DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Socijalne razlike -kako podnosite ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Feb 25, 2009 8:44 pm

First topic message reminder :

Socijalne razlike su sve veće u društvima kao što je naše Tkzv "srednji gradjanski sloj" je potpuno nestao , i skoro da smo došli na podelu na siromašne , one koji preživljavaju , bogate, i ekstremno bogate .

Normalno je da se u procesu odrastanja i života uopšte desilo da se neko bolje (materijalno) "snašao " Odjednom vaši prijatelji počinju da vode neki drugačiji društveni život , koji vi jednostavno ne možete pratiti . Kako to podnosite, zavidite, kivni ste , postidite li se nekada u vlastitoj kući , zamerate li sebi , smatrate li to nevažnim , kom socijalnom miljeu pripadate ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Svemimir

Svemimir

Datum upisa : 21.02.2015

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:04 pm

zivot nikada ne bi trebao biti plan...............

to je umetnicka sloboda.........koja te ispunjava ..........
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:09 pm

Bez planiranja nema pravca, Ako Imam recimo 4 pravca kao Sjever-Jug-Zapad i Istok, onda znam ili odlucim u kom pravcu se zelim krecati.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:18 pm

ako ides putem i intuicija te vodi onda nema potrebe za donosenjem odluka............puno prije raskrsca znas da ides uvek pravo svojim putem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,to nesto te vodi, nema intelekta..........ciista intuicija..........cista nasa bit..............odluke donosi inetelekt a ne intuicija
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:27 pm

Dzabe to sve, ako covjek ipak nema srece. Sreca je najvazniji faktor u tom sistemu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:31 pm

Tema je kako podnosite socijalne razlike.
Ne zamaram se time da budem bogata jer bi se samo umorila misleci,a sretna sam sto nisam siromasna....za ostale se ne zanimam previse,i od toga bi se samo umorila ,a djaba.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:35 pm

ali sreca je nas proizvod..............mi se sami klasificiramo i pakiramo u srecu ili nesrecu......

imamo laznu srecu,proizvedenu instant medikamentima koja je poput orgazma..........osecamo da dolazi, mozda bude slabija ili jaca...............mozda nas ispuni u potpunosti a mozda pred sam kraj ,ili pocetak, rasplini se..............za nju nam je potreban jos netko ( najcesce, a nekada i vise njih).

srecu proizvodimo samostalno, bez obzira na nekog drugog mi se punimo...............kada smo puni tada mozemo davati, davanje bez primisli, bez mozga.........
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:39 pm

Astra ::
Tema je kako podnosite socijalne razlike.
Ne zamaram se time da budem bogata jer bi se samo umorila misleci,a sretna sam sto nisam siromasna....za ostale se ne zanimam previse,i od toga bi se samo umorila ,a djaba.

Imas srecu veliku Astra, da se izmedju nalazis. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:46 pm

Svemimir ::
ali sreca je nas proizvod..............mi se sami klasificiramo i pakiramo u srecu ili nesrecu......

imamo laznu srecu,proizvedenu instant medikamentima koja je poput orgazma..........osecamo da dolazi, mozda bude slabija ili jaca...............mozda nas ispuni u potpunosti a mozda pred sam kraj ,ili pocetak, rasplini se..............za nju nam je potreban jos netko ( najcesce, a nekada i vise njih).

srecu proizvodimo samostalno, bez obzira na nekog drugog mi se punimo...............kada smo puni tada mozemo davati, davanje bez primisli, bez mozga.........

Izmedju srece i nesrece stoji vjerojatnost, ona utice uvjek i odlucuje proizvod nas.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:49 pm

I to je Doli u zavisnosti ko gleda....vjerujem da bi na Balkanu rekli da sam nesto visi stalez a opet ovdje bi rekli ispod normale....bitno je da si sam zadovoljan onim sto imas i da ne patis da stignes i prestignes komsiju.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:53 pm

Astra ::
I to je Doli u zavisnosti ko gleda....vjerujem da bi na Balkanu rekli da sam nesto visi stalez a opet ovdje bi rekli ispod normale....bitno je da si sam zadovoljan onim sto imas i da ne patis da stignes i prestignes komsiju.

drink2

...neka se bogati tko o tome sanja...
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Okt 21, 2015 9:57 pm

Ne zavidim nikome.
Ko je stekao poštenim radom zna koliko ga je koštalo. O nepoštenim ni reč.
Imam-o koliko imam-o.
Izmedju materijalnog i duše sam oba puta izabrao drugo.
Teško je, ali sam srećan. Sačuvao šta sam dobio da prosledim onima kojima pripada-deci.
Ne bih se menjao za više para po bilo koju cenu.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptyPon Feb 15, 2016 9:39 am

Nezaposlenost stvara i produbljuje socijalne razlike . 
Kod nas je jasan kriterijum kako se "diplomira" i "zapošljava" -partijskom knjižicom i "aktivnošću" u vladajućoj stranci . To izaziva frustraciju . 
Primeri su bezbrojni ,a evo i jednog flagrantnog ,gde drugo nego u "rodnom mestu" Cece nacionale ,gde se na vlasti menjaju njena porodica ,kumovi i prijatelji (koji usput menjaju i partije ) 
U Narodnoj biblioteci u Žitorađi ,koja ima 140 članova  ,ima 13 zaposlenih ? 
Ovo bi trebalo da izazove pravedni gnev -ali se to ne dešava . 
Narod socijalne razlike kao rezultat političke manipulacije podnosi -depresijom i apatijom ,to je više nego očigledno ,jer da nije tako ,već bi davno bilo masovnih protesta . 
Stvarno se pitam ,da li smo zaista toliko bedni da je "hleba i igara" sasvim dovoljno većini ,da bi mirno pristali na ovaj bedni robovlasnički sistem u kome živimo ? 
Biće da jeste -čim nema reakcija na ogromne ,nenormalne socijalne razlike ,kakvih nema ni u najgorem kapitalizmu .
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk

Godina : 76
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptyPon Feb 15, 2016 10:14 am

Danubius ::

Ne dešava se jer je beskorisno!
Nikakav "narodni gnev" ne izaziva promene.
Na duži rok, ni revolucija se ne isplati, jer novi koji dođu obično nisu ništs bolji od prethodnih. Uzalud je prolivati krv. Nažalost!

Da li sam apatičan? Jesam jer ne vidim izlaz.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptyPon Feb 15, 2016 7:04 pm

Diplomirani Duduk ::
Danubius ::

Ne dešava se jer je beskorisno!
Nikakav "narodni gnev" ne izaziva promene.
Na duži rok, ni revolucija se ne isplati, jer novi koji dođu obično nisu ništs bolji od prethodnih. Uzalud je prolivati krv. Nažalost!

Da li sam apatičan? Jesam jer ne vidim izlaz.

Svaka generacija ima pravo i dužnost da bar proba da ispravi sva njesra onih pre nje. Revolucije nikad nisu uzaludne. Da jesu još bismo živeli u rodovskoj zajednici ili još gore u robovlasništvu. Spartaku je falila samo mrva da sruši Rim. Revolucija je propala ali je i Rim propao.

To što smo mi dopustili da naše revolucije propadnu nam ne daje pravo da svojoj deci ili unucima uskraćujemo pravo da pokušaju. Nadam se uspešnije od nas. Jer ako nisu pametniji, bolji i uspešniji mi smo loše uradili svoj posao.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 EmptySre Dec 26, 2018 5:22 pm

Ovo nije cenovnik neke super ekskulzivne vinoteke u Parizu ,nego iz jednog restorana u Beogradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slažem se da postoje ljudi koji mogu sebi ovo da dopuste ,naročito u pomenutom Parizu ,ali mi je malo nenormalno da ovakva ponuda postoji u zemlji gde ispada da 0,75 takvog vina košta koliko je polugodišnja prosečna plata ?
To ipak nije normalan odnos ,ali je ipak odličan pokazatelj kolike su socijalne razlike u Srbiji .Jer da nema ko da ga pije -ne bi ga bilo u ponudi .
Čak i dobro situirani ,pa i bogat "zapadnjak"dobro razmisli da li će da izdvoji 500 eura za bocu vina ,i 100 eura smatra sasvim dovoljnim i skupim ,iako mu je to tek neka 20-tina (prosečne ) plate .
Izgleda da u Srbiji ima dosta onih kojima to nije problem ?
Slažem se da postoje zaista bogati ljudi koji mogu sebi da dopuste da imaju visoke kriterijume i "dobar ukus" ,u inostranstvu svakako ,slažem se da postoji i "plemstvo" i krupan biznis ,ali mi nije normalno da kod nas postoje dojučerašnji magacioneri ,kondukteri ,šoferi ,lica bez zaposlenja -koja sebi mogu bez problema da konzumiraju ovako nešto ,po toj ceni ?

ps .pri tome -ova vina uopšte ne spadaju u sam svetski vrh ,nego u srednju višu klasu ,što ovakvo bahaćenje parama svodi na upravo ono što jeste -da se glupaci qurče.
No, zabrinjavajuće je da u zemlji sa mnogo gladnih ,siromašnih , i onih na granici siromaštva postoje tolike socijalne razlike .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Socijalne razlike -kako podnosite ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: