DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DEPRESIJA - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DEPRESIJA - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DEPRESIJA

Ići dole 
+35
Gothic
Danubius
Astra
ZoxZoja
kutijica
MadamX
Čiča
Sibila_
brdjanin
Marea
AstrinaKomsinica
Lakota
arsic
Kijara-brm
Samouka
Nut
Zana
tvrtko
Ivana_258
doctorr67
Uther Pendragon
montoya
Lily
slatkicass
bosankaa
determinanta
anja007
Smiljan
Oci-ANDJELA
Mirjana
Crna_ovca
komunikativn@
Slovenska
Storm_z
sonia
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Apr 01, 2008 8:15 pm

First topic message reminder :

Depresija je bolest raspolozenja koja zahvaca i tijelo i misli. Najlakse je upoznati depresiju kroz osnovne simptome:

* Gotovo obvezni simptom je nedostatak zivotne radosti ili barem smanjenje uzivanja u mnogim aktivnostima u odnosu na period prije bolesti.
* Osjecaj tuge ili zalosti koji nije uzrokovan nedavnim gubitkom. Bolesnik se nekada osjeca vise prazan nego tuzan, ili navodi da je istovremeno i tuzan i prazan
* Bezvolja, kao gubitak interesa za hobije i sve u cemu je bolesnik prije uzivao
* Strah se javlja kod mnogih bolesnika, najcesce vezan uz misli kako ce se nesto lose dogoditi
* Smanjenje sna, najcesce kao nesanica i rano budjenje, ali kod mladih osoba i kao pojacana potreba za snom
* Lose misli najcesce o bolesti, samoubojstvu i smrti
* Teskoce u donosenju odluka
* Niska energija i brzo umaranje
* Osjecaj krivnje, bezvrijednosti i bespomocnosti
* Stalne fizicke smetnje kao glavobolja, probadanja, zanosenje, kronicni bolovi
* Razdrazljivost
* Nemogucnost opustanja
* Gubitak tjelesne tezine ili debljanje

Uzroci depresije
Ponekad je depresija nasljedna bolest i javlja se u obiteljima, narocito bipolarni tip. I kod drugih tipova depresije najcesce saznamo da je netko od predaka bio tankih zivaca ili je bolovao od drugih psihickih poremecaja.

Svaki covjek moze oboljeti od depresije, ali kod ljudi koji su po prirodi emotivni, plasljivi, nizeg samopostovanja, oni koji teze podnose nepravdu i kritiku depresija se cesce javlja.

Izlozenost kronicnom stresu mijenja funkciju i gradju mozga i mnoge se depresije mogu objasniti akumulacijom stetnog djelovanja stresa. I tu konstitucija ima vaznu ulogu jer odredjuje pod kojim teretom i nakon koliko vremena ce se zivcani sustav slomiti.

Teorija o uzrocima ima na desetke, od virusne do psiholoskih sto govori da pravu jos ne znamo.

Ipak, nase znanje svakodnevno se povecava i nakon sinapse, upoznajemo membranu, jezgru i grane. Nije daleko dan kada cemo o uzrocima depresije pisati s vise samopouzdanja.

Dijagnosticiranje i lijecenje
Najcessce dijagnozu depresije nije tesko postaviti. Dovoljno je bolesnika pitati da li je tuzan, uplasen, bezvoljan i moze li se od srca nasmijati. Zato je neshvatljivo da je dvije trecine depresija nedijagnosticirano, nelijeceno, pogresno ili nedovoljno lijeceno.

I kada se prepozna da bolesnik ima psihicke smetnje nerazumno se daju lijekovi za smirenje i neki neuroleptici koji imaju samo kratkotrajan ucinak. Depresije se lijece antidepresivima !!!, a sedative i neuroleptike upotrebljavati kad za to ima opravdanja.

Uzalud je ocekivati da ce depresija proci sama. To se dogadja rijetko. Uzalud je ocekivati da ce se snagom volje, pozitivnim misljenjem, pobijediti depresija. Upravo su volja i optimizam nestali kod bolesnika i on je nemocan da ih povrati. Laicki savjeti bolesniku vise stete nego koriste jer izazivaju osjecaj krivnje i ukazuju da se bolesnikovo stanje ne razumije.

Upravo je duboko razumijevanje polazna tocka u lijecenju depresije. Treba imati nesto u sebi da bi se razumjela bolest koja se ne vidi i ne moze se izraziti brojkama.

Za one koji to ne mogu mozemo depresiju usporediti s dijabetesom. Kod prve je snizen serotonin, kod druge inzulin. Krajnje pojednostavljeno, ali dovoljno da se shvati poremecaj u kemiji tijela, na koji ne mozemo sami djelovati.

Zato postoje psihijatri koji o depresiji znaju puno vise nego sto pise u ovom clanku. Njima na raspolaganju stoje moderni antidepresivi s kojim je lijecenje depresije postalo uspjesnije, jednostavnije i s manjim rizikom.

Osim lijeka bolesniku i treba dati dio sebe, svog razumijevanja, suosjecanja i vjere u izlijecenje.



Naslov jedne price mi je dao ideju za ovu bolest modernog vremena kojoj pogoduje klima koja vlada medju ljudima,trka za bolji zivot, nedostatak vremena za druzenje medju ljudima, sve veca izolacija u svojim domovima, cilj mi je da clanovi iskazu svoje ideje za borbu protiv depresije, mozda ce nekome ovo mnogo znaciti.



_


Unutrasnji glas
Zivimo pod velikim stresom, neko vise neko manje, ali svejedno, takva su vremena. Depresija je prevashodno bolest emocija a one se dele na:
1. Primarne emocije (radost, zalost, strah, gnev)
2. Emocije koje se odnose na culnu stimulaciju npr. bol, uzas, odvratnost,
uzivanje
3. Emocije koje se odnose na samoocenu npr. sram, ponos, osecanje
krivice
4. Emocije koje se odnose na druge ljude (ljubav, mrznja, sazaljenje)
5. Emocije koje se odnose na procenjivanje (humor, lepota, cudjenje)

Depresivni bolesnik moze dosta toga i sam da uradi za sebe. U tom smislu evo nekih saveta sta stalno treba imati u vidu:

1. Da donese odluku da se menja. Kod depresivnih bolesnika inteligencija
nije ostecena tako da bolesnik moze da shvati da mu njegovi dotadasnji
modeli ponasanja ne donose mnogo radosti vec ga dovode u tuzna
raspolozenja.
2. Da smanji prohteve svog idealnog-JA i da ih svede na granice koje se
mogu ostvariti.
3. Volite sebe. Osmislite sebe. To ne znaci biti narcis ili egoista, vec voleti
svoju organizaciju zivota.

Svakome od nas desavaju se nemile situacije na koje razlicito reagujemo ili nas pogode lose vibracije nekih ljudi i budemo uznemireni. Moderan pristup resavanja takvih tegoba uglavnom su tablete. Alarmantna je cinjenica koliko nas narod koristi razne anti-depresive.
U sustini, licno, funkcionisem tako sto uvek osluskujem sta se desava u meni i mom okruzenju. Trudim se da cujem prirodu i uspostavim harmoniju sa njom. I pre svega, svojim organizmom, jer i on pripada prirodi. Sigurana sam da moderne bolesti, recimo gojaznost, celulit, psihicke traume, nastaju zato sto su ljudi izgubili kompas i ne znaju na kojoj su strani sveta, u kakvom prirodnom okruzenju. Kad bismo vise slusali svoje instikte, lakse bismo se lecili od mnogo cega. Nametnuti civilizacijski tempo ucinio je da taj unutrasnji glas potisnemo, cak i da prestanemo da verujemo da mozemo sami sebi pomoci ukoliko uspostavimo harmonican odnos s prirodom. Neko je rekao "covek misli ponekad, ali oseca uvek".










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio danubius dana Sre Sep 03, 2008 9:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Avg 08, 2015 1:25 pm

Rekla bih da osjetljiviji ljudi imaju vecu sansu za povratak u depresiju....nije to labilnost karaktera.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Avg 08, 2015 2:07 pm

Imala sam u porodici vrlo blisko iskustvo sa težim oblikom depresije. Bilo je užasno, ne ponovilo se!
I sama sam imala fazu koja bi mogla da se opiše kao depresija. Fizički gubitak dragog bića, rastajanja, stres zbog bolesti deteta, gubitak posla...sve se to skupilo u kratkom vremenskom periodu i nije moglo da me ne poljulja. Ne kažem namerno da me slomi, jer me nije slomilo. Bila sam svesna svih simptoma, borila sam se na razne načine, tako je počelo i sa dekupažom, ali, srećom pa sam se "vratila".
Ne mogu da dajem savete, svaki je slučaj individualan, svako od nas različite psihičke konstrukcije, emotivnog sklopa. A slažem se sa Astrom da je preterano osetljivim osobama uvek nekako kao "Damoklov mač" negde prisutna i opasnost od depreseji. Samo je važno uspostaviti ravnotežu u onome što se želi i onome što se realno ima i može. Porodica je tu presudna!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Avg 08, 2015 2:15 pm

Jedne prilike u razgovoru ljekar mi je rekao da su senzibilnije (osjetljivije) osobe inače prijemčivije na sve, kako fizički tako i psihički. Veli da te osobe intezivnije doživljavaju svijet oko sebe te su i reakcije samim tim intezivnije. Slažem se sa Sibil, svaki slučaj je priča za sebe, čak se i ne manifestuje isto kod svih.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Avg 08, 2015 3:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

''Robert Enke, golman nemačke reprezentacije je počinio samoubistvo. Jedan od hiljade onih koji svakodnevno sebi oduzimaju život neadaptirani na modernu dinamiku života i potišteni psihičkim poremećajim''..

Dobar tekst..ko zeli neka procita..

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Avg 08, 2015 3:01 pm

Depresija se povezuje sa suicima i to i jeste usko povezano....ko ne nadje put da izadje iz nje,desi mu se da jedini izlaz vidi u svome nestanku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Avg 08, 2015 10:19 pm

Rezultati istraživanja u Srbiji ,koliko smo depresivni ,je katastrofalna . 
Po podacima RSZO ,u Srbiji je samo  prošle godine popijeno 4,1 miliona kutija "bensedina" i "bromazepama" ,dakle anksiolitika i sredstava za smirenje . 
I to posle svih mogućih zabrana prodaje bez recepta i kontrole recepata ,ovo su samo podaci "regularno" izdatih lekova ? A svi znamo da se mogu kupiti i po pijacama . 
Verovatno smo najdepresivnija nacija u Evropi .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Avg 09, 2015 6:47 pm

Depresije se mogu samo u kolektivi ili grupama lijeciti. Sve ostalo ne pomaze, moje licno iskustvo. naklon
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySre Sep 09, 2015 6:44 am

Već mesecima  nema veoma važnog leka "Zoloft" koji se koristi u  terapiji depresije . 
Bez tog leka je između 250 i 400 000 ljudi koji su ga redovno koristili . 
Nema ga ni u privatnim apotekama ,a razlog nestašice je -cena . 
Proizvođači i uvoznici su dogovorili cenu sa RFZO ,ali im ona sada ne odgovara ,i jednostavno ne isporučuju . 
Postoji zamena ,tj ,terapijska paralela ,ali je poznato da se bolesni od depresije vezuju za svoju terapiju ,i tu je veliki problem .Pacijenti su nervozni ,besni ,i naravno ,krive lekare i apotekare koji ništa tu ne mogu da učine ,sem da ponude "zamenu" koju ovi ne prihvataju rado . 
Sem što je antidpresiv ,"Zoloft" je i anksiolitik ,i samo zbog takvog postupka uvoznika i proizvođača ,meseci terapije i napretka kod depresivnih padaju u vodu ,jer su pacijenti u panici . 
[You must be registered and logged in to see this image.]

A radi se o zaista malom novcu ,iako je razlika cene koja se "traži" i one koju RFZO "priznaje " 100 % Lek ,posle "korekcije " cene bi koštao 400 rsd ,a RFZO "plaća" 209 rsd . 
I ko strada -pacijenti ,za par dinara .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySre Sep 09, 2015 10:52 am

Terapija antidepresivima ne sme naglo da se prekida. Međutim, mnogi depresivni ljudi su skloni tim naglim prekidima..pa im se stanje pogorša.

Zoloft spada u red najpoznatijih AD i njegova upotreba ne sme da se prekida, dok lekar ne propiše smanjenje a zatim ukidanje terapije.

Ne mogu da razumem one koji ne pristaju na zamenu. Ukoliko problem sa Zoloftom potraje, psihijatri bi mogli da zamene Zoloft sa nekim drugim AD-om koga ima u apotekama.
Ali, oni koji imaju psih.poremećaje nerado pristaju na nove lekove. Plaše se promene.
Tako se vrtimo u krug.
Stičem ponekad utisak da ljudi uživaju u svojoj depresiji, da su je prihvatili kao deo svog života. Tu onda napretka nema.

Kao neko ko ima tu dijagnozu, borim se svim silama da se isčupam i da budem ok. I sada jesam ok.

Ranije, dok sam imala teže depresivne krize, mirno sam prihvatala promene lekova, mislim pre svega na AD.

Ponavljam se, ali moram- fazon je da želiš da ti bude bolje..tek kada to shvate depresivci mogu dalje, i može da im bude bolje. Do tada, teško ko može da utiče na njih.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 2:08 am

Eto, mesec dana kasnije, sve se promenilo.
Oterali su me sa onog depra foruma, pa moram ovde da kukam.

Finansijski se stabilizujem, koliko mogu u ovoj situaciji kada je sve više siromašnih. Hvala Bogu, cela porodica je zdrava.
U petak sam izašla sa jednim tipom i bilo je prijatno veče. Nekako sam skeptična kad razmišljam šta će biti dalje..sa njim, prijateljstvo ili veza.

Sve je naizgled okej, ALI...

Cele nedelje imam crne misli i mami sam rekla da moj život nema smisao, i da hoću da se ubijem.

Loše spavam. Manje jedem, što i nije loše jer držim dijetu. Mnogo pušim, pijem dosta kafe. Piskaram po blogovima gluposti. Pisanija su samo maska iza koje se krijem.

NE MOGU DA SE SKONCENTRIŠEM I DA ČITAM! To mi je najveći problem.

Nedostaje mi pravi prijatelj, neko kome bih mogla da plačem. Drugarica ima gomilu svojih problema i neću još ja da joj stajem na muku.

Zaista ne vidim smisao ovog statičnog života u kome živim u strahu od nove povrede kolena. Živim u zemlji u kojoj su nestale sve vrednosti, one tradicionalne, iskrenost, poštenje, dobrota..

Svega mi je dosta.

Pijem redovno terapiju.

Da li je vreme da menjam lekove, da li ovo mogu sama da prebrodim..ne znam..Ništa ne znam.

Izvinjavam se što vas gnjavim.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 2:43 am

Ne znam mozes li sama,ali jedino ti mozes,ne moze niko drugi osim tebe da te trgne iz depresije.
Citanje,tako kako ti to radis nije u redu....ne mozes zivjeti u svijetu junaka iz knjiga....izadji iz toga,odredi vrijeme citanja....pobjeci u knjige ne mozes....samo mozes dalje da tones.Za izlazak ti treba neko....neko da te povede za ruku u setnju,na sladoled,bilo gdje....bilo sta samo ne dalje citanje.
Druga stvar....ne ocekuj da ljudi budu bolji i drugaciji,to neces nikad uspjeti,tvoj zadatak je da sebe vidis boljom od njih i da sebe cijenis kao jedinku neovisno sta drugi rade i misle oko tebe i o tebi.
Ne cijeni sebe kroz odnos drugih prema tebi....ti izgradi odnos prema sebi,tek kad budes ti zadovoljna njime,i drugi ce te cijeniti....vjeruj mi....niko ne voli depresivce....zracis tugu,bol,ogorcenost,bezvoljnost....to nije put ka izlasku....sebe treba da mjenjas u smislu da moras da osjetis radost zivota,nadji ju u bilo cemu....zakljucili smo da je knjiga za tebe bijeg....nadji radost u drugim stvarima,ne trudi se drugima pokazati ko si...prvo sebe vidi u ogledalu i pokazi se sebi...tek kad shvatis da uvijek ima gore,da ti i ne zivis tako los zivot,prihvatit ces svaki novi dan s radoscu.
Ti imas bolesno koljeno...neko ga nema nikako....razmlisli malo o tome.
Oprosti na ovom postu,osjecala sam da moram da te opomenem da tablete, sta god da pijes, nece da te iscupaju ako ti mislis da ne vrijedi zivot taj koji ti imas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 2:52 am

Hvala ti Astra. Potrebno mi je da sa nekim podelim ove misli.
Ovo nije prvi put da upadam u krizu. Ja se nadam da ću se brzo stabilizovati.
U pravu si, moram da naučim da cenim sebe. I da ne mračim više.
Neprijatno mi je i što sam ovo ovde pisala..ubijam svojom tamom, znam.
Hvala ti što si obratila pažnju na ovaj post..i nema razloga da ti opraštam, kada si napisala istinu.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 2:55 am

Predrasude, hrana za sujetu...Riješi se predrasuda i unutrašnjih monologa, i riješićeš se depresije...Terapija ti ne pomaže, samo ti odmaže, ona samo odlaže ludilo u kojem si se našla...

Ne treba da dijeliš ni sa kim ništa, misli ti i stvaraju depresiju...Što budeš više poklanjala pažnju mislima sve više ćeš da ulaziš u začarani krug iz kojeg nećeš moći da izađeš...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 11:29 am

Nekada je volela Bijelo Dugme, Čorbu, celu YU rok scenu
Sada gleda Turske serije i Farmu
Nekada je izlazila, volela život, ljude
Sada se ne seća kada je poslednji put izašla
Nekada je to bila sasvim pristojna devojka
Sada je žena, i deluje poprilično zanemareno
Da ne kažem zapušteno
Šta se desilo?
Zašto se okovala u kuću?
Nekada nije mogla da se svrti
Svaka žena je bila njena drugarica
Svaki muškarac njen drug
Sada ne podnosi nijedne ni druge
Ona, u stvari, sebe više ne podnosi
Nije zadovoljna kako izgleda
Nema posla
Nema para
Poznata priča
Nakon sigurnog posla u SFRJ
Radila je kao kuvarica
Radila je kao čistačica
Ni sama više ne zna šta je sve radila
Zna samo da ništa nije zaradila
Premlada za penziju
Prestara za život
Premlada za kraj
Prestara za novi početak
Samo se vrti u krug
Ni tamo ni ovamo
Više ne veruje u demokratiju kojom su je zaveli
U Boga veruje površno
O nekom boljem životu više ni ne razmišlja
Za koga, u stvari, živi ta žena
Za svog sina, kaže mi
On mi je jedini preostao
To je priča moje majke
A to je, nažalost, priča većina Srpskih majki
A bojim se i žena
Napuštenih
Zaboravljenih
Prepuštenih sebi
Koje se nikada nisu laktale
Grabile za sebe
Nego poštovale propisano
Državu, zakone, vladajući moral
Ne, nije to stvar samo krize srednjih godina
To je stvar krize duha u kome živimo
Koji zatvara ljude u sebe
I uz usamljenost budi najtragičnije u čoveku
Zatvor u navodnoj slobodi
Gde sve možeš, samo ne možeš da budeš srećan***


Utabana staza ka depresiji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 1:10 pm

Odlična pesma Astra, ili poema. Tačno pokazuje put ka depresiji.
OK, neću više da mračim, malo mi je bolje..pre spavanja sam ukapirala šta je uzrok krize i kako se leči...tako da mi je sada bolje..Ne želim da potonem i neću.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Okt 11, 2015 8:07 pm

MadamX ::
Hvala ti Astra. Potrebno mi je da sa nekim podelim ove misli.
Ovo nije prvi put da upadam u krizu. Ja se nadam da ću se brzo stabilizovati.
U pravu si, moram da naučim da cenim sebe. I da ne mračim više.
Neprijatno mi je i što sam ovo ovde pisala..ubijam svojom tamom, znam.
Hvala ti što si obratila pažnju na ovaj post..i nema razloga da ti opraštam, kada si napisala istinu.



Na ovom tvom postu opcenito mogu ti samo reci...nezaboravi ti drzis olovku u svojim rukama i crtas svoj zivot.

Nekad nestane struja recimo, ok pa nemozes nastaviti sa svojim pisanjem ili crtanjem. Ali to nije varedno stanje nego privremeno.Hocu stime reci poslije mraka dan dolazi, poslije kise sunce itd.
drink2


Samo upornost ubija depresivnost, moje licno iskustvo! :mah:
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Okt 12, 2015 10:56 am

Madam X,drago mi je da si bolje,nedaj se.
Svi se na svoj način borimo,dovoljna je sitnica da se sruši sav trud koji ulažemo.
Često se svađama sa svojom sudbinom I pomislimo da nam je sve mračno ,bez trunke nade,bez izlaza.
U takvim trenucima osjećamo se usamljeni među tisućama koje prolaze pokraj nas.Kao što si i sama rekla,da ne želiš druge opterećivati svojim problemima ,automatski prebacuje sebi veći problem koji je nerješiv .Super da postoje ovakva mjesta za olakšati dušu . Svima nama se to dešava ,ne brini..oh,ta slabost duše..
Ako vjeruješ u Boga zamoli ga za novi pocetak,vjeruj da djeluje..
Želim ti puno sreće i uspjeha ,a ja sam tu ako ti što zatreba,nisam samo nik koji odlozi svoje papuče :-*
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Okt 12, 2015 5:59 pm

Hvala Kutijice jakog :kisic1:

Kako vreme prolazi, bolje mi je. Jača sam ja od svake Depresije.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Nov 30, 2015 1:05 pm

Gledam sad u pretraživaču pa mi imamo desetak tema samo o Depresiji. I to ne kao o geografskom pojmu koji je meni bio jedino poznat do pre nekog vremena. Psihički problem, depresija, je bilo ozbiljno oboljenje i njim su se bavili oni koji su za to bili kvalifikovani. I u za to specijalizovanim ustanovama.

Sad se i deca u drugom osnovne se za neurađen domaći pravdaju depresijom. Psihičkim ne geografskin pojmom. A tek odrasli. To sve depresivno, pije lekove ili bar planira da to u dogledno vreme počne. Pa se svaki neuspeh ili nerad pravda "depresijom".

Nekad je bilo hotmeno da žene iz boljih kuća u određenim situacijama padnu u nesvest. I da svaka u torbici okačenoj oko ruke ima mirišljavu so kojom će iz nesvestice biti vraćana. Sad niko više ne pada u nesvest ako mu se baš ne sloši pa se samo izvrne. Mirišljave soli su u kupatilima i služe kao dodatak pri banjanju. Mada koliko sam ja čitala ona mirišljava so za vraćanje iz nesvesti hotmenih gospoja i gospojica i nije bila baš mirišljava.

Idem da malo potražim koja bi mi fela depresije odgovarala. Neću da se o meni priča da nisam nobl i hotmena.


Zoxy the pofemljena










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Nov 30, 2015 1:22 pm

Zoxy, sa depresijom koja je ozbiljan psihički poremećaj, nije red sprdati se. Nije fer prema onima koji se bore da se izvuku iz tog pakla.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Nov 30, 2015 1:59 pm

MadamX ::
Zoxy, sa depresijom koja je ozbiljan psihički poremećaj, nije red sprdati se. Nije fer prema onima koji se bore da se izvuku iz tog pakla.


Ko je rekao da se sprdam sa STVARNO obolelim? Pročitaj moj post još jednom. Ako nisam totalno nerazumljiva jasno je da se sprdam sa onima koji depresiju (jedno ozbiljno psihičko stanje) koriste kao opravdanje za sve i svašta.

Mrzi me da perem suđe - aljkava i lenja

Nešto sam depresivna za pranje suđa - kako to hotmeno i nobl zvuči. A i niko mi neće zameriti.

Depresija je postala "popularna" kao opravdanje ili izgovor za sve. I do god ima Fema koje od nje "boluju" ja ću da im se podsmevam. Toliko sam dužna komšija Steriji makar.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Nov 30, 2015 2:09 pm

Sad kapiram Zoxy..sve je ok.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Nov 30, 2015 2:26 pm

ZoxZoja ::
MadamX ::
Zoxy, sa depresijom koja je ozbiljan psihički poremećaj, nije red sprdati se. Nije fer prema onima koji se bore da se izvuku iz tog pakla.


Ko je rekao da se sprdam sa STVARNO obolelim? Pročitaj moj post još jednom. Ako nisam totalno nerazumljiva jasno je da se sprdam sa onima koji depresiju (jedno ozbiljno psihičko stanje) koriste kao opravdanje za sve i svašta.

Mrzi me da perem suđe - aljkava i lenja

Nešto sam depresivna za pranje suđa - kako to hotmeno i nobl zvuči. A i niko mi neće zameriti.

Depresija je postala "popularna" kao opravdanje ili izgovor za sve. I do god ima Fema koje od nje "boluju" ja ću da im se podsmevam. Toliko sam dužna komšija Steriji makar.

Danas u savremenom svetu se svet sprda sa ''svim i svacim''zasto bi depresija bila izuzetak..danas je moderno, da si depresivan,lud i izgubljen..to je cool..sto si ludji, ti si uocljiviji,da ne kazem populariniji  i u spoljnom i u svom svetu(ljudi ne biraju sredstva da se istaknu,naplate tu svoju egzibiciju..jer sve je profit..)A..depresija krije u sebi posebnu senzaciju..koja uvek izaziva veliku paznju..a,to je suicid..eno malopre procitah n a netu da ''ne znam ko'' najavljuje samoubistvo..taj neko ko je sklon egzibicionizmu i skandalima..pa vi vidite..sta se desava..
A,zar se ne igramo  sa zivotom..dublje gledano..zar nas ne ubejduju da je ''belo crno'' ,a 'crno belo''...a gde je ''sivilo zivota'.

Depresija je ozbiljan psihicki poremecaj..a nije ona kriva sto je koriste za ''sve i svasta''..depresija ima svoj ego..svoju licnost  ali nema snage da se posebno istakne..u ovom ludom i destruktivnom svetu..njeni licni demoni su oslabili usled uzburkanosti i haosa koji senzacionalisticki  nastupa ..i ne dozvoljava pojedincima da se istaknu u svojim problemima..Trebalo bi da znamo da ''senka''(jung-ter.)(odbaceni i neprihvaceni delovi licnosti duboko potisnuti...)kao dominantna stvar u egu  dobija svojih 5 minuta danas...

Ps:Zox ..je super pisala..!!!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Dec 20, 2015 2:35 pm

Biće vam potreban samo jedan minut da ovo pročitate, a pouka koju ćete izvući, ostaće vam za cijeli život.

“Profesor započe čas tako što uze u ruku čašu punu vode. Podiže je u vis tako da svi mogu da je vide i upita:

– Šta mislite koliko je teška ova caša?

– 50 gr…100 gr… 125 gr… – nagađali su studenti.

– Istina je u stvari da ni ja ne znam. i dok je NE izmjerimo ne možemo biti sigurni – rekao je profesor. Ali ja sam htio da vas pitam nešto drugo. Šta će se desiti ako držim ovako podignutu čašu, recimo nekoliko minuta?

– Ništa! – odgovoriše studenti.

– Dobro. A šta će se desiti ako držim ovako podignutu čašu cijeli sat? – ponovo zapita profesor.

– Počeće da vas boli ruka – brzo odgovori jedan student.

– Tačno. A sada, šta će se desiti ako je držim ovako cijeli jedan dan?

– Ruka će od takvog napora početi jako da vas boli, a moguće je da će vam se ukočiti mišići, možda će vam se ruka čak i paralizovati. I vrlo je vjerovatno da ćete osjetiti potrebu da hitno odete kod ljekara.

– Vrlo dobro – nastavio je smireno profesor. – A dok se sve to dešava, šta mislite da li se promijenila težina čaše?

– Ne! – odgovoriše svi u glas.

– Pa šta je onda uzrok bolu u ruci i grčenju mišića?



Studenti se nađoše zbunjeni. Situacija je ličila na zagonetku i svi zdušno počeše da traže odgovor.

– Šta ja treba da uradim da bih se oslobodio bola i tereta u ovoj situaciji?- nastavi profesor.

– PUSTITE ČAŠU! – čuo se odjednom odgovor iz amfiteatra.

– Daaaa, to je to. To je odgovor. Pustite čašu! – poskočio je profesor. – To isto se dešava i sa vašim problemima u životu i sa vašim teškim mislima.

– Misliti o njima nekoliko minuta je normalna stvar, i u tome nema ničeg neispravnog ili pogrešnog. Ali ako ih zadržavate u vašem umu neko duže vrijeme osjetićete BOL. A ako to radite jako dugo, previše dugo – osjetićete se paralizovano, nećete biti u stanju da radite bilo šta drugo.

– Vrlo je važno da razmišljate o određenim događajima ili doživljajima u vašim životima i da izvodite zaključke iz njih, no još je važnije znati kako osloboditi um od tih problema na kraju svakog dana… Da ih “pustite da padnu” prije nego što utonete u san. Tako ćete sebi uštediti veliki stres i napor i svako jutro ćete se buditi sveži, vedri i odmorni. Osjećaćete da ste ispunjeni novom snagom i da s lakoćom prevazilazite sve životne izazove bez obzira u kakvoj se situaciji našli.”

I zato: PUSTITE CAŠU NA KRAJU SVAKOG DANA!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Dec 20, 2015 7:50 pm

Ovo je šala ....za koju ja mislim da ima dosta istine .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Dec 21, 2015 3:56 pm

Možda je šala, ali jedna je od boljih definicija depresije...istinita je.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPon Dec 21, 2015 7:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ove zime sam dovoljno konzumirao ovaj antidepresiv. :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyČet Okt 27, 2016 7:55 pm

Puno ljudi u ovoj našoj napaćenoj zemlji pati od depresije, samo ćute, sramota je reći, mada više je onih koji su letargični, a ne depresivni ... ali ima i onih sa ozbiljnijim problemima, koji ne mogu da se kontrolišu bez lekova! Mojoj dobroj drugarici je ustanovljen teži vid depresije pre nekih godinu dana, a ja lično joj osmeh na licu nisam videla i duže! Jutros je pozovem, pričale smo dugo, više ja nego ona, serem ja nešto ona sluša! Stiže mi malopre poruka koja glasi .... "Smejem se od jutros kobilo jedna, živce si mi izlečila!"... E jebiga, ona se sad smeje ... a ja plačem, doduše od sreće! Pričajte sa dragim ljudima, značiće i vama i njima...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyČet Okt 27, 2016 8:16 pm

Astra ::
Puno ljudi u ovoj našoj napaćenoj zemlji pati od depresije, samo ćute, sramota je reći, mada više je onih koji su letargični, a ne depresivni ... ali ima i onih sa ozbiljnijim problemima, koji ne mogu da se kontrolišu bez lekova! Mojoj dobroj drugarici je ustanovljen teži vid depresije pre nekih godinu dana, a ja lično joj osmeh na licu nisam videla i duže! Jutros je pozovem, pričale smo dugo, više ja nego ona, serem ja nešto ona sluša! Stiže mi malopre poruka koja glasi .... "Smejem se od jutros kobilo jedna, živce si mi izlečila!"... E jebiga, ona se sad smeje ... a ja plačem, doduše od sreće! Pričajte sa dragim ljudima, značiće i vama i njima...

Da ja tebi kažem: e vala i liči mi na tebe to. Ima ljudi koji su prosto nadareni da razvedre druge ljude. To je dar.
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyČet Okt 27, 2016 10:39 pm

Svi mi , bez obzira tko smo i sto smo (lekari, pravnici, bogatasi, siromasi, prosjaci, lopovi , indijanske poglavice) , imamo svoje uspone, i padove.I vrhunski eksperti za lecenje depresije, tu i tamo dotaknu dno, i zadrze se na njemu.Ali ono sto strucnjak za depresiju zna iz iskustva je da svaki slucaj depresije, bez obzira na tezinu,i ozbiljnost, nije trajan, i da je povratak na stanje mentalnog zdravlja pravilo,

Vecina nasih depresija je zapravo osecaj melanholije (od osecaja danas mi se ne ide iz kreveta, do osecaja da me je zivot usisao usisavem, da sam odbacen). Tja, zivot je ogromno razocarenje, ono sto je sigurno je smrt i porezi . I sta onda.Gde pise da se osoba ne moze osecati zalosno? Nista lose u tome, ako prihvata to kao privremeno stanje. Ne znaci, da ako se ja osecam zalostan, da zbog toga moram postati, ili biti jos zalosniji

Ono sto je vrlo vazno, je pricati s nekim o svojim osecajima, i kako se osecate.Podelite to s nekim.Setite se nekog lepog i veselog dogadjaja.Igrajte sah, imajte seks...vozite bicikl.Isplacite se. Nista bolje od dobrog placa

Analizirajte situaciju.Vrlo brzo ce te znati sta je uzrok vase depresivnosti.Onog trenutka kada pravilno definirate i postavite problem, sami ce te ga resiti...

Klinci i pubosi , imaju svoje vizije o zivotu (kako bi zivot trebao da izgleda po njima).Na zalost , te vizije se vrlo brzo pokazu ne-realisticne, ali , iz upornosti, ti klinci, koje su, eto odrasli, i dalje teraju te svoje nemoguce ciljeve, pa ih to dovede da postanu depresivni...Pomirite se da nesto ne ide..Kazite sami sebi; U redu, probao sam najbolje sto sam mogao, vreme je da odustanem....

Nemojte izmisljati neciji zivot u svojoj masti...Sumnjati u nevernost partnera, je dovoljan razlog depresiju...Nemojte "sumnjati"..pitajte .Moze biti da ste u krivu

Nemojte, ici u kupovinu, kada ste depresivni, i nemojte visiti pred friziderom

Usporite malo s radnim obavezama, i pruzite si malo mira

Ponasajte se pristojno prema okolini, i izbegavajte odluke, kada se osecate depresivnim
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 11:18 am

Danas je navodno najdepresivniji dan u godini .
Pare potrošene ,praznici prošli ,vreme užasno ,radi se ......ima i razloga . cherry

Posvetite se "zimskim radostima" ,konzumirajte kuvano vino , ili ,ako baš ne ide drugačije ....popijte jednu "tableticu - veselicu"  spite










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 11:24 am

Depresija je ipak bolja od "Kompresije"... trtrr 99i :dedamraz:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sunce ljubavi

Sunce ljubavi


Godina : 53
Location : Zemun
Humor : Može..
Datum upisa : 06.01.2017

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 1:48 pm

Depresija se leči prutom ili kaišem...
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 2:08 pm

Sunce ljubavi ::
Depresija se leči prutom ili kaišem...

Depresija pogadja samo hipersenzitivne duse, koje su pojacano osetljive i emocionalno reaguju na neugodne dogadjaje..Svaka grubost i nerazumevanje njihovog stanja ih moze dodatno ugroziti i razboleti jos vise. Depresija se leci podrskom, neznoscu, ljubavlju. Razgovor sa osobom, moze biti od velike pomoci...prut ostavi za korpu od pruca, a kais opasi oko struka.. top88
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 3:21 pm

Sunce ljubavi ::
Depresija se leči prutom ili kaišem...

Biti budala je stvar izbora. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sunce ljubavi

Sunce ljubavi


Godina : 53
Location : Zemun
Humor : Može..
Datum upisa : 06.01.2017

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 4:15 pm



Biti budala je stvar izbora. rasta[/quote]

Podržavam tvoj izbor... top88
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 8:39 pm

Sunce ljubavi ::
Depresija se leči prutom ili kaišem...

Ovo je tipična rečenica koja odslikava naš mentalitet i naše predrasude.

Depresija je ozbiljan psihički poremećaj koji se leči godinama.

Niko ne voli da bude depresivan. Bilo bi to apsurdno. Da se radujem što pijem lekiće.

Znam uzrok moje depresije. Ortopedski problemi koji traju preko 30 godina, i koji su ostavili i ostavljaju trag kada je psiha u pitanju.

Da se lečim prutom i kaišem?grmi

Ne, treba mi samo malo, jako malo razumevanja...i trunka podrške.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 9:01 pm

Za takve stvari je pozeljno druzenje sa "normalnim" osobama i izlazak medju ljude tako da mozak ima o cemu drugom razmisljati.

"Prutom i kaisem"......ako je vic onda je neumesan a ako nije time se leci bezobrazluk i nevaspitanost...kod nekih.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 9:12 pm

MadamX ::

Znam uzrok moje depresije. Ortopedski problemi koji traju preko 30 godina, i koji su ostavili i ostavljaju trag kada je psiha u pitanju.

Da se lečim prutom i kaišem?grmi

Ne, treba mi samo malo, jako malo razumevanja...i trunka podrške.

Evo ja te podržavam, ali nikako u samosažaljevanju i stalnom forsiranju i "hranjenju" depresije.
Hajde da malo budemo racionalni:
Ortopedski problemi traju 30 godina. Možeš li ti nešto promijeniti u vezi sa tim problemima? Koliko ja znam ne. Ispravi me ako griješim. Ja razumijem da je problem živjeti sa tim, ali žive ljudi i sa težim problemima, vjeruj mi. Znači, ne možeš ništa promijeniti, teško jeste, ali naučiš da živiš sa tim. Ako misliš da je život svakog od nas primjera radi na ovom forumu divan, odmah ću ti reći da nije. Svi mi imamo itekako velikih nerješivih problema, pa i zdravstvenih, ali kad vidiš da ih ne možeš riješiti naučiš živjeti sa tim i trudiš sa da život olakšaš i oplemeniš na što više načina. Stalno samosažaljevanje samo vuče još više na dno.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 10:17 pm

justicija ::

Ortopedski problemi traju 30 godina. Možeš li ti nešto promijeniti u vezi sa tim problemima? Koliko ja znam ne. Ispravi me ako griješim. Ja razumijem da je problem živjeti sa tim, ali žive ljudi i sa težim problemima, vjeruj mi. Znači, ne možeš ništa promijeniti, teško jeste, ali naučiš da živiš sa tim. Ako misliš da je život svakog od nas primjera radi na ovom forumu divan, odmah ću ti reći da nije. Svi mi imamo itekako velikih nerješivih problema, pa i zdravstvenih, ali kad vidiš da ih ne možeš riješiti naučiš živjeti sa tim i trudiš sa da život olakšaš i oplemeniš na što više načina. Stalno samosažaljevanje samo vuče još više na dno.

Justi, mogu da promenim. Potrebna je još jedna operacija kolena i zatim prava psihoterapija vezana za PTSP i bila bih potpuno ok, tj mirna što se tih problema tiče.

Ne volim samosažaljenje i to ne radim. Samo sam konstatovala činjenice.

Burno reagujem kada sam u minus fazi, tj kada sam nervozna i depresivna jer me boli koleno. A koleno me užasno boli ovih dana jer pada sneg. Boli me koleno koje nije operisano i koje sam ovih dana po xy put povredila.

Znam da nikome ovde život nije lak. Svako ima poneki problem. Život nije idealan.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyUto Jan 17, 2017 10:38 pm

Madam, pa to je odlično! Onda moj savjet je: svu energiju usmjeriti u tom pravcu da se stvore uslovi za operaciju i oporavak nakon nje. Piči svoj pravac, ne obziri se okolo, nemaš kad trošiti se na puno analize i stremi ostvarenju cilja i rješavanju osnovnog problema.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySre Jan 18, 2017 8:45 am

MadamX ::
Sunce ljubavi ::
Depresija se leči prutom ili kaišem...

Ovo je tipična rečenica koja odslikava naš mentalitet i naše predrasude.

Depresija je ozbiljan psihički poremećaj koji se leči godinama.

Niko ne voli da bude depresivan. Bilo bi to apsurdno. Da se radujem što pijem lekiće.

Znam uzrok moje depresije. Ortopedski problemi koji traju preko 30 godina, i koji su ostavili i ostavljaju trag kada je psiha u pitanju.

Da se lečim prutom i kaišem?grmi

Ne, treba mi samo malo, jako malo razumevanja...i trunka podrške.

Ovo je ustanova otvorenog tipa a ne zatvorenog, stoga, ne postoji razlog da nas drkaš. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyPet Apr 14, 2017 10:41 pm

Gucneš Xanax i sve ti potaman
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 12:37 am

Black Wizard ::
Gucneš Xanax i sve ti potaman

:)

Jači je od Ksalola, to sam čula. :948208144:

Inače, nisam depresivna, samo me trenutno muče simptomi PTS-a ali navikla sam na njih.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 9:22 am

Nekom je depresija imidž.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 9:50 am

Black Wizard ::
Gucneš Xanax i sve ti potaman

MadamX ::




Jači je od Ksalola, to sam čula.


Oba leka su prvenstveno indikovani za anksiozna stanja i sprečavanje paničnih napada i ostalog što ide sa njima .
Time ne želim reći da se u Srbiji ne propisuju "u paketu" zajedno sa antidepresivima i "veselicama" (benzodiazepimima ) 
Kao antidepresivi se kod nas većinom masovno koriste Zoloft , Maprotilin ,Karbaprim ,Auromid ,Flunisan pa čak i "američko čudo" ,Prozak (koje mislim da nije "registrovano" kod nas ,ali, šta se ne može "nabaviti" u Srbiji ) 
Nijedan od njih se ne može uzimati "na svoju ruku" ,niti se terapija može prekidati kada se poželi ,a većina (tačnije ,skoro svi) su kontraindikovani u mnogim slučajevima ,što naravno ne smeta zabrinjavajućem broju ljudi u Srbiji da svoje depresije ,anksioznosti,potištenost ,napetost i druge psihičke probleme "leče" Bensedinom i Bromazepamom na svakodnevnom nivou .
Za sve pomenuto se smatra da ne stvaraju zavisnost -što neće da bude ,itekako se pokazuju znaci apstinencije kada se sa njima prekine . 
Poenta ...ne bi se smelo "gucnuti" ,kao što kaže Wizzard ,nego ,ako psihijatar proceni da je potrebno ,tačno se držati terapije .
Depresiju neće izlečiti ušikavanje antidpresivima , anksioliticima i sedativima ,samo će zamaskirati stanje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 10:09 am

Kod mene u selu, prepisuje se lopata, kramp, ašov, motika i par hektara zemlje, koja treba da se obradi. Prolazi depresivno stanje 100% .

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 10:45 am

Eugen Grafvajer ::
 Prolazi depresivno stanje 100% .

rasta
Kad tako postaviš stvari ,pomažu i sex ,droga i rock*n*roll . :brdski2:
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 10:48 am

Jbt ,šta vi "žderete " sve te frapove kad im znate imena.  affraid










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 10:49 am

Danubius ::

Kad tako postaviš stvari ,pomažu i sex ,droga i rock*n*roll . :brdski2:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dejsvo tih medikamenata je kratkoročno.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 11:11 am

sve je kratkorocno ako nema klika u glavi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 11:31 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 3:47 pm

Danubius ::



Oba leka su prvenstveno indikovani za anksiozna stanja i sprečavanje paničnih napada i ostalog što ide sa njima .
Time ne želim reći da se u Srbiji ne propisuju "u paketu" zajedno sa antidepresivima i "veselicama" (benzodiazepimima ) 
Kao antidepresivi se kod nas većinom masovno koriste Zoloft , Maprotilin ,Karbaprim ,Auromid ,Flunisan pa čak i "američko čudo" ,Prozak (koje mislim da nije "registrovano" kod nas ,ali, šta se ne može "nabaviti" u Srbiji ) 
Nijedan od njih se ne može uzimati "na svoju ruku" ,niti se terapija može prekidati kada se poželi ,a većina (tačnije ,skoro svi) su kontraindikovani u mnogim slučajevima ,što naravno ne smeta zabrinjavajućem broju ljudi u Srbiji da svoje depresije ,anksioznosti,potištenost ,napetost i druge psihičke probleme "leče" Bensedinom i Bromazepamom na svakodnevnom nivou .
Za sve pomenuto se smatra da ne stvaraju zavisnost -što neće da bude ,itekako se pokazuju znaci apstinencije kada se sa njima prekine . 
Poenta ...ne bi se smelo "gucnuti" ,kao što kaže Wizzard ,nego ,ako psihijatar proceni da je potrebno ,tačno se držati terapije .
Depresiju neće izlečiti ušikavanje antidpresivima , anksioliticima i sedativima ,samo će zamaskirati stanje .


Tačno. Boldovala sam najvažniju rečenicu-ništa od ovih lekova ne sme da se uzima na svoju ruku, već samo uz dogovor sa psihijatrom.

Ne stvara se zavisnost sve dok su potrebni da se koriste. I posle toga se ne prekida njihova upotreba ODMAH već postepeno ide smanjenje doza, do potpunog ukidanja leka.

Flunisan, kako je meni objašnjeno ima ista svojstva kao Prozak.

Inače "veselice" iliti bensedine i bromazepame prepisuju i kardiolozi srčanim bolesnicima, u malim dozama, naravno.

I reumatolozi često prepisuju bromazepam u maloj dozi uz neki antireumatik.

Tako da mnogo ljudi zvanično koristi bromazepame, bensedine, a ima i onih koji uzimaju na svoju ruku, i nanose štetu svom organizmu.

Isto je i sa lekovima za spavanje.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptySub Apr 22, 2017 5:28 pm

Danubius ::
Black Wizard ::
Gucneš Xanax i sve ti potaman

MadamX ::




Jači je od Ksalola, to sam čula.


Oba leka su prvenstveno indikovani za anksiozna stanja i sprečavanje paničnih napada i ostalog što ide sa njima .
Time ne želim reći da se u Srbiji ne propisuju "u paketu" zajedno sa antidepresivima i "veselicama" (benzodiazepimima ) 
Kao antidepresivi se kod nas većinom masovno koriste Zoloft , Maprotilin ,Karbaprim ,Auromid ,Flunisan pa čak i "američko čudo" ,Prozak (koje mislim da nije "registrovano" kod nas ,ali, šta se ne može "nabaviti" u Srbiji ) 
Nijedan od njih se ne može uzimati "na svoju ruku" ,niti se terapija može prekidati kada se poželi ,a većina (tačnije ,skoro svi) su kontraindikovani u mnogim slučajevima ,što naravno ne smeta zabrinjavajućem broju ljudi u Srbiji da svoje depresije ,anksioznosti,potištenost ,napetost i druge psihičke probleme "leče" Bensedinom i Bromazepamom na svakodnevnom nivou .
Za sve pomenuto se smatra da ne stvaraju zavisnost -što neće da bude ,itekako se pokazuju znaci apstinencije kada se sa njima prekine . 
Poenta ...ne bi se smelo "gucnuti" ,kao što kaže Wizzard ,nego ,ako psihijatar proceni da je potrebno ,tačno se držati terapije .
Depresiju neće izlečiti ušikavanje antidpresivima , anksioliticima i sedativima ,samo će zamaskirati stanje .

Vidi, i aspirin ima kontraindikacije, to će ti reći svaki farmaceut, pa ga opet nemilice gutamo svi redom. O kafetinu i analginu neću ni da pričam, brufen isto tako, pa opet se ne femkamo mnogo da posegnemo za njima. Tačno je, hemija je hemija, ali eto mene npr. xanax vratio iz mrtvih. Kad mi je štitna divljala, a depresija bila prateća, jedan od lijekova koji sam dobila je bio i xanax. Naravno da to nije čarobni štapić. Lijek služi da te vrati barem u stanje da racionalno razmišljaš.Mene jeste. A kad si racionalan, onda si već na pola puta da pobijediš to zlo zbog koga si i posegnuo za xanaxom ili nekim drugim lijekom. Što reče Astra, dok ti ne klikne u glavi ništa od pomoći. Samo, treba se dovesti do toga da je glava sposobna da "klikće"
Hvala Bogu pa su doze koje sam korisitila bile zaista minimalne, možda je to razlog zbog čega nisam imala problem kada sam prestala da uzimam lijek. Nakon svega me je hvatao bijes, ne zbog xanaxa i prestanka konzumiranja  lijeka, nego zbog činjenice da sam zbog onih koji nisu pili svoje lijekove, ja bila dovedena u stanje da moram da ih pijem. Ali eto, polako sve dođe na svoje.
Ne čudi što ljudi toliko piju "veselice". Prvo: da im ne trebaju ne bi ih pili a drugo: bome neki dan gledam u Bogatiću za 120 dinara kupiš bromazepam bez recepta, bez knjižice i milina.Toliko me košta participacija da odem kod ljekara, a o privatnom posjetu neuropsihijatu ili psihologu da ne pričam. Ljudi idu linijom slabijeg otpora. Da li je na taj način uredu to rješavati, to je već neka druga priča. Apsolutno se slažem da bez recepta i preporuke ljekara ni jedan od lijekova ne treba uzimati, ali nažalost - većini ih ljekar i propiše jer su im itekako potrebni.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Sep 10, 2017 9:38 am

Danima sam u depri jer mi je ukinut AD, pa vraćen prošle nedelje. Sutra idem da uzmem recepte i počinjem da ga pijem.

A mislila sam da je depresija prošla, nemam nekih velikih problema da bi me mučila...ali čudo napravi nova psih koja je izmenila celu terapiju i vratila me u to gadno stanje...Sreća pa je shvatila i rekla sama da je pogrešila za naglo ukidanje AD.

Biću ja ok, ne dozvoljavam depresiji da pobedi. brdski










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Sep 10, 2017 9:46 am

Madam, samo polako. Korak po korak. Ni Rim nije osvojen za jedan dan. Ne zatvarati se u sebe i ne sažaljevati. Naravno koliko je to moguće. Tražiti nešto da ti preokupi pažnju i obavezno tražiti pomoć od stručnih ljudi. Sve će biti dobro. Vjeruj mi,koliko god mislila da je tebi najgore, uvijek ima gore. Ima naravno i bolje, ali odmjeriš svoje sposobnosti, naučiš prihvatiti ono što jeste, iskoristiš što imaš i idemo dalje brdski
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Sep 10, 2017 10:01 am

Hvala Džasti :sr3:

Od kako mi je pre par meseci promenjena terapija, često plačem, bukvalno za svaku sitnicu. I nekako sam sva smušena :)

Bila sam kod psih, ukapirala je da nije smela ODMAH da ukine antidepresiv, pa je vratila. Okupirana sam blogom i šetnjama i druženjem, ali inspiracija za pisanje mi je trenutno nula- a i ovde na forumu..na blogu čekam važan intervju...tako da me to malo raduje.

Važno je što ŽELIM da budem ok, mislim da želja igra veliku ulogu u pobeđivanju depresivne epizode.

I nikako se ne samosažaljevam, to ne radim.

Hvala ti na brzom odgovoru.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Sep 10, 2017 11:05 am

Dok god trazis smisao u ljudima oko sebe,dok god ocekujes da te neko drugi voli i zavisis od toga,nema izlaska iz depresije.
Voli sebe i osloni se iskljucivo na sebe,snaga je unutar tebe a ne u okolini,promjena terapije je vise izgovor,jer izlijecena osoba ne treba hemijsku terapiju.
Nije sarkastican odgovor,samo licno iskustvo.
Ne cekaj da budes voljena,ljubav njeguj u sebi za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 EmptyNed Sep 10, 2017 11:18 am

MadamX ::
Hvala Džasti :sr3:

Od kako mi je pre par meseci promenjena terapija, često plačem, bukvalno za svaku sitnicu. I nekako sam sva smušena :)

Bila sam kod psih, ukapirala je da nije smela ODMAH da ukine antidepresiv, pa je vratila. Okupirana sam blogom i šetnjama i druženjem, ali inspiracija za pisanje mi je trenutno nula- a i ovde na forumu..na blogu čekam važan intervju...tako da me to malo raduje.

Važno je što ŽELIM da budem ok, mislim da želja igra veliku ulogu u pobeđivanju depresivne epizode.

I nikako se ne samosažaljevam, to ne radim.

Hvala ti na brzom odgovoru.
Vrlo je važno da "pogode" terapiju ,jer ako to nije slučaj ,onda je više štetna nego korisna . Osnovno što treba da pokušaš da shvatiš je neće biti nikakvih "čuda" .Ni "čudesnih lekova" ,ni "čudesnih susreta" ,ni "čudesnih obrta" u životu .(ne kažem da nije moguće ,ali ne treba očekivati ) Živiš dan za dan ,baviš se stvarima koje te bar zabave (eto ,taj blog ,knjige ,bilo šta ) prestaneš da "očekuješ" ,ali i da "toneš" ,i onda sve dođe samo od sebe u "normalu" . 
I ja ,kao i Astra -iz ličnog iskustva . Lekari nisu čudotvorci ,mogu da te "programiraju" lekovima ,ali to nije stvarni život ,niti realno raspoloženje . Kad shvatiš i pomiriš se sa tim da je tako kako jeste ,neće ti trebati više ni antidepresivi ,ni stimulatori raspoloženja ,ni sredstva za umirenje ,ni psihijatri . Mislim da si bila u nekoj "grupi za potporu" ,eto ....komuniciraj sa tim ljudima ,to ne može da škodi .Možda se nađeš u tome da pomogneš nekome ko je u puno gorem stanju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





DEPRESIJA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   DEPRESIJA - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DEPRESIJA
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» So, kafa i depresija neprijatelji kostiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: