DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? Empty
PočaljiNaslov: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptySre Jun 03, 2009 7:01 pm

Tema pre svega za dame :preferirate li visoke pete ili ravnu obuću ?

Na visokim potpeticama

Vrtoglave štikle kao one predstavljene na revijama modnih kuća
„Barberi",„Guči" I „Džil Sander" obavezne su za proleće/leto 2009.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prkosi gravitaciji...Viktorija Bekam prošetala
je čizme sa nevidljivom potpeticom od 14 cm.

Vodeći dizajneri ove sezone opsednuti su cipelama sa visokim potpeticama.
Od Džona Galijana do Mijučije Prade,
svi su se takmičili u tome ko će izmisliti
što čudnije i neudobnije visoke cipele,
u kojima je hodanje gotovo nemoguće.

„Prada" za padanje

Primat u kategoriji najubojitijih potpetica preuzela je modna kuća „Prada".
U njihovim cipelama održavanje na nogama
bila je nemoguća misija i za manekenke.
S umetnutim svilenim dokolenicama pričvršćenim svilenom
trakom oko zgloba cipele od pitonove kože bile su rizične
za uplašene manekenke koje su padale na pisti.

Mijučija Prada je debakl s padanjem manekenki
opravdala klizećim svilenim dokolenicama,
uveravajući da je visina potpetica u potpunosti prihvatljiva.
Ipak,priznala je da će pre dolaska u radnje cipele
biti malo modifikovane i za koji „sprat" niže.

Drugim rečima,prema viđenom na modnim pistama,
nosiće se apsolutno sve.
Osim cipela s niskom potpeticom.
One su totalno aut,dok su ubojite štikle poput onih
predstavljenih na revijama modnih kuća „Barberi"
„Guči" i „Džil Sander" obavezne u sezoni proleće/leto 2009. godine.

Ove sezone potpetice su jednostavno poludele i uobičajene,
jednostavne,čisto funkcionalne štikle
gotovo da više ne dolaze u obzir.
Ipak,ukoliko su vam zdravi zglobovi miliji
od vrtoglavo visokih potpetica,platforme su takođe dobrodošle,
a njima su zeleno svetlo dali modna kuća
„Moskino" i dizajneri Dolče i Gabana.

Animal print je „in"

Stilovi i modeli cipela za letnju sezonu prilagođeni su svim ukusima.
Tako se Džil Sander pobrinuo za ljubitelje životinjskih uzoraka,
dok su za one koje potpetice vole u malo glomaznijoj
i stabilnijoj varijanti idealni modeli Mišela Korsa.

Antonio Berardi,italijansko-engleski dizajner koji
je radio s Džonom Galijanom još pre nego što je diplomirao
na prestižnom „St. Martinsu",ostao je u srcu
deo engleske modne avangarde.

Kićanke i mašne kao ukras

Već dugo radi ekstravagantne haj-fešn modele i s čizmama
koje je Viktorija Bekam prošetala na promociji parfema
napravio je hit kakav je dugo priželjkivao.
Berardijeve čizme,koje koštaju oko šest hiljada dolara,
visoke gotovo 14 cm,samo su jedan od najnovijih primera
u kojima se modna industrija nadahnula aeronautikom
stvarajući modele koji se suprotstavljaju sili teže.

Dizajneri su se potrudili da osim što su veoma visoke,
štikle budu i neobičnog dizajna.
Tako su potpetice različitih oblika,
a često su vizuelni efekti takvi da se ne prvi pogled
ne razlikuje da li se radi o štiklama ili platformi.
U trendu su modeli sa kaiševima oko zgloba,
ali i mašnama i kićankama koje se nalaze
kako na gornjem delu obuće,tako i na samoj štikli.

ps ovakvi kao ja , ako se ovo prihvati, su ga ovog leta .......sj.....ni :0bles:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica

Godina : 44
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptySre Jun 03, 2009 7:08 pm

Da, ako se odnosi na shtikle, da ! :D
Do sada nisam kupila ravne cipele, tako valjda nadopunjavam centimetre koje mi je uzela gimnastika.
Uz to je osecam dobro. Smatram da je zenstvenije i uvek u modi da imam na sebe shtikle.
Nazad na vrh Ići dole
Andjelika

Andjelika

Godina : 36
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptySre Jun 03, 2009 11:37 pm

volim shtikle... ali da vidim na drugima :)
preferiram patike i Grubinove papuche.
Pa nemam ja noge i kichmu za bacanje.

A za "lepotu" na shtiklama od 14cm neka se muche one koje i onako nemaju ni jedan drugi kvalitet
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyČet Jun 04, 2009 1:20 am

Da ,mislim da sam rođena u štiklama.Imam ravna stopala i štikle mi pašu..pogotovo volim brendirane štikle,kao J.LO,Dior,Versace..i mnogo druge.Imam i jedne Manolice...

Patikice ,nosim u slobodno vreme,a doma anatomske klompe,koje sam platila boga oca,ali jako udobne.Naravno kupljene u ljekarni...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyPet Jun 05, 2009 7:40 am

Svaka obuća zahteva da se ponese u odredjenoj situaciji. U zavisnosti od garderobe koju sam obukla za odredjenu priliku, biram i obuću.

Ako je to ženstvena haljina za veče, prirodno je da ću obući sandalu sa visokom potpeticom, ali nikako onakvu kakvu Dani nudi na fotografijama. Nikako previsoku, ali u svakom slučaju odgovarajuću celokupnom izboru garderobe i onu u kojoj ću hodati kao da sam bosa.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyČet Avg 13, 2009 2:52 pm

.. probala jesam, vise iz radoznalosti.. po visini sigurno je iznad 10cm.. neudobno se osecas, a tu je i neprijatan osecaj da ces pasti ili se saplesti... ne.. ne zelim se neprijatno osecati u obuci ili odeci koju nosim.. volim stikle, ali u zadnje vreme preferiram ravniju obucu.. pogotovo kada mi to dozvoljava moja privatnost.. no, sve cesce i tokom rada, sem u izuzetnim situacijama, kada je neophodno biti na visokim petama..

.. ali normalno visokim, ne previsokim.. :neznam:
.. iju pa to znaci da ne pratim modu.. suicid kasljuc
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyČet Avg 13, 2009 2:59 pm

Kijara-brm ::
Da ,mislim da sam rođena u štiklama.Imam ravna stopala i štikle mi pašu..pogotovo volim brendirane štikle,kao J.LO,Dior,Versace..i mnogo druge.Imam i jedne Manolice...

El ? A "kupujmo Hrvatsko", ti što direktni podrivaš gospodarstvo ? smehsmeh
Pa gde ćeš sa ravnim stoplima jos na štikle ? Kupi obične "Startas" , Borovo , ne uništavaj stopala još više . stopmini
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela

Datum upisa : 04.08.2009

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyČet Avg 13, 2009 9:32 pm

Ne volim i ne nosim visoke stikle.Ali ne nosim ni potpuno ravne cipele.Najbolje se osecam u malim stiklama 5-6 cm.
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyČet Avg 13, 2009 9:49 pm

Volim stikle, i u njima se osecam jako elegantno i zenstveno.. Samo kakvim se poslom bavim ne mogu dugo na stiklama, pa sam ih zamenila visokom platformom jer je udobnija i mogu stajati ceo dan ako treba... :čisti:

Poslednji izmenio Oci-ANDJELA^Z dana Čet Avg 13, 2009 10:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica

Godina : 44
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyČet Avg 13, 2009 10:04 pm

Ne zivim vise na visokoj nozi.
Privremeno sam sklonila sve shtikle i sad su mi najdraze espadrile :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyPet Avg 14, 2009 2:22 pm

Bez visokih potpetica na radnom mestu

Autor: Tanjug | Foto:AP | 13.08.2009. - 09:03
Predstavnici Britanskog saveza sindikata smatraju da bi visoke potpetice trebalo da budu zabranjene na radnom mestu iz zdravstvenih i bezbednosnih razloga.

Savez je izašao sa tom predstavkom uz objašnjenje da su visoke štikle degradirajuće za žene i da dugoročno štetno utiču na zdravlje.

U savezu smatraju da žene treba da nose "cipele sa razumnom potpeticom" od najviše 2,5 santimetara, kako bi izbegle bolove u nogama i leđima, kao i povređivanje.
O predlogu će se raspravljati na konfereciji koja će biti održana idućeg meseca, prenosi britanska štampa.
"U savezu veruju da visoke potpetice deluju glamurozno u Holivudu, ali one su potpuno neprikladne u radnom okruženju", navodi se u predlogu koji je u ime Britanskog saveza sindikata podnelo udruženje pedikira i podologa. Jedna žena poslanik u parlamentu, međutim, smatra da visoke štikle mogu da pomognu ženama na radnom mestu.
"Visoka sam samo metar i šezdeset i potreban mi je svaki santimetar potpetica, kako bih mogla da gledam u lice moje kolege muškarce. Kad bi štikle bile zabranjene u parlamentu, više niko ne bi mogao da me pronađe", izjavila je ona u šali.
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

veccana44

Godina : 57
Datum upisa : 07.12.2007

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyPet Avg 14, 2009 3:04 pm

Da,zivela sam na visokoj stikli,hmmm nozi,dugo ,dugo i sticajem okolnosti povrijedih nogu i sad zivim na niskoj nozi,hm peti...Zamislite 180 sm. i jos stikla,sad se sebi smijem koji sam fazon furala.
Nego danas modna industrija ima tako dobru ravnu obucu ,tako da se nimalo ne osecam indiferetnom na osobe koje i te kako izgledaju elegantnije na visokim potpeticama.
u svakom slucaju meni je fetis obuca,pa i ova na niskoj nozi)))))hehe..

Mada stikla je stikla,sakrije nam dosta anomalije koje imamo na tijeluuuu...izgledamo na njima nekako otmjenije,zenstvenije i seksi zar ne...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyPet Avg 14, 2009 3:11 pm

veccana44 ::
Da,zivela sam na visokoj stikli,hmmm nozi,dugo ,dugo i sticajem okolnosti povrijedih nogu i sad zivim na niskoj nozi,hm peti...Zamislite 180 sm. i jos stikla,sad se sebi smijem koji sam fazon furala.
Nego danas modna industrija ima tako dobru ravnu obucu ,tako da se nimalo ne osecam indiferetnom na osobe koje i te kako izgledaju elegantnije na visokim potpeticama.
u svakom slucaju meni je fetis obuca,pa i ova na niskoj nozi)))))hehe..

Mada stikla je stikla,sakrije nam dosta anomalije koje imamo na tijeluuuu...izgledamo na njima nekako otmjenije,zenstvenije i seksi zar ne...

Potpisujem i dodajem,jos uvijek se nataknem kad popuste ove moje noge....jbga kad volim.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:20 am

Evropa ovih dana ne zhivi na visokoj nozi...svi nose ''kramponke''.... Zimske gume i na cipelama [You must be registered and logged in to see this image.] Zanimljivo, prvi put sam to ovde videla, navuku se gumeni podmetachi na obucu radi laksheg kretanja..

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:27 am

Pa gde će tamo na minus 80 i snegu do ramena da nose štikle. :))
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:28 am

Danubius ::
Kijara-brm ::

El ? A "kupujmo Hrvatsko", ti što direktni podrivaš gospodarstvo ? smehsmeh
Pa gde ćeš sa ravnim stoplima jos na štikle ? Kupi obične "Startas" , Borovo , ne uništavaj stopala još više . stopmini
Ovako lepe noge pa u Borovo..ne ide..:D
Ovako nešto..

Ove ženske imam iste..[You must be registered and logged in to see this image.]I ovako slične Manolice.Uglavnom sve štikle..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:31 am

Janko ::
Pa gde će tamo na minus 80 i snegu do ramena da nose štikle. :))

Hahaha, i to shto kazhesh!
Ne treba njima shtikle da bi zhiveli na visokoj nozi [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:34 am

sonia ::

Ne treba njima shtikle da bi zhiveli na visokoj nozi ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? 356467

A jel istina da često koriste i skije kao "prevozno sredstvo"? Kod njih je cross country praktično nacionalni sport, tako da me ne bi čudilo.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:39 am

Janko ::
sonia ::

Ne treba njima shtikle da bi zhiveli na visokoj nozi [You must be registered and logged in to see this image.]

A jel istina da često koriste i skije kao "prevozno sredstvo"? Kod njih je cross country praktično nacionalni sport, tako da me ne bi čudilo.

Naravno, imaju i neshto kao sanke, ma lichi na one pomagache za hodanje za starije osobe, a od drveta su, i koriste se tako shto se odgurnesh nogom i vozish...deca tako idu u shkole po selima. Bash je zanimljivo kad krenu onako kolektivno...

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:41 am

Kad nagazim! [You must be registered and logged in to see this image.]

Seljak sam pa umem i reč da probiram!

Poslednji izmenio cojle dana Uto Jan 12, 2010 12:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:44 am

Interesantno da ovdje,U CH,Njemackoj,skoro da nisam vidjela zenu na visokoj stikli,cak i na svecanost ide u nekim prosjecnim cipelicama,a kod nas vadi noge iz blata,ali bitno da je stiklica,kad se sjetim kako su jadne nabadale,ko na baglamama da se klate.....gdje je nasa svijest o cuvanju zdravlja,o sigurnosti....ma sta pricati.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:46 am

cojle ::

Kad nagazim! [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] zemlja puca...

P.S. ( [You must be registered and logged in to see this image.] prekrsti se choveche)

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:48 am

Prototip ozbiljnog srpskog biznismena. Vreme je novac. migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:49 am

Ja sam izgleda rođena u štiklama.Em što ih obožavam,em baš znam da hodam u njima. Od ravne obuće samo patike i japanke.Inače imam spuštena stopala i ne paše mi ravna obuća..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? EmptyUto Jan 12, 2010 12:54 am

Kijaro,i ja sam cijeli zivot bila na stiklama,ali dodju zene koje ne znaju ni u papucama da hodaju i nazor se popnu na stiklu,e to je komedija gledatri ih,stvarno ko na baglamama,koljena uvijek savijena,grabe korak od 2 metra...znaci nije za svakoga.
ja ih sad ne nosim bar te visoke jer ne mogu iz zdravstvenog razloga ali neke stvari ne idu zajedno,kao radno mjesto sto nekad zahtjeva odredjenu obucu,ali onda se moze za izlazak srediti i biti malo elegantniji.

.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?   ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ? Empty

Nazad na vrh Ići dole

ŽIVITE LI NA "VISOKOJ NOZI" ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNA PISTA/MANEKENSTVO-
Skoči na: