DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Volite li POZORIŠTE? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Volite li POZORIŠTE?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Volite li POZORIŠTE? Empty
PočaljiNaslov: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptySub Dec 20, 2008 9:34 pm

Da li u vašem gradu postoji pozorište, da li ga posećujete redovno, periodično ili uopšte, smatrate li da je tv i film potpuno potisnuo teatar , kakve predstave volite ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica

Godina : 44
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Dec 21, 2008 12:43 pm

VOLIM POZORISTE!!!
Najvise od svih umetnosti!
Gledala sam, bukvalno, svaku pozorisnu pretstavu koja se igrala u mom gradu.
Nisam propustila ni jedan pozorisni festival...nebitno da li su drame bile na Turskom ili Albanskom jeziku (ima prevod)
Volim kvalitetne, teske dramske tekstove, kad mi je sva paznja uperena na sceni.
Tad mi se desava da glasno zaplacem, ili da se gromko nasmejem.
Ne volim igrariju bez teksta.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Dec 21, 2008 1:34 pm

U mom gradu ne postoji, u pravom smislu reči-samo amatersko, ali imamo odličnu salu , tako da su česta gostovanja ...Sem toga, tu je Somborsko pozorište ,pre sam češće išao svirati tamo , na zamenu, što moji prijatelji i dalje rade(ima mnogo predstava sa muzikom, pa obično i statiraju, ili imaju koju rečenicu) E pa oni mi jave , ako ima zanimljivija predstava, pa odem sa njima Inače-nemam , ili ja bar mislim , apsolutno nikakvog talenta za glumu Obožavao sam "Kralja Ibija" , ma uopšte sve što je radio pokojni Zoran Radmilović u pozorištu-za razliku od onoga na tv, tamo nisam mogao smisliti njegove uloge...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Nov 15, 2009 11:12 am

Svi smo navučeni na filmove , tako da je pozorište gurnuto u stranu.

U odnosu na to, poseta pozorištu je kao razlika u gledanju (slušanju) video-spota i koncerta uživo -gde ljudi ZAISTA sviraju (a ne mašine)

Vraća crtu ljudskosti u sve to što zovemo "zabava" , a dobra predstava je i mnogo više od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja

Godina : 81
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptySub Dec 19, 2009 5:00 am

Obozavam pozoriste ! Volim ja i filmsku umetnost ali je to ipak drugaciji rad. Ovde glumca gledas u oci, nema premotavanja, sve je istinski tren. Dusan Kovacevic je postavio visoke standarde scenarija za nase predstave i posto je od 2000. uglavnom izgubio inspiraciju sve je manje dobrih prdstava. Prevode se nerazumljivi i neprevodivi tekstovi stranih pisaca, bacaju e novci na uvozne reditelje, dramaturge... a predstava nema, sve tuznije i tuznije. Sale i teatri renovirani bljeste, publika zeljna ali nemaaaa !!!
Nadam se da ce proci kriza i da ce se pojaviti neki autor sa aktuelnim temama koje tretiraju trenutak u kome zivimo. Lepo je to kad igraju po milioniti put Buba u uhu i Gospodja ministarka ali to je vec vidjeno i dosadno brate !
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptySub Dec 19, 2009 8:41 am

Obozavam, pogotovu pozoriste u svojoj kuci.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptySub Dec 19, 2009 4:02 pm

Pre sam češće išla na premijere,sad više i ne idem..Na žalost... 55555
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Jan 31, 2010 10:25 pm

Nisko Narodno pozorishte sam, zaista ,volela da posecujem, bilo da su u pitanju bile gostujuce trupe ili domaci, nishki glumci . Sada mi to nedostaje ovde. Josh ne poznajem dovoljno jezik da bih mogla da otpratim pozorishnu predstavu.
Film nikad nece da potisne pozorishte iz prostog razloga, shto je taj dozhivljaj direktnog kontakta glumaca i publike nezamenljiv....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Jan 31, 2010 11:00 pm

Da, ali nikako u svojoj kutji:)))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Jan 31, 2010 11:55 pm

Svakako i to mnogo. I sama sam krenula daskama koje život znače. U narednom javljanju, postaviću fotografiju sa scene gde sam igrala kćerku čiča Tome (bila sam crnkinja, jasno Volite li POZORIŠTE? 944472 ). I sada se pitam zašto me je režiser odabrao, a ja duge kike, tek pri krajevima uvojci. Verovatno zbog očiju Volite li POZORIŠTE? 722135 a i talenta koga sam ispoljila u literarnoj sekciji. Na predstavi su mi frćkali kosu i kačili nekim šnalama, a lice bojili crnom poludisperzijom. Volite li POZORIŠTE? 279207

Kao balerina sam takodje nastupala. I sada se sećam mirisa garderobe za glumce. Kakvi su to osećaji... O, Kornelija, Kornelija!

Narodno pozorište u Beogradu je u vrlo lošem stanju, nažalost. Ove godine nisam stigla ni na jednu predstavu, a planiram, svakako. Tek je počela.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Jan 31, 2010 11:58 pm

jel ti treba veza za "narodno pozorishte"? [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:03 am

doctorr67 ::
jel ti treba veza za "narodno pozorishte"? Volite li POZORIŠTE? 356467 Volite li POZORIŠTE? 914737

Treba. Višak nije na odmet.

A stvarno Doco, možeš li da mi isposluješ jednu haljinu za belog labuda, neku polovnu koja se više ne koristi. Volela bih tako da je nosim kada plešem po stanu, uz muziku. Nekako je najlepše u njoj biti beli labud.

Hvala ti unapred. Volite li POZORIŠTE? 58876
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:06 am

[You must be registered and logged in to see this image.] hmmm...mozda i mogu,samo da te vidim u prostoru [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:29 am

Traži broj 36, i gledaj da gornji deo bude malo izdašniji. Volite li POZORIŠTE? 944472 Volite li POZORIŠTE? 279207
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:36 am

Kornelija ::
Traži broj 36, i gledaj da gornji deo bude malo izdašniji. [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Standarde sam preispitujem..(nevolim da se dva puta vracham):)) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:39 am

Doco, a da ti nisi stajlista ili možebiti kostimograf, šnajder? Volite li POZORIŠTE? 356467
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:40 am

Nista od toga.. samo znam shta je lepo i kome takvo stoji... [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 12:56 am

Onda dobro, prepustiću se tvojoj proceni. I oprez, bela labudica, a ne crni labud.

Pozorište je jedna sjajna institucija. Volite li POZORIŠTE? 492702
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 1:41 am

sjajna naravno.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPon Feb 01, 2010 11:04 am

.. aha, ali ne u svojoj kuci.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyČet Feb 11, 2010 8:21 pm

Zaista bih voleo da vidim novu postavu "Kose "
Ovo što sam nakratko video na tv ....ne mogu da odredim , da li je pun pogodak , ili su samo izvučeni najbolji delići.Trebalo bi da je fabula prilagodjena našem vremenu od 90 tih do sada .
Ako budem imao priliku -gledaću , zaista me zanima .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPet Feb 12, 2010 12:46 am

U Aleksincu s vremena na vreme gostuje neko kvalitetno pozorište tj. glumci kao što je bio slučaj pre oko nedelju dana kada je gostovalo Beogradsko dramsko pozorište sa predstavom "Igra parova". Nije loša komedija.
http://www.bdp.rs/igra%20parova.html
Nazad na vrh Ići dole
Una

Una

Datum upisa : 10.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPet Feb 12, 2010 11:13 pm

Volim povremeno da utonem u taj carobni,nestvarni svet...Najcesce idem u JDP,BDP,Atelje 212...Poslednje predstave koje sam gledala,i koje preporucujem su Let iznad kukavicjeg gnezda i Sviraj to ponovo,Sem.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis

Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyPet Feb 12, 2010 11:20 pm

Auuuu jbt.,ne izlazim iz njega... wc
Nazad na vrh Ići dole
Una

Una

Datum upisa : 10.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? EmptyNed Feb 21, 2010 12:24 pm

Jos jedna preporuka: Miris kise na Balkanu - Madlenianum
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Volite li POZORIŠTE?   Volite li POZORIŠTE? Empty

Nazad na vrh Ići dole

Volite li POZORIŠTE?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KULTURA :: FOTOGRAFIJA/FILM/TEATAR :: POZORIŠTE, KAZALIŠTE,TEATAR-
Skoči na: