DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 IMATE LI (još) GRAMOFON?

Ići dole 
+27
Astra
Sibila_
Samouka
podbarac
Šmizla
Gothic
Uther Pendragon
Zana
sonia
AstrinaKomsinica
debilko
Ivana_258
GilleSO
zirafa
determinanta
petar41
atlanta
Radosav
Kica/Praja
cojle
doctorr67
dejan
SunStorm
Kijara-brm
montoya
Oci-ANDJELA
Luckasta
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPet Apr 17, 2009 10:37 am

First topic message reminder :

Gramofon....to nije bila samo sprava za slušanje muzike (pored skupih i nedostupnih magnetofona i pre masovne pojave kasetofona ) to je bila institucija .
[You must be registered and logged in to see this image.]


Od onih čeških mono SUPRAPHONA , do čuda 80 tih TOSCE 20........stereo   :cheers: Naravno da su nam svetske marke bile nedostupne , ali vremenom su se počeli pojavljivati Marantzi, Kenwodi i drugi , i tako smo ušli u svet hi-fi-a preko dijamantske igle.

Imati dobar gramofon je govorilo o čoveku i bilo isto toliko bažno kao danas imati skuter u mladim godinama . Sve je bilo ritual ...vadjenje ploče iz omota , čišćenje od prašine , skidanje elektriciteta , sve do trenutka spuštanja igle u brazdu vinila (nikako rukom, liftom ručice)
Kada neka ploča počne da preskače , vilo je ravno katastrofi ....

Ideju za ovu temu sam dobio kada je klinac pitao "šta je to gramofon??? " , jer je odrastao u vremenu CD a ,čak i o kasetama ima samo neki maglovit pojam.

Zaprepastio sam se , kada sam tražeći po netu , shvatio koliko je gramofon još u stvari "živ" , koliko je velika berza ploča , igala, predpojačala , zvučnika , iako je tehnološki davno prevazidjen .

Kažu da ono blago šuštanje daje ipak još humanu komponentu muzičkom doživljaju koju je savršenstvo digitalne tehnologije uništilo.

Zato, da pričamo malo o grafonima. Da li ste ga imali , koja su vaša sećanja, koje i kakve ploče ste slušali, imate li ga još?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Uto Jun 27, 2017 9:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 4:25 pm

Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:38 pm

AstrinaKomsinica ::
Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:

'el od liandera? lol!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:41 pm

Zana ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:

'el od liandera? lol!

Aha! hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:47 pm

AstrinaKomsinica ::
Zana ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:

'el od liandera? lol!

Aha! hahahahahahaha
..onda uzmi pishtolj,humanije je a isto cesh odgovarati :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine



Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:50 pm

Ma, bre, imam gramofon, al' šta mi vredi kad nemogu jednim klikom da se prebacim sa Janis Joplin na Rokere s moravu!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:51 pm

Jok bome, hoceM da ga mucim ko sto mene svaki od preko 10 gramofona muchi hahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:52 pm

AstrinaKomsinica ::
Jok bome, hoceM da ga mucim ko sto mene svaki od preko 10 gramofona muchi hahahahahaha


ahahhahahahaah,ajd onda,kad si navalila zateleban
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:55 pm

A stvarno zeno, ne mogu bona auto parkirat u garazi od aparature, a da ne pominjem sta je krtica nanijela u kucu. I sve fol sa buvljaka, ma da,,,Dok ga ja ne davnem malo:)
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:56 pm

AstrinaKomsinica ::
A stvarno zeno, ne mogu bona auto parkirat u garazi od aparature, a da ne pominjem sta je krtica nanijela u kucu. I sve fol sa buvljaka, ma da,,,Dok ga ja ne davnem malo:)
cuti,moyda i ne ynash a tu leye pare..jednog dana to rasprodash pa pravo sa Blebijem na Bahame :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 5:58 pm

Zana ::
AstrinaKomsinica ::
A stvarno zeno, ne mogu bona auto parkirat u garazi od aparature, a da ne pominjem sta je krtica nanijela u kucu. I sve fol sa buvljaka, ma da,,,Dok ga ja ne davnem malo:)
cuti,moyda i ne ynash a tu leye pare..jednog dana to rasprodash pa pravo sa Blebijem na Bahame :eee:

hahahahahahahahaha Ditto!@ hahahaahhahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:02 pm

P.S: ovo za Blebija i konu je zjb :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:03 pm

..u stvari,mozda i ne bude ako rasproda kona sve po garage :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:05 pm

Zana ::
P.S: ovo za Blebija i konu je zjb :zubi3:

Tako zeno, objasni da ne pukne novi trach hahahahaha NecEMO bona moc spavat sta ce narod mislit migg haahahahhahahahahahahaha

Ljubim Zonce :ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:09 pm

..kono,koliko god pustish "da pas laje a vetar nosi" nije prijatno kada tew olajavaju bey ikakvog osnova..ja se sada zezam sa Blebijem..ali je ruzno to shto su mu uradili
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:09 pm

J.. ti mene ako sam razumela šta Komša i Fogi govoriše????
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:12 pm

Ivana_258 ::
J.. ti mene ako sam razumela šta Komša i Fogi govoriše????

ahhahahah,welcome in club..samo kona to zna da prevede..samo izbezobrazila se u zadnji kraj i ona,pa naplacuje prevode
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:13 pm

Zana ::
..kono,koliko god pustish "da pas laje a vetar nosi" nije prijatno kada tew olajavaju bey ikakvog osnova..ja se sada zezam sa Blebijem..ali je ruzno to shto su mu uradili

Iskreno, izvan loop-a sam, stvarno pojma nemam sta je bilo, ali sta god da je, zao mi je. Mrzim traceve, ne upraznjavam ih, al i ne uzbijam. Mozda sam ja debelokozac, al me stvarno ova moja velika bosanska guzara zaboli bas sta ce ko reci, sto bih iskreno savjetovala svima,,,nije vrijedno ni truda, ni znoja,,,,doduse ponekad je vrijedno smijeha;)
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:14 pm

AstrinaKomsinica ::
Zana ::
..kono,koliko god pustish "da pas laje a vetar nosi" nije prijatno kada tew olajavaju bey ikakvog osnova..ja se sada zezam sa Blebijem..ali je ruzno to shto su mu uradili

Iskreno, izvan loop-a sam, stvarno pojma nemam sta je bilo, ali sta god da je, zao mi je. Mrzim traceve, ne upraznjavam ih, al i ne uzbijam. Mozda sam ja debelokozac, al me stvarno ova moja velika bosanska guzara zaboli bas sta ce ko reci, sto bih iskreno savjetovala svima,,,nije vrijedno ni truda, ni znoja,,,,doduse ponekad je vrijedno smijeha;)
..slazem se...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:20 pm

Ma, sestro slatka ''dok živimo mi živeće i trač'' (što reče jedna moja). Nego ja bukvalo ne razumedoh reči!!!!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:24 pm

E sorry Ivana, ja ti se drzim Vuka, hahahahaha Haj' polako, nisam tako teska za skuzit, pofataces hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:28 pm

Ivana_258 ::
Ma, sestro slatka ''dok živimo mi živeće i trač'' (što reče jedna moja). Nego ja bukvalo ne razumedoh reči!!!!
..evo ja cu da prevodim"konu"..da i ja neshto zaradim :ironic:
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:30 pm

Ajd' dobro, sestre slatke!
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 6:37 pm

Imam gramofon i nesto malo vise od 100 LP Ploca... 55555

Ostavio sam ga za uspomenu,mozda nekad pokazem deci kako je to pre nekada izgledalo...ako ih bude zanimalo... booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jul 01, 2012 7:00 pm

CD /mp 3 su jednostavno "pojele" sve druge nosače zvuka i naravno ,za to potrebnu aparaturu . Nešto dođe i sa godinama i konformizmom ,i stvarno,kao kod Zane ,završi na tavanu .
Hajde ,ovde u Srbiji -i nije velika šteta . Ko je imao "dobru spravu" pola sela dolazilo da samo vidi ,sluša i divi se . Toga nije bilo puno .
Ali na zapadu,gde su "marke" bile dostupne ,i gde se tehnika menja skoro kao gaće ? Šta je "Thorensa" "Marantza" itd završilo u kontejnerima kao "elektronsko smeće" ,zajedno sa "zastarelom" propratnom opremom -pojačalom, zvučnicima ?
To je da kamen proplače . Da ne kažem da takve "lampaše" i ručno motane JBL zvučnike ne da niko ne pravi ,nego niko nikada i neće više .To je pravljeno da traje . Pravi poznavaoci su sami sastavljali "liniju" -gramofon ,deck ,,tjuner ,ekvilajzer ,predpojačalo ,pojačalo ,zvučnici ...mesecima i godinama se štedelo za parče po parče ,pa šverc (uvoza je bilo slabo) a sve na gomili je koštalo kao dobar "stojadin" ....
A na zapadu se to kupovalo lake šale ,za mesečnu platu ,ili na 24 rate ,prodavac vam sastavi liniju .....i na kraju ,bacilo ,kao što se i danas tamo tehnologija baca ,zato što ima nešto novo i bolje i zauzima "prostor" .
Šteta ......ipak su ploče imale "dušu" ...

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPon Nov 25, 2013 7:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vidi ovog, vintage i sve ima...mesto za cd, ploce, kasete, usb, internet, mp3...bukvalno sve...daljinski..

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPon Nov 25, 2013 9:02 pm

sonia ::



Vidi ovog, vintage i sve ima...mesto za cd, ploce, kasete, usb, internet, mp3...bukvalno sve...daljinski..

Lepo ,i verovatno zanimljivo nekome naših godina ko se još seća dedinog radija i gramofona (i naravno ,posebno onima koji žive u inostranstvu ,pa mogu da imaju sve ,pa im nije zanimljivo ,nego im se dopada "vintage" )
Za moju generaciju -sprava nad spravama 70/80  tih "Tosca 5 " -prvi "stereo" koji smo ikada videli (i retki imali )
I ima ih još -ispravnih !

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyUto Nov 26, 2013 9:25 am

nemam više....:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyUto Nov 26, 2013 12:07 pm

Izbrojala sam 6, a znam da je Jozin sakrio jos koji djegod. Sve to lino sa buvljaka, pa on to kao popravlja, pa ce prodat,,,,aha, prodaje ima nekoliko godina booored  Doduse, ne razumijem se u to, i ne zanima me, ali se ovi njegovi pajdasi dive,,,,whatever.
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyUto Nov 26, 2013 5:40 pm

O da, u vikendici.
..i gramofon i LP ploče kao i singl ploče.
Sve uredno poslagano.
Sve radi ali eto...stoji tamo nekako u tišini i čeka ..šta?
Ne znam..verovatno istoriju....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Nov 27, 2013 10:24 am

što je ovaj lep

[You must be registered and logged in to see this image.]
SENCOR STT 016 Turntable










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jan 29, 2014 9:03 am

Gramofon Tosca 15


Gramofon Tosca 15,napravljen u bivšoj Jugoslaviji,Radio Industrija Zagreb,RIZ,veoma popularan sedamdesetih godina.U kombinaciji sa sopstvenim pojačalom,izlazne snage 10W,IC Tba-810As i dvosistemskim kutijama Zk-15.Šasija gramofona je automatski menjač,6 ploča,Bsr napravljen u Engleskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Još uvek u odličnom stanju samo ga sad ne koristim , sve ploče na broju . Ploče su se stavljale na gramofon sa dva prsta na ivici . Nije smeo da bude otisak prstiju na ploči , bar kod onog ko je vodio računa o njima . Neka njega jer sve se vrti u krug .  ll000 










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jan 29, 2014 12:27 pm

Ne smem da napišem. Zajebavaće me Brdski ko staru ploču:)))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyČet Jan 07, 2016 8:39 pm

Sreća  što nema Debija ,Yovana ili Podbarca (ako se dobro sećam ,veliki ljubitelji "vinila" ) dobili bi moždanu kap . 
Poznata vam je polemika oko "privatizacije" Studija B ,i "novi vlasnik" je bez pardona izbacio kompletnu audio -video "arhivu" u kontejnere ? Neko je javio našem poznatom košarkašu Žarku Paspalju i on ne bio lenj -uspeo je spasiti oko 1500 naslova .

[You must be registered and logged in to see this image.] 

Ne mogu da verujem da postoje tako glupi ljudi .Ti nikada nisu imali gramofon ,i ne znaju da ploča nije parče bezvredne plastike ,nego puno više . Opšta kultura valjda nalaže saznanje da postoje kolekcionari ,a "račun" da su mogli i neki novac da uzmu za toliku kolekciju ? 
Izgleda da ne znaju ni jedno ni drugo . 
A mene i ne čudi .Studio B je kupila fantomska firma "Maksim Media doo Beograd "a "predsednik "te uvažene firme je -ova ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyČet Jan 07, 2016 8:45 pm

Ovo sa bacanjem ploča je isto ono što su nacisti radili u Berlinu s knjigama.
Novopečeni moćnici i vlasnici medija su obična neobrazovana stoka koja nema pojma šta su prave vrednosti ( i ne mislim samo na ploče...). A da imaju mozga mogli su uzeti pare na nekoj međunarodnoj aukciji. Nažalost, nije Studio B jedini koji je ostao bez ove dragocene arhive. I ne samo ploče, bacili su i trake sa raznoraznim zapisima, što su svojevrsna dokumenta, svedočanstva, možda i materijal nekih nagrađivanih emisija i priloga...
Ali, šta zna stoka šta je ploča! Ne zna ni šta je zaštićeni hrast! Seče po Fruškoj gori i nosi!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyČet Jan 07, 2016 8:52 pm

E ovo je da te zigne u svim organima....tuga u PM....i za mene je doticna vlasnica kobila i nema sanse da ikad imam lijepo misljenje o njoj....gdje je to raslo kad moze plocu da baci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyČet Jan 07, 2016 9:38 pm

Radio u kome sam ja radila ne postoji od 2009. godine. A ima fonoteku od oko 13.000 ploča, sa drugim audio zapisima ta je cifra od oko 15. 000. Sve to stoji u jednoj sobi, zaključano, poslagano doduše, ali se sudbina ne zna, niti je bilo ko zainteresovan. Plašim se da se ne dogodi ono što se desilo Studiu B ili da neki nepismeni, ali promućurni, lokalni moćnik, na volšeban način to prisvoji. Ne kao pasionirani ljubitelj, već da rasproda. Jer, tamo ima takvih rariteta koji zaista zlata vrede.
Ja sam predlagala da se napravi muzej, sa sve zaostalom opremom, magnetofonima, miksetom...da oni koji žele mogu da dođu, preslušavaju ploče, uživaju u toj jedinstvenoj, šrkipavoj spefičnosti vinil zvuka...
No...margaritas ante porcas...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyČet Jan 07, 2016 11:45 pm

Kažu da je novi vlasnik studja B Estradni žongler Bašanović. Mogao je bar nekom da pokloni tu kolekciju ali šta očekivati od "čobana" ?!

Meni je interesantnija reakcija ljudi koji Paspalja svrstavaju u heroje, a čovek za pola sata zaradio 500 jevrića, možda i svih 1000. Svakom kome bi javili bi uradio isto.

Vinil se inače vraća na velika vrata, očekujte veliku ekspanziju ovih nosača zvuka u narednim godinama. Svake godine se potražnja za novim i starim lp pločama udvostručuje.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPet Jan 08, 2016 9:44 am

Kica/Praja ::


Vinil se inače vraća na velika vrata, očekujte veliku ekspanziju ovih nosača zvuka u narednim godinama. Svake godine se potražnja za novim i starim lp pločama udvostručuje.  
Jeste ,to je tačno . Pravi kolekcionari nikada nisu prihvatili CD ,a veliki bendovi i izvođači obavezno izdaju i "vinil" pored CD . 
Na svakom nastupu neko DJ možemo videti nekoliko gramofona gde se vrte ploče . 
Doduše ....nama je prst u oko ono "strečovanje" ,ali ....ništa bez gramofona i stare dobre "ploče" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyUto Jun 27, 2017 9:54 pm

Imam ,naravno .
Samo nemam sa kim da "slušam ploče" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika je šala (sa pola zbilje ) no zaista ...
Gramofon i ploče ne vrede ništa ,ako nemate pravo društvo (žensko ,muškarci koji to razumeju su muzički frikovi ,što je samo informativno zanimljivo dm2 ) koje će umeti da se seti nekog starog albuma kojega ćete odslušati kao da ga prvi put čujete . 
Ni ne sećam se kada sam poslednji put stavio neku ploču ? Ima sigurno 7-8 godina .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jun 28, 2017 12:17 am

Naravno da imam ... JVC - bolji od svih CD plejera. Radi k'o nov

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jun 28, 2017 12:36 am

Ko jos u izbjeglistvo nosi i gramofon,mada me muz zezao kad sam "izasla" da samo nisam WC solju ponijela.Elem,uz gramofon i ploce se najbolje osvajalo...na zalost,novije generacije nece nikad osjetiti car takvog zavodjenja....najbolji izgovor je bio...imas novi album,mogu li doci da slusamo....a onda...hmmmmmm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jun 28, 2017 1:35 pm

Astra ::
a onda...hmmmmmm

Stvarno dobar album smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jun 28, 2017 2:17 pm

Nemam ni gramofon ni kasetofon, i pomalo mi je žao što bar nešto nisam sačuvala.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptySre Jun 28, 2017 2:32 pm

Čisto proseravanje, kada mi neko objašnjava pucketanje igle na gramofonu pa mi još tvrdi da je to pravi zvuk. Razmišljam: -teraj se u pizdu materinu, kada čujem 20% slabije na desno uvo. Odpanji Almanse!-


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jan 28, 2018 8:42 am

Stara dobra vremena ....samo to možemo da kažemo .
Jer je "hoćemo kod mene da slušamo ploče" značilo mnooogooo više ,od same muzike  ludismeh
I da se razumemo ....bilo je itekako devojaka koje je zaista zanimao "novi album" ovoga ili onoga (što kaže Astra gore )
E pa ...gde je dobra muzika ,tu je i piće ...pa prorade emocije ,dođe do "opuštanja "i....nekad se i "posrećilo" migg

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jan 28, 2018 7:06 pm

Danas se to zove mogli bi na neku kafu  ludismeh .
Meščini da sam ga negde videla u  tatinoj "svaštari" .Moraću procunjati.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Majčina dušica

Majčina dušica


Datum upisa : 24.06.2017

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jan 28, 2018 7:35 pm

Imam i radi još :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyNed Jan 28, 2018 8:30 pm

Imamo, neki stari trubadur. Da li radi? E to nismo probali, a mogli bi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPon Jan 29, 2018 10:20 am

justicija ::
Imamo, neki stari trubadur. Da li radi?  E to nismo probali, a mogli bi.
Aaaa ,nemoj tako . "Trubadur" je radio RIZ (Zagreb ) i bio je čudo tehnike 70 tih . Pravljen je u više modela ,i bio je jedan od prvih "stereo" (što je značilo da ima dva zvučnika Bilo je naravno ,i "mono" verzija ,i verzija "gramofon na radiju ".Popularna je bila i verzija "koferče " ,zvučnici su smešteni u sam poklopac   )  ludismeh 
Nadalje ,čudo je bila i "ručica" (neka plastična stvar koja je omogućavala da se "naređa" čak 5 ploča .Ne sećam se ,ali mislim da su se slagati mogle  samo "singlice" ) I naravno ...tri  "brzine"   ,33 ,45 i 76  (ako se dobro sećam ,ja sam ga baš i koristio za ploče sa početka veka ,lepo je radio na 76 .I ne radio ,kada je za njih trebala čelična igla i gramofon sa "trubom" ,a "Trubadur" je imao "kristalnu" ) Zvučnici -naravno RIZ ,moćnih 2x 3 W  ludismeh
Nedavno sam baš izbacio jedan -i radio je ,iako je proveo bar 20 godina na tavanu u prašini . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPon Jan 29, 2018 7:36 pm

hahahaha zvučnNJACI  su haos.Ništa smešnije nisam videla odavno,ali verujem da ste se lepše zabavljali nego mi danas sa ovom savrmenom tehnologijom. :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 EmptyPet Jun 04, 2021 5:14 pm

Nemam onaj koji sam imala nekada davno, ali je sin kupio neki koji podseća na starinski, čak je i neke ploče nabavio. Simpatično i nostalgično. Ukrašava mu sobu više nego što ga sluša.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
IMATE LI (još) GRAMOFON?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Imate li M na dlanu ?
» Nekoliko korisnih saveta za "mlade mame"
» IMATE LI /IMALI STE /TELESKOP ?
» Imate li dovoljno hrabrosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: