DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nosite li KLOMPE ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Nosite li KLOMPE ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 59

Nosite li KLOMPE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptySre Feb 25, 2009 8:57 pm

First topic message reminder :

Obuća izrađena od prirodne kože, drveta i poliuretana. Đonovi, drveni i poliuretanski su anatomsko-ortopedski tako da vrlo povoljno utiču na zglobove nogu i kičmu. Materijali izrade obično odgovaraju ekološkim standardima i ne ostavljaju nikakve štetne posledice na stopala.  Imaju široku primenu u zdravstvu i drugim delatnostima kao radna, zaštitna i rekreativna obuća.

Jednom rečju -KLOMPE . Nosite li ih , koje boje, u kojim prilikama ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Danubius dana Uto Feb 03, 2015 8:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptySre Jun 13, 2012 9:13 pm

Danubius ::
Svojevremeno na ovoj temi se vrlo skeptično izrazih o "crocksicama" ,no pošto mi na poslu pukle treće klompe od početka godine -lepo odosmo i kupismo .
Da li je guma ,da li je plastika ,nemam pojma -no one velike rupe ,neki čudni đon i ona ispupčenja u unutrašnjosti klompe -daje sasvim ok osećaj ,meni se čini da su puno udobnije od ovih "normalnih" (a ni ne klepeću)
Iako su dozlaboga ružne (smatraju se modnim promašajem decenije ) -nemam primedbi (ako se ne raspadnu za nedelju dana )

Ma, nece bre, ja se ubih noseci moje, evo vec dve godine, i sve ko nove [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyUto Avg 06, 2013 4:08 pm

Najpopularnije ljetne cipele
Nose ih gotovo svi, a nisu ni svjesni koliko su zapravo štetne za zdravlje

U ovim ljetnima danima popularne 'kroksice' pokazale su se kao vrlo zahvalan predmet, pogodan za nošenje po plaži, gradu, kući, moru... No, čini se da nisu tako bezazlene kao što se čini.
WDR iz Njemačke poveo je istraživanje na popularnim ljetnim natikačama "kroksicama", koje je pokazalo da većina njih šteti zdravlju. Naime, u čak šest od 10 ispitanih modela, različitih cijena i proizvođača, pronađene su kancerogene tvari koje mogu izazvati rak, a u ljudski organizam ulaze putem kože.

I u originalnim američkima 'kroksicama' pronađene štetne tvari

Iako su mnogi pomislili da je riječ o lažnjacima, koji se prodaju posvuda, bitno je napomenuti da su štetne tvari pronađene i o originalnim američkim natikačama Crocs. Iako u njima nema onih najopasnijih tvari, ipak sadrže spojeve koji izazivaju kožne iritacije i alergije.

Nakon ovih šokantnih podataka, njemačka je televizija reagirala te pozvala ljude da ih obavezno nose s čarapama kako bi zaštitili kožu.

Najštetnije su 'kroksice' crne boje

Posebno opasni i problematični su policiklični aromatični ugljikovodici (PAH), kojih najviše ima ''kroksicama'' crne boje. Njemački Institut za procjenu rizika također je poručio da ne kupujete ''kroksice'' koje imaju slatkasti miris, jer je upravo to znak da sadrže štetne tvari. Ovo je jedno u nizu testiranja koje posljednjih godina ukazuje da je sve više po zdravlje opasnih i kancerogenih sastojaka koje proizvođači upotrebljavaju u masovnoj izradi cipela.

Iz Crocsa su poručili da "nisu upoznati s konkretnim parametrima koji su uzeti u obzir prilikom istraživanja i analize, no da je njihov proces proizvodnje u skladu s europskim zakonima".
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
PJER
Pjer
PJER

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyPon Dec 23, 2013 2:28 pm

PJER ::
Samo kad sam bio mladji....crne...sada ne... ;)

da docaram  rasta 

ovo je slikano daleke 87 e tu imam 18 god verovali vi ili ne..bio vojsci dosao kuci na odsustvo pa zapalio na more  lu6777  Kupari.. kada77 

Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyPon Dec 23, 2013 10:27 pm

Da na poslu, redovno.
To mi je radna obuća.
Navikla sam na njih jer to pravilo.
Naravno nosim one klasične klompe, sa drvenim gazištem i kožom od gore.
Prošlo leto kupim "crocksice"...toplo je...biće mi prijatnije..kad ono još gore!
Neprijatne su mi...
Na kraju su završile u vikendici...kad neko dođe a u međuvremenu otopli..da ima šta da obuje smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyPon Dec 23, 2013 11:05 pm

Od onih crvenih, buškastih koje sam dobila na poklon ja sam zaljubljena u klompe. Klasične sa drvenim đonom. Godinama sam nosila bele. Papuče su mi najbolja obuća koja postoji bar kad je leto u pitanju.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyPon Dec 23, 2013 11:10 pm

Ja ih ne nosim, pretezno ih nose mali ljudi, ono ispod 1.60 cm visine. :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyPon Dec 23, 2013 11:15 pm

Dolinac ::
..... pretezno ih nose mali ljudi, ono ispod 1.60 cm visine. :zubi3: 

aHa!!
Zato ih ja tako volim!!
Moja visina je metar i želja da porastem...
Sada su se sve slagalice stavile na mesto.
 smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyPon Dec 23, 2013 11:29 pm

Šmizla ::
Dolinac ::
..... pretezno ih nose mali ljudi, ono ispod 1.60 cm visine. :zubi3: 

aHa!!
Zato ih ja tako volim!!
Moja visina je metar i želja da porastem...
Sada su se sve slagalice stavile na mesto.
 smehsmeh 

Za tebe idealno bi bile ond "Pumps"  :zubi3: 

Nosite li KLOMPE ? - Page 3 Qkg8  
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyUto Feb 03, 2015 8:52 pm

Ministarstvo zdravlja je izgleda rešilo da potkupi zdravstvene radnike ,ove godine (a inače klompe dobijamo na 2 ) umesto onih najgorih (koje proizvodi uzvesna  "Kopitarna" ,a bogami tako i izgledaju i klepeću) su nam velikodušno dodelili neke "anatomske " i kožne ,firma je "Grubin" .

Fora je što imaju "uputstvo za upotrebu" ,treba ih razrađivati kao novi auto?
Prvi dan nositi samo pola sata -pa svaki sledeći povećavati za pola sata .
(Naravno da niko nije "ispoštovao" )
Inače ,za ljubitelje klompi iz Srbije ,u prodavnicama "Polini" u toku je sniženje za 20 % (modeli LEDI,koža ) što je izazvalo pomamu među mojim radnim koleginicama .
Po njihovoj stručnoj oceni ,nisu ništa gore od tri puta skupljih "firmiranih" (Dr Shol, Mebb i sl)
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 EmptyČet Sep 22, 2016 3:58 pm

Verovali ili ne , na nedelji visoke mode u Londonu ,svi modeli Kristofera Kejna su uz kreacije ,nosili "kroksice" ?

Tako ispada da je obuća koja je proglašena za najružniju i najgoru po stopala -glavna stvar ???
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nosite li KLOMPE ?   Nosite li KLOMPE ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Nosite li KLOMPE ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNA PISTA/MANEKENSTVO-
Skoči na: