike Srpske. Napravite taj civilizacijski iskorak. Pomirite se sa njima u moje ime.

Pošaljite klince sa Novog Beograda da idu po svijetu i izvinjavaju se zbog Srebrenice. Pošaljite njih, jer ja srama nemam. Neka me sutra pljunu zbog svih zločina koje sam počinio kao četvorogodišnjak u Bosni. Neka pljunu i moju sestru koja se rodila tek kasnije, u izbjeglištvu. Jednako je kriva kao i ja. Nas smo dvoje i izazvali rat. Nas dvoje smo i počinili zločine. Sve o tome znamo, a uporno ćutimo.

Dajte mi da gledam opet predsjednika Srbije kako klečeći u fotelji moli novinarku Federalne televizije za oprost. Neka se ponovo zgražava nada mnom i neka mi prepravlja krštenicu. Neka se izvini za svako dijete koje je svojim vrištanjem ometalo pripadnike Zelenih beretki dok su mu silovali majku i sestru. Neka se izvini zbog svakog starca koji je mrko gledao iste dok su mu spaljivali kuću i letinu. Neka mu patrijarh dodijeli orden za svako gostovanje. Neka ga vladike blagosiljaju za svako izvinjenje.

Želim da isti Aleksandar Vučić koji se slikao sa tablom “Bulevar Ratka Mladića” što prije krene na turneju pod nazivom „Srebrenica 2013/2014“. Želim da ga prate svi članovi Vlade Srbije. Hoću da horski pjevaju pjesme o racionalizaciji i ljubavi. Hoću da bar još jednom čujem kako u Srbiji nema mržnje prema Bošnjacima. Hoću da čujem i izraze najdubljeg žaljenje zbog nas iz Republike Srpske koji i dalje mrzimo, pas nam jeb'o mater mrziteljsku.

Pričajmo o Srebrenici svakodnevno! Dajte mi Srbe koji će pjevati pjesme o srpskim zločinima u ratu. Dajte mi Srbe koji će tetovirati imena svih žrtava iz Srebrenice. Zaokružimo broj žrtava na 15.000. Dajte da priča o Srebrenici bude sastavni dio srpske himne. Dijelite postere sa posmrtnim ostacima iz Srebrenice uz „Glas Srpske“. Želim uporno komšiju Bošnjaka da podsjećam da je moj zaklao njegovog.

Hoću da se RTS baci na snimanje serije o srpskim zločinima u Bosni. Iskoristite četnike iz „Ravne gore“ da kolju goloruke Bošnjake i Hrvate. Natjerajte Dodika da glumi Karadžića. Neka mu predsjednik Nikolić posudi svoju četničku šajkaču. Neka seriju režira Nataša Kandić zajedno sa Biljanom Srbljanović. Šešelja, ako izađe živ iz Haga, objesite na glavnom trgu, a snimak vještanja prikažite u zadnjoj epizodi, kako bi serija imala hepi end.

Utažite žeđ rulje za pričama o Tomašici na naslovicama novina. Hoću snimke iz Tomašice u jutarnjem programu. Hoću snimke iz Tomašice na svakom kiosku. Uvedimo u škole predmete o stradavanju nesrpskog stanovništva. Zainteresujte djecu u vrtićima za masovnu grobnicu. Organizujte ekskurzije za osnovce i srednjoškolce. Neka im Čeda Jovanović bude turistički vodič. Doživimo zajedno masovne grobnice! Dočekajmo tamo novogodišnju noć!

Osudimo Jeremića kao izdajnika jer pušta četničke pjesme u zgradi UN-a. Zabranimo „Marš na Drinu“! Ukinimo „Bože pravde“! Sudimo Principu posthumno za terorizam. Podignimo spomenik Francu Ferdinandu i u Banjaluci. Podignimo spomenik i Franji Tuđmanu. I Aliji Izetbegoviću.

Uvjerimo jedni druge da su zločini djela svih nas. Krenimo u bolje sutra tako što ćemo uporno gledati na juče. Proživljavajmo rat svaki tren svog života u miru.

Do tada, još jednom, izvinite se zbog mene, jer ja srama nemam.



Tekst objavljen uz dozvolu autora Borisa Bajić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Jan 11, 2014 3:36 pm

Ponekad ne mogu da odredim granice između sebe i ljudi koje volim: gde završavam ja, a gde počinju oni. Kao da smo svi mi jedno, kao da smo isti – ista duša, želja koja traži nešto…zajedničko svima nama.
Svi smo u istom čamcu. A opet, svi smo različiti i posebni, izrazito individualni.
Postoji jedna posebna, retka vrsta ljudi koje ja zovem moji ljudi. To su ljudi koje puštam u svoj prostor, u sebe. Svi moji ljudi su u nečemu isti:
Njihovo traženje je stvaralačko. Oni ne ruše, već nešto grade. Ne žele da vladaju, jer vladanje gubi sjaj u očima,…
Moji ljudi imaju isto osećanje života. Nije više bitno kako ćemo nazvati naše odnose i koji će oblik oni imati. Forme naših odnosa se mogu menjati, ali to osećanje povezanosti nečim iznad nas, većim od nas, što nas zove i spaja, ostaje.
Mi nekako nabasamo jedni na druge i naše se sudbine pomešaju zauvek, čak i ako nismo zajedno.Kao da smo neke boje koje se lako mešaju međusobno, a mnogo teže sa drugom vrstom. Boje koje se rastvaraju pomoću svetla…

Nebojša Jovanović
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Jan 16, 2014 1:49 pm

RIJEČI ŠESTOGODIŠNJEG DJEČAKA !!!!

- Psi se rađaju da bi nas ljude naučili kako da živimo dobar i srećan život.
Da nam pokažu šta da radimo
da bi bili razigrani i zadovoljni svojim životom,
kako da volimo svoju porodicu
i sva druga bića oko sebe.

A odlaze pre nas jer već znaju kako se to radi,
pa čim procene da su obavili svoj zadatak
reše da se povuku
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Jan 17, 2014 2:07 pm

Није за зајебавање...
Januar 14, 2014 u 9:07poslije podne

   Живот је тежак. То је аксиом и ако га човек није свестан веома ће пропатити, баш као Калимеро. Неправда...Ако је већ тако, не треба се предати без борбе. Начин борбе је индивидуални избор и зависи од много чега. Мене су погрешан избор књига и бављење спортом определили за витешку борбу. Ако ово неком изгледа нескромно и рекламерски, у реду, нескромно је и рекламерски. Уосталом, цео овај текст ће бити такав.    Не сећам се многих ствари које су ми се у животу дешавале, али се тих значајних битака и ратова сећам. Прва значајна борба догодила ми се у шестом разреду основне школе када сам морао да се борим против Тадић Миленка за наклоност Олгице Миленковић која нас је обојицу очарала својим осмехом. Без обзира што сам лако са њим изашао на крај, јер сам био далеко питомији и цивилизованији, ипак сам морао из све снаге да се потрудим да га одувам са сцене са два длана на једном великом одмору. Једноставно, није успевао никако да схвати да су моје локне Олгици више значиле него његова квака од носа.    Временом су моје борбе постајале све захтевније, а друштвени ниво противника је постајао све виши. Прво је дошао рат са шефом, одустао је. Онда је наступило партизанско војевање против Друга Тита, мандркнуо је и после су га сви пљували. Затим је на ред дошао Слободан Милошевић, начисто сам га упропастио, фронтално и легитимно. Потом сам матирао демократе и Лепог Бориса, за сва времена и метеоролошке прилике. Псовао јесам, проклињао нисам. Нисам пробадао луткице чиодама, молио се јесам. Помог'о је Драги Бог, зна он ко ваља, а ко се осећа на злобу, крв и отимачину.И таман кад сам помислио да ћу да се смирим, кад оно међутим јок! Принуђен сам да се сада бијем на светском нивоу, против нечастивог који намеће нови светски поредак, ново робовласништво. Ево, борим се овако. Напишем по нешто, цитирам људе који о овој пошасти знају много више од мене, који су много образованији, који имају име од поверења, који су непоткупљиви и не могу се уценити. Једном речју, праве људе. Праве. Витезове. Јуначине.Бог помог'о и њима и нама. И противницима и њиховим гњидама, да им у душе уђе светлост уместо таме, љубав уместо мржње. Да им душе замиришу, пизда им материна смрдљива...


Klinac
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Jan 17, 2014 11:53 pm

John Doe ::

Бог помог'о и њима и нама. И противницима и њиховим гњидама, да им у душе уђе светлост уместо таме, љубав уместо мржње. Да им душе замиришу, пизда им материна смрдљива...


Klinac

Pametan neki klinac  :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Jan 26, 2014 9:12 pm


Životna priča - Frida Kalo: Žive rane krvave ljubavi

[You must be registered and logged in to see this image.]



Meksička slikarka Frida Kahlo otvorila je žive rane na svom telu kako bi ublažila bol u srcu koju je osećala zbog neverstva svog supruga, muraliste Diega Rivere, koga je bezuslovno volela kao i on nju. Njihova ljubav bila je na momente prelepa, ali i bolesno uvrnuta

Meksička umetnica rođena je 6. jula 1907. pod imenom Magdalena Carmen Frida Kahlo Y Calderón u mestu Kojoakan kao ćerka nemačkog slikara i fotografa jevrejskog porekla Wilhelma Kahloa i Katolkinje Mathilde. Njen otac je bio blage naravi, zatvoren i povučen, svirao je klavir i čitao nemačke filozofe. S druge strane, majka joj je bila nepismena, odlučna, praktična, tvrdoglava, nezadovoljna i uglavnom, neraspoložena žena. Na svet je došla neposredno nakon smrti Wilhelmove prve žene, tako da ima dve starije i tri mlađe polusestre.Dom u kome je rođena pretvoren je u muzej posvećen njenom životu, a poznat je pod nazivom Plava Kuća.



Mnogo godina kasnije promenila je svoja dva ključna biografska podatka: predstavljala se kao Frida Kahlo i  tvrdila je da je rođena 7. jula 1910. kako bi se taj datum poklapao sa početkom Meksičke revolucije. Sа šest godinа rаzbolelа se od dečje pаrаlize, zbog čega je devet meseci ležаlа u krevetu i trpela nesnosne bolove. Da bi ih izdržala, često je maštala o boljem i lepšem životu. Nakon oporavka, kao posledica bolesti, jednа nogа ostala joj je tаnjа i kraća od druge, zbog čega je neretko bila predmet podsmeha svojih vršnjaka. Međutim, to je nije obeshrabrivalo. Jednostavno, nije se toga stidela, bila je ponosna, prkosna i sopstveni nedostatak pretvorila je u prednost. Prezirаlа je pokаzivаnje bilo kаkve slаbosti i nikаd nije plаkаlа.



Majka ju je potajno sažaljevala, ali od oca je dobijala podršku i divljenje. Govorio joj je kako je bolja od drugih jer je hrabrija i pametnija. Bila mu je ljubimica, od njegovih šest kćeri jedino se ona školovala. Izrasla je u energičnu i nemirnu devojku koja se šišala nakratko, nosila je pantalone i družila se samo sa muškarcima. U srednju školi upisala se tako što je falsifikovala godine svog rođenja, ali je ostala upamćena kao devojka koja je dosta čitala i bila veoma rečita. Zbog toga je i bila primljena u Savez mladih komunista kao jedini njen ženski član. Vođa grupe, Alejandro Gomez Arias, bio je Fridin prvi momak s kojim je provela tri godine.Ona je osim političkih razvijala i druge oblasti svog interesovanja, želela je da završi studije i postane lekarka kako bi, zbog osetljivog zdravlja u detinjstvu, bila u prilici da pomaže drugima da izbegnu njenu sudbinu.



Svi snovi pretvorili su joj se u pepeo kada je 17. septembra  1925. u sudaru između autobusa u kojem se vozila sa dečkom Alejandrom i tramvaja, zadobila teške povrede. Dugačka metalna šipka iz autobusa probušila joj je stomak i izašla na drugu stranu, desna kraća noga bila joj je prelomljena na jedanaest mesta, a stopalo potpuno smrvljeno. Kičma joj je bila presečena na tri dela, a karlica takođe zdrobljena, kao i rebra i ključna kost. Lekari su sumnjali da će preživeti i tvrdili su da nikada više neće prohodati. Nakon mesec dana provedenih u bolnici, puštena je na kućno lečenje gde je mesecima od glave do pete bila zarobljena u gipsu. Kad su bolovi koliko-toliko uminuli, majka joj je dala boje i platna da slika, a otac joj je namestio ogledalo na plafonu kako bi mogla da vidi svoje lice. Kist ju je opuštao, a inspiraciju je pronalazila u jedinoj stvari koju je mogla da vidi - sopstvenom liku.



Od sto četrdeset tri Fridine slike, pedeset pet su autoportreti. Zahvaljujući nadljudskoj snazi, prkosu i inatu koji su je održali, ponovo je prohodala kada je imala devetnaest godina, ali je za života patila od teških bolova i duže vremenske periode  provodila je po bolnicama. Operisana je više od trideset puta, a da bi olakšala patnju, odavala se alkoholu i drogama. Nakon oporavka, kućne finansije su presušile, zbog čega je Frida morala da napusti školu i pronađe posao. Iako samouka, od svih poslova jedino je umela da slika. Na jednoj zabavi upoznala je Diega Riveru, najvećeg meksičkog slikara, kome je objasnila čime se bavi i pokazala mu svoje slike.

[You must be registered and logged in to see this image.]



- Tvoje su slike posebne, tako meksičke. Darovita si i imaš stila. Moraš da nastaviš sa radom, ali nemoj nikog da oponašaš. Budi svoja, dovoljno si dobra i drugačija – rekao joj je Diego, a njoj je to bio dovoljno veliki motiv za rad. Bila je oduševljena i zaljubljena u njega do ušiju. Ubrzo su počeli burnu ljubavnu vezu koja je trajala do kraja njenog života.



U tom periodu Diegu je prioritet bilo slikarstvo i politika, a Fridi samo on. Ubrzo nakon venčanja koje je održano 21. avgusta 1929, Frida je shvatila da Riverina ljubav prema njoj ne isključuje i njegove veze sa drugim ženama, među kojima je bila i njena sestra. Čeznuo je za slobodom i želeo da poseduje svaku ženu, a to mu je obezbeđivao neprikosnoveni ugled. Fizički je bio neprivlačan, ali žene su se bacale u njegovo naručje. U Meksiku je bio Bog: kao slikar, predstavnik meksičke renesanse i ideolog radničke klase. Mnoge dame želele su da mu poziraju i budu ovekovečene na njegovim muralima. Gledale su na romansu s njim kao na put do večnosti. I njegovo političko uverenje nije bilo isključivo prema neistomišljenicima - bio je vatreni komunista, ali je flertovao sa kapitalizmom i uzimao njihov novac.

- Bio je kaktus koji uspeva svuda, na pesku i kamenju. A kad cveta, njegovi su cvetovi predivno crveni ili žuti kao sunce – često ga je opisivala njegova supruga.



Fridu su bolele njegove prevare. Pravdala ga je da je posedovanje lepih žena plod njegove umetničke prirode jer na taj način pronalazi neophodnu inspiraciju za svoju umetnost. Bez obzira na sva objašnjenja, ona je patila, kako to samo čini prevarena žena. Uz sve nevolje u kući i problemima sa nevernim suprugom i zdravlje joj je bivalo sve lošije. Naivno je verovala da će ga njena neizmerna ljubav promeniti i pripitomiti. Tokom jedne godine imala je sedam operacija na kičmi. U bolnici je provela devet meseci i smatrala je da joj život, što je u njenom slučaju bio Diego, duguje bar vernost. Međutim, on je uživao u ženama i menjao ih je poput deteta koje odbacuje svoje voljene igračke kada se polome. Njegov ego i poslovni boljitak bio je proporcionalan broju ženskih postelja u koje je ulazio. A Frida je bila polomljena, njeno telo je stajalo uspravno zahvaljujući čeličnom oklopu koje ga je držalo i bez koga bi se raspalo na sitne delove. Usled duševne boli, svojevremeno je od besa otvorila žive rane od operacija na koži kako bi patnju premostila na fizičku bol.

- Tako veliki i značajan čovek pripada svima i shodno tome ne može emotivno da pripada samo jednoj osobi. Možda osobama koje osećaju neizmernu strast prema svojoj umetnosti ne preostaje više strasti za ljude – opisivala je Frida ne prihvatajući činjenicu kako on može da voli isključivo samo sebe.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Za njihov brak može se reći da je bio sve samo ne skladan, iako se sastojao od ljubavi, ali i veza sa drugim ljudima, kreativnosti koja ih je spajala i mržnje koja je kulminirala razvodom 1940. godine i on je trajao samo godinu dana. Frida je odlučila da bude drugačija,  nemilosrdno iskrena i ogoljena. Okrutno je slikala svoju slomljenu kičmu, rane na nozi, izrezano srce, krv koja ističe iz prerezane vene, strelicama izbodeno telo, sebe uraslu u zemlju, krvave mrlje na belim čaršavima, pobačene fetuse – pošto zbog nesreće koju je doživela u mladosti nikada nije mogla da se ostvari kao majka, što je silno želela. Slike je posvećivala i komunističkim liderima, često je slikala Josepha Stalina koji je bio njen idol, ali i osnivača Crvene armije Leva Trockog, Stalinovog smrtnog neprijatelja koji joj je bio i ljubavnik. Nakon njegovog ubistva, za koje je bila i sama optužena, Frida je govorila kako nikada nisu bili u romansi. Međutim, posvetila mu je autoportret koji se danas nalazi u Vašingtonu.



U tom periodu počela je da se oblači kao seljanka iz Tehuana: u dugačke suknje i šalove živih boja, ukrašavala je kosu cvećem i trakama, stavljala je drečav nakit, nanosila jarkocrveni ruž... Išla je na ples, upuštala u veze s muškarcima i ženama želeći da njeno telo oseti nešto drugo osim bola. Među njenim ljubavnicama  bila je i supruga nadrealističkog pesnika Andrea Bretona. Sklapala je prijateljstva sa Diegovim devojkama da bi obezvredila njihov značaj i svoj položaj učinila podnošljivijim. Bila je društvena osoba i često je priređivala lude zabave na kojima je pevala svojim gostima i pričala viceve. Imala je mnogo obožavalaca, a među njima bio je i Pikaso s kojim se družila u Parizu. On joj je kao znak poštovanja poklonio minđuše koje je stalno nosila. Površinski je bila vesela, zavodljiva i zabavna osoba neponovljivog izgleda. Posedovala je smisao za humor i svi su je obožavali. Kad su joj zbog gangrene odsekli nogu, rekla je: Šta će mi noge, ja imam krila.



Na otvaranje svoje jedine izložbe u Meksiku, 1950. godine, došla je bolničkim kolima i u pratnji motociklista. Uneli su je na nosilima i smestili u krevet nasred galerije. Nije verovala da je slavna ni kad je Luvr 1939. godine otkupio jedan od njenih autoportreta. Deset dana pre smrti, 1954. godine, četiri sata je po pljusku, uprkos zabrani lekara zbog upale pluća, zajedno sa Riverom učestvovala u uličnom protestu. Posle toga je pala u krevet i otišla s ovog sveta. Neki čak misle da jednostavno više nije želela da živi. Ipak, ne možemo sa sigurnošću reći da se ubila jer zvanična autopsija nikad nije urađena, ali poslednja rečenica koju je u svoj dnevnik zapisala glasi: Nadam se da je odlazak radostan i da se više nikad neću vratiti – ili je to predosetila ili je smrt bila poslednja odluka nežne ratnice iz zemlje kaktusa.



Priredila: Moni Marković










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Jan 26, 2014 9:48 pm

Ovo je super podbarac:)

Frida je nedavno inspirisala citav "pokret" u modi, i umjetnosti uopce: povrat korijenima, folkloru.

Za nju kazu da "nosi bol svake zene na svom rukavu". Definitvno je inspiracija mladim zenama Meksika, a i sirom svijeta:)

Neke ljubavi su tuzne, ali neki zivoti su tako bogati, da cak i ljubav pada u sjenku:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Jan 30, 2014 6:38 pm

Romana NekaTamo


Videh jednu fotku na FB pa se nešto mislim. Lako je zavoleti nekog standardno lepog, zgodnog momka, tipa 193 cm, 88 kila sva kosa, visoko čelo, pune usne...da ne duljim, znate šta mislim. Pa još ako je momak veseo, dobre naravi, krotak, voli da pomogne, ima ukusa, strpljenja za ženske hirove, ako je razuman, darežljiv, iz dobre familije, zdrav skroz i u noge i u stomak i u glavu, ako je potentan i dobar ljubavnik, ako ima parica, ako mu je mama fina kao i on, i ako voli životinje, i kuce i mace, ako pije ponekad, ako miriši na rosno granje i cveće, ako voli sve što i ja itd. I kakav je to sad Kunst takvog voleti? Tu se nikakav napor ni usklađivanje ne traži. To je deco moja p...dim. Takvi bi se mogli i praviti kao roboti u naprednim fabrikama budućnosti, po šablonu i u tri verzije: plavi, crni i smeđi.
Nego, uzmite vi jednog posebnog u svemu, tvrdoglavog kao mazga, nervoznog kad mu ne ide sve po planu, koji ne zna šta treba da obuče, a ne da da mu niko pomaže, koji je sav u snovima, koji je rasejan, ili voli da se opusti i popije, ili se zakarta sa društvom, koji mrzi operu ili voli utakmice, koji ne zna razliku između čiste i prljave košulje, i koji je pun mana kao lubenica koštica, ali koji ima srce lava, koji ume da voli i da čuva to što voli, ali koji zato nikad ne zaboravlja da ga je sudbina pogledala kad je naleteo na tu svoju jednu, posebnu i neparnu ženu, neobičnu po svemu. To je onda ljubav prava, i to ne može nikad postati dosadno.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPon Feb 03, 2014 4:54 pm


Paradoks našeg vremena

Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno liježemo, ustajemo previše umorni, čitamo premalo, gledamo TV suviše.
Autor: BUKA


kroz istoriju je da imamo veće kuće ali kraće živce, šire puteve ali uža gledišta.

Trošimo više, a imamo manje, kupujemo više ali uživamo manje, više pogodnosti ali manje vremena.

Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja ali manje rasuđivanja,
Vise stručnjaka ali ipak više problema, više znanja u medicini ali manje zdravlja.

Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smijemo se premalo,
vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno liježemo, ustajemo previše
umorni, čitamo premalo, gledamo TV suviše.

Volimo prerijetko, i mrzimo prečesto.Naučili smo kako da preživljavamo ali ne i da živimo.Dodali smo godine životu ali ne i život godinama.

Stigli smo sve do mjeseca i nazad.Napravili smo velike stvari ali ne i bolje stvari.
Savladali smo atom ali ne i svoje predrasude.

Pišemo više ali učimo manje. Planiramo više ali postižemo manje.
Naučili smo žuriti ali ne i čekati. Gradimo jače kompjutere, proizvodimo više kopija nego ikad, ali razgovaramo sve manje i manje.

Ovo su vremena brze prehrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih
karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa.

Ovo su dani luksuznijih kuća ali uništenih domova.
Ovo su dani brzih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može
odbaciti, jednodnevnih predstava, umornih tijela, i tableta koje čine sve - da nadomjeste vitamine, hranu, ali i da stišaju, ubiju.

Ovo je vrijeme kada ima mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu.Vrijeme kada vam tehnologija može donijeti ovo pismo i vrijeme kada možete odabrati da li će te ga podijeliti s nekim ili samo obrisati.

Zapamtite, provedite nešto vremena s vašim voljenima, jer oni neće biti zauvijek tu.Zapamtite, recite poneku ljubaznu riječ onome tko vas gleda sa strahopoštovanjem, jer će ta mala osoba uskoro odrasti i otići.

Sjetite se dati topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem, a ne stoji ništa. Sjetite se reći "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, no najviše od svega iskreno mislite tako.

Poljubac i zagrljaj će zakrpiti povredu kada dolaze duboko iz srca. Sjetite se držati se za ruke i cijeniti trenutke jer jednog dana ta osoba neće ponovno biti tu.

Dajte vremena ljubavi, dajte vremena razgovoru, i dajte vremena dijeljenju vaših dragocjenih misli s drugima.

Smijte se često, dugo i glasno. Smijte se dok ne izgubite dah. Suze se dogadjaju. Izdržite, odbolujte, preživite. Recite ljudima koje volite da ih volite, u svakoj prilici.

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah.



Mnogi pripisuju ovaj tekst komičaru George Carlinu, ali on se za života odrekao bilo kakve veze sa ovim tekstom
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Apr 12, 2014 9:24 am

Draga deco, ako me drmne neki skup auto...
Pismo blogerke Sandre Todorović u kome deci daje precizna uputstva u slučaju da je, ne daj bože, strefi nepredviđena okolnost, nas je dovelo do suza. Možda će i vas.

Pišem vam ove redove za slučaj da me ne daj bože drmne neki skup auto dok prelazim ulicu na zeleno, ili me poseti onaj Nemac Alchajmer pa zaboravim ko ste i čiji ste.
Htela bih pre svega da vam se od srca izvinim što sam vas rodila ovde, a ne na nekom boljem mestu. Na žalost, verovala sam da će bolja vremena doći, ali nisu. Ta kolektivna nadanja su užasna stvar, al opet te nekako održavaju u životu i daju ti energije da preživiš do sutra. Uvek pomislim: ma i nije toliko strašno, ima se za leba i gorivo, račune ću da platim kad budem imala, mogu samo da mi zaplene ovog usvojenog džukca, i ugase internet. Učila sam vas da budete čestiti ljudi, da poštujete sebe i druge. Da pomognete kad treba i budete plemeniti. Pare ne pozajmljujte nikom i ni od koga. “Dug nije drug”. Prijatelji će jednostavno ostati, prosejati se iz gomile ljudi koji će se oko vas motati u životu. Ti što ostanu, oni će vam biti kao svesno odabrana familija, što sa rođenima nemate mogućnost da uradite. A ako ste imalo na mene, ljudi će vas voleti, nađite im se i u dobru i u zlu. Rodbinu poštujte koliko oni vas. Ne kupujte im za svadbe besmislene poklone, nedajbože neko ćebe. Uvek dajte pare u finoj koverti i potpišite se. Po tome će vas pamtiti i neće vas ogovarati.
O ljubavi bih mogla da napišem esej, ali neću. Prepoznaćete je kada za to dođe vreme, a kad se kome desi, to je već diskutabilno. Kada se meni desila, mislila sam da ću sopstveno srce ispovraćati od divote. Tvrdim, da će vam se mnogo puta učiniti da je nešto ljubav, a neće biti, već je to samo opijenost koja vremenom prođe kao težak mamurluk. Birajte sebi slične I nećete pogrešiti. U ovoj zemlji u kojoj sam vas teškom mukom odhranila nema nikakvog reda ni poretka. Na to se navikneš vremenom i postane ti normalno. Budite uspešni u tome što odaberete da radite, možda se neki avion bude zvao po vama, ili brzi voz kada ga kod nas izmisle.
Doživela sam bombardovanje Beograda, pamtim rat u Bosni, izbeglice, hiper inflaciju, sankcije, nemaštinu…Ovde deca umiru naočigled onih koji mogu da im pomognu, a neće. Hranu smo kupovali na ulici, gorivo iz flaša od Koka Kole isto na ulici. Cigare smo kupovali iz nedara Romkinja oko pijace. Strašna su to vremena bila, al opet bolja nego ova sada. Za tu hranu sa ulice smo imali para, za ovu sada po prodavnicama jedva. Narod nam je gladan i besan. Diskretan po pitanju svoje bespomoćnosti, ćuti po svojim jazbinama I čeka… Šta taj narod čeka, to niko nije još utvrdio. Ne čekajte ništa! Bežite odavde prvom prilikom! Nema ovde ničega. Ni piva posle deset uveče. Ni planova dužih od prekosutra. Kultura je sad već na izdisaju, kad vi budete odrasli, verovatno će umesto Narodnog muzeja biti hiper market ili parking.
Budite tolerantni prema drugačijima od vas. Ako je neko druge boje kože ili seksualne orjentacije, ne znači da je loš, samo je drugačiji od vas. Ne možemo svi da budemo odštancovani. Svest o ekologiji sam vam razvijala od malih nogu. Čuvajte svoju okolinu, posadite nešto, počistite za sobom. Verujem da će i vas kao i mene nervirati svi oni koji to ne rade. Naučite ih. Volite i poštujte svakog živog stvora u prirodi. Krzno nikada nisam nosila, al ne zato što nisam mogla da priuštim već mi nekako nije bilo fer. Tu me ispoštujte. Slušajte isključivo dobru muziku…zna se šta je dobra muzika.
Sine, budi pažljiv prema ženama, poštuj ih, nemoj nikada da budeš nasilnik, sve se to vrati instant karmom i strefi te kad se najmanje nadaš. Plati večeru, kupi cveće, dobićeš šta si hteo već na prvom dejtu. Uvek koristi kondom i nema da brineš. Sviraj neki instrument, žene to vole. Putuj. Budi samostalan, skuvaj sopstveni obrok, ispeglaj košulju, popravi nešto po kući. Ako budeš seo na motor, u grobu ću se prevrtati kao prase na ražnju. Mercedesa sebi zaradi, budi gospodin čovek. Restauriraj onaj babin gotivni kredenac, greota da propadne. Pantalone nosi da idu malo preko cipela i skidaj čarape kad jebeš. Ne pravi budalu od sebe. Kad piješ, ne mešaj pića…nikada! Znam o čemu ti pričam. Ne tuci se, um caruje…učila sam te to. Droga je zlo. Kockanje isto. Marihuana nije droga. Najveća ljudska vrlina je umerenost u svemu, ako to postigneš, znači da si uspeo. Nauči makar dva svetska jezika. Završi fakultet. Uzdam se u tebe da ćeš smisliti nešto što će promeniti svet, ili makar mali deo njega. Kad te žensko pita jesam li debela, reci joj istinu. Ako kaže sve je u redu, nije ništa u redu, veruj mi.
Ćerkama, imam da kažem nekoliko važnih stvari za jednu ženu. Pokušajte da učite iz tuđih iskustava. Znam da me nećete poslušati i da ćete ići glavom kroz zid kao i ja, al moja je dužnost da vas na to upozorim. Pre nego što se udate, završite fakultet. Ako vas neko od njegove familije pita šta se znate i umete, kažite: ništa! Sve što uradite nakon te izjave biće propraćeno aplauzom. Ja sam tu pogrešila. Ne brijte noge u petom razredu! Ne farbajte te plave kose u crno, preklinjem vas! Budite ženstvene u meri u kojoj vama to prija. Ne stavljajte silikonske sise. Hulahopke se ne oblače kao pantalone, pocepaćete ih. Na čarape ćete dati bogatstvo. Lepota boli. Kovrdžava kosa je lepa, ne ispravljajte je. Obrve su uvek različite koliko god se trudile da ih počupate isto. Stavljanje ajlajnera jeste veština. Savladajte je. Ako mislite da ćete đuskati celu noć u sipelama na štiklu, nema od toga ništa. Ravne cipele u gepeku od kola da imate, uvek. Vikleri se namorataju na spolja. U dijete i tablete za mršavljenje ne verujte, to je glupost. Mrdni guzicu, smršaćeš. Muškarci su jednostavni. Ne smaraj, ne proganjaj, budi misteriozna i zanosna I bićeš najvoljenija. Ne uzimaj u ruke njegov telefon, ne preturaj mu po džepovima. Ne plači za muškarcima, nije vredno. Ne budi kučka, to niko ne voli, PMS nije izgovor. Nauči da kuvaš.Ljubav preko stomaka dolazi. Nikada, nikada nemojte prestati da se bavite umetnošću. Neka vam ona bude zvezada vodilja. Mene je odvela tamo gde je trebalo. U pekmez uvek stavite malo vanile. Ajvar je lepši u malim teglama i ne kvari se. Ako presolite supu, stavite dva pampura unutra da se kuvaju pet minuta, i rešen problem.
Na tavanu imate jednu škrinju koju sam vam namenila. U njoj se nalaze ploče, kasete, cd-ovi, VHS-ovi, floppy diskovi, video rikorder i cd plejer. Nađite na netu šta je šta. U jednoj kesi ima preslica i vreteno od moje babe, i to nađite na netu šta je. One smešne cipele sam ostavila da vidite koliko je kretenska moda bila osamdesetih. Srebrna balska haljina je od vaše babe. Obucite je makar jednom u životu, Ja jesam. Ima tamo i jedan blokčić sa autogramima koje sam skupljala, klikeri iz mog detinjstva i neke kristalne čaše. Grafike i slike podelite ravnopravno kome se šta dopada. Ako sam nešto zaboravila, ne zamerite. Teško je sve mudrosti sažeti u par hiljada reči. Molim vas nemojte da mi napravite neki kretenski spomenik kad umrem u obliku mercedesa, za to sam se šalila. Nešto diskretno, može i neka kamenčuga sa Dunava, opušteno.
I da. Onaj ventil za vodu na placu se zavrće na suprotnu stranu.
Beskrajno vas volim,
mama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Apr 12, 2014 2:58 pm

Predivno  naklon ..i strasno lici na nesto sto je i meni mama govorila,onaj deo za cerke.. top88 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Apr 25, 2014 12:25 am

PRELEPA PRIČA..
Veoma siromašan covek živeo je sa svojom ženom.
Jednoga dana njegova žena koja je imala veoma dugu kosu zamolila ga je da joj kupi češalj za kosu... čovek se osećao rastuženo i rekao je - ne. Objasnio je da nema dovoljno novca čak ni da popravi kaiš na satu koji je pukao. Ona nije insistirala. 
Čovek je prolazio pored radnje sa satovima i prodao svoj oštećeni sat po niskoj ceni, a onda otišao i kupio češalj za svoju ženu. Uveče se vratio s posla sa češljem u ruci spreman da ga da svojoj ženi. Bio je iznenađen kada je svoju ženu video ošišanu, sa veoma kratkom kosom. Ona je prodala svoju kosu i držala u ruci novi kaiš za sat. Suze su im istovremeno potekle iz očiju, ne zbog bezuspešnosti njihovih akcija, već zbog uzajamnosti njihove ljubav
N.N.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Maj 09, 2014 9:57 am

Slast u odstranjenoj gorčini

- Zašto čistiš tu jabuku, vidiš da je pokvarena? Zašto je ne baciš? –pitalo me je dete jednom.
- Zato što je prošla dug put od semenke do ploda da bi nam dala ono najbolje od sebe. Vidi, rekoh joj, zaposatavili smo je, zanemarili, nismo osećali da nam je potrebna i počela je da trune od čekanja. Ne treba da je sad sasvim odbacimo zbog toga. Ona još čuva slast i ukus koji je imala i sa kojom je došla do nas. Ako sklonimo onaj deo koji je istrulio ostaje i dalje ono što je razlikuje od svih drugih vrsta.
Tako ti je i sa ljudima. Ako primetiš da se negde kvare, nemoj ih odbaciti sasvim. Pokušaj da odstraniš taj otrovni deo, onaj što menja njihovu suštinu i da sačuvaš ono zbog čega su ti postali dragi. Sve dok ima zdravog mesta, potrudi se da ga spasiš na vreme. Zadovoljstvo koje osetiš ako u tome uspeš daće slast tvom životu.
Ne gledaj sa prezrenjem i gorčinom na ono što ti je nekada bilo drago.

Divlji badem
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Maj 17, 2014 3:30 pm

МИРОСЛАВ ЛАЗАНСКИ

Како нам се догодио „Потоп”
Боримо се против пирата у Индијском океану и против терориста у Малију, а овде нам људи чекају спас на крововима својих кућа

Док је око њега текла бујица подивљале воде један је директно угрожени грађанин Србије, онако резигнирано за телевизију констатовао: „Важно је да смо спасили животе наших породица и комшија, материјална штета јесте велика, али штету ћемо поправљати после рата”. Можда му се омакло, можда је грађанин несвесно упоредио ову поплаву са ратом, али је очито погодио суштину проблема. Наиме, Србија из године у годину неспремно дочекује рат са елементарним непогодама. Не говорим о земљотресима, већ о пожарима и поплавама.

Стално смо изненађени. Докле више?

Да ли се знају токови, односно корита наших река и речица? Претпостављам да се знају, јер то нису речна корита на Јупитеру. Постоји ли на државном и локалном нивоу икакав дугорочни, или средњорочни план уређења тих корита, или водотокова, уређења тако да не би дошло до изливања и катастрофе? Ако постоји, зашто тај план није и приоритет у буџету? Ако немамо планова, зашто их немамо и ко је за то крив? Има ли Србија уопште неку стратегију за суочавање са потенцијалним елементарним непогодама? Или све сводимо на камионе и вреће са песком? Може ли се општинама наредити да уреде своје водотокове тако да не буде овога чега смо сада сведоци? Или је у све нас ушао коров политике? Јер у древна времена политика је била вештина која је омогућавала људима да живе у слободи, данас би ваљда требала да буде вештина да људи не живе на крову чекајући хеликоптер да их спасе од бујице.

Или сада треба да користимо речи као што су „демонски” и „тајне силе природе”. Па већина наших писаних медија на првим страницама има огроман наслов: „Потоп”. Ваљда библијски, Бог нас кажњава? Апокалипса? А није нуклеарна. Јесмо ли жртва, или кривац? А нисмо били на песми „Евровизије”, нисмо ни гласали...

Или проживљавамо Јонесково позориште

на водени начин? Његова прва драма била је „Ћелава певачица” и одувек је код људи изазивала смех...

Мени је ових дана смешно када чујем апеле власти да сви грађани који имају гумене чамце

те исте предају штабовима цивилне заштите ради помоћи угроженом становништву. Није ваљда да цивилна заштита нема довољан број гумених чамаца? Где су нестали?

Скоро сви су нам политичари ових дана, осим председника, без кишобрана, покислих глава и у јакнама са којих се цеди вода. Јонеско би рекао:„Све пропада, које ли радости!”

Хоћемо ли уопште извући неке поуке из ове несреће? Опет је држава оперативно морала да се ослони на војску, политичка власт још је једном показала оперативну зависност од војске. И сада се показала сва промашеност свих досадашњих тако гламурозно слављених реформи Војске Србије. Смањили смо бројно стање војске, да је она бројчано јача изашла би у великом броју на насипе и рат са воденом стихијом био би несумњиво лакши. Инжењерију смо као род копнене војске свели на минимум, сада тражим на телевизији да видим војне ровокопаче и тешку инжењеријску технику и нешто не могу да угледам те призоре. Где су нам инжењеријски

лансирни мостови, где су нам понтонски, а где

„бејли” мостови да одмах премостимо терене тамо где се то одмах може? Зашто су нам камиони-цистерне за воду толико стари? Зашто немамо адекватне јединице инжењерије за овакве ситуације? Ко је крив што су својевремено послушана наређења из иностранства како преуредити војску? Па сада имамо тактичке радионице и компјутерске симулације са НАТО снагама како се борити против побуњеника у држави Икс, а овамо не можемо да обуздамо ни обичну поплаву. Боримо се против пирата у Индијском океану и против терориста у Малију, а овде нам људи чекају спас на крововима својих кућа.

Посебна је прича набавка нових хеликоптера, ово што сада лети је недовољан број и то се и сада показало. Руси су нам још пре две године понудили да купимо хеликоптере Ми-171 под врло повољним условима, али творци и планери нашег буџета уопште немају одређену своту у буџету за враћање тог кредита. Вероватно се Руси питају ко је овде озбиљан, а ко није.

Народ цени своју војску по ономе што она чини за народ, народ добро зна да би она учинила и више, али да нема средства. Зашто нема средства, то је питање за политичаре. Влада Србије је затражила помоћ од Русије, ЕУ и Словеније. Из Русије и Словеније већ су стигле екипе. Да видимо шта ће да пошаље ЕУ као помоћ. Или ће нам помоћ послати НАТО? Зашто да не. Ево им прилика да окају грехове.

На крају, можемо ли веровати икоме да се ова ситуација неће поновити идуће године?

Мирослав Лазански
објављено: 17.05.2014.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Maj 17, 2014 4:11 pm

ZAŠTO VIČEMO...
Jednom je učitelj pitao svoje učenike:
"Zašto ljudi viču kad su ljuti?"

Učeniči su razmišljali neko vreme:
"Zato što izgubimo strpljenje - zato vičemo" - reče jedan.

"Ali, zašto bi vikao ako je osoba pored tebe?" - pita učitelj - "zar nije moguće govoriti tiho i lagano?"

Učenici su davali još neke odgovore, ali nijedan nije zadovoljio učitelja.

Naposletku je objasnio:

"Kada su dve osobe u svađi, ljutite, njihova se srca jako udalje.
Zato moraju vikati jedno na drugoga, da njihov krik premosti udaljenost i da se mogu čuti.
Što su ljući, glasnije moraju vikati, jer je udaljenost među njima sve veća...

Potom je učitelj pitao:

"Šta se dogodi kada se dve osobe zaljube?
Ne viču jedna na drugu, već govore tiho i nežno.
Zašto?
Njihova srca su veoma blizu.
Udaljenost među njima je veoma mala.
A šta se dogodi kada se još više zaljube?
Ne govore...
Samo šapuću i još više zbližuju u svojoj ljubavi.
Konačno, ne trebaju više ni šapat.
Samo se gledaju i to je sve.
Takve su dve osobe koje se vole."

Onda je rekao:

"Kada se svađate, nemojte dozvoliti da se vaša srca udalje, ne izgovarajte reči koje bi vas mogle jos više udaljiti, jer će doći dan kada će udaljenost biti tako velika, da više nikad neće biti puta nazad, ili ćete se tako udaljiti da se više nećete moći naći, zbog ogromnog prostranstva između vaših srca..." leptir










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPon Avg 04, 2014 11:19 pm

U vrelini noci, pod meecevim plastom
Ne ocekivan susret,otvorio je stare rane
Zakopana secanja i osecanja
Prasnule u minutu
Bes, strah, bol mi obuzimalo telo
Sklanjajuci pogled sa tvog pravca
Srce me vuklo da ukradem jos koji
Pogled koji si nekada tako zaslusivao
Srce me vuklo da ukradem jos koji dodir
Dodir koji si nekad tako zeleo
Razum nije mogao prihvatiti
Cinjenicu da s drugom si sad
Da sad druga grli ruke tvoje
Da nezno miluje tvoju kosu
Da ljubi tvoje usne
Pred ponorom mi strpljenje
Osecam da mi svaki atom tela gori
Zmarci mi proizilaze telom,
Pogled me mami ka tebi,
Dok sa drugom stojis
Osmehujes joj se
kao kad si nekada se meni
S ljubavlju osmehivao
Dal je to ljubomora ili nesto sasvim
Sasvim drugo
Dal je to mrznja....
Obuzdavam se da ne zaplacem pred
nepoznatim ljudima
Obuzdavam se da ne vrisnem..
Drugi covek pored mene stoji
Gleda u moje oci i s neznoscu
miluje moju kosu
Dok moj osmeh i pogled lutaju
i lete na drugom kraju stola...
Na drugom kraju mog sveta
Pozelim da ti potrcim u zagrljaj
Ali docekala bi prazninu
Tvoj zagrljaj sad pripada drugoj
Boli, pece...rana ne zaceljena
Rana po kojoj so dosipas
kad god se sretnemo
Rana po kojoj padaju suze moje...
Ostajem u nadi da ce
nas susret biti svaki put manje bolniji
Hm..u nadi ali
samo sebe zavaravam...
nikad necu prestati da volim
Osobu koja je nekada bila
moj zivot...moj ceo svet
Osobu bez koje se nisam
mogla probuditi ujutru
Osobu koje moje srce
pri svakom otkucaju izgovara ime...
Ime ljubavi koju sam
bez potrebno izgubila...


NN
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySre Avg 06, 2014 10:42 pm

IN MEMORIAM
Čini mi se da je ’’stara kuma’’, tako sam je ponekad zvao, ne zbog godina nego iz poštovanja jer nije uvek imala ovoliko - nedavno i nenadno odlučila da ode. Njen blistav um koji nas je doskora redovno zbunjivao britkošću i sećanjem na događaje i datume koje smo ko zna kada i koliko puta zaboravili, zastao je, potamnio i njenim najbližima se činilo da gleda nekako kroz njih i da više nikog ne poznaje.
Nisam je video par godina ali nije prošla nedelja da je u razgovoru sa njenin sinom s kojim sam poslednjih meseci svakodnevno vodio duge razgovore, ne pomenemo, uvek po vedrom duhu, vitalnosti, vrcavom humoru... a i kako bi drugačije.
U skromnoj dvorišnoj kućici, tamo na Brdu, gde su pri davanju imena ulica već uveliko potrošili sve ruske pisce i pesnike, u teškim vremenima, ponekad i u nemaštini, vodila je brigu o porodici, mužu i sinovima, pa je u kući uvek bilo dovoljno samo onoga što se mora imati, a naročito pažnje, ljubavi, ponosa i dostojanstva, čega je, u stvari, u životu najviše i potrebno.
Sinovi su odrasli, raselili se, stvorili svoje porodice, ’’postali ljudi’’ ali su uvek poštovali reč majke, a to se moralo, verovatno bez posebnog oduševljenja, preneti i na snaje. Ćutale su ali su je poštovale. Koliko je to zaista tako, sazna se kad prođe dovoljno vremena i kada se rečeno, a češće i ono što nije izgovoreno, bolje odmeri i sagleda.
I tako, kao što je vreme došlo svima koji su bili i kao što će doći svima koji jesu, dođe danas i njeno vreme. Još da je potrajalo par godina - bio bi ceo vek!
Znam, neko će reći ’’pa naživela se, eh... tolike godine’’. A ja opet pomislim da ima ljudi koji se nikad ne nažive, koji prosto ne treba da idu od nas jer je bez njih svet nekako prazan i bar za nas, za sada preostale - nije i neće biti ono što je bio... Sunce ponovo izlazi i zalazi, samo će, neko vreme, sve izgledati i biti nekako drugačije.
Ali kad tako mora, ne može se tu ništa.
Pa eto kumo, ne bih te više zadržavao, odmori se, bio je ovo dug put... a prešao se baš brzo.


by: O2
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPet Avg 29, 2014 5:40 pm

BOL I SREĆA

05/06/2014 · od HappyGirl · in Umetnost življenja ·
bol

Ja sam. Jalova .Neplodna.Sterilna.

Udata. Iz ljubavi. Zbog ljubavi. Sa ljubavlju.

Na svojim plećima nosim krst. Krst koji me je slomio i od mene napravio čoveka. Jer bol je učitelj onoga čega sreća nikada ne može biti.

Podnet je zahtev. Da rodim trojicu sinooooova. Podnosioc zahteva svekrva. Svekar ne zahteva. Ni moji. Ćutim.

Krvna grupa. Nemam je napismeno. Svekrvina lekarka treba da bude moja i mog muža. Ona, majka moga muža to želi. Kolektivna svest. Naravno.Pristajem.

Dom zdravlja. Zašto vam je potrebno određivanje krvne grupe? Napismeno?

Sramota me. Ne lažem. Ćutim. Lekarki je sve jasno. Čula se sa svekrvom. Zbog trojice sinooooova. Upisuje sterilitet. Nema veze Happy, napisala sam to onako, mora nešto da piše. Zahvaljujem. Izlazim. Čitam.

Sterilitet. Sterilitet. Sterilitet. Sto puta. Čudno. Zastrašujuće. Proglašena sterilnom. U sekundi iz čistoga mira.

Institut za transfuziju krvi. Predajem uput. Primećujem trudnice. Nekoliko njih. Lepe. Nasmejane. Tu su i ostali. Proziva me. Jasno i glasno. Gospođo vi zbog S T E R I L I T E T A. Gledaju me. Svi. I oni što me negledaju. Znam. Vidim.

Noj. Ne zabija glavu u pesak. To je mit. Ja. Zabijam. Propadam. Noj je brz. To nije mit. Do 70km/h. Bila sam brža.

Konačno. Napismeno. B rh +. Svekrva zadovoljna.

I ja sam. Olakšanje.

Živimo sa svekrvom. Privremeno. Tražimo svoj kutak. Dogovor. Deca, ne! Ne sada! Usklađivanje.

Upoznavanje. Duhovni temelji. Materijalna nadogradnja. Deca, da! Tada!

Svekrva se seli u spavaću sobu. Mi na ležaj. U prolaznom delu stana.

21h. Fanfare. Svekrvina objava. Idem da spavam. Vi prionite.

Noć je. Svekrva ustaje. Bešika. Provera. Naravno. Nas. Ništa. Ne mogu. Prometno je. Štrecam se. Sramota me.

Golu me je videla. Majka. Sestra. Drugarica. Muž. Dosta! U najlepšem sjedinjavanju. Muž i ja. Nisam glumica. Ne želim publiku.

Jutro. Začuđeni pogledi. Svekrvini.Naravno.

Veče. 21h. Fanfare. Objava.

Jutro. Začuđeni pogledi. Svekrvini.Naravno.

Veče. 21h.Fanfare. Objava.

Jutro. Začuđeni pogledi. Svekrvini.Naravno.

Dan.Svekrva i ja. Pitanje. Imate li seks? Konstatacija. Nisam primetila! Gledam je. Guta me. Pogledom. Naravno. Iščekivanje. Shvatam. Telekomunikacija. Nadam se. Terestrička. Ćutim. Čeka. Ne reagujem. Uopšte. Razočarenje. Njeno.

Jutro. Začuđeni pogledi. Svekrvini.Naravno.

Veče. 21h. Fanfare. Svekrvina objava. Selim se na prometni ležaj.

Konačno. Spavaća soba je naša. Muž se smeška. Pobedila si.

Život teče dalje. Svekrva se nada…

Prošlo je tri godine…I dalje se držimo dogovora.

Shvatam. Država je trula. Smrdi. Vonja. Gore od nošenih čarapa, kiselog kupusa i ribe. Zajedno.

Čekam 5 godina. Da dobijem. Puno radno vreme. I dalje čekam, a prošlo je 14 godina…

Alea iacta est. Beba!

Prvi pregled. Hitno! Hitno! Hitno! Nešto nije u redu.

RI. Moja drugarica mi preporučuje kliniku, doktorku, uzima papirologiju, sprovodi me po hodnicima. Objašnjava. Upućuje. Upijam svaku njenu reč i osmeh. Nikada je neću biti dovoljno zahvalna zbog toga. Ri, hvala!

Dva dana i nekoliko doktora je potvrdilo dijagnozu. Operacija, hitno!

Možda, posle ove operacije nikada nećete moći da imate decu. Plačem. A ako vaš život bude bio ugrožen, uradićemo sve što možemo.

Razgovaram sa mužem. Ridamo. Pozdravljamo se i dajem mu blagoslov za dalji život bez mene…

Vrati se kući, ti si sve što mi je potrebno, nisam te ženio da bi mi rađala decu…

Čekam da dođu po mene. Izmirena sam sa Bogom i ljudima. Spremna sam. Otvaram Bibliju. Čitam: Pominjaću dobrotu Gospodnju za sve što nam je učinio Gospod, i mnoštvo dobra što je učinio domu Izrailjevu po milosti svojoj i po velikoj dobroti svojoj.

Dolaze po mene. U liftu sam. Lift je pun, svi stoje, obučeni su. Ja sam gola, prekrivena bušnim zelenim čaršavom i ležim na krevetu. Svi gledaju u mene. Sažaljivo. Sklanjam pogled. Susrećem se sa novim pogledom. Zatvaram oči, ne želim da gledam kako me sahranjuju.

Fascinirana sam. Gledam operacionu salu i divim se. Koliko ima sati? 08:08. Stvarno! 8.8. i 08:08. Zanimljivo. Smejem se…

Čujem glasove. Hajde Happy, hajde pogledaj nas. Hoćeš da povraćaš? Kulja iz mene. Živa sam.

Happy, Happy, čuješ li me, sve je dobro, imaćeš bebe. Čujem kao anđeoski glas moje drugarice Ri, koja me drži za ruku. Nemam snage da pričam, da otvorim oči. Pokušavam da je stisnem ruku, da shvati da je čujem.

Budim se. Čujem neku pometnju. Otvaram oči i gledam porođaj. Tu, ispred mene. Krhka, mlada, uplašena, iz unutrašnjosti, hitan slučaj. Nikada nisam videla ništa lepše. Dečak, rođen sa 600 gr. Posle nekoliko dana je umro. Bol i tuga. Majka plače. Srce mi se steže. U istoj sobi nas dve i žena koja dva puta na porođaju gubi bebu nepažnjom doktora. Sestre i doktori plaču, niko ne sme da uđe, da kaže istinu. Saznaje. Sve ih teši. Gledam i divim se. Početak mog učenja putem boli. Mama dečaka je posle godinu dana rodila zdravu devojčicu.

Uradili smo šta smo mogli. Nemojte da radite na bebi 6 meseci. Kontrola, pa šta Bog da.

Šest meseci je prošlo. Moraćete da se strpite sa bebom još šest meseci a posle šta bude.

A posle, nije bilo bebe! Bilo je još bolnica, lekova, tretmana, intervencija na živo, boli, patnje, poniženja, odbijanja, komplikacija, novih dijagnoza, vreme koje leti… i večitog pitanja zašto, kako?

A u toj muci nalepe se ljudi koji bi da uđu u tvoju intimu. Pitaju. Nisam sposobna da nosim njihova pitanja a još manje da dajem odgovore. Treba mi neko ko će da ćuti, ko će da me pogleda i ja znam da razume i samnom pati, zna kako boli…

Isplakala sam okeane suza jer su mi dva puta izričito rekli da neću nikada imati dece.

Isplakala sam okeane suza i osetila bol za koju verujem da je jača od bilo koje fizičke boli…

Isplakala sam more suza… sama da me niko ne vidi i ništa ne pita.

Svašta se dešava u napaćenoj duši.

Bilo je ljubomore, zavisti, besa…

Vidim trudnicu pa mi mrsko. Zagledam je. Što je ona bolja…

Bilo je diskriminacije i vređanja.

Ti nemaš decu, nema potrebe da ti mi plaćamo usavršavanja. Ti nemaš decu, poslednjoj ćemo ti uplatiti pare. Ti nemaš decu, ali moram da ti ispričam vic o sterilnoj ciganki. Ti nemaš dece, blago tebi… Ti nemaš dece, ti si građanin drugog reda…

Pucajte ljudi, pucajte… srce mi je već ionako slomljeno…

Bilo je ležanja na stolu sa raširenim nogama i sestrom koja izađe i ostavi otvorena vrata. I mog okretanja glave da mi prolaznici ne bi videli lice.

Bilo je naplaćenih usluga duplo i troduplo.

Bilo je lažiranih rezultata.

Bilo je čudnih i nezakonitih ponuda.

Bilo je višegodišnjih obijanja pragova i odbijanje stručnjaka da se bave našim slučajem.

Bilo je ubeđivanja, u bolnici, da se ne prijavljujemo za VTO o trošku fonda… nikada nećete doći na red.

Bilo je i da me od straha pre intervencije, dok me doktorka pregleda, uhvate takvi gasovi, da se stiskam svom silom ne bi li golub ostao gde jeste. I proklinjanja svoje sudbine, pa zar i to da me snađe.

Bilo je gledanja svoga tela. Grudi koje savršeno izgledaju, kao da imam 18 godina. Šta bi dala za opuštene palačinke. Kako bi ih samo sa ponosom nosila. Dojile su! I strije bi htela, sve… hoću ceo paket.

Bilo je sestri koje su nas hrabrile i tešile, čudesnim pričama o zatrudnjivanja. Doktora koji su nas tretirali kao ljude.

Bilo je…

Živote, ko će te dokučiti?

I onda, jednog jutra otvoriš oči i shvatiš da si sam sebe srozao.

Izgubio si dostojanstvo i pretvorio se u neku masu koja samo misli o tome i samo o tome i samo o tome…

Rekoh, dosta je bilo!

Kao narkoman koji krizira…Oslobođenje i utehu sam našla u Bibliji. To je bila moja redovna i svakodnevna doza. Prostudirala sam svaki slučaj neplodnosti, koji je zapisan. Rahilja, Ana, Sara, Reveka, Jelisaveta…

Plakala sam i preživljavala njihovu bol. Zapisala sam svaku misao i zaključak koji sam stekla čitajući i baveći se tim tekstovima. Čitala sam komentare teologa i polako i tiho, malo po malo, moleći se, Bog mi je dao taj trenutak da opet pronađem sebe i mir. U toj borbi i spoznaji najviše sam patila i radovala se sa Anom. Ona mi je posebno prirasla za srce. Svaku njenu reč sam duboko urezala u dušu, svaki njen razgovor sa Bogom, sveštenikom ili mužem. Kako sam je samo zavolela. Kada je ona plakala i ja sam. Kako sam fascinirana bila njenim trpljenjem, mudrošču, žrtvovanjem i zahvalnošću. Kako sam se radovala kada je uslišena njena molitva i kada je rodila Samuila. Od tada je zovem Ana Samuilova. To je žena čija patnja je mene ohrabrila, osnažila i pomogla mi da shvatim realnost života. I toga dana, kada bude vaskrsenje, ja HappyGirl, ću potražiti baš nju. Da je kažem… i zagrlim.

Bilo je i ovog neverovatnog Kutka koji je voljeno čedo rođeno iz neplodnosti. Kutka, koji mi je bio siguran zaklon kada su oluje nosile sve.

I bilo je odluke da je dosta!

Nisam osetila ni tugu, ni bol, ni patnju, ništa sem mira i radosti u srcu. Napokon smo i to rešili! Posle dužeg vreman sam konačno mogla u potpunosti da odahnem. Nema više neizvesnosti, Alea iacta est.

I sada napokon mirno spavam.

Nisam više centar sveta, drugi su.

Smejem se i radujem kada vidim trudnicu. Bože, blagoslovi plod utrobe njene!

Neplodnost me je naučila važnim lekcijama i donela mi mnogo dobra.
Upoznala sam divne ljude koje nikada ne bi upoznala da nije bilo nje.

Postala sam manje sebična.

Shvatila sam da ima ljudi koji pate i da njih njihova muka boli kao mene moja. Zašto im ne pomoći i pružiti ruku!?
Postala sam borac, istrajan, pravi koji više ne plače kada izgubi bitku. Shvatila sam, Bog mi je dao snage da mnogo preturim preko leđa i moj život ima smisla i bez dece. Više me ne uzbuđuju i ne bole neumesna pitanja…

Više me ne boli …

I sada ima :)

Ja sam. Srećna. Radosna. Zahvalna.

Živim. Iz ljubavi. Zbog ljubavi. Sa ljubavlju.

U svom srcu nosim krst. Krst, koji je od mene napravio čoveka. Jer bol je učitelj onoga čega sreća nikada ne može biti.

Ja sam. Happy Girl. :)

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyČet Okt 16, 2014 1:25 am

Korak...

Još čujem ti korak kako odjekuje stazama mojih sjećanja, još slutim ga na putu ka svim nemirima, još pratim mu tragove što ne ispiru ih kiše prolaznosti i ne skrivaju ih snjegovi svih mojih zima. Putuje samnom, taj tvoj korak sazdan od vječnosti i lakoće, više niti nema mjesta koje se ne zove njegovim imenom. Čujem ga, da, dolazi iz svih pjesama i stanuje na stranicama svih priča koje govore o ljubavi. Jer, bez njega, sve pjesme su samo prazni potezi pera na papiru, a priče nisu niti vrijedne pričanja. Čujem ga, da, šulja se negdje tamo na poslijednjoj stepenici do sreće, još tako utkan prepoznavanjem na svim stubištima koja vode k nebu. Čujem ga, da, u svim stopama života, on i moj je korak koji uvijek vodi samo k tebi, tamo, gdje završavaju sve moje ceste.

Autor: Darko Balaš










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Okt 19, 2014 5:12 pm

Zove me malopre majka, kaže otišli u Čačak u dedinu kuću, eno ga otac nešto se mota oko starog pradedinog oraha, nešto obrezuje, jebava ale.
Taj orah stoji u dvorištu već skoro 100 godina. Posadio ga dedin otac, da ima gde da čita novine i da ruča u hladovini, i od tada je na tom mestu. Pričao mi deda da je preživeo sve. Prvi rat, drugi rat, Nemce, Italijane, kiše, snegove, suše i poplave, i dalje nenadjebiv stoji onde na kosini i ne jebe živu silu, raste i grana se.
Ja sma ga samo za ovih 30 godina zapišao jedno par hiljada puta. Jebiga, volim da šoram napolju, to mi je od malena. Pa samo onda utezivali imena tu, ni na to nije obraćao pažnju. Šta god je neko radio tom orahu, on je ćutao, gledao svoja posla i rastao.
I meni je eto trebalo da napunim skoro 32 godine da shvatim da mi je životna ambicija da se ponašam kao jedno najobičnije drvo. Da se ne obazirem na vremenske prilike i na bagru i one koji me zapišavaju i režu, nego da rastem i rastem, što u visinu što u širinu, ali da za sve tom vreme nikad ne zaboravim gde mi je koren i odakle sam počeo.
Pa ko hoće pod moju hladovinu - hoće.

Nemanja Cvijetić, drvo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Nov 02, 2014 9:04 am

Ideologija pijaca
Zelena pijaca je mikrokozam u kome su simboličke razlike izmedju Srbije i Engleske izložene svima na videlo isto tako jasno kao i espap na tezgama.
Srpske pijace su najdemokratskija mesta u zemlji – narodne skupštine u bukvalnom smislu. Doktori se cegerima očešavaju o odžačare, koji se pred kajmak-kantama guraju sa knjigovodjama koji se pred planinama praziluka nadvikuju sa penzionerima…
Svi su tu sa istim ciljem: da kupe kvalitetnu i jeftinu hranu. Srpske pijace su esencijalna društvena potreba; bez njih bi zemlja stala i završila u revoluciji gladnih. Zato su srpske pijace velike, bogate, šarene i autentične. Za svakoga ponešto.
U Engleskoj, interesantno, pijace ne postoje. Tačnije, ne na naš način. Prvo, privremene su; u našem kraju, samo nedeljom pre podne, na parkingu lokalne železničke stanice. Farmeri dodju svojim kombijima, postave tezge i prodaju svoju, nesumnjivo prirodnu robu, po visokim cenama.
Pošto su privremene i skupe, engleske pijace su i male: više kao statusni simbol, broš na skupom odelu; većina stanovništva svoj zeleniš kupuje u supermarketima, upakovan u plastiku. Tezge su vrlo čiste, razmak izmedju njih, kao i izmedju ljudi ovde, je veliki; mušterije kupe po par manjih stvari, časte sebe malo za rad i trud tokom nedelje i dodaju na trpezu stvarčicu-dve za koje su sigurni da su videle traktor. Piknik izletište i delikatesna radnja u jednom.
Srpske pijace viču: ‘radni narod’; engleske pijace viču: ‘buržoazija’.
Naše pijace su vrela kreativnog, iracionalnog, haosa: dranja, dovikivanja, šegačenja i prostakluka. Govore o narodu koji zna šta je trgovina, ali tek otkriva kapitalizam. Engleske su… hm… kao i oni: fine, bazirane na uljudnoj razmeni pristojnosti sa sigurne distance; naš komunalizam stoji nasuprot njihovom individualizmu.
Na našim pijacama priroda nas udara u sva čula: crveni olfaktorni uštip paprika, zemljana sipkavost kore od krompira, krvavo rumenilo paradajza, karfiolska rapavost starog kajmaka na jeziku – dok gazimo kroz mulj kupusovog lišća zalivanog vatrogasnim šmrkom podnabulih komunalaca. Priroda se na našim pijacama podrazumeva.
Engleske pijace su folklorna fantastika, žal za prirodom, mirnijim, manje stresnim životom; kao i svaka izgubljena stvar, idealizuju se, i sa njih isijava pritajena mržnja ka metropolitanskom životu kancelarija, korporacija, stakla i asfalta. Engleska tezga je ideološka parola onih koji se previše boje da izgube dobar život da bi išta uradili po tom pitanju, iako je taj život neodrživ; kupujući preskupi farmerski asparagus, makar imaju privid osvete prema korporacijama i povratka prirodi. Engleska pijaca je ogledalo neo-liberalnog paradoksa.
Ona je takodje i mit o farmeru, pioniru, samodovoljnom heroju; tezga je ukrašena glamurom. Srpska pijaca ima dva narativa: ili je tužna priča o zapostavljanju seljaštva – zbog represiranih cena, pucanja kičme na njivi, kao i čitavog varošanskog rasizma prema seljacima – ili je ponosna priča o ‘zdravoj seljanki’, čiji sir i jaja imaju garanciju kvaliteta neočekivane poslovnosti. Englezi beže od profesionalnosti supermarketa na pijace, dok mi bežimo od uobičajenog murdarluka u seljačko poštenje…
Kako to biva i sa našom istorijom, na srpskim pijacama se kupuje da bi se počelo od početka – jela se kuvaju i krčkaju, ne podgrevaju radio-talasima. ‘Tranzistor’ na srpskoj pijaci znači ‘pozdravi i želje’ – dok se vatreno cenjkamo oko rotkvica i cvekle, a o ljutom renu da i ne govorimo…
Lazar Džamić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPon Dec 01, 2014 11:53 pm

Odličan tekst Mirjane Bobić Mojsilović o onome što godinama čine pre svih "Pink" i tabloidi -a sada punom snagom ,u smislu trovanja naše dece i omladine iskrivljenim standardima

MIRJANA BOBIĆ – MOJSILOVIĆ: Mediji uče našu decu da budu promiskuitetni, pijani, istetovirani, izbušeni i glupi kao noć link 


Najbolji primer -"praćenje" dece Cece Ražnjatović na turnejama po splavovima i klubovima, pa šta su obukli ,pa šta su pili ,čime su se vozili ,sa kim su bili,šta su tetovirali po sebi ,šta su stavili na FB ili Instagram  ....
Davanje "važnosti" takvima u medijima ,neizostavno izaziva želju kod dece i omladine da se poistovete .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Dec 06, 2014 10:35 pm

ТАМНАВО
ДА СИ ИШТА О КЊИГАМА ЗНАЛА


Тамнаво тамна водурино адска,
копиланко колубарска,
где си била да гасиш
кад су Турци палили,
кад су му на колубарском мосту
страву салили,
кад је из Палежа узлетео
феникс Обреновац.
Могла си и ономад,
као некад
до колена да му дођеш
у Колубари да се одмориш
док Саву не заситиш.
Могла си да заобиђеш Град,
на пола пута да се умориш,
да се пред храмом књига
у понорницу претвориш,
Земља те је још била гладна и жедна,
Нико те није из града звао
водурино прљава онередна?
Да си књиге читала,
да си ишта о књигама знала,
не би на речи кидисала,
Тесно ти било корито ајгирице,
рукавци , лимани долине,
побљувала си се на писмена ћирилице,
на сву памет света између две корице.
Да си моћ говора имала
да ли би јавила,
јеси ли од Бога послата,
ил си пођаволила?
Зашто си се са књигама завадила?
Ако те учитељица живота проклела
због немирлука,
могла си после небесног мамурлука
са мало текућег дара ,
да заобиђеш дечје играчке,
бајке и прва велика слова
из недосањаног Градског буквара.
Мало ти је било гладнице житних атара
крви и зноја уморних раденика и ратара,
С леђа си пречицом дошла
да бели град претвориш у ад,
Похарала си кућне снове, рукотворе, слике,
песме претворила у крике.
И пре си долазила до капије ,
до пола Божје авлије
Давали смо ти летину,
детелину са четири листа.
Све смо чинили да се умири твоја сила
Зашто си нам књиге дирала
проклета била?
I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 900975
Миодраг Томић Стублински
мај 2014.











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Dec 07, 2014 3:34 am

I, šta sad, roditelji?’

Kad se otima za igračku u vrtiću – dođu mama i tata i viču malo i na vaspitačicu i na drugara, tuđe, ono loše dijete koje kvari njihovo i ne da mu da se igra. Jer, njihovo je zlatno! I tad sa ponosom u očima gledaju mezimca!
sta-sad-roditelji
Kad se potuče sa drugom u školi – dođu tata i mama, zaprijete kome treba, ucijene, samo da im zlato bude bezbjedno u školi, pa taman i da je krivo i da je započelo i da ugrožava druge. Ima i ono sva prava kao i sva djeca! I dalje se cakli ponos u očima jer takvog genija svijet nije vidio!

Kad počne da bježi sa časova u srednjoj, da psuje profesore i siledžijski da tretira drugare – dođu mama i tata i objasne svima da je sad u osjetljivim godinama, da ga niko ne razumije i da nikako nije kriv što ga svi izazivaju! Ponos su odavno zaboravili, ali mama i tata nisu umorni, ne, jedino oni ne odustaju, tako i treba da bude!

Kad jedva završi srednju, upišu ga mama i tata na privatni fakultet, jer – ko je još vidio da ima hljeba od državnog, a i što da se muči dijete kad će isto postići sa mnogo manje rada! Neće mama i tata da priznaju da su propustili da od svog mezimca stvore čovjeka, neće da vide da nema ni znanja ni volje ni za šta, ne, ne. Još uvijek ima nade!

Sada već uveliko uzima ćaletov dobar auto bez pitanja, jer već sa 15 je počeo da izlazi i da nikom ne govori gdje (a, ko bi i smio da ga pita). Ima preko 20 saobraćajnih prekršaja, ali tata ima druga u policiji i to se zataškava.

Šta će sin, mlad je, svi smo mi bili mladi i pravili gluposti! Već sada može da izdrži dosta alkohola na nogama, ma prvi je, bre, kad se pije, a već sa 15 je počeo da cirka iza škole. On je lud, on je brz i svi tako vole da budu u njegovoj blizini, jer mnogo je kul!

I tu su tragovi kočenja, neka krivina koja, gle čuda, do tad nije bila tu, tu je vrisak i bol. I tu je smrt.

I bio je dobar, fin dečkić iz ulice, nikad nije pravio probleme, primjeran đak i dobar drug!

Laž! Jedna za drugom jer o pokojniku samo najljepše, naročito kad je mlad!

Mnogo mi je muka. Što lažete? Zar ne mislite na svu tu djecu koja će opet tako pijana da sjednu za volan? Zar ne mislite da sve toliko smrdi i truli u ovoj silovanoj državi da je dosta prikrivanja. Sad je gotovo! On je mrtav! I sad počinje! Sad treba reći, vikati na sav glas da to tako ne može i ne treba!

Gdje ste mame i tate? Ne usuđujem se da diram u vašu bol, ali što plačete sad?!!!!! Kako ste dozvolili da vam kćerka od 15 bude zvijezda splavova i kafana? Zašto umirete od smijeha kad vam sin priča dogodovštine kako je pijan radio neku mnogo ludu stvar sa ortacima? Zašto je ne pitate gdje je krenula u tako kratkoj suknji i golih sisa u utorak, a sutra se ide u školu? Zašto dopuštate da vozi vaš auto, a tek je položio i ne trepnete kad pritisne gas malo jače? Zašto sad plačete?

Djeca nam se lože na osione debile, djecu pjevača i pjevačicica koja ničim drugim nisu zaslužila da budu poznata osim što su djeca već navedenih! Djeca bi da nam budu kao i oni! Piju dok se ne onesvijeste, pristaju na poniženje i kal samo da ih ne bi odbacili! Čemu ste ih to učili? Pa vi ih ispraćate u kafane sa riječima da se dobro provedu!

Fino društvo, primjerna djeca, a u društvu dilera i nekontrolisanih bogataških klinaca! Napaljenih debila! Cijeli svoj identitet zasnivaju na maminim i tatinim parama! To želite svojoj djeci? Tamo ih šaljete i ponosite se kako “vole život”! Lože se klinci da stoje u kafani pored onog jednog, kako bješe – mama mu je prepumpana pjevaljka, a tata pokojni kriminalac! Lože se da im dozvoli da sjednu u njegov separe! Šta nose u glavi?

I samo se čeka slika na popularnim sajtovima, jer ako vam tamo izađe slika iz noćnog provoda – e, pa da, tad ste neko. I svi su tako slatki i blesavi, sa malo više od onih dozvoljenih promila alkohola u krvi. I onda ne znamo otkud i kako se dogodilo da bahate budale udare i usmrte momka na mostu.

I onda ne znamo kako nam pogine 16-godišnjak na motoru, za koji njegovi roditelji uopšte i ne znaju! I čudimo se kad se šestoro mladih sroka u ledenu rijeku, a sekund prije toga su pjevali uglas i zezali se! Samo vi lajkujte slike na FB i aplaudirajte kad vam dijete stiče popularnost viseći po onome što je samo dno noćnog života – splavovi i ove moderne kafane!

I nakon svega toga muk! I laž. Jedna za drugom. Da opravadamo, da izbrišemo ako možemo. I niko nije kriv, i niko nije htio i oprostimo svi. I gurnemo pod tepih.

Evo ga ide vikend da se opet šokiramo prizorom slupanog automobila, brojem mrtvih i da opet kroz suze pričamo kako su bili primjerna djeca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Dec 27, 2014 5:48 pm

ZoxZoja
Stela Polaris





SVINJOCID (svinjokolj , disnotor,zabijačke ) -vojvodjanski običaji
Gledam ovu temu i ne mogu da se ne setim mog pokojnog strica Braneta. Bio je Baba profesionalni mesar. On radi a njih troje ga služe i jedva postizavaju. Mi B. smo, fala na pitanju, ješni i to zdravo. U ona vremena kad se za holesterole i ostale boleštine nije znalo kad dođe vreme klalo se po 4-5 komada. Kažu porodične legende da je rekord bio na dve godine pre mog rođenja kad je pominjani Baba, tad samo Brane, u šunke, pole slanine, kobasice i ostalo pretvorio krmaču i 9 joj potomaka. Ni jedan ispod 120 kila žive vage. Bio skup kukuruz a svinji jeftini. Di ćeš muku svoju budzašto da daš. Bolje da se familija omrsi nego klanice.

Krovne grede su izdržale teret na diku Avi Cvetku koji je kuću gradio. I ni jedna šunka nije videla pijacu. Di ćeš da se brukaš šunke da prodaješ.

Ali ono čime je moj stric Brane duši svojoj mesto u raju uvatio je kad je mene oslobodio jednog mučnog posla. Kad dođe disnator znao se raspored šta ko radi. Strina-Smiljino je bilo da pere creva. Ali ne može to sama nego joj treba pomoćnik. Nekako se podesilo da sam baš ja najpogodnija za te stvari. Nisam za kujnu, ima ih tamo dovoljno, nisam za mesarski nož, em premlada em žensko pa aj ti Zoxy šavolj vode i lonče i sa baba-strinom u vr' avlije da pereš creva. I to ja koja sam jedino na mirise gadljiva. Trajalo to mučenje godinu il' dve i onda Baba video moje suze, čuo grdnju kojom sam terana da "radim šta mi se kaže". Jednim oštrim pogledom i sa par reči je taj posao preuzeo na sebe. Stručno, mesarski. Fala mu dok je sveta i veka.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Dec 28, 2014 6:01 pm



Stefan Simić:
KAKO OSVOJITI MUŠKARCA - KAKO OSVOJITI ŽENU?!



Čitam ovih dana žensku literaturu o osvajanju muškaraca, i ne samo da se ne razlikuje puno od muške, nego se čitava priča svodi na odlaganje zadovoljstava, kao i u muškoj, i tretiranje sebe kao nešto teško dostižno.
Daleko se više skriva nego što se otkriva, a ljubav nije ni u naznakama...
Vremenom će ovakve knjige postati dnevna lektira, i ljudi će od trikova i taktiziranja toliko emotivno sagoreti da na kraju niko nikome neće verovati na reč.
Sve se odlaže, daje se malo po malo, odmerava se onaj drugi, ne otkrivaju se prave namere i tako u nedogled. Partner se sve vreme drži u stanju blage napetosti jer se time, navodno, podstiče njegova želja, strast, i svest o tome da svakoga trenutka može da bude ostavljen.
Muškarac ne sme da primeti da je žena luda za njim, izgubiće interesovanje jer zašto bi se trudio oko nečega što već ima?!
Tako i žena sa muškarcem, što pre završe u krevetu gubi se ona tajanstvenost prvog odnosa i postaje se „lak“ plen?
Zatim saveti ženi kako da bude žena, a ne muškarac, i kako da mu se uvuče pod kožu. Kako da mu podilazi, da njemu prepušta „muške“ poslove, i da ga čini jačim nego što jeste.
Nikako ne sme da dovede u pitanje njegov „ego“, njegovu muškost, a opet ne sme ni da mu se prepusti, čim je dobije – izgubila ga je...
Zatim saveti muškarcu kako da bude muškarac, a ne žena, i kako da joj dokaže dominaciju – zato što žena sve prašta, samo ne prašta muške slabosti...
Nigde se ne pominje duša, poezija, oplemenjivanje odnosa, osećaj da zbog nje imaš potrebu da zagrliš rukama čitav svet, ne, ljubavna igra se pretvara u šahovsku partiju velemajstora gde se emotivna igra, igra u nedogled.
Ljubav se svodi na neprekidno igranje igara, a krajnji cilj je... nema ga?!
Tumači se svaki znak, svaka poruka, svaki detalj, gde je gotovo zabranjen svaki emotivni zanos, sanjarenje, sve mora da se prilagodi muško – ženskoj dinamici, u protivnom partner gubi interesovanje.
Kao što savremeni filmovi traže dramatiku i intenzitet, tako i veze po ovom modelu moraju neprekidno da drže partnere u stanju blage napetosti. Sve je dozvoljeno, samo nije dozvoljeno prepuštanje. Partner treba da misli pre svega na sebe, sve ostalo je kvarenje seksualne dinamike?!
Ženi se savetuje kako da bude „kučka“ i kako da sagradi oreol nedodirljivosti, nezavisnosti. Što je nezavisnija samim tim je privlačnija?! Što je nepristupačnija samim tim je i zanimljivija?! Što je nedodirljivija samim tim joj oreol svetice bolje stoji?!
Žena treba da uveri muškarca da je on glavni, dok, u stvari, ona drži niti veze u svojim rukama, i radi ono što je za nju najbolje.
Muškarac treba da stvori utisak kod žene o svom statusu, i o neodoljivosti svoje ličnosti, ali ne nametljivo, već da žena sve to vremenom otkrije.
Ne preporučuje se nikakvo “muvanje”, “ili osvajanje”, to treba da se prepusti “onom drugom”. Što veće otvaranje, iskrenost, pozivanje na emocije veća mogućnost odbijanja, samim tim i poraza..
Život je sveden na pozorište, ljubavni odnos na scenu, ljubavnici su glumci, a njihova tela, ljubav, seks, i ostalo su rekviziti pomoću kojih se igra?!
Veze postaje strateški prostor, partner investicija, a sve drugo proizvodi kojima se trguje…
Hiljade i hiljade teorija, saveta, trikova, a tako malo priče o ljubavi koja oslobađa i rasterećuje…
Razmišljam o devojci koje mi se sviđa, i nadam se da ona ne maltretirala mozak svim ovim stvarima. Ako se bavi time, onda smo daleko od svega onoga što se zove ljubav, iskrenost, spontanost, poverenje.
Onda smo najveći protivnici jedno drugom, a najmanje ljubavnici.
Onda smo ništa, iako smo mogli da budemo sve…
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyUto Dec 30, 2014 12:08 am

Данас сам са кевом ишла да јој изваде конце након операције. Јебени снег и лед...стигосмо некако, почекасмо неких сатићак и по, кева у оној 'ладној амбуланти смандрља ДОЊЕ делове одеће (гаће, надгаће, доњи део пижаме, дебелу тренерку, чарапе доколенке-дебеле), лекарка баци поглед и лаконски ће "а не, конци не морају да се ваде, ово су самоЈЕБАВАЈУЋИ, илити нестају сами од себе). Ми срећне! Будалине! Пут у супротном смеру ненадјебив! Елем, хтедох рећи да сам у "Пиану" стигла попити чај који се зове ЧАИ (опака мешавина ђумбира, тј. џинџера , карамфилића, бибера и цимета, па ондаК додаш мед и/или лимун-млеко, одвоље ти), изговориш неку мантру и ето те у нирвани, заболе те што је температура близу апсолутне нуле! После сам себе (опет!) частила којекаквим "неопходним" стварчицама, између осталог...КУПИЛА САМ ОГЛЕДАЛО С ОНЕ СТРАНЕ УВЕЛИЧАВА! Цела поента ове рашомонијаде и јесте у овом последњем. Етогац. Одох играт' Јевлерс (џулс) да победим (опет) Срећка. Купус крчка, веш машина окреће, месо усољено. Софка мирно спава

by DETERMINANTA
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Jan 18, 2015 8:55 pm

Moram da kažem nešto.

Ne odgovara mi što živim u vremenu u kom je "žena tek skup delova tela koji okružuje vaginu, taj, jel, jedini vredan i upotrebljiv deo ženskog tela".

Samo neki od prevoda sa srpskog na srpski zvuči ovako:

Mogli smo na kafu? = A samo malo da ti ga stavim?
Hoćeš na piće? = Da izvadim kondom?
Hoćeš da gledamo film? = Kako bih te jebao.

Zbog kurvi koje se ne vode mamama na upoznavanje i koje su postavile trend spuštanja na kolena po javnim WC-ima, žene su u očima muškaraca postale potrošna roba, smejurija, kesa za istresanje semene tečenosti.

Naravno, da ne zaboravimo i "slobodoumne" droljetine javne scene, te moralno unakažene đubretarke koje su muškarcima objasnile da je idealna žena sisa, dupe i mozak u nokširu.

Obrazujemo se, završavamo fakultete, radimo za 15 i 20 000 dinara, jurimo budućnost, nadamo se, želimo da zavolimo i ostarimo s tim nekim, a onda se desi istina tipa:

Ne smeš da budeš lepa, jer - Kurva si.
Hoće samo da te jebe? - Sama si tražila,
Ne smeš da budeš pametna, jer - Feministkinja/uplašićeš muškarca/ne vole muškarci pametne žene.
Ne smeš da budeš ružna - Što si ružna, ko će te takvu?

Zašto se dogodilo da smo jedni drugima postali bitni kao omot od čokolade koji se zalepi za prste pa jedva čekaš da ga baciš u kantu i opereš ruke, ne razumem i mislim da ne želim da razumem.

Ko god da je postavio promiskuitet kao postulat emancipacije modernog doba, želim mu mnogo ćerki koje će svi jebati a niko nikad oženiti. Ovu želju punog srca upućujem i svim muškarcima koji žene tretiraju kao ništa više od nečeg toplog što joj stoji među nogama.

Umesto da se svi zajedno radujemo što se budimo kraj nekog, i da podjednako tragamo za lepim i sveobuhvatnim stvarima, došli smo u tačku da smo zahvalni kad neko osim našeg međunožja skapira da imamo i glavu, a u njoj nešto što funkcioniše, i to na prilično kul frekvenciji.

More marš.

Ako se okrenemo onome "kako se postaviš, tako ti je", i na tu temu imam nešto da kažem:

Ako se postaviš da "ne daš" = Istripovana kurva, umišlja bitnost.Jebaću ovu što jedva čeka.
Ako "daš" = Kurvetina.
Ako kažeš da želiš vezu = Idiot, kurva glupa hoće vezu.
Ako hoćeš kombinaciju = Kakva kurvetina, širi noge odmah.

Kako god okreneš, kurva si, pitanje je samo sa koliko atributa još koji te opisuju.

Svima koji ste imali sreću da upoznate normalne ljude, želim vam da vam traje.
I, da - bravo za muškarce koji su bolji i veći od onih primeraka njihovog roda koji im kaljaju reputaciju!

By Emilija C.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyPon Jan 19, 2015 1:35 am

Justi sjajan tekst :))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySre Feb 18, 2015 12:11 am

Igor Čobanović

Srbin sam i od toga bolujem.

Prvo da oteram u kurac sve one kenjatore koji će doći ili bi došli na ovaj post i kenjali mi o "patriotizmu" i "trulom zapadu" kao i svim onim glupim teorijama zavere. Dakle, marš u kurac!

E, tako. Znate one onu " Ne pitaj se šta država može da uradi za tebe nego šta ti možeš da uradiš za nju. "

E, pa Srbijo, ajd da svedemo račune?
Dao sam ti svoju mladost, za uzvrat sam dobio ratove, sankcije, nestašice hrane, struje i svega onoga što jedno dete treba da ima za normalno detinjstvo.
Dakle, sjebala si mi detinjstvo moja Srbijo.
8 godina sam proveo u uniformi, čuvao tvoje granice, bio i na Kosovu, 8 godina ti služio pošteno i časno nosio uniformu, a od tebe sam dobio šta? Mesto na birou?
Znači, sjebala si mi godine u kojima sam bilo gde mogao uraditi nešto za sebe. Napravila si me budalom. A voleo sam te Srbijo, pička ti mater'na!
Uzela si mi i nekog koga sam voleo, to ti nikad nisam oprostio. I neću dok sam živ jer se ponašaš kao najgora maćeha, a ne majka. Majka Srbija. Tako sam zvao, pizda li ti mater'na.

I šta još treba da uradim za tebe? Pitam se, Srbijo. Šta?
Ovi što ništa za tebe učinili nisu. Ovi što su te obrukali i osramotili. Ovi što su te doveli na samo dno.
Pa, njih si postavila na sam vrh. Dovela si ih na vlast, jadna Srbijo!
I ne, nije te sramota. Kakva si postala, ni za sram više ne znaš.

I znaš šta? Ma, jebi se Srbijo! I ti i ovaj šljam koji si dovukla na vlast!
Jebi se i ne očekuj da ti išta više dam. Dao sam ti i previše, a dobio od tebe jedno veliko ništa.

Neke stvari ti ne mogu oprostiti, previše si zasrala. Prvom prilikom, odoh bez pozdrava, a ti se jebi sa svojim glupim predrasudama, sa svojim patriJotama i naprednim nesposobnjakovićima.

Toliko od mene Srbijo. Da su ova deca pametna, pa da se izgube što dalje odavde jer ćeš i njima sjebati detinjstvo, mladost i život. Baš kao i meni i mnogim drugim, meni sličnim.

Mr'š bre više! Odjebi i zajebi više tog davanje tebi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptySub Feb 21, 2015 9:43 am

Jebeš muško bez feminizma u sebi.

Ako neko treba da se bori za ženska prava, onda su to svakako muškarci. Mislim na prave muškarce koji se zaštitnički ponašaju prema ženi, a ne na one pizde koje je verovatno tata učio uz flašu piva da je ženi mesto u kuhinji. Inače, ovaj naš Balkan je pravo leglo tih "muškarčina" koji žene doživljavaju kao svoje vlasništvo, nešto poput svog automobila. Kada registruju brak kao da su registrovali auto, pa ženu vozaju kako hoće, farbaju i parkiraju je gde im se hoće. U velikoj meri krivac takvom ponašanju su i balkanske predrasude. Naravno, da ne zaboravimo i vaspitanje, ono kućno i osnovno, kao i sve ono što taj dečak gleda u svojoj kući i okruženju dok odrasta. Sve to kada se spoji, jako male šanse ima da izraste u muškarca, a daleko veće da stasa u pećinskog čoveka. Kod nas je nasilje nad ženama svakodnevnica, i najžalosnije je što mnogi na to gledaju kao na nešto normalno. Kazne kojima država sankcioniše takve "mudonje" koji su svoju "muškost" dokazali pesnicama, ali ne u ringu sa sebi ravnopravnim nego u kući sa nekim fizički daleko slabijim od sebe, su blago rečeno smešne. Jadne i smešne kazne za takve "junake" Jbt, pa budi frajer pa išamaraj ženu emocijama, a ne rukama! Mislim, sve ovo nema veze sa feminizmom nego sa ljudskosti u čoveku, ali kao što se muškarac bori da osvoji ženu i njeno srce, tako treba da se bori i za njena prava, a ne da nju pusti da se ona bori sa glupim predrasudama i ko zna kakvim sve idiotskim balkanskim pravilima. Muškost se dokazuje ljubavlju i pažnjom, muškost je i biti zaštitnik slabijih. Muškost se dokazuje baš u tome kakav si prema ženi.
Jasno treba napraviti razliku šta je muškarac, a šta je pizda. Muškarac zna da je ženi mesto u srcu, dok pizda smatra da joj je mesto u kuhinji.

Ako želiš da joj budeš ceo svet, onda joj moraš dati celog sebe, ceo svet.


Igor Čobanović
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 EmptyNed Feb 22, 2015 11:45 am

KAKO JE VRIJEDAN MRAV DOBIO OTKAZ?



Jednom davno, živio je sretan i vrijedan Mrav, koji je svakog dana dolazio prvi na posao. Bio je vrijedan. Veseo. Jednom riječju, bio je sretan dok je radio. Pjevušio je vesele pjesmice, a rezultati njegovog rada su bili odlični.

Slušajući pjesmu Mrava, gospodin Stršljen, direktor firme, zaključio da se mrav previše zabavlja a premalo radi, jer nema pravo usmjerenje i šefa koji bi ga kontrolirao.

Zato je zaposlio Bubamaru koja je imala veliko iskustvo sa upravljanjem. Prva briga Bubamare bila je da organizira evidenciju dolazaka i odlazaka mrava na posao (odnosno sa posla). U tu svrhu, uspostavila je sistem prijemnih i odlaznih dokumenata. Sa vremenom, broj dokumenata se povećavao i zbog povećanog volumena posla oko papira morali su zaposliti  nekog ko bi pripremao papire i izvještaje.

Zaposlili su Pauka koji je odmah uspostavio sistem arhiviranja i postao je odgovoran i za preuzimanje telefonskih poziva.  A mrav? Mrav je i dalje radio kao i prije.  Izvještaji koje je dostavljala Bubamara su bili izvanredni. Direktor Stršljen je bio oduševljen izvještajima koje je dobio od Bubamare i uskoro je počeo zahtijevati: usporedne studije sa grafikonima, analize trendova razvoja, itd.

Da bi se zadovoljio direktorov zahtjev, bilo je nužno da se zaposli Hrčak koji bi bio direktna pomoć direktoru. Njemu su odmah kupili novo računalo sa printerom. Sretni i vrijedni mrav je i dalje radio kao i prije. Jedino se požalio da bi mu bilo lakše ako bi imao neko računalo. Nisu mu odobrili. Ovo je bilo prvi put da se Mrav na nešto požalio i direktor Stršljen je odmah shvatio da je potrebno najhitrije reagirati.

Kreirao je novo radno mjesto šefa službe koji bi nadzirao sretnog i vrijednog mrava. Na novo radno mjesto je zaposlio Cvrčka. On je odmah po svom dolasku zamijenio cjelokupni namještaj u svom uredu  i na zahtjev  dobio ergonomski oblikovanu stolicu i novo računalo sa ravnim, LCD ekranom. Broj računala je narastao i moralo se kupiti i instalirati i mrežni server. Novi šef službe je shvatio da hitno treba pomoćnika (koji je usput bio njegov pomoćnik u prethodnoj firmi). I tako je zaposlio Stjenicu. U isto vrijeme Mrav je postajao sve manje sretan i sve manje produktivan. Opet je tražio računalo. Opet mu nisu odobrili.

Situacija sa Mravom, zabrinula je Cvrčka i on je zaključio da mora naručiti studiju o zadovoljstvu zaposlenih u firmi. Upoznao je sa tim direktora Stršljena koji je shvatio Cvrčkovo objašnjenje i odobrio angažiranje agencije za te potrebe. Skupa studija je napravljena  i Cvrčak je počeo primjenjivati  predložene motivacijske metode. Svuda je objesio  motivacijske plakate.  Vodio je Bubamaru, Pauka, Hrčka i Stjenicu na motivacijske treninge u poznata ljetovališta itd… Mrav je i dalje, ali nevoljko, radio. Čitao je motivacijske poruke na plakatima i nikako nije mogao naći nadređene kad su mu trebali. Jednostavno, ili nisu bili tu ili nisu imali vremena za njega. I tako je vrijeme teklo. Direktor Stršljen  je i dalje dobivao redovno svoje perfektne izvještaje ali su oni počeli pokazivati  da firma nije više tako rentabilna kao prije. To ga je duboko zabrinulo i morao je reagirati. Unajmio je najelitnijeg konsultanta, gospođu Sovu.

Sovin zadatak je bio izvršiti potpunu analizu organizacije i poslovanja firme i predložiti rješenja da bi firma poslovala rentabilno. Nakon tri mjeseca, Gospođa Sova je direktoru predala sljedeći izvještaj: “U firmi je previše zaposlenih!”. Direktor Stršljen  je oduševljeno prihvatio stručnu analizu i odmah otpustio:  MRAVA.

POUKA 1:

Nikada nemoj biti sretan i vrijedan mrav.
Mnogo se više isplati da si nesposoban i da ne radiš ništa.
Nesposobnima ne trebaju nadzornici.
Ako si usprkos svemu produktivan, nikad ne pokazuj da si veseo kada radiš, jer za to nema opravdanja.
Ako, ipak, na svaki način želiš da si mrav, osnuj svoju firmu i tako nećeš morati raditi za Stršljena, Bubamaru, Pauka, Hrčka, Cvrčka, Stjenicu i Sovu. Ali tada nećeš moći raditi ni kao Mrav. Jer da bi održao firmu moraš se družiti  sa stršljenovima, bubamarama, paucima, hrčcima, cvrčcima, stjenicama i sovama.
POUKA 2:

Nažalost, cijela priča je utemeljena na sveučilišnim znanstvenim istraživanjima koja kažu da većina ljudi teži ka parazitskom životu.

Ovo je pismo djelatnica “Generalturista” poslala upravi u obrazlozenju svoje ostavke
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli ) - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )
Nazad na vrh 
Strana 7 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Neko kao ja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: