DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?

Ići dole 
+8
raspolozena
Zvončić
cojle
Kijara-brm
sonia
Astra
Sanjalica
Danubius
12 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Avg 09, 2009 1:10 pm

Psovanje je , da se ne lažemo , zaista odomaćeno u našem govoru.

Šta mislite o ovome ? Ružna ili bezazlena navika?

Psujete li , kada, koje psovke , kako reagujete kada čujete vaše dete da psuje ?


[You must be registered and logged in to see this image.]



ps U forumu "Lingvistika " imamo zbirku psovki na svim jezicima. poslužite se , osvežite svoj repertorar !  flipp  s16  novine










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Pet Maj 22, 2015 3:16 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Avg 09, 2009 1:11 pm

Psujemo na poslu, u prevozu, kod kuće, pa nije ni čudo što su mnogi uvredljivi izrazi postali deo svakodnevne komunikacije. Najčešće psujemo boga, oca, majku, decu, krsnu slavu, a preterivanje je otišlo toliko daleko da se većina više i ne vređa kada se članovi familije pomenu u negativnom kontekstu. Za mlade u Beogradu i Srbiji reč „je.. ga“ je uobičajena poštapalica u razgovoru s vršnjacima, a njena univerzalnost se ogleda u tome što se koristi za opis svih mogućih osećanja i situacija.

Kao pozdrav
Psovke su registrovane još u starom Egiptu, gde su najsočniji izrazi uklesani u zidove piramida. Dr Svenka Savić, profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, istraživala je ovu potrebu kod našeg naroda, i navodi da je psovka spominjana još u Dušanovom zakoniku, te da će postojati uvek i kod svih naroda jer je neophodna za izražavanje određenih emocionalnih stavova. Mnogima je nezamislivo da ispričaju vic ili naprave šalu a da pri tom ne koriste psovke jer onda štos gubi na humoru. Njima često obiluju i „muške priče“ kada se muškarci hvale drugarima svojim seksualnim podvizima.
Ipak, psovanje se najčešće povezuje sa navijanjem i navijačima, mahom fudbalskim, pa nije neobično što su na stadionima širom sveta sudije i igrači protivničkog tima „počašćeni“ salvama uvreda sa tribina.
Lingvisti tvrde da su, primera radi, Englezi „obogatili“ svoj jezik sa 7.500 psovki, Mađari su smislili oko 5.000, dok se Srbi služe sa samo 4.000 psovki. Zato što je psovka negacija autoriteta, odnos Srba prema istima se da videti upravo kroz psovke u kojima najčešće pominju boga, oca, majku, bližu i dalju familiju, ali i sunce, hleb, krv… Zato ne treba da čudi kad ljudi jedni drugima na ulici umesto pozdrava „dobar dan“ upute psovku, a da pokažu koliko su prisni sa nekim kažu: „ma ja sam s njim na j..i si mater“.
Ipak, da psovke nisu samo odraz nevaspitanja ili prostote, pokazuje i njihovo pojavljivanje u književnim delima, pa „ružne reči“ možete pronaći i u Šekspirovom „Hamletu“ ili „Henriku Petom“.

Ko psuje zlo ne misli
Mnogi psiholozi smatraju da je psovka odraz naše nemoći i tvrde da psovanje predstavlja negativno emocionalno ponašanje i manjak emocionalne inteligencije. Osobe koje češće psuju su dominantne i ekstrovertne, a uvredama i ružnim rečima pribegavamo kad ne znamo kako da na prikladan način kontrolišemo sopstvene emocije.
Međutim, psovke su i sastavni deo svih kultura i u proseku čine oko jedan odsto vokabulara. Najčešće imaju seksualno značenje, ređe bogohulno, a ponekad i nacionalno ili etničko. Lingvisti tvrde da je psovanje deo ljudske prirode i da se psovke prenose s kolena na koleno, kao i da je svaki jezik „obogaćen“ psovkama. Kako se psovke razlikuju od naroda do naroda, treba imati meru, jer ono što je prihvatljivo u nekim kulturama u drugima se doživljava kao velika uvreda. Istraživanja koje je vodio dr Timoti Džej, profesor na katedri za psihologiju Koledža slobodnih veština u Masačusetsu, pokazala su da su u Sjedinjenim Državama najčešće psovke na rasnoj osnovi, dok u Evropi različite nacije imaju različite psovke. Tako, na primer, rezervisani Nemci se maksimalno suzdržavaju od psovki, dok temperamentni Italijani obiluju psovkama u svim situacijama.
Nemci u psovkama najčešće koriste reči u vezi s fekalijama, Englezi, Amerikanci i Holanđani psovke vezuju za seks, dok Skandinavci u psovkama koriste pre svega božanstva.
Prema tvrdnjama dr Džeja, psovanje je češće u muškoj populaciji, među mlađim osobama nižeg socioekonomskog statusa. Takođe, izbor psovki uglavnom zavisi od društva u kom se nalazimo, pa se u mešovitom društvu koriste „blaže“ psovke, a u muškom „sočnije“.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Avg 09, 2009 1:12 pm

Čemu služe
Korišćenjem ružnih reči mi u stvari izražavamo čitav spektar naših osećaja: ljutnju, zahvalnost, nemoć, radost, oduševljenje…
Mišljenja psihologa o psovanju su različita, i dok jedni tvrde da ono može biti katarzično i da može pomoći u oslobađanju osećaja nakupljenog besa, drugi misle da je nadoknada fizičkom nasilju.
Psovke najviše smetaju onima koji nikada ne psuju, jer je za njih to sličnu udarcu u glavu, pa samo možemo da naslutimo koliko psovanje uznemirava takve osobe. Kako bismo se odučili od ove ružne navike i prestali da psujemo, trebalo bi da oslušnemo sebe i da se zapitamo da li baš moramo da upotrebimo psovku svaki put kad želimo nešto da kažemo ili kada smo nervozni. Međutim, ima i onih koji ne mogu da prestanu sa ružnom navikom, a reč je o osobama koje psuju protiv svoje volje jer pate od jedne vrste poremećaja koji se zove koprolalija. Ona se manifestuje nevoljnim izgovaranjem psovki i nepristojnih reči, uvredljivih i društveno neprihvatljivih primedbi, što može biti samo jedna reč ili rečenica, ili pak čitav niz rečenica koje osoba glasno izgovara.
Ovaj poremećaj se javlja kod onih osoba koje pate od Turetovog sindroma, neurološkog poremećaja koji je dobio ime po francuskom neurologu Žoržu Žilu de la Turetu. Prvi znaci bolesti pojavljuju se još u detinjstvu i prepoznaju se po fizičkim i vokalnim tikovima, grčevima na licu i glasovima koji se ne mogu obuzdati, a prema procenama Svetske zdravstvene organizacije, oko petnaest odsto ljudi koji pate od Turetovog sindroma pati istovremeno od koprolalije.P. ĐurovićPsujemo na poslu, u prevozu, kod kuće, pa nije ni čudo što su mnogi uvredljivi izrazi postali deo svakodnevne komunikacije. Najčešće psujemo boga, oca, majku, decu, krsnu slavu, a preterivanje je otišlo toliko daleko da se većina više i ne vređa kada se članovi familije pomenu u negativnom kontekstu. Za mlade u Beogradu i Srbiji reč „je.. ga“ je uobičajena poštapalica u razgovoru s vršnjacima, a njena univerzalnost se ogleda u tome što se koristi za opis svih mogućih osećanja i situacija.

Kao pozdrav
Psovke su registrovane još u starom Egiptu, gde su najsočniji izrazi uklesani u zidove piramida. Dr Svenka Savić, profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, istraživala je ovu potrebu kod našeg naroda, i navodi da je psovka spominjana još u Dušanovom zakoniku, te da će postojati uvek i kod svih naroda jer je neophodna za izražavanje određenih emocionalnih stavova. Mnogima je nezamislivo da ispričaju vic ili naprave šalu a da pri tom ne koriste psovke jer onda štos gubi na humoru. Njima često obiluju i „muške priče“ kada se muškarci hvale drugarima svojim seksualnim podvizima.
Ipak, psovanje se najčešće povezuje sa navijanjem i navijačima, mahom fudbalskim, pa nije neobično što su na stadionima širom sveta sudije i igrači protivničkog tima „počašćeni“ salvama uvreda sa tribina.
Lingvisti tvrde da su, primera radi, Englezi „obogatili“ svoj jezik sa 7.500 psovki, Mađari su smislili oko 5.000, dok se Srbi služe sa samo 4.000 psovki. Zato što je psovka negacija autoriteta, odnos Srba prema istima se da videti upravo kroz psovke u kojima najčešće pominju boga, oca, majku, bližu i dalju familiju, ali i sunce, hleb, krv… Zato ne treba da čudi kad ljudi jedni drugima na ulici umesto pozdrava „dobar dan“ upute psovku, a da pokažu koliko su prisni sa nekim kažu: „ma ja sam s njim na j..i si mater“.
Ipak, da psovke nisu samo odraz nevaspitanja ili prostote, pokazuje i njihovo pojavljivanje u književnim delima, pa „ružne reči“ možete pronaći i u Šekspirovom „Hamletu“ ili „Henriku Petom“.

Ko psuje zlo ne misli
Mnogi psiholozi smatraju da je psovka odraz naše nemoći i tvrde da psovanje predstavlja negativno emocionalno ponašanje i manjak emocionalne inteligencije. Osobe koje češće psuju su dominantne i ekstrovertne, a uvredama i ružnim rečima pribegavamo kad ne znamo kako da na prikladan način kontrolišemo sopstvene emocije.
Međutim, psovke su i sastavni deo svih kultura i u proseku čine oko jedan odsto vokabulara. Najčešće imaju seksualno značenje, ređe bogohulno, a ponekad i nacionalno ili etničko. Lingvisti tvrde da je psovanje deo ljudske prirode i da se psovke prenose s kolena na koleno, kao i da je svaki jezik „obogaćen“ psovkama. Kako se psovke razlikuju od naroda do naroda, treba imati meru, jer ono što je prihvatljivo u nekim kulturama u drugima se doživljava kao velika uvreda. Istraživanja koje je vodio dr Timoti Džej, profesor na katedri za psihologiju Koledža slobodnih veština u Masačusetsu, pokazala su da su u Sjedinjenim Državama najčešće psovke na rasnoj osnovi, dok u Evropi različite nacije imaju različite psovke. Tako, na primer, rezervisani Nemci se maksimalno suzdržavaju od psovki, dok temperamentni Italijani obiluju psovkama u svim situacijama.
Nemci u psovkama najčešće koriste reči u vezi s fekalijama, Englezi, Amerikanci i Holanđani psovke vezuju za seks, dok Skandinavci u psovkama koriste pre svega božanstva.
Prema tvrdnjama dr Džeja, psovanje je češće u muškoj populaciji, među mlađim osobama nižeg socioekonomskog statusa. Takođe, izbor psovki uglavnom zavisi od društva u kom se nalazimo, pa se u mešovitom društvu koriste „blaže“ psovke, a u muškom „sočnije“.

Čemu služe
Korišćenjem ružnih reči mi u stvari izražavamo čitav spektar naših osećaja: ljutnju, zahvalnost, nemoć, radost, oduševljenje…
Mišljenja psihologa o psovanju su različita, i dok jedni tvrde da ono može biti katarzično i da može pomoći u oslobađanju osećaja nakupljenog besa, drugi misle da je nadoknada fizičkom nasilju.
Psovke najviše smetaju onima koji nikada ne psuju, jer je za njih to sličnu udarcu u glavu, pa samo možemo da naslutimo koliko psovanje uznemirava takve osobe. Kako bismo se odučili od ove ružne navike i prestali da psujemo, trebalo bi da oslušnemo sebe i da se zapitamo da li baš moramo da upotrebimo psovku svaki put kad želimo nešto da kažemo ili kada smo nervozni. Međutim, ima i onih koji ne mogu da prestanu sa ružnom navikom, a reč je o osobama koje psuju protiv svoje volje jer pate od jedne vrste poremećaja koji se zove koprolalija. Ona se manifestuje nevoljnim izgovaranjem psovki i nepristojnih reči, uvredljivih i društveno neprihvatljivih primedbi, što može biti samo jedna reč ili rečenica, ili pak čitav niz rečenica koje osoba glasno izgovara.
Ovaj poremećaj se javlja kod onih osoba koje pate od Turetovog sindroma, neurološkog poremećaja koji je dobio ime po francuskom neurologu Žoržu Žilu de la Turetu. Prvi znaci bolesti pojavljuju se još u detinjstvu i prepoznaju se po fizičkim i vokalnim tikovima, grčevima na licu i glasovima koji se ne mogu obuzdati, a prema procenama Svetske zdravstvene organizacije, oko petnaest odsto ljudi koji pate od Turetovog sindroma pati istovremeno od koprolalije.

Internet revolucija psovke
Po mišljenju profesorke Divne Vuksanović, teoretičara kulture medija, psovka u savremenoj komunikaciji sve više gubi svoj prvobitni oblik, pa i popularnost. Tako ćete, na primer, na internet forumima češće pročitati skraćenicu „jbg“ nego psovku iz koje je ona izvedena.
– Kada se čita kako preko interneta komuniciraju mladi ljudi, u moru novih izraza više ne može da se raspozna šta je zapravo psovka, a šta je kreacija savremene internet komunikacije. Psovke su se utopile u govor i internet sleng. Ni engleski jezik na mreži više nije engleski, već skup znakova i skraćenica, pa tako ni psovke nisu lako prepoznatljive u novim formama u kojima se koriste. U tom moru mešanih izraza, fraza i skraćenica, psovka je nestala kao zasebna tekovina tradicije. Jer, savremena komunikacija negira tradiciju, a psovka je tradicija – kaže profesorka Vuksanović.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Avg 09, 2009 1:42 pm

U Makedoniji su se toliko odomacile psovke da je normalno opsuti coveku kome pozelis Dobar dan.
Muskarci psuju kao pajtondzije, a zene, narocito kad su same ili u prisnom drustvu psuju na svaku drugu rec.
Toliko psovki ima, da se jedan "pisac" usudio da napravi zbirku makedonskih psovki.

Opsujem i ja.......kad sam van sebe. Valjda je to neki psiholoski trenutak praznjenja booored
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Avg 09, 2009 2:23 pm

Ja psovnem...iskreno,ali djeci nikad nisam dozvolila da psuju i nikad ih nisam ni cula...tako da ne vazi ono misljenje ako roditelji psuju i djeca ce.
Cesto psovnem da ne bih udarila jer mi u sekundi pukne pred ocima i to mi je na neki nacin zamjena za drugi vid agresije,jer ne volim da udaram.
Mrzim ljude koji bas stalno psuju a pogotovo one sto za volanom svima redaju rodbinu,a oni sami najbolje voze,ok i ja znam nekom ko smeta reci onako za sebe....ma nabijem te......a ne urlam bre,pa na sta bi to licilo...u autu,a negodovanje kad neko pravi ferije na cesti ne mogu drugacije da izrazim,to mi nesto najlakse da ga (jos jednom) nabijem na......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 1:39 pm

danubius ::
Psovanje je , da se ne lažemo , zaista odomaćeno u našem govoru.

Šta mislite o ovome ? Ružna ili bezazlena navika?

Psujete li , kada, koje psovke , kako reagujete kada čujete vaše dete da psuje ?



[You must be registered and logged in to see this image.]



ps U forumu "Lingvistika " imamo zbirku psovki na svim jezicima. poslužite se , osvežite svoj repertorar ! [You must be registered and logged in to see this image.]


Ranije sam psovala, onako nashki, shto bi se reklo,ali suzdrzano, ne ide... a onda sam otishla medju arape i gle chuda: tamo me niko nije razumeo... Bar sam ja tako mislila... Onda me jednog dana pita svekrva shta mi to znachi kad kazem deci: pizdatimaterIna.... ?! Opa! Otad prestadoh da psujem.... Mada imam jednu omiljenu.... [You must be registered and logged in to see this image.]

(uzgred, niko ne psuje kao mi... joj kako su smeshne arapske, norveshke u odnosu na nashe, hahahhaha)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 5:43 pm

Još uvek opsujem,mada nije lepo..je*iga mi ja najčešća psovka.Ali kad sam sama,skidam i zvezde sa nema...Mada u društvu ne psujem,sem u Je*ote..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 5:52 pm

samo nestašnoj dečici zapretim ... [You must be registered and logged in to see this image.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 5:54 pm

jeb*ga cojle..Nisi napisao kako? [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 6:01 pm

More...teta ce da plati... [You must be registered and logged in to see this image.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 6:08 pm

cojle ::
More...teta ce da plati... [You must be registered and logged in to see this image.]

Razumela... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySre Sep 16, 2009 6:12 pm

Kijara-brm ::
cojle ::
More...teta ce da plati... [You must be registered and logged in to see this image.]

Razumela... [You must be registered and logged in to see this image.]
... [You must be registered and logged in to see this image.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Zvončić

Zvončić


Godina : 40
Location : Beograd
Humor : Zaljubljena
Datum upisa : 30.07.2009

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySub Sep 26, 2009 11:17 pm

Ja skoro nikada ne psujem, jedino kad me neko iznervira u voznji, ali i kad opsujem to bude tiho, da me niko ne cuje.
Nazad na vrh Ići dole
http://foto-art.serbianforum.info/forum.htm
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySub Sep 26, 2009 11:19 pm

Zvončić ::
Ja skoro nikada ne psujem, jedino kad me neko iznervira u voznji, ali i kad opsujem to bude tiho, da me niko ne cuje.

Ovako ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptySub Sep 26, 2009 11:36 pm

Da sad kazem, da nisam nikada opsovala,da ne opsujem kada se iznerviram....slagala bih.Umem da opsujem i najgore je to sto me je posle sramota ali gotovo, ja vec opsova...Ne koristim cesto psovke,najgora mi je: ma u p****u materinu sve...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Maj 01, 2011 7:56 pm

Nek' se nosi- upotrebljavam ovu skracenu verziju.. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPon Sep 26, 2011 11:23 pm

'Ebo i' ko i' sastavi! smehsmeh











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPon Sep 26, 2011 11:30 pm

jebiga cojle to je sitnica... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPon Sep 26, 2011 11:58 pm

Ma meni one stoje....to je dio mene i kad ja krhnem,nije to da uvrijedim,vec eto,da se zna sta pravo mislim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyUto Sep 27, 2011 10:14 pm

Najvise se odmacila ona- Mrsh u p.m.!

Zvucna, ciljana, sa visestrukum znacenjem...



Moze cak i pozitivno da zavuci, verovali ili ne

- More mrsh u p.m. !( sa osmehom ) [You must be registered and logged in to see this image.]







il sasvim ozbiljno

-More marsh u p. ( sad vec u originalu) m.! [You must be registered and logged in to see this image.]





Ili varijacija na temu- A da se nosis ti malo u p.m. ? [You must be registered and logged in to see this image.]



Pa (sta ti je bogatstvo jezika) - Marsh odakle si dosao! [You must be registered and logged in to see this image.]



Il' preteci- Pa, p.. li ti materina [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyUto Sep 27, 2011 10:20 pm

Ma ide i ono,kad ti ne ide,sam sebi u bradu....Aaaa uuuu PM!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyČet Sep 29, 2011 10:35 pm









[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Okt 09, 2011 3:08 pm

Djeci ne psujem tu samo galamim..imaš li ti uha,zar me čuješ
govorim li ja Španjolski?
Inače nisam neki psovač više onako po tiho...:))
Ali imam i ja svojih bisera..:))
Moja omiljena psovka je : balavac nedohebani ili isto u ženskom rodu
smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Okt 09, 2011 3:58 pm

E moj biser je bio...onako pametno,sreca odvikla se

Ebo me sav svijet ako nije....pa onda teorije!

Vidim ja vazda ebana...e neces bome,pa jos sav svijet....jedva se odvikla.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Okt 09, 2011 4:58 pm

hahahahaha Astra, to je banjalucko, cisto! I sama sam ti takva:)))) Cak sam jedno vrijeme i ovdje "prevodila", budi Bog s nama, hahahahahahaah
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyUto Maj 13, 2014 8:42 pm

Psovanje je dobro za vas
Slobodno se opustite...
12.05.2014
Psovanje je dobro za vas

Psovanje je neškodljivo otpuštanje emocija koje čini da se osećate jačim, tvrde istraživači.

Učesnicima studije su puštane agresivne kompjuterske igre a oni su posle gledanja psovali mnogo više i različitije, piše Dejli mejl a prenosi B92.

Pre nego što dokažu da psujemo više kada smo ljuti, psiholozi su želeli da dokažu da je vulgarnost emocionalni mehanizam koji čini da se osećamo otpornije.

Istraživanje doktora Ričarda Stivensa sa Kil univerziteta, u Stafordširu, dokazalo je da je psovanje mnogo više od obične nepristojnosti.

Jedan segment testiranja bio je prosečan broj psovki kojih je učesnici trebalo da se sete.

Pre igranja agresivne igrice, u proseku bilo je 7, a posle više.

"Video igrice su činile da se ljudi osećaju agresivnije pa je i njihov govor postao mnogo emotivniji i psovali su. Ovo objašnjava dosta o psovanju i lakše ga prihvatamo", rekao je dr Ričard Stivens.

"Želimo da iskoristimo što više tabu reči kada smo emotivni. Korišćenjem ovih reči se osećamo jače", kaže Stivens i dodaje: "Neke reči su veći tabu od drugih, ali što je efekat veći, to je reč jača."

Jedna od njegovih prošlih studija dokazala je da kada psujemo, manje osećamo bol.

Sam istraživač, Ričard Stivens, je na ideju da se bavi istraživanjem šta ljude tera da psuju i kako se osećaju posle, došao pošto je čuo svoju ženu da psuje pri porođaju sa ćerkom.

"Stereotip je da ljudi koji imaju manji koeficijent inteligencije češće psuju. U pitanju je emotivni jezik", tvrdi ovaj istraživač.

..dakle,i crno na belo da je zdravo psovati  smehsmeh :smtzle: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyUto Maj 13, 2014 9:34 pm

ahahaha zdravo je psovati,ljudi koji više pričaju su srećniji..etc
jbt.najbolje onda nikad ne zatvarati ladicu..tj..usta...  :zubi3: .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyUto Maj 13, 2014 9:59 pm

Znate onu kad su pitali bosanca koja mu je prva riječ koju izgovori a on odgovori:" 'ebiga ne znam!"  migg 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyUto Maj 13, 2014 10:05 pm

justicija ::
Znate onu kad su pitali bosanca koja mu je prva riječ koju izgovori a on odgovori:" 'ebiga ne znam!"  migg 
*ebiga  i jbt. su  sastavni deo mog  rečnika...  :zubi3: . 
ostalo slabo..:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyNed Okt 26, 2014 8:47 pm

... izvinjavam se širokom auditorijumu na moje nefer copy-paste intervenciju al' opet onaj drugar, s kojim sam jednom popio kafu i izmenjao par miliona slova, što verbalno, što pisanim putem...



Uvod u psovanje i ostale jezičke skalamerije i prostakluke

Sada vidim da sam po ko zna koji put bio u zabludi verujuću da treba uvek verbalizovati neke pojmove. ''Pojašnjavati'' ih. Međutim nije tako. Našem čoveku nije do tupljenja o stvarima, njemu je do samih stvari . Konkretno brate! Otuda se o psovkama malo piše, one se koriste. Da, hvala Bogu, pa tako i treba. Kao svaki odani pripadnik svog ssssrpskog naroda, ostao sam dosledan u upotrebi, negovanju i razvoju psovaćkog arsenala kao vrlo važnog i takoreći nezaobilaznog segmenta utkanog u same korene jezika, i ako ne baš i osnovnog elementa kulturnog nasleđa, a ono jednog od njegovih vitalnih delova, bez koga bismo, onomad rekoh, počeli da gubimo identitet, a naš bi jezik, bez toga, u nekoj svetskoj metropli, bio utopljen u bezbojnom žamoru miliona tuđih glasova... Trajno bismo izgubili svoj identitet, jezičku aromu i prepoznatljivost... Ne dao Bog.

Neko će reći da je u pitanje sprdačina ''neodgovornih pojedinaca'', možda i stranih plaćenika... i šta je znam, ali nije tako. Verujte mi bar na reč.
Priča se da nismo ''prvi na svetu'', da su ispred nas neki naši susedi, poreklom Huni (i samo da kažem, do pre 1.000 godina neznabošci), koji su dolazeći odande, negede daleko iza Urala, da baš ne kažem odakle - naselili Panoniju. Sve su to trice i kučine. Ako i imaju neke bolje i jače psovke (moje je da sumnjam), to ipak nije to, jer nigde nema tolike rasprostranjenosti, pa ako hoćete i demokratičnosti u psovanju – kao u nassss Ssssrba.
Psuju svi, psuje se svuda. U pozorištu, u autobusu, u Akademiji, Narodnoj skupštini, na pijaci, po školama, psuju radnici, seljaci, poštena i druga inteligencija, domaćice i penzioneri, policajci i vlasnici uličnih tezgi, bibliotekari, profesori i analfabete, radikali i socijalisti, staro i mlado, udovice i regruti...

Ne, niko me neće uveriti da u psovanju ima neko bolji od nas!
Jednom, ako se to već nije desilo, neko će poput novih pionira, nastaviti Vukovo delo ali ovoga puta o psovkama i o svemu onome što se njima može tako toplo i prisno reći. Ja ću navesti samo par njih, uvodnih, ono što spada u prvih nekoliko slova naše prebogate psovačke azbuke:

Gde si bre pizda ti materina! Gotovo obavezna dobrodošlica i pozdrav. Koliko topline u ovom uskliku prijateljsva, koliko bliskosti među ljudima koji se nisu videli... od recimo vojske... ili prošle ture pića.

Jebi ga - omnibus psovaka, za svaku priliku, svako vreme i svako raspoloženje. Ima tu ravnodušnosti, mirenja sa sudbinuom, takoreći fatalizma... ono, šta se tu može, viša sila, slučaj, loša karma...

Jebem li ga - kao gore, samo sa sa primesom čuđenja, traženja uzroka nečemu što nije pošlo kako se očekivalo, nagoveštaja da ima tu i nečega od ''onostranih'' pojava koje nam mrse konce, a da mi toga nismo sasvim svesni.

Jebi se - vrlo često pokriće za instrukciju koja ima za cilj da uputi na držanje po strani, otprilike gledaj svoja posla, a kak'i si ni za 'di si nisi.

Jebi se pa rasti - kao gore samo sa više topline, upućuje se mlađima da znaju kako nisu posisali svu mudrost ovoga sveta.

Jeb'o mu pas mater - psovka krajnje mržnje i ostrašćenosti, upućuje se krvnom neprijatelju. Ako se uputi u prvom licu, onda je to kraj poznanstva i početak rata do istrebljenja.

Jebem li ti se sa sestrom - česta psovka kao posledica uveranja da je onaj ko je koristi potpuno u pravu i stoga ima osećaj krajnje nadmoći. Takođe je i uvod u kavgu i novo odmeravanje snaga. Kako neko reče, omiljena je u saobraćaju, efektna zbog svog vrlo brzog dejstva. Sestra je u patrijrahalnom društvu u rangu majke, pa se svako njeno pominjanje smatra teškom uvredom. Ovako složene reči u psovki imaju prizvuk ozbiljne namere ali ne baš velike zainteresovanosti za sam ''odnos'' sa sestrom za koju psovač samo pretpostavlja da postoji, a po pravilu je i ne poznaje. Onome ko psuje važnija je provokcija, a sestra je samo sredstvo, što će protivnika tek naljutiti.

Jebem ti ženu - karakteristično uglavnom za ruralne sredine. Na prvi pogled je neverovatno ali moglo bi se reći – psovka je od milja. Ovi ljudi nisu prijatelji, još nisu - pa ne jebe se tek tako prijatelju žena, niti se to radi ikom od ''poznanika'', a ako se i radi, ne udara se na sva zvona, ne biva to, ali je očigledno u komunikaciji dostignut jedan nivo uvažavanja i intimizacije koji inklinira prijateljstvu. Dakle u pitanju nije stvarna namera, samo stilska bravura - i učesnicu su toga itekako svesni. To, ''jebem ti ženu'' potvrđuje da će stvari ići u dobrom pravcu.

Jebem ti svastiku - psovka mirenja i odustajanja od svakog sukoba. Obe strane imaju veliko razumevanje koliko za sam čin koji se pominje, toliko sada i za ono što je možda bilo predmet sukoba, pa tako to i pokazuju. U našem narodu na svastiku niko ne polaže pravo, pogotovo ako je neudata, a sama aspiracija psovača govori da on time ukazuje uvažavanje porodici čoveka kome se obraća. Sve je dobro što se dobro svrši, a u slučaju svastike – dobra namera je neupitna, pa niko nema prava da se ljuti.

Izrazi obesmišljavanja.

Često nameravamo da ono što nam je rečeno ili ne prihvatimo ili oslabimo argumentaciju sagovornika što je moguće više... i naravno bez argumenata. Tada nam stoji na raspolaganju takoreći čitavo bogatstvo. Samo primera radi:
- sviranje kurcu,
- ma to je goli k....
- k.... od ovce,
- gle k.... (recimo sa dodatkom...u maslinovom ulju, kiselom mleku...)
- pazi ( gle ) pizda mu materina!
- okačim ja sve to zajedno na ovaj moj pravoslavni,
- more, nataknem te ''sa sve argumentacijom'',
- od toga se osećam se k'o k.... u sladoledu,
- ma možeš da mi ga popušiš,
- lađenje muda,
- mršenje muda,
- muda od labuda,
- velika stvar, k'o paukova muda,
- e, baš si mi stavio muda u procep...
- pičkin dim, ...
Primetićemo da se kod omalovažavanja i umanjivanja značaja uglavnom, ili bar vrlo često, korsite nazivi muškog organa sa odgovorajućim ''priborom''. Odmah je tu i utisak da se naziv za ženski organ koristi za nešto prijatnije stvari.
Naravno, nije ovo značajan doprinos, tek skromno pominjanje, gotovo Uvod u psovanje, za ozbiljniji pristup treba to rudarski....
by O2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Maj 22, 2015 3:25 pm

Psujemo svi ,manje ili više ,naglas ili u sebi ,ali....
Nekada zaista ispada skrnavo ,ako se ne bira psovka ,mesto ili osoba kojoj se upućuje .
Priča koleginica danas :
Sedi ona sa sinom i mužem na terasi ,i čuje "preko plota" komšinicu kako urla i psuje iz sveg glasa svoje sinove iz nekog razloga.
(Inače ,žena živi sama sa dva odrasla sina ,17 i 19 godina ,bitange i neradnici )
Elem ,čula je ,jasno i glasno ovo : 


"Nećete vas dvojica više mene *ebavati ,dosta sam vam ja puštala ,i vašeg  *ebanja je bilo dosta,nađite neku drugu da je *ebete...."  PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? 686218

Kaže koleginica  ,a mene ubila sramotaaaaa,ne smem sina i muža u oči pogledati.... trtrr 
I zvuči skrnavo ,zar ne ? jbt










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Maj 22, 2015 3:32 pm

Takav je mentalitet dole.  

Meni to nije strano,jer sam čula .Neću sad psovati,ali ružno je.   fikkk










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Maj 22, 2015 3:44 pm

Ja sad moram da mjerim,prije neg sjecem...Lia sve ponavlja...za sad samo ide u guJcu pasju.....ali bas moram pazit.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Maj 22, 2015 3:47 pm

Astra ::
Ja sad moram da mjerim,prije neg sjecem...Lia sve ponavlja...za sad samo ide u guJcu pasju.....ali bas moram pazit.
smehsmeh kao sunđer,sve upija.

Proće i ta faza :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Okt 23, 2015 9:28 am

Pred vama su neke zaboravljene i neke nove, nadrkane srpske psovke, od kojih će vam se blago oznojiti prdara!

Kao i sve ostalo i psovke su danas drugačije nego pre. Realno, polovina nas u redakciji favorizuje stare, ali ima i onih koji tvrde da su ove nove, genetski modifikovane psovke, najstrašnije na svetu!
Tako ćete danas nekog oterati u… znate već gde (da ne kažem kurac), dok bi ste mu pre 100 godina rekli: “idi u krivak!”
Srbi su poznati po sočnim psovkama, nekima služe i kao uzrečica u svakodnevnom govoru. Nekada su psovke zvučale drugačije i u poređenju sa današnjim mnogo “kreativnije”.
Sunce ti kalajsano VS Serem ti se pod pazuh
Sunce ti kalajsano ćete reći nekome ko vas je iznervirao ili kome želite malo da pripretite, ali ako ne želite da ga uvredite i niste previše ljuti. Inače, kalaj je metal kojim se nekada premazivalo posuđe kako bi se zaštitilo, a ujedno i sjajilo. Tako da je kalajsano sunce, zapravo sjajno sunce.
Serem ti se pod pazuh se dans koristi kada želimo da izrazimo naklonost prema starim prijateljima sa kojim smo odrasli i sa kojima smo zajedno ovce kopali. Inače ovom izjavom možete da počastite i svoje kolege i saradnike, nije rezervisamo samo za prijatelje, već za sve ljude velikog srca!
Idi u kupus/ Idi u peršun VS Sisaj Softan Kobas
Da li vas je nekad neko oterao u kupus? U peršun možda i jeste, mada je mnogo veća verovatnoća da vam je danas neko u gradskom prevozu kratko i jasno rekao da idete u…znate već gde, da ne kažem penis.
Kada nekome kažete da sisa softan kobas, to je blago uvredljiva izjava, kojom ne samo da ćete najesti kobajom sagovornika, već ćete mu pritom i poželeti da taj kobas bude i labav, pa da mu se skroz pokakite na ugođaj sisanja.
‘Leb ti jebem / jebem ti i seme i pleme VS `Bem li ti krvotok!
Ovo su već ozbiljnije psovke, u kojima je vulgarnost izražena, a onaj koji ovo izgovara je verovatno veoma besan i ljut. Spominjanje hleba, kao hrane, u ovakvom kontekstu je jako pogrdno, pa je ovo bila prilično česta psovka koja i danaa može da se čuje kod starijih ljudi.
S druge strane, seme i pleme se psuje kada nekome želite da stavite do znanja da vas je baš opasno naljutio, jer mu na ovaj način psujete sve pretke.
Bem li ti krvotok, ipak, sažima sve kvalitete gore navedenih i pogađa lično recepijenta. Kako krvotok podrazumeva i krv, ovim se izjavljuje ili najavljuje želja za plođenjem porekla i ličnog vaskularnog sistema.
Sto mu gromova VS Našoram ti se pod obrve
Ovo možete da čujete samo od svog deke, ili kod nekog junaka u crtanom filmu, jer se na ovaj način cenzurišu gore psovke.
Takođe, našoram ti se pod obrve je najblaža varijanta one čuvene, koja se u ovoj formulaciji prećutkuje a zapravo glasi Pišam ti se malo ispod nosa, tik uz gornju usnu. Tako da i ovo možete reći prijateljima.
Govedo onobrdsko VS Siso raspala, vrano jedna izdrkana
Za nekoga ko vam nije mnogo simpatičan možete da kažete da je pravo govedo, i to govedo sa onog brda. Zato je “onobrdsko govedo” uvreda slična današnjoj “konju”, “magarče” ili bilo kom drugom poređenju sa životinjom, samo što je mnogo zabavnije.
Sa druge strane siso raspala, vrano jedna izdrkana se upućuje ljudima iz drugih krajeva grada ili naselja, koji su se greškom ili nesrećnim slučajem našli u vašem bloku, noseći dres pogrešnog fudbalskog kluba!
I na kraju, kao poslasticu, poslužićemo kolekciju najfantastičnijih psovki za koje smo čuli. Naravno, ako znate još neke, pošaljite nam u komentarima, kako bismo sačuvali ovu mudrost od zaborava, za naša buduća pokoljenja!
Nahasaš mi se tarzančića
Lizneš me pod mišku
Rimtu ti tuki đume bao kao
Sisu ti škrbavu
Ćelava ti keva
Smrdi ti iz usta ko konju iz dupeta
Pička ti se ogadila kurac ti se osladio
Pu ćale ti jebo kevu
Jebem li ti sira i rakiju
Serem ti se pod sitno žito
Posrčeš mi đanicu na slamčicu
Naprskam ti se preko pudera
Jedi govna sit pa pij vode.
Kati zveknem šamar ni govna ti neće budu slatka!
Sram te bilo.
Nikako nemoj koristiti ovaj rečnik pred kamerama ili uređajima koji snimaju, leptejebo neće te oprati ni Sava ni Dunav.

besno pile
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Okt 23, 2015 9:43 am

Moja Duda, majka naše drugarice, znala je da nas dočeka sa:
-Pa, p...* ti materina, gde si do sada!
Na taj je način izražavala sve one emocije od nedostajanja do radovanja.
Jednom prilikom, kad smo došle kod dede i babe i odmah otrčale Dudi, ona nas nije opsovala.
Moja se sestra toliko rasplakala da je Duda jedva smirila i uverila da joj se obradovala.

Nisu sve psovke ružne, zavisi od koga su... :)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Okt 23, 2015 10:07 am

Ova psovka mi zvuči k'o SMS za tehničku podršku. PI tri tačke Zvezdica.
... mis'iiim... budi konkretna...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Okt 23, 2015 10:18 am

Psujemo iz nehata ili navike i psujemo da bi nekoga uvrijedili....no,najveci dio psovki proizilazi iz nedostatka teksta....da li zbog bijesa ili neukosti,i tu ima razlike.Ako si bijesan...oladis malo i zakocis,ali ako si neuk,pa ne znas kako da odgovoris,onda ti je najlakse reci nesto pogrdno,da skrenes temu,da uvrijedis sagovornika pa da on odustane od mentalnog smaranja tebe pametnoga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Okt 23, 2015 10:25 am

Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? EmptyPet Okt 23, 2015 11:01 am

Jako se loše osjećam kada izgovaram grube riječi ,ne želim da budem sluga Mamona,ne želim :-)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?   PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PSOVKE -neizbežan deo našeg govora ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: