DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li Beograd opravdava svoje ime?

Ići dole 
+6
doctorr67
Meeyo
Sanjalica
Danubius
Oci-ANDJELA
Lily
10 posters
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyUto Jul 28, 2009 1:34 am

First topic message reminder :

Beograd je dobio ime od dve reči: beo i grad. Da li je Beograd zaista opravdao svoje ime.

Šta je to što Beogradu nedostaje, a tiče se njegovog izgleda?

Kakva iskustva ste poneli, vi, gosti Beograda?

Kritika je uvek dobrodošla, i ona pozitivna, ali još više negativna. Ko voli Beograd, taj će ga i kritikovati. Ko ga kritikuje, on mu želi dobro.

Raspišite se, Beograd je grad svih nas pa, iako zna biti prvljav, uvek je raspoložen za svakog dobronamernika.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost




Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyUto Avg 04, 2009 8:57 pm

danubius ::

E kolima.....kad preživite pakao "auto-puta "Novi Sad-Beograd , onda dodjete do izlaza ...i tamo uvek stoji milicija , i u uvek se nešto čeka....Neko prolazi, ili se čeka da neko prodje ....nikako ući....

Kakve to veze ima sa Beogradom. Poznato je da je saobraćajna policija najaktivnija baš na vojvodjanskim putevima, što ja pozdravlja.

Citat :
Ako slučajno niste iz Beograda , pa slučajno vozite po gradu manje od 80 ....svaka budala će vam trubiti i gestukulirati flipp

Tipično za velike gradove. I nije kriv Beograd, već Beogradjani ili makar gosti Beograda.

Citat :
O onoj Mostarskoj petlji i drugim čudnim rešenjima , da i ne pričam Ja vozim od svoje 18 te , i baš sam mnogo vozio....ali kako se u Bgd vozi, to nema ni u Istambulu .

Preteruješ. Istina da nije najbolje rešeno, tačnije saobraćajnice nisu dobro obeležene, nedostaju putokazi itd. ali baš da toliko ne valja, nepreteruj.

Citat :
A sa Surčina , tj sad sa Nikole Tesle , ista priča....taksisti -stvinari ...

Opet on o marginalnim stvarima. Takve taksiste lako obidješ i stvar u redu. Uostalom, JAT obezbedjuje prevoz do centra grada. booored
Nazad na vrh Ići dole
Meeyo




Datum upisa : 12.12.2009

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 5:23 pm

Beograd bi bio najlepši grad u Evropi kada bi se sredile fasade.

Volim Beograd i sve njegove mane. Svi veći gradovi ih imaju, i svi veći gradovi imaju problem sa prosjacima, saobraćajem, klasnim razlikama u zavisnosti od dela grada itd.

Ko nije prošao Kosančićevim vencom taj Beograda video nije.
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits



Datum upisa : 16.08.2008

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 5:35 pm

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 10444
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 7:27 pm

Meeyo ::
Beograd bi bio najlepši grad u Evropi kada bi se sredile fasade.

Hm.....pa cela Vojvodina je u baroknim fasadama , samo je problem isti -vlasnici tih kuća nemaju novaca da ih srede . Da ne budem baš sasvim zloban , jer za Beograd mora da bude , a za Novi Sad, Zrenjanin, Kikindu , Suboticu, Vršac i ne mora .
Verovatno Beograd vole Beogradjani , no teško je tvrditi tako nešto .Pa Beograd je primer socrealističke arhitekture , a ono što je starije , više je "alla turca" nego što je evropski . Meni ne liči na neku evropsku metropolu , iskreno .
Dovoljno je malo proći kroz Austriju, Italiju , Švajcarsku , Holandiju pa i Nemačku pa videti šta znači čuvati staru arhitekturu i šta znači urbana čistoća. Ništa se tamo ne dozidava , nadgradjuje , ili krpari kao kod nas .
Možes da gradis kuću-ali samo ako imas sav materijal i projekat , koji se obavezno MORA uklopiti u deo grada u kome živiš . Možes imati novaca koliko hoćeš -ne možeš da natakneš neboder u sred predgradja .
Beograd procentualno nema zelenila ni 10 % koliko bi trebalo , a i to što ima je u jadnom stanju .
Ne kažem, možda ima lepih delova , ali kao neko ko dolazi tamo kao gost , meni je Bgd balkanski prljav , za jedan glavni grad.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 8:13 pm

Chitam te Dany...i moram odma te BANujem na ovoj temi...evo obrazlozenja:
Ti si ziveo u Beogradu pre mozda 15-20 godina.Od tad pa sve do sad se svasta promenilo.Jeste prljav u odnosu na Evropske metropole ali je chistiji 50% nego kaD si boravio.Sto se tiche zelenila ima vishe nego Studgart, Frankfurt ili Milano.
Sto se tiche stilova gradnje...zaista ima svacheg a to je razlog zbog svih desavanja koje je grad trpeo.Isto tako u Beogradu je najmanje Beogradjana...uglavnom su dodjoshi iz Krajne, Bosne sa Kosova, a u zadnje vreme iz unutrasnjosti Srbije.S obzirom na to..jasno ti je sto nije chist kako bi trebao biti.Da bi neko dao ocenu tachno kako vidi Bgd..morao bi ga obichi u celosti...a tu podrazumevam za delove grada za koje nikad niste chuli.Zeleznichka..a i autobuska stanica su zaista katastrofa, ali projekat o izmestanju je uradjen...i pocheli su radovi sa izmestanjem.Stranci koji dolaze u Bgd Autobusom nedolaze na Autobusku stanicu...bas iz tog razloga.
Sto se tiche taksista...i tu je uradjen vidni napredak i pohapsili su dobar deo divljaka.mislim da ih vishe nema na stanici s obzirom na prisutnost policije.
Juche sam npr.bio u N.sadu...i tamo se moze videti prljavshtina na sve strane, ali s obzirom da je drastichno manji i toga je manje.Blata svuda...popravljaju se ulice ali opet se raznosi sve po kolovozu.Prilaz gradu
Kisachkom ulicom..blatishte na sve strane.Kad sluchajno zaglavish u naselju "Telep"..pomislish da si u "tunguziji"...:)))...sve u svemu ja volim NS.
I na kraju ocenu za Bgd nerealno je dati boravkom od 1..2 dana.Ko god da je bio makar 15 dana ima drugachiju sliku od one prve.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 8:22 pm






srce OBOŽAVAM GA KAO I OVU PESMU...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 8:32 pm

doctorr67 ::

I na kraju ocenu za Bgd nerealno je dati boravkom od 1..2 dana.Ko god da je bio makar 15 dana ima drugachiju sliku od one prve.
Pa baš to ...zadnjih godina sam relativno često u Bgd , i tih 1-2 dana je max koliko bi i mogao izdržati .Definitivno mi grad ne paše , ne mogu objasniti -ne osećam se dobro tamo. Možda zato i tako dobro vidim ono loše u njemu.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 8:35 pm

Ti nemoj ni da ideš.Kome ne paše,nek ne ide.. cherry
Meni je BG..posle Zagreba,najmiliji i najlepši grad...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 8:37 pm

Danubius ::

Pa baš to ...zadnjih godina sam relativno često u Bgd , i tih 1-2 dana je max koliko bi i mogao izdržati .Definitivno mi grad ne paše , ne mogu objasniti -ne osećam se dobro tamo. Možda zato i tako dobro vidim ono loše u njemu.
Kad odem u Wien(Bec) isto imam averziju(pamtim ga po razlozima zbog kojih sam chesto isao), verovatno i ti u startu ga mrzish, i sebi nedozvoljavash da ga prihvatish.
Nazad na vrh Ići dole
Meeyo

Meeyo


Godina : 35
Location : Obala Lozovače
Humor : Uvrnut :)
Datum upisa : 12.12.2009

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 8:44 pm

Danubius ::

Verovatno Beograd vole Beogradjani , no teško je tvrditi tako nešto .Pa Beograd je primer socrealističke arhitekture , a ono što je starije , više je "alla turca" nego što je evropski . Meni ne liči na neku evropsku metropolu , iskreno .


Lepota Beograda su Beograđani i atmosfera koja je u gradu. Da bi osetio pravi Beograd, neko mora da ti ga pokaže jer su najlepša mesta sakrivena. Kada bi sredili fasade bio bi lep za oko ali mnogo je bitnije to što Beograd ima dušu, i to kakvu..


Danubius ::

Beograd procentualno nema zelenila ni 10 % koliko bi trebalo , a i to što ima je u jadnom stanju .

Ne znam da li si čuo za Košutnjak, Zvezdarsku šumu, Rakovičku šumu, Veliko Ratno Ostrvo (na kojem živi 196 zaštićenih vrsta ptica + 1000 vrsta ptica iz Skandinavije koje tu zimuju), Botaničku baštu, deo oko ušća na Novom Beogradu, Adu Ciganliju, Topčider itd. Da li si prolazio beogradskim ulicama? U skoro svakoj postoje drvoredi od početka do kraja. 38,5 hektara parkova? Mislim da Beogradu uopšte ne manjka zelenila.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 9:02 pm

Meeyo ::


Ne znam da li si čuo za Košutnjak, Zvezdarsku šumu, Rakovičku šumu, Veliko Ratno Ostrvo (na kojem živi 196 zaštićenih vrsta ptica + 1000 vrsta ptica iz Skandinavije koje tu zimuju), Botaničku baštu, deo oko ušća na Novom Beogradu, Adu Ciganliju, Topčider itd. Da li si prolazio beogradskim ulicama? U skoro svakoj postoje drvoredi od početka do kraja. 38,5 hektara parkova? Mislim da Beogradu uopšte ne manjka zelenila.

Upravo to...uglavno boravkom od dan ili dva nema vremena sta da se vidi..to su poslovni termini i restorani.Beograd se nemoze obichi ni za 15 dana , a utisak sa zeleznichke stanice nije komparativan o gradu..Svakako ima vise zelenila neko bilo koji zapadno evropski grad.
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 9:06 pm

Beograd je selendra , nikad ne bih ziveo u njemu
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 9:10 pm

Beograd na dnu liste ekoloških gradova u Evropi

Autor: Beta | 09.12.2009. - 15:53

U prvih 10 ekološki najčistijih gradova Evrope nema nijednog iz istočnih, postkomunističkih regiona starog kontinenta, a Beograd se na listi 30 metropola našao pri dnu, na 27. mestu.


Kao ubedljivo najekološkiji vode skandinavski gradovi - Kopenhagen, Stokholm i Oslo, javljaju danas poljski mediji. Listu "zelenih" gradova sastavio je britanski Ekonomist intelidžens junit na osnovu osam kategorija kao što su emisija ugljen dioksida, ekološka svest žitelja, kvalitet vazduha, likvidiranje otpadaka, četvrti je Beč, a od prestonica nove Evrope najbolje se plasirao Viljnus - 13. mesto, zatim sledi Riga na 15. mestu, Varšava na 16. i Budimpešta na 17. mestu, dok neočekivano češka prestonica Prag spada u ekološki bezobzirnije gradove i tek je na 24. mestu.

S prostora bivše Jugoslavije najviše računa o životnoj sredini vodi Ljubljana, koja je na 19. mestu. Zagreb je na 26. mestu, za njim Beograd na 27, dok ostalih prestonica zemalja naslednica bivše Jugoslavije na listi EIU ni nema. Najmanje zeleni gradovi u Evropi su po toj rang list Kijev - na 30. mestu, Sofija na 29. i Bukurešt na 28. mestu.



P.S. Ni ja.....










Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 9:14 pm

njushkalo_ ::
Beograd je selendra , nikad ne bih ziveo u njemu

jbg...kad zivish u metropoli pa kenjash ovde sirotinji:)))
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 10:02 pm

Meeyo ::


Lepota Beograda su Beograđani i atmosfera koja je u gradu. Da bi osetio pravi Beograd, neko mora da ti ga pokaže jer su najlepša mesta sakrivena. Kada bi sredili fasade bio bi lep za oko ali mnogo je bitnije to što Beograd ima dušu, i to kakvu..


Ovako priča neko ko voli Beograd, ja ga volim, i tačno je Beograd ima dušu, to nije grad kao drugi, ima nešto svoje..nešto specifično, nije to samo velegrad, metropola on jednostavno ima "ono nešto".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2009 10:37 pm

Danubius ::


Dovoljno je malo proći kroz Austriju, Italiju , Švajcarsku , Holandiju pa i Nemačku pa videti šta znači čuvati staru arhitekturu i šta znači urbana čistoća. Ništa se tamo ne dozidava , nadgradjuje , ili krpari kao kod nas .
Možes da gradis kuću-ali samo ako imas sav materijal i projekat , koji se obavezno MORA uklopiti u deo grada u kome živiš . Možes imati novaca koliko hoćeš -ne možeš da natakneš neboder u sred predgradja .
Beograd procentualno nema zelenila ni 10 % koliko bi trebalo , a i to što ima je u jadnom stanju .
Ne kažem, možda ima lepih delova , ali kao neko ko dolazi tamo kao gost , meni je Bgd balkanski prljav , za jedan glavni grad.

Ja sam u Beogradu gost.

Odakle početi s tobom, ti ga ne voliš i to je očigledno, ja ga obožavam.
Poređenje sa gradovima Austrije i Italije je u najmanju ruku apsurdno, jer ti zemlje nisu rušene toliko puta kao Beograd, nisu bombardovani, šta bi ti od grada koji se toliko puta diže iz pepela.
Beograd je Beograd i on je poseban, toliko kultura je tamo, toliko je sve izmiješano, grad koji prima svakoga i sve ne pravi selekciju po ...
Beograd ima dušu a malo koji grad je ima.
Svaki grad je lijep na svoj način ali malo koji ima šarm. Na listi najboljih provoda Beograd je grad koji uzima prvo mjesto svim svjetskim metropolama jer u svoja njedra sakrije i one koje bježe od novinara (princeza Soraja, članovi engleske kraljevske krune itd) su dolazili u posjetu, večerali u beogradskim restoranima kao i svi drugi a da to nitko drugi od gostiju nije primjećivao ili jeste ali ih je gledao kao i svakog drugog čovjeka.
Grad ima oko tri miliona stanovnika i to sa sobom ima posljedicu, nisu svi kulturni pa da bacaju smeće u kante kojih ima na svakom koraku, ali tako je to svugdje samo ne želimo da vidimo.
Ljudi nisu savršeni bez obzira gdje živjeli.
Ljetos sam šetala Tašmajdanom i bila zadivljena ljepotom posađenog cvijeća, aranžmanom, čistoćom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Sponsored content





Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Da li Beograd opravdava svoje ime? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li Beograd opravdava svoje ime?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj grad-moj kraj-slikom i slovom
» Beograd
» Rent a car Beograd
» "Beograd na vodi"...
» Unirent - rent a car Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: