DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?

Ići dole 
+8
bosankaa
Astra
Danubius
sanjalica.ns
Black Wizard
Blebetalo
ZoxZoja
Kijara-brm
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPon Jun 05, 2017 6:55 pm

First topic message reminder :

Za one koji nisu tamo ...da li bi otišli ? 
Za one koji su tamo ...kako ste zadovoljni poslom koji radite ? 
Da li je "privremeni radni boravak ",kakav je bio 70 tih ,potpuno nestao kao ideja ,da li se naši "gastarbajteri" u stvari bore za "stalni boravak " ?










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySre Okt 31, 2018 6:26 pm

Glavno "zanimanje budućnosti" u Srbiji je -biti "negovatelj starih i bolesnih" ,"Pomoć u kući" i sl-ali da vam je radno mesto -negde u Nemačkoj .
Nebitno je da li se radi o stručnim licima ,dakle našim medicinarima koji "upadnu" u zdravstveni sistem Nemačke ,ili o običnim domaćicama koje odlaze "na rad" preko agencija u nemačke porodice ,taj broj se sada meri desetinama hiljada (većinom žena ) na "privremenom radu" . Broj će biti još veći ,ako prođe zakon u nemačkom Parlamentu kojim će se olakšati beskrajno čekanje u konzulatu na vizu ,čak ćemo moći pričati o svojevrsnom egzodusu . 
Plata je za naše uslove odlična ,a sad kako ko prođe -zavisi od porodice u koju dođe ,psihičkog i fizičkog stanja stare osobe koju treba da neguju ,itd  .Neke žene budu skoro pa "družbenice" ,a neke bogami zapadne i teško dementan, pa i nasilan "pacijent" .
Čak i "znanje jezika" ,tj "neznanje" ,na kraju i nije neki problem ? 

Evo jednog  smešnog video spota o tome (uključite ton ,naravno ) brdski .

   link   KAKO SE BOSANKA SNALAZI NA RADU U NEMAČKOJ    brdski
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySub Feb 09, 2019 8:26 pm

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 52297872_2286381254761871_2479200082692407296_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fiev1-1

I ja sam slično čuo ,da je za "naše" dobar biznis po prosekturama i mrtvačnicama ?
Dijasporo , validnu informaciju ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 12:15 am

premala je to plata.....joj,ne do mi bog
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 2:15 pm

Kada se izracunaju svi mesecni troskovi i racuni da se plate,bolje da se odustane od takvog razmisljanja dolazenja na privremeni rad sa nekom velikom nadom i  ocekivanjem jer moze doci do velikog razocarenja.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 2:38 pm

Nemoj tako ,i privremeno je bolje nego nista kod nas.....ko misli da ce se obogatiti za kratko, grijesi ali da popravi budzet,moze i te kako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 3:55 pm

Kod nas je bilo par osoba koje su poslove njegovateljice radile u Švici. Dvije koje poznajem su postale nasljednice imovine osoba koje su njegovali. A jedna žena odavde iz Bijeljine, je bukvalno sve naslijedila od čovjeka koga je njegovala.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 3:59 pm

Eto, vidis, otuda izreka, majko rodi me sretnog i bez qurca, narasce on sam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 9:17 pm

U inostranstvo, samo kao turista a ako bih poželeo da ostanem raditi, postaobih inostranac. Jebeš logiku, tamo radim a kod kuće trošim. To je isključivo za ljude extremno niske inteligencije. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 10:01 pm

Zasto niske inteligencije...standard zivota je drugaciji,mnogi se odluce za rad vani,porodica u Bosni....Srbiji.Lakse je tako,jer da povede i zenu i sitnu djecu,ona ne moze radit ili ce debelo placati cuvanje djece,a pojedose platu po EU standardima,jer ne zaboravite,sve te plate su date da zivis u toj zemlji gdje ju zaradis,znaci po tamosnjem standardu.U tom slucaju je na istome.....e onda se malo stisnu,jedno zaradi nesto sezonski i ocitave se svi.
Sranje je ako tako ostane cijeli zivot....e jbga onda,imas mozda tu lovu,ali nemas vise braka,djeca nemaju roditelja i to nije zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2019 10:26 pm

Ne mislim da sam osoba niske inteligencije. Ali opet ko zna možda sebe ne procenjujem dobro? Ipak ću rizikovati da me proglase malointeligentnom i otići napolje da radim. I deo zarađenog trošiti ovde. JBG ne mogu sad da selim sve za sobom. Nisam puž koji vuklja kućicu na leđima.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2019 11:26 am

Narod u Skoplju je ispred zgrade Parlamenta ostavio cipele onih koji su napustili zemlju "trbuhom za kruhom" i otišli u inostranstvo .Time su simbolična hteli poslati "poruku" Vladi (koju verovatno boli uvo kao i našu) 

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 52809921_2171958856202985_517271022018232320_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2019 11:40 am

Danubius ::
Narod u Skoplju je ispred zgrade Parlamenta ostavio cipele onih koji su napustili zemlju "trbuhom za kruhom" i otišli u inostranstvo .Time su simbolična hteli poslati "poruku" Vladi (koju verovatno boli uvo kao i našu) 

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 52809921_2171958856202985_517271022018232320_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Odlicna ideja,treba pokazati kako ljudi prisilno idu,trbuhom za kruhom,porodice sve vise vide svoje najmilije samo preko skype ili vibera.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 24, 2019 10:32 pm

Kad odem a otići ću, ne želim da ikom pokazuju moje cipele zato što sam otišla. Ne želim da im u moje ime iko posveti ni minut vremena. A oni kojima je neko otišao, jednom vrlo zavidnom procenatu ... onim što ljube sliku trenutnog vlastodršca i tvdrde da još od vremena kad je Hrist hodao zemljom nije bilo boljeg ne bi trebalo dati ni taj skajp koji imaju. Pa nek ... Ma ko ih jebe. A i sve nas što nismo uradili dve jedino ispravne stvari. Pobili govna ili otišli. Dok je bilo vreme.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 24, 2019 11:16 pm

Da su govna pobijena na vrijeme,dolazili bi kod nas na rad,ne bi morali mi odlaziti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2019 11:27 pm

ZoxZoja ::
 Pa nek ... Ma ko ih jebe. A i sve nas što nismo uradili dve jedino ispravne stvari. Pobili govna ili otišli. Dok je bilo vreme.

Astra ::
Da su govna pobijena na vrijeme,dolazili bi kod nas na rad,ne bi morali mi odlaziti.
Što volim da vidim da nisam usamljen u mišljenju i zaključcima . zubic

Ali je sada kako jeste . Za  "našu generaciju" je malo prekasno ,ostaje da našu decu otpratimo u taj neki "svet" i na "privremeni rad" Tj, dosta njih od "naše generacije" su ipak to pametno ,i na vreme uradili .( Astra ,Boske ,Sonia ,itd) Time su omogućili da njihova deca odrastaju u normalnim društvima i uslovima. 
Naša deca još imaju šansu -ako  ispune sve uslove i imaju sreće . 
A na nama ostaje da ih "gledamo na Skajpu" i na kraju ...verovatno se pobrinemo za ono što ste obe pomenule ,verovatno po cenu letalnih završetaka za nas ,ali ipak za dobrobit neke druge dece,koja možda neće morati u "inostranstvo" nego možda samo na neku drugu destinaciju u "uniji" ,kojoj će jednom, valjda i pripadati.










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPon Apr 15, 2019 8:09 am

REKOŠE MI OTIŠLA MARIJA U NEMAČKU…

FUKSE, KURVE I OBERKURVE, STARLETE, PROSTITUTKE, DUPETARKE, KURCOLOMKE, PROROCI, GATARE, UTVARE, KRIMINALCI BIVŠI I BUDUĆI, STIHOLEPCI, PEVAČI, MANJINE, KURCOLOMKE I KURCOLOMCI, GNJIDE, LARVE I SOTONA LIČNO. I PONEKI CRNOGORAC.


Kažu, našli joj da pazi jednu Nemicu od skoro devedeset godina. Polupokretnu. Da joj briše dupe. Neka briše, briše za pare.

A ovde je isto tako, nepokretnim srpkinjama brisala skoro besplatno. Skoro… Jer za platu nije mogla da kupi ni najeftiniju avionsku kartu. Putovala dan i po autobusom.

Otišao i Nikola. I Verica, Milica, Ivan… Otišlo ih mnogo. A mnogi se spremaju. U noćne smene nose sveske… Ich habe, Du hast... Pa kad se sažvaće minimum, na bus pa u Švabiju, na plaćene nemecke guzice.

A sinoć, pokraj zelene vode i bele palate,luksuz, šljašt i cirkoni, gondole, plastične palme i fikusi, počeo novi rijaliti.

Stanari nepoznati i polupoznati gnojavi iscedak iz perianalnog abscesa ovog naroda, umišljene fukse, kurve i oberkurve, starlete, prostitutke, dupetarke, kurcolomke… Proroci, gatare, utvare, kriminalci bivši i budući, stiholepci, pevači, manjine, kurcolomke i kurcolomci, gnjide, larve i sotona lično. I poneki Crnogorac.

Silikoni, baloni, hijaluroni, ekstenzije, kondilomi i po par neurona u glavi.

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Miljana-kulic-printscreen-640x426


I taman kad pomisliš da nema gore, čekaj rode, strpi se, uđe i beba kurcogutačice na tabletama, nastala kao plod parenja ove fukse i nekog bilmeza u jednom od prošlih rijalitija, sa mamom, odnosno bakom, takođe na tabletama, i to je super, odlicno, već se pletu popkice za bebu po nekim selima.

Zadaci: Da se ždere, loče, bije, kune, pljuje, jebe, začne, preti, masturbira, da se češu nosevi, rodnice i guzice, uz dobre dnevnice i premije, bonuse i nagrade.

Za kiretažu varjačom uživo stan u Borči i škoda fabija. Nego šta!

I sve to će, bubljivi, ušljivi, smrdljivi, krezavi i decerebrisani auditorijum da gleda. Da navija, uz kolut parizera, čašu step soka i pivo Pivo.

I nije mi krivo što gleda, nego što glasa.

Da, glasa, da se uzajmi, da uplati malo kredita ali da glasa.

„De dete ukcajde mi da pobedi Droca Pičkić, kazaće baba svojoj unuci, sa penzijom od 12 iljada“.

A „mecena“ će da zaradi milione, mnogo miliona.

Od dvanaest hiljada, bar dve će baba da utuče na glasanje.

I tako baba po baba, hiljada po hiljada, biće tu mnogo miliona za novi rijaliti, možda na mesecu, dok za decu namičemo dinar po dinar preko SMS poruka!

Zato, srećno Marija, Nikola, Verice, Milice, srećno vama u busu, srećno i vama koji ste na A1, ipak su bolje švapske šajzen babe, od njihovih neopranih čmarova se živi.

Idite, treba da se ide, neka ostanu babe, vaške i kondilomi, ova zemlja verovatno bolje ne zaslužuje!

Darko Mihajlović je pisac i muzičar










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySub Feb 08, 2020 12:23 pm



I nema se šta dodati -sve su rekli .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySub Feb 08, 2020 1:03 pm

Ja sam na privremenom radu. Bukvalno. Jer Mađarska je skupa za život ... stan, komunalije, lekovi ... ako si u godinama u kojima sam ja. Znači izgurati nekoliko godina (mislim da je 5 minimum za najnižu penziju, sve ispod je procentualno i nije neka cifra) i kad se steknu uslovi vratiti se kući. Kako stvari stoje ovde neće biti nekih promena a penzija iz inostranstva makar i minimalna biće bar duplo veća od one koju ću dobiti za ono što sam radila u Srbiji.
Ali zato svakom klincu koji radi samnom tupim - Ući Mađarski, žrtvuj godinu, dve života i apliciraj za državljanstvo. Posle ti se otvaraju putevi za dalje i bolje. Samo u tim godinama misle sve što leti to se jede pa me belo gledaju i ne shvataju koliko brzo godine lete i da će se kajati i pominjati neku Zoricu što je radila s njima i smarala. I kud je ne posulšaše.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 09, 2020 10:05 am

ZoxZoja ::
 (mislim da je 5 minimum za najnižu penziju, sve ispod je procentualno i nije neka cifra) i kad se steknu uslovi vratiti se kući. Kako stvari stoje ovde neće biti nekih promena a penzija iz inostranstva makar i minimalna biće bar duplo veća od one koju ću dobiti za ono što sam radila u Srbiji.


I to je i poenta ,i za mlade i za nas u "tim godinama" .Za 5 godina zaradiš (skoro) više nego za staža u Srbiji ,i kad "dodaš" ,to je onda bar pristojno .
A i ovi mladi ...naravno da ne misle na penziju ,no kada za samo 5 godina   možeš steći bar minimalnu sigurnost za starost ,bilo bi dobro da su već sada svesni prilike koja im se pružila .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Feb 09, 2020 12:42 pm

Najmanje 5 godina je neophodno da si prijavljen i da se uplacuje prvi, minimalni stupanj za penzioni fond, o tome mnogi ne misle, pa rade na crno, cuvaju djecu, tetose stare......ko ide, obavezno na " bijelo" uz prijavu i uplatu tog AHV.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPon Feb 10, 2020 8:31 pm

Astra ::
Najmanje 5 godina je neophodno da si prijavljen i da se uplacuje prvi, minimalni stupanj za penzioni fond, o tome mnogi ne misle, pa rade na crno, cuvaju djecu, tetose stare......ko ide, obavezno na " bijelo" uz prijavu i uplatu tog AHV.

I mislila sam na "belo". Ja imam uredne papire tj plastiku - radnu/boravišnu vizu, poresku karticu, zdravstvenu knjižicu. Pre neki dan smo dobili da potpišemo papir za obračunati porez za prošlu godinu. Uvek možeš da odeš u njihov pandam našeg PIO i da proveriš uplate staža kao i u Poresko. Proveravali ljudi i kažu do sad nije bilo problema. Uostalom da jeste već na granici bi carinici to znali. Nema uplate poreza Državi sumnjivo i neće te pustiti da uđeš ili će ti na izlasku staviti zabranu ulaska.

Kako sam od nekih poznanika čula njihova čerka je radila par meseci u Mađarskoj i dala otkaz. Posle dva meseca na kućnu adresu u Srbiji joj stigla Radna knjižica sa upisanim stažom. Od - do.

Jasno je meni da ljudi ne mogu da biraju. Da frka, dugovi ... uostalom i ja sam par puta išla na po tri meseca. Ali kome se pruži prilika da radi "saa papirima" treba da je iskoristi. Bolje imati nižu platu ali neku sigurnost za kasnije nego posle plakati.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyUto Feb 11, 2020 9:10 pm

Astra ::
Najmanje 5 godina je neophodno da si prijavljen i da se uplacuje prvi, minimalni stupanj za penzioni fond, o tome mnogi ne misle, pa rade na crno, cuvaju djecu, tetose stare......ko ide, obavezno na " bijelo" uz prijavu i uplatu tog AHV.
Naravno, ja sam na to i mislio .Regularno, sa prijavom boravka ,plaćanjem poreza itd . Još ako imaš EU pasoš ,to olakšava stvar .Posla ima ,ne poznajem nikoga ko ne radi ,ne računam uopšte ove žene što čuvaju stare po kućama . Čak i oni koji idu u "šparglu" (na poljoprivredne radove ) su prijavljeni . 
Tih 5 godina je ništa u odnosu na naš radni vek i visinu penzija .Mislim da je u DE ta minimalna nekih 37 eu po godini ,što daje recimo nekih 160 eu za 5 godina .Toliku penziju ovde imaju poljoprivrednici koji su ceo život uplaćivali staž ,ili ljudi koji su radili po fabrikama pun staž. Naše plate su 350 eu (ne treba verovati režimu koji se gađa ciframa o "prosečnoj plati " ,to nije istina ),a penzije nas zaposlenih, sa punim stažom su ispod 300 eu .Da ne kažem da će moja generacija morati da radi 43-44 godine za tu bedu ,da dobije "punu starosnu" .
10 godina rada u inostranstvu  vredi više nego 40 ovde -to je bar jasno .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyUto Feb 11, 2020 10:53 pm

Slusam na radiju, Srbija " zaustavlja" odljev zdravstvenih radnika, prvenstveno fizioterapeuta, zabranice agencijama da rade takve ugovore sa EU.Ko je otisao, otisao je.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyUto Feb 11, 2020 11:03 pm

Astra ::
Slusam na radiju, Srbija " zaustavlja" odljev zdravstvenih radnika, prvenstveno fizioterapeuta, zabranice agencijama da rade takve ugovore sa EU.Ko je otisao, otisao je.

A ko meni može da zabrani da odem? Drugarica mi radi u nekoj bolnici, trebaju im radnici, ja odem dobar dan - dobar dan ... Svoju diplomu sam pošteno stekla, znam da radim posao i neću da ga radim u Srbiji. Sprečite me da odem ako možete. Tako bih razmišljala i radila da sam medicinar.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySre Feb 12, 2020 12:13 pm

Naravno, masa njih ode na svoju ruku, ali ove agencije sto saradjuju i salju narod ce dobit zabranu slanja u toj bransi....tako vjesti kazu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySre Feb 12, 2020 10:07 pm

Astra ::
Naravno, masa njih ode na svoju ruku, ali ove agencije sto saradjuju i salju narod ce dobit zabranu slanja u toj bransi....tako vjesti kazu.
Režimske seronje su samo napravile sranje, po običaju .Radilo se o programu "Expert migration" ,"Triple Win" i sličnima ,na osnovu međunarodnog ugovora između Srbije i Nemačke .Tu su kandidati sa isključivo državnim školama već unapred položili jezik i odradili priznanje diplome ,i na kraju -išli na siguran i dobar posao . 
"Zabranom" ,tj demonstracijom sile su samo gađali praćkom slona .
Ima milion agencija kojima se kandidati iz Srbije i regiona mogu prijaviti ,i nikakav problem .Usluga je besplatna ,jer agenciju plaća poslodavac i nemačka država ,a potreba ima ,fali im najmanje 150 000 zdravstvenih radnika .
Tako da mogu da se ubrišu što će nekoga "zadržati" ,baška lažima o "povećanim platama" itd ,Mladi ,a i oni u srednjim godinama uzmu pasoš i kažu -zbogom, odjebite .
Samo mi pred penziju smo osuđeni da ostanemo .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyČet Nov 25, 2021 7:37 pm

DOBRE VESTI ZA GASTARBAJTERE U NEMAČKOJ! Povećana minimalna cena rada, PLATE VEĆE I DO 1.600 EVRA, evo koliko će ko dobiti!

Građevina
Zidar 2.900 evra / po novom 3.625 evra
Tesar 2.700 evra / po novom 3.375 evra
Keramičar 2.660 evra / po novom 3.325 evra
Moler 2.350 evra / po novom oko 2.930 evra
Zdravstvo
Medicinska sestra 2.600 evra / po novom 3.250 evra
Maser 2.450 evra / po novom oko 3.062 evra
Negovatelj starih 2.350 evra / po novom oko 2.937 evra
Fizioterapeut 2.070 evra / po novom 2.587 evra
Lekar 6.600 evra / po novom 8.250 evra
Industrija
Rukovodilac proizvodnje 4.500 evra / po novom 6.625 evra
Elektrotehničar 3.460 evra / po novom 4.325 evra
Tehničar elektronike 3.140 evra / po novom 3.925 evra
Zavarivač 3.000 evra / po novom 3.750 evra
Radnik u proizvodnji 2.500 evra / po novom 3.125 evra
Autolakirer 2.560 / po novom 3.200 evra
Transport
Vozač kamiona 2.400 evra / po novom 3.000 evra
Vozač autobusa 2.200 evra / po novom 2.750 evra
Vozač dostavljač paketa 2.100 evra / po novom 2.625 evra
Magacioner 1.900 evra / po novom 2.375 evra
Ugostiteljstvo i održavanje
Pomoćni kuvari do 1.900 / po novom 2.375 evra
Konobari oko 1.800 / po novom 2.250 evra
Sobarice, održavanje oko 1.800 / po novom 2.250 evra
---
Ne valja ništa Nemačka ,a ?  99i tongue










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyČet Nov 25, 2021 8:13 pm

Ne znam gdje si ovo nadao, daj boze da je tako, Njemacka je u finansijskoj krizi da tesko da moze podnijeti tolika üovevanja.....euro je oslabio, pa jedino da toliko padne da ce to povrcanje da se izjednaci kroz inflaciju.
I da, jedan zidar ima vecu platu od medicinske sestre.....sramota.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyČet Nov 25, 2021 9:29 pm

Joj bože što nemam samo deset godina manje, pa da stanem na vrata firme i samo da im kažem: "ZBOGOM ŽOHARI!"
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyČet Nov 25, 2021 11:04 pm

justicija ::
Joj bože što nemam samo deset godina manje, pa da stanem na vrata firme i samo da im kažem: "ZBOGOM ŽOHARI!"

E da je bilo pameti, al covjek se nada bice bolje, dok jednom, kasno, ne shvatis da nema bolje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPet Nov 26, 2021 3:24 pm

Astra ::

I da, jedan zidar ima vecu platu od medicinske sestre.....sramota.
Kod nas čistačica u "Pivari" (da ne pričam za EPS i druge ,kao "jake" firme ) ima platu kao lekar specijalista .Žene bar rade pošteno -no mi imamo na hiljade (partijski ) "zaposlenih" koji se nikada nisu ni pojavili na radnom mestu ,ali primaju platu lekara specijaliste .
Pa recimo ,kad se kod nas podigne "minimalac" -to utiče samo na radnike na "minimalcu" ,ostali ništa .
Nije to jedina "novina" nove Nemačke vlade .Nameravaju da smanje rok za dobijanje državljanstva sa 8 na 5 godina ,a za "uspešno integrisane " -na 3 . I za razliku od pre -može se imati i "dvojno državljanstvo" .
Kažem ja to mom balavcu (ima sad "nemačku diplomu" ,recimo i znanje jezika ,dakle "integrisan" ) a on će na to -znam ,ali onda ne mogu imati srpsko državljsntvo?
Pa *eblo te "to" državljanstvo (budala)










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPet Nov 26, 2021 4:11 pm

Ja koliko sam upucena, dvojno drzabljanstvo nije Srbija odobravala, a ne Njemacka, pa su zbog svog drpskog mnogi ofustajali od njemackog.....eto mozda se mjenjalo sta po tom pitanju, a da ja ne znam, vise me i ne zanima, pa ne pratim.
Sve olaksavajuce okolnosti su samo zbog migranata, tako da je i to jebena politika ....fala bogu pa sam bezbrizna po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPet Nov 26, 2021 7:34 pm

Astra ::
Ja koliko sam upucena, dvojno drzabljanstvo nije Srbija odobravala, a ne Njemacka, pa su zbog svog drpskog mnogi ofustajali od njemackog.....eto mozda se mjenjalo sta po tom pitanju, a da ja ne znam, vise me i ne zanima, pa ne pratim.
Sve olaksavajuce okolnosti su samo zbog migranata, tako da je i to jebena politika ....fala bogu pa sam bezbrizna po tom pitanju.
Srbiju zabole -za par stotina eu i još ponešto možeš postati "državljanin Srbije" .
Gde bre da Srbija "sprečava" -kada pola Srbije ima hrvatsko ,jedan deo mađarsko ,a više od milion ljudi nemačko ,austrijsko ,i druga "strana" državljanstva ? Dvojno ,nema problema .
Moja ex šefica ima tri pasoša -srpski ,hrvatski i BiH (republika Srpska )
Ko te pita ? I ja i klinac imamo srpsko i mađarsko .
Nemačka nije dozvoljavala -ako hoćeš Nemačko ,tačka . Sad će to biti moguće .
U Srbiji je veći problem ako hoćeš da "izađeš" iz državljanstva .Za nas to debelo "košta".










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPet Nov 26, 2021 9:07 pm

Vala, ko je čitao Remarka shvata koliko je važno imati što više pasoša.
Bože mili kako sam onako baš domaćinski glupa....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2022 6:54 pm

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 288016101_136800912344192_7309595147711074289_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=KtPSAFJFf4YAX9ZZfwS&tn=rsjufuisxPMsFfZE&_nc_ht=scontent-vie1-1

....a tako mi muževi .Jer u mojoj opštini većinu "gastarbeitera " čine žene .
Pa šta će ...usamljeni ...nedostaje im supruga .... zubic










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyUto Dec 12, 2023 7:03 pm

KAD BAGRA UPROPASTI ZEMLJU??? Oprosti mi sine što odlazim.Vratiću se po vas kad pronađem sreću.
Oprosti mi sine zbog ovog trenutka. Oprosti mi što odlazim daleko od tebe i tvoje majke. Probao sam sine, Bog mi je svjedok. Tražio sam posao. Želio sam da ti pružim sve ono što ja nisam imao. Ali nisam uspio ovdje. U svojoj zemlji. U zemlji sine u kojoj smo sanjali našu sreću zajedničku. Nisam mogao sine od NJIH. Silnika koji se nalaze između nas i sreće. Oni su sine prokletnici koji nam otimaju budućnost i uzimaju sreću.To su ti sine moj, oni na plakatama koje još skinuli sa bandera nisu.. Nisam mogao sine moj boriti se sa njima. Nisam imao snage ni moći.. Odlazim sine u tuđu zemlju. Kažu da tamo postoji sreća na svakom koraku. Ja iskreno, ne vjerujem dok ne vidim.. Otišao je i čika Samir, Adis,.. Otišao je i naš dobri Bedro. I vidio si sine moj da su njihova djeca sretna.. Vidio si da su sretni kada su ovdje.. To nisu isti ljudi, sine. Iz njih zrači sreća.. Ako se osvjedočim sine da je tamo SREĆA i vi ćete za mnom. Žalićemo za bosanskim šumama i predivnim rijekama. Žalićemo za nanom i djedom. Za tvojim drugovima, ali barem nećemo gledati NJIH. Njihova bahaćenja. Vidiš sine moj, ubijaju nam djecu i niko ne odgovara. Kao da vi niste djeca. Samo su NJIHOVA djeca-djeca..Idem sine a grudi mi se raspadaju..Ne mogu ni pričati. Oči sam sinoć isplakao. I ja i tvoja majka.. A njima sine oprostiti nikad neću.. Neću im oprostiti ovo naše vrijeme razdvajanja. Neću im oprostiti čitanja priča pred spavanje, nedjeljnja pecanja.. Neću im oprostiti nedjeljnja zajednička jutra.. Neću im oprostiti sine moj i tvoj prvi roditeljski kad kreneš u školu.. Neću, a nemoj ni ti..
Jer làžu nas sine moj da ih je briga. Što smo nesretni. Što odlazimo. Što ostavljamo sve. Lažu sine i da ih je briga za državu u koju se kunu a kojoj su pokrali sve do temelja..
Zapamti i nikad im nemoj oprostiti..Čuvaj se sine moj. Slušaj majku.. Ja ću vas stalno zvati.. I srešćemo se tamo kada pronađem SREĆU..
Biti ćemo i mi nekad sretni, sine. Obećavam
Teško mi je sine, jer vas volim.
Elvir Peštalić

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 318413212_2954070994738494_9165042777182282498_n.jpg?stp=dst-jpg_s640x640&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=Ui_EwXRo_xkAX8kFr-1&_nc_ht=scontent-vie1-1

---

Tužna istina za mnoge mlade ljude ...i za nas ,kojima su deca "otišla" .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptySre Dec 13, 2023 8:32 am

Nema više privremen odlazak, jedan da ode i da ga familija čeka. Sada se ide familijarno, stvari u kamion Pro Movea i selidba se iz korena. Možda prve godine ide otac ili majka kako bi pripremio teren. Onda povuče i njih, i nema pvratka, osim na leto da se pseoti rodbina.

ZoxZoja and crvenkapica_011 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyNed Dec 17, 2023 1:11 pm

Nije sve u novcu -ali je sve u dostojanstvu .
Treba i moj sin da živi kao i ja-i da 40 godina radi za 350 eu penzije ?
E pa ,ne treba -kada ima mesta na kojima se može pošteno raditi i zaraditi za život.
Njegova poslednja neto plata ,sve sa skidanjem dva kredita .

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 SNHm0BH

A tu još nisu "narukvice" ,što je radio dosta prekovremeno ,pa mu šef dao "na ruke " .

Još jednom -ima mesta na kojima se može pošteno raditi i zaraditi za život.
Zato i svi mladi odlaze -da zadrže dostojanstvo,i zato je i mnogo članova Foruma u "dijaspori" .












Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Datum upisa : 15.07.2023

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 EmptyPon Dec 18, 2023 7:40 am

Smanji ribu il' ću pobit' decu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Gde se i kako "duva " u inostranstvu :)))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: