DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nosite li KLOMPE ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Nosite li KLOMPE ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Feb 25, 2009 8:57 pm

Obuća izrađena od prirodne kože, drveta i poliuretana. Đonovi, drveni i poliuretanski su anatomsko-ortopedski tako da vrlo povoljno utiču na zglobove nogu i kičmu. Materijali izrade obično odgovaraju ekološkim standardima i ne ostavljaju nikakve štetne posledice na stopala.  Imaju široku primenu u zdravstvu i drugim delatnostima kao radna, zaštitna i rekreativna obuća.

Jednom rečju -KLOMPE . Nosite li ih , koje boje, u kojim prilikama ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Danubius dana Uto Feb 03, 2015 8:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Feb 25, 2009 9:24 pm

da...kutji i kad sam na god. odmoru leti i to crne boje,
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER

Datum upisa : 13.10.2008

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Feb 25, 2009 11:14 pm

Samo kad sam bio mladji....crne...sada ne... ;)
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Feb 25, 2009 11:18 pm

..ne, nikada ih nisam nosio..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Feb 25, 2009 11:38 pm

Na poslu -obavezno (čak mislim da je i propisano, jer ih periodično dobijamo ) naravno, bele. Bilo moderno ili ne , godinama ih nosim, onako kod kuće i na kupanje - -crne (to mi je izgledalo onako , kao muški ) Sad ćete se smejati-ali majka mi kupila nedavno braon-nije mogla verovatno da gleda one moje , i to su najbolje koje sam do sada imao .Kao obuća, po udobnosti nemaju konkurenciju-jedini minus im je-lupaju kada se hoda , ne pomaze nista ona debela guma dole.
Mora da je ludnica po bolnicama , kod pacijenata kojima svaki zvuk smeta, kada sestre počnu da kloparaju po hodnicima .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 12:04 am

Ne, ali nanule da.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 12:09 am

Kornelija ::
Ne, ali nanule da.

....a klepećeš li njima , dok silaziš sa "čardaka" ? :D

Bravo -PRVI POST :zvezde 5: :cheers: :400654: :peta strana sv Nosite li KLOMPE ? 550414 :zvezde 5:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 12:16 am

Da,kod kuće obavezno antomske Dr Luigi...

Za napolje nosim,ali ređe,više sam u štiklama,ali antomske koje imam su odlične....
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 10:46 am

Kijara-brm ::
Da,kod kuće obavezno antomske Dr Luigi...

Za napolje nosim,ali ređe,više sam u štiklama,ali antomske koje imam su odlične....

Kod nas na poslu su IN oduvek dr Schol.........no gospodje nekako vole da izbegavaju službenu obuću...kao nervira ih što lupaju -u stvari druga je stvar u pitanju:imaju fobiju da izgledaju kao patke u njima Ja ipak mislim da je problem u nogama........na nekim lepim nogama, pa jos br 36-37 ne može stajati loše E sad , ako su 40-42.....jbg, čamci :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
dragana555

dragana555

Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2009

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 11:33 am

eee, a sto ja volim kad obuca lupa. bolje obuca nego gazda od obuce :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 12:56 pm

danubius ::
Kornelija ::
Ne, ali nanule da.

....a klepećeš li njima , dok silaziš sa "čardaka" ? :D

Bravo -PRVI POST :zvezde 5: :cheers: :400654: :peta strana sv Nosite li KLOMPE ? 550414 :zvezde 5:

Bogami klepećem. Dok svi ćute, ja uživam u klepetu. Ako se neko oglasi, eto mene u klompama u kojima se neće videti moji lepo nalakirani nokti. Zato mi je palo na pemet da im odrežem vrhove. :padapk8:

A kakav je DRUGI POST? :smtzle:
Nazad na vrh Ići dole
dragana555

dragana555

Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2009

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyNed Mar 22, 2009 2:18 pm

eto vidis. slazem se sa kornelijom. i ja volim da klepece.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyPon Jul 27, 2009 3:01 pm

Usrednjoj shkoli ( medic. ) kupila ja klompe sa drvenim djonom... Sva srecna lupam honicima hirurgije, dok ne slomih nogu na stepenishtu.... ( bila dva stepenika samo, te mi glava ostade chitava) . Od onda, samo ravne, anatomske, bez zvuka, mekano i udobno...
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena

Godina : 49
Datum upisa : 16.08.2009

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySub Okt 17, 2009 3:10 pm

Ne nosim kliompe.Po kuci anatomske papuce.Na poslu nema sansi, jer sam stalno negde moram da idem,tako da sam ili u stiklama ili ravnim cipelama.
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela

Datum upisa : 04.08.2009

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySub Okt 17, 2009 3:44 pm

Klompe, bilo pa proslo,nisu mi udobne.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 9:54 pm

Nije obicna plastika. Pre tri godine sam kupila jedne, videci da ih bukvalno cela Norveska nosi, i do dan danas ih imam onakve kakve sam ih kupila, i ako ih stalno nosam. Prvo sto su lagane, drugo udobne, a trece, jako prakticne. Ima ih u svim bojama, naravano ja sam odabrala crne. Plastika, ili guma je mekana i savitljive su. Norvezani su poznati po tome da na prvom mestu, u svemu slede udobnost, i ako im se mi nekad smejemo ( zbog cipela konkretno) oni sledeci taj stil zivota, i u 90. pesace, trce...Svakom bi preporucila da proba ove papuce...

Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta

Godina : 61
Datum upisa : 06.01.2008

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 9:57 pm

Nosim klompe po dvorištu i do prodavnice. Biram kožne sa anatomskim oblikom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 10:05 pm

sonia ::
Plastika, ili guma je mekana i savitljive su. Norvezani su poznati po tome da na prvom mestu, u svemu slede udobnost, i ako im se mi nekad smejemo ( zbog cipela konkretno) oni sledeci taj stil zivota, i u 90. pesace, trce...Svakom bi preporucila da proba ove papuce...
Ali ovo nije Norveska ...
Jesi videla cenu -390 din ? To je recimo....dve kutije cigareta .
Čak i na pijaci ,ove klompe koje prave privatnici ("koža" i drveni djon ) koštaju bar 1500 din .
U apotekama , i one što nude nama putnici na poslu-koštaju oko 3500 din.
Meni ove izgledaju kao da se liju u kalupima,plastikaner -no sutra ću baš da probam jedne . Još nije bilo u Srbiji da je nešto jeftino i dobro. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 10:13 pm

KROKS KLOMPE VLADAJU SVETOM
Da li znate šta su kroksice (crocs shoes)? Ako mislite da su to cipele od krokodilske kože, prevarili ste se. Iako još nisu preplavile srpsko tržište i nema ih po našim radnjama, možda ste na ulici videli da neko nosi gumene klompe sa rupicama u jarkim bojama
U "skechersu" se, istina, pojavila neka njihova varijanta, ali samo na dečjem odeljenju. Ipak veću poplavu možemo očekivati po povratku brojnih srpskih turista sa mora jer se u Grčkoj, Hrvatskoj, Tunisu prodaju kao alva.
E pa, ovi gumenjaci potpuno su osvojili i podelili svet. Postali su neizbežan modni detalj, a u Britaniji su nedavno proglašeni za modni hit godine.

Biznis veka

Kao u slučaju svih velikih stvari, sve je počelo potpuno bezazleno.

Tri druga su, krstareći po Karibima, došla na ideju da naprave papuče za sve ljubitelje jederenja i jedrenjaka, koje će svima koji se bave tim dinamičnim i klizavim sportom omogućiti da se kreću po belim ladjama, a da ne upadnu u vodu.

Tako su 2000. godine nastale ove na oko glomazne, ali vrlo udobne klompe diskutabilnih estetskih vrednosti koje imaju jedan "šetajući" kaišić koji kada se prebaci na petu čvrsto drži klompu uz nogu.

Iako su svoj izum prvi put predstavili na nekom bezazlenom jahting sajmu, bez ikakve reklame, tri druga su odmah prodala sve što su sa sobom donela, a priča o, po mnogima ružnim, ali "must have" kroksicama, širila se od usta do usta takvom brzinom da je njihova bezazlena kompanija počela da ostvaruje neverovatan profit i postala jedna od jačih na berzi.

Procenjuje se da će do kraja godine prodati oko 30 miliona pari ove obuće.

Naravno, nema toliko skipera na svetu, ali ima onih kojima su na poslu neophodne udobne cipele - lekari, medicinske sestre, kuvarice, kelnerice, prodavačice u radnjama...
Ono u šta se proizvodjač originala "kune" je specijalan materijal od koga su napravljene - vrsta gume koja se apsolutno prilagodjava temperaturi i obliku stopala.
Tako kroksice postaju neverovatno udobne, toliko da njihov vlasnik ne poželi da ih ikada izuje.

Medjutim, svetsko tržište su preplavile kopije iz Kine koje koštaju pet evra, za razliku od originalnih koje u SAD staju 30 dolara (22 evra), u Britaniji 30 funti (45 evra), a u Hrvatskoj 300 kuna (oko 3.300 dinara). [b]Oni koji su nosili kineske kroksice tvrde da se stopala u njima "potpare", te da šire neprijatan miris.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 10:20 pm

sonia ::
Medjutim, svetsko tržište su preplavile kopije iz Kine koje koštaju pet evra, za razliku od originalnih koje u SAD staju 30 dolara (22 evra), u Britaniji 30 funti (45 evra), a u Hrvatskoj 300 kuna (oko 3.300 dinara). [b]Oni koji su nosili kineske kroksice tvrde da se stopala u njima "potpare", te da šire neprijatan miris.
Pa zato sam i skeptičan ...kao što vidiš one koštaju manje nego Kineske (3.8 EU po današnjem kursu ) Koja cipela (papuča ) može da košta toliko -a da valja ?
Ali sutra zaista probam jedne -pa javim . :eee:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 10:24 pm

Bečka bolnica „Donaušpital" proterala je iz svojih prostorija, kod bolničkog osoblja omiljene, papuče „Kroks". Kako je navedeno u obrazloženju, papuče mogu da se elektrostatički napune i ugroze srčane bolesnike. Da li su klompe zaista napravile problem zbog kog su zabranjene nije navedeno.

Klinike u Švedskoj i Švajcarskoj su još prošle godine gumene klompe izbacile iz upotrebe, jer se strahovalo da papuče prave smetnje kod medicinskih aparata i da mogu da izazovu elektro-šok organa kod srčanih bolesnika.
Direktor preduzeća „Kroks-Austria", Ernst Vidman, planira da započne s proizvodnjom antistatičkih gumenih papuča. čuvene „Kroks", nastale 2002. godine dobile su naziv po krokodilu, pošto se i u vodi i na suvom dobro nose.

:eee:

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptySre Jul 06, 2011 10:28 pm

Kroksice..hahahaha..Neka hvala. Nose one plastične sa Črnomerca..i Hrelića..
U ljekarnama nisam videla originale.

Nosim anatomske..Udobne.Sad sam još jedne kupila..cena..60 evra...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyČet Jul 07, 2011 1:32 am

Pored baletanki, nikad ne bih obula ni klompe. Jednostavno mi nisu privlacne, niti udobne. Moje cure su pokusale, kao moda...brzo su odustale.
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel

Godina : 62
Datum upisa : 23.02.2010

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyČet Jul 07, 2011 6:34 am

Nosim klompe po kući sve dok ne ugreje jako sunce, onda pređem na japanke ili šetam bosa. Normalno da su kožne i anatomske, o plastici ne razmišljam a o kinezima još manje u kontekstu obuće :girlcool:

Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
nada.nada

nada.nada

Godina : 58
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? EmptyČet Jul 07, 2011 9:34 am

Ne, nikada. Leti ove nosim.
][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Nosite li KLOMPE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? Empty

Nazad na vrh Ići dole

Nosite li KLOMPE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNA PISTA/MANEKENSTVO-
Skoči na: