DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DŽEPARAC-kada i koliko ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DŽEPARAC-kada i koliko ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DŽEPARAC-kada i koliko ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? EmptyPon Jul 27, 2009 6:55 pm

Dodje vreme kada vam dosadi da se deca stalno žicaju za novac , i onda odlučite da im date džeparac .Još im kažete da je to za njihovo dobro , da nauče da rapolažu sa novcem.

Ja nemam nikakvo iskustvo sa tim, pa pitam one koji znaju:

-u kom uzrastu je dobro deci dati džeparac ?
-koja količina novca nije premalo ni previše ?
-dati im odjednom-ili u dve mesečne "rate" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? EmptyPon Jul 27, 2009 8:11 pm

Evo ja cu ti recvi prvo da si jako mnogo zakasnio,jer djecu se uci da barataju novcem od najranijeg djetinjstva.Ovdje imas cak i situaciju da na prvom roditeljskom,prvog razreda osnovne,savjetuju da ucus dijete da ima svoj novac,pocnes sa 1 franak sedmicno,(bolje sednicno,tako ako zeli da kupi cokoladu,mora da se nauci cekati do sljedece sedmice),kasnije mozes da povecavas ali uvijek se trudi da znas koliko dobiju njegove kolege da ne odskace previse od njih,ali bolje manje neg da ima vise od ostalih sto nasi roditelji takodjer grijese,pokazuju da oni mogu vise,(nabijem takve na King Kongov,takvo misljenje imam o takvima).
Znaci polako se penje ta cifra po zaslugama,s tim sto dijete uvijek treba da dobije mogucnost da i samo nesto zaradi,kao na primjer,sto moja djeca pomognu oprati stepeniste i to im platim,to je simbolicno,ali nek zna da ima vrijednost taj njegov rad.Opet ne treba mu palcati svaku budalestinu,pa ti ide svaki cas nesto doda i ocekuje naplatui.

U svakom slucaju,ako poznajes dijete da nije tip ajde da potrosimo sve od jednom,onda mjesecno,ali za pocetak neka je sedmicno i jos nesto,nema izmedju trazenja,jer tada moera da nauci da je to njegov dzaparac i da mu treba biti za njegove gluposti do sljedece isplate,znaci nikako davati izmedju nista ,svrha je da se navikne da raspolaze novcem,nista drugo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? EmptyPon Jul 27, 2009 10:20 pm

Ja nemam problem stim, vaspitavas ga od malena da se ispruzi koliko je dugachak:))) cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? EmptyUto Jul 28, 2009 9:27 am

Nije ovdje stvar da li je vaspitano u tom duhu ili ne,vec kad mu treba dati da on upravlja svojim novcem,u vidu tog nekog djeparca,a to je delikatno i vazno pitanje unutar tog odgoja i Dany je na neki nacin trazio savjet po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? EmptyUto Jul 28, 2009 12:09 pm

Astra ::
Nije ovdje stvar da li je vaspitano u tom duhu ili ne,vec kad mu treba dati da on upravlja svojim novcem,u vidu tog nekog djeparca,a to je delikatno i vazno pitanje unutar tog odgoja i Dany je na neki nacin trazio savjet po tom pitanju.

Upravo to.....i dam mu juče 500 din, kao probni balon , pošto je kraj meseca, pa nek se "ne računa" ...
Za 5 minuta je kupio "kupaće gaćice ", ako se taj cvetni džak može tako zvati -za 450 din.
Nove sam mu kupio (on kupio, ja platio) na početku sezone, a prošle godine je iskamčio na kraju. Dakle , ima dvoje , da se kaže "novih" i sada treće-sve na isti kalup , i više liče 3/4 pantalonama , nego nečemu za kupanje ,,,
To je majčina genetika, kupi, kupi......sve što vidiš , ako imaš i dinar-i za to nešto kupi....
Zanima me šta će da uradi kada dobije kompletan, recimo oko 5 tog...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? EmptyPet Mar 11, 2011 4:04 pm

E zbilja ne znam sta reci na ovu temu...uvijek kcerki(starijoj) dam nesto parica za njen novcanik,iako u skolu ne smije da nosi novac,a mimo skole nigdje ne ide sama...
E sada,moje dijete voli da potrosi pa to ti je (ljubi je majka ccc) ...i posto od skole do stana ima samo jednu prodavnicu (Tursku) ako joj slucajno u dzepu ostane nesto siće,ona mora da svrati i kupi,obicno neku glupost...i elem...neki dan,nakon skole isla je kod djeda i nadje u dzepu neka 3 € i pravac "Turkisch" i ne zna sta kupiti,odluci se na kraju da kupi hljeb(djedu) i sestri lizalo...
I aj,pitam je ja:"Pa ko ti je rekao da odes po hljeb?"...kao pa niko...
Pa dobro sto si isla onda,a deda te ceka...kao pa da potrosim Taschengeld lol!


I sad se ja pitam da li da joj stvarno sedmicno/mjesecno odredim neku sumu za taj Taschengeld,pa neka potrosi kako zeli...ili je jos mala za to?

A da...Moja Dea ima 8 godina i napominjem da ne ide nigdje sama(pa se valjda podrazumijeva da joj mama/tata/baba/deda placaju)...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DŽEPARAC-kada i koliko ?   DŽEPARAC-kada i koliko ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DŽEPARAC-kada i koliko ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kada ste poslednji put.....?
» Do kada s djecom na odmor?
» Sta vam govori - DAN kada ste rodjeni?!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: