DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyPon Jun 05, 2017 6:55 pm

First topic message reminder :

Za one koji nisu tamo ...da li bi otišli ? 
Za one koji su tamo ...kako ste zadovoljni poslom koji radite ? 
Da li je "privremeni radni boravak ",kakav je bio 70 tih ,potpuno nestao kao ideja ,da li se naši "gastarbajteri" u stvari bore za "stalni boravak " ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyNed Feb 10, 2019 10:26 pm

Ne mislim da sam osoba niske inteligencije. Ali opet ko zna možda sebe ne procenjujem dobro? Ipak ću rizikovati da me proglase malointeligentnom i otići napolje da radim. I deo zarađenog trošiti ovde. JBG ne mogu sad da selim sve za sobom. Nisam puž koji vuklja kućicu na leđima.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptySub Feb 23, 2019 11:26 am

Narod u Skoplju je ispred zgrade Parlamenta ostavio cipele onih koji su napustili zemlju "trbuhom za kruhom" i otišli u inostranstvo .Time su simbolična hteli poslati "poruku" Vladi (koju verovatno boli uvo kao i našu) 

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 52809921_2171958856202985_517271022018232320_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptySub Feb 23, 2019 11:40 am

Danubius ::
Narod u Skoplju je ispred zgrade Parlamenta ostavio cipele onih koji su napustili zemlju "trbuhom za kruhom" i otišli u inostranstvo .Time su simbolična hteli poslati "poruku" Vladi (koju verovatno boli uvo kao i našu) 

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 52809921_2171958856202985_517271022018232320_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Odlicna ideja,treba pokazati kako ljudi prisilno idu,trbuhom za kruhom,porodice sve vise vide svoje najmilije samo preko skype ili vibera.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyNed Feb 24, 2019 10:32 pm

Kad odem a otići ću, ne želim da ikom pokazuju moje cipele zato što sam otišla. Ne želim da im u moje ime iko posveti ni minut vremena. A oni kojima je neko otišao, jednom vrlo zavidnom procenatu ... onim što ljube sliku trenutnog vlastodršca i tvdrde da još od vremena kad je Hrist hodao zemljom nije bilo boljeg ne bi trebalo dati ni taj skajp koji imaju. Pa nek ... Ma ko ih jebe. A i sve nas što nismo uradili dve jedino ispravne stvari. Pobili govna ili otišli. Dok je bilo vreme.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyNed Feb 24, 2019 11:16 pm

Da su govna pobijena na vrijeme,dolazili bi kod nas na rad,ne bi morali mi odlaziti.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyPon Feb 25, 2019 11:27 pm

ZoxZoja ::
 Pa nek ... Ma ko ih jebe. A i sve nas što nismo uradili dve jedino ispravne stvari. Pobili govna ili otišli. Dok je bilo vreme.

Astra ::
Da su govna pobijena na vrijeme,dolazili bi kod nas na rad,ne bi morali mi odlaziti.
Što volim da vidim da nisam usamljen u mišljenju i zaključcima . zubic

Ali je sada kako jeste . Za  "našu generaciju" je malo prekasno ,ostaje da našu decu otpratimo u taj neki "svet" i na "privremeni rad" Tj, dosta njih od "naše generacije" su ipak to pametno ,i na vreme uradili .( Astra ,Boske ,Sonia ,itd) Time su omogućili da njihova deca odrastaju u normalnim društvima i uslovima. 
Naša deca još imaju šansu -ako  ispune sve uslove i imaju sreće . 
A na nama ostaje da ih "gledamo na Skajpu" i na kraju ...verovatno se pobrinemo za ono što ste obe pomenule ,verovatno po cenu letalnih završetaka za nas ,ali ipak za dobrobit neke druge dece,koja možda neće morati u "inostranstvo" nego možda samo na neku drugu destinaciju u "uniji" ,kojoj će jednom, valjda i pripadati.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyPon Apr 15, 2019 8:09 am

REKOŠE MI OTIŠLA MARIJA U NEMAČKU…

FUKSE, KURVE I OBERKURVE, STARLETE, PROSTITUTKE, DUPETARKE, KURCOLOMKE, PROROCI, GATARE, UTVARE, KRIMINALCI BIVŠI I BUDUĆI, STIHOLEPCI, PEVAČI, MANJINE, KURCOLOMKE I KURCOLOMCI, GNJIDE, LARVE I SOTONA LIČNO. I PONEKI CRNOGORAC.

Kažu, našli joj da pazi jednu Nemicu od skoro devedeset godina. Polupokretnu. Da joj briše dupe. Neka briše, briše za pare.

A ovde je isto tako, nepokretnim srpkinjama brisala skoro besplatno. Skoro… Jer za platu nije mogla da kupi ni najeftiniju avionsku kartu. Putovala dan i po autobusom.

Otišao i Nikola. I Verica, Milica, Ivan… Otišlo ih mnogo. A mnogi se spremaju. U noćne smene nose sveske… Ich habe, Du hast... Pa kad se sažvaće minimum, na bus pa u Švabiju, na plaćene nemecke guzice.

A sinoć, pokraj zelene vode i bele palate,luksuz, šljašt i cirkoni, gondole, plastične palme i fikusi, počeo novi rijaliti.

Stanari nepoznati i polupoznati gnojavi iscedak iz perianalnog abscesa ovog naroda, umišljene fukse, kurve i oberkurve, starlete, prostitutke, dupetarke, kurcolomke… Proroci, gatare, utvare, kriminalci bivši i budući, stiholepci, pevači, manjine, kurcolomke i kurcolomci, gnjide, larve i sotona lično. I poneki Crnogorac.

Silikoni, baloni, hijaluroni, ekstenzije, kondilomi i po par neurona u glavi.

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 Miljana-kulic-printscreen-640x426

I taman kad pomisliš da nema gore, čekaj rode, strpi se, uđe i beba kurcogutačice na tabletama, nastala kao plod parenja ove fukse i nekog bilmeza u jednom od prošlih rijalitija, sa mamom, odnosno bakom, takođe na tabletama, i to je super, odlicno, već se pletu popkice za bebu po nekim selima.

Zadaci: Da se ždere, loče, bije, kune, pljuje, jebe, začne, preti, masturbira, da se češu nosevi, rodnice i guzice, uz dobre dnevnice i premije, bonuse i nagrade.

Za kiretažu varjačom uživo stan u Borči i škoda fabija. Nego šta!

I sve to će, bubljivi, ušljivi, smrdljivi, krezavi i decerebrisani auditorijum da gleda. Da navija, uz kolut parizera, čašu step soka i pivo Pivo.

I nije mi krivo što gleda, nego što glasa.

Da, glasa, da se uzajmi, da uplati malo kredita ali da glasa.

„De dete ukcajde mi da pobedi Droca Pičkić, kazaće baba svojoj unuci, sa penzijom od 12 iljada“.

A „mecena“ će da zaradi milione, mnogo miliona.

Od dvanaest hiljada, bar dve će baba da utuče na glasanje.

I tako baba po baba, hiljada po hiljada, biće tu mnogo miliona za novi rijaliti, možda na mesecu, dok za decu namičemo dinar po dinar preko SMS poruka!

Zato, srećno Marija, Nikola, Verice, Milice, srećno vama u busu, srećno i vama koji ste na A1, ipak su bolje švapske šajzen babe, od njihovih neopranih čmarova se živi.

Idite, treba da se ide, neka ostanu babe, vaške i kondilomi, ova zemlja verovatno bolje ne zaslužuje!

Darko Mihajlović je pisac i muzičar
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptySub Feb 08, 2020 12:23 pm

I nema se šta dodati -sve su rekli .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptySub Feb 08, 2020 1:03 pm

Ja sam na privremenom radu. Bukvalno. Jer Mađarska je skupa za život ... stan, komunalije, lekovi ... ako si u godinama u kojima sam ja. Znači izgurati nekoliko godina (mislim da je 5 minimum za najnižu penziju, sve ispod je procentualno i nije neka cifra) i kad se steknu uslovi vratiti se kući. Kako stvari stoje ovde neće biti nekih promena a penzija iz inostranstva makar i minimalna biće bar duplo veća od one koju ću dobiti za ono što sam radila u Srbiji.
Ali zato svakom klincu koji radi samnom tupim - Ući Mađarski, žrtvuj godinu, dve života i apliciraj za državljanstvo. Posle ti se otvaraju putevi za dalje i bolje. Samo u tim godinama misle sve što leti to se jede pa me belo gledaju i ne shvataju koliko brzo godine lete i da će se kajati i pominjati neku Zoricu što je radila s njima i smarala. I kud je ne posulšaše.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyNed Feb 09, 2020 10:05 am

ZoxZoja ::
 (mislim da je 5 minimum za najnižu penziju, sve ispod je procentualno i nije neka cifra) i kad se steknu uslovi vratiti se kući. Kako stvari stoje ovde neće biti nekih promena a penzija iz inostranstva makar i minimalna biće bar duplo veća od one koju ću dobiti za ono što sam radila u Srbiji.

I to je i poenta ,i za mlade i za nas u "tim godinama" .Za 5 godina zaradiš (skoro) više nego za staža u Srbiji ,i kad "dodaš" ,to je onda bar pristojno .
A i ovi mladi ...naravno da ne misle na penziju ,no kada za samo 5 godina   možeš steći bar minimalnu sigurnost za starost ,bilo bi dobro da su već sada svesni prilike koja im se pružila .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyNed Feb 09, 2020 12:42 pm

Najmanje 5 godina je neophodno da si prijavljen i da se uplacuje prvi, minimalni stupanj za penzioni fond, o tome mnogi ne misle, pa rade na crno, cuvaju djecu, tetose stare......ko ide, obavezno na " bijelo" uz prijavu i uplatu tog AHV.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyPon Feb 10, 2020 8:31 pm

Najmanje 5 godina je neophodno da si prijavljen i da se uplacuje prvi, minimalni stupanj za penzioni fond, o tome mnogi ne misle, pa rade na crno, cuvaju djecu, tetose stare......ko ide, obavezno na " bijelo" uz prijavu i uplatu tog AHV.

I mislila sam na "belo". Ja imam uredne papire tj plastiku - radnu/boravišnu vizu, poresku karticu, zdravstvenu knjižicu. Pre neki dan smo dobili da potpišemo papir za obračunati porez za prošlu godinu. Uvek možeš da odeš u njihov pandam našeg PIO i da proveriš uplate staža kao i u Poresko. Proveravali ljudi i kažu do sad nije bilo problema. Uostalom da jeste već na granici bi carinici to znali. Nema uplate poreza Državi sumnjivo i neće te pustiti da uđeš ili će ti na izlasku staviti zabranu ulaska.

Kako sam od nekih poznanika čula njihova čerka je radila par meseci u Mađarskoj i dala otkaz. Posle dva meseca na kućnu adresu u Srbiji joj stigla Radna knjižica sa upisanim stažom. Od - do.

Jasno je meni da ljudi ne mogu da biraju. Da frka, dugovi ... uostalom i ja sam par puta išla na po tri meseca. Ali kome se pruži prilika da radi "saa papirima" treba da je iskoristi. Bolje imati nižu platu ali neku sigurnost za kasnije nego posle plakati.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyUto Feb 11, 2020 9:10 pm

Naravno, ja sam na to i mislio .Regularno, sa prijavom boravka ,plaćanjem poreza itd . Još ako imaš EU pasoš ,to olakšava stvar .Posla ima ,ne poznajem nikoga ko ne radi ,ne računam uopšte ove žene što čuvaju stare po kućama . Čak i oni koji idu u "šparglu" (na poljoprivredne radove ) su prijavljeni . 
Tih 5 godina je ništa u odnosu na naš radni vek i visinu penzija .Mislim da je u DE ta minimalna nekih 37 eu po godini ,što daje recimo nekih 160 eu za 5 godina .Toliku penziju ovde imaju poljoprivrednici koji su ceo život uplaćivali staž ,ili ljudi koji su radili po fabrikama pun staž. Naše plate su 350 eu (ne treba verovati režimu koji se gađa ciframa o "prosečnoj plati " ,to nije istina ),a penzije nas zaposlenih, sa punim stažom su ispod 300 eu .Da ne kažem da će moja generacija morati da radi 43-44 godine za tu bedu ,da dobije "punu starosnu" .
10 godina rada u inostranstvu  vredi više nego 40 ovde -to je bar jasno .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyUto Feb 11, 2020 10:53 pm

Slusam na radiju, Srbija " zaustavlja" odljev zdravstvenih radnika, prvenstveno fizioterapeuta, zabranice agencijama da rade takve ugovore sa EU.Ko je otisao, otisao je.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptyUto Feb 11, 2020 11:03 pm

Slusam na radiju, Srbija " zaustavlja" odljev zdravstvenih radnika, prvenstveno fizioterapeuta, zabranice agencijama da rade takve ugovore sa EU.Ko je otisao, otisao je.

A ko meni može da zabrani da odem? Drugarica mi radi u nekoj bolnici, trebaju im radnici, ja odem dobar dan - dobar dan ... Svoju diplomu sam pošteno stekla, znam da radim posao i neću da ga radim u Srbiji. Sprečite me da odem ako možete. Tako bih razmišljala i radila da sam medicinar.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptySre Feb 12, 2020 12:13 pm

Naravno, masa njih ode na svoju ruku, ali ove agencije sto saradjuju i salju narod ce dobit zabranu slanja u toj bransi....tako vjesti kazu.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 EmptySre Feb 12, 2020 10:07 pm

Naravno, masa njih ode na svoju ruku, ali ove agencije sto saradjuju i salju narod ce dobit zabranu slanja u toj bransi....tako vjesti kazu.
Režimske seronje su samo napravile sranje, po običaju .Radilo se o programu "Expert migration" ,"Triple Win" i sličnima ,na osnovu međunarodnog ugovora između Srbije i Nemačke .Tu su kandidati sa isključivo državnim školama već unapred položili jezik i odradili priznanje diplome ,i na kraju -išli na siguran i dobar posao . 
"Zabranom" ,tj demonstracijom sile su samo gađali praćkom slona .
Ima milion agencija kojima se kandidati iz Srbije i regiona mogu prijaviti ,i nikakav problem .Usluga je besplatna ,jer agenciju plaća poslodavac i nemačka država ,a potreba ima ,fali im najmanje 150 000 zdravstvenih radnika .
Tako da mogu da se ubrišu što će nekoga "zadržati" ,baška lažima o "povećanim platama" itd ,Mladi ,a i oni u srednjim godinama uzmu pasoš i kažu -zbogom, odjebite .
Samo mi pred penziju smo osuđeni da ostanemo .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: