DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?

Ići dole 
+35
Astra
bosankaa
Kica/Praja
Marea
LINDA
Sibila_
brunolino
Lakota
sunrise
pesma
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
Danubius
montoya
dusicaa
Bane Bumbar
Madam
Harite
zoran1970
Leona ;)
fantom®
Tattoo
cojle
sonia
debilko
Nut
promaja
EAGLE
komunikativn@
nada.nada
Tea 1
determinanta
Amisela
Oci-ANDJELA
Sanjalica
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPet Maj 15, 2009 4:11 pm

First topic message reminder :

Da li bi otišli u inostranstvo, u koju zemlju, sa kojim motivima,na koliko dugo?










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
LINDA
Hot Nurse



Datum upisa : 07.08.2011

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyNed Feb 15, 2015 10:28 pm

da
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Feb 16, 2015 12:37 pm

LINDA ::
da


cola 

Kratko i jasno  smehsmeh


aplauseee
Nazad na vrh Ići dole
Marea




Datum upisa : 25.09.2014

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Feb 16, 2015 1:12 pm

Ne bih, ne bih nikada bila takav IZDAJNIK, u svojoj zemlji treba zivjeti, ne bih mogla gledati tudje zastave kako se viore sa snijegom pokrivenih krovova,,, trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyČet Mar 05, 2015 12:31 pm

Nepristojna ponuda



PIŠE: Milijana Barjaktarević

Evo me po ko zna koji put plačem nad sudbinom našeg naroda. Moje tri sestre behu mi u gostima sve tri u jedan dan. Jedna je pod ratnom psihozom napustila zemlju onomad. Druga je, u šoku od bombi, otišla 1999. Tamo daleko žive i rade, ponekad dođu, čudom se načude kako se ovde živi i odlaze nazad, trbuhom za kruhom. Treća, najmlađa, odlazi sada.
Ta treća kaže da se prepala Vučićevih metoda za preživljavanje i kaže da mu ne veruje ništa. I još kaže da je je sa diplomom šumarskog fakulteta – odsek erozija, na kraju aplicirala da radi na prekookeanskom brodu.
Na brodu neće raditi u struci za koju se školovala. Na brodu nema šuma. Ni zemljišta. Ni erozije. U Srbiji ih ima.
Kaže da su joj se ovde smejali kada je rekla da bi da proba da se zaposli po konkursu. Kaže da su je gledali kao budalu kada je odlazila u firme gde bi njena struka bila od koristi. Kaže da su je neki poslodavci odmeravali od glave do pete.
Godinama je radila po kafićima, po smenama, sa svakojakim ljudima i slojevima društva. Živela je u skromnim sobičcima, skromno se hranila i oblačila. Za vreme studija odricala se svega pa i ljubavi na daljinu, da bi stekla diplomu u univerzitetskom gradu. Intezivno je učila i engleski jezik i računarske programe ne bi li joj CV bio bogatiji.
I onda su joj, sticajem (uobičajenih) okolnosti, poznanici njenih prijatelja ponudili da se učlani u vladajuću stranku. Rekli su joj da će, ako sakupi 100 pristupnica, dobiti posao u struci. Objasnili bi joj kako se do novih članova dolazi lakše i brže. Odbila je ponudu. Ne trepnuvši. Ne kajući se.
Sada se priprema za razgovor u agenciji koja organizuje posao na prekookeanskim brodovima – oazama.
Prelepi su to brodovi. Nema tamo čega nema. Šoping molovi, bioskopi, bazeni, kazina, diskoteke… Da čovek uživa dok plovi do sledećeg atraktivnog pristaništa. Prepuni brodovi opuštenog sveta koji znaju z a čega rade i kako se živi.
Tog dana kada smo se poslednji put videle, smejale smo se kao klinke svemu i svačemu. Gustirala sam joj kako će joj tamo biti divno jer sam slušala da se zaposleni lepo druže, lepo zarade i usput proputuju sveta.
Rastale smo se kroz šalu i smeh. Nije mi videla suze u oku.
Kad sam bila sigurna da je autobus u koji je sela odmakao, utrčala sam u auto i gutala knedle do kuće. S vrata, zagnjurila sam se u jastuk i ridala. Moja deca su me tešila da nije otišla zauvek.
Nisam umela da im objasnim da jednom otići odavde znači – otići zauvek. Jer znam da kada jednom bude doživela da pošteno zarađenim novcem priušti sebi sve što nisu mogli roditelji i krvavo stečena diploma u Srbiji, nikad se neće vratiti u zemlju poniženja.
Ne umem ni da zamislim kako za par godina pakujem svoju decu. Jer nas su učili, a mi njih, da se svoja zemlja, poreklo i svoj jezik voli najviše na svetu.
Koliko će majki presvisnuti od tuge za svojom decom lažući ih da su sretne samo ako je njima tamo negde dobro?! Tamo daleko, gde unuci rastu uz tuđ jezik i neku tuđu prošlost i poreklo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyČet Mar 05, 2015 2:53 pm

..samo da places od muke..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyČet Mar 05, 2015 4:26 pm

Lakota ::
..samo da places od muke..

Sve ima svojih prednosti i mana,samo je pitanje sta zelis da izaberes...cega se lakse odrices.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyNed Jun 28, 2015 3:51 pm

Iz prve ruke

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 2cwr2pc

Dva meseca življenja u kanadskom gradu Kalgariju, u provinciji Alberta ( jednoj od deset, na koliko je administrativno podeljena druga po veličini država na svetu), potvrdila su neka moja prethodna saznanja i obogatila me mnogim novim informacijama.
Ne znam kako je na istočnoj obali, ali na zapadnoj je život opušten, jednostavan, nasmejan. Casual! Možda je razlog tome i što u Kalgariju ima oko 12.000 otvorenih radnih mesta, mada je poslednjih godinu dana primetna ekonomska kriza. Izazvana je padom cena nafte na svetskom tržištu, a Alberta se upravo najvećim delom finansira od nafte. U maju je izabrana nova premijerka koja je najavila neke mere štednje, a jedna od njih je otpuštanje velikog broja radnika. Sa socijalnim programima koji prate ovu meru kao da se ne oseća posebna zabrinutost. Mada, to je samo moja lična opservacija. Nek bude uzeta sa rezervom, gubitak posla sigurno nigde i nikad nije prijatan. Kao što rekoh, posla ima, ne za sve profile i ne u svim branšama, ali ima mogućnosti da se zarađuje, ko je dovoljno vispren.
Čini se da su skorašnji doseljenici upravo ti koji najviše grabe i ne libe se ni jednog posla. Deljenje reklamnih flajera, prodaja i preprodaja polovnih stvari preko Kijiji-ja, sitne kućne opravke...uvek obezbede i dodatni prihod, koji ni malo nije zanemarljiv. Stalan posao se teže nalazi, onako samostalno, bez preporuke. Ima ga uvek u marketima, uslugama, za pomoćne radnike...Ali, visokoobrazovani stručnjaci  su dobrodošli. Po priči jedne prijateljice koja je građevinski inženjer, ona je posao u struci našla po preporuci. Znanjem je izborila ostanak na poziciji, a potom je firma od fakulteta u Beogradu tražila dokaze o njenoj stručnoj spremi. Praktično su oni obavili nostrifikaciju...
Kanađani, oni koji su generacijama već tu, generalno su neambiciozni, ulenjeni, nezainteresovani. Njima je najvažnije da vreme za vikend bude lepo, da prikače prikolicu i čamac, ako imaju, i odvezu se negde u divljinu. Ako pukne guma na biciklu neće je lepiti, jednostavno će prodati biciklo i kupiti drugo ( vozila sam baš jedno takvo).
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyNed Jun 28, 2015 3:58 pm

...
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 2m2g807


Za razliku od Amerike, Kanada je zemlja visoke tolerancije. Ovo se pre svega odnosi na jezik i dijalekt. Nikad te Kanađanin neće pitati odakle si, zato što je tvoj izgovor „tvrd“, nevešt...već će se maksimalno truditi da te razume i prihvati. Verovatno i zato što su svi odnekud jednom došli :) Iskreno, da nisam gledala vesti na lokalnom TV-u, ne bih ni znala kako tačno zvuči autentični kanadski govor. Mekši je od američkog, pa sam jednom nekim komšijama rekla u šali da govore kao kroz šlag...

I za sada, još samo ovo. A vezano je za nekonvencionalnost. Iako su svi svetski brendovi prisutni i u Kalgariju oni ne robuju robnim markama, tačnije ne kupuju skupe proizvode samo zato što su svetski brend. Žena koja je glavni agent banke za stambene kredite kupuje često i polovnu odeću, a najčešće na clearens-u ( sniženjima). U shoping će Kanađani subotom skoknuti čak i u donjem delu pidžame, a na bazenu će se kupati u šorcu i majici. Na putu će voziti 100 km jer je tako propisano, ali u špicu neće trubiti, niti voziti iz trake u traku da bi pre stigli. Na pešaka će čekati i pola sata ako treba, čak i dok stoji na pločniku i nagoveštava nameru da pređe... Tek će po neki klinac, kao i kod nas, prozujati nekad širokim, praznim bulevarom, ali negde će se već naći policijska patrola da ga zaustavi...
Za dva meseca dogodilo se trostruko ubistvo pod sumnjom da se radi o porodičnom samoubuistvu, dogodilo se, možda, desetak saobraćajki, bez smrtnog ishoda, dogodila su se tri požara i to je to...Dosadno!
Ne uveličavam, niti favorizujem već samo govorim činjenice u prilog istraživanju koje kaže da je Kalgari jedan od pet najlepših gradova za život u svetu.
Zato sad i kažem da najlepše što sam u Kalgariju videla jesu srećni ljudi. U nekim gradovima Evrope boravila sam samo kao turista pa ne mogu da pravim paralele  ali verujem da je slično svuda gde je život uređen, gde je budućnost izvesna, bar finansijski,  i gde ne prebrojavaš novac dok kupuješ.

Kako trenutno za jedan list radim na  istraživanju o odlasku mladih iz Srbije, imam neke podatke do koje je mere Kanada ispunila najavljenu liberalizaciju ulaska za imigrante, a pre svega za one visokoobrazovane. Postoje advokatske kancelarije koje se bave ovom procedurom, a osim finansijske nadoknade ( koja nije ništa veća nego kad se aplicira iz Kanade), uz položen engleski jezik i lekarski pregled, permanent viza dobija se za i par meseci.
Moj odgovor na pitanje iz naslova, je: DA! Znala sam to već posle nekoliko dana u Kalgariju i sebi postavila cilj da to i ostvarim za ostatak moje porodice.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyNed Jun 28, 2015 4:05 pm

...

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 2lx9tae


Od svojih doživljaja izdvojiću kratko: vozila sam rolere i rolšue, išla u Evangelističku crkvu i pevala God loves me, a onda probala jela sa svih kontinetata, okružena predivnim nacionalnim nošnjama. Bila sam u Srpskoj crkvi na Uskrs, sa oko 500 naših ljudi, a na katolički Uskrs, koji je osvanuo pod snegom, videla sam i pravog Easter bunny-ja ( jer zeke slobodno šetaju ulicama, onako ničiji i svačiji). Bila u downtown-u, što je ravno odlasku u Njujork :D Popela sam se na Tower i sa  visine od oko 200 m, posmatrala beskrajnu preriju koja se negde u daljini završava sa Rocky mountains. U Telus Sparku pokretala sam mehaničke replike  dinosaurusa u prirodnim veličinama, koji su najzaslužniji za bogata nalazišta nafte... Išla na Banf gde su održavana takmičenja na ZOI 1988. godine, i sa divljenjem gledala u te kanadske planine, vozila biciklo i delila novine,  jednom nedeljno ( i zaradila taman koliko sam potrošila za kartu)... Družila se s našima i kuvala sa komšijama, belu, kiselu  i paradajz čorbu, šnenokle, pravila tortu od banana, mesile domaći hleb...
Propustila sam Stampid, ZOO park, jezera i izletišta, ali sam uživala u šetnji pored reke Bow... I bila sam opuštena, neopterećna, ohrabrena stalnim zapažanjima da govorim odlično, kao da sam godinama tu...
Nedavno mi je od komšija stigla poruka da nedostajem, sa pitanjem kad se vraćam?  Toliko o prihvatanju. Preletela sam 16.000 km i više nisam ista. I moje su lestvice prioriteta malo prepakovane. Distanciram se od svega što mi ne prija, naročito od ljudi koji nisu na mojoj lestvici.
Kažu mi da se to i na meni primećuje.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptySub Jul 04, 2015 10:50 pm

Broj Grka u Norveskoj se drasticno povecao u poslednjih godinu dana,  izgleda da bar za pitanje u naslovu odgovor nije OXI  :davljenje:










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPet Okt 23, 2015 8:35 pm

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 10371368_974525552589483_3565931396221112639_n

gledam ovog gradonacelnika iz Brazila...pa

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 JustinTrudeau


kanadskog premijera...



Opet bih otisla  smehsmeh  i mate da propijem  smehsmeh










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPet Okt 23, 2015 8:40 pm

Dosta sam putovao i pokušavao da žiim tamo i vamo. To je individualno. Ima naših ljudi koji žive preko koji ulepšavaju stvari da bi valjda sebe podigli u našim očima, ima onih koji pretrerano kukaju i pljuju po svemu tamo. Konkretno moj odgovor je NE, bar ne zauvek, a išao bih opet na razna mesta i ostajao ako mogu i do pola godine.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPet Okt 23, 2015 8:46 pm

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 333kaxf

Slika iz inostranstva.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 12:04 pm

Jok, ostala bih tamo, da me ebavaju nepismeni sefovi, koji su tu gde jesu, posto su pozurili u MZ da se prijave u ''nasi dobijaju'' , da mi ispiraju mozak svakodnevno, da dobijam pritisak i secer zato sto sve ide kako ide...Nisam ja od onih sto odustaju, brzo gube nadu i sl...ali zivot nam prodje- Hocemo Seselja, Slobu, ne sad menjamo Slobu, Vuka cemo, pa opet Seselja...zaebite me vise...Necu da mi zivot prolazi tako sto cu svakog jutra da popljujem Vucica, Vulina, Dacica i bilo koga, pricajuci sa televizorom sta bih ja i kako da nam bude bolje...
.Ma jok bre, zivot je jedan...Hocu da zivim. 
Ne, nemam lavove na kapiji, ove godine prikacih tek kapiju i tarabe zamenih da tudja stoka ne gazi ''oranje'', i da ogradim nesto sto znam da je moje...tamo...sto me veze i seca na vreme kad smo ziveli...i gde mogu da odem kad pozelim...
Otisla sam i opet bih...da, radim puno tamo gde se rad postenog coveka ceni. Radim puno, ali nisam bogata, ne u materijalnom smislu, i znam mnoge u Srbiji koji imaju vise nego ja ovde, ali ponavljam vise samo materijalno gledano...
A imam ono drugo, sto su tamo gusili, pokusali da ubiju u meni-  ne moze, to je nemerljivo, cuvam , negujem, gradim, nadogradjujem i ponosim se time...Ovde, u inostranstvu...










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 8:16 pm

Deo Srbije je otišao ,a bar polovina ,naročito mladi -želi da ode . 
Moje koleginice danas odu u penziju -sutra su u inostranstvu . 
Umesto da konačno odahnu -nastavljaju da rade ,ali za realan novac ,a ne za milostinju koju mi zarađujemo . 
Moj sin planira da ode ,i ko zna .....možda i ja odem za njim (iako nisam u godinama za bilo kakve "početke" )










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 8:34 pm

78 % mladih Nemaca želi da ode iz Nemačke. Najpopularnije destinacije nisu zapadna Evropa i Amerika već daleki istok - Kina, Japan, Indonezija, Indija, Rusija, Iran.

Prirodno je da ljudi žele da idu negde i provere svoje sposobnosti, zadovolje avanturistički duh i druge svoje materijalitičke potrebe.


"Što jači čovek to veće borba.
Na kraju svega svakako je smrt"










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 8:57 pm

"Island je jedna od rijetkih zemalja koja je pokazala zube MMF-u i privatnim bankama. Iako su im svi prijetili i upozoravali ih da ne kreću u obračun sa bankama, oni su rađe slušali interes svoga naroda. Nisu dopustili da porezni obveznici saniraju dugove privatnih banaka, koji su nastali njihovim špekulacijama i prevarama svih sudionika na tržištu. Ne samo da su dopustili da bankari propadnu, nego su ih optužili za kriminal. U SAD-u nije podignuta niti jedna optužnica protiv bankara zbog financijskih malverzacija koje su svijet odvele u Veliku recesiju. Ovog mjeseca na Vrhovnom sudu Islanda i okružnom sudu u Reykjavíku izrečene su zatvorske kazne trojici menadžera iz banke Landsbankinn i dvojici iz banke Kaupþing, kao i jednom investitoru. 26 bankara ili investitora je osuđeno ukupno na 76 godina zatvora."

I kako da ne bi poželjela živjeti u takvoj zemlji?
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 9:04 pm

Jedno je poželeti živeti, a drugo je biti oteran, kao što se nama ovde radi.
Pa nisu svi za takve promene!
Ja bih otišla sutra, moj muž ne. Teško se navikava na promene, jezici su mu problem, a i ima još da radi, kad već ima posao, da bar ostvari tu jebenu penziju. Meni nije problem da čuvam i decu i ribam tuđe kuće negde tamo, vremenom bih se snašla i za nešto drugo, ali, šta sad? Da se sve rasturi? To nije lični izbor, to je nešto što se zajednički odlučuje u porodici.
Ali, što mi govorio u šali moj stari urednik: ko ti kriv kad se nisi dobro udala! :D










coni
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 9:28 pm

Možda sam nesposoban, možda kukavica, možda neambiciozan...ali priliku da odem još pre 20 godina nisam hteo da iskoristim.
Čekao nas je siguran posao, neverovatna plata...i ko zna gde bih danas živeo. Ali...uvek neko "ali" devojci sreću kvari:
1. Nesigurna zemlja
2. Deca mala, čuvala bi ih po ceo dan neka lokalna žena
3. Deca u toj zemlji otimana.
4. Baba i deda bi ostali sami, pošto im je već jedan sin na drugoj strani sveta. A oboje u poznim godinama

Tri se noći nije spavalo, ali se prelomilo. I nikad se pokajali.
Nije ovo najsrećnija zemlja...ali ima ih daleko nesrećnijih.
Da. Više para i lakše ispunjavanje želja nosi inostranstvo. Lepi predeli, putovanja, auto, kuća i sl.
Stekao to i ovde. Steći će i moja deca. A ako žele da idu...neću im stajati na put.
Nekada su ljudi iz sela išli u gradove. Sad je ceo svet grad.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 9:41 pm

Ovo si brdski divno opisao....i ja sma mogla davno biti u CH....ali zasto...imala svoj posao,svoju kucu...ali i dvoje male djece koje bi kao pocetniku sezoncu,najmanje 4 godine morale cuvati babe,tetke,a ja ih vidjeti kad ugrabim vrijeme....neka hvala....nema tih para da mi djecu odgaja neko drugi,a ja ih darujem skupim poklonima da me ne zaborave.....i to je bilo presudno da nikada nisam pozeljela ni Svicu ni bilo koju zemlju.
Drugo je moranje....a procitajte tekst koji je postavio,negdje ranije,cini mi se Montoya na temi srce ili razum....da ne kopiram ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 9:42 pm

Probao sam....nije išlo, možda u nekom narednom životu.... drink2
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 9:56 pm

Drago mi je zbog vas koji niste i ne bi otisli. .. To znaci da vam je dobro, da ste koliko toliko zadovoljni. I jeste najljepse kad je covjek zadovoljan u svojoj zemlji.

Ja nisam bila. ..otisla sam i ne zalim. Zao mi je samo sto to ne uradih ranije.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 9:58 pm

bosankaa ::

Ja nisam bila. ..otisla sam i ne zalim. Zao mi je samo sto to ne uradih ranije.

Tad verovatno ne bi otišla. Mora se sklopiti dobitna "situacija"... rasta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:00 pm

To i jeste suština. Lični izbor. I najbolje je ako se čovek ne pokaje kako god da je odlučio. To je onda prava sreća.
Jedina mi je nedoumica zašto sa godinama koje stignu sve više pate za domovinom? Zašto onda krene nostalgija? Da li zato što su zadovoljili materijalne potrebe, decu zbrinuli, pa im fali duhovno?










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 W19PRTD


Poslednji izmenio brdjanin dana Pon Nov 02, 2015 10:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:04 pm

tacno je i to....valjda ljudi obezbjede te strane penzije pa se lakse odluce za povratak,gdje ih ipak dusa vuce.
Vjerujte,od rijedjih sam koji se nikad nece vratiti...ako ne dodje vrijeme kao sto sam morala i onomad da odem....silom,inace...ja sam se navikla na ovaj zivot i tu napajam dusu...ne fali mi taj dio duse da bih selila opet u zivotu i opet bila tudjinac.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:13 pm

Astra ::
tacno je i to....valjda ljudi obezbjede te strane penzije pa se lakse odluce za povratak,gdje ih ipak dusa vuce.
Vjerujte,od rijedjih sam koji se nikad nece vratiti...ako ne dodje vrijeme kao sto sam morala i onomad da odem....silom,inace...ja sam se navikla na ovaj zivot i tu napajam dusu...ne fali mi taj dio duse da bih selila opet u zivotu i opet bila tudjinac.

Naravno, jer često si ovde, bar 1x godišnje ..i tad zadovoljiš svoj ego.
Nikad ne reci nikad, mada je bolje da je tako nego što je ovde trenutno ovako. Svi smo mi slučajni prolazinici kroz život i nepitamo se mnogo gde ćemo biti i šta ćemo kad i gde piti. :drinks :
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:17 pm

Evo Doco,vec 2 i po godine nisam bila na balkanu nikako...i razumijem ko ima blisku rodbinu...ali ima destinacija daleko ljepsih da se vide....samoj sebi kazem...pa jbte i jadran...ima mora i drugdje na svijetu.
Volim nase ljude....volim da se druzim,ali to me ne vuce da se i preselim nazad.
Nas narod dole vuce jos uvijek ta veza sa familijom....a kad budem stara...koja familija...pa moji ce najdrazi biti ovdje...kuda da idem ja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:19 pm

doctorr67 ::
bosankaa ::

Ja nisam bila. ..otisla sam i ne zalim. Zao mi je samo sto to ne uradih ranije.

Tad verovatno ne bi otišla. Mora se sklopiti dobitna "situacija"... rasta

Da. .. nezadovoljstvo covjeka natjera na svasta. ..pa i na odlazak. ..

brdjanin ::
To i jeste suština. Lični izbor. I najbolje je ako se čovek ne pokaje kako god da je odlučio. To je onda prava sreća.
Jedina mi je nodoumica zašto sa godinama koje stignu sve više pate za domovinom? Zašto onda krene nostalgija? Da li zato što su zadovoljili materijalne potrebe, decu zbrinuli, pa im fali duhovno?

Ko pati i pozeli da se vrati "po stare dane" ?
Samo starije generacije koje i nisu dosle sa namjerom da ostanu.
Ionako bi ostali duze od planiranog. .. i eto ili pate ili se vrate.

Pisala sam vec negdje na temi nostalgije. ..
Svi mi mladji koji dodjemo u drugu drzavu. .. uklopimo se koliko toliko. ..naucimo jezik. ..odlucimo se za zivot ovdje, a da nam odlazak u domovinu bude samo posjeta familiji ili godisnji odmor, sigurno se nikad necemo odluciti da se vratimo.

Uhvati mene i tuga i patnja, ali za onim sto nekad bejase. ..i sto se vratiti ne moze.
I sigurno ce me vuci da idem tamo. .. dok imam kome i dok me neko ceka...

Kako kazu ... dom je tamo gdje ti je srce. .. A moje je uz moju djecu. .. pa ako treba i na kraj svijeta. .. i po stare dane.












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:23 pm

Astra ::
Evo Doco,vec 2 i po godine nisam bila na balkanu nikako...i razumijem ko ima blisku rodbinu
Nas narod dole vuce jos uvijek ta veza sa familijom....a kad budem stara...koja familija...pa moji ce najdrazi biti ovdje...kuda da idem ja.

Mnoge okolnosti ne možemo predvideti. kao i okolnosti koje "poslali" naše ljude na zapad . Naj-bitnije je da se čovek snađe- adaptira na novu destinaciju i prihvati sve što potrebno. Svakako je isto tako bitno da postoji način da se proputuje-gde ti lepo i gde te vuče želja. gib5
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:27 pm

Ja bih bila najsretnija kad vec u moje vrijeme nije moglo,da danas bar omladina stvori uslove da zivi i radi u svojoj zemlji....toliko prirodno bogata zemlja a nema zivota u njoj....e da je malo pameti da se izdigne i napravi drzavu koju bi drugi zeljeli da nasele.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:31 pm

bosankaa ::

Kako kazu ... dom je tamo gdje ti je srce. .. A moje je uz moju djecu. .. pa ako treba i na kraj svijeta. .. i po stare dane.


Ovo si najviše u pravu.
A i ono za starije neadaptirane generacije...
Elem...okreni-obrni opet je lična stvar i stvar izbora. Ne padam ja na nacionalno "pitanje" niti na rodnu grudu. Da sam rodjen u Sloveniji-što je lako moglo biti_bio bih Slovenac.
Jednostavno...dom je tamo gde živiš i osećaš se dobro.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Nov 02, 2015 10:40 pm

Astra ::
Ja bih bila najsretnija kad vec u moje vrijeme nije moglo,da danas bar omladina stvori uslove da zivi i radi u svojoj zemlji....toliko prirodno bogata zemlja a nema zivota u njoj....e da je malo pameti da se izdigne i napravi drzavu koju bi drugi zeljeli da nasele.

Nažalost ..kad u ono vreme nije moglo, neverujem ni u narednih 20 god. da će moći, kako zbog politike i stanja u "nebranom grožđu" tako iz posledica koje će tek kasnije da to potvrde
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyUto Nov 03, 2015 8:26 am

Ne.Razlog je taj što moj dragi ne razmišlja o tome.Ja lično imam traume od selidbe ,uništeno mi je djetinjstvo na taj način,okrutan način .Godinama se trudim da stabiliziram život ,kasnim u svemu, i sad da riskiram,ne pada mi napamet..mislim da imam dobar razlog,ubedite me u suprotno :-)
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyUto Nov 03, 2015 10:02 pm

Kako stvari stoje...uskoro ćemo i mi biti u inostranstvu.....nažalost ne svojom voljom. pa bi trebali je zameniti nekom boljom... trtrr :ritam:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Apr 25, 2016 11:16 am

Danubius ::
Da li bi otišli u inostranstvo, u koju zemlju, sa kojim motivima,na koliko dugo?
Da! I trenutno su mi na pamet Grcka, Spanija, Portugal, pa i Turska, a motiv je izlezavanje na suncu!
Ne bih dugo, evo samo ovu slobodnu nedelju u maju, ko da doceka leto  smehsmeh  SNEG pada odjutros ovde, samo da kazem, i sunca nema ni za lek, aaaaaaaa- KosKE da SI zgrejem!










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Apr 25, 2016 11:19 am

Sonia....sagnjismo u ovu Evropu....i kod mene nocas snijeg padao,hladno u vraga....vrijeme da se misli na Afriku smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Apr 25, 2016 11:22 am

Astra ::
Sonia....sagnjismo u ovu Evropu....i kod mene nocas snijeg padao,hladno u vraga....vrijeme da se misli na Afriku smehsmeh


Lele, zar i kod vas?! 


Hhahahaha, i da znas, dobra ti je ta ideja za Afriku !










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Apr 25, 2016 11:23 am

A vele pametne glave,masovno zagrijavanje planete....ahahahahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Apr 25, 2016 11:24 am

Astra ::
A vele pametne glave,masovno zagrijavanje planete....ahahahahhaha


OMG, to se i ja sve cesce pitam, zivimo li mi uopste na istoj planeti  smehsmeh










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 EmptyPon Apr 25, 2016 12:59 pm

Verovatno već ovog leta. Na neko kraće vreme jer ko nije imao pameti dopodne i od podne možda nije kasno ni predveče da se opameti.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: