DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 9:13 pm

Poznato je da mnoge životinje (nama najpoznatije ,psi ,mačke ) koriste ovu metodu spavanja ,to smo svi zapazili .
Neki ljudi takođe -umeju da "dremnu" više puta dnevno ,čak ni ne "legnu" ,nego "bace oko" u fotelji ,na kauču ...naoko ,u neudobnom položaju za spavanje .I nije ograničeno samo na kuću -"sove" oni i na plaži , na klupi u parku ,u prevozu -gde god se zateknu .
To spavanje traje 5,10 ,30 minuta i posle toga su "kao novi" ?
Elem ...spadate li u one koji umeju "polifazično" da odspavaju ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 9:19 pm

Ja ne umem -za razliku od mog oca ,koji je to radio svakodnevno . Čak ni nije ličilo na "polusan" ,nego je to bio duboki REM ,sve sa hrkanjem da se prozori tresu .
10 -15 minuta -i spreman da satima radi nešto drugo .
Ja ne mogu da se toliko "opustim" ,čak i kada hoću ,i mogu sebi da dozvolim i 2-3 sata "dremke" .
Ili ne spavam uopšte -ili spavam "normalnih" nekoliko sati (bliže onih 8 koliko treba )
Vrlo zavidim onima koji umeju da "prebace"i budu "fit" posle toga .
Ako mi se i desi neka takva kraća epizoda -posle toga sam izlomljen ,bezvoljan i prilično agresivan (ne znam zašto )

.Navodno se to može "utrenirati" pa su poznate sledeće tehnike :

Dymaxion metoda - spavanje 30 minuta svakih šest sati.
Uberman metoda - spavanje oko 20 minuta svaka četiri sata.
"Običan čovjek" metoda - noću se spava jedan i pol do tri sata, a zatim još tri puta tijekom dana po 20 minuta.
Tesla metoda - noću se spava dva sata, potom sredinom poslijepodneva još 20 minuta.
Siesta metoda - noću se spava pet sati, a zatim sat i pol sredinom poslijepodneva.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 9:30 pm

Spavam svako popodne posle ručka, najmanje sat vremena. Navika ili sam stvarno umorna ili kilavi Đuro, ne znam, jednostavno mi treba. Posle toga sam ko leš nekih sat vremena dok ne popijem kafu. I rekla bih da sam neupotrebljiva za bilo koji vid komunikacije nakon tog sna. Stalno sebi kažem e sutra neću: ali to je jače od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 9:34 pm

sladje mi je zaspati tako uz TV,nek je i buka i nek sam na neudobnom trosjedu,nego da idem u spavacu sobu...tad vec nece san na oci.Na plazi volim odspavati jednu turu....ja to tumacim ZEMLJA ME VUCE SEBI...ahahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 9:41 pm

A jesi pametna žena, nemam riječi! Pa tačno bona, gravitacija smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 9:58 pm

justicija ::
A jesi pametna žena, nemam riječi! Pa tačno bona, gravitacija smehsmeh

ma bojim se da je ono da me proguta,mada,bez sale,koliko osoba znam da dremnu poslije rucka da su vitalnije,izgledaju odmorno...zanemarimo prvih pola sata poslije budjenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyČet Jun 15, 2017 10:06 pm

Astra ::


ma bojim se da je ono da me proguta,mada,bez sale,koliko osoba znam da dremnu poslije rucka da su vitalnije,izgledaju odmorno...zanemarimo prvih pola sata poslije budjenja.

Jeste. Ja se stvarno osjećam bolje. Moja mama voli malo da dremne, baš to što je Dani opisao:ona to kaže "da preklopim malo". Stvarno mi treba ta faza mirovanja, zatvorene oči pa i ne moram spavati. Ćutim i resetujem se.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyPet Jun 16, 2017 8:13 pm

Ponekad se desi da odspavam popodne sat, sat i po. I bolje se osećam posle.

Ali ne mogu da spavam samo 5-10-15 minuta...











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyPet Jun 16, 2017 10:53 pm

Dremkam svakodnevno. Sam sebe uhvatim da sam prespavao kraj filma a gledam ga tri sata smehsmeh smehsmeh Jbg, umem da dremnem posle kafe nakon ručka. Iskreno, pomaže dosta. Psihički se nekako rasteretim :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyPet Jun 16, 2017 11:10 pm

Volim da dremnem ali ne tako često,ali kad dremnem-onda je to dva sata.
Ali kad treba ustati ,bez problema,pa taman ne spavala celu noć.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  EmptyPet Jun 16, 2017 11:12 pm

Danubius ::
Dymaxion metoda - spavanje 30 minuta svakih šest sati.
Uberman metoda - spavanje oko 20 minuta svaka četiri sata.
"Običan čovjek" metoda - noću se spava jedan i pol do tri sata, a zatim još tri puta tijekom dana po 20 minuta.
Tesla metoda - noću se spava dva sata, potom sredinom poslijepodneva još 20 minuta.
Siesta metoda - noću se spava pet sati, a zatim sat i pol sredinom poslijepodneva.

Ovo jedino na štopericu ili alarm. Jbg, kako drugačije da podesim da spavam baš 20min lalal lalal
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?    POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
POLIFAZIČNO SPAVANJE -umete li da "dremnete" ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Umete li?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: