DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?

Ići dole 
+5
Kica/Praja
debilko
Astra
daljinski
Gothic
9 posters
AutorPoruka
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyPet Jun 24, 2016 9:30 pm

Juče je objavljeno da će premijer lično primati građane na razgovor.
Teorijski za pohvalu.
Kako će biti praktično - videćemo!

Boris Tadić je imao kancelariju za žalbe građana (ne sećam se kako se tačno zvala).
Kada se jedna gospođa požalila da (neki!) hoće da joj (neopravdano!!!) otmu stan - odgovorili su da oni nemaju stan da joj dodele!
Jednostavno, nisu ni pročitali pismo!
Onda je ona ponovo pisala i upozorila ih da nije ni tražila stan nego samo poštovanje zakona.
Sada su odgovorili "to nije naša nadležnost" i to je bio kraj prepiske!

Drugim rečima njihovi su odgovori (koliko znam i iz drugih slučajeva, uvek) bili "Baš nas zab...rinjava!"

Ovde ima više mogućnosti:
- da na razgovor budu pozivani samo izabrani a ne svi koji se jave,
- da nakon razgovora, kao finale, građanin dobije pismo koje nema veze sa njegovom žalbom, ili uobičajeno "mi nismo nadležni" - tj. opet "Baš nas zab...rinjava!"

Ovakav bi prijem i razgovor imali smisla jedino ako Premijer može da obeća građaninu da će njegov problem biti rešen u skladu sa zakonom u određenom roku (recimo 30 dana) - i da zaista tako i bude.
Lično mislim da bi to bilo čudo, ravno biblijskim čudima!
Inače, u čuda baš i ne verujem!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyPet Jun 24, 2016 9:37 pm

Racunica je prosta.Prvo ce savetnici da sagledaju svaciji Problem pojedinacno da li moze lako da se resi i onda ce samo te gradjane kojima lako moze da se pomogne pozvati na razgovor i resiti im Probleme.Onda ce se javno pohvaliti kako su svima primljenima reseni problemi.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyPet Jun 24, 2016 9:40 pm

Premijer je obecavao brda i doline dok nije izabran (ponovo). Sta je ispuniood silnih obecanja to vi najbolje znate.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyPet Jun 24, 2016 11:01 pm

Ja bih ovo pod temu Vucica i Nikolica...svakako sam se naostrila da spajam teme sa slicnom tematikom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyPet Jun 24, 2016 11:02 pm

On ni 5 minuta za vreme svog mandata ne radi posao premijera već obavlja aktivnosti animr dame, ili slično. Slika se, komentariše društvene mreže, konferencije za štampu više puta u toku dana. Jer to Premijer?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyPet Jun 24, 2016 11:04 pm


Imaće sutra najmanje 100.000 na ulici, a biće i više sledeći put










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptySub Jun 25, 2016 12:00 am

Vučiću pederu
je..mo ti mamu
popušićeš k.
našem Partizanu










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptySub Jun 25, 2016 11:27 am

debilko ::
On ni 5 minuta za vreme svog mandata ne radi posao premijera već obavlja aktivnosti animr dame, ili slično. Slika se, komentariše društvene mreže, konferencije za štampu više puta u toku dana. Jer to Premijer?

Potpisujem do u slovo. Sem jedne gramatičke greške ali kako Debsa nije bilo dugo ovde neću cepidlačiti.

Ovo inače otvara pitanje koliko političari stvarno rade svoj posao za koji ih mi plaćamo a koliko su u stvari rijaliti zvezde? Koliko se kontrola koju nad njima možemo da imamo zahvaljujući modernim komunikacijama u stvari pretvara baš u rijaliti na koji niko ne reague više.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptySub Jun 25, 2016 11:47 am

Medijski spektakl , ništa novo . To rade i Putin i Obama ,doduše telefonski ,ali ista fora . 
Svaki predsednik opštine ima dan za "prijem građana" ,čak mislim i nedeljno .
Niko kasnije naravno ne proverava šta je u stvari odrađeno od onoga što predsednik/premijer obeća javno ,a u slučaju ovoga ....ne sumnjam da su svi ti "građani" dobro "provereni" i verovatno botovi SNS . Inače su u stalnoj paranoji od "atentata" (Vučić ,Nikolić ,Stefanović ) teško da bi "običan građanin" uopšte mogao i prići .Cirkus za narod .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptySub Jun 25, 2016 12:01 pm

Danubius ::
Medijski spektakl , ništa novo . To rade i Putin i Obama ,doduše telefonski ,ali ista fora . 
Svaki predsednik opštine ima dan za "prijem građana" ,čak mislim i nedeljno .
Niko kasnije naravno ne proverava šta je u stvari odrađeno od onoga što predsednik/premijer obeća javno ,a u slučaju ovoga ....ne sumnjam da su svi ti "građani" dobro "provereni" i verovatno botovi SNS . Inače su u stalnoj paranoji od "atentata" (Vučić ,Nikolić ,Stefanović ) teško da bi "običan građanin" uopšte mogao i prići .Cirkus za narod .

Samo što to Putin radi jednom godišnje. Za Obamu nisam sigurna jer nije bilo izveštaja o tome. Ali ono malo što pratim vidim da se Obama (predsednik USA) medijski eksponira onako kako treba glasačkom telu. Dakle "Predsednik je ovaj ili onaj praznik proveo ... pa slike ili porodičnog okupljanja ili je negde s vojskom ili s "običnim građanima" ili nešto slično".

Ovo što naš "Premijer" radi je - Videla žaba da se konji kuju pa i ona digla nogu.

Predsednici opština (sad se vraćam na Srbiju) i treba da imaju dan za prijem i razgovore sa građanstvom. Jer oni su druga stepenica lokalne samouprave (prva su sekreteri/predsednici MZ). Znači ako neko na lokalu ne radi svoj posao predsednik Opštine je plaćen da ga natera da radi svoj posao.

Jedan banalan primer samo. Ja par puta nazovem MZ da ulična rasveta ne radi. Oni ne odrade popravku ja idem dalje. Zovem Opštinu pa onda oni reaguju dalje. Sad što je kod nas finansijski sve uslovljeno odlukama BG imamo situaciju da bih teoretski ja morala/mogla da stignem do Premijera da bih rešila problem neispravne sijalice na banderi.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyNed Jun 26, 2016 11:26 pm

Danubius ::
Svaki predsednik opštine ima dan za "prijem građana" ,čak mislim i nedeljno .

Možda, teorijski takav dan predsednika opština stvarno postoji.

U praksi je to malo drukčije. Dok su postojale lokalne novine u Smederevu, pojavio se tekst: "Na prijem kod gradonačelnika čeka se po dve godine".
Odmah sam uputio dopis koji su objavili a koji je izgledao ovako:

"LAŽU NOVINE ...
... nije tačno da se na prijem kod gradonačelnika čeka dve godine!
Ja sam čekao svega 16 meseci! ..."

Treba li da kažem da se na tome i završilo? Bez ikakvog daljeg efekta ili bar obećanog odgovora.

Kod gradonačelnika Pančeva sam podneo molbu krajem prošle godine. Prvi odgovor - dopis sam primio (posle više urgencija!) u aprilu. Tražili su da napišem o čemu se radi iako je to (broj predmeta i podaci službenog lica) uredno pisalo u molbi!
Niko je nije ni pročitao!
Kada sam im skrenuo pažnju da je to napisano i da je trebalo bar da pročitaju molbu, dobio sam istorijat (ožalbenog) postupka kome sam sve vreme prisustvovao. Istorijat je sam po sebi tačan, jedino nije odgovor na molbu za prijem!
Po mom rasuđivanju, odgovor na molbu za prijem može biti ili:
- da, primiću Vas, tada i tada, ili
- ne, neću Vas primiti - sa ili bez obrazloženja.
Sve drugo pisanje ima isti smisao kao da su napisali: "Dan ima 24 sata."
To jeste tačno ali sa molbom nema veze.

Prema tome. prijem kod predsednika opštine ili gradonačelnika, postoji samo na papiru. U stvarnosti - ni slučajno!
Verujem da će i prijem kod Vučića biti isto to.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyUto Jun 28, 2016 9:33 pm

Danas sam se setila jedne institucije koja je postojala u SFRJ. Takozvanog Maršalata. Ne znam šta je tačno bila funkcija te institucije ali znam da se još kod starijih ljudi može čuti kad je neka nepravda u pitanju da će "terati do Maršalata". Dakle Gospodar samo nastavlja da glumi Tita pa ćemo umesto maršalata imati Vučićijat.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyČet Jun 30, 2016 9:55 pm

ZoxZoja ::
Danas sam se setila jedne institucije koja je postojala u SFRJ. Takozvanog Maršalata.

Maršalat je bio Bravarev kabinet.
Jedno im se mora priznati: kada im se čovek obrati (pismom preko pošte, nije bilo interneta), odgovor je obavezno stizao za dvadesetak dana.
Naravno, sadržina je bila ista: poslali smo vašu predstavku nadležnom organu s molbom da vas obaveste o ishodu. Često se na tome i završavalo jer "nadležni" nisu bili obavezni da išta učine.

Stav "Baš nas zab...rinjava." nije ništa novo.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptySub Jul 09, 2016 11:43 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? EmptyNed Jul 10, 2016 12:16 pm

Srbija još nije dobila Vladu? Kako može MANDATAR za sastav nove Vlade, u svojstvu PREMIJERA- a još nije zvanično premijer, da prima građane? Šta će raditi ostale nadležne službe koje zaista primaju građane, opštine, gradske uprave?

Glup marketinški potez MANDATARA koji neće oživeti, ili će biti aktuelan par meseci i posle će PREMIJER imati brojne obaveze i neće moći da prima građane-btw "stranačke aktiviste" iz xy opštinskih odbora sns-a širom Srbije i Beograda.

Ozbiljno, mislim da ovo što radi AV nije u skladu sa Ustavom i zakonima, to je lažno predstavljanje, on još nije premijer već samo mandatar.

Sve u svemu-fuj..jako, jako, jako me nerviraju i AV i sns...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty
PočaljiNaslov: Re: Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?   Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Premijer lično prima građane - unapređenje odnosa sa građanima ili prevara?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da ste vi neko na polozaju u vladi
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)
» RADIESTEZIJA -NAJDANOVI KRUGOVI,energija ili prevara ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: