DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VLAŠKA MAGIJA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

VLAŠKA MAGIJA

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 59

VLAŠKA MAGIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Feb 02, 2009 9:12 am

First topic message reminder :

MOĆNA VLAŠKA MAGIJA

Vlaška magija, crna ili bela svejedno, po mišljenju stručnjaka najjača je do danas preživela magija u svetu. Rituali, obredi, recepti za spravljanje napitaka i amajlija, iz ove magije prastari su i potiču iz paganskih vremena, a u Timočkoj Krajini i istočnoj Srbiji vračare ih još uspešno koriste. Pomažu ljudima otkrivajući im tajne sa posebnim osvrtom na to koliko zavist, pohlepa i posesivnost mogu da utiču na tok njihovog života
Obredi i rituali vlaške magije treba, pre svega, da pomognu ljudima u bolesti i nevolji, ali mnoge vračare zloupotrebljavaju svoju moć radeći o glavi članovima svoje porodice, pa čak i svojoj deci
U Srbiji je veoma rasprostranjena i cenjena vlaška magija koja se "praktikuje" više milenijuma i duboko je usađena u kolektivnu svest vlaškog bića.
Gotovo da nema sela podno Homolja, Miroča, Stola i Rtnja bez takozvanih vračara. Nije ih teško pronaći, jer za njih gotovo svi znaju. Baba Desanka važi za najstariju i najčuveniju "vračarku" u ovim krajevima.
MRTVAČKA VODA

U svojim obredima vlaške vračare najčešće koriste "mrtvačku vodu" kojom se kupaju mrtvaci, u njoj kuvaju kafu ili je dodaju u mleko zbog čega krave "presuše".
Mogu da utiču i na to da žena pobaci tako što joj podmetnu izbajanu košticu neke voćke iz kompota. Trudna žena, ne razmišljajući o bajanju, pojede šljivu iz kompota, baci košticu u zemlju, ona istruli, a njoj istovremeno zamre plod u utrobi.

Vračare pomažu i kada, navodno, ima duhova u kući. Tada uzmu belu sveću, pronesu je kroz celu kuću, otvore vrata i glasno izgovore: "Napusti ovaj dom!"

Vlaške magije nisu pošteđena ni deca, a mlade majke, treba same da režu nokte i kosu svojoj deci, jer se bajalice za bolest i smrt dece rade upravo pomoću dečjih noktiju i kose.

ZLO SE UVEK VRAĆA JOŠ GORIM

Vanbračna deca kod Vlaha smatraju se nekom vrstom polubožanstva, dok su u drugim sredinama anatemisana i pogrdno označena kao "kopilad". Istice se, da se i danas kao jaka amajlija koristi kosica ili noktić vanbračnog deteta, a njegovo ime treba prizivati kada se čovek nađe u velikoj nevolji. Obredi i rituali vlaške magije treba da služe, pre svega, da ljudima pomognu u bolesti i nevolji, ali danas mnogi zloupotrebljavaju magiju i njeno milenijumsko postojanje.

Uz pomoć zlih sila najbliži rođaci rade jedni drugima o glavi, a dešava se čak da kćerka majci "namešta" vradžbine ili sestra bratu. Pri tom svi zaboravljaju da se zlo zlom vraća.

MAGIJA ZA ŠVALERACIJU
Vlajne često koriste i vodu kojom su okupani slepi mačići pa, ko popije tu vodu, ostaje slep kod očiju. To naročito koriste žene koje "oslepe" muževe, pa nekažnjeno "šaraju" do mile volje. Da bi mogle da rade šta žele i da imaju koga požele, crvene gaćice bace u WC ili ispod kade i - put im je otvoren, a siroti muževi misle da su im supruge verne i smerne.

MIŠEVI U ZEJTINU PROTIV ALKOHOLIZMA
I žrtvovanje životinja zauzima značajno mesto u tajnim ritualima.Najčešće su to:svinje, zečevi, živina i miševi koje, čim se okote, potope u ulje i tako ih drže 40 dana. Posle toga, dve kapi te "smese" stave pijancima u piće i zauvek ih oslobode poroka.

ZAŠTITA OD ZLIH SILA
Ubedljivo najjača zaštita od zlih i urokljivih sila koje šalju vlaške vračare je, po Natinim rečima, plećka crne mačke. Naime, na prostoru gde nema crkava i manastira, crnu mačku treba u pola noći, usred šume, potopiti u vrelu vodu, a njena plećka biće najjače oružje. Pored toga, dobrim su se pokazali i metal, crvene šibice, beli luk i katran. Nešto od toga svaki čovek mora da ima uza se, a nepoznatim ljudima ne treba ništa davati iz kuće, pogotovo ne na Bozic.

Kod smetnji u porodici, kada se čini da je jedan od supružnika potpuno izgubio razum, pa ne dolazi kući, odlazi nekoj stranoj osobi ili u porodici pravi ršum, po receptima stare vlaške magije, uglavnom se dejstvuje obredom isterivanja zlog duha. Svejedno da li je zao duh pri tom naneo i fiziološke probleme, on se isteruje srpom i kučinom koja je oko njega obmotana. Kučina se zapali nad samom glavom onoga kome se baje i potom se nečastivi priziva sa "otpadniče, krvopijče, kostolomče, mesožderče".

Kada vračara misli da je zloduhu skrenula pažnju oštrim glasom, isteruje ga iz ušiju, iz usta, iz glave, iz creva, iz ruku i nogu obolelog (čije se ime sve vreme pominje u bajalici). Zloduha upućuje "u gustu goru telelesku, gde ima da se jede i da se pije i spava u medenoj ložici".

Kada se bajanje dovrši, gar koji se sakupio od izgorele kučine zamuti se sa malo vode i bolesnik treba da popije tri gutljaja. Ako se ritual vršio bez znanja obolelog, samo nad njegovom slikom ili delom odeće, onda onaj ko je raščinjavanje naručio nosi vodicu kući i obolelom podmetne da popije kroz kafu, crno vino ili neki tamni sok. Mada se žene obično posluže i time da obajanu tečnost zamese u neku ukusnu đakoniju kojoj, primera radi, njihov muž ili sin, opsednut nepoželjnom devojkom, ne može da odoli.

Od želje za mirom u kući, međutim, nisu imuni ni muškarci. Zato vlaška magija daje recept kojim se mogu poslužiti i prevareni muškarci. Za to im dobro dođe jaje od kukavice. Ako ga naruči od vračare, prisustvovaće ritualu u kome se kukavičje jaje izbuši iglicom na vrhu i potom duvanjem isprazni. U šuplju ljusku stavljaju se dlačice koje je ispod svog i pazuha svoje žene iseckao i doneo prevareni muž. Rupicu na jajetu vračara zalije voskom i da ga nesrećniku sa uputstvom da ga u gluvo doba noći odnese u neki skroviti deo njihovog stana ili ga sakrije u šupljini na zidu kuće.

A ukoliko bračni par zajednički poželi da se zaštiti od iskušenja neverstva, treba da pođu u potragu za vrlo retkim puževima blizancima koji nose dve slepljene kućice i za jednim slepim mišem. Vrhove njegovih krila treba pažljivo odseći (tako da miš može i dalje da leti) potom ih staviti u šupljine puževih kućica i zaliti ih voskom. Na vrhu kućica zagrejanom iglom probuše se dve rupice i kroz njih se provuče lančić kako bi se amajlija nosila oko vrata. Muškarci amajliju pripremaju tako što vrh desnog krila stavljaju u levu kućicu puža bliznaka, a žene obrnuto
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyČet Sep 01, 2011 6:37 pm

Sve sto sam i mislila da vas posjetim Slatka...sad pisi propalo....ma nije sto se bojim,neg nako!

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyČet Sep 01, 2011 9:05 pm

slatkicass ::

Prisustvovala sam sakvom ritualu koji se održava u dvorištu crkve u Zlotu na Petrovdan. Paljeno im je ispod nogu ili ruku i ni jedna nije reagovala.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zloćanke ? Pa te najgore ...za njih ne važi kao za obične veštice .Za obične napraviš lomaču, spališ ,i miran si ,ali ove Zloćke....njima ni nuklearna eksplozija ne može ništa Jel* tako Slatka , kaži ti njima...et* pitajte Ovcu ,on zna . [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 7:06 am

Astra ::
Sve sto sam i mislila da vas posjetim Slatka...sad pisi propalo....ma nije sto se bojim,neg nako!

DAČIĆ HAPSI DUHA U BORU!

Petak, 2. Septembar, 2011.|

Mlada s bidermajerom koja je plašila vozače na putu Bor-Zaječar delo je obolele osobe, tvrdi ministar

BOR - Luda žena ili avet?

Mlada s bidermajerom koja je u utorak u ponoć plašila vozače na putu
Bor-Zaječar delo je obolele osobe, tvrdi Ivica Dačić, ministar
unutrašnjih poslova.

- To što se desilo stvar je ljudskih ruku, a ne neprirodnih sila.
Razgovarao sam s načelnikom policijske uprave u Boru, postoji sumnja da
je reč o osobi „sa određenim zdravstvenim problemima“ - rekao je juče
Ivica Dačić i dodao da policija traga za osobom koja je u venčanici
plašila vozače. Međutim, s njim se nikako ne bi složili očevici, koji su
se od straha tresli duže od pola sata.

Jedan od njih je i Nikola Stojanović iz Bora.

Da nisam svojim očima video, ne bih verovao. Nikad nisam verovao u
takve priče, ali te večeri stvarno se dogodilo nešto strašno. Mlada u
raskošnoj beloj venčanici, visoka oko dva metra, lebdela je ka našem
vozilu. Automobil je vozio moj brat, a ja sam sedeo s devojkom D. D. na
zadnjem sedištu. Vraćali smo se iz Zaječara - priča Stojanović, koji još
uvek ne može da veruje u ono što mu se te večeri desilo.

Kako kaže, imala je veo, tako da je bilo nemoguće videti joj lice. Bidermajer bio je umotan u nešto što je bilo metaliksivo.

- Prilazila nam je dijagonalno, držala je bidermajer ispred sebe i
bukvalno je izgledalo kao da ga je nudila mom bratu, koji je od šoka
samo stegao volan i produžio dalje. Kad smo je prošli taj deo puta,
okrenuo sam se, a ona je još uvek bila na ulici - objašnjava Stojanović i
dodaje da su automobil zaustavili 300 metara dalje.

- Brat mi je rekao da pređem na prednje sedište da vozim jer od šoka ne
može da se smiri. Noge su mu se tresle od straha. Moja devojka D. D.
odjednom je počela da se trese i da plače - uverava nas Stojanović.

Ko uzme bidermajer - gine

Posle pojavljivanje ove neomiljene mlade počele su da kruže priče meštana u okolnim selima.

Božidar Pezerović iz sela Šorbanovac kaže da je, po predanju, nekada
davno na tom putu devojka izgubila život čekajući nekoga, i dodaje da se
isti slučaj dešavao i ranije, ali na drugom putu od Zaječara ka Boru
ili na obližnjoj poljani.

- Po starom verovanju, onaj ko uzme bidermajer, sigurno gine na putu.
Zbog toga vozači uglavnom samo prođu pored nje - kaže Perezović.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 7:24 am

Međutim, za meštane koji žive nedaleko od mesta na kome se ukazala prikaza nema dileme:

- Muma Paduri, Muma Paduri – ponavljali su uplašeno na naše pitanje o čemu se zapravo radi.
Muma
Paduri ili Velika (šumska) majka je vila koja se pominje u legendama
Vlaha, starosedelaca na ovim prostorima. Ona oličava izuzetnu dobrotu i
neizmerno zlo zajedno, a ta dvojnost je, najverovatnije, preuzeta iz
samog čoveka, koji svoje emocije i dela prilagođava situacijama. Po
verovanju, ona je na hijerarhijskoj lestvici najviša po rangu u vlaškoj
mitologiji.

Ilustracija: geticagame
Muma
Paduri u svojim akcijama deluje po principu polova - štiti i posebno
obožava žene i često je spremna da napakosti muškarcu, koji na bilo koji
način kinji njene zaštitnice. Ova vila iz vlaške mitologije je, po
verovanju, čisto oliženje ženstvenosti i podseća na Lilit (Crni mesec),
koju savremena astrologija vezuje za psihoanalizu.
- Te
večeri, kada je na putu viđena utvara, psi su cele noći uplašeno lajali.
Živim na ovoj pojati decenijama, ali nisam zapamtio da su moji kerovi
ikada bili tako uplašenni
- rekao je jedan od meštana.
Još
jedna verzija oslanja se na nematerijalni svet, budući da se, nedaleko
od mesta gde je viđena utvara, nalazi groblje kod zaječarskog sela
Nikoličevo. Zbog toga pojedinci tvrde da je reč o mladoj ženi iz tog
mesta koja je prošle godine poginula u sedmom mesecu trudnoće, nakon što
se okliznula nedaleko od svoje kuće.

- To je ona – sigurna je jedna meštanka Nikoličeva. - Traži svoju bebu. Zato je i pružala ruke ka kolima u kojima su se nalazila deca.
Oni
zlonamerni, pak, tvrde da se Boranima od silnih isparenja,
prouzrokovanog topioničkim dimom, pomutila svest, pa sada vide i aveti.
Ali, ono što je fakat je da su svi ljudi koji su videli pojavu žene u
belom Zaječarci koji su putovali ka Boru. I, oni su, tokom davanja
izjave u policiji o pojavi aveti, bukvalno tresli od straha! A, nakon
toga su sačekali jutro i u svoj grad se vratili drugim putem...

-----------

Izgleda da će Muma Pa(n)duri morati da interveniše ovde --- [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

Godina : 58
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 2:27 pm

Slobodno dodji, ja cu d ate sprovedem kroz sigurnu teritoriju :witch:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 2:30 pm

Sinoc sam citala ovu temu, malo sam se kanda strecnula...Lici dosta na neke price kojih se sjecam jos iz djetinjstva...pu, pu, gluho i coravo bilo!
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino

Godina : 107
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 2:30 pm

kad sam se ja vratio ziv Astra i ti ces... sladoled
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 2:42 pm

Slobodno dodji, ja cu d ate sprovedem kroz sigurnu teritoriju :witch:

Ma ni s tobom necem nocom....samo kad sunce sija....hahahah

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 10:00 pm

brunolino ::

kad sam se ja vratio ziv Astra i ti ces... sladoled

bruni s40 objasni joj :xo:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 10:05 pm

AstrinaKomsinica ::
Sinoc sam citala ovu temu, malo sam se kanda strecnula...Lici dosta na neke price kojih se sjecam jos iz djetinjstva...pu, pu, gluho i coravo bilo!

Hronika | petak 2.09.2011 | 14:58

Dačić: Osoba u venčanici muškarac

Izvor: Beta, Tanjug
Beograd -- Osoba koja je obučena u venčanicu plašila
vozače na području Bora je muškarac koji ima psihičke probleme, kaže
ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Foto: Tanjug

Te informacije Dačić je, kako je rekao, dobio od načelnika Policijske uprave u Boru.

Dačić
je i ranije izjavio da se traga za osobom koja je plašila vozače, te da
je dobio informacije da se radi o psihički poremećenoj osobi.
Nekoliko
vozača automobila iz Bora prijavilo je Policijskoj upravi u tom mestu
da je na novom putu Bor-Zaječar videlo lebdeću pojavu u obliku žene sa
bidermajerom.

Osobe koje tvrde da su videle tu pojavu vozile su
se različitim automobilima, a u policiji je rečeno da oni nisu jedini
koji su im rekli da su videli tako nešto.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 10:07 pm

affraid..ovo treba ići na upozorenje...sad ste me uplašili,i kako sad ja mogu noćas da zaspem... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 10:08 pm

Uh Robin, laknu mi sad! Ja mislila Baba Jaga! hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPet Sep 02, 2011 10:11 pm

Danubius ::

Osoba koja je obučena u venčanicu plašila vozače na području Bora je muškarac koji ima psihičke probleme, kaže ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Videli ljudi pa lažu? :eee:

rabbit Laže Dačić!!! cat
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptySub Sep 03, 2011 6:23 am

Poznato je da dvorci skrivaju mnoge porodične tajne, a neke od njih jedva čekaju da ugledaju svetlo dana, kao što je dvorac u kome princ Vilijam živi sa suprugom Kejt.

Londonom se šire svakakve priče, a navodno duh Ane Bolejn, supruge Henrika VIII, koja je bila uhapšena i optužena za preljubu, incest, izdaju i bacanje čini 1536. godine, još uvek šeta po Dvorcu Londona. Glasine o ukletoj kući počele su da kruže kada su se princ Vilijam i Kejt preselili u renovirani apartman u Kensingtonskoj palati, a u kojoj je i sam princ živeo sa bratom Harijem i majkom princezom Dajanom.
Navodno se u palati može videti i kralj Džordž II koji često lebdi ispred velikih prozora i čeka vesti s ratišta svoje vojne trupe, prenosi Dnevnik. Džordž II ujedno je i poslednji britanski kralj koji je posebno predvodio svoju vojsku, a umro je 1727. Osim njega, Kensingtonom navodno kruži i dečak fantom koji luta od 18. veka.
- Te pojave su prilično standardne za uklete kuće, ljudi se osećaju neugodno i osećaju kao da ih netko prati - kaže Bendžamin Redford naučnik koji istražuje paranormalno. Kensingtonska palata svakako nije jedna od poznatih ukletih kuća, ali važno ja naglasiti da skoro svaka stara građevina u Britaniji ima nekakve duhove prošlosti.
Eto, ukoliko ste se uplašili da je duh mlade koja plaši vozače na putu Zaječar-Bor nešto neobično, ili se ponadali da smo bar po nečem jedinstveni u svetu – ipak nije tako.

.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptySub Sep 03, 2011 9:00 am

Bor: Riješena misterija utvare

Vozače na putu Bor - Zaječar, koje je u srijedu preseratala utvara žene u bijelom koja lebdi, nisu plašili zli duhovi već dvojica braće - šaljivdžija

Policija je identifikovala „utvaru“ koja je noćima plašila vozače na novom putu Bor - Zaječar. Reč je o neslanoj šali dvojice braće, koji su lutku na naduvavanje obukli u vjenčanicu, a potom je uz pomoć konopca puštali da leluja.

Šaljivdžije, iz jednog od obližnjih sela, gde se „žena u venčanici“ i pojavljivala, nisu privedeni, niti je protiv njih pokrenut bilo kakav postupak, jer nema djela.

- Znamo ko su „utvare“ i najbitnije je da je razrešena misterija - kaže izvor „Novosti“ iz MUP Srbije. - U konsultaciji sa tužilaštvom utvrđeno je da nema osnova da se protiv njih pokrene bilo kakav postupak, pa ni prekršajni. To je kraj u kojem ljudi jako vjeruju u duhove i natprirodne sile i to su braća iskoristila da se neslano našale.

- Na uzvišenju kraj pravog dijela puta Bor-Zaječar, koji nije osvjetljen, vozačima je iz daljine izgledalo kao da neka osoba u bijelom lebdi nekoliko metara iznad kolovoza - kaže naš izvor. - U podnožju uzvišenja, sakriven u grmlju kraj puta, bio je automobil u koji su se, najvjerovtanije, braća krila. U noći kada je nekoliko ljudi prijavilo pojavu utvare, naše ekipe su odmah izašle na lice mjesta, ali su nam počinioci za dlaku umakli. Pomislili smo da je riječ o egzibicionistima ili psihički bolesnim ljudima.

Koliko je naš sagovornik u pravu, najbolje potvrđuje slučaj R. A. (36), iz Bora, koja se kobne noći sa prijateljem vraćala iz Zaječara. Ona kaže da je, nakon što je ugledala „utvaru“, mislila da će „ili umrijeti od straha ili da će se slupati i poginuti“.

- Vraćali smo se iz Zaječara, već je bila prošla ponoć - još uvijek je uznemirena R. A.

- U jednom trenutku sam, sa suprotne strane puta, ugledala neku ženu koja se sporo, kao pešak, kretala nama u susret.

R. A. je u sebi pomislila: Šta će ova žena u sred noći ovde sama. Ali, ubrzo nakon toga čuđenje je mesto ustupilo - neopisivom strahu!

- Videla sam mladu u belom, lice joj je bilo prekriveno plaštom, sa bidermajerom u rukama koji je ona pružila ka nama - još uvek je u neverici naša sagovornica. - Ne znam, ni nekoliko dana otada, da li je u pitanju bila avet ili čovek. Ali sam, verujte, premrla od straha. Počela sam da vrištim, a moj prijatelj je, nakon toga, jedva uspeo da zadrži kontrolu nad vozilom.

R. A. je počela da plače i, između dva jecaja, ispričala je svom prijatelju šta je vidjela.

- On mi je kazao da on ništa nije primetio, zbog čega sam ga molila da okrene auto i da se vratimo da vidimo o čemu se radi. Ali, moj prijatelj nije hteo ni da čuje za to. Samo je dodao gas i ubrzo smo stigli do Bora. Oboje smo bili smrtno uplašeni - ne skriva jezu R. A.

Ona dodaje i da je, nakon toga, pomislila da joj se stvari priviđaju, zbog čega, iz straha da je ne proglase ludom, nije prijavila policiji šta je vidjela.

OPŠTE SLUĐIVANJE

- Laknulo mi je, verujte, bez obzira na sve, kada sam pročitala u novinama da su i drugi ljudi te večeri videli isto što i ja - iskrena je R. A.
- Stvarno sam, u jednom trenutku, pomislila da sam pomerila pameću. Jer, ko tako nešto nije doživeo, taj ne zna šta je iskonski strah.

Izvor:(Nopvosti.rs / D.M.)

E ko je planirao za Bor...samo naprijed...Borani samo vole šalu...a šef uporno pokušava da zaplaši forumaše :P
slatkice,bice da njemu stvarno treba KAFA migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptySub Sep 03, 2011 9:41 pm

Videli ljudi pa lažu? [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] Laže Dačić!!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Rešena misterija utvare iz Bora

Vozače na putu Bor-Zaječar nisu plašili zli duhovi, već dvojica braće poznatih u ovom kraju kao šaljivdžije

Vozače na novom putu Bor-Zaječar, koje je u sredu nakon ponoći presretala utvara žene u belom koja lebdi iznad puta, nisu plašili zli duhovi, priviđenja, Muma Paduri i vile, već dvojica braće, poznatih u ovom kraju kao šaljivdžije - saznaju Novosti.
Naime,
kako je Novostima potvrdio izvor iz policije, koji vodi istragu i koji
je zahtevao anonimnost, operativnim radom se došlo do zaključka da su
ljude plašile dve osobe koje su lutku na naduvavanje obukle u venčanicu.
-
Lutku u beloj venčanici postavili su na uzvišenju kraj pravog dela puta
Bor-Zaječar, koji nije osvetljen, tako da je vozačima iz daljine
izgledalo kao da neka osoba u belom lebdi nekoliko metara iznad
kolovoza. U podnožju uzvišenja, sakriveni u grmlju kraj puta, braća su
sedela u automobilu i čekala reakcije vozača. - kaže isti izvor.
Kako saznaju Novosti, protiv njih neće biti podignuta krivična prijava, jer, navodno nema osnova za to.

Slatka....fut te plašljivu [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

prevedi ti narodu šta znači "fut" na Vlaškom [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 10:35 am

hehehhee.... spite sto ne imenovase tu dvojicu "saljivdzija". uostalom, nema veze, nek ostane tako kako su napisali - "resili misteriju" rtrtr kush

A sad fut ja tebe plasljivog, ja sam tu gde jesam a tebe je strah da dodjes slamka
Prevedi ti znacenje reci fut, jer je cesto koristis ble ble
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 11:44 am

E jest ima sala.. neko je mogao poginuti!
A da su premrli od straha, verujem da jesu.. i sama bih!!!

A na kafu.. ajde ti lepo vamo u nas kraj.. cisto, siguracije radi!!! smehsmeh :kisss:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 1:49 pm

Slatkice, ona kafa dobro izgleda, ali...
Obecavam svecano da ti se nikad necu zamjerit! affraid
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 2:29 pm

Lily ::

A na kafu.. ajde ti lepo vamo u nas kraj.. cisto, siguracije radi!!! [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa o tome se i radi...sujeverje radi svoje , a vala su se mogli malo i potruditi -danas ima lasera , pa da naprave hologram , a ne tu lutku na naduvavanje (no i ona odradila posao affraid)Jedino kreteni nisu trebali na putu-mogao je stvarno neko poginuti .
A za kafu...jeste da u našoj vodi ima gvoždja , mangana , olova , arsena ...ali bar nisu pre toga preminulog okupali -pa servirali kaficu . [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 2:39 pm

Komsinice, Slatkica je nas NAJbolji drug, jel da? :eee: :55f:
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 6:19 pm

Danubius ::

A za kafu...jeste da u našoj vodi ima gvoždja , mangana , olova , arsena ...ali bar nisu pre toga preminulog okupali -pa servirali kaficu . [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

rabbit cat krsti se cenzura

Komsinice, Slatkica je nas NAJbolji drug, jel da? :eee: :55f:

Baš ste me nasmejale vas dve..... Lily ja bila kod tebe dušo i Jopet ću za koji dan ali tebe nema da popijemo kaficu zajedno u kafiću kraj bazena - oMa tu preko puta Kliničkog vrti
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyPon Sep 05, 2011 7:47 pm

Heeej.. pa pre godinu dana sam i zivela u blizini, Astra zna, bila je, ali nisam ni sada preko sveta.. javi mi na pp kad dolazis.. pa da kafenisemo.. :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 12:08 am

Bor: Detalji o utvari u venčanici

Izvor: Večernje novosti

24.12.2011
Bor -- Dva rođena brata, koja su početkom septembra,
obučeni u venčanicu, sa velom i bidermajerom, plašila vozače na putu ka
Zaječaru nesvakidašnju „šalu“ su snimili.

Namerni
da se pohvale prijateljima - pre nego što su uspeli da snimak postave
na „Jutjub“, što im je i bio cilj - pohvalili su se nekolicini
prijatelja i, „za probu“, posredstvom mobilnih telefona, prosledili im
svojevrsne spotove.
Snimljena dogodovština, veoma brzo,
postala je hit u gradu, ali je braću - policiji od ranije poznatu po
posedovanju manjih količina narkotika - silno uplašila reakcija ministra
Dačića. U panici, spalili su i venčanicu, i kasetu na kojoj je
zabeleženo kako su plašili vozače, a onda su - uz mnogo molbi,
zaklinjanja, pa i pretnji - uspeli da i prijatelje ubede, kako bi i oni
iz svojih telefona izbrisali video-zapis...

Inače, da je pojavljivanje „utvare“ na putu Bor - Zaječar
prošlo kako su braća zamislila, već naredne večeri, bili su planirali
da se, na istom mestu gde je viđena „mlada“, pojavi i „mladoženja“: u
crnom odelu, sa karanfilom zadenutim za rever! Po „scenariju“, u mrklom
mraku, on bi nailazio vozilima u susret i pružao ruke - kao da duh
ženika traga za odbeglom nevestom...

Netačna je i informacija
da su braća u belu venčanicu obukla lutku napunjenu helijumom. Naprotiv,
jedan od njih bio je obučen u belu svadbenu haljinu, a ispod „kostima“
nosio je trenerku i crne patike, pa se vozačima činilo kao da utvara
lebdi iznad puta. Na kraju, posle mahanja ili pretrčavanja puta, neke
šokirane učesnike u saobraćaju su i stopirali!

Iako policija
zna ko su braća, protiv njih nije mogao biti pokrenut bilo kakav
postupak. Jer, „potkovani“ za razgovor sa organima reda, mogli bi da
izjave kako su samo stopirali, a mogu da se obuku kako god žele, pa i u
venčanicu...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 EmptySub Maj 19, 2012 8:26 am

Opsedanje na daljinu

Vlaška magija vezuje i na daljinu. Vezanost i opsesiju muškarac može da doživi ukoliko je
bio žrtva vrlo zanimljivog magijskog rituala sa menstrualnom krvlju
. Kako su zapisali neki
lekari obično žena sa kojom muškarac ima izvanredan seksualni odnos ga pogleda dok
spava, kroz prsten zamočen menstrualnom krvlju. Ili im se par kapi te krvi umeša u neki
napitak ili čaj. Slične čini mogu se raditi sa delovima odeće, ali tada muškarac oseća stalnu
potrebu za određenom ženom.
-----------
Ne znam ja ništa, magija ili ne ....ali naša Slatka godinama u uspešnom braku .Sad gledala kroz prsten ,ne gledala....nek sama kaže ? spite
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA MAGIJA   VLAŠKA MAGIJA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

VLAŠKA MAGIJA
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: MAGIJA-
Skoči na: