DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Male boginje - epidemija  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Male boginje - epidemija  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Male boginje - epidemija

Ići dole 
+8
Majčina dušica
debilko
Astra
Kijara-brm
Thabit
savo
MadamX
Okano
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Nov 02, 2017 9:54 am

First topic message reminder :

Male boginje - epidemija  - Page 3 2AoktkqTURBXy81YzAyNTcwYjA0ZWU0NjFhZmQxYzJhMmY5MjE1NmYyNi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Male boginje - epidemija  - Page 3 Male-boginje-ledja



VANREDNO U BUJANOVCU Proglašena epidemija malih boginja


Naložena je kontola kartona vakcinacije i hitna vakcinacija onih koji nisu vakcinisani i potpuno vakcinisani, prenosi RTS.

VEST OVDE

У октобру 34 случаја малих богиња, пооштрен надзор и даље

БЕОГРАД: На територији Србије, укључујући и теиторију Косовске Митровице, од почетка октобра до данас, регистрована су 34 случаја малих богиња, саопштено је из Института „Др Милан Јовановић Батут“

VEST OVDE

POOŠTRENE MERE ZBOG ŠIRENJA VIRUSA Vrtići počeli da VRAĆAJU decu koja NISU VAKCINISANA

Sva deca koja nisu primila MMR vakcinu, koja štiti od rubeola, zaušaka i malih boginja, juče su vraćena iz 25 vrtića Predškolske ustanove "Pčelica" u Nišu.

VEST OVDE

Užas u Kraljevu! Majka i beba zaražene malim boginjama!

Majka (26) i njena šestomesečna beba iz Kraljeva imaju male boginje, potvrdili su rezultati Instituta "Torlak".

VEST OVDE
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyNed Feb 18, 2018 1:10 pm

Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyNed Feb 18, 2018 1:22 pm

Astra ::
Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.

Nevakcinisanje je nemarnost roditelja prema deci i ostalima a sami smo krivi što ih nismo izveli na pravi put. Ako ćemo realno, google nije medicinska enciklopedija, niti medicinski savetnik a fejzbuk i twitter, nisu normativi ponašanja zrelih ljudi, nego, zabava. Znači, kako si sijao, tako ćeš i žnjati. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyNed Feb 18, 2018 1:33 pm

Eugen Grafvajer ::
Astra ::
Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.

Nevakcinisanje je nemarnost roditelja prema deci i ostalima a sami smo krivi što ih nismo izveli na pravi put. Ako ćemo realno, google nije medicinska enciklopedija, niti medicinski savetnik a fejzbuk i twitter, nisu normativi ponašanja zrelih ljudi, nego, zabava. Znači, kako si sijao, tako ćeš i žnjati. ludismeh

Kad nemarnost tj vaspitna zapuštenost pređe u oblik biološkog terorizma onda bi trebalo da reaguje Zakon. Što se i nadamo da će.

Nešto zamišljam onu 72-gu i epidemiju Variola vere i ove današnje fensi fejZbuk mame. One hoće da im se dostavi spisak svih kompinenti vakcina. Da im se da pravo na slobodu izbora bla bla truć ... ŠAMARČINA od policajca koji obezbeđuje zdravstveni punkt. Ustaj Tile pobi nas ova demokratija i sloboda govora.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyNed Feb 18, 2018 3:47 pm

ZoxZoja ::
Eugen Grafvajer ::
Astra ::
Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.

Nevakcinisanje je nemarnost roditelja prema deci i ostalima a sami smo krivi što ih nismo izveli na pravi put. Ako ćemo realno, google nije medicinska enciklopedija, niti medicinski savetnik a fejzbuk i twitter, nisu normativi ponašanja zrelih ljudi, nego, zabava. Znači, kako si sijao, tako ćeš i žnjati. ludismeh

Kad nemarnost tj vaspitna zapuštenost pređe u oblik biološkog terorizma onda bi trebalo da reaguje Zakon. Što se i nadamo da će.

Nešto zamišljam onu 72-gu i epidemiju Variola vere i ove današnje fensi fejZbuk mame. One hoće da im se dostavi spisak svih kompinenti vakcina. Da im se da pravo na slobodu izbora bla bla truć ... ŠAMARČINA od policajca koji obezbeđuje zdravstveni punkt. Ustaj Tile pobi nas ova demokratija i sloboda govora.

Demokratija je u svakom slučaju, zakon jačeg a u ovom slučaju se radi o gluposti pojedinaca. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Feb 20, 2018 12:35 pm

Šesta žrtva morbila je 30 godišnja Beograđanka .
Dok se neka udruženja građana bore kako znaju i umeju protiv šarlatana ,režim se preko medija fokusira na one iz sveta estrade koji politički "nisu njihovi" ,kao Karleuša ili Mirjana Bobić Mojsilović, dok likove kao što je onaj "pod mač" ,Petrović , ni ne pominje u kontekstu "oni su krivi za smrt dece " .
Suštinski -i dalje se zvanično ne preduzima ništa ,sem ovo od strane svesnih grupa građana .
Procene su da ima još 30 000 dece koja nisu vakcinisana ,a "pametni " roditelji sada koriste drugi trik da deca ne budu vakcinisana .Kao ,deca su "alergična na jaja" ...pa ne mogu da prime .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Feb 20, 2018 8:14 pm

Ja se izvinjavam što nisam sasvim upućena u tematiku i što ću vjerovatno postaviti par glupih pitanja, ali prosto moram.
1. da li je vakcinisanje obavezno po zakonu
2. da li je ova epidemija opasna samo za nevakcinisane ili i za vakcinisane osobe
3. ko provjerava kvalitet tih vakcina koje se daju i ko je odgovoran za njihov kvalitet?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Feb 20, 2018 8:40 pm

justicija ::
Ja se izvinjavam što nisam sasvim upućena u tematiku i što ću vjerovatno postaviti par glupih pitanja, ali prosto moram.
1. da li je vakcinisanje obavezno po zakonu
2. da li je ova epidemija opasna samo za nevakcinisane ili i za vakcinisane osobe
3. ko provjerava kvalitet tih vakcina koje se daju i ko je odgovoran za njihov kvalitet?

1. da li je vakcinisanje obavezno po zakonu

U Srbiji je vakcinacija obavezna po zakonu. Izuzeti su samo oni koji imaju medicinsko opravdanje za izuzeće. Inače vakcinacija kao preventivna mera obavezna zakonom u srbiji postoji već oko 150 godina. Bukvalno od početaka vakcinacije kao preventive. Konkretno vakcina protiv morbila u jednoj dozi uvedena je za generacije rođene 1972-ge i kasnije. A revakcinacija u sedmoj godini života za one rođene oko 90-te (nisam 100% sigurna koje tačno.

2. da li je ova epidemija opasna samo za nevakcinisane ili i za vakcinisane osobe

Morbile prati niz komplikacija kao što su upala pluća, encefalitis i slično. Zato su pre svega opasne za nevakcinisane. Najmlađi oboleli u Srbiji je beba od 15 dana. Takođe su opasne za imunokompromitovane kod kojih osnovna bolest ne dozvoljava vakcinisanje. Stariji slabijeg zdravstvenog stanja koji ih nisu preležali u detinjstvu su takođe u opasnosti. Zato je bitno držati procepljenost na nivou od 95% kako bi u slučaju ojave morbila ona bila sporadična i izolovana na pojedinačne slučajeve a ne epidemijskih razmera.

U Srbiji je oko 2500 obolelih, 5 ili 6 smrtnih slučajeva gde je dokazana morbila, više stotina teških upala pluća, hospializacija nekoliko stotina obolelih.

Vakcinisani jednom dozom mogu da obole. Ali će im klinička slika biti mnogo blaža i verovatno će proći bez komplikacija. Dakle najugroženiji su nevakcinisani a naročito deca do godine starosti jer se prva doza dobija u uzrastu od 12 meseci.

Vakcinisani sa dve doze i oni koji su bolest preležali imaju trajnu zaštitu. Naravno kod nekog zanemarljivog dela vakcinisanih prostonarodno rečeno vakcina se ne primi.

3. ko provjerava kvalitet tih vakcina koje se daju i ko je odgovoran za njihov kvalitet?

MMR (morbile, zauške, rubeola) vakcinu proizvode samo 4 farmaceutske kuće u svetu. Procedura proizvodnje je pod vrlo strogim režimima. A da bi neka vakcina uopšte ušla u upotrebu mora da prođe serije testova koji su još rigorozniji nego za lekove.

Ali vezano za kontrolu moram da napomenem da vakcine zahtevaju takozvani hladni lanac (nisam sigurna dal sve ili samo neke) i to bi trebalo da kontroliše neka od nadležnih službi Države gde se ista koristi. Zato u nekim domovima zdravlja neće da ti apliciraju vakcinu koju sam kupiš u apoteci. Jer nemaju kontrolu nad hladnim lancem tj čuvanjem iste do trenutka aplikacije.

Nadam se da sam ti kao zainteresovani laik objasnila bar deo onog što te interesuje.

I glupih pitanja nema. Postoje samo glupi odgovori. Onoliko koliko sam znala a čula sam od onih kojima je medicina i imunologija struka ja sam odgovorila.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Feb 20, 2018 9:03 pm

Znate...moj Mičigen je mala sredina...što bi rekli, provincija.
Ali procenat vakcinisanosti prelazi 95% .
Dok je Banja Luka već u problemu.
To su ti "moderni" roditelji...
Samo kaznjavati!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Feb 20, 2018 9:07 pm

Hvala Zojita.
I dalje mi nije jasno da se ne izriču kazne kada se roditelj uredno pozove da dovede dijete na vakcinaciju, a roditelj to odbija. Slažem se ja da je roditelj staratelj tog djeteta i donosi odluke umjesto djeteta, ali samo dok je to dobro za to dijete. Kada to nije dobro, onda se o tome obavijesti centar za socijalni rad kao organ starateljstva koji će preduzeti sve potrebne radnje da se zaštite interesi djeteta, pa ako je to nužno da ga zaštiti i od roditelja.
Potpuno razumijem i roditelje koji su iztraumirani svim i svačim. Nisam roditelj, ali iskreno bila bi u velikoj brizi da li vakcinisati ili ne. Obzirom da se "ciganče tuče dok ne razbije tikvu" smatram da bi ustanova koja kontroliše kvalitet vakcina morala biti na čestim kontrolama da se vidi šta je to što se uvozi i daje našoj djeci.
Danas pitam jednog dječijeg ljekara zašto su u Bijeljini u bolnici zabranjene posjete, mislila sam da je grip u pitanju, čovjek mi kaže da jeste i grip, ali prvenstveno zbog epidemije malih boginja od koje se strahuje.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySre Feb 21, 2018 1:07 pm

justicija ::
Hvala Zojita.
I dalje mi nije jasno da se ne izriču kazne kada se roditelj uredno pozove da dovede dijete na vakcinaciju, a roditelj to odbija. Slažem se ja da je roditelj staratelj tog djeteta i donosi odluke umjesto djeteta, ali samo dok je to dobro za to dijete. Kada to nije dobro, onda se o tome obavijesti centar za socijalni rad kao organ starateljstva koji će preduzeti sve potrebne radnje da se zaštite interesi djeteta, pa ako je to nužno da ga zaštiti i od roditelja.
Potpuno razumijem i roditelje koji su iztraumirani svim i svačim. Nisam roditelj, ali iskreno bila bi u velikoj brizi da li vakcinisati ili ne. Obzirom da se "ciganče tuče dok ne razbije tikvu" smatram da bi ustanova koja kontroliše kvalitet vakcina morala biti na čestim kontrolama da se vidi šta je to što se uvozi i daje našoj djeci.
Danas pitam jednog dječijeg ljekara zašto su u Bijeljini u bolnici zabranjene posjete, mislila sam da je grip u pitanju, čovjek mi kaže da jeste i grip, ali prvenstveno zbog epidemije malih boginja od koje se strahuje.

Opravdani strah. Virusi i bakterije ne priznaju i ne poznaju naše administrativne barijere tj granice. Ukraina i Rumunija se godinama već bore s malim boginjama. I to deo Rumunije koji je prvi komšiluk Srbiji. Dve godine smo upozoravali da će nad antivakcinalna histerija dovesti do toga i Država nije reagovala. Drago mi je da su kod vas svesniji opasnosti i da bar nešto preduzimaju.

Zakon o obaveznoj vakcinaciji je pooštren. Ali su baš lekari inertni (čast izuzecima) pa ne prijavljuju Sudu i Centru za socijalni rad odbijanje vakcinacija. Takođe sud dodeljuje minimalne kazne. Koje za srpske uslove i nisu male da budemo iskreni, u rangu mesečne plate su.

Danas je objavljeno da je jedna zdravstvena radnica preminula od posledica morbila. To je šesta žrtva zvanično. Imamo i jako velik procenat preminulih. U svetu je 1 na 1000 obolelih. Kod nas je to već 6 na oko 2500. Stravična statistika koju jedino procepljenost može da eliminiše.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySre Feb 21, 2018 4:21 pm

Zox, mislim da je to sedma žrtva. Juče je u Beogradu umrla jedna žena-imala je 30 godina, kako čitam u " Blicu". Umrla je od komplikacija upale pluća izazvane boginjama.

Jedno, možda glupo pitanje- da li svima izađu ospe po telu, da se vide? Pitam, jer koliko mi se čini boginje mogu da uđu unutra-direktno u organizam i zato i nastaju komplikacije koje se završavaju sa smrtnim ishodom...ili grešim..

I najviše obolevaju deca i populacija između 30-39 godina.

Ja sam 72. godište, znači primila sam jednu dozu vakcine...ali se JAKO plašim..bez šale, plašim se..a ovih dana baš moram da zakazujem preglede..i da šetam po gradu.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySre Feb 21, 2018 4:57 pm

MadamX ::
Zox, mislim da je to sedma žrtva. Juče je u Beogradu umrla jedna žena-imala je 30 godina, kako čitam u " Blicu". Umrla je od komplikacija upale pluća izazvane boginjama.

Jedno, možda glupo pitanje- da li svima izađu ospe po telu, da se vide? Pitam, jer koliko mi se čini boginje mogu da uđu unutra-direktno u organizam i zato i nastaju komplikacije koje se završavaju sa smrtnim ishodom...ili grešim..

I najviše obolevaju deca i populacija između 30-39 godina.

Ja sam 72. godište, znači primila sam jednu dozu vakcine...ali se JAKO plašim..bez šale, plašim se..a ovih dana baš moram da zakazujem preglede..i da šetam po gradu.

Nisam sigurna za kliničku sliku ipak sam ja samo malo bolje informisan laik. Ta jedna doza koju si primila treba da je dovoljna zaštita da ako i pokupiš virus prođeš bez većih komplikacija.

Broj žrtava se ne poklapa jer Batut nema potvrdu da su u pitanju morbile tj komplikacije njima izazvane za sve slučajeve a njihovu evideniju uzimamo kao merodavnu. U svakom slučaju bespotrebne žrtve. Žrtve histerije koja se i dalje širi internetom. Mada smo dosta uspešno uspeli da im suzbijemo medijsku propagandu.

Ako sumnjaš da si u rizičnoj grupi možeš da odradiš privatno titar antitela što je nekih 1000-2000 dinara i ako nije dobar da primiš vakcinu o svom trošku jer se ne daje odraslim na teret Fonda.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySre Feb 21, 2018 7:52 pm

Videću da li ću raditi taj test..ipak ređe izlazim, ovih dana moram..

Zox, želim vam uspešnu borbu sa tim antivakcinašima..










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 6:02 pm

lJUDI,pitajte lekare sta se nalazi u tim vakcinama,pa onda branite stvari..Unuk Maje Odzaklijevske(provereno)je dobio autizam odmah po vakcinisanju..Od 1000 vakcina mozda je samo jedna ona prava to valjda znate..!!I kako to da niko ne zna sta se nalazi u tim vakcinama ..jeste li cule za Dnk..fetus koji se ubacuje,aluminijum.etc..ufffffffffff..










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 6:13 pm

Nut ::
lJUDI,pitajte lekare sta se nalazi u tim vakcinama,pa onda branite stvari..Unuk Maje Odzaklijevske(provereno)je dobio autizam odmah po vakcinisanju..Od 1000 vakcina mozda je samo jedna ona prava to valjda znate..!!I kako to da niko ne zna sta se nalazi u tim vakcinama  ..jeste li cule za Dnk..fetus koji se  ubacuje,aluminijum.etc..ufffffffffff..

Rekla Jelena Karleuša koja nema završenu ni srednju školu. Ili ona poludrogirana pevaljka s ibarske magistrale ... prolupana Maja Volk koja je tek kad je izlečena konvencionalnom medicinom shvatila da je sve to otrov ... i tako dalje i tako dalje.

Izvori i kredibilni stručnjaci moj do mojega. Muda od labuda i krilca slepog miša u vakcinama.

Ja sam Nut odlučila da poklonim poverenje STRUČNJACIMA. Hiljadama istraživanja. Naučnih istraživanja. ne toop šop svedočanstvima sa jutjuba. Pevaljke koje su vakcinama zaštitile svoju decu ali bi eksperimentisale s tuđom nisu nivo koji ja želim kao nekog ko će me edukovati.

Čuveni formaldehid (koji se uzgred budi rečeno više i ne koristi kao konzervans) se nalazi u svakoj kruški više nego u svim vakcinama koje smo tokom života primili.

Sve koji šire paniku i pozivaju na širenje već iskorenjenih zaraznih bolesti treba tretirati kao bio teroriste i otkloniti iz društva. Na višegodišnji period.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 6:20 pm

ZoxZoja ::
Nut ::
lJUDI,pitajte lekare sta se nalazi u tim vakcinama,pa onda branite stvari..Unuk Maje Odzaklijevske(provereno)je dobio autizam odmah po vakcinisanju..Od 1000 vakcina mozda je samo jedna ona prava to valjda znate..!!I kako to da niko ne zna sta se nalazi u tim vakcinama  ..jeste li cule za Dnk..fetus koji se  ubacuje,aluminijum.etc..ufffffffffff..

Rekla Jelena Karleuša koja nema završenu ni srednju školu. Ili ona poludrogirana pevaljka s ibarske magistrale ... prolupana Maja Volk koja je tek kad je izlečena konvencionalnom medicinom shvatila da je sve to otrov ... i tako dalje i tako dalje.

Izvori i kredibilni stručnjaci moj do mojega. Muda od labuda i krilca slepog miša u vakcinama.

Ja sam Nut odlučila da poklonim poverenje STRUČNJACIMA. Hiljadama istraživanja. Naučnih istraživanja. ne toop šop svedočanstvima sa jutjuba. Pevaljke koje su vakcinama zaštitile svoju decu ali bi eksperimentisale s tuđom nisu nivo koji ja želim kao nekog ko će me edukovati.

Čuveni formaldehid (koji se uzgred budi rečeno više i ne koristi kao konzervans) se nalazi u svakoj kruški više nego u svim vakcinama koje smo tokom života primili.

Sve koji šire paniku i pozivaju na širenje već iskorenjenih zaraznih bolesti treba tretirati kao bio teroriste i otkloniti iz društva. Na višegodišnji period.

Zox jesi li cula z a doktorku Jovanu..psihijatra..OPET PONAVLJAM OVDE E NE RADI O VAKCINMA ,NEGO O MOGUCNOSTI IZBORA KOJI SE ODUZIMA  RODITELJIMA..UOSTALOM POSTOJI AGENDA IZ EVROPE, KOJA CE SE USVOJITI..O DECI KOJA CE PRIPADATI DRZAVI..DAKLE MI NE MOZEMO ODLUCIVTI O SOPSTVENOM ZIVOTU I O ZIVOTIMA NASEE DECE  NEGO DRZAV.A.PAA TO JE FAASIZAAM I GORE OD TOGA ..O TOME SE OVDE RADI..











Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 6:51 pm

Nut ::
...

Zox jesi li cula z a doktorku Jovanu..psihijatra..OPET PONAVLJAM OVDE E NE RADI O VAKCINMA ,NEGO O MOGUCNOSTI IZBORA KOJI SE ODUZIMA  RODITELJIMA..UOSTALOM POSTOJI AGENDA IZ EVROPE, KOJA CE SE USVOJITI..O DECI KOJA CE PRIPADATI DRZAVI..DAKLE MI NE MOZEMO ODLUCIVTI O SOPSTVENOM ZIVOTU I O ZIVOTIMA NASEE DECE  NEGO DRZAV.A.PAA TO JE FAASIZAAM I GORE OD TOGA ..O TOME SE OVDE RADI..


Za dotičnu sam čula više nego dobro. Istaknuti antivakser. Osoba koja nema pojma o imunologiji, virusologiji, pedijatriji ... Osoba koja zbog onog što priča treba da je u zatvoru. A daće Bog da se Tužilaštvo konačno prihvati posla pa će i biti.

Radi se o tome da je grupa profesionalno neostvarenih, iskompleksiranih i zaludnih pojedinaca dala sebi za pravo da osporava hiljade naučnih radova. Da osporava struku i nauku. Da tvrdi da je zemlja ravna ploča i da nas kontrolišu reptili ... spisak nebuloza koje šire u svojoj paranoji je beskonačan.


Ako ti je ona izvor informisanja onda dalje nema šta da se polemiše.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 7:50 pm

ZoxZoja ::
Nut ::
...

Zox jesi li cula z a doktorku Jovanu..psihijatra..OPET PONAVLJAM OVDE E NE RADI O VAKCINMA ,NEGO O MOGUCNOSTI IZBORA KOJI SE ODUZIMA  RODITELJIMA..UOSTALOM POSTOJI AGENDA IZ EVROPE, KOJA CE SE USVOJITI..O DECI KOJA CE PRIPADATI DRZAVI..DAKLE MI NE MOZEMO ODLUCIVTI O SOPSTVENOM ZIVOTU I O ZIVOTIMA NASEE DECE  NEGO DRZAV.A.PAA TO JE FAASIZAAM I GORE OD TOGA ..O TOME SE OVDE RADI..


Za dotičnu sam čula više nego dobro. Istaknuti antivakser. Osoba koja nema pojma o imunologiji, virusologiji, pedijatriji ... Osoba koja zbog onog što priča treba da je u zatvoru. A daće Bog da se Tužilaštvo konačno prihvati posla pa će i biti.

Radi se o tome da je grupa profesionalno neostvarenih, iskompleksiranih i zaludnih pojedinaca dala sebi za pravo da osporava hiljade naučnih radova. Da osporava struku i nauku. Da tvrdi da je zemlja ravna ploča i da nas kontrolišu reptili ... spisak nebuloza koje šire u svojoj paranoji je beskonačan.


Ako ti je ona izvor informisanja onda dalje nema šta da se polemiše.

Jaooooooooo..Zox ja sam u soku sta ti pises..KAKVA RAVNA PLOCA..I REPTILI..NECES DA ME CUJES,NEGO TERAS SVOJE...
KADA JE TAKO,ZASTO SE NE SUOCE SA NJOM I NE UKRSTE AGRUMENTE ,NEGO JE SATANIZUJU,PRETE DA IZBACE SA POSSLA..I NEMOGUCE JE VIDETI NITI NA JEDNOM MEDIJU..UOSTALOM 18 ZEMLJAA EVROPSKE UNIJE NIJE PRIHVATILO OBAVEZNU VAKCINACIJU..ZASTO???zasto je obavezna vakcinaacija samo za zemlje istocnog bloka,a ne za Nemacku,Francusku,Veliku britaniju i sve druge zemlje zapada???










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 7:57 pm

Zox,kako ne kaapiras da ce nam drzava ulaziti u domove,spavace sobe..gledati sta ko jede,kako spavaa,ko tu zivi..i o svemu ce odlucivati..cija su deca,koje lekove smeju izimati,ko koga zlostavlja...mislim to je strasno ..udar na porodicu na sve moguce nacine da se ona razbije..JA SAM RODILA DECU I SAD CE MI DRZAVA ODLUCIVTI KAKO DA IH LECIM.PA TO JE UZAS TO JE ..MA NEMAM RECI..
FARMKOMAFIJA JE TU GLAVNA PRICA..INACE NA PRAGU SMO USVAJANJA ZAKONA O HOMO-BRAKOVIMA,PEDOFILIJI...I.. vrag










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 7:57 pm

Dobro ljudi hajde da malo spustimo loptu.
Ja sam primila sve vakcine uredno (tako kaže moja mama, a mame znaju najbolje :brdski2: ), vjerujem da je takva situacija sa većinom od nas ovdje na forumu.
Odakle sad odjednom taj problem oko vakcinisanja ako ga nije bilo onih godina kada smo mi primali vakcine? Šta je to tako strašno što se u međuvremenu dogodilo?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:00 pm

Nut ::
....

Jaooooooooo..Zox ja sam u soku sta ti pises..KAKVA RAVNA PLOCA..I REPTILI..NECES DA ME CUJES,NEGO TERAS SVOJE...
KADA JE TAKO,ZASTO SE NE SUOCE SA NJOM I NE UKRSTE AGRUMENTE ,NEGO JE SATANIZUJU,PRETE DA IZBACE SA POSSLA..I NEMOGUCE JE VIDETI NITI NA JEDNOM MEDIJU..UOSTALOM 18 ZEMLJAA EVROPSKE UNIJE NIJE PRIHVATILO OBAVEZNU VAKCINACIJU..ZASTO???zasto je obavezna vakcinaacija samo za zemlje istocnog bloka,a ne za Nemacku,Francusku,Veliku britaniju i sve druge zemlje zapada???

Zato što znam kojem pokretu dotična pripada. Pokretu onih koji negoraju same temelje nauke i civilizacije. Idući toliko daleko da negiraju oblik zemlje ili tvrdeći da je Potagorina teorema laž. Dakle stručnjaci sve moj do mojega.

A u Francuskoj je od 01.01. ove godine vakcinacija ZAKONSKI OBAVEZNA. Zato što im je procepljenost pala ispod procenta potrebnog za kolektivni imunitet. Takođe je i Italija uvela obaveznu vakcinaciju. Ne znam tačan datum ali u zadnjih 6 meseci je bilo.

Nut o ovoj temi znam mnogo više od tebe dakle veruj da su to opasna grupa ludaka koja nije nizakakav izbor kako propagiraju već jednostavno isteruju svoje hirove ne poštujući nikakve naučne dokaze. Jednostavno priznaju samo "istinu" koju su im ispirači mozgova servirali. Za Stojakovićku bih mogla da kažem da je i ispran mozak i ispirač. Najgora vrsta. Da ima Zakona davno bi već bila bez licence i u zatvoru.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:09 pm

justicija ::
Dobro ljudi hajde da malo spustimo loptu.
Ja sam primila sve vakcine uredno (tako kaže moja mama, a mame znaju najbolje :brdski2: ), vjerujem da je takva situacija sa većinom od nas ovdje na forumu.
Odakle sad odjednom taj problem oko vakcinisanja ako ga nije bilo onih godina kada smo mi primali vakcine? Šta je to tako strašno što se u međuvremenu dogodilo?

NAPISALA SAM POST I NESTAO JE..DAKLE NEKAD JE SVET BIO PRAVICNIJI Z NIJANSU..OVDE SE SVE VRTI OKO NOVCAA..I OPET KAZEM NAJBITNIJE JE KO ODLUCUJE O TOME D LI CEMO BITI VAKCINISANI ILI NE..NISU SAMO DECA U PITAANJU NEGO I ODRASLI..DAKLE IZAZIVAJU SE VESTCKI EPIDEMIJE I ONDA SE IDE NA MORANJE KO NE CE DA SE VAKCINISE IDE U ZATVOR RECIMO..ILI MU SE ODUZIMA DETE..DAKLE RADI SE O NAMERAMA DA SE UNISTI PORODICA KAO OSNOVNA CELIJA DRUSTVA ..
JA SAM MAJKA DVOJE DECE I SAD CE MI NEKO GOVORITI STA MORAM S NJIMA TJ ODLUCIVACE UMESTO MENE I MOGA MUZA..SVASTA OVO JE UZASNO..










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:14 pm

ZoxZoja ::
Nut ::
....


Nut o ovoj temi znam mnogo više od tebe dakle veruj da su to opasna grupa ludaka koja nije nizakakav izbor kako propagiraju već jednostavno isteruju svoje hirove ne poštujući nikakve naučne dokaze. Jednostavno priznaju samo "istinu" koju su im ispirači mozgova servirali. Za Stojakovićku bih mogla da kažem da je i ispran mozak i ispirač. Najgora vrsta. Da ima Zakona davno bi već bila bez licence i u zatvoru.

I TE KAKO IM DOKAZA ZA OVO STO TI GOVORIM..MALI MILION..A O TOME KO JE LUD  NE BIH JER VERUJ MI   IMA IH NEBROJAANO MNOGO..UMETNOST JE PRONACI ZDRAVOG COVEKA  MAKAR 80 POSTO..

JOS NESTO OVDE SE RADI O ISPRAVNOSTI VAAKCINA..TO JE ..NAJBITNIJE..










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:20 pm

Nut ::
justicija ::
Dobro ljudi hajde da malo spustimo loptu.
Ja sam primila sve vakcine uredno (tako kaže moja mama, a mame znaju najbolje :brdski2: ), vjerujem da je takva situacija sa većinom od nas ovdje na forumu.
Odakle sad odjednom taj problem oko vakcinisanja ako ga nije bilo onih godina kada smo mi primali vakcine? Šta je to tako strašno što se u međuvremenu dogodilo?

NAPISALA SAM POST I NESTAO JE..DAKLE NEKAD JE SVET BIO PRAVICNIJI Z NIJANSU..OVDE SE SVE VRTI OKO NOVCAA..I OPET KAZEM NAJBITNIJE JE KO ODLUCUJE O TOME D LI CEMO BITI VAKCINISANI ILI NE..NISU SAMO DECA U PITAANJU NEGO I ODRASLI..DAKLE IZAZIVAJU  SE VESTCKI EPIDEMIJE I ONDA SE IDE NA MORANJE  KO NE CE DA SE VAKCINISE  IDE U ZATVOR RECIMO..ILI MU SE ODUZIMA DETE..DAKLE RADI SE O NAMERAMA DA SE UNISTI  PORODICA  KAO OSNOVNA  CELIJA DRUSTVA ..
JA SAM MAJKA DVOJE DECE I SAD CE MI NEKO GOVORITI STA MORAM S NJIMA TJ ODLUCIVACE UMESTO MENE I MOGA MUZA..SVASTA OVO JE UZASNO..

Ti kao vozač imaš prava da zahtevaš da sama odlučuješ kojom stranom puta ćeš voziti. Nemoj da se ljutiš kad te policija zbog toga uhapsi ker si vozila stranom koju Zakon nije propisao kao obaveznu.

Paranoja koju su proširili avaksi je tolika da se negiraju osnovni postulati nauke. Žao mi je Nut ali to što si majka ne znači da znaš o zdravlju više od pedijatra. Niti da si kvalifikovana da odlučuješ o lečenju. Čak ni svog deteta.

Civilizovanost jednog društva se najbolje vidi brigom o najslabijim u tom društvu. Floskula "ja ga rodio ja ću ga i ubiti" je zakonski kažnjiva. Nebriga o prevenciji zdravlja je baš to zakonski kažnjiva.

Smrt svih onih ljudi umrlih od malih boginja je na rukama onih koji su posejali paranoju. Najmanje što Država može da uradi je da kolovođe kazni za ubistvo iz nehata. Mada da se ja pitam to je bio terorizam.

Prekidam dalju raspravu jer mi je dosta ovakve neargumentovane diskusije na FB. Jer to i nije diskusija nego paranoično nabrajanje teorija zavere.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:21 pm

Iskreno, mene je samo strah epidemija i da se ne vrate sve one strašne bolesti koje su nekada odnosile ljudske živote.
To sa razbijanjem porodice Nut je apsolutno u pravu, na sve moguće načine se radi na tome. Uvjeravam/o se u to svaki dan.
Ja nažalost nisam majka, ali jesam maćeha i baka i ne znam šta bi da se ijednom od njih nešto dogodi. Iskreno, ne znam šta bi odlučila, strah je sa obje strane. Zato sam u nekom od postova prije upitala ko kontroliše te vakcine, kome su odgovorni, zna li iko šta je u tome?
Prošle godine kod nas je autističan dječak preminuo sam u šumi, cijela Bosna se digla na noge da ga traži, a on je preplašen umro od smrzavanja u planini. Strašno je ako je njegovom autizmu doprinijela vakcina, ali je isto tako strašno i ako premine od posledica nevakcinisanja. Majke mi ne znam šta bi uradila. Vjerovatno bi kopala da nađem načina kako doći do sigurne i provjerene vakcine.
Takođe, ne može se zanemariti i nemali broj roditelja koji zanemaruju svoju djecu i ne brinu na adekvatan način za njih. Samo se postavlja pitanje kome vjerovati šta je adekvatno i dobro za njih?
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:28 pm

ZoxZoja ::
Nut ::
justicija ::
Dobro ljudi hajde da malo spustimo loptu.
Ja sam primila sve vakcine uredno (tako kaže moja mama, a mame znaju najbolje :brdski2: ), vjerujem da je takva situacija sa većinom od nas ovdje na forumu.
Odakle sad odjednom taj problem oko vakcinisanja ako ga nije bilo onih godina kada smo mi primali vakcine? Šta je to tako strašno što se u međuvremenu dogodilo?

NAPISALA SAM POST I NESTAO JE..DAKLE NEKAD JE SVET BIO PRAVICNIJI Z NIJANSU..OVDE SE SVE VRTI OKO NOVCAA..I OPET KAZEM NAJBITNIJE JE KO ODLUCUJE O TOME D LI CEMO BITI VAKCINISANI ILI NE..NISU SAMO DECA U PITAANJU NEGO I ODRASLI..DAKLE IZAZIVAJU  SE VESTCKI EPIDEMIJE I ONDA SE IDE NA MORANJE  KO NE CE DA SE VAKCINISE  IDE U ZATVOR RECIMO..ILI MU SE ODUZIMA DETE..DAKLE RADI SE O NAMERAMA DA SE UNISTI  PORODICA  KAO OSNOVNA  CELIJA DRUSTVA ..
JA SAM MAJKA DVOJE DECE I SAD CE MI NEKO GOVORITI STA MORAM S NJIMA TJ ODLUCIVACE UMESTO MENE I MOGA MUZA..SVASTA OVO JE UZASNO..

Ti kao vozač imaš prava da zahtevaš da sama odlučuješ kojom stranom puta ćeš voziti. Nemoj da se ljutiš kad te policija zbog toga uhapsi ker si vozila stranom koju Zakon nije propisao kao obaveznu.

Paranoja koju su proširili avaksi je tolika da se negiraju osnovni postulati nauke. Žao mi je Nut ali to što si majka ne znači da znaš o zdravlju više od pedijatra. Niti da si kvalifikovana da odlučuješ o lečenju. Čak ni svog deteta.

Civilizovanost jednog društva se najbolje vidi brigom o najslabijim u tom društvu. Floskula "ja ga rodio ja ću ga i ubiti" je zakonski kažnjiva. Nebriga o prevenciji zdravlja je baš to zakonski kažnjiva.

Smrt svih onih ljudi umrlih od malih boginja je na rukama onih koji su posejali paranoju. Najmanje što Država može da uradi je da kolovođe kazni za ubistvo iz nehata. Mada da se ja pitam to je bio terorizam.

Prekidam dalju raspravu jer mi je dosta ovakve neargumentovane diskusije na FB. Jer to i nije diskusija nego paranoično nabrajanje teorija zavere.

ZOX ,JA SAM MNOGO VISE OD PEDIJATRA..TO MORAS ZNATI ..ZA MENE JE PEDIJATAR UCENIK..A OVI STO SU UMRLI JER NAVODNO NNISU VAAAKCINISANI ZA TVOJU INF.SU VECINA BILI VAKCINISANI..A NEKI OD NJIH SU ROMI KOJI SU IMALI NIZ DRUGIH BOLESTI..ZIVECI U STRASNIM USLOVIMA..
I JA PREKIDAM OVU PRICU JER TI MENE NE CUJES..NEGO TERAS SVOJE ..I JOS ..O KOJOJ DRZAVI GOVORIS O OVOM MAAFIJASKOM KLANU..KAKVA CRNA DRZAVA MI NEMAMO DRZAVU..OVIMA NA VLASTI JE GLAVNI ZADATAK ISTREBLJENJE SRBA ..PA KAKO GOD..










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:29 pm

justicija ::
Iskreno, mene je samo strah epidemija i da se ne vrate sve one strašne bolesti koje su nekada odnosile ljudske živote.
To sa razbijanjem porodice Nut je apsolutno u pravu, na sve moguće načine se radi na tome. Uvjeravam/o se u to svaki dan.
Ja nažalost nisam majka, ali jesam maćeha i baka i ne znam šta bi da se ijednom od njih nešto dogodi. Iskreno, ne znam šta bi odlučila, strah je sa obje strane. Zato sam u nekom od postova prije upitala ko kontroliše te vakcine, kome su odgovorni, zna li iko šta je u tome?
Prošle godine kod nas je autističan dječak preminuo sam u šumi, cijela Bosna se digla na noge da ga traži, a on je preplašen umro od smrzavanja u planini. Strašno je ako je njegovom autizmu doprinijela vakcina, ali je isto tako strašno i ako premine od posledica nevakcinisanja. Majke mi ne znam šta bi uradila. Vjerovatno bi kopala da nađem načina kako doći do sigurne i provjerene vakcine.
Takođe, ne može se zanemariti i nemali broj roditelja koji zanemaruju svoju djecu i ne brinu na adekvatan način za njih. Samo se postavlja pitanje kome vjerovati šta je adekvatno i dobro za njih?

JUSTI..ODLICAN POSST.. :c925:










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:32 pm

Kada tvrde da su različite vakcine neka dokažu. Izrada vakcina je vrlo ozbiljan posao. MMR vakcine se proizvode u 4 fabrike. USA, Belgija, Francuska i Indija. Indija proizvodi dve vrste vakcina, jedno sa Merkovim sojem i jednu sa svojim.
Vakcine nekada. Vakcina protiv morbila koja se koristila kod nas je bila zagrebačka, tzv Zagreb-Lenjingrad (protiv pertuzisa) i imala je dosta komplikacija, uglavnom meningitis. Zato se ne koristi više.
Izvetrela vakcina je naravno non-sens. Princip zaštite vakcinama je da se stvore B naive i memory ćelije koje imaju vek od 10 do 20 godina. Međutim, ukoliko se dođe u kontakt sa morbilama a dolazi se, stvaraju se nove i obično je imunitet trajan. Postoji oko 10% kod kojih nije došlo do stvaranja imuniteta, u našem narodu - nije se primila vakcina, oni nisu zaštićeni.
Svako može da proveri u laboratoriji titar antitela.
Vakcine kao izazivači bolesti je totalna budalaština koju šire avaksi. Ne postoji način, mehanizam kako i čime vakcima može izazvati dijabetes. Ta tvdnja je smislena koliko i recimo tvrdnja da je Sahara ustvari more a ne pustinja ili tvrdnja da je Zemlja ravna ploča.


Evo Justi ovo je odgovor koji tražiš. Sve ostalo je paranoja. Verovati pedijatru, imunolozima, virusolozima ili pevaljkama? Kao i ti i ja imam isti strah mada nisam majka. Moj bratanac ima 5 godina i primio je samo jednu dozu. Unuk moje rođake je u najrizičnijoj grupi onih mlađih od godine koji nisu vakcinisani. Ne dao Bog da neko od njih (i ostalih meni dragih) oboli Zakon će imati posla samnom. Ali će bar sa nekim od zagovornika slobodnog širenja epidemija posla imati grobari.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:38 pm

Nut ::

NAPISALA SAM POST I NESTAO JE..DAKLE NEKAD JE SVET BIO PRAVICNIJI Z NIJANSU..OVDE SE SVE VRTI OKO NOVCAA..I OPET KAZEM NAJBITNIJE JE KO ODLUCUJE O TOME D LI CEMO BITI VAKCINISANI ILI NE..NISU SAMO DECA U PITAANJU NEGO I ODRASLI..DAKLE IZAZIVAJU  SE VESTCKI EPIDEMIJE I ONDA SE IDE NA MORANJE  KO NE CE DA SE VAKCINISE  IDE U ZATVOR RECIMO..ILI MU SE ODUZIMA DETE..DAKLE RADI SE O NAMERAMA DA SE UNISTI  PORODICA  KAO OSNOVNA  CELIJA DRUSTVA ..
JA SAM MAJKA DVOJE DECE I SAD CE MI NEKO GOVORITI STA MORAM S NJIMA TJ ODLUCIVACE UMESTO MENE I MOGA MUZA..SVASTA OVO JE UZASNO..
Ako si majka -nisu ti deca svojina (mada ,ima ona izreka "ja sam te napravio ,ja ću te i ubiti " ,zar ne ,to je onda ok ,ili ?)  tongue
Dete kao dete ,i kada je maloletno ,ima svoja prava , a "država" se meša u slučajevima kada oceni da je interes deteta na bilo koji način ugrožen ,tj ,kada roditelji ne izvršavaju svoju roditeljsku obavezu . 
Odatle napuštena deca ,deca kojima su roditelji alkoholičari ili narkomani ,deca koja trpe nasilje u porodici ,deca kojima su roditelji psihički oboleli te su opasni po njih ,deca koja su zdravstveno zapuštena , itd . O njima se naravno brine "društvo" . 
Za sve postoje zakoni ,da bi ovi slučajevi bili pravno mogući .Tako postoje i zakoni iz oblasti zdravstva ,u ovom slučaju onaj o suzbijanju zaraznih bolesti. 
Zašto bi moje ,i xy druge dece bilo ugroženo ,ako ti rešiš da nećeš svoje da vakcinišeš ,i ono zarazi moje dete i svu ostalu decu ? 
Uslovno-i smrtno ugroženo ? 
Da te pitam nešto (pošto znam sva tvoja "opredeljenja" pa i versko ) 
Sigurno bi bila prva koja bi osudila neke roditelje Jehovine svedoke ako ne žele da odobre transfuziju krvi svom detetu ,da bi mu spasili život, zar ne ? 
U takvim slučajevima se meša "država" Lekar obaveštava sudiju ,i sudija daje odobrenje na osnovu lekarskog izveštaja ,mogu da se roditelji protive koliko god žele. 
Ti se Nut predstavljaš kao psihijatar ,dakle ,pre specijalizacije si morala završiti medicinu ,zar ne ? 

Ponavljam pitanje -da li "država" treba da dozvoli da tvoje dete zarazi moje ,i svu drugu decu ,i potencionalno ih ubije ,jer se ti "ne slažeš sa vakcinacijom" i "kao majka sa svojim mužem odlučuješ šta će biti sa njima" (citat završen ) 

Da li o epidemiji /bolesti treba da presuđuje roditelji ,i određuju  "mere" -ili to treba da rade lekar /lekari specijalisti ,koji su se za to školovali  ? 

Da li je normalno da u zemlji gde se vakcinacije obavljaju decenijama ,i zahvaljujući kojima su mnoge zarazne bolesti iskorenjene ,sada treba da slušamo razne šarlatane i teoretičare zavere ,dok su stotine po bolnicama ,i malo-malo pa neko i umre ,pa da nam deca opet imaju šarlah i dečiju paralizu ,umiru od "velikog kašlja",tuberkuloze ,malih boginja i sl ,ili treba da slušamo zdrav razum i lekare ?










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:45 pm

Voljela bih cuti i validne dokaze koji bi povezali vakcinu sa autizmom....zaboga,autizam je urodjen a ne dobiven....ubjedite me da je drugacije.
U CH nije obavezna vakcina samo iz razloga sto je to "napredan" narod koji sam odlucuje da vakcinise djecu i tako su svi vakcinisani,sem slucajeva gdje to nije dozvoljeno.
U tome je razlika,Balkanu treba kazna da bi nesto uradili a ne misle svojom glavom a i kad misle,sve su to urote protiv njih i neko bas proizvodi vakcine za balkansko stanovnistvo.


Poslednji izmenio Astra dana Čet Feb 22, 2018 8:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:50 pm

ZoxZoja ::
[i]
Svako može da proveri u laboratoriji titar antitela.


Ali Zojo, ja redovno kontrolišem antitijela, doduše Antinuklearna antitijela (ANA) i Anti TPO. Uvijek su jako preko normale, a sve žive vakcine sam primila. Ja sam imala komplikaciju pa su mi dijagnozirali problem, ali šta ćemo sa onima koji ni ne znaju da imaju problem, pa nisu kao ni ja do 40-e ni pomislili da kontrolišu antitijela?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:52 pm

Astra ::
Voljela bih cuti i validne dokaze koji bi povezali vakcinu sa autizmom....zaboga,autizam je urodjen a ne dobiven....ubjedite me da je drugacije.

Astra dokaza nema sem falsifikovane studije koju je radio Wejkfild. Samo se poklapa vreme kad se uočavaju simptomi autizma sa tom vakcinom. Grubo rečeno tri čoveka su popila kafu i posle tog ih je zgazio kamion. Zaključak - ako piješ kafu zgaziće te kamion.

Japanci su na 7 godina izbacili sporni MMR i uveli tri monovalentne vakcine. Broj dijagnostikovanih slučajeva autizma ne da se nije smanjio nego je i povećan.

Dobra dijagnostika, neskrivanje dece od očiju javnosti ako ima neki od poremećaja iz spektra kao i povećan broj dijagnoza koje se podvode pod autistični spektar je doveo do prividnog buma autizma.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 8:55 pm

justicija ::
ZoxZoja ::
[i]
Svako može da proveri u laboratoriji titar antitela.


Ali Zojo, ja redovno kontrolišem antitijela, doduše Antinuklearna antitijela (ANA) i Anti TPO. Uvijek su jako preko normale, a sve žive vakcine sam primila. Ja sam imala komplikaciju pa su mi dijagnozirali problem, ali šta ćemo sa onima koji ni ne znaju da imaju problem, pa nisu kao ni ja do 40-e ni pomislili da kontrolišu antitijela?

Justi i ja pripadam grupi koja nije primila ni jednu dozu vakcine protiv morbila. Moguće da sam preležala ali nemam dokaza. Samo me to što sam u selu i besparica sprečavaju da odem i proverim.

Ne znam da li je to što si ti radila to što savetuju da odradimo u ovoj konkretnoj situaciji. Nisam laboratorijski tehničar pa ne znam. Alo ako ideš na kontrolu pitaj. Bar te to ne košta ništa.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 9:21 pm

Danubius ::
Nut ::


Zašto bi moje ,i xy druge dece bilo ugroženo ,ako ti rešiš da nećeš svoje da vakcinišeš ,i ono zarazi moje dete i svu ostalu decu ? 
Uslovno-i smrtno ugroženo ? 
Da te pitam nešto (pošto znam sva tvoja "opredeljenja" pa i versko ) 
Sigurno bi bila prva koja bi osudila neke roditelje Jehovine svedoke ako ne žele da odobre transfuziju krvi svom detetu ,da bi mu spasili život, zar ne ? 
U takvim slučajevima se meša "država" Lekar obaveštava sudiju ,i sudija daje odobrenje na osnovu lekarskog izveštaja ,mogu da se roditelji protive koliko god žele. 
Ti se Nut predstavljaš kao psihijatar ,dakle ,pre specijalizacije si morala završiti medicinu ,zar ne ? 



Ponavljam pitanje -da li "država" treba da dozvoli da tvoje dete zarazi moje ,i svu drugu decu ,i potencionalno ih ubije ,jer se ti "ne slažeš sa vakcinacijom" i "kao majka sa svojim mužem odlučuješ šta će biti sa njima" (citat završen ) 

Da li o epidemiji /bolesti treba da presuđuje roditelji ,i određuju  "mere" -ili to treba da rade lekar /lekari specijalisti ,koji su se za to školovali  ? 

Da li je normalno da u zemlji gde se vakcinacije obavljaju decenijama ,i zahvaljujući kojima su mnoge zarazne bolesti iskorenjene ,sada treba da slušamo razne šarlatane i teoretičare zavere ,dok su stotine po bolnicama ,i malo-malo pa neko i umre ,pa da nam deca opet imaju šarlah i dečiju paralizu ,umiru od "velikog kašlja",tuberkuloze ,malih boginja  i sl ,ili treba da slušamo zdrav razum i lekare ?

Ko je rekao da ja moje dete necu da vakcinisem..ja sam  rekla da u slucajevima gde se ne zna sta vakcina sadrzi  u sebi, treba biti veoma obazriv i onda ostvaiti roditeljima da odluce sta i kako..

spominjes krv ,transfuziju .... to je opet drugo pitanje..mada moram priznati i tu moze biti svasta.

koliko se secam nekada su deca namerno vodjena da se zaraze da bi prelezala  boginje..ipak   kako mozes porediti ''nedefinisane sadrzaaje vakcine''s transfuzijama krvi..i naravno da lekarii treba da odlucuju,ali ja u nasoj drzavi ne verujem nikome srecom imam prjatelje i rodjake doktore..samo mnogima u Srbiji nije za  verovati..U nasoj zemlji stvari su sasvim izvrnute..ne kazem da je mnogo bolje u svetu..ali  kod nas je strasno..

I jos nesto..kazes sarlatane ..i sta ti ja znam..kazi ti meni kogaa treba da slusamo..KO JE TAJ BOG KOGA MI TREBA DA CUJEMO..KAD SMO I SPOLJA I IZNUTRA OKUPIRANI..i NE VIDIM NIGDE BOLJITAK..SAMO PROPAST I RASULO..I UNISTAVANJE I BOLESTINE NA SVE STRANE ..A O PSIHICKOM ZDRAAVLJU DA I NE GOVORIM..










Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 9:23 pm

Astra ::
Voljela bih cuti i validne dokaze koji bi povezali vakcinu sa autizmom....zaboga,autizam je urodjen a ne dobiven....ubjedite me da je drugacije.
U CH nije obavezna vakcina samo iz razloga sto je to "napredan" narod koji sam odlucuje da vakcinise djecu i tako su svi vakcinisani,sem slucajeva gdje to nije dozvoljeno.
U tome je razlika,Balkanu treba kazna da bi nesto uradili a ne misle svojom glavom a i kad misle,sve su to urote protiv njih i neko bas proizvodi vakcine za balkansko stanovnistvo.
Upravo to što kažeš -ne postoji ni jedna validna studija koja dokazuje direktnu vezu MMR vakcine sa autizmom . Zna se šta je "validna studija" ,to je nešto što se prati decenijama na ogromnom broju ispitanika ,na ogromnom statističkom uzorku -tek onda se može tvrditi nešto tako . Šta je do sada rađeno ,mislim na opet validne i vrhunske medcinske ustanove ,nije potvrdilo ama baš nikakvu vezu .

Ovde se radi o manipulisanju roditeljima čija su deca autistična . Ne zna se tačno šta izaziva autizam ,to je predmet raznih istraživanja i nagađanja . Najnovija teorija se vrti oko toga da ga u datim slučajevima izaziva supstanca BPA ,koja se nalazi svuda ,najviše u plastici? 
Dakle ,roditelji koji imaju  autistično dete rado prihvataju  da je autizam izazvao "neko" ,a ne možda neka malformacija u njihovom genetskom kodu . Autizam se tek relativno odnedavno i istražuje ,i izdvojenoje kao "bolest" ,pobogu . Istina je da se autizam pojavljuje u određenom broju slučajeva na određen broj dece ,i da taj procenat ima nešto veze sa podnebljem ,kontinentima ,sredinama ,ali je glupo tvrditi da je u "ogromnom porastu" ,jer se javlja i tamo gde nikakve vakcine ne postoje ,recimo ,u Africi . 
Nisu zapadni narodi i društva neki vanzemaljci ,jednostavno su decenijama pre prešli neke civilizacijske korake ,i primetili neke loše stvari koje je moguće sprečiti .
To se kreće od zabrane pušenja da bi se broj kancenogenih faktora smanjio ,do obaveze vezivanja pojasa u autu ,pa do "preventivne medicine" u svim oblastima .Sve ovo rade -jer daje rezultate . 
Oni su davno prešli nivo da treba da kazna bude drastična da bi vezali pojas ,ili da ne bi bacali smeće po ulicama i prirodi  .Oni to sada rade zato što znaju da je to dobro za njih ,a ne zato što ih neko na to "tera" ,a decenije edukacije u školama oko ekologije i recikliranja ,zdravlja i čuvanja zdravlja , daju rezultate ,to je očigledno . 
Naš narod još uvek smatra da je fora "terati inat" ,i na svoju štetu ,isti taj narod koji ima izreku "Bolje sprečiti -nego lečiti" ?To je teško razumeti -ali je tako .










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyČet Feb 22, 2018 9:48 pm

Deni,ja bih jako volela da se svi koji nisu vakcinisani vaakcinisu,pa da vidimo sta ce se desiti..Vecini nasih lekara koji rade u Bgd ne verujem nista..licno sam poslusavsi neke,dobila lek protiv nekog osipa prosle godine,koji mi je izazvao haos u organizmu i niko nije uspeo da mi pomogne u lecenju do mene same iako nisam neurolog..ili endokrinolog..ali sam uspela pronaci izlaz i uspesno resila veliki zdravstveni problem..Tako da ljudi oprez..Ti i dalje nastupas kao da mi zivimo u normalnoj drzavi...
Sto s e tice aautizma.poima niko nema kako nastaje,zasto ..ima milion uzroka..evo kako je jedna majka uspela da izleci svoje dete deo iz knjige..

''To je bio trenutak kada je Elen postavila svoju hipotezu: Endru se zarazio bakterijom srodnom vrsti klostridija dificile, zvanom klostridijum tetani, odnosno klostridija tetanusa (Clostridium tetani). Umesto da uđe u krv, međutim, i uzrokuje tetanusnu infekciju mišića, kao što ova bakterija po pravilu radi, u Endruovom slučaju je, pretpostavila je Elen, bakterija ušla u creva. Intuitivnim zaključivanjem Elen je stigla do pretpostavke da su antibiotici kojima su Endruu lečene uši pobili zaštitne bakterije u njegovim crevima i omogućili klotridiji tetanusa da se useli. Odatle je neurotoksin koji ove bakterije luče dospeo mališanu do mozga. Elen je uzbuđeno prenela svoju ideju doktoru.



"Bio je veoma spreman da je razmotri, rekao je da ćemo ispitati sve za šta postoje racionalne mogućnosti da ispitamo.“



Uradili su analizu Endruove krvi tražeći potvrdu da se njegov imunski sistem borio s klostridijom tetanusa. Kao i većina dece u Americi, Endru je vakcinisan protiv tetanusa, tako da su dokazi o imunskoj zaštiti protiv njega morali da se nalaze u mališanovoj krvi, ali rezultati analize zaprepastili su čak i osoblje u laboratoriji – nivo zaštite bio je izuzetno visok, ništa tome slično ne viđa se kod vakcinisane dece. Pošto je mesecima stalno dobijala negativne rezultate s raznih analiza krvi, Elen Bolt je sad konačno dobila izvestan dokaz da je na pravom tragu.''



















Male boginje - epidemija  - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Feb 23, 2018 3:32 pm

Dokaz vec postoji,dok smo bili vkcinisani,boginje su bile iskorjenjene,sad nakon teorija zavjera i nevakcinisanja,imamo epidemiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 02, 2018 10:55 am

ŠESTA zvanična žrtv. DETE od 4 godine. Srbija 20 i dlovima DVADESET GODINA nije imala smrtni slučaj od malih boginja. Ovo je ŠESTA koju je Batut evidentirao "Batut: Dаnа 1.3.2018. gоdinе Кliničкi cеntаr Niš priјаviо је smrtni ishоd коd dеtеtа uzrаstа čеtiri gоdinе iz Vrаnjsке bаnjе, које niје bilо vакcinisаnо. Bоlеst је lаbоrаtоriјsкi pоtvrđеnа, а u кliničкоm tокu dоšlо је dо rаzvоја zаpаljеnjа plućа."

Ćuti lekarska komora, ćuti Tužilaštvo kojem su podneti svi dokazi o širenju panike koje su dovele do epidemije. Ćuti i javnost a jedan od Konjanjika Apokalipse (Zarazne bolesti) jaše Srbijom. Antivakcinalni svedoci kao hijene napadaju svaki novinski članak, svaku stranicu na internetu koja se usudi da priča o preventivi i bolesti. Izmišljaju nepostojeće alerije na jaja da bi odložili deci redovno primanje vakcina (a u isto vreme ih ne brine ako dete u vrtiču jede nešto gde ima jaja).

Ovo je organizovani bio terorizam. Ako se sami ne dozovemo pameti dozvaće nas Evropa. Stavljanjem u karantin i zabranom putovanja.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 02, 2018 3:52 pm

Amerika vec duzi period upozorava turiste da ne idu na Balkan,posebno Srbiju zbog epidemije.....nece potrajati dugo da to prihvati i EU.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySub Mar 03, 2018 6:46 pm

Male boginje su OK al' veliki akrepi, JOK ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2018 4:03 pm

male boginje nisu virus link

Voljela bih cuti misljenje po pitanju ovog linka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2018 4:32 pm

Astra ::
male boginje nisu virus  link

Voljela bih cuti misljenje po pitanju ovog linka.

Vakcine info je stranica koju vode i uređuju najveći protivnici vakcinacije (posredno i medicine) na prostoru Srbije uz svesrdnu podršku i pomoć "saboraca" iz regiona. Zahvaljujući njima Srbija ima 9 (DEVET) mrtvih od komplikacija izazvanih morbilama.

Jedan momak je na aparatima za održavanje života i lekari se bore za njegov život. Juče je potvrđeno da je i porodilja koja je na infektivnoj rodila bebu obolela a i bebica (prevremeno rođena) je u teškom stanju.

Za one koji bi da čuju šta struka i nauka imaju da kažu preporučujem FB stranicu Vakcine i alternativa. Može se i postaviti pitanje. Pročitati stručno a pristupačno objašnjeno sve u vezi vakcina..


Vakcine i alternativa link

Što se tiče spotnog teksta po kom je "nemački sud presudio da virus malih boginja ne postoji" reč je o nečem sasvim drugom. Jedan nemački avaks (protivnik vakcinacije) je ponudio neku vrstu nagrade onom ko dokaže da postoji virus morbila. Dostavljeno mu je više NAUČNIH radova. Onda je on odbio da isplati obećanu nagradu pa je došlo do suda. Zbog interpretacije njegove ponude "da mu se dostavi JEDAN dokaz" a dostavljeno mu je TRI (mislim da je toliko bilo) sud je odbacio zahtev da se nagrada isplati. Ovu presudu avaksi u Srbiji sad koriste kao "dokaz" da je nemački sud presudio da virus morbila (i virusi uopšte) ne postoje.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2018 5:01 pm

ZoxZoja ::



Vakcine info je stranica koju vode i uređuju najveći protivnici vakcinacije (posredno i medicine) na prostoru Srbije uz svesrdnu podršku i pomoć "saboraca" iz regiona. Zahvaljujući njima Srbija ima 9 (DEVET) mrtvih od komplikacija izazvanih morbilama.

I država ne preduzima ništa protiv tih šarlatana . Ne samo da niko nije uhapšen ni priveden ,nego i dalje mirno sede po televizijama sa nacionalnom frekvencijom ,kao ovaj Petrović . 

Male boginje - epidemija  - Page 3 Hq720

Ovaj je posebno opasan ,jer i dalje obmanjuje priprost narod svojim "institutom" i lažnom doktorskom diplomom ,i ne samo to ,taj sada tumači sve ,od Biblije do politike ,a prostor dobija od režimskih medija (Hepi ,Pink...u "Informeru" ima čak i kolumnu ?)
Ja razumem da smo se vratili u 90 te ,i u doba "proroka" ,"iscelitelja" i "Trećeg Oka" ,ali onda moguće žrtve ipak nisu bile deca ,niti se manipulisalo zaraznom bolešću .
O kakvoj se osobi radi ,valjda je jasno ? Dubrovačko ratište ,90 tih ,"dr" Miroljub Petrović

Male boginje - epidemija  - Page 3 Mirolj10










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2018 6:08 pm

Sad se masovno pojavljuju svjedoci brojnih slucajeva autizma ,tacno poslije primanja vakcine,ne znam kako u okruzenju svako ima te slucajeve....evo ja ovdje znam za jedan slucaj autisticnog djeteta koje cak nije ni stiglo da primi vakcinu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2018 6:23 pm

Astra ::
Sad se masovno pojavljuju svjedoci brojnih slucajeva autizma ,tacno poslije primanja vakcine,ne znam kako u okruzenju svako ima te slucajeve....evo ja ovdje znam za jedan slucaj autisticnog djeteta koje cak nije ni stiglo da primi vakcinu.

Astra samo se poklapa vreme kad se prima MMR i kad otprilike roditelji primete prve simptome autizma. Japan je na nekih 7 godina izbacio trovalentnu vakcinu MMR i uveo tri pojedinačne za svaku od bolesti (morbile, zauške, rubele) i ne da se nije smanjio broj autistične dece već se čak i povećao. Ali to je Japan. Imaju razvijeniju dijagnostiku, bolju statistiku i sve ostalo.

A kao što i sama reče znaš slučaj deteta koje nije vakcinisano a oz autističnog spektra je. Statistike kažu da nema razlike između vakcinisanih i nevakcinisanih kad je procenat autistične dece u pitanju.

Ali zato smanjen obuhvat vakcinacijom pre ili kasnije dovodi do pojave epidemija. Koje odnose živote. U Srbiji je preko 3000 obolelih. Devetoro mrtvih. Statistike kažu da je smrtnost usled komplikacija izazvanih morbilama 1 od 500. U Srbiji je to već 1 od 300. Što znači da ima mnogo više zaraženih tj obolelih koji nisu registrovani. Zbog blaže kliničke slike verovatno. Epidemiolozi kažu da jedan zaražen morbilama prenese virus na njih 15 i po tome je ovaj virus jedan od najzaraznijih. Srbija a i okruženje (slične probleme s odbijanjem vakcinacije ima i Hrvatska i BiH) se suočava sa nečim sa čim neće imati kapaciteta da se bori. Infektivne klinike su premale, nemaju sve bolnice respiratore koji bi omogućili disanje obolelim od upale pluća (najčešća komplikacija) ili ih imaju nedovoljno ... u lice nam se ceri epidemija a zagovornici nevakcinisanja i dalje vrište i šire paniku po netu. A Država/Sržave ćute.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyNed Mar 18, 2018 9:36 pm

Miralem Miki Rasidovic
24 Min ·
"Vaš sin je mrtav. Žao nam je. Umro je od bolesti koju je medicina iskorijenila prije 100 godina. Niste cijepili svoje dijete i veoma nam je žao zbog Vašeg gubitka. Jelena Karleuša je bila protiv cijepljenja na fejsu i vi ste odabrali da svoje dijete ne cijepite da ne bi dobilo autizam. Poslušali ste što kaže pjevačica o cjepivima i sad je vaše dijete mrtvo. Uspjeli ste u tome i Vaše dijete nije umrlo kao autistično i poremećeno nego je umrlo zbog banalnih ospica koje smo iskorijenili prije mnogo godina upravo cjepivima ali eto Vaše dijete nije primilo odgovarajuća cjepiva, napala ga je ta vrsta ospica koja se vraća na velika vrata i uskoro će biti proglašena epidemija u cijeloj zemlji. Žao nam je. Trebali ste kao roditelji preispitati kompetentnost Jelene Karleuše i sličnih osoba koje pričaju o cjepivima i autizmu, o medicini i doktorima i teoriji zavjere. Mi nismo Jelena Karleuša i razumijemo da nam ne vjerujete jer nemamo milijun pratitelja na Instagramu i fejsu ali vidite mi smo samo doktori. Mi smo obični ljudi koji čitav život rade na tome da produže životni vijek Vama i Vašoj djeci ali nismo pjevači i poznate osobe pa razumijemo kad roditelji poput vas ne cijepe djecu i onda Vaša djeca umru od bolesti koje smo nekad davno iskorijenili...
Znate niste Vi krivi. Nije kriva ni Jelena Karleuša. Budale imaju pravo na glas, na izražavanje i na mišljenje. Budale poput ljudi koji nisu završili srednju školu. Znate gospođo da Jelena Karleuša nije završila srednju školu? Znate li da ona nema diplomu iz zdravstva i da nije kompetentna da priča o cjepivima? Niste znali? Pa dobro sad je kasno. Vaš sin od šest godina je jutros umro. Temperatura je dovela do kolapsa pluća i nakon što smo pokušali izvesti traheotomiju na njegovom tankom i osutom vratu od čireva i osipa on je nažalost umro na liječničkim rukama..."
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyNed Mar 18, 2018 10:33 pm

Nemam riječi, svaki komentar je suvišan.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Mar 20, 2018 9:41 pm

Član 343 KZ koji sankcioniše izazivanje panike i nereda glasi ovako:


 “Ko iznošenjem ili pronošenjem lažnih vesti ili tvrđenja izazove paniku, ili teže narušavanje javnog reda ili mira ili osujeti ili značajnije omete sprovođenje odluka i mera državnih organa ili organizacija koje vrše javna ovlašćenja, kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom”. 


Drugi stav člana precizira krivično delo: “Ako je delo iz stava 1 ovog člana učinjeno putem sredstava javnog informisanja ili sličnih sredstava ili na javnom skupu, učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina . 
-----
Jasno da jasnije ne može da bude . 240 roditelja je podnelo krivičnu prijavu . Ovo su najistaknutiji "antivakcinaši"
Male boginje - epidemija  - Page 3 0xqk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTmpZN01EQV8vYzJjYzA2NWM4YTc0NzU1Yzg2ZWI4MGUwNjU0Njk4ZWUuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB

koji su krivično delo član 343 ,član 2 činili javno ,u više navrata ,preko društvenih mreža, javnih glasila i televizija . Svedoci ? Pa kompletna srpska javnost .
Ponavljam -šta nije jasno ,šta bi moglo da spreči Tužilaštvo da pokrene krivični proces ,tj da postupi po zakonu ?
Samo to što živimo u SNS državi ,gde su razni estradni ološi važniji od života nečije dece ,a zakon se na takve ne primenjuje ma šta uradili (za razliku od običnih građana ,gde se zakon primenjuje drakonski)

Medicinski ,svako ko zagovara da se ljudi ne vakcinišu ,radi protiv tkzv "kolektivnog imuniteta" . Kada se svi vakcinišu ,onda nema "nosioca" niti mogućnosti da se okolina zarazi . Nevakcinisanjem su se oba uslova vratila ,a posledice vidimo svakog dana -zaraženih i mrtvih sve više.










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySre Apr 04, 2018 8:40 pm

Još jedna žrtva malih boginja u Srbiji. Mala Nađa Petrović, imunokompromitovano dete koje nije smelo da bude vakcinisano. Dete koje se više od dva meseca borilo za život. Nadljudski napori lekara, snaga koju je lavica mala pokazala boreći se za dah nisu imali uspeha.

Mala Nađa nije umrla zato što je imala autoimunu bolest. Nađa nije umrla jer su joj roditelji pomodni zagovornici "prirodnog lečenja". Mala Nađa je UBIJENA. Ubili su je histerični antivakseri. Ubile su je pevačice i saobraćajne tehničarke koje smatraju da imaju više znanja od epidemiologa i pedijatara. Ubili su je nesavesni lekari koji su odlagali vakcinaciju zdrave dece da bi udovoljili roditeljima koji se "obrazuju" na FB i jutjubu. Ubili su je nesavesni mediji dajući prostor lažovima i prevarantima. Ubio ju je sistem koji je dopustio da obuhvat vakcinacijom padne ispod kritičnih 95%.


Male boginje - epidemija  - Page 3 Tu-k9l10

Počivaj u miru Nađa.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptySub Apr 07, 2018 8:13 am

U Prokuplju je proglašena epidemija malih boginja . 10 slučajeva ,od toga se 8 moralo hospitalizovati .
Među obolelima ima i dece ,a niko od njih nije vakcinisan .
Ovo je drugi put da se na teritoriji tog grada proglašava epidemija ,u januaru je u selu Žitni potok obolela cela porodica . 
Stvar je prilično jasna ?










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Apr 24, 2018 12:12 am

Male boginje - epidemija  - Page 3 7878710

To su samo službenici ..verovatno . Baš me zanima jesu Vulin ,Vučić, Mali , Dačić i druge krupnije ribe vakcinisani? Pitam za komšinicu . tongue










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPon Maj 14, 2018 1:37 pm

Male boginje - epidemija  - Page 3 Ddfn0w10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Maj 15, 2018 11:38 am

Koliko ja pratim ,"antivakcinanti" su eventualno pozvani na "informativni razgovor" ,i to je sve . Jer ,i dalje se "estradni talog" ,tipa onog Petrovića ,umesto da ga država goni zbog više krivičnih dela (od kojih je "antivakcinacija" samo jedno ) i dalje uredno pojavljuju na televizijama sa nacionalnom frekvencijom i "pitaju" za razna "alterntivna lečenja" .
Nadalje ,da bi prikrili svoju odgovornost za "nedelovanje" (a i za lečenje dece SMS -ovima ) režim je iz naftalina izvadio uvek "aktuelnu " teoriju -NATO koji je bacao bombe sa osiromašenim uranijumom je kriv za sve . Šta su neke "male boginje" u odnosu na to ?
Tako da ovih dana viđamo naslove i tekstove tipa da nam deca obolevaju od malignih oboljenja i dijabetesa (???) upravo zbog NATO bombi ?
Većina onda i zaboravlja da pita zašto deca nisu vakcinisana , i da malo pogleda na Googlu šta je dijabetes i usled čega nastaje ,a kamoli da pita zašto država nije preduzela ništa .

Dve bitne stvari su uočljive -"antivakcinanti" su većinom veliki "patrioti" ,rusofili ,protivnici EU i NATO ,i ovakvi lajtmotivi im samo idu na ruku ,što oni i koriste .
Druga bitna stvar je najava "države" (tj AV-a lično ) da će se "uskoro formirati državna komisija koja će da utvrdi posledice bombardovanja Srbije "osiromašenim uranijomom ")
Dakle ,daleko od toga da bilo ko brani NATO ,ali zar zaista ne upada u oči činjenica ,da od 1999 nijedn a nadležna ili stručna komisija ama baš ništa nije "istraživala" niti "utvrdila" ?
"Na vuka povika ,dok lisica meso jede" .
Tako da ne treba da iznenadi nečiji "zaključak" ,da je kao i za povećani dijabetes ,i za male boginje u stvari posredno kriv NATO ,koji je preko svojih "plaćenika" (recimo JK ,i drugi koji nisu "režimski " ) vodio antivakcinacijsku kampanju ,a nikako nisu krivi nadležni ministri i "vlast" .










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyUto Dec 25, 2018 11:15 am

SZO je na kraju godine izbacio poražavajući podatak: 
Zahvaljujući "antivakcinantima" i onima koji su im dali prostor u medijima ,od morbila je tokom 2018 obolelo 6000 ljudi ,a umrlo 15,uglavnom dece . 
Treba šta dodati ?










Male boginje - epidemija  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 EmptyPet Feb 08, 2019 4:32 pm

Ne znam koliko ste u toku ali u Makedoniji tačnije u Skoplju je od početka godine epidemija morbila. Brojke su porazne. Hiljade nevakcinisane dece ili onih vakcinisanih jednom dozom.

Danas su morbile na Infektivnoj klinici u Skoplju odnele svvoju prvu žrtvu. Bebu od šest meseci. Bebu koja ni po kom kalendaru vakcinacije nije mogla biti vvakcinisana. Donja starost za vakcinaciju i to u izuzetnim situacijama kao epidemije recimo je devet meseci. A i tad se mora primiti još jedna doza u uzrastu od dvanaest meseci. Jer imuni sistem ne može potpuno da odreaguje i razvije antitela protiv morbila u mlađem uzrastu. Ta deca do godinu starosti su zaštićena samo i isključivo kolektivnim imunitetom. Koji je u Makedoniji na žalost narušen.

Još dve bebe su u teškom stanju ali kako kažu izveštaji stabilne su za sad.

A antivakcinalisti traže pravo na mišljenje i odlučivanje. Pravo da ubiju dete od šest meseci.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Male boginje - epidemija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Mesto za besplatne male oglase

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: