DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)

Ići dole 
+34
Diplomirani Duduk
Sibila_
pesma
Nut
daljinski
Marea
Kica/Praja
Čiča
Šmizla
ZoxZoja
debilko
Astra
Lakota
montoya
Kijara-brm
promaja
Samouka
Tarja
Samhain
Tattoo
cojle
padreex
AstrinaKomsinica
brunolino
vasko1
sonia
Crna_ovca
sanjalica.ns
neiskusan
determinanta
dejan
Draganna
Lily
Danubius
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Maj 21, 2009 8:08 pm

First topic message reminder :

Stalno se spočitava da Crkva nema dovoljno ulogu u sistemu školstva i zdravstva. Spominju se neke vekovne tradicije u tome , od onoga kada je "sveti Sava podučavao Srpčad" do trubljenja o odličnim katoličkim školama i gimnazijama.
E pa da vidimo koji primer , kako to Crkva radi (kao i obično, pričam o dve najveće hrišćanske Crkve -bez razlike) -pa da se čuju naša mišljenja ?

Ne samo u prosveti....Crkva je sada prisutna u svim porama državne uprave , zaključno sa Vojskom i RRA ?
To je ok...ili ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Nov 06, 2014 8:41 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Sep 17, 2015 6:57 am

Dejan Puzigaća ,optužen za ubistvo Brisa Tatona (i osuđen pravosnažno u odsustvu) uhapšen je na Atinskom aerodromu u monaškoj rizi (krenuo monah na Tajland) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno SPC ćuti o ovom "monahu" . 

I ranije se sumnjalo da se haški optuženici kriju iza zidina manastira ,da li ovo znači da i SPC ima "pacovske kanale" ,po uzoru na katoličku crkvu nakon II svetskog rata ? 
Jer ,tokom potrage za haškim optuženicima ,policija je završavala uglavnom pred vratima manastira ,a Goran Hadžić je uhapšen na Fruškoj Gori ,u neposrednoj blizini manastira Krušedol ,a u istrazi su dokazane veze sa "dugogodišnjim prijateljima" iz SPC . 
Bratstvo manastira "Prohor Pčinjski" se sumnjičilo da krije Ratka Mladića (nije dozvoljen pretres ) a Tomislav Nikolić je javno izjavio da je lično prisustvovao proslavi Božića 2003 u manastiru Ostrog ,gde je pored Mladića bio prisutan i Amfilohije Radović. 
Bilo bi najnormalnije da se SPC izjasni o "monahu Savi" ,ali će se to desiti malo sutra ,jednostavno će se praviti mutavi.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Sep 17, 2015 7:50 pm

Danubius ::
Dejan Puzigaća ,optužen za ubistvo Brisa Tatona (i osuđen pravosnažno u odsustvu) uhapšen je na Atinskom aerodromu u monaškoj rizi (krenuo monah na Tajland) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno SPC ćuti o ovom "monahu" . 

I ranije se sumnjalo da se haški optuženici kriju iza zidina manastira ,da li ovo znači da i SPC ima "pacovske kanale" ,po uzoru na katoličku crkvu nakon II svetskog rata ? 
Jer ,tokom potrage za haškim optuženicima ,policija je završavala uglavnom pred vratima manastira ,a Goran Hadžić je uhapšen na Fruškoj Gori ,u neposrednoj blizini manastira Krušedol ,a u istrazi su dokazane veze sa "dugogodišnjim prijateljima" iz SPC . 
Bratstvo manastira "Prohor Pčinjski" se sumnjičilo da krije Ratka Mladića (nije dozvoljen pretres ) a Tomislav Nikolić je javno izjavio da je lično prisustvovao proslavi Božića 2003 u manastiru Ostrog ,gde je pored Mladića bio prisutan i Amfilohije Radović. 
Bilo bi najnormalnije da se SPC izjasni o "monahu Savi" ,ali će se to desiti malo sutra ,jednostavno će se praviti mutavi.

SPC u ovom slučaju (Dejan Puzigaća alijas monah Sava) nema šta da izjavljuje. Jer ga nije ona zamonašila nego dal beše Grci ili Rusi. Oprostićeš mi što se posle dana na suncu, 2.5 sata puta busom, policijskom zaustavljanju (marke promenili smo neki Zakon biće punjenja budžeta) baš ne sećam detalja članka pročitanog pre par dana. Ali sigurno znam da nije zamonašen u SPC.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Sep 17, 2015 8:15 pm

ZoxZoja ::


SPC u ovom slučaju (Dejan Puzigaća alijas monah Sava) nema šta da izjavljuje. Jer ga nije ona zamonašila nego dal beše Grci ili Rusi. Oprostićeš mi što se posle dana na suncu, 2.5 sata puta busom, policijskom zaustavljanju (marke promenili smo neki Zakon biće punjenja budžeta) baš ne sećam detalja članka pročitanog pre par dana. Ali sigurno znam da nije zamonašen u SPC.
Nije šija nego vrat . 
Od kada grčka ili ruska pravoslavna crkva daje srpska imena "monasima" ? 
Jedina potvrda "monašenja" dolazi od Puzigaćinog advokata ,koji tvrdi da se on "zamonašio u pravoslavnom grčkom manastiru na Tajlandu " 
Na Tajlandu ne postoji nikakav grčki pravoslavni manastir ,a februara 2015 predstavnik ruske pravoslavne crkve je položio kamen temeljac za neki budući hram na ostrvu Puket na Tajlandu . Zamonašiti se možeš ,koliko ja znam ,samo u osveštanom hramu uz prisustvo sveštenstva . 
Kakogod ...verujem da ni u grčkoj ni u ruskoj crkvi nema nijednog sveštenog lica imena Sava .
Ako i jeste - nije mogao da stigne nigde bez "preporuke" ovdašnjih crkvenih lica . 
Znači ,ja dođem u neki manastir ,izjavim da želim biti iskušenik ,pa monah ,rintam jedno dve godine na polju i oko stoke ,i eto -monah Danubius ? Ne ide to baš tako .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Sep 17, 2015 8:31 pm

Možda je tebi isto šija ili vrat ali strogo uzevši Puzigaća nema kao monah nikakve veze s SPC. Nije zamonašen na Tajlandu nego je na Tajland planirao da ode u taj neki ruski manastir. Dakle kako god pokušavao i da po ovoj temi pljuješ SPC ovo je samo pljuvanje radi pljuvanja. Evo meni ovako umornoj je trebalo celih 12 sekundi da nađem članak koji ti isuviše slobodno interpretiraš

Ubica-Tatona-krio-se-kao-monah link

Sad je na tebi da pošalješ službeni dopis Grčkoj pravoslavnoj crkvi i da od nje tražiš da se izjasni o ovom pitanju. A možeš da pošalješ upit i Britanskoj službi bezbednosti da provere kako je moguće da im lice sa interpolove poternice bude u blizini naslednika prestola.

Ili odgovore na tvoja pitanja imaju Grci ili je Puzigaća (i njegov advokat) lažov pa opet tvoje pljuvanje po SPC ide tebi na dušu u ovom slučaju. Jer ako je lažov znači da je zloupotrebio mantiju GPC i da bi Grci a ne SPC trebalo da se oglase po ovom pitanju i kažu da se eto neki osuđeni kriminalac lažno predstavio kao monah GPC.

Iz opšte kulture: Grčka, Srpska, Ruska, Rumunska i ostale Pravoslavne Crkve su SAMOSTALNE. Nemaju vrhovnog poglavara mada Vaseljenski patrijarh uživa neki ugled kao prvi među jednakim. Dakle nema Pape koji je alfa i omega već svaka Pravoslavna crkva deluje samostalno na određenoj teritoriji. Zato postoji i izraz pomesna crkva koji se odnosi na narod na čijem jeziku se vrši Bogosluženje.

Takođe prilikom izgradnje ili obnove manastira može da postoji bratstvo (ili sestrinstvo ako će manastir biti ženski). Oni rade na izgradni (ono što mogu u skladu sa svojim znanjem), vrše bogosluženja ... dakle moguće je da je Puzigaća bio upućen u taj manastir u izgradnji ako jeste bio zamonašen naravno.

Takođe što se tiče imena Sava pa nije baš da nema tog imena među ostalim Pravoslavnim crkvama. Recimo Sveti Sava Osvećeni čije ime je nosio u monaštvu i Rastko Nemanjić. Koga uzgred budi rečeno RPC ima u svom kalendaru kao Sveti Sava Srpski. Naravno da mi nećemo koristiti tu da kažem geografsku ili nacionalnu odrednicu kad pričamo o Rastku Nemanjiću - Svetom Savi. To rade drugi kao što i mi za neke Svetitelje koristimo geografske odrednice. Omaš gomile primera pa izgooglaj neki.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Sep 17, 2015 8:55 pm

ZoxZoja ::


Ubica-Tatona-krio-se-kao-monah link

U (ovom) tekstu kaže da se "zamonašio" u Dohi u Kataru gde je proveo poslednje dve godine ? 
Zanimljivo ....možda me opet demantuješ ,koliko ja znam u Dohi  ima 3000 džamija ,jedna katolička crkva ,nema čak ni budističkih ili drugih bogomolja . 
U Dohi živi samo šačica Evropljana uopšte . 
Ako se ovaj prostor  može nazvati "Crkvom svetog Isaaka Sirina i Georigija" slažem se 


Radi se o prostoru koji je delimično finansirao "Energoinvest" ,a delimično Rusi ,Grci i drugi pravoslavni koji su radili tamo tokom decenija .2009 "hram" još nije bio završen ,a službe su se održavale u hotelima i privatnim stanovima ,zbog malobrojnosti pastve i jedinim sveštenikom (koji ima čin arhimandrita ) 

No, to nije nikakav manastir i teško da prima "iskušenike" . 
Neka je sve i tačno -Puzigaća nije mogao da se ni pojavi ni prijavi bez preporuke iz SPC ,jer je arhimandrit Makarije Grk ,ali je bogosloviju završio u Beogradu gde se i zamonašio . 
Dakle ,biće da je vrli Puzigaća ipak stigao sa "preporukom" braće iz SPC ,pacovskim kanalom ,tamo gde ga ne bi tražio niko živ ,zar ne ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Sep 17, 2015 9:12 pm

Nisam istraživala (svaka čast na googlovanju) kakve bogomolje postoje u Dohi veruj mi. Nemam vremena da odem da vidim svoje mezimce a ne za takvo nešto.

Neću da branim Puzigaću ima on za to dobro plaćenog advokata (ko TO finansira kad su ti "navijači" sve besposličar do besposličara). Ali da li ga je ili nije neko iz SPC "prokrijumčario" iz Srbije i sakrio u tom manastiru je posao PLAĆENIH službi ove Države da utvrdi. Dok se ne dokaže suprotno SPC nema veze s ovim. Jer nadležni sveštenik (mislim da parohijski treba da da preporuku a nadležni Vladika odobri) ne mora da zna da li je ili nije osuđivan. Čak je mogao da mu prizna da je ubica ovaj NE SME da ga prijavi zbog tajnosti ispovesti. Čak monašenje može da se tretira kao deo iskupljenja i pokajanja (nije presedan) posle teških zločina. Bar što se Crkve tiče. Svetovna Država Srbija i njeni nadležni organi treba da rade posao za koji ih ti i ja, poreski obveznici, plaćamo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 9:50 am

Jedan zanimljiv kolaž koji se neko potrudio da napravi (kao da je mene pitao ) koji opravdava onu "jedna slika vredi za 1000 reči " . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dok je Crkva bila inferiorna u državi (tj, tamo gde joj je mesto ) znao se i red (dalje od dece, vojske ,prosvete ,medija ,politike ) ,od kada je počelo rukoljubljenje i blagosiljanje -imamo ovo što imamo , gospodare iz senke u mantijama .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 12:58 pm

Danubius ::
-imamo ovo što imamo , gospodare iz senke u mantijama .
Da su bar u senci, nego se kočopere pred kamerama. wik

Državna vlast non-stop podilazi crkvenim glavešinama, takav im svetonazor, sve što su naučili, naučili su pogrešno - po nas.

Sve đuture mi to plaćamo narode moj(i državu i crkvu), a sa druge(ovozemaljske) strane ljudi ostaju bez socijalne pomoći, porodilje i deca bez dodatka, ''reformska'' sirotinja svuda oko nas, o tome u kakvom su nam stanju škole, biblioteke, muzeji, pozorišta i bolnice, da ne govorimo - državi je bitno dati da SPC gradi bogomolje na površini od 400 kvadrata bez plaćanja dadžbina, da sutra SPC može da se hvališe svojom velelepnom (neoporezovanom) imovinom vrednom na milione evra, o restituciji ne smem ni da mislim.

 Bog nam pomogao i partije nas podržale u ovom skladnom svesrpsko-vaskoliko-pluralističkom okruženju u kom crkva i država duvaju u jednu tikvu, na naš račun.

Kako je krenulo, ima svi da se zamonašimo i radimo na SPC haciendama zaštićeni ''svetom tajnom ispovesti'' koja sva sranja pretvara u maglu, za tanjir pasulja. Jebeš ljudskost i dobar ukus, grabi, grabi, grabi - to se zove moralni integritet na SPC način. Aleluja sve nam se leluja od ovoliko mešanja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 1:24 pm

Meni su popovi cool.
Kukate k'o da i' vi 'ranite, osim ako ne doprinosite s par cigli za nji'ove kuće il' barem karburatorom za Porsche Chayene.

Nit' luk jeo, nit' luk miris'o.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 1:34 pm

I meni su cool, taman koliko i bilo koji travestiti. Lepo im stoje 'aljine i nakit, dobra ta srednjovekovna moda bila.

Raspitaj se koliko para iz državnog budžeta ide za crkve. Biće da mi hranimo popove, a o tome ko im gleda kroz prste i tepa, iz raznih (skupih) razloga ćemo još govoriti, jer je to tema.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 1:40 pm

pesma ::

Raspitaj se koliko para iz državnog budžeta ide za crkve. Biće da mi hranimo popove, a o tome ko im gleda kroz prste i tepa, iz raznih (skupih) razloga ćemo još govoriti, jer je to tema.


Libo me racku i dalje su mi cool.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 2:37 pm

pesma ::
I meni su cool, taman koliko i bilo koji travestiti. Lepo im stoje 'aljine i nakit, dobra ta srednjovekovna moda bila.

Raspitaj se koliko para iz državnog budžeta ide za crkve.
Biće da mi hranimo popove, a o tome ko im gleda kroz prste i tepa, iz raznih (skupih) razloga ćemo još govoriti, jer je to tema.

A 'vamo, nemaš ništa protiv travestita, pedera, transexualaca i da ne nabrajam. Nisam znao da si i protiv retro a i pozdravila si pozitivnu stranu ograda. Nije kažnjivo skakati samom sJebi u usta al'...
Odobravaš li ti nešto, uopšte?

Ono sam mor'o boldovati jer zvuči k'o pijani Stipan, kada dođe u kafanu i kaže:
- Znaš li ti ko je bio moj ćale?-

Hranili smo one, 50godina, u nerazvijenim krajevima, Šiptare, Skojevce, Komuniste, bivše borce, pale borce, buduće borce decu bivših, palih i budućih boraca, JNA, mačke i kerove na ulici, zmajeve, eliJene... Nema više nerazvijenih krajeva, Šiptara, Skojevaca, Komunista, budućih boraca i dece budućih boraca, JNA, zmajeva i eliJena (SPC zabranio marsovce a zmaja ubio Đorđe) a uvalili samo crkvu.
Znači, puno nam ukidanja ukinuli a samo jedno dodali.
Mi smo na konju sa hvataljkama.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 7:35 pm

John Doe ::
Meni su popovi cool.
Kukate k'o da i' vi 'ranite, osim ako ne doprinosite s par cigli za nji'ove kuće il' barem karburatorom za Porsche Chayene.

Nit' luk jeo, nit' luk miris'o.


rasta
Hrani ih besplatni marketing i podrška  države , a hrani ih dobro ,što se vidi po njihovim stomačinama ,vilama (pardon ,dverima ) i automobilima . 
Kap koja je meni prevršila meru su "penzije" .Ja treba da rintam kao stoka 40 godina ,ipak ,pomažući ljudima (jer ako nemaš zube ,ne možeš da jedeš ,ni da se smeješ  tongue ) ,moram da plaćam poreze ,doprinose i samodoprinose ,i ipak ne mogu ni tu bedu od penzije da dobijem dok ne napunim 65 godina (po novom ) 
Ortaci u mantijama udobno provode život debelo naplaćujući sujeverje po sat vremena par puta nedeljno ,i na kraju dobiju penziju veću od lekara koji je spasio na hiljade života ,a da u životu nisu dinara izdvojili ni za "zdravstveno" ni "penzijsko" ni na "prihode" ? 
Ja ako napravim bilo kakav prekršaj ,ne platim račun ,sleduje mi "po zakonu" ,mantijaš može da siluje dečake ,krade od ubogih , oni su "iznad zakona" ? 
Jeli nismo tog luka ,ali ga itekako mirišemo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 8:14 pm

Danubius ::
John Doe ::
Meni su popovi cool.
Kukate k'o da i' vi 'ranite, osim ako ne doprinosite s par cigli za nji'ove kuće il' barem karburatorom za Porsche Chayene.

Nit' luk jeo, nit' luk miris'o.


rasta
Hrani ih besplatni marketing i podrška  države , a hrani ih dobro ,što se vidi po njihovim stomačinama ,vilama (pardon ,dverima ) i automobilima . 
Kap koja je meni prevršila meru su "penzije" .Ja treba da rintam kao stoka 40 godina ,ipak ,pomažući ljudima (jer ako nemaš zube ,ne možeš da jedeš ,ni da se smeješ  tongue ) ,moram da plaćam poreze ,doprinose i samodoprinose ,i ipak ne mogu ni tu bedu od penzije da dobijem dok ne napunim 65 godina (po novom ) 
Ortaci u mantijama udobno provode život debelo naplaćujući sujeverje po sat vremena par puta nedeljno ,i na kraju dobiju penziju veću od lekara koji je spasio na hiljade života ,a da u životu nisu dinara izdvojili ni za "zdravstveno" ni "penzijsko" ni na "prihode" ? 
Ja ako napravim bilo kakav prekršaj ,ne platim račun ,sleduje mi "po zakonu" ,mantijaš može da siluje dečake ,krade od ubogih , oni su "iznad zakona" ? 
Jeli nismo tog luka ,ali ga itekako mirišemo .

Uvek govoriš "Mi". Ne znam kako da ti objasnim, Ti i Ja, nismo "MI". Možda Ti sebe smatraš pod "Mi" ali Ja, nikako nisam "Mi".
Prodaju sujeverje sujevernima i onima koje sujeverni nagovore da kupe nešto, makar ne bili sujeverni. Malopre ti objasnih da smo i prije plaćali razne vazdušarine a sada ti kao smeta, mada sumnjam da ti skidaju od plate za SPC ili slično. Čak i ako ti skidaju sa plate, upakovano je u nešto što se zove, "Porez na lelemudanje", 5% i možeš kukati do mile volje. Ako jednog dana i prokljuviš, koja je to stavka poreza, očas posla će tu stavku preinačiti u "Porez na hleb naš nasušni". Jedio se Ti il' ne jedio, država će te jebati u zdrav mozak kako 'oće.
Elem, treb'o si razmišljati ranije pa da si i ti otiš'o u popove.
Garant bi ti se svi sni ostvarili.

Da se razumemo, niti branim popove, niti ih kudim. Oni su na vreme potrefili unosnu profesiju a popravku  zuba bi poverili berberu il' kovaču da bi bolje prošli a najverovatnije bi prošli mufte.

Zagrizi metak.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySub Sep 26, 2015 8:28 pm

..Drugari moji..

Ni popovi nisu vise sto su bili..samo jedna ''mala sitnica''..

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 12:22 pm

Oduvek je postojala veza izmedju poglavice i vrača, prvi su izimali najbolje parče mesa iz ulovljenog bivola ili neke slasne ribe. Kasnije su kraljevi i kanovi imenovali kardinale, pape, šamane, reize i patrijarhe. Najstariji i najsigurniji sistem vlasti. Tako je i danas i ne vidim da je kod nas nešto gore od stanja u drugim zemljama. Popovi su ljudi a ne sveci, ne bogovi. Oni najpre žele da žive udobno bez mnogo rada. To isto žele i vojnici, lekari, inžinjeri, sportisti, a naročito političari i umetnici.
U skoro svakom od nas čuči neki političar, kvaziumetnik, pop...










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 1:03 pm

John Doe ::
A 'vamo, nemaš ništa protiv travestita, pedera, transexualaca i da ne nabrajam.
Nemam, kako rekoh u postu iznad, baš su mi cool(vizuelno), manje-više koliko i popovi, koji bi mi mogli biti više cool od neke ''Merlinke'' iz Picinog parka, da licemerno ne manipulišu narodom gore nego ceo državni aparat. Ali, teško je odvojiti homo religiosusa od homo politikusa, to pope znaju još od davnina. U suštini ih boli racku za sve, dok glume autoritet bez pokrića svakoj šuši sa državne vlasti koja naiđe i može da im sredi neki poslić. Šire imperiju mantijaša.
Citat :
Libo me racku i dalje su mi cool.
Mi treba da ćutimo i...rasta Ko voli da ćuti, nek' izvoli, ne mora svako da ima svoj stav, al' ne bi trebalo drugome ko je antipušač da ga brani. Kontradiktorno je.

Citat :
Nisam znao da si i protiv retro a i pozdravila si pozitivnu stranu ograda. Nije kažnjivo skakati samom sJebi u usta al'...
Popinski stil odevanja i razmišljanja je itekako moderan danas, tako da oni nisu retro.

Teško da sam ''pozdravila pozitivnu stranu ograda'', ironija je zeznuta stvar...

''No pasaran'' popovi-lopovi, i njihovo mešanje u sve,
ćoravi bez stava će da ih propuste.

Retro je cool, al' popovi nisu retro, oni su itekako u toku dnevnopolitičkih zbivanja, glavni akteri  pozerišta.

Citat :
Odobravaš li ti nešto, uopšte?
Xexexexexe....  Lopovluk mi nije cool, manipulacija mi je fuj, i sve tako... Ostalo, o tom po tom, ako... Ali... Ili... Nebitno za temu.

Citat :
Ono sam mor'o boldovati ...
Znam, ne vidiš dobro, jednom si to rek'o, ''Stipo''... Samo bolduj.  raz

Boli te racku što iz budžeta Srbije za SPC ide milijardu dinara godišnje, a ista ta SPC zaradi 150 miliona evra(po vlastitom godišnjem proračunu). O.K.

Sirotinja nam baulja po ulicama i pretura kontejnere, sa kerama se bije za hranu. Bolesnici kupuju katetere i zavoje, bolnice nam zapuštene da bi Fredi Kruger i Majkl Majers kad se pojave u šok sobi operisanih dok se ''skidaju'' sa anestezije mogli da ižive svoje etno fantazije.

Elieni nam u ovoj priči ne trebaju, svi oni što ''talasaju'' i ukazuju na manipulacije su u ovoj vintage priči sasvim dovoljni da popune tu rupu antiprotivnih, sa druge planete, koji ne razumeju tradiciju i retro običaje mita i korupcije, snosishodljivosti i podilaženje raznim šupcima na položaju jer ''to tako treba'', šta ima veze.

Na sve lajemo, na sve se kurabesamo, baš nismo cool mi ''elieni''. Eto, tome služi kritika, al' 'ebiga, neki je pogrešno doživljavaju.

SPC glodari nemaju milosti, i grebu i ..., al'  boli te zato racku. Baš su antikni, i cool. Nekom da, nekom ne. Živela razlika.

Citat :
Nema više nerazvijenih krajeva,..
??? booored

Il' te ponovo boli racku, il' si ponovo loše obavešten, il' ne živiš u Srbiji??? Nešto jeste od ta tri, ne zanima me šta je, ne' da se mešam u tvoje stvari i glumim stoni margarin... Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 599

Citat :
Danubius:
Ortaci u mantijama udobno provode život debelo naplaćujući sujeverje po sat vremena par puta nedeljno ,i na kraju dobiju penziju veću od lekara koji je spasio na hiljade života ,a da u životu nisu dinara izdvojili ni za "zdravstveno" ni "penzijsko" ni na "prihode" ?
Nemoj da se buniš, samo prestani da plaćaš porez, promeni glavu ko Korenko,  beži u manastir, ispovedi se, reci da si veliki patriota, veeeeeee eee liiiikiii SrB, primiće te ko svog... Sve će ti biti sređeno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 1:21 pm

@Kica/Praja
Tako nekako.top88

@Pesma
Qknjava pa qnjava.
Nema veze. Poyy


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 1:32 pm

Kica/Praja ::

U skoro svakom od nas čuči neki političar, kvaziumetnik, pop...
Neki su se prepoznali... Neki ne. Ne mora sve u životu da nam bude kvazi i plagijat.

Juče su država i crkva bile jedno, danas nisu - tako kaže Ustav. Ako laže, čemu onda služi???

Nije isto živeti od svog rada i talenta, kao što to radi veliki broj ljudi na svetu, i živeti od TUĐE SLAVE - kao što to rade popovi vekovima.

Ako je biti sveštenik posao - za bavljenje bilo kojim poslom se plaća porez.

Haj'mo da pravimo sekularnu državu i Ustavu damo na značaju, ili da i pored svega što danas znamo, i dalje glumimo da smo u pećini, pored vatre, a vrač nas posmatra svojim urokljivim očima u kojima se ogleda mesec... Prijatelju , daj mu najlepši komad mesa, ako mu ne daš, možda ti sutra ispadnu zubi, možda te ubije bizon, možda se ne probudiš... Sujeverje smo prevazišli, bar se tako priča okolo. Jesmo, jesmo, al' tradicija jbg...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 1:44 pm

To da smo prevazišli sujeverje i napravili bajan društveni sistem je samo iluzija. Uloge se nisu mnogo promenile od poglavica i vračeva. Ko ima najveću motku taj odvaja najbolje komade mesa sa bivola i odvaja najmesnatije žene, po sistemu za kosu pa u pećinu, uz njihovo odobravanje... gledaš farmu, nije se tu mnogo promenilo.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 4:48 pm

Pravo jačega vlada, to je istina.  Religije su nam otrovale dušu praznoverjem i idolpoklonstvom, a država unakazila i duše i tela lažima. Laž i mimikrija - gospodari beznađa napravili od ljudi zombije kojima je svejedno ko njima vlada, bitno da imaju gospodara - vladari kulta lažnih autoriteta pružaju ruke na rukoljub svojim robovima koji poštuju jedino predanja, tradicionalno se klanjaju jačima bez puno pitanja. I onda mi još neko trabunja nešto o nekakvih ''božjih'' deset zapovedi, pominje moral... Zeza krizu dok fata zjale u zraku.

Treba znati da sujeverje i duhovni život čoveka nije jedno te isto;  gatanje i vradžbine su prvi znaci sujeverja, a to nema veze sa hrišćanstvom koje ne bi trebalo biti praznoverje, a jeste zahvaljujući današnjim sveštenicima !  

Odatle toliko ''hrišćana'' na spisku, a nijednog hrišćanina među njima. Svi sujeverni, niko veran - društvo propalica glumi svetost za sve pare. I ne štreca se zbog toga, ''tako je oduvek''. Nije !

Iz toga proizilazi ceo ovaj nesporazum, današnje hrišćanske crkve se mahom sve do jedne lažno predstavljaju, uzimaju u usta jednog orginalnog cool lika Hrista, i pri tom rade sve kontra od onoga što je on pričao. Lažu nas, kradu nas, vode nas u duhovnu propast.

Društvo koje dozvoli da mu se serviraju laži po ceo dan, a da okom ne trepne će sigurno propasti. Neke libo racku za to, ali, na sreću, točak se ipak okreće ! Uvek je bilo, i biće orginala među kopijama. Onih kojima je stalo, koji ne ćute kad gazde viknu.

Čemu crkvena priča o milosrđu i oprostu, ljubavi - kada sve to rade za pare, zbog bolesne želje za moći?

Državi koja je na čelu takvog jednog društva sa lažnim sistemom vrednosti nedostaje legitimiteta i kredibiliteta da bilo kome sudi za bilo šta, ukoliko dozvoljava šarlatanima u mantijama da nam prodaju muda za bubrege bez plaćanja poreza, odakle im uopšte pravo da hapse bilo koga, za bilo koji prekršaj? Čemu zakoni i sudovi?

Na licemerju se ne grade civilizacijske univerzalne vrednosti vredne poštovanja. Da, i šta ćemo sa poštovanjem, ako sami sebe ne poštujemo?

Da ćutimo i .... rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 5:15 pm

E tu smo, nek je sve tako. Šta ćemo sada, imaš li neki predlog ?










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 5:24 pm

Imam. Ali je priča duuuuuuugaaaaaaaa.... Dole država pod jedan, i crkva zajedno sa njom - ukratko anarhija ali uistinu anarhija, ne ono što se misli da jeste anarhija... Dalje sve ide prirodno, kako bog želi, a ne zapoveda.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 5:25 pm

Kica/Praja ::
E tu smo, nek je sve tako. Šta ćemo sada, imaš li neki predlog ?


Stvoriti neku multi-kulticku vjeru naprimjer. Bez Popova,svecenika, hodze itd.

Vjerovati da smo svi isti od krvi i mesa, sto i jestmo. Bez zakona, bez putokaza nekoga ili slicno.

Neprodavati istini ili neistinu, jer ionako neznamo sto je istina ili sto je neistina.

Relegiju bi nazvao nazivom " MI "

Vjerovati u nesto sto je iznad nas i oko nas.

Eto to, bi bio moj prijedlog. kafa
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 5:32 pm

Revolucija svesti - kidanje lažnih šema i lažnih sistema vrednosti. Oslobađanje od lažnih autoriteta i kultova.


Lepo zvuči... Danas je to utopija, ali, sutra, ko zna?

Vera pomera planine. Crkva je u čoveku. Kao i bog.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Sep 27, 2015 8:17 pm

pesma ::
 Religije su nam otrovale dušu praznoverjem i idolpoklonstvom, a država unakazila i duše i tela lažima. Laž i mimikrija - gospodari beznađa napravili od ljudi zombije kojima je svejedno ko njima vlada, bitno da imaju gospodara - vladari kulta lažnih autoriteta pružaju ruke na rukoljub svojim robovima koji poštuju jedino predanja, tradicionalno se klanjaju jačima bez puno pitanja. I onda mi još neko trabunja nešto o nekakvih ''božjih'' deset zapovedi, pominje moral... ve do jedne lažno predstavljaju, uzimaju u usta jednog orginalnog cool lika Hrista, i pri tom rade sve kontra od onoga što je on pričao. Lažu nas, kradu nas, vode nas u duhovnu propast.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPon Okt 05, 2015 12:47 pm

PODGORICA, 4. oktobra (Tanjug) - Mitropolit crnogorsko-primorski Srpske pravoslavne crkve (SPC) Amfilohije Radović, pojavio se večeras na protestu Demokratskog fronta u Podgorici i poručio da se ne meša u politiku već da je ovo "briga o duši naroda i o slobodi".
"Opet će reći 'Evo ga Amfilohije, opet se bavi politikom'", kazao je mitropolit SPC na bini ispred Skupštine i istakao da je 1996. svirao u pištaljku zajedno sa studentima Beogradskog univerziteta. "Ali to su bila druga vremena. Ministar za ljudska i manjinska prava Suad Numanović je doneo zakon o crkvama i verskim zajednicama da se crkvena lica ne mešaju u politički i javni život, ali ovo je briga o duši naroda i o slobodi", kazao je on.
----
Pukovnik srpske DB u mantiji je licemeran kao i obično . 
I kada direktno krši zakon zemlje u kojoj živi ,i direktno se ne samo "bavi politikom" ,nego i meša u izbornu kampanju (iako nije državljanin  Crne Gore ,podržava  ,praktično u ime SPC ,jednu političku opciju ) ima obraza da se pravi mutav ,kao da ne znamo sa kim imamo posla . 
Sotona u mantiji ,ne zovu ga džabe tako (i u Srbiji ,i u CG )
A što se tiče "protesta" -javna je tajna da su "mitingaši" ,po starom receptu "vladajućih" u Srbiji -plaćeni . 
Crnogorska DB je objavila snimak na internetu gde se "isplata" jasno vidi .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Okt 16, 2015 8:36 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Okt 22, 2015 8:24 am

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne ide na lebac da 'be oca.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Okt 23, 2015 8:38 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Okt 23, 2015 9:08 am


Stojan Mićin

Kada god objavim nešto vezano za crkvu dobijem gomilu poruka kako sam nevjernik, da naučim šta je pravoslavlje itd.
Vjernik sam ali Božiju pomoć ne tražim parama.
Crkva je nažalost postala biznis. Ubjedite me da je drugačije.
Podižemo crkve na svakih 500 metara, dok nam se škole raspadaju i ljude liječimo sms porukama.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Okt 23, 2015 9:38 am

Srpska pravoslavna crfkva u liku Patrijarha Irineja neki je dan izdala saopštenje u kojem odgovara na stavove Nezavisnog društva novinara Vojvodine, povodom emisije Upitnik na RTS-u.
Sad, ko je tu kriv, a ko prav, može se diskutovati, no činjenica je jedno.
Ako gospodin Irinej u svom tekstu koristi terminologiju poput društvance, paškvila i slično, a pritom još i maše aparatima koji su isključivo u nadležnosti državnih organa ( vlade i Skupštine), onda je jasno da prekoračuje svoja ovlašćenja, a pritom i širi netrpeljivost. To nije u duhu pravoslavlja.
No, kao što nije javno osudio svoje "cenjene" vladike pedofile, kao što ne osuđuje basnoslovno bogaćenje u redovima sebi podređeneg sveštenstva, blud i nemoral, tako se ne može ni očekivati da nađe blage reči i pomirenje za sve one koji ne misle kao zvanična SPC.
On je dobar sluga lošem gospodaru!













[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPon Nov 02, 2015 9:46 pm

SPC se debelo umešala u događaje u Crnoj Gori . 
Sem Amfilohija ,danas se oglasio i patrijarh Irinej ,obojica autorskim tekstovima u novinama u stilu "dole Milo" . 
Ne treba biti puno pametan ,pa zaključiti da im se dopada "prosrpska " opozicija tamo ,alias "Demokratski Front" ,ali nije to glavni razlog . Pravi razlog je što se tamnošnja vlast drznula da traži deo ogromne imovine SPC tamo u korist "povratka" crnogorskoj državi i tamnošnjoj Crnogorskoj Pravoslavnoj Crkvi ,a sve češće se javlja i inicijativa da se milionski prihodi SPC tamo na neki način oporezuju . 
To se ne dopada vrhu SPC -i zato imamo što imamo -direktno mešanje verske organizacije u unutrašnje poslove druge zemlje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Nov 03, 2015 7:31 pm

Srpski patrijarh Irinej rekao je danas u Nišu da smo svi dužni da dignemo glas u zaštiti Kosova i Metohije i da „ako dođe do sile, moramo učiniti sve da milom ili silom to vratimo“.

Ovo je danas uzdrmalo društvene mreže.
No comment!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Nov 03, 2015 8:09 pm

Sibila_ ::
Srpski patrijarh Irinej rekao je danas u Nišu da smo svi dužni da dignemo glas u zaštiti Kosova i Metohije i da „ako dođe do sile, moramo učiniti sve da milom ili silom to vratimo“.

Ovo je danas uzdrmalo društvene mreže.
No comment!
Ne treba da se čudiš . Oni ratovati neće ,a ni njihova deca . 
Kao i 90 tih ,baciće  se na "blagosiljanje oružja" i "vojske pravedničke" . 
U nevolji se narod Crkvi okreće ,te će da se pale sveće na hiljade ,crkve će biti pune ,a ni opela neće nedostajati. 
Što se tiče srpske kulturne baštine na Kosovu ,jeste nečuveno ovo što se događa na Kosovu ,a u vezi sa prijemom u UNESC-o ,ali ne svrbi to najviše mantijaše .Njih svrbi ogromna imovina koju imaju tamo ,i milionske donacije kojima su do danas i danas upravljali .
Zaboravili ste "slučaj Artemije " i druge slučajeve pljačke oko raspodele novca koji Srbija svakodnevno daje na Kosovo ?
Jer to uglavnom oni "vode ". 
Što se tiče militantnosti -ne sećate se da je SPC "odlučno odbacila" sve mirovne planove tokom rata 90 tih -Vens Ovenov ,Kontakt grupe ,Dejton ,Z-4 ,a 4 dana posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma je Sinod tražio Miloševićevu ostavku ? 
E pa ja se sećam ,isto kako se sećam ko su bili najveći ratni huškači ,i ko je prvi pobegao kada je đavo došao po svoje . 
Ništa se tu nije promenilo . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Nov 08, 2015 5:13 pm

Ruska Pravoslavna Crkva uvodi "Sveti Čisti Pravoslavni Internet" ,tj.........omogućiće  besplatan wi-fi u okolini crkava i drugih verskih objekata ,ali -ima dva "ali" .
Prvo -biće "filtriran" ,tj cenzurisan. Pored verskih propovedi ,čitanja tekstova koji promovišu Crkvu i veru i sl ,moći ćete da gledate i filmove ,slušate muziku -ali sa verskom tematikom . 
Cenzura obuhvata sve -od pornografije ,do sredstava javnog informisanja ,"nepodobnih" filmova i muzike , sa posebnim osvrtom na pretraživanja koja sadrže reč "gej" i "sekta ". 
Drugo "ali" se odnosi na finansiranje ovog blistavog projekta . Braća mantijaši očekuju da se ova njihova ideja sprovodi novcem građana Moskve ,tj da se sve plati novcem iz gradskog budžeta ? 
Ma hvale vredna ideja ,zaista ,treba podržati svakako . 
Da ne bude da sam opet zloban i da izmišljam 

Sveti Wi-Fi: Ruska pravoslavna crkva uvodi besplatni, "čisti" internet   link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Nov 08, 2015 6:00 pm

'aljinče za slave.

[You must be registered and logged in to see this image.]

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPon Nov 09, 2015 7:46 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Upade mi crkva i na profinu na fejsu.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Nov 10, 2015 12:04 pm

5000 građana  u Turskoj su pokrenuli peticiju kojom se od države traži da se  veroispovest ne upisuje automatski novorođenčadi ,niti da veroispovest ne bude obavezna stavka u ličnim dokumentima (kao što je bilo do sada ,i sada ) 


Mora da već vrhovni imam Turske piše fatvu za ove , a prvi do njega sedi kod Erdogana ,tražeći kaznu za ovakve  "neprijatelje Islama " .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Nov 22, 2015 7:55 pm

Crkva ,u sprezi sa politikom ,forsira (tj, siluje ) religijsko izjašnjavanje stanovništva u ex Yu . 
Tako da se može čuti od gotovo svakoga da je "katolik" u Hrvatskoj ,"pravoslavac" u Srbiji ,"musliman" u BiH ,dakle procenat je ogroman u ukupnom stanovništvu . 
Države bi se mogle svrstati u "vrlo religiozne" . Katolička crkva u Hrvata tvrdi da je procenat 95 % ? 
Druga je slika kada su  ankete nezavisne i bez pritiska . Onda je stanje otprilike -ovako : 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Malkice drugačiji procenti od onih koje nam poturaju Crkva i Država ,zar ne ?  Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 111827
Tako da smo realno mnogo bliži demokratskim , razvijenim državama u kojima religija nema toliko uticaja ,tj gde ljudi gledaju svoja posla ,a ne klanjaju se mantijašima . 
Danska ,Holandija ,Švedska , Češka ,Norveška ,UK....tamo 80 % stanovništva boli uvo za religiju ,bili u pitanju oni ili komšija .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Nov 24, 2015 12:30 pm

Veliki "vernici" ,ovoga puta grupa muslimana iz Novog Pazara ,tražila je zabranu koncerta Đorđa Balaševića jer se u pesmi "O tetku" na grub način vređa "Stvoritelj" ??????. 
Pošto Đole nema problema ni sa Bogom ni sa ljudima (ali sa popovima i "vernicima" izgleda ima ) preovladali su ovi drugi,normalni ljudi i vernici  .Koncert je održan u prepunoj hali (iako je Đole bio sam ,samo sa klavirskom pratnjom Aleksandra Dujina ) i zbog interesovanja odmah zakazan i drugi za danas ,za koji su karte planule za sat vremena .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySre Nov 25, 2015 3:36 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako bi bilo da prolijete prvo svoju ,za primer ? 
Jer do sada ste prolivali tuđu  ,i tuđe  dece ,a vi prvi pobegli sa parama -od Hrvatske do Kosova ,svi komplet . Opet bi tuđe živote  žrtvovali  ,monstrumi u mantijama ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptySre Dec 02, 2015 6:31 pm

Sinod Srpske pravoslavne crkve danas je uputio nаjoštriji protest Skupštini Srbije povodom vesti da se u parlamentu nаšao toаlet-pаpir nа kome je nаcrtаn Hristov krst, a taj gest vrh srpske crkve je ocenio kao bogohulan i zatražio pronalaženje počinilaca.
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Od rukovodećih ličnosti Nаrode skupštine, kаo i od nаdležnih držаvnih orgаnа, Sveti Arhijerejski Sinod očekuje dа pronаđu i jаvnosti sаopšte ime i prezime počiniocа ovog bogohulnog nedelа koje nа nаjgrublji mogući nаčin vređа ne sаmo hrišćаne - prаvoslаvne, kаtolike i protestаnte - nego i svаkog vernikа, pа i svаkog čovekа zdrаve pаmeti", saopštila je Srpska pravoslavna crkva.
 

U toaletu Skupštine Srbije pojavio se juče toaletni papir sa znakom zabranjenog desničarskog pokreta Obraz na kojem se nalazi i Hristov krst.
 
Jedan od poslanika, koji je želeo da ostane anoniman, poslao je fotografiju na kojoj se vidi rolna toalet papira sa odštampanim znakom Obraza.
----
Kako se dragi Sinod nije javio da se ogradi od stavljanja "krsta Hristovog" na logo šovinističke i profašističke organizacije kakva je "Obraz" -inače ,zabranjena u Srbiji zbog napada na ustavni poredak i širenje verske i međunacionalne mržnje u republici Srbiji ? 
Tada im "krst" nije smetao ? 
Dajte ime i prezime ,što ,da ga na krst razapnu ili spale kao "jeretika" ?  fikkk
Bravo za mangupa koji se ovoga setio ,i ja mislim isto o "Obrazu" ,a kada se *apšenje pominje -ima ih mnogo u mantijama (svih boja i konfesija ) za koje i građani i vernici traže da se pohapse ,pa Tužilaštvo isto tako koristi podnesene krivične prijave kao i ovaj  wc-obrišu dupe sa njima . 
Tante za kukuriku . 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyČet Dec 17, 2015 3:45 pm

Pogledajte ovog "velečasnog " kako pesmom priziva Franju (Tuđmana)  da "ustane " (iz groba) 

[You must be registered and logged in to see this link.]

( sexx te on ,   Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 599  , i ti njega  )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Mar 20, 2016 6:49 am

Večeras će u Zetri, a to je par stotina metara vazdušne linije od moje džamije, nekoliko srbijanskih pevačica na nedozvoljen i odiozan način zabavljati sarajevsku publiku, pjevat će svi u glas: "Molitva... molitva..."
A prava je molitva zasigurno samo u vreme namaza i u džamiji. Eto tako, jedni će sa šejtanima vrištati i pevati, a drugi će s melecima klanjati i istinski se moliti. Moliti se i za ove prve - da ih dragi Allah uputi na Pravi Put i da im podari pameti -sarajevski efendija Muhamed Velić na Facebooku . 
---


Marija Šerifović ,šejtan ,po efendiji . Ako i Bosanci puste svoje mantijaše  u njihovu Radiodifuznu agenciju (kao mi) eto im tv Teheran koliko sutra. 
Voditeljke u hidžabima i sl .Preterujem ? Pa čitajte čoveka . 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Mar 20, 2016 8:04 pm

Moram sam sebi replicirati apropo gornje vesti ,"šejtana" i "efendije" . 
"Šejtanka "  nije ni pevala "Molitvu" ,to su uradili mladi koji su napunili "Zetru" .
Ko je ovde onda u stvari šejtan ,efendija ?  flipp Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 599











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Apr 10, 2016 1:22 pm

Nije izgleda inkvizicija  ukinuta ,sada živi u drugom obliku ,islamističkom . 
Da ne tupim oko burki i koječega ,ali ovo što rade fundamentalistički islamisti u Saudijskoj Arabiji je prešlo sve granice . 
Tokom fudbalske utakmice tamnošnjeg prvenstva ,meč je prekinut ,a golman javno ošišan ,jer mu je "frizura bila uvredljiva ,i suprotna islamu " ??? 
Ja zaista ne vidim ništa sporno ,pogledajte snimak ,momak jedva da ima santimetar kose ? 
Ali se našao neki Alahov službenik sa čalmom kome je "smetalo" ,i čoveka javno poniziše .
Pa šta treba ,da sportisti obavezno nose bradu k*o prorok Muhamed ???











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Apr 10, 2016 10:09 pm

Moć je oduvek bila u rukama bogatstva. Pošto crkve (opet) oduvek imaju bogatstvo imaju i moć!

Jedina je razlika što se ta moć iskazuje na različite načine, primitivnije ili savremenije.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Maj 10, 2016 6:52 pm

Izvesni splitski dominikanac Luka Prcela je u dva navrata ,tokom "propovedi" a i u tv emisiji otvoreno branio NDH i sve što je ona predstavljala . 
Vrhunac licmerja je tvrdnja da "nijedno ubistvo nije počinjeno van granica tadašnje Hrvatske" ? 
Jasenovac i ostalo je ,onda po fra Prceli ,ok ?  krsti se

[You must be registered and logged in to see this image.]

Čak i za hrvatske prilike je preterao sve mere ,pa su se u osudi uključili mediji ,razna udruženja ,političari ,pa čak i sama hrvatska Predsednica .
Umesto da se ogradi od veličanja ustaštva ,Hrvatska biskupska konferencija je dala lakonsko objašnjenje da je to lično mišljenje "svećenika" . 
Ako ništa drugo ,bar po tri osnova je prekršio hrvatski Ustav (član 312 ) -i nikom ništa ? 
Izgleda da kada imaš mantiju ,možeš da radiš šta hoćeš ,a Crkva u Hrvata je ovakvim "nedelovanjem"  samo još jednom dokazala "vezu" sa NDH i ustaškim pokretom ,što im je decenijama spočitavano ,opravdano ,jer su i na poslednjim izborima otvoreno agitovali za "nacionaliste" kojima je nesumnjivo NDH-zija bila "mila" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Maj 17, 2016 9:47 am

Na čega su sve spremni naši crkveni poglavari ,ako su pare u pitanju ? 
(jer nije isto ,zbog osiguranja ,ako je crkva zapaljena nepažnjom ,ili je neko "podmetno" ) 
Iskoristiće čak i  mafijaško rivalstvo ,tj ,direktno sarađivati sa najozoglašenijom mafijaškom porodicom u svetu ?(koja ,uzgred ,nema nijedan "verski" razlog da sarađuje ,jer oni oduvek debelo šuruju sa Vatikanom ) 
Da li je ovo moguće ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Avg 26, 2016 2:25 pm

Evo se izvesni otac Rafailo oglasi na liturgiji -o POKEMONIMA ???  smehsmeh jbt











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Avg 26, 2016 2:46 pm

Pokemon bez ženske se zove: Drkachu.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Sep 16, 2016 1:50 pm

Crkva organizirala kongres o ginekologiji link

Gdje mogu donijeti tampone da mi ih blagoslove?
Koliko zdravomarija trebam izmoliti da se riješim kandide?
Je li dovoljno prati vibrator običnim sapunom ili biste preporučili antibakterijski?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Sep 16, 2016 2:35 pm

U udžbeniku "Vjeronauk" koji je štampao  Rijaset islamske zajednice u Sarajevu ,za 1 razred osnovne škole ,postoji tekst "Dženaza" gde se otvoreno kaže da su "četnici ubijali ljude i palili kuće " u Sarajevu ,a da se od granatiranja i snajpera nije moglo otići ni na sahranu ubijenih . 

Bez obzira što to jeste istorijska istina i zločin koji se ne sme sakrivati ,nije na Crkvi da se time bavi ,a još manje da truje mržnjom decu koja tada nisu ni bila rođena . Valjda crkve treba da propovedaju praštanje i milosrđe ? 

I ovaj ,i slični tekstovi samo su način da se zataška prljava uloga svih crkava u ratovima 90 -tih ,naročito u širenju mržnje i ratnom huškanju ,koje ni do danas nije prestalo ,samo su (svi mantijaši ,bez razlike ) postali znatno podmukliji u tome ,kao u ovom primeru . 
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyPet Okt 07, 2016 9:53 am

Pošto policija ne nalazi ubicu pevačice Jelene Marjanović ,a mediji su krivcima proglasili kompletnu porodicu ,pola estrade ,komšiluk ,čak i jednog maloumnog "fana" ,na redu je Crkva . 
Muž odlazi u manastir Kovilj ,gde će "vidoviti" (pardon ,prozorni mudraci ) monasi rešiti ubistvo .
Usput i skinuti "prokletstvo" sa porodice (pevačicina majka je preminula ,a tast imao infarkt ) 
Inače ,muževljeva majka se bavi "pravoslavnim isceljivanjem " 

[You must be registered and logged in to see this image.]
,skidanjem čini i crne magije i sličnim stvarima ,te ni ona nije "otkrila ubicu" ,pa je izgleda sin odlučio da se obrati profesionalcima . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna hrvatska modna kreatorka je lansirala seriju modela namenjenih "katolkinjama -vijernicama" ,a glavna ideja kolekcije je "povratiti biblijski ideal smerne žene " . 
A to je ovo :
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za prvi model samo još fali marama -i mogu da ga nose i muslimanske vernice . 
Nisam uspeo da nađem da li je "kolekcija" dobila blagoslov Hrvatske Biskupske Konferencije ,ali ne sumnjam da će ga dobiti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Nov 13, 2016 10:33 pm

Eto ,rešeno zašto je Tramp pobedio -presudio je pravoslavni crkveni čin . 
[You must be registered and logged in to see this image.]


Nakon razgovora sa sveštenikom, Tramp ga je zamolio za blagoslov pred finalnu fazu izborne kampanje, prenosi grčka informativna agencija „Romfeja“. Otac Emanuel, koji je magistar bogoslovije i koji predaje na Grčkom koledžu za teološka istraživanja Svetog Krsta u Bruklinu, dao je blagoslov Trampu da postane novi predsednik SAD.
U razgovoru sa Trampom, otac Emanuel je odobrio njegove stavove, naglasivši da su oni u skladu sa učenjem i interesima Pravoslavne crkve. 
----
A to bilo -dizanje zidova prema Meksiku ,proterivanje 3 miliona imigranata , simpatije prema desničarima ,"beloj suprimaciji" i krupnom kapitalu , restriktivan stav prema Crncima i Muslimanima ,Jevrejima i Evropi ,mutno zgrtanje bogatstva , utaja poreza ,promiskuitet ...jer su to "Trampovi stavovi" ? 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyNed Dec 11, 2016 10:07 am

Posle postavljanja plakata po Zagrebu , Crkva u Hrvata ne prestaje sa kampanjom za zabranu abortusa .Preko "nezavisnih organizacija" (tipa "Vigilare " ,iza koje više nego jasno stoji "biskupska konferencija " ) vrše pritisak na Ustavni sud Hrvatske ,a kruna svega je više nego ljigav spot sa iste adrese i sa istom porukom .Ne samo da je ljigav ,nego i jeziv . 
Mantijaši zaista nemaju granica .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Jan 03, 2017 10:18 am

Ove "umrlice" su osvanule po Novom Pazaru,kojima se "sugeriše" ,valjda ,da se muslimani ,koji slave Novu Godinu ,spreme za smrt ,šta li ?
Iako iza ovoga otvoreno stoji MOK (Muslimanski Omladinski Klub ,koji je registrovan u okviru Islamske Zajednice Srbije ) jasno je da "uputstvo" dolazi od onih koji smatraju proslavu Nove Godine "haramom" (grehom ) a darivanje dece od strane Deda Mraza -antimuslimanskim činom .
A to je Mešihat ,sam vrh Uleme ,i većina islamskih verskih službenika ,koji to svakom prilikom i ističu .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta je sledeće -kamenovanje i bičevanje dece i roditelja koji se ipak na "zabranjeno" usude ,uz "blagoslov" mantijaša?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 EmptyUto Jan 03, 2017 10:36 am

Odavde ću im poželeti srećan put i da sretnu allaha, što pre. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Drzavni posao!
» Jeste li znali ?!
» CRKVA I MARKETING ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: