DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Voz ... pospani voz za ... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Voz ... pospani voz za ... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Voz ... pospani voz za ...

Ići dole 
+3
Kica/Praja
Astra
ZoxZoja
7 posters
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Avg 10, 2022 5:35 pm

Srpska železnica je bila sinonim za najgori mogući vid za prevesti se od tačke A do tačke B. Ali igrom slučajnosti prošle godine sam morala do Subotice vozom. Brzo, jeftino, čisto ...

Ove godine povratak iz Peč(uj)a je uključivao putovanje vozom od Subotice do sela. I ovog puta "ruski voz" čist, u toaletu ima papira, karta više nego jeftina (manje od 4 evra za 100k). Jedino od Subotice do Sente stanica ko sitnih svetaca u godini smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Moja jedina zamerka je da su peroni izuzetno nisko u odnosu na prvi stepenik. Mogu da zamislim koju muku muče stariji ili oni koji imaju dečija kolica.

Voz ... pospani voz za ... 29415810

>>>>Koristite li ovo prevozno sredstvo i zašto ne?










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Avg 10, 2022 7:51 pm

U Ch je voz primarno prevozno sredstvo, autobusi voze samo krstke relacije vise u svrhu prevoza ucenika u skole.....ne moram naglasavati tacnost, cistocu i sve opcije ugodnog putovanja, a i u slucaju presjedanja, sve je u par minuta isplanirano.
Nekad je u Yu to bilo najbolje sredstvo do mora i od mora, sad bogami ne znam kako funkcionise....ove godine sam cak vidjela voz, mislila sam da je to zaboravljena opcija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Avg 10, 2022 8:21 pm

Čitao sam pre koji dan da je vlak od Osijeka do Splita putovao maltene 2 dana










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Avg 10, 2022 9:56 pm

Kica/Praja ::
Čitao sam pre koji dan da je vlak od Osijeka do Splita putovao maltene 2 dana

Kao da je BG-BAR. zubic
Ja volim voz -mnogo više nego bus .
Kaže mi klinac -kupiš "pokaznu" za 9 eu ,i mesec dana putuješ gde hoćeš po Nemačkoj.
Teško da ima bolje.










Voz ... pospani voz za ... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Avg 10, 2022 10:08 pm

To su uveli sad poslije korone da malo pomognu narodu, nece tako vjecno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Avg 10, 2022 11:06 pm

Ne znam kako je u ostatku Srbije ali u Vojvodini je problem što su železničke stanice bukvalno van naselja odnosno na periferiji.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyČet Avg 11, 2022 12:10 am

Dok sam se školovao jedno  vrijeme sam putovao (zogom) kaj bi Jambreki rekli, ne.
Dobijem novce da kupim cipele, bila je kišovita jesen, nisam nosio izlizane cipele od starijeg brata.
Tog dana  sam nosio Batine čizme, na ulazu škole dve debele čistačice su kontrolisale
cipele, mnoge bi vraćala da operu i malo doćeraju da bi ih pustile.
Dođe red na moju malenkost, čistačica:
- Fant, za kaj nosiš ćižme, idi na lokvicu, videl si kak su drugi to delali.

Česma je bila pokvarena, pa su se tražile lokvice sa vodom.

Predhodnih dana sam obišao sve dućane, Borovo, Kraš, Astru, Planika i mnoge druge.
Problem je bio, ili mi se nisu sviđale il su bile skupe.

U blizini Želj. stanice preko puta mliječnog restorana bila je šusterska radnja.
U izlogu ugledam špićoke visoke kaubojske pete, au, sreći nije bilo kraja, gledao sam u izlog
nikako da pročitam cijenu na papiricu. Ulazim u malu prostoriju, za radnim stolo čičica svojih 70
godina.
- Dobar dan sinek, kaj trebate?
Počnem mucati, cipele, one cipele, pokazujući prstom, starkelja me pogleda od glave do pete.
- Koje, sa visokom petom, skini ćižmu da probaš.
Original, au, presrećan, rekao je cijenu, falilo mi više dinara, ipak, je bio sažaljiv, svezao mi čizme
napravio petlju, ručku da lakše nosim. Kupljeno, da bi nakon par dana išao  na ples
vlakom nekih 15. kilometara.
Završen ples, zadnji vlak je išao oko ponoći, ništa, pješaka prugom, mrak, strah, jaoo
jurio sam, ni osjetio nisam da mi je otpala peta. Skinem cipele i dalje do kuće.
Sutradan po povratku iz škole, izađem na toj stanici đe je bila muzika, pa pješice
u potrgu za petom, pronašao i priči nije kraj. Nakon nekoliko godina kad sam otišao
u švabiju, prvi godišnji, naravno nisam zaboravio starog šustera.

Navratim, ostavim poklon, sjeto se ko sam i kao se sve odigralo.
Vidno ostario, zahvaljivao se, više puta ponavljao:
- Hvala sinek, hvala, nek te dragi Bog čuva.
Nakon par godina sve sravnjeno izgrađeni neboderi, nestao dobri
strićek i njegova radnja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyČet Avg 11, 2022 12:31 am

ZoxZoja ::
Ne znam kako je u ostatku Srbije ali u Vojvodini je problem što su železničke stanice bukvalno van naselja odnosno na periferiji.
Pa da ....i sve "stanice " su iste kao jaje jajetu (Made by Austrougarska)
Ali te naše "periferije" nisu udaljene 500-800 m od "grada" (centra)
NS SU ,SO  ...sve isto.
Ja više volim voz (šinobus ) od "klimatizovanog "busa .
Ali ta vrsta prevoza decenijama rerogradno "pada " .
Pruge ,koje smo imali još u XIX veku -sada su napuštene ,a braća Romi demontiraju šine ,pa prodaju u "staro gvožđe" a pragovima -lože .
l










Voz ... pospani voz za ... 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Avg 11, 2022 4:57 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyČet Avg 11, 2022 12:37 am

Kako je nekad bilo lijepo zaspati u kupeu, ono ravnomjerno klepetanje te umudri, jos noc i gotov si.
Ne sjecam se kud sam isla, ni tacno kada, ali nije bilo guzve i mogla sam leci preko cijele jedne strane.......odjednom, da li je voz kocio, ja se nadjoh na podu, a u stvari sanjala sam da me nesto treska i hoce prevrnuti, a oko mene sve veliki glineni cupovi i u snu mislim, ne mogu se izvrnuti, cuvaju me ti cupovi i bice da sam se bas opustila, cim sam zavrsila na podu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyČet Avg 11, 2022 8:58 am

Danubius ::

Pa da ....i sve "stanice " su iste kao jaje jajetu (Made by Austrougarska)
Ali te naše "periferije" nisu udaljene 500-800 m od "grada" (centra)
NS SU ,SO  ...sve isto.
Ja više volim voz (šinobus ) od "klimatizovanog "busa .
Ali ta vrsta prevoza decenijama retirogradno "pada " .
l

Stanice su tek tuga. Oronule, neokrečene ali i pored toga se vidi ta stara dostojanstvenost. U Kikindi recimo je železnička stanica nekih 3 km daleko od centra. Ja pamtim da je nekad išao gradski bus od železničke. Danas toga nema. Znači ili te neko čeka ili taksi što ispadne duplo skuplje od autobusa.



Astra ::
Kako je nekad bilo lijepo zaspati u kupeu, ono ravnomjerno klepetanje te umudri, jos noc i gotov si.
Ne sjecam se kud sam isla, ni tacno kada, ali nije bilo guzve i mogla sam leci preko cijele jedne strane.......odjednom, da li je voz kocio, ja se nadjoh na podu, a u stvari sanjala sam da me nesto treska i hoce prevrnuti, a oko mene sve veliki glineni cupovi i u snu mislim, ne mogu se izvrnuti, cuvaju me ti cupovi i bice da sam se bas opustila, cim sam zavrsila na podu.

Na žalost nema više kloparanja voza. Ovi delovi pruge koji su renovirani su urađeni tako da su šine spojene. Gore si rekla da je u Švici voz primarni vid javnog prevoza. Slično je i u Slovačkoj. Moja prva vožnja kroz istu je bila vozom. Primetila sam da većina putnika kondukteru pokazuje mesečne karte.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPet Avg 12, 2022 7:54 pm

I ovo je bio vlak, "Vlak bez voznog reda" Čišćenje stanovništva (Urbicid - Kulturocid) " druga Qita.
Voz ... pospani voz za ... WChc-AIa-WFq-C0-KMKtr-Q9-AQm-YCHfn1-Pn-Eh

A ovo je vlak genocida, da se ne ponove ovakvi vlakovi. Voz ... pospani voz za ... 1f62a  Voz ... pospani voz za ... 1f62a
Voz ... pospani voz za ... Dara-iz-jasenovca-gagaantonijevic
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPet Avg 12, 2022 8:57 pm

Đole ::
...

A da prestaneš da prosipaš po čitavom Forumu svoju frustraciju Titom? Eno ti "trovačnice" tj politike pa se tamo junači a podforume kao što je ovaj zaobiđi u širokom luku.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPet Avg 12, 2022 11:01 pm

ZoxZoja ::
Đole ::
...

A da prestaneš da prosipaš po čitavom Forumu svoju frustraciju Titom? Eno ti "trovačnice" tj politike pa se tamo junači a podforume kao što je ovaj zaobiđi u širokom luku.


"Đevojko" jasno je meni  da ovdje vredi, Quod licet iovi - non licet bovi . Čudi me da si se našla prozvanom, ipak, nema šanse da mi "staviš u usta" ono što bi tebi odgovaralo.
Nisi čula za pluralizam, ne vjerujem?
Reče "frustriran" he, baš si me nasmijala.
Imate na hiljade pljuvačina protiv crkve, popova, lopova pa i na nacionalnoj osnovi uvredljivih komentara, nikom ništa. Ja sam samo iznosio činjenice, istinu i samo istinu.
He, rekoh, Jupiteru je dozvoljeno, zar ne, što je u redu.

Jer skoro svi piške u istu tikvu, što je takođe u redu. Ja sam na netu malo duže od starosnih godina
mnogih članova sajta. Bio admin na mnogo sajtova, znam, poznato mi, ima problema sa članovima, mnoštvo opomena, banovanja itd.
Da skratim!
Bio sam pasivan član, vidjevši da je sajt pred samrti, odlučim da se malo aktiviram.

Evo, obećavam, od ovog trena nećete me kritikovati, jer je to u mojim rukama - moći,
da vas napustim, jedino u vašoj  moći je bila opcija da me banujete, što vas molim
da učinite.
Lijep pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPet Avg 12, 2022 11:18 pm

Nije tema za ovakvu prepisku, ali, kad si vec citao, tu si, e onda si mogai vidjeti da ovdje za 15 godina nije banovano 15 clanova, a i ovo o Jupiteru, propustio si kad smo ga razapinjali iako smo medjusobno prilicno dobri prijatelji.....bar ovdje je siroka demokratija. I da ti kazem, drago mi je sto si se aktivirao, volimo da i upoznamo clanove kroz komentare.
Nemoj da si na kraj srca, neko brani sviju ideologiju, neki smo digli ruke od palamudjenja na netu......uvijek imas opciju da biras, a banovati te sigurno nece niko, ne sto je premalo clanova nego sto uvazavamo svacije misljenje, naravno dok ne predje granice, a one su vrlo visoko postavljene, sudeci po broju banovanih.

Kijara-brm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPet Avg 12, 2022 11:25 pm

Da si malo čitao šta i kako pišem znao bi da se ne libim rasprava o politici. I da sam spremna da uđem u diskusiju bez isključivosti. Ali isto tako bi znao i da sam živaC kad mi se neko nakači takvim komentarima na teme koje su "cveće, proleće ... putovanja". Ne jednom sam Šefa napičkala zbog toga i još uvek sam tu. Piši brate ali pazi koja tema je i u kom podforumu.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySub Avg 13, 2022 4:51 pm

ZoxZoja ::
Ne jednom sam Šefa napičkala zbog toga i još uvek sam tu.
Naravno-Forever and Ever -Slobodni narodni demokratski Forum .Svi jednaki među jednakima ,nema "povlašćenih" ili" nedodirljivih ..Samo "šibaj " ,Zoxy . zubic top88










Voz ... pospani voz za ... 155klf10

Kijara-brm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Okt 12, 2022 5:25 pm

GOSPODO... PREDSTAVA JE ZAVRŠENA

Odlazi cirkus iz našeg malog grada
Širokim drumom što izlazi na most.
Odlazi cirkus i ja se pitam sada:
ko je domaćin a ko je bio gost?
Nestaje cirkus u širokoj ravnici.
U kišnoj noći za njim se srebri trag.
Odlazi fakir i artisti na žici
i tužni pajac što bio mi je drag.


Ne znam zašto se baš danas setih ovih stihova, koje je ispisao najveći admiral panonske mornarice. Ili bi možda moja podsvest to umela da objasni bolje od mene.
Tek, upravo sam se čuo sa mojim prijateljem, koji je željezničar punih četvrt veka. Kaže mi da ovih dana ne diže glavu od posla. Ali evo, bliži se kraj.
Na ogromne šlepere utovaren je poslednji komad šina, sa 86.670 metara duge pruge koja je vodila od Zrenjanina ka Vršcu.
Sada već bivša pruga, natovarena je na 300 šlepera, koji su poneli 8.000 tona gvožđa. Nekadašnje šine i skretnice biće istopljene. Pružni pragovi, naslagani su u kamare duž puta.
Vršac se, preko Margite, daleke 1891. godine povezao sa Velikim Bečkerekom (Zrenjaninom). Istopljeni ili naslagani u kamare, završiće i snovi bezbrojnih Banaćana koji su čitav vek i frtalj duže, u vagonima koji su jezdili ovom prugom, žurili na posao, na ispite, na svadbe i sahrane, svečarski nazdravljali u čast rođenja dece, kovali planove koji će im, verovali su, koliko od sutra promeniti život.
Ipak, kaže mi prijatelj, treba biti realan. Svakom roditelju njegovo dete je „dete“ i kada napuni 40 godina. Ali jasno mu je da bez obzira na iskrenu tugu, dete mora da odraste i izađe iz doma kada mu on postane pretesan. Tako nekako, dođe mu i sa prugama.
Iako ih mi gotovo uvek vezujemo samo za putnički saobraćaj, svaka pruga pravi se pre svega iz ekonomskih razloga. Tako je naravno bilo i sa ovim banatskim prugama, kadgod namenjenim prevashodno prevozu rude, čelika i dobara koji su iz Rumunije i Moldavije, vagonima odlazili u središte Carevine. Staro železničko pravilo glasi: Kada je teretni saobraćaj dobro organizovan, onaj putnički može biti i besplatan!
Mnogo je vremena prošlo. U ekonomskom smislu, banatske pruge izgubile su strateški značaj. Bilo je mnogo priča i sentimenta, ali premalo ideja kako bi se one ponovo oposlile, makar do granice minimalne isplativosti. U međuvremenu, bitka je izgubljena.
Naši snovi nastaviće još dugo da kloparaju u ritmu šina, da mirišu na đačke sendviče i izdajnički miris rakije, po kojem su naše majke prepoznavale da očevi s posla, ipak nisu išli ravno kući.
Za njima će poput mrvica koje smo za sobom rasipali po putu, ostati stihovi:
Laku noć dame i gospodo.

Eto, i ova predstava je završena.
Nadam se da ste uživali u njoj.


Ilija Tucić










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Okt 12, 2022 6:43 pm

Navodno -sada imamo zaista "brzi voz" NS -BG , i BG -Budimpešta .
Nisam bio ,pa ne znam ,
Ali, ako nije "partijska propaganda" -onda to zaista postoji .
naravno da je to daleko od svetskih železnica -ali i to je neki napredak .
Ja volim vozove -više od "bus-ova"










Voz ... pospani voz za ... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyUto Jan 03, 2023 11:09 am

Da mi tema ne bi zamrla evo jedne moje želje vezane za putovanje vozom. Transibirskom od Moskve do Vladivostoka. Osam dana više od 9000 kilometara. Kaže čovek na tviteru nisu ni karte za prvu klasu (slike dole) preterano skupe.

Voz ... pospani voz za ... 134Voz ... pospani voz za ... 232Voz ... pospani voz za ... 422Voz ... pospani voz za ... 423

Samo imam jedan problem. Nisam sigurna da li bi na put htela tokom leta ili zimi. Možda da upriličim dva putovanja? Da ne pogrešim.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Jan 04, 2023 9:31 am

Previše dugačko je to putovanje, a pitanje je s obrzirom na situaciju da li je bezbedno. Ranije sam voleo putovati vozovima, pa i autobusima, išao sam do Pariza busem, do Berlina, nekoliko dana klang klang nije mi smetalo. Sada bogami ne bih ušao u bus ni do Smedereva. Pa i automobil mi je postao naporan, jedino što odemo na leto do Grčke, ono stajanje na granicama mi je najteže. Izgleda da starim polako. Od prošle godine tražim aranžmane samo avionom, jeste skuplje ali barem putujem ko čovek. Osim na BG aerodoromu, koji se još uvek "renovira" i gde se osećam kao na gradilištu. Kada bi bio dovoljno bogat pa da mogu da idem privatnim avionom, ne mora da ga posedujem samo da mogu da ga iznajmim iz Air Pinka il Royal Charter Servica. Kada može lepa brena i Kusturica što ne i ja.... brdski
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptySre Jan 04, 2023 1:07 pm

savo ::
Previše dugačko je to putovanje, a pitanje je s obrzirom na situaciju da li je bezbedno. Ranije sam voleo putovati vozovima, pa i autobusima, išao sam do Pariza busem, do Berlina, nekoliko dana klang klang nije mi smetalo. Sada bogami ne bih ušao u bus ni do Smedereva. Pa i automobil mi je postao naporan, jedino što odemo na leto do Grčke, ono stajanje na granicama mi je najteže. Izgleda da starim polako. Od prošle godine tražim aranžmane samo avionom, jeste skuplje ali barem putujem ko čovek. Osim na BG aerodoromu, koji se još uvek "renovira" i gde se osećam kao na gradilištu. Kada bi bio dovoljno bogat pa da mogu da idem privatnim avionom, ne mora da ga posedujem samo da mogu da ga iznajmim iz Air Pinka il Royal Charter Servica. Kada može lepa brena i Kusturica što ne i ja.... brdski

Nisam ni mislila da putujem sutra. Svesna sam da moju želju odlaže ne samo finansijska situacije nego politička.
Ali diskusija je o tome već da postoji priličan broj ljudi koji želi da pređe preko dva kontinenta vozom. Ljudi koji su bili na ovom putovanju kažu da ne mora da se pređe u cugu već se prave pauze gde želiš. Obiđeš neke usputne gradove, Bajkal ili bar njegov deo ...
To da je avionom brže stoji. Ali zašto bih letela u Vladivostok koji me ne interesuje sem kao kranja/početna tačka putovanja jednom od najstarijih voznih linija? Kao kad bi neko otišao u Saharu da doživi put karavanom na kamili pa mu kažeš da je to bezbednije učiniti džipom po asfaltu.

Inače neko je u toj diskusiji rekao da Kanada ima sličnu turu vozom od Atlantika do Pacifika.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz

savo likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyČet Jan 05, 2023 10:28 pm

Nekada je postojala neka "karta" koja se zvala "inter rail" (da li to beše neka "studentska")? Sa njom se moglo preko cele Evrope -bilo koji voz ,bilo koja zemlja .
Bogami smo mi to koristili (istina-ne baš u punom obimu ) ,no uz nju su išli i spiskovi raznih "prenoćišta" po Evropi .Jednog leta smo to i koristili ,ali istine radi ...samo po "istočnoj Evropi" .
Ali je i to bilo lepo ....Poljska, Mađarska ,Čehoslovačka ,Rumunija ,Bugarska ,itd Nismo "iskoristili" u punom obimu -ali i to bilo lepo .Srećna vremena .Ranac ,gitaru....pa "teraj" .
Ja na rancu imao jugoslovensku zastavu (manju ) .Čim su je videli -svi prepoznali . Kao braću rođenu nas primali .A hajde danas ? Sa "srpskom" ili "hrvatskom" ? Malo sutra .










Voz ... pospani voz za ... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPet Jan 06, 2023 2:12 am

Ne mogu da se setim kada sam poslednji put išla negde vozom. Poslednjih godina retko i putujem.

Što se tiče udaljenosti železničke stanice od grada...uh..

Mislim da sada postoje samo dve železničke stanice, neuređene.. Jedna je stanica Prokop, a druga je u Topčideru.

Tamo gde je nekada bila glavna železnička stanica u Beogradu, sada je..pustoš..i smetlište..tuga..

https://rs.n1info.com/vesti/nekadasnja-glavna-zeleznicka-stanica-u-beogradu-postala-smetliste/










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyNed Jan 15, 2023 10:29 am

Ovim vehiklom sam godinama putovao i otišao u bijeli svijet...
Voz ... pospani voz za ... 139269538-834025087174027-6982232850569788556-n
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyNed Jan 15, 2023 1:00 pm

Vid ovo, ćirilica, dali, izvojevali im državu a danas  lupaju ćirilične table.
Bilo u vrijeme Kraljevine SHS.

Eh, koliko puta sam ovdje sišao i ušao u voz, pardon „vlak ili cog“ kak
se tada povedalo, ne.
Prve cigarete kupio u kiosku kod jednog čičice u kiosku,kao da gledam,
imao je kaubojski šešir, pravi Stetson...

Ipak, sretna vremena kojih se rado sjetim...
Voz ... pospani voz za ... 39140973-497581677381358-7056496173426671616-n
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyPon Jan 16, 2023 10:41 am

Isti vozo - vlak, na istoj relaciji...

Voz ... pospani voz za ... 139646953-834025213840681-7867811426814963780-n
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... EmptyUto Jan 17, 2023 1:18 pm

Razglednica. Ista relacija, gradnja pruge u vrijeme Austro - Ugarske.
Evo istinitog događaja kada su se pravili, sjekirama tesali
(šliperi), pragovi za prugu.


Tesari su nedeljno primali platu da bi često zalili sa pijankom u kantini.
Dolazilo je  do svađe i tuča, tako se posvađali, navodno,
gorštak Matija poznat kao razbojnik, sklon tuči, prebije kolege
sa kojim je igrao karte (šnaps) i (šustera).
Žandari ga priveli kod sudije:
Gospon Matija, kako ste, sa čim ste prebili dotičnu trojicu kolega?
- Gospon sudija, malo sam ih udarao sa torbom, rancom
đe je bio tvrd komad kruva kuruze star 5.dana.
Sudija vidjevši da to nije neko krivično djelo, presudi, gosp. Matija
slobdni ste, nema kazne ako se udara sa kruhom.

He, izvukao se Matija, u torbi je bila kratka sjekira
(bradva-bradvilj) ne kru' kako se dosjetio i slagao. zubic

Vic.
Tu sjekiru sa kratkom drškom zagorci zovu Široćka

Na sav glas kuka Jambrek, sused ga upita:
Kaj se desilo, kaj cmizdriš.
- Joooj sused, zgubil sam Široćku (sjekiru).
Pa, buš jenašel, naj cmizdrit.
Nee, bu je našel Vlah, (Srbin) pa je bu brusil naopaćke. smehsmeh

Voz ... pospani voz za ... 001-pruga
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Voz ... pospani voz za ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Voz ... pospani voz za ...   Voz ... pospani voz za ... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Voz ... pospani voz za ...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: O PUTOVANJIMA-
Skoči na: