DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?

Ići dole 
+14
debilko
babajaro
Kijara-brm
Astra
Kica/Praja
dejan
Smiljan01
Amisela
montoya
Draganna
Orhideja
doctorr67
Smiljan
Danubius
18 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Maj 01, 2009 8:47 pm

First topic message reminder :

Prema učenju većine današnjih hrišćanskih religija i crkava, Isus Hrist je pogubljen na krstu srama, mučeničkom krstu razapinjanjem i pričvrćen klinovima za drvo od koga je krst bio načinjen. Međutim, pažljivim razmatranjem biblijskih i istorijskih izveštaja nameće se zaključak da je predmet Isusovog pogubljenja zapravo bio stub, a ne krst.

Lingvistički dokazi

Reč "krst" potiče od latinske reči crux. Ali, grčka reč koja je u mnogim savremenim prevodima prevedena imenicom "krst", glasi staurós. U klasičnom grčkom jeziku ta se reč odnosila na uspravnu gredu ili kolac. Kasnije se počela koristiti i za stub za pogubljenje koji je imao poprečnu gredu. Biblijski priručnik The Imperial Bible-Dictionary to priznaje dajući sledeće objašnjenje: “Grčka reč za krst, [staurós], zapravo se odnosila na stup, uspravnu gredu, odnosno kolac, na koji se moglo nešto obesiti ili koji se mogao koristiti za iskolčavanje [ograđivanje] zemljišta. (...) Čak su i Rimljani reč crux (od kojeg je izvedena naša reč krst) po svemu sudeći prvobitno koristili za uspravnu gredu” (uredio Patrick Fairbairn, London, 1874, svezak 1, stranica 376).

S druge strane, Biblija predmet na kome je Isus pogubljen označava i rečju xýlon. Zanimljivo je da se niti u Grčko-hrvatskom rječniku Stjepana Senca (Zagreb, 1910, stranica 643) niti u Grčko-hrvatskom rječniku Novoga zavjeta Rudolfa Amerla (Zagreb, 2000, stranica 125) za tu reč ne daje značenje “križ”, već se, između ostalog, navode izrazi: odsječeno drvo za gorivo ili građu, drvo, stablo, stup, greda, balvan, brvno, štap, klade za kažnjavanje robova. Značenje “križ” navodi se samo u rečniku Majnarića i Gorskog (Zagreb, 1983, stranica 286), ali uz napomenu “poz. [pozniji, kasniji]”, koja pokazuje da je to značenje reč xýlon poprimila tek kasnije. Zato se u Delima apostolskim 5:30 i 10:39, gde se ta reč javlja u Bibliji, u prevodima kao što su JB i Šarić, 2006, koristi reč “drvo”.

U knjizi The Non-Christian Cross stoji: “U izvornom grčkom tekstu brojnih spisa od kojih se sastoji Novi zavet nema ni jedne jedine rečenice koja bi barem neizravno dokazivala da je stauros na kojem je umro Isus bio išta drugačiji od običnog staurosa, a još manje da se sastojao, ne od jedne grede, nego od dve grede pribijene jedne na drugu u obliku krsta. (...) Naši su nas učitelji naveli u veliku zabludu time što su reč stauros preveli s ‘krst’ kad su grčke crkvene dokumente prevodili na naš maternji jezik i time što su to potkrepili dodajući riječ ‘krst’ u rečnike kao da je to značenje reči stauros, a da nisu podrobno objasnili da to ni u kom slučaju nije bilo osnovno značenje te reči u vreme apostola i da je to postalo njeno osnovno značenje tek dugo nakon toga, a to je postalo, ako je uopšte postalo, samo zbog toga što se, uprkos pomanjkanju čvrstih dokaza, iz ovog ili onog razloga smatralo da je taj stauros na kojem je Isus pogubljen bio upravo takvog oblika” (John Denham Parsons, London, 1896, stranice 23-24).

Šta kažemo na ovo ?










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Draganna




Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 8:55 pm

dejan ::
gledao sam skoro na diskaveriju emisiju o tome,oni su skupili naucnike,doktore i sve ostale strucnjake,koji su posle testova,proba i experimantisanja dokazali da nije moguce telo da podnese.sumnja se da je na stubu ta tabla na kojoj je pisalo ime itd davalo oblik krsta,ipak dokazano je i ovako i onako...ismejavanje.i opet pitanje,krst ili stub?mada nasli su spise u kojima se spominju samo stubovi i skoro u svim od tada sacuvanim spisima i slikama upotrebljavani stubovi za kaznjavanje i pa sad od pocetka nas ucili krst ali logika stub,pa ti budi pametan DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 965545

Analizirajući točan prijevod riječi i promatrajuči činjeničnu povijest , dakle postojanje stupova a ne križeva u to vrijeme , moguća je istina koju je teško prihvatiti zbog navike i tradicije . Ne moramo se isčuđivati tomu da da postoji mogućnost kak0 je Isus bio razapet na stupu a ne na križu .
Sve što nam uništava naviku , nije nam prihvatljivo .
Međutim u samom Kršćanstvu postoji mnogo pojava koje nemaju veze sa povijesnom i Biblijskom istinom i izvornom religijom , već sa izmišljotinama Katoličke crkve .
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 9:28 pm

Izucavanjem povijesti toga doba, moze se doci do raznih zakljucaka kao na taj da se Isus rodio u proljece, jer po svim freskama iz tog doba sve ukazuje na proljece, od jaganjaca koji se obicno radjaju u to vrijeme do biljaka i plodova koji su prosuti oko kolijevke. Legende ponekad imaju i drugaciji karakter od puke istine. U zimu je stanje ucmalo i jedan okiceni poraznik dobro dodje. I novu godinu su mogli staviti u ljeto, narocito sto je Julijev Kalendar mogao poceti sa njegovim mjesecom Julom ali zimi ima svoju vazniju svrhu, da ljude malo razgali iz chamotinje zimske depre !!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 9:35 pm

Ne proucavam istorilu ali idem logikom.. ocekujes li u Nazarethu snijeg da vidis?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 9:41 pm

Astra ::
Ne proucavam istorilu ali idem logikom.. ocekujes li u Nazarethu snijeg da vidis?

Svkako ne snijeg ali ni proljecne plodove, ne sumnjam ja u Isusovo postojanje nego u detalje legende koji i nisu prvise bitni !! Samo kao zanimljivost promatram to !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 9:51 pm

Orhideja ::

Međutim ako pričamo o Jevanđelju, stvar je drugačija, Ona su pisana tako davno i zaista ne sumnjam u vjerodostojnost.
.
E ja baš sumnjam . Kako bi se inače objasnila ogromna neslaganja u raznim Jevandjelima , geografska, vremenska -isti dogadjaj ako ga piše Jovan se totalno razlikuje od onoga sto pise Pavle itd. Postoje čitave naučne studije o tome . Na kom su uopšte jeziku pisana, gde su originali ? Gde je Judino jevanjdjelje -ako su svi pisali , gde je njegovo ?

Ama , čista logika . Pa ko su bili pisci jevandjelja? Hristovi učenici. A šta su oni bili ? Ribari , drvodelje , pastiri itd .....Pa nisu ni bili pismeni, pobogu ! U kojoj školi bi naučili , nisu valjda imali obavezno osnovno obrazovanje, šta će ribaru pismenost ? Na prste su se mogli izbrojati pismeni u ono vreme i znas se kog porekla su bili. Pa nije uopšte bilo školovanja , imperatorska i patricijska deca su imali privatne učitelje , ostali su bili prost "puk" .
Pa se setimo na čemu se pisalo u to vreme ? Da i jesu bili pismeni -pa pisalo se na glinenim tablicama.I rimljani , papirus ili hartija su bili nepoznanica ili dragocenost.Odakle to njima ? Trebalo bi krdo slonova da nosi sve te "zapise "

Ne želim dirati ni u čiju dogmu-ali, malo logike......Mantijaši su sve to smislili i sproveli , menjali i podešavali vekovima , kako im je odgovaralo.

Da se vratimo krstu i hrišćanstvu . Pa krst uopšte nije bio simbol ranog hrišćanstva -nego riba !
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 9:55 pm

Nemogu nikako gledati u sushtinu teme tj. u detalj vezano za pitanje....ali definitivno globalno gledam uopshte na religiju i ostale religije(verske zajednice)
Postavljajuchi sam sebi pitanje "Ko je u pravu:Hrishani(katolici-Pravoslavci), Budisti ili Muslimani".Neuzimam u obzir ostale sekte. Nemoguche je da su svi u pravu.Kome verovati od njih?Da li moja vera (pravoslavac sam po defaultu) je ispravna a Katolichka nije???Da li su Budisti a njih je najvishe u velikoj zabludi...za razliku od Hrischana?U sta veruju Muslimani..da li je "dzihad" izmisljen i ko ga je izmislio???Posto nemam relevantan odgovor na ova pitanja,
ostali svi izgovori su chista zamka.Mnoge knjige su napisane..tj. prevedene na nash jezik.Ko ih je prevodio , kad i iz chega su uzimali te podatke?, zatim ko je pisao originale???Na ta pitanja neverujem da neko moze dati odgovor sa materijalnim dokazima....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 10:40 pm

Draganna ::

Sve što nam uništava naviku , nije nam prihvatljivo .
Međutim u samom Kršćanstvu postoji mnogo pojava koje nemaju veze sa povijesnom i Biblijskom istinom i izvornom religijom , već sa izmišljotinama Katoličke crkve .

Samo to ja i tvrdim Nemam ništa protiv hrišćanstva , ono ne uči ničemu lošem -ali imam protiv načina na koji se "propovedalo " kroz istoriju -ognjem i mačem , Inkvizicijom itd
Imam protiv licemera u mantijama , svih vrsta . Zašto istorjiski arhiv ili biblioteka Vatikana nisu dostupne celom svetu ? Pa oni propovedaju da smo svi jednaki pred Bogom ?

E pa zato što bi se cela priča srušila kao kula od karata . Uostalom, da se vratim na temu -krsta .
Pogledajte samo na bilo kom umetničkom prikazu dimenzije , debljinu , težinu i dodajte predjeni put do Golgote .
Ima ljudi koji su to izračunali . Nema teorije da bilo koji čovek može to da iznese ,bez čestih odmora , pa i onda bi to trajalo satima. Ako se uzme prosečna visina čoveka -koliko bi trebalo da iznosi duzina vertikale krsta i koliko bi se morao ukopati u zemlju da bi bio stabilan? I to su izračunali.....i rekonstruisali.
Anatomi i doktori medicine su isto rekli svoje .Tako prikucano ljudsko telo bi se otkinulo od svoje tezine za pola sata.
Uzmimo u obzir klimu ? Pa smrt od opeklina i dehidratacije bi nastupila vrlo brzo , pobogu.
Ama na kraju -čista logika.
Ako je bila namera razapinjanja na krst spora i teska smrt -zasto bi je ubrzavali klinovima ? Pa valjda bi ga onda vezali , kao i onu dvojicu lopova po legendi, da se muči?
Mogli bi do sutra o ovome.....ako je tamo bilo "gubilište" , zar nije logično da bude pogubljen kao običan zločinac , da se ponizi -zašto bi omogućili nešto što bi moglo izazvati gnev mase ? Zašto bi svesno pravili mučenika i davali "poseban tretman " ?
Meni jednostavno nije logično.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Orhideja




Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 10:42 pm

Danubius ::

E ja baš sumnjam . Kako bi se inače objasnila ogromna neslaganja u raznim Jevandjelima , geografska, vremenska -isti dogadjaj ako ga piše Jovan se totalno razlikuje od onoga sto pise Pavle itd. Postoje čitave naučne studije o tome . Na kom su uopšte jeziku pisana, gde su originali ? Gde je Judino jevanjdjelje -ako su svi pisali , gde je njegovo ?

Zna se ko je Juda i zašto je to urađeno (izdajstvo) da li je ikad iko tražio ono što je on pisao niti znam niti me zanima.

Citat :
Ama , čista logika . Pa ko su bili pisci jevandjelja? Hristovi učenici. A šta su oni bili ? Ribari , drvodelje , pastiri itd .....Pa nisu ni bili pismeni, pobogu !

Zašto ne bi bili.Ti dokaži da nisu a oboje znamo da su postojali "pisari" i tačno se zna ko je pisao.

Citat :
Da i jesu bili pismeni -pa pisalo se na glinenim tablicama.I rimljani , papirus ili hartija su bili nepoznanica ili dragocenost.Odakle to njima ? Trebalo bi krdo slonova da nosi sve te "zapise "

Nije istina papirus je postojao još od doba starih Egipćana, znači nije nepoznanica, Mojsije je "dobio isklesane kamene ploče sa deset božijih zapovijedi" mora da ti je to bilo na umu.

Citat :
Ne želim dirati ni u čiju dogmu-ali, malo logike......

Onda i nemoj.

Citat :
Da se vratimo krstu i hrišćanstvu . Pa krst uopšte nije bio simbol ranog hrišćanstva -nego riba !

Da, ali pošto je razapet i na krstu umro uzimajući grehe svih ljudi na sebe odatle logikom simbol je krst.

Da te pitam:

1. Kako to da vi muškarci imate jedno rebro manje od žena?
Jer Bog je stvorio Adama a iz Adamovog rebra ženu. Ako Bog ne postoji odakle takva priča?
2. Na Nacinal geografiku gledam već drugi put emisiju u kojoj su naučnici našli da svi vi muškarci potičete od jednog jedinog muškarca na svijetu. Genetika je čudo a svi vi bijeli, crni, azijati,eskimi imate jednog jedinog pretka a to je Adam. I opet dolazimo do Tvorca neba i zemlje, kako?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Orhideja




Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 10:55 pm

[quote="Danubius"]

Citat :
Ima ljudi koji su to izračunali .
Ko su ti ljudi, nemoj života da me ljutiš, na Diskaveriju gledam dve budale koje ppobijaju Nikolu Teslu a činjenice iz fizike govore jedno.

Citat :
Tako prikucano ljudsko telo bi se otkinulo od svoje tezine za pola sata.
Uzmimo u obzir klimu ? Pa smrt od opeklina i dehidratacije bi nastupila vrlo brzo , pobogu.

Jelde a kako onda objasniti nacističke logore jer postoje ljudi koji su to preživjeli. A znamo šta je tamo rađeno i kad i kako, ali čovjek je najveća životinja stvorena.


Citat :
Mogli bi do sutra o ovome.....ako je tamo bilo "gubilište" , zar nije logično da bude pogubljen kao običan zločinac , da se ponizi -zašto bi omogućili nešto što bi moglo izazvati gnev mase ? Zašto bi svesno pravili mučenika i davali "poseban tretman " ?
Meni jednostavno nije logično.

Tamo i jeste bilo gubilište, i jesu željeli da bude običan zločinac ali "On nije običan čovjek" tu je razlika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 11:31 pm

Orhideja ::


Tamo i jeste bilo gubilište, i jesu željeli da bude običan zločinac ali "On nije običan čovjek" tu je razlika.

Da ne citiram sve redom .
Diskaveri nisam ja pomenuo , ali nećeš valjda reći da ono sto se tamo gleda da su obične gluposti?? Pa ljudi su rekonstruisali -fizički -gradnju piramida , recimo , šta ces boljih činjenica ? Ili tako -ili su "nepoznate natprirodne sile "to gradile.
Svaka čast Tesli -ali zar je sve sto je zamislio bilo bas ostvarivo? Pa svi naučnici imaju svoje hipoteze , snove , pa eksperiminetisu , pa su u zabludama , pa svasta.......pa jedan Galijej, Kopernik , večina grčkih filozofa i emipričara nisu bili u pravu-cenimo li ih zato manje ? Da se nije diralo u "njihovu svetost" jos bi uvek zemlja bila ravna ploča .

Pročitao sam tvoju rečenicu od gore :"Ko smo mi da sudimo za nesto sto je staro hiljadama godina "
Pa mi smo obični ljudi koji misle svojom glavom -a ne prihvataju dogmu kao nesto u sta se ne sme i ne moze sumnjati.

"On nije bio običan čovek" -tvoje reči. A gore se čita da je "postojao kao čovek i da je to istorija potvrdila "Kada , gde ? Da nije zapisan u "Matičnoj knjizi rodjenih u Nazaretu?
Samo je pitanje da li neko slepo veruje , ili postavlja neka logička pitanja .
No jeste činjenica da izmedju verujućeg i slobodoumnog nema dijaloga -jer je to nemoguće. No moze se ipak voditi u mirnom tonu .
"Oprosti mu boze jer ne zna sta cini" -ja mogu da zivim sa tim .
Ali ne mogu da prihvatim ono histerično "jeretik, jeretik" čim u nesto sumnjam i podelim to sa nekim drugim -logicno i činjenično , i sa argumentima , koliko god je to moguce.
Samo razmenjujemo mišljenja -ne ratujemo .










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 11:43 pm

Danubius ::
Orhideja ::


Tamo i jeste bilo gubilište, i jesu željeli da bude običan zločinac ali "On nije običan čovjek" tu je razlika.

Da ne citiram sve redom .
Diskaveri nisam ja pomenuo , ali nećeš valjda reći da ono sto se tamo gleda da su obične gluposti?? Pa ljudi su rekonstruisali -fizički -gradnju piramida , recimo , šta ces boljih činjenica ? Ili tako -ili su "nepoznate natprirodne sile "to gradile.
Svaka čast Tesli -ali zar je sve sto je zamislio bilo bas ostvarivo? Pa svi naučnici imaju svoje hipoteze , snove , pa eksperiminetisu , pa su u zabludama , pa svasta.......pa jedan Galijej, Kopernik , večina grčkih filozofa i emipričara nisu bili u pravu-cenimo li ih zato manje ? Da se nije diralo u "njihovu svetost" jos bi uvek zemlja bila ravna ploča .

Pročitao sam tvoju rečenicu od gore :"Ko smo mi da sudimo za nesto sto je staro hiljadama godina "
Pa mi smo obični ljudi koji misle svojom glavom -a ne prihvataju dogmu kao nesto u sta se ne sme i ne moze sumnjati.

"On nije bio običan čovek" -tvoje reči. A gore se čita da je "postojao kao čovek i da je to istorija potvrdila "Kada , gde ? Da nije zapisan u "Matičnoj knjizi rodjenih u Nazaretu?
Samo je pitanje da li neko slepo veruje , ili postavlja neka logička pitanja .
No jeste činjenica da izmedju verujućeg i slobodoumnog nema dijaloga -jer je to nemoguće. No moze se ipak voditi u mirnom tonu .
"Oprosti mu boze jer ne zna sta cini" -ja mogu da zivim sa tim .
Ali ne mogu da prihvatim ono histerično "jeretik, jeretik" čim u nesto sumnjam i podelim to sa nekim drugim -logicno i činjenično , i sa argumentima , koliko god je to moguce.
Samo razmenjujemo mišljenja -ne ratujemo .

Isus jest stvarna povijesna ličnost i kao takav se spominje u povijesnom razdoblju Rimskoga carstva .
Kolika je njegova neobičnost i posebnost , također je stvar za raspravu .
To što se sada polemizira oko mnogih situacija , dobro je , ljudi smo i trebamo razmišljati ...
Biblija je stoljećima bila skrivena i nedostupna knjiga koja se nije čitala . Onaj tko je Bibliju čitao i onaj tko poznaje povijest naročito Staroga vijeka , vrlo dobro zna o čemu govorimo .
Poznavajući Bibliju , povijest i donekle znanost ... može se doći do veoma zanimljivih zaključaka koje se kose sa dosada nuđenim činjenicama .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2010 11:52 pm

Danubius ::

No jeste činjenica da izmedju verujućeg i slobodoumnog nema dijaloga -jer je to nemoguće. No moze se ipak voditi u mirnom tonu .
"Oprosti mu boze jer ne zna sta cini" -ja mogu da zivim sa tim .
Ali ne mogu da prihvatim ono histerično "jeretik, jeretik" čim u nesto sumnjam i podelim to sa nekim drugim -logicno i činjenično , i sa argumentima , koliko god je to moguce.
Samo razmenjujemo mišljenja -ne ratujemo .

Smatram da ova rečenica nije u redu jer onda ispada da oni koji veruju nisu slobodoumni tj. da su njihove misli na neki način zarobljene i skučene, što naravno nije tačno. Odnos prema verovanju i Bogu je ipak u mnogome individualna stvar, bez obzira kojoj verskoj zajednici neko pripadao.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:01 am

Draganna ::


Isus jest stvarna povijesna ličnost i kao takav se spominje u povijesnom razdoblju Rimskoga carstva .
Kolika je njegova neobičnost i posebnost , također je stvar za raspravu .
To što se sada polemizira oko mnogih situacija , dobro je , ljudi smo i trebamo razmišljati ...
Biblija je stoljećima bila skrivena i nedostupna knjiga koja se nije čitala . Onaj tko je Bibliju čitao i onaj tko poznaje povijest naročito Staroga vijeka , vrlo dobro zna o čemu govorimo .
Poznavajući Bibliju , povijest i donekle znanost ... može se doći do veoma zanimljivih zaključaka koje se kose sa dosada nuđenim činjenicama .
Ja imam samo jedno pitanje ?

KO JE I KADA NAPISAO BIBLIJU ? KO JE AUTOR ?

I podpitanja ....
Koliko ima raznih izdanja Biblije i koliko raznih tumačenja ? Šta znači "poznavati Bibliju" ? To da smo je pročitali više puta i znamo gde je koji pasus i šta tamo piše?
Recimo...Jehovini svedoci proučavaju gotovo odeljak po odeljak .Svugde vide "poruke" Adventisti opet na filozofski, drugačiji način . (Nemoj sad da neko histeriše "sekte, sekte ")
Odakle toliko "redova" u hrišćanskim crkvama ? Zasto postoje "struje" koje ISTO tumače drugačije?

Izvinjavam se na ovom spamu -otisao sam sa teme . No bar polemišemo -i to je forum , i tako i treba da bude.










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:14 am

Janko ::


Smatram da ova rečenica nije u redu jer onda ispada da oni koji veruju nisu slobodoumni tj. da su njihove misli na neki način zarobljene i skučene, što naravno nije tačno. Odnos prema verovanju i Bogu je ipak u mnogome individualna stvar, bez obzira kojoj verskoj zajednici neko pripadao.

Naravno da nisu slobodoumni . Samim tim sto su verujuci -znaci da prihvataju odredjene "istine" , kao nepromenljive i SVETE . Svaka VERA se bazira na DOGMI. Ne treba prevoditi. Ako si pravoslavac , prihvatas odredjene rituale . Ako si katolik -isto. Sve po "knjizi" . Nema tu šta da se razmišlja . Ako se razmišlja ....odemo u koliziju sa stvarnošću ili logikom.

Sve se bazira na "parolama" Islam ...."Alah je veliki , Allahu ekber" Tačka .
Po čemu je "veliki" ? Judaizam......Jahve . Pogledajte samo ortodoksne Jevreje. Najvažnije je da se poštuju rituali "Košer" i ostalo . A ko je to u kada propisao , na osnovu čega ??? Niko ne razmislja o tome . Ali će napasti i "svoga "ako ne radi tačno tako "kako piše"
Ako je sve po "knjizi" nisi slobodouman . Sapet si DOGMOM . Nema van granica toga.










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:48 am

Danubius ::

Naravno da nisu slobodoumni . Samim tim sto su verujuci -znaci da prihvataju odredjevane "istine" , kao nepromenljive i SVETE . Svaka VERA se bazira na DOGMI. Ne treba prevoditi. Ako si pravoslavac , prihvatas odredjene rituale . Ako si katolik -isto. Sve po "knjizi" . Nema tu šta da se razmišlja . Ako se razmišlja ....odemo u koliziju sa stvarnošću ili logikom.

Sve se bazira na "parolama" Islam ...."Alah je veliki , Allahu ekber" Tačka .
Po čemu je "veliki" ? Judaizam......Jahve . Pogledajte samo ortodoksne Jevreje. Najvažnije je da se poštuju rituali "Košer" i ostalo . A ko je to u kada propisao , na osnovu čega ??? Niko ne razmislja o tome . Ali će napasti i "svoga "ako ne radi tačno tako "kako piše"
Ako je sve po "knjizi" nisi slobodouman . Sapet si DOGMOM . Nema van granica toga.

To što su neki verski poglavari pokušavali i uspevali da kroz takve priče manipulišu narodom, druga je stvar. Daleko je to od izvornih hrišćanskih vrednosti. Postoji nešto što se zove slobodna čovekova volja. Rečenica o odnosu slobodoumnih i verujućih nije ništa manje isključiva od tih dogmi. Vera u Boga ne ograničava, već naprotiv napominje da čovek nije centar sveta i da se on ne vrti oko njega. Ono što sputava jeste stavljanje sebe ispred svega, pa i Boga.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:52 am

Ovo je samo dokaz da razlicito tumacenje vjere nosi i razlicito gledanje na svijet,sebe i Boga i naravno,obe strane su u pravu i suludo je jedni druge da ubjedjuju u suprotno.Znam i ja mnoge kontradiktornosti bas kroz "prevodjenje" svetih knjiga,ali nemam volju da se nadmudrujem na ovakvoj temi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:59 am

Janko ::
. Rečenica o odnosu slobodoumnih i verujućih nije ništa manje isključiva od tih dogmi. Vera u Boga ne ograničava, već naprotiv napominje da čovek nije centar sveta i da se on ne vrti oko njega. Ono što sputava jeste stavljanje sebe ispred svega, pa i Boga.

Opet se vraćamo na isto . Vera , kao religija sa čvrstim pravilima -ograničava .
Ne mozes ići van ili protiv osnovnih postulata.
Mi zivimo u svetu kakav poznajemo -a on se zove , sire, čovečanstvo.
Bogovi ne hodaju po zemlji.
Mi imamo nase male zivote ,porodice ---decu! I nista nam nije vaznije od toga.

(ala sam ja prvi ispamavoao temu ..odosmo u "interkonfesionalne dileme" Pa valjda će neko i ono gore da pročita)










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:25 am

Da li je moguće da je čovečanstvo živelo 2000 godina u zabludi, da li smo samo danas mi pametni, pre nas se niko nije rodio ko bi mogao da raskrinka tu neverovatnu zabludu. Bacanjem akcenta na ono što se dešavalo u vreme Hrista, pogotovo na njegova čuda, baca u zapećak na ono što nam je on kao poruku ostavio. Niko se ne bavi time šta je on rekao, da li je to ispravno ???
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:40 am

Bole__Ser ::
Da li je moguće da je čovečanstvo živelo 2000 godina u zabludi, da li smo samo danas mi pametni, pre nas se niko nije rodio ko bi mogao da raskrinka tu neverovatnu zabludu. Bacanjem akcenta na ono što se dešavalo u vreme Hrista, pogotovo na njegova čuda, baca u zapećak na ono što nam je on kao poruku ostavio. Niko se ne bavi time šta je on rekao, da li je to ispravno ???


PORUKE su u redu , od onoga "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe " pa nadalje

Tu se slazemo .

No "čuda" ? Pa ne moze se nahraniti 2000 ljudi sa 2 ribe i 3 hleba, To "čudo" ne postoji -pa da se radi o ne znam kojem iluzionizmu i autosugestiji.

Čovečanstvo naravno da zivi u zabludama -stotinama godina.
Zemlja je ravna ploča- koliko stotina godina?
Spanać sadrži ....gvoždja. Bar 100 godina. A ispalo je da je greska bila u jednoj decimalnoj nuli.
Stotine primera Ukucaj samo u Google "najveće zablude" -zaprepastices se .
LAŽ KOJA SE DOVOLJNO DUGO PONAVLJA POSTAJE ISTINA . I to je tako...










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:01 pm

Danubius ::

Ja imam samo jedno pitanje ?

I ja sam imala dva pa sam bez odgovora...još...čekam DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 965545


Vjerujem u jednoj Tvorca neba i zemlje ali nisam kako ti kažeš stegnuta dogmom i slijepa. Stvar je u tome što ti ne vjeruješ a ja sam se uvjerila. Ključ je u tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:30 pm

Sefe Dany, tvoja sva razmisljanja polaze od ovog ljudskog, nikako da Isusa vidis kao Bozansku osobu...

Stotine primera Ukucaj samo u Google "najveće zablude" -zaprepastices se .

Najveca zabluda u covjeku, je upravo u samom njemu, kada misli ograniceno i ne moze prosiriti svoje vidike kroz duhovno osjecanje...
Da li si vidio bol sefe zuba ili si osjetio tu bol? Tako je i sa Bogom, tako je i sa Isusom jedino rodjenim Sinom Njegovim, zacetim po Duhu Svetomu, od Blazne Djevice Marije, na nebo uznesene...

UKUCAJ NA GOOGLU NIKODEM, nije zgoreg ni to procitati...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 12:52 pm

Besmisleno je da se iko ovdje ubjedjuje u suprotno.Koliko ja vidim,niko ne opovrgava postojanje Isusa,njegovu nadnaravnu moc,ali ne prihvata se neka nebuloza koja je u stvari oruzje crkve da drze u strahu i pokornosti.
Ja vjerujem u Boga,da rascistimo,ali ne vjerujem u crkvu u svewstenstvo,sto je za nekoga bogohuljenje,jer to je sveta kuce,bozji hram,po meni ej to isto radno mjesto svestenika ili popa ili hodze kao i vasa sva radna mjesta.
Sad ne moras biti nevjernik ako sumnjas da je nesto bilo sto zaista nije dokazano,vec je legenda,ostavljena svakome da ju shvati kako zeli,jer nista opipljivo nema iz tog perioda.
Evo jedan primjer na koji sam ja poludjela,izrecen iz usta jedne "vjernice"

Bi neka sveta slika da li je o kamena ili cega,nije ni bitno,ali je toliko teska i ne da se pomaketi,da je 1000 ruku pokusavalo da ju digne i nisu uspjeli da ju pomaknu ni milimetar.
Ja sam pitala tu osobu,kolika je ta slika kad je stalo 1000 ruku na nju,onda nije ni cudo da tako neki stijencugu od nekoliko metara ne moze da digne nista osim bagera.
To je taj fanatizam koji mene nervira u svakoj religiji,sto najprostije stvari nece da se niko upita kako je moguce doci do tako nekih podataka.

Sad da se vratim na temu,onome ko vjeruje,najmanje je bitno da li je Isus razapet na krizu,krstu ili stubu,zato ne zelim ni da polemisem o tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:21 pm

Draga moja Astra, nema nikakve potrebe da ovdije itko mjenja bilo cije misljenje, niti uvjerenja...Tema je tu postavljena, o njoj neka svako ko to zeli iznosi svoje stavove...
Istina je da da kod mnogih koji se deklarisu kao vjernici, ima dosta toga, sto nema nikakve veze sa vjerom, niti Bogom...
Zato i postoji potreba, da sam covjek upita sebe, u sta ja to vjerujem i za sto sam se to kao vjernik opredjelio...
Vjera je izbor samog pojedinca, apsolutna sloboda, nazalost bilo je i vrijeme kad su se te slobode gusile, od strane raznih rezima, ali to moze biti druga tema za raspravu...
Draga Astra, ne mogu se sa tobom sloziti da su svi vjeroucitelji bas u sablonu, kakvim ih ti dozivljavas... Slazem se, da ih nazalost ima i takvih...

Sad da se vratim na temu,onome ko vjeruje,najmanje je bitno da li je Isus razapet na krizu,krstu ili stubu,zato ne zelim ni da polemisem o tome.

Slazem se sa ovom tvojom recenicom, a to sam vec u mom prvom postu naveo, cim je ova tema bila otvorena....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:26 pm

Sad da se vratim na temu,onome ko
vjeruje,najmanje je bitno da li je Isus razapet na krizu,krstu ili
stubu,zato ne zelim ni da polemisem o tome.

Jako lepo rečeno.Mislim da je svaka druga polemika suvišna...Samo ubeđivanja,koja ne vode ničemu...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:30 pm

Hvala....
Da dodam,vjeroucitelj je za mene zanimanje kao i nastavnik matematike,radi svoje radno vrijeme i ide kuci,ne znam sto bi ja u jednom svesteniku,popu ili hodzi gledala bozanstvo,pa to je smrtnik kao ja,samo sto on zaradjuje pricom a ja pricam u suplje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:35 pm

Vjeronauk treba izbaciti iz škole.Ko želi da ide ,neka ide u crkvu.Na taj način sa deca izdavajaju u školi.

Ali sad smo skrenuli sa teme..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:42 pm

Orhideja ::
Danubius ::

Ja imam samo jedno pitanje ?

I ja sam imala dva pa sam bez odgovora...još...čekam DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 965545


Vjerujem u jednoj Tvorca neba i zemlje ali nisam kako ti kažeš stegnuta dogmom i slijepa. Stvar je u tome što ti ne vjeruješ a ja sam se uvjerila. Ključ je u tome.
Pa ne znam....mislim da sam odgovorio ?
Sem mozda za nacističke logore Jeste da ima ljudi koji su preziveli najstrašnije muke i jesu tamo zveri testirali granice izdrzljivosti. No milioni su umrli , necu preterati ako kazem da je odnos prezivelih mozda 1: 1000.

Ok, Tvorac,,,,,Kojeg dana Bog stvori sunce i zvezde,,,,,a kog dana reče "neka bi svetla-i bi svetla" ?

Biće da se dobro snalazio u mraku .










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:43 pm

Kijara-brm ::
Sad da se vratim na temu,onome ko
vjeruje,najmanje je bitno da li je Isus razapet na krizu,krstu ili
stubu,zato ne zelim ni da polemisem o tome.

Jako lepo rečeno.Mislim da je svaka druga polemika suvišna...Samo ubeđivanja,koja ne vode ničemu...

Draga moja Kijara, ima ovdije na forumu prilican broj tema, gdje se vodila daleko veca polemika i po nekoliko dana, i to ne samo da nije vodila nicemu, vec je itekako narusavala harmoniju i odnos na forumu...

Ovaj naslov teme je pogresan, mozda je bolje bilo da nosi naslov,
TKO JE ISUS I STO JE TO NJEGOV NAUK...
Neka se nitko ne nadje prozvan i uvrijedjen, ali vjerujem da bi mnogi ovdije promjenili svoja stanovista spram zivota...
Ovom recenicom nisam imao namjeru da ikom kazem, kako ce se opredijeliti u zivotu i kako treba da zivi, jer bi to bio farizejizam...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:48 pm

Pa zato i ne volim teme toga tipa,baš zbog toga što nas ima raznih veroispovesti.I naravno da će tema uvek skrenuti,gde će doći do polemike,pa čak i jačeg sukoba mišljenja..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:52 pm

Smiljan01 ::


Ovaj naslov teme je pogresan, mozda je bolje bilo da nosi naslov,
TKO JE ISUS I STO JE TO NJEGOV NAUK...
Nije pogrešan .Pa postavljeno je konkretno-i argumentovano pitanje ?

No zasto da ne -i ovo je dobra tema, TKO JE ISUS -ja cu je prvi čitati










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:52 pm

Astra ::
Hvala....
Da dodam,vjeroucitelj je za mene zanimanje kao i nastavnik matematike,radi svoje radno vrijeme i ide kuci,ne znam sto bi ja u jednom svesteniku,popu ili hodzi gledala bozanstvo,pa to je smrtnik kao ja,samo sto on zaradjuje pricom a ja pricam u suplje.

Draga Astra, kada bi ti u jednom vjeroucitelju gledala Boga ili bilo tko drugi da ima te poglede, onda bi to zaista bilo ponizavajuce i za samog Isusa...
Ali se isto tako ne moze preci preko istine, da su ti isti vjeroucitelji bili proganjani od ovozemaljskih mocnika, a neki su od sebe stvorili nepogresive i pobili milione ljudi...
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:55 pm

Danubius ::
Smiljan01 ::


Ovaj naslov teme je pogresan, mozda je bolje bilo da nosi naslov,
TKO JE ISUS I STO JE TO NJEGOV NAUK...
Nije pogrešan .Pa postavljeno je konkretno-i argumentovano pitanje ?

No zasto da ne -i ovo je dobra tema, TKO JE ISUS -ja cu je prvi čitati

Drago mi je to cuti od tebe sefe Dany... Evo zgodna prilika, otvori je, rado cu i ja koju napisati na toj temi... DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Lol
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 2:06 pm

Kijara-brm ::
Pa zato i ne volim teme toga tipa,baš zbog toga što nas ima raznih veroispovesti.I naravno da će tema uvek skrenuti,gde će doći do polemike,pa čak i jačeg sukoba mišljenja..

Draga Kijara, istinskim vjernicima nisu razne vjeroispovjesti problem...To moze biti problem samo onima koji nisu usli u dubinu vjere...
Jedan istinski vjernik, nikada nece opsovati ni crkvu, ni djamiju, niti sinagogu, jer ih dozivljava kao bogomolje, jednom te istom Bogu...

Isus rece Nikodemu,
"Ljudi ce ici raznim putevima, da pronadju PUT GOSPODNJI"
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 2:13 pm

Kijara-brm ::
Pa zato i ne volim teme toga tipa,baš zbog toga što nas ima raznih veroispovesti.I naravno da će tema uvek skrenuti,gde će doći do polemike,pa čak i jačeg sukoba mišljenja..

Koliko god da nas ovde ima veroispovesti,svi smo Hriscani,a simbol Hriscanstva je krst.
Ako prezremo i odbacimo taj krst i pokusavamo da umesto njega na Golgoti zamislimo neki stub,znaci da se odricemo Hriscanstva uopste A samim tim odricemo se i Hrista i ne zasluzujemo da nosimo ime Hriscani.
Vodje nekih crkava kada stupaju na celo crkve izjavljuju da ce slediti put nekog sveca ili proroka,a ne cuh nijednoga da kaze da ce slediti Hristov put.Ne nazalost,jer smataju da je vec odavno otisao u mit,u legendu i sami sebi stvorise kipove i likove kojima se klanjaju i uzdizu ih iznad Boga.
A njegovo srce krvari i danas kao nekad na Golgoti.Ali sta pricati nekome ko ne zeli da shvati ne zeli da prihvati Hristovu zrtvu i krst koji je uzeo umesto nas a na koji su ga sramno raspeli.Sta pricati nekome ko ne poznaje i ne priznaje vest Evandjelja,pa i da andjeo sa neba sidje ne bi verovali,ne, jer su srca tvrda i drvena. Nije problem u krstu ,problem je u nasem srcu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 2:30 pm

Prvo,nisu samo hriscani clanovi na ovom forumu,zato namjerno u spominjanju kazem da ne postujem nista vise svestenika,popa ili hodzu od bilo kojeg drugog radnika,znaci kao sto grijesi onaj na salteru,u banci ili rudniku,tako grijesi i ovaj u bogomolji jer svi koji nesto rade i grijese,a ne znam zasto bih vise zalila nekog prognanog vjeroucitelja od mene same prognane,ne pali kod mene ta vrsta price,oni su jadni,uvijek su kotirali,pa i u komunizmu,bas u to vrijeme Titovo kad se tvrdi da je bilo"zabranjeno" ja sam i krstena i pricestita i krizmana,niko nije cak platio ni novcanu kaznu za to,a kamoli da je imao neke represalije.
Ne pravimo od svestenstva zrtve,i oni su stvarali zrtve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 2:54 pm

Astra ::
e,a ne znam zasto bih vise zalila nekog prognanog vjeroucitelja od mene same prognane,ne pali kod mene ta vrsta price,oni su jadni,uvijek su kotirali,pa i u komunizmu,bas u to vrijeme Titovo kad se tvrdi da je bilo"zabranjeno" ja sam i krstena i pricestita i krizmana,niko nije cak platio ni novcanu kaznu za to,a kamoli da je imao neke represalije.
Ne pravimo od svestenstva zrtve,i oni su stvarali zrtve.

Neki dan sam stavio onog veroučitelja iz Pančeva koji je vodao okolo Kristijana Golubovića (narko diler , kriminalac ) i organizovao mu tribine . Pri tom je dragi veroučitelj član vrha organizacije "Naši" (ekstremno desničarska šovinistička organizacija poznata po učešćima ili rušenju skupova koji se završavaju nasiljem)Taj i takav predje deci u školi -i nije posle svega čak ni suspendovan, a Crkva se pravi mutava -nema komentar ???

Nadalje ...u ovim ratovima -ko je nosio "barjak" kad je trebalo "zakuvati" ?
Isti oni koji su prvi pobegli iz Hrvatske .Što nisu ostali sa svojom "pastvom" ?

I nije tačno da je ikome bilo BRANJENO ili da je iko PROGANJAN.

I ja sam u Titovo vreme i kršten , i krizman i pričešćen i išao par godina na veronauku, čak i u crkvi ministrirao . Apatin je mali-i komunistički grad(i danas je SPS na vlasti) i sve se zna -niti sam bio jedini -niti mi je iko šta rekao . Sva deca "starosedelaca" su pored osnovne išli u muzičku školu i na veronauku -niko to nije branio .
Isto važi i za pravoslavne vernike . Hrama nije bilo , jer nije ni bilo vernika (ljudi koji su kolonizirani odreda su bili "komunisti" ) ali ko je hteo, obavio je sve sto treba u Somboru .
Koliko ja znam -ni jedni ni drugi "službenici vere" nisu imali nikakve probleme ni sa "vlašću" ni sa gradjanima.
Izvinjavam se na spamu .










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:15 pm

Kijara-brm ::
,gde će doći do polemike,pa čak i jačeg sukoba mišljenja..
Pa zato forumi i služe,a ne da se banujemo u ljubimo po cijeli dan..A sad da se vratim temi..Mislim da je bitnije zašto je Isus razapet nego na čemu je razapet.. DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 99267 ..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:25 pm

Danubius ::
Bole__Ser ::
Da li je moguće da je čovečanstvo živelo 2000 godina u zabludi, da li smo samo danas mi pametni, pre nas se niko nije rodio ko bi mogao da raskrinka tu neverovatnu zabludu. Bacanjem akcenta na ono što se dešavalo u vreme Hrista, pogotovo na njegova čuda, baca u zapećak na ono što nam je on kao poruku ostavio. Niko se ne bavi time šta je on rekao, da li je to ispravno ???


PORUKE su u redu , od onoga "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe " pa nadalje

Tu se slazemo .

No "čuda" ? Pa ne moze se nahraniti 2000 ljudi sa 2 ribe i 3 hleba, To "čudo" ne postoji -pa da se radi o ne znam kojem iluzionizmu i autosugestiji.

Čovečanstvo naravno da zivi u zabludama -stotinama godina.
Zemlja je ravna ploča- koliko stotina godina?
Spanać sadrži ....gvoždja. Bar 100 godina. A ispalo je da je greska bila u jednoj decimalnoj nuli.
Stotine primera Ukucaj samo u Google "najveće zablude" -zaprepastices se .
LAŽ KOJA SE DOVOLJNO DUGO PONAVLJA POSTAJE ISTINA . I to je tako...

Treba uzeti u obzir još neka tumačenja, ne samo ona koja su jednostrano predstavljena " Anglo saksonska, Nordijska" . U Hristovo vreme je postojalo sveštenstvo koje je on napao u Jerusalimu, to svštenstvo je imalo svoju hijerarhiju " Poput viničkih činova" u zavisnosti od nivoa u Farisejskoj crkvi, svkom svešteniku je dodeljivan broj od 1 kao najmanji u staležu do 6 kao najviči u staležu, jdino je Hristu posle smrti dodeljen broj 7 ko najveći mogući nivo " poput maršala u vijsci". Svaki broj koji je dodeljivan sveštenstu imao je i nešto poput rod u vosci " Artiljerija, avijacija, pešadija....", oni su dobijali ledeće rodove ili ti svojred u crkvi " red hleba, red riba,...." Tako kada se zaviri u crkvenu uredbu Farieja tog doba obija se jasnija slika kako je Hrist nahranio duše 2000 ljudi sa dve ribe i hlebom.

Nadjeni su spisi u SPC- u manastiru iz XII-veka gde se navodi da je zemlja okrugla, nadjeni su takodje spisi iz Antičke Grčke gde se opet nvodi da je zemlja okrugla. To što je katolička crkva nametnula svoja učenja je posebna priča.

Mogu da dokažem da je Katolička crkva najmanje Hrišćanska od svih poznatih crkava pa čak i sekti.

I dalje stojim pri stavu da je najmanje bačen akcenat na Hristove besede koje su ustvari najvažnije od svega. Kroz čuda se ostvario kao mesija i ostavio nam poruke " Besede" o kojima danas niko više ne govori, veća je pažnja usmerena na materiju nego na duhovnost.
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:31 pm

Orhideja ::

Da te pitam:

1. Kako to da vi muškarci imate jedno rebro manje od žena?
Jer Bog je stvorio Adama a iz Adamovog rebra ženu. Ako Bog ne postoji odakle takva priča?
2. Na Nacinal geografiku gledam već drugi put emisiju u kojoj su naučnici našli da svi vi muškarci potičete od jednog jedinog muškarca na svijetu. Genetika je čudo a svi vi bijeli, crni, azijati,eskimi imate jednog jedinog pretka a to je Adam. I opet dolazimo do Tvorca neba i zemlje, kako?

Ova dva pitanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:38 pm

Orhideja ::
Orhideja ::

Da te pitam:

1. Kako to da vi muškarci imate jedno rebro manje od žena?
Jer Bog je stvorio Adama a iz Adamovog rebra ženu. Ako Bog ne postoji odakle takva priča?
2. Na Nacinal geografiku gledam već drugi put emisiju u kojoj su naučnici našli da svi vi muškarci potičete od jednog jedinog muškarca na svijetu. Genetika je čudo a svi vi bijeli, crni, azijati,eskimi imate jednog jedinog pretka a to je Adam. I opet dolazimo do Tvorca neba i zemlje, kako?

Ova dva pitanja.
Lako..Logikom... DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 162427 ..
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:39 pm

babajaro ::
.Mislim da je bitnije zašto je Isus razapet nego na čemu je razapet.. DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 99267 ..

Naravno, ali ako se ruši da je raspeće bilo na krstu onda se ruši temelj Hrišćanstva a i postojanje Isusa Hrista i njegovo učenje...jedno drugo vuče za sobom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:44 pm

babajaro ::

Lako..Logikom... DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 162427 ..

Nema logike ...ako nema Boga odakle Adam...evolucijom...ali odakle Eva isto evolucijom...a odakle onda priča Adam, stvoren iz praha...iz Adamovog rebra Eva, raj...itd...a Adamu fali i dan danas jedno rebro.
I kako su onda genetičari došli sad do saznanja prateći samo vaš DNK da ste svi potekli od "jednog jedinog muškarca na svijetu".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 3:58 pm

Orhideja ::

Naravno, ali ako se ruši da je raspeće bilo na krstu onda se ruši temelj Hrišćanstva a i postojanje Isusa Hrista i njegovo učenje...jedno drugo vuče za sobom.
Zapisano je ..I mnoge će prevartiti.. DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 162427
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 4:04 pm

Orhideja ::
Ne postoji evolucija kakvu je Darvin napisao..Jer da postoji ,desila bi se,a ona se nije desila od kad je čvjek stvoren...Sve postoji i sve je tu milionima gdina,samo što su neke vrtste našom greškom izumrle,a neke tokom klimatskih promjena,kao što i danas izumiru..
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 4:59 pm

Što se Krsta tiče,Hristos jeste razapet na Krstu a ne na stubu,o tome postoje brojni dokazi i spisi..Međutim ,postje mnoge sekte koje dovode u pitanje Krst kao recimo Jehovini svjedoci.Oni isto izvode zakljuke da Hrist nije razapet na Krst nego na stub,a svoje tvrdnje nalaze upravo u Grčkim prevodima..Dalje,jedna od najećih svjetskih religija,Islam,tvrdi da Hrist uopšte nije razapet..Dakle,sami izvedite zaključak..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 6:01 pm

Neću o Isusu i njegovom raspeću na krstu, ali ću preneti jedan vrlo duhovit tekst. Možda će ga neko i prepoznati i slatko se nasmejati, jer je to i bila namera autora:

"Najprvo su bili Adam i Evam, onda je Evam toliko naljutio Adama da mu je ovaj odvalio šamar od koga je ovom odmah otpalo ono "m" (usput mu se pokazala jasna kolstelacija zvezda). Ova(j) više nije imao onu stvar (otpala) da mu vrati i tako je nastalo to drugo, a izgleda joj se pri tom svidelo kako izgledaju zvezde u po dana."

(Autor poznat A./K.)
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 7:14 pm

babajaro ::
Orhideja ::
Ne postoji evolucija kakvu je Darvin napisao..Jer da postoji ,desila bi se,a ona se nije desila od kad je čvjek stvoren...Sve postoji i sve je tu milionima gdina,samo što su neke vrtste našom greškom izumrle,a neke tokom klimatskih promjena,kao što i danas izumiru..

Potpuno točno . Darvinova teorija evolucije , kao mogće pojašnjenje nastanka čovjeka danas je potpuno neprihvatljiva teorija zbog niza nelogičnih i eksperimentalno nedokazivih činjenica .

Je li Isus razapet i umro na stupu ili križu nije toliko bitno , radi se o prijevou riječi koja je povijesno potkrijepljena .
I kao što kaže Babajaro , mnogo je bitnije ; zbog čega je On razapet ...
Pojam stupa ili križa ne utjeće na Kršćansku religiju niti na njenu vjersku vjerodostojnost .
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 7:20 pm

babajaro ::
Orhideja ::
Ne postoji evolucija kakvu je Darvin napisao..Jer da postoji ,desila bi se,a ona se nije desila od kad je čvjek stvoren...Sve postoji i sve je tu milionima gdina,samo što su neke vrtste našom greškom izumrle,a neke tokom klimatskih promjena,kao što i danas izumiru..
Ja se u potpunosti slazem sa Darvinovom teorijom,a evolucija je dokazana u odreddjenom periodu vremena.
Imamo primer iskopina citavih starih gradova,gde ostoje prosotrije za igru,javne kuce,ili prosotrije za zabavu,stambeni objekti i ostalo.I sve ukazuje na to,da je prosecan muskarac u to vreme bio visok metar i pedeset a koji je prosek danas.Pa samo ako uporedite generacije poslednjih pedesetak godina,vidljive su promene na njima.










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 2iiv51gDA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 7:38 pm

debilko ::
babajaro ::
Orhideja ::
Ne postoji evolucija kakvu je Darvin napisao..Jer da postoji ,desila bi se,a ona se nije desila od kad je čvjek stvoren...Sve postoji i sve je tu milionima gdina,samo što su neke vrtste našom greškom izumrle,a neke tokom klimatskih promjena,kao što i danas izumiru..
Ja se u potpunosti slazem sa Darvinovom teorijom,a evolucija je dokazana u odreddjenom periodu vremena.
Imamo primer iskopina citavih starih gradova,gde ostoje prosotrije za igru,javne kuce,ili prosotrije za zabavu,stambeni objekti i ostalo.I sve ukazuje na to,da je prosecan muskarac u to vreme bio visok metar i pedeset a koji je prosek danas.Pa samo ako uporedite generacije poslednjih pedesetak godina,vidljive su promene na njima.


Crkva nije ta koja osporava promene, u svetom pismu se tvrdi da su Adam i Eva bili veoma visoki po nekoliko metara., poznato je da insekti postaju imuni na razne otrove, prilagodjavaju se postepeno životnoj okolini. Ali tvrditi da je čovek nastao od Šakoperke koja je isplivala na na kopno i tako evoluirala u čoveka je dokazano besmisleno, pogotovo što je Šakoperka upecana pre nekoliko godina negde u Afričkim morima i nije ni malo evoluirala. Promene postoje ali ne u tolikoj meri kao što je opisano u Darvinovoj teoriji, koja je temelj za rušenje crkvenog poimanja postanja i života.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 7:46 pm

Bole__Ser ::


Mogu da dokažem da je Katolička crkva najmanje Hrišćanska od svih poznatih crkava pa čak i sekti.

I dalje stojim pri stavu da je najmanje bačen akcenat na Hristove besede koje su ustvari najvažnije od svega. Kroz čuda se ostvario kao mesija i ostavio nam poruke " Besede" o kojima danas niko više ne govori, veća je pažnja usmerena na materiju nego na duhovnost.

Naravno , ja to uvek tvrdim . 2000 godina katoličanstva je dokazalo da se ne libe ničega , čak ni uništavanja čitavih naroda . Licemerje i mračnjaštvo je i danas odlika Vatikana .
E sad -Hristove besede....ok, da ne idemo u to KO ih je, kako , i na čemu zapisao .Opet-ponavljam , zna se na čemu se tada pisalo .Ne mogu da zamislim nekog "predstavnika medija " ili "ličnog sekretara" kako hvata beleške .No hajde da je to manje važno . Postoje zapisi o tačnim mestima gde je "mnoštvo" slušalo besede -ta mesta postoje i danas.
E pa , naučnici ne bili lenji -i rekonstruisali.
Ispalo je da na nekim mestima ne moze da stane više od 20 ljudi , a da se dalje od 20 metara ama baš ništa razgovetno ne čuje , makar se dernjalo iz sveg glasa -dakle, tehnički nemoguće da se to tako dešavalo, niti ima govora o "mnoštvu"
Neko je, mislim Smiljan , pomenuo da bi trebalo postaviti temu recimo "Ko je bio Isus Hrist i šta je besedio" -tako da o samim besedama tamo .










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 7:56 pm

Naveo sam kako se besedilo, kada su ljudi nahranjeni sa ribama i hlebom, tu se spominju njihove nahranjene duše a ne stomaci, po tadašnjoj crkvenoj hijerarhiji Fariseja ribe i hlebovi su bili crkveni velikodostojnici tog doba, dakle govornici, ovu tvrdjnu zastupa Baptistička crkva, sa sve dokazima o pimanju tog dogadjaja, ne mogu da tvrdim da je to apsolutno tačno, ali nije uzeto u obzir, zato i navodim tu tvrdnju.
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 8:28 pm

Kako vidim,dosta skrenusmo sa teme,pa poneko uzima slobodu da proziva ili kritikuje neku crkvu.Mislim da to vec nije dobro i ne vodi nicemu dobrom.
Ako ne mozemo verovati da je Isus nahranio veliko mnostvo sa nekoliiko riba i malo hleba,da li mozemo verovati da je u Kani Galilejskoj pretvorio vodu u vino.Mozemo li verovati da je vaskrsnuo Lazara,da je podigao Tavitu iz mrtvih.Mozemo li verovati u druga cuda koja je cinio?.Ne mozemo naravno,a zasto?.Zato sto smo samo ljudi i nas razum je ogranicen samo na ono sto vidimo.Ne zelimo nista prihvatiti verom.
Isto tako dovodimo u pitanje postojanje krsta,da li je bio krst ili stub.
Posto sam vec citirala stihove iz Biblije koji jasno kazu da je bio krst, ne bih da ponavljam,ali ako nije bio krst,zasto se prekrstimo kada ulazimo u crkvu ili prilikom nekog obreda? Ili je i to samo onako farisejski,da nas ljudi vide?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 8:54 pm

Orhideja ::
Orhideja ::

Da te pitam:

1. Kako to da vi muškarci imate jedno rebro manje od žena?
Jer Bog je stvorio Adama a iz Adamovog rebra ženu. Ako Bog ne postoji odakle takva priča?
2. Na Nacinal geografiku gledam već drugi put emisiju u kojoj su naučnici našli da svi vi muškarci potičete od jednog jedinog muškarca na svijetu. Genetika je čudo a svi vi bijeli, crni, azijati,eskimi imate jednog jedinog pretka a to je Adam. I opet dolazimo do Tvorca neba i zemlje, kako?

Ova dva pitanja.


Vrlo rado ću ti odgovoriti:

ODAKLE TI TA GLUPOST da muškarci i žene imaju različit broj rebara ?
(pa zna se odakle )

Koliko se ja sećam , (a sećam se dobro osteologije) čovek, bez obzira na pol, ima 12 pari rebara (odnosno 24 rebra). Prvih je sedam je hrskavicom povezano s prsnom kosti( sternum ).
Naredna tri para, poznata kao "lažna rebra", dele hrskavičnu vezu sa
prsnom kosti. Zadnja se dva para nazivaju tekuća( costae fluitantes) jer su vezana samo za kičmu
a ne za sternum ili hrskavicu sternuma. Jedino po čemu se muškarci i žene koštano razlikuju je veličina karlice-i nista drugo.

To kaže anatomija , ali ako "sveta knjiga" kaže drugačije ... DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 162427


2. Genetika jeste čudo. naravno da se ljudi razlikuju po boji kože , usled raznih klimatskih i drugih evolutivnih promena .Pa čitavi narodi imaju isti genetski kod, a svako od nas ima ko zna koliko dvojnika .
Ali svi bez razilke , bio muškarac Eskim ili Srbin ili Bantu crnac imaju xx hromozom .No objašnavati sve time da smo svi postali od praoca Adama koga je neko izvajao od blata (praha) -više sam pristalica logičnijh i naučno dokazanih teorija evolucije .










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 10:12 pm

Bole__Ser ::
debilko ::
babajaro ::
Orhideja ::
Ne postoji evolucija kakvu je Darvin napisao..Jer da postoji ,desila bi se,a ona se nije desila od kad je čvjek stvoren...Sve postoji i sve je tu milionima gdina,samo što su neke vrtste našom greškom izumrle,a neke tokom klimatskih promjena,kao što i danas izumiru..
Ja se u potpunosti slazem sa Darvinovom teorijom,a evolucija je dokazana u odreddjenom periodu vremena.
Imamo primer iskopina citavih starih gradova,gde ostoje prosotrije za igru,javne kuce,ili prosotrije za zabavu,stambeni objekti i ostalo.I sve ukazuje na to,da je prosecan muskarac u to vreme bio visok metar i pedeset a koji je prosek danas.Pa samo ako uporedite generacije poslednjih pedesetak godina,vidljive su promene na njima.


Crkva nije ta koja osporava promene, u svetom pismu se tvrdi da su Adam i Eva bili veoma visoki po nekoliko metara., poznato je da insekti postaju imuni na razne otrove, prilagodjavaju se postepeno životnoj okolini. Ali tvrditi da je čovek nastao od Šakoperke koja je isplivala na na kopno i tako evoluirala u čoveka je dokazano besmisleno, pogotovo što je Šakoperka upecana pre nekoliko godina negde u Afričkim morima i nije ni malo evoluirala. Promene postoje ali ne u tolikoj meri kao što je opisano u Darvinovoj teoriji, koja je temelj za rušenje crkvenog poimanja postanja i života.
Necu se vise vracati na ovu temu.Ne zelim da skrvanim crkvene teorije,ali ih ne priznajem.A u sustini sam vernik od kada znam za sebe.Ali je u svetom pismu tacno vidljivo sta je pisano da se narod erzi u pokornosti,sta iz zdravstvenih razloga,a sta ima veze sa iskrenom verom.Duhovne stvari su ok i tu sam pravi hriscanin,ali nekakva hodanja po vodi,potopi i slicno,zaist ane mogu da prevarim kroz svoj zeludac,odnosm-no glavu.
Cak mislim da postoje gomile gnusnih lazi i sebe smatram za menje gresnog od bilo kog svestenika,koji mora nesto propovedati,a u to ni sam nije uveren.
U hriscanstvu je kljuc ljubav prema bliznjem,dobra dela,ali je to ocigledno u moderno doba spalo na poslednje mesto.










DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 2iiv51gDA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyNed Jan 24, 2010 1:36 am

Ja se slazem sa debilkovim misljenjem,vjerujem ali odbijam da prihvatim neke stvari kao sto sam vec pricala slucaj slike koju ne mogu da podignu ni 1000 ruku,cak me naljuti kad me neko pocne ubjedjuvati u nesto sto i on samo vjeruje a ne zna,misli da zna bas sto mu je servirano cijeli zivot....a ko moze da dokaze takve neke stvari.Zato ne volim da ulazim u ovakvbe teme jer u njima se lako plane,ne bude to samo mirna razmjena misljenja,cim pocne ubjedjivanje ko je u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyNed Jan 24, 2010 5:46 pm

Da li je Hrist bio raspet na krstu ili stubu. I sam sam gledao emisiju na Discovery-u, gde je sumnja i izrazena.

Naveo sam jedno tumacenje Baptisticke crkve koje nije obradjeno u toj ili slicnim emisijama, ZASTO ???

U to emisiji nije spomenut jo jedan momenat iz Hristovih beseda " Nece ostati ni kamen na kamenu" , posle Hrista zaista nije osta kamen na kamenu, gogrfka struktura tog podneblja je promenjena ni to nie uzeto u obzir, ZASTO ???


Ni u jednoj naucnoj emisiji iz kuhinje Anglosaksonske kulture ne spominju se uopste Hristove besede, bave se samo proucavanjem njegovih cuda u koje mi mozemo a i ne moramo da verujemo, a o ispravnosti njegovih propovedi niko ne komentarise, ZASTO???


ZATO, sto demistifikacijom njegovih cuda ili dela koje je ucinio zele da obesmisle njegove propovedi. Obradjuju teme onako kako oni zele, ne uyimajuci u obzir bilo sta drugo sto im ne ide u prilog, kao ovo tumacenje Baptisticke crkve koju sam naveo.


Ja sam hriscanin, pravoslavac i kao takvog tesko ce me bilo koje tumacenje o Hrostovom zivotu ubediti da je 2000 godina bila jedna obicna prevara, 2000 godina su se samo radjali naivci koji nisu mogli da poznaju prevaru samo smo mi danas pametni. Ni jedna laz ne moze toliko dugo da opstane, u lazi su kratke noge.
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyNed Jan 24, 2010 8:21 pm

Orhideja ::

Vjerujem u jednoj Tvorca neba i zemlje ali nisam kako ti kažeš stegnuta dogmom i slijepa. Stvar je u tome što ti ne vjeruješ a ja sam se uvjerila.

Da završim...onda kad se uvjerite tad ćete se sjetiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyNed Jan 24, 2010 9:40 pm

Vera je jedno..i niko nikog neopovrgava, ali svako ima pravo da iskaze svoje misljenje.Meni niko do sad nije dokazao ko je pisao Bibliju-zasto je pisao, ko je preveo Bibliju i kako dokazati da je prevod autentichan originalu...i sta je original.Da bi neko bilo sta od tog dokazao mora to "materijalizovati" kao dokaz.
Nezalazim u tudje verovanje ..ali kad mi neko "blanko" nesto tvrdi sto nije video, vetj prochitao ili chuo to je iskljuchivo njegovo misljenje.Verujem da u svemu tome i ima istine ali nemogu da tvrdim propagiram ili propovedam jer nista od toga nije dokazano.Sta ko god da kaze protivno mom misljenju krajnje bi uvazio ukoliko ima dokaz koji se moze bilo kako videti ili dati u prilog materijal koji svedochi o tome sto se ovde govori i sl.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 EmptyPon Jan 25, 2010 8:11 pm

Tema je jako delikatna i u izvesnom smislu,vrti se u krug.Licno mislim da su i bez Darvina priroda i prirodni tokovi morali da evoluiraju i da to rade do dana danasnjeg,da je Isus sasvim verodostojan i da se u svakoj crkvi prikazuje na isti nacin na raspecu;Svetom raspecu!
Od kakvog je ono materijala i da li je bio stub ili krug nebitno,zove se samo :sveto raspece i tacka.Isus je postojao,Sveto pismo jeste prevedeno [da li je tacno ili ne]znaju jedino oni koji su poslednje originale dobro sakrili i znaju kada je njegov povratak na zemlju.
Ja verujem u njega i sveto trojstvo,njegovu majku,oca i vrhovnika,verujem u Darvina kao naucnika[da je ziv,potvrdio bi da je i on bozje bice]
Kazu da kada se vrati na zemlju,nece ga interesovati ko je kakav narod i koga je kako zvao,nego koliko ga je ko postovao i voleo.
Svi smo gresni mnogo i jako[greh je i kad popreko pogledamo nekoga]vere postujem i postovacu anarode ne delim na narode,nego da dobre i lose svrstam u razlicite kategorije.
Meni je ovo sve jasno kao dan i ako je i komplikovano mnogo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?   DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI JE ISUS UOPŠTE BIO RASPET NA KRSTU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» ISUS IZ NAZARETA
» Da li je Isus bio bijelac...???
» DA LI SE ISUS "muvao" sa MARIJOM MAGDALENOM ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: